Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55

LOGOUT.hu

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) andrade válasza rob83 (#650) üzenetére


andrade
senior tag

Mi az hogy noname Revoltec?Ha azt se képesek leírni mit tud akkor nem! Nem villogó ventillátor kell hanem egy legalább 100-120m3/h szállítású kell!Ajánlatos legalább 0,3A áramfelvételű ami biztosítani tudja a megfelelő levegőszállítást.

(#652) rob83 válasza andrade (#651) üzenetére


rob83
aktív tag

Hali!

Konkrétan mit ajánlanál?

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#653) andrade válasza rob83 (#652) üzenetére


andrade
senior tag

[link]

Pld ez bőven tudja azt amit az eredeti.

(#654) mr_ricsi válasza rob83 (#650) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A Revolteced légszállítása 50CFM, míg a gyári ventié 88. Nem jó a Revoltec a tápodba.

Ajánlom az Aerocool Shark ventiket: Fekete
Ha csicsázni akarod a tápot, akkor van kék és piros LED-es is.
A légszállítása 10%-nál kevesebbel tér el a gyáritól. Kis fordulaton sok levegőt nyom. 4,3V-tól már forog.
Ha a forgásjel vezetékét kivezeted a tápból, és az alaplapra dugod, akkor menet közben még a fordulatszámát is mérheted.

Andrade ....
Az általa ajánlott venti PWM vezérlésű, emiatt nem való a tápodba. Bele lehet szerelni, de az induló feszültsége jóval magasabb, mint a gyári ventié, ezért kis terhelésnél esetleg el sem fog indulni, és a tápod túlmelegszik.

[ Módosította: philoxenia ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#656) mr_ricsi válasza andrade (#655) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Itt. A SWIF2 120P egy PWM-es venti. Ott a "X" a táblázatban.

"Másodszor 3 pines a csatlakozója ha nem vagy vak."
A SWIF2 1201-es doboza van a képen, ha nem vagy vak.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#657) rob83 válasza mr_ricsi (#654) üzenetére


rob83
aktív tag

Köszönöm! :R

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#658) hide5


hide5
csendes tag

Hali!

Alaplap és proci csere után derült ki, hogy zajong a táp ventilátorom. Eddig az alaplapi hűtő meg a videokártya miatt fel sem tűnt. :((
Véletlenül volt itthon egy Coolink Swif2 1200, gondoltam beteszem. Egy kétpólusú csatlakozóval bekötöttem a ventit, a harmadik ágat meg kihoztam, és rádugtam az alaplapra, hogy lássam, mit csinál.

Alaplap: AsRock A75 Extreme6,
Proci: AMD A8 3850
Táp: Chieftec GPS400AA-101 A
Video: integrált
Eddigi tapasztalatok: A gép (220-on mérve) átlagosan 45-80 wattot vesz fel. Csúcsterhelés 156 W.
A tápventilátor induláskor a szobahőmérséklettől függően 380-450 fordulaton indul (stabilan!!), jelenleg kb 5-órás működés után a fordulat 510. 100W (tartós) gépterhelésnél 650-700. A tápból kijövő levegő hűvös.
Hang gyakorlatilag nulla.
Összefoglalva: egy hetes tapasztalat alapján a venti tökéletesen ellátja a táp hűtését, ilyen, max. 30%-os táp terheléshez megfelel. (Bőven elég lenne egy kisebb táp is, csak már nem lehet kapni)

[ Szerkesztve ]

A rest kétszer fárad. A többiek egész életükön át!!

(#659) mr_ricsi válasza hide5 (#658) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Hasznos lenne, ha a tápod eredeti ventijének a típusát is leírnád, mert úgy össze lehetne hasonlítani a jellemzőiket.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#660) nicktom


nicktom
csendes tag

Hello!

Nekem is nagyon hangos már a táp ventillátora, ezért a csere esedékessé válik. Mivel még nem döntöttem, hogy milyen ventillátort vegyek bele, ezért addig is egy régi, kicsit "brutális" megoldással csökkentettem a hangját. Egy injekcióstűvel egy kevés WD-40-et fecskendeztem a matrica alá, és láss csodát, a hangja olyan, mint új korában :-). Tudom, hogy ez ideiglenes megoldás, de addig jó lesz. A ventillátor vitába nem akarok beleszólni, csupán a figyelmetekbe szeretnék ajánlani egy, szerintem igen jó és halk ventillátort. Nevezetesen ezt: Enermax Magma UCMA-12 . Azt hiszem én ezt, vagy esetleg a már a korábbi hozzászólásokban felmerült Coolink Swif2 1201-t fogom beletenni.

