Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Eddig is elhabogtam angolul, viszont a munka miatt most majd még jobban kell. Van kb. félévem, hogy gatyába rázzam az angolomat. Kezdésnek szeretném bővíteni a szókincsemet (Ankival napi 1 óra gyakorlás), ezt már 2 hete csinálom. Viszont szeretném átvenni a nyelvtant az elejétől a végéig. Van valami jó könyv erre? Ami nem teljesen kezdőknek van, de összefoglal mindent érhetően?

(#1502) kispx válasza n00n (#1501) üzenetére


kispx
addikt

Én most ebből a könyvből tanulok. (CEF Level: B1 Intermediate - B2 High Intermediate). Idáig jókat tudok róla elmondani,

De van magasabb szintű is ha kell (CEF Level: C1 Advanced - C2 High Advanced)

(#1503) b0bcat válasza kispx (#1502) üzenetére


b0bcat
addikt

A kék könyv anyaga bőven elég a mindennapokban. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1504) lorcsi


lorcsi
veterán

Tudnatok olyan angol nyelvű könyvet mondani, amit konyvolvasora feltéve jol lehet vele az angol nyelvet tanulni ? ( kindle)
Van fent szotaram, az esetleges idegen szavakkal igy könnyebben megbirkozok. De tul nehez konnyvel igy elsőre nem kezdenek..
Akar viragbolti is lehet..

(#1505) Soriano válasza lorcsi (#1504) üzenetére


Soriano
tag

Szia!

Ajánlom a Penguin Readers, vagy a Pearson Readers könyveit, szintekre bontva lehet olvasnivalót találni, nagy a választék és sok elérhető e-book formátumban is.

(#1506) BonFire válasza lorcsi (#1504) üzenetére


BonFire
veterán

Roald Dahl meséit keresd, azok elég egyszerűek. Viszont előrebocsátom, hogy a mesék eléggé morbidak, tehát vagy bejön valakinek az író stílusa, vagy nem. Nekem nem jött be, de nem kizárt, hogy te szeretni fogod.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1507) lorcsi válasza Soriano (#1505) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi!
megnézem őket :)

(#1508) gojko.m válasza lorcsi (#1504) üzenetére


gojko.m
senior tag

English e-books oldalon találsz szabadon letölthető egyszerűsített angol nyelvű könyveket. Kezdőtől a haladóig, többféle műfajban és többféle e-book formátumban.

[ Szerkesztve ]

(#1509) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Seems, és a looks között mi a különbség?

(#1510) b0bcat válasza rumos XIII (#1509) üzenetére


b0bcat
addikt

Kb. mint magyarul a "tűnik" és "látszik" között. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1511) BonFire válasza b0bcat (#1510) üzenetére


BonFire
veterán

Azzal a különbséggel, hogy a „seems reasonable” kifejezést magyarra leginkább „ésszerűnek tűnik”-ként fordítjuk, mert az „ésszerűnek látszik” nem igazán magyaros.

De van ötvenmillió hasonló példa, hogy egy-egy szót kiragadva valahogy jelentést adunk neki, aztán mondatban sosem úgy fordítjuk.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1512) b0bcat válasza BonFire (#1511) üzenetére


b0bcat
addikt

Én is azt írtam feljebb, hogy a "seem" a "tűnik". ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1513) tepenzed


tepenzed
őstag

tudtok valami jó interaktív szótanuló alkalmazást, amivel sikerül is megjegyezni a szavakat? szótárolvasás nem jön be

Nagyon kopik az angolom és szeretnék visszarázódni, múltkor elolvastam a Harry Pottert, de az a baj, ha valami szót nem ismernék, akkor általában kikövetkeztetem vagy csak a mondat értelmét következtetem ki, de nem nézek utánna a szótárban, macerás :D

[ Szerkesztve ]