Üdv. Tom

(#661) andrade válasza nicktom (#660) üzenetére


andrade
senior tag

De azon kívűl hogy kétsoros golyóscsapágya van semmi adat nincs se fordulatszám se levegőszállítás semmi olyan ami a hűtésre utalna.

(#662) nicktom válasza andrade (#661) üzenetére


nicktom
csendes tag

Talán, ha a Specification fülre kattintasz, az segíthet :))

(#663) keke69


keke69
őstag

Van 1 FSP everest 80 pluss 500-as tápom a ventilátor kezdi megadni magát,ha jól tudom ADDA AD1212LB-A70GL venti van benne
- RPM:1400RPM
- CFM:56CFM*
- Noise:28dBA.
Current:
0.24A
A kérdésem az lenne,hogy EZ a ventilátor megfelelne helyette?
El fog indulni?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#664) mr_ricsi válasza keke69 (#663) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az ADDA ventidhez nem találok indulófesz adatot, de az Enermax 4V-nál már elindul, és a többi jellemzője is hasonló az ADDÁéval, ezért nagy valószínűséggel jó lesz helyette.
(De ha a tápot ventivel felfelé használod, akkor ne ezt válaszd.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#665) mr_ricsi válasza nicktom (#660) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Nevezetesen ezt: Enermax Magma UCMA-12 . Azt hiszem én ezt, vagy esetleg a már a korábbi hozzászólásokban felmerült Coolink Swif2 1201-t fogom beletenni."
Ez leginkább nem a te választásodon múlik, hanem a gyári venti jellemzőin.
Ha egy kisebb légszállításút raksz bele, vagy olyat, ami hideg tápnál nem indul el, könnyedén eldurranthatod a tápot.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#666) nicktom válasza mr_ricsi (#665) üzenetére


nicktom
csendes tag

Tudom, hogy a paramétereken múlik az, hogy melyik jó bele. Az eredeti egy Hong Sheng A1225L12S típusú ventillátor. Az általam megnevezett ventillátorok tudják teljesíteni a paramétereit, sőt...

(#667) keke69 válasza mr_ricsi (#664) üzenetére


keke69
őstag

Szia!

Nem alsótápos házam van így a ventilátor lefele van.Sajnos én sem találtam induló feszt pedig nagyon kerestem:)

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#668) mr_ricsi válasza keke69 (#667) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Nem alsótápos házam van így a ventilátor lefele van"
Alsótáposnál is lefele van. A ház alól szívják a levegőt, és hátul távozik.
De ettől még lehetne egyedi megoldású házad, amiben felfelé van.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#669) keke69 válasza mr_ricsi (#668) üzenetére


keke69
őstag

Szerintem megtaláltam a legideálisabb ventit CM.

Ez tuti elfog indulni!klikk-klikk

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#670) hide5 válasza mr_ricsi (#659) üzenetére


hide5
csendes tag

Az eredeti Chieftec által szerelt ventilátor: GP D12SH-12(f) - Yate Loon Electronics

Gyári adatok: D12SH-12C, fordulat: 2000, légszállítás: CFM 69,0, zaj: 32 dB
Ezt találtam: [link]

Ha a Logout cikke [link] szerint átszámolom a Coolink 60.4 m3/h szállítását CMF-re, akkor 35,6-ot kapok. (imádom ezeket a köbláb/miatyánk mértékegységeket ;) :C )
Ez kisebb a gyárinál, de hangsúlyozom, hogy a táp terhelése csak legfeljebb 150 W, jelenleg is 60w-os átlagfogyasztásnál 454 a venti fordulatszám, a gyári maximumot, a 800 1/p-et még soha nem érte el!!

Természetesen, akinek kell a teljes táp teljesítmény, ne ezt válassza!

[ Szerkesztve ]

A rest kétszer fárad. A többiek egész életükön át!!

(#671) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Már feltettem kérdést,hogy milyen ventit tegyek a tápomba!És kaptam is választ! :R

A gondom,az hogy itt helyben nem lehet olyat kapni!

Innen esetleg jó lenne valamelyik?De az apróból is jöhet! :F

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#672) hide5 válasza rob83 (#671) üzenetére


hide5
csendes tag

Pont előtted linkeltem be a gyári venti adatait.

Max fordulat : 2000/perc, max. légszállítás: 69 CFM azaz 117 m3/h.
Ilyet keressél, egy kis számítgatással biztosan találsz megfelelőt. :K

Egyébként gyanakszom, hogy a táp 7V-nál alacsonyabb feszültségről indítja a ventilátort. Valahol olvastam, hogy ez állítható, de van ott 3 potméter, és nem tudom, hogy melyiket kell tekergetni!!! :O

[ Szerkesztve ]

A rest kétszer fárad. A többiek egész életükön át!!

(#673) keke69


keke69
őstag

Valaki megtudja mondani a 94.2 m3/h,mennyi CFM?
Köszönöm!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#674) sssirius


sssirius
tag

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok... Van egy Chieftec GPS-450AA-101A tápom, ami alapjában véve nem hangos, csak néha gondol egyet és "kávédaráló" lesz belőle. Nagyon retkes és szét kellene szednem, vagy egyből venticsere?

Nem nagyon értek hozzá, azért kérdezném. Bocs, ha nem jó helyen járok.

(#675) mr_ricsi válasza rob83 (#671) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Talán ez. De keress rá a Neten, hogy hány volton indul.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#676) mr_ricsi válasza keke69 (#673) üzenetére


mr_ricsi
veterán

55.4 CFM

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#677) mr_ricsi válasza sssirius (#674) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem egyből csere, de vannak itt akik esküsznek, hogy meg tudták javítani műszerolajjal, sűrített levegővel, vagy más varázslattal.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#678) keke69 válasza mr_ricsi (#676) üzenetére


keke69
őstag

köszönöm! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#679) sssirius válasza mr_ricsi (#677) üzenetére


sssirius
tag

köszi! nem biztos hogy idevág, de mire kellene cserélnem? tudsz ajánlani egy normális, nem túl drága 12cmes ventit?

(#680) VBenc


VBenc
tag

Sziasztok.
Van egy Chieftec GPS-450AA-101A tápom és az a gondom vele hogy néha a venti túl hangos benne, és fura röcögős hangja van. Milyenre lehetne kicserélni és hogyan kell? Van valami fontos eljárás?

Mondom de mondom!!

(#681) mr_ricsi válasza hide5 (#670) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Az eredeti Chieftec által szerelt ventilátor: GP D12SH-12(f) - Yate Loon Electronics

Gyári adatok: D12SH-12C, fordulat: 2000, légszállítás: CFM 69,0, zaj: 32 dB
Ezt találtam: [link]"

Tulajdonképpen melyik venti van gyárilag a tápodban?
Ugyanis a GP D12SH-12(f) egy 25mm vastag venti, 2200 fordulat mellett 88CFM légszállítással. Amit linkeltél, az meg egy 20 mm vastag venti, 2000 fordulat mellett 69CFM-mel.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#682) mr_ricsi válasza sssirius (#679) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"de mire kellene cserélnem?"
Olyan ventire, aminek a jellemzői nem térnek el 10%-nál jobban a gyári ventitől.
Például ezekre:
[link]
[link]
(Utóbbi elég nagy fordulatú, de nem is lesz gond a melegedéssel. Viszont irgalmatlan hangos. Már 4V-nál is, de levegőt is nyom rendesen. 12V-on meg aztán tornádó. A golyós csapágyai miatt pedig elvileg kiszolgálja a táp élettartamát.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#683) szatyor1972


szatyor1972
tag

Sziasztok
Adott egy Gigabyte Superb 460-as táp.Sajnos ventillátor cserére szorul.
A következőket néztem ki:
Aerocool Shark
Arctic Cooling F12 TC
Coolink SWIF21201
A véleményeteket kérném hogy melyik lenne a legjobb választás.
Előre is köszi.

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#684) degec


degec
senior tag

Sziasztok !