(#1514) kispx válasza tepenzed (#1513) üzenetére


kispx
addikt

(#1515) tepenzed válasza kispx (#1514) üzenetére


tepenzed
őstag

köszi :)

amúgy nem tudtuk a bbc 6 minutes English-hez hasonló oldalakat? Tök hasznos, érdekes infók, de sajnos nagyon nagyon keveset raknak fel manapság

(#1516) b0bcat válasza tepenzed (#1515) üzenetére


b0bcat
addikt

breakingnewsenglish.com ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1517) gojko.m válasza tepenzed (#1513) üzenetére


gojko.m
senior tag

(#1518) koshmar


koshmar
őstag

Üdv!

Haverommal már régóta gondolkodunk azon, hogy a relatable szóra létezik-e egy megfelelő, egy szavas magyar kifejezés.
Mert angolul mindketten vágjuk, de magyarul max. csak körülírni tudjuk. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1519) Bjørgersson válasza koshmar (#1518) üzenetére


Bjørgersson
félisten

I don't think there is. :D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1520) koshmar válasza Bjørgersson (#1519) üzenetére


koshmar
őstag

I know, right?? :O
I was desperate enough to come here :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1521) Bjørgersson válasza koshmar (#1520) üzenetére


Bjørgersson
félisten

That's so classic of you. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1522) BonFire válasza koshmar (#1518) üzenetére


BonFire
veterán

Van még jó pár ilyen szó. :) Például az overkill, histogram vagy az equalizer.

Az equalizer egy érdekes szó, mert gyártottak rá magyar megfelelőt „hangszínszabályzó”, csak ez éppen nem tükrözi a jelentését és a funkcióját. Épp ezért műszaki lapokban a felépítésétől függően grafikus vagy parametrikus oktávszűrőnek hívták, vagy egalizátornak, kiegyenlítőnek stb.

A histogramot meg egy szótárban olvastam: gyakoriság-megoszlási grafikonnak fordítva. :O ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1523) Bjørgersson válasza BonFire (#1522) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én még a motherloadot is ide sorolnám. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1524) BonFire válasza Bjørgersson (#1523) üzenetére


BonFire
veterán

Ez könnyű. A motherload magyarul jackpot. :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1525) Mercutio_ válasza BonFire (#1524) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ami meg bónusz ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1526) Bjørgersson válasza BonFire (#1524) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ennyike. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1527) #34576640


#34576640
törölt tag

Milyen a jó angol nyelvtanár? A CELTA-t végzettek komolyak? Inkább olyat válasszak aki már tanított/tanít nevesebb nyelviskolában (KATEDRA) vagy aki középsuliban oktatott?
Esetleg olyat aki a régi módi "tanuljuk meg a SZABÁLYT és az elméletet magyarul aztán ha megy akkor angolozzunk egy kicsit" vagy a modern felfogás szerint "explaining only english".

Angolul szeretnék tanulni és nagyon nagy a kínálat.
Nem tudom mi a jó angol tanár ismérve.
Magamról annyit, hogy a Magyar Nyelvtannal is vannak problémáim. Nem tudom, hogy mi az ragozás, hogyan csinálunk valamiből főnévi melléknévi igenevet.
Ez lehet száraznak hangzik de egy rakat angol szabály van ami már feltételezi ezeknek az alap nyelvtani "fogalmaknak" a meglétét.
Ugyanakkor a legnagyobb fejlődést a mesterséges angol környezet jelentené.

[ Szerkesztve ]

(#1528) BonFire válasza #34576640 (#1527) üzenetére


BonFire
veterán

Pontosan a te példád mutatja, miért bukik a hagyományos nyelvtanítás. Mivel nem tudja az ember az anyanyelvén sem a melléknévi igenevet, hiába magyarázzák a szabályt egy idegen nyelven.