Egy FSP hexa 400 esben szeretrném kicserélni a ventit !!,

Korábban már csinltam ilyet egy 450 es Chieftek táppal gond nélkül ment évekig.. 0-24ben.. szétszedtem a tápot egy fekete és egy piros vezeték csatlakozik a ventiből egy icipici kis alaplapra ami fő alaplapra merőlegesen van ráforrasztva... eddig úgy csináltam hogy elvágtam és beletettem a Noctua 12 es ventit amit kivezettem ,és molexre köttöttem a csendesítő ulna átalakítójával.. ultralownoise akarmi... :) mehet e ennél is így vagy kell valami más okosság is ? köszönöm szépen a szakiknak... :) :R :C
ez a Noctua venti ulna val is több levegőt szállít mint a gyári tehát ezzel így nincs gond..

[ Szerkesztve ]

(#685) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Lenne egy kérdésem, a táp témában tapasztaltabb kollégákhoz.
A következő: van egy FSP Hexa 500W-os tápom, pár hónapja vettem, bőven garis.
Ha bekapcsolom a gépet szinte néma, alig hallani hogy megy uh ez rendben van.
Viszont ha játszok, minden venti a házban elkezd felbőgni a hőmérséklettől függően, de ez is rendben van. Azzal megbékéltem hogy nagyobb fordulaton hangos a venti a tápba, belefér.

Viszont mikor abbahagyom a játékot, minden venti idővel szépen visszahalkul, a tápot kivéve. Az süvít továbbra is mint a franc. Lehet ezzel tenni valamit?

Szivem szerint gariztatnám a tápot, de ilyen indokkal asszem arcon röhögnének...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#686) mr_ricsi válasza szatyor1972 (#683) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Adott egy Gigabyte Superb 460-as táp.Sajnos ventillátor cserére szorul."
Abban is a YateLoon D12-SH12 venti van, azaz 88CFM a légszállítása.

"Aerocool Shark
Arctic Cooling F12 TC
Coolink SWIF21201"

A Shark az OK. (Gondolom, a kék LED-essel akarod csicsázni.) :)
Az AC F12 TC-t felejtsd el: kicsi a légszállítása, és a hőszabályzása nem illeszthető a rendszerbe.
SWIF2-1201: kicsi a légszállítása.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#687) mr_ricsi válasza degec (#684) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"eddig úgy csináltam hogy elvágtam és beletettem a Noctua 12 es ventit amit kivezettem ,és molexre köttöttem a csendesítő ulna átalakítójával.. ultralownoise akarmi... :) mehet e ennél is így vagy kell valami más okosság is ?"

Ha a táp idő előtti megölése a célod, akkor a leírt módszer járható útnak tűnik.

"ez a Noctua venti ulna val is több levegőt szállít mint a gyári tehát ezzel így nincs gond.."
A gyári YL D12-SM12 légszállítása 70,5CFM, míg a Noctua NF-P12 ULNA-val 37,3-at tud, ami csak a fele!
Még teljes sebességgel is csak 54.3 CFM-et tud, ezért a Noctua ide teljesen alkalmatlan.
Az Arctic F12 (mindenféle PWM és TC nélkül) viszont jó lenne helyette,

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#688) mr_ricsi válasza LLKobe (#685) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Házhűtő venti van a házadban, vagy az összes meleget a tápventi viszi ki?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#689) szatyor1972 válasza mr_ricsi (#686) üzenetére


szatyor1972
tag

Köszi a választ.
"(Gondolom, a kék LED-essel akarod csicsázni.)"
Kinőttem már az ilyenekből :)

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#690) LLKobe válasza mr_ricsi (#688) üzenetére


LLKobe
veterán

Természetesen van, és a ház oldala is full rácsos, szóval szellőzik rendesen.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#691) degec válasza mr_ricsi (#687) üzenetére


degec
senior tag

:R :R :R :R :D:D:D igen... igazad VAN ! :) Nagyon köszönöm a választ...de az ajánlott ventilátor is két vezetékes csak? tehát magyarul megforrasztom ugyanúgy vagy hogy?

(#692) degec válasza mr_ricsi (#687) üzenetére


degec
senior tag

MESTER !

[link] erre gondoltál gondolom.. nem vágom a zajkibocsátási értékeit nem találom sehol.. tuti kussba lesz ez?.. én csak Noctuacat használtam eddig.. tényleg köszi ezt is ! :C :R

[ Szerkesztve ]

(#693) timeja4


timeja4
csendes tag

Hello!
Segítségre lenne szükségem! Van egy Asus 450W A-45GA-s tápom és az lenne a gond, hogy a ventilátor csak időközönként megy rajta... A gépben egy 8800 Gts (640-es) van és csak 1 db HDD.
Lehet, hogy nem elég a táp a videókártyának? Ha cserélni kell mekkora kéne , hogy gond nélkül menjen a konfig?
A válaszokat előre is köszönöm.

Run Riot!

(#694) hide5 válasza mr_ricsi (#681) üzenetére


hide5
csendes tag

Igazad van, ez nem az a venti, csak az "f"-es típust nem találtam. Hát ilyen bivaly légszállítás mellet viszont nem is igazán hangos, bár szerintem a gyártó kicsit túlméretezte, dehát ez az ő dolga.

Bocs, senkit sem akartam félrevezetni. :U

A rest kétszer fárad. A többiek egész életükön át!!

(#695) mr_ricsi válasza degec (#691) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"erre gondoltál gondolom.."
Még véletlenül sem arra. A linkelt venti a "TC" változat, amit írtam, hogy ne legyen.
Erre gondoltam: [link]

"az ajánlott ventilátor is két vezetékes csak? tehát magyarul megforrasztom ugyanúgy vagy hogy?"
3 vezetékes. A pirosat és a feketét elnyisszantod, és beforrasztod a régi venti helyett.
A sárgát pedig vagy levágod tőben, vagy kiviszed a tápból. Kívül ha a rádugod egy alaplapi venticsatira, akkor tudod mérni a tápventi fordulatszámát üzem közben.

"tuti kussba lesz ez?"
Tuti nem lesz kussban. Csodák nincsenek: ha mozog a levegő, az zajt is kelt. Annyi a pozitívum, hogy a gyári venti 33dB zajt keltett, ez pedig csak 23,5dB-t.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#696) mr_ricsi válasza timeja4 (#693) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Lehet, hogy nem elég a táp a videókártyának?"
Tehát időnként a táp kikapcsolja magát, és ilyenkor leáll az egész gép? (És ilyenkor nem forog a ventilátora?)
Mert ez a jele annak, ha a táp nem bírja el a VGA kártyát, vagy bármi mást.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#697) degec válasza mr_ricsi (#695) üzenetére


degec
senior tag

nagyon szépen köszönöm !!!! Így fogom csinálni !!! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#698) timeja4 válasza mr_ricsi (#696) üzenetére


timeja4
csendes tag

Nem áll le a gép.. Megy ugyanúgy tovább csak a ventilátorra nem forog és nem világítanak a ledek benne. Erős teljesítmény visszaesést is érzékeltem és ezt a tápra tudom csak visszavezetni.

Run Riot!

(#699) mr_ricsi válasza timeja4 (#698) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Erős teljesítmény visszaesést is érzékeltem és ezt a tápra tudom csak visszavezetni."
A táp nem tudja befolyásolni a gép számítási teljesítményét. Ha nem képes elég áramot adni, akkor a gép vagy lefagy, vagy leáll.

"a ventilátorra nem forog és nem világítanak a ledek benne."
Ez nem normális. Nem kap a táp áramot, ha egyáltalán nem világítanak a LEDjei. Meg kell nézetni egy hozzáértő szakemberrel, mert hűtés nélkül a táp gyorsan tönkremegy. Lehet, hogy csak a fordulatszám állító potmétere lett kontakthibás.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#700) btf


btf
aktív tag

Üdv.!

Van egy Chieftec GPS-450-es tápom amiben szeretném kicserélni a ventit.

Mi ennek a menete?

Annyi lenne, hogy egyiket lehúzom, másikat rádugom, vagy bonyolultabb? (mindenfélét olvastam már)

Hány pin-est kell vennem?

Eddig még nem cseréltem tápventit, tartaléktápom meg nincs, nem akarom elcseszni. :)

Mi az ajánlott venti ebbe a típusba? (a leghalkabb érdekelne)

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.