Szvsz a szabályokat el kell olvasni, aztán megnézni a mellékelt példamondatokat, és megpróbálni meglátni a szabályszerűségeket. Ha megvan, akkor el lehet olvasni még egyszer a szabályt, és meglepő módon, immár sokkal érthetőbb. Aztán a példamondatokat gyakorolni, hogy a szerkezetek kompletten kerüljenek begyakorlásra.

A jó tanár véleményem szerint keveset beszél, és sokat beszéltet! Ha magyarázni kell, és angolul teszi, miközben a nebuló tudásszintje még nincs ott, hogy meg is értse, az tiszta időpocsékolás. Magyarázza el azt, amire rákérdez az ember, és helyezze a beszélgetésre, a beszéltetésre a hangsúlyt. Mivel csak úgy tanulhatsz meg beszélni, ha beszélsz. Nem neki kell sokat beszélnie, mert ő már megtanulta a nyelvet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1529) b0bcat válasza #34576640 (#1527) üzenetére


b0bcat
addikt

A nevesebb nyelviskolákat inkább hagyjuk...! :(((

Megfordítanám a kérdésedet: milyen tanárhoz NE menj?

- olyanhoz, aki csak (egyféle) könyvből tud tanítani
- aki nem tudja elég jól a nyelvet (mindegy, van-e diplomája)
- aki nem tud magyarázni ill. nem tud válaszolni a felmerülő kérdéseidre
- aki nem veszi figyelembe az egyéni igényeidet

Sajnos ezek általában csak a közös munka során derülnek ki... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1530) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

A so, és a therefore részben hasonló?
Szóval mind1, hogy egy adott mondatban melyiket használom?

(#1531) b0bcat válasza rumos XIII (#1530) üzenetére


b0bcat
addikt

Rokon értelmű szavak. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1532) rumos XIII válasza b0bcat (#1531) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Ezt a szót kerestem! :DDD
Köszönöm :R

(#1533) axioma válasza BonFire (#1528) üzenetére


axioma
veterán

Mondjuk ugy, hogy _van_akinek_ ezen bukik. Az egyik jobbnak tartott gimiben meg a tanar csak ismetel, semmit nem rendszerez, nem elemez (pl. feladatok angolul es nem mondja el belole a szavakat de ugye mult heten is ilyesmi volt, tudni kell hogy ott mit kell csinalni), es a diakok 70%-anak jo, 15% mar elorebb tart mint a csoport, a 15% viszont szenved, mint vadallat, mert NEM kap segitseget. Azert csoportban kene alkalmazkodni ahhoz, hogy mindenfele tanulohoz illeszkedve mindenfele megvilagitas helyet kapjon. Na ez nincs.
Nekem hiaba ismetled sokat, nem fogom tudni eldonteni, mikor hasznaljam. De ha azt mondod, hogy az -ing az a foly.mni igenev kepzoje, akkor ertem. Sot, ezzel jobban megertem a foly.jelent...

(#1534) BonFire válasza axioma (#1533) üzenetére


BonFire
veterán

Éppen ezért nem lenne szabad 2-3 főnél nagyobb csoportokban dolgozni. Amint te is látod, nincsenek ultimate módszerek, mindenkinek ki kell tapasztalni, mi fexik neki a legjobban. Most olvastam egy srácról, aki például él-hal a szavak magolásáért. Fura szokás, de ilyen is van.

Rendszerezni természetesen kell, de a legtöbb iskolai tankönyv egész egyszerűen nem elég terjedelmes ahhoz, hogy minden leckénél felsoroljon több száz példamondatot. Van egy cucc, Kreatív Angol a neve. Abba ha belepillantasz, meglátod, milyen hosszú egy lecke, ami köré rendszerezve van a tudás. Van egy szólap, ami 2 A/4-es oldal. Aztán van egy szólap magyarázó, ami szintén több oldalon magyarázza azokat a kivételes kifejezéseket, amelyek annyira különböznek a magyartól, hogy magyarázatra szorulnak. Aztán jön a nyelvtani összefoglaló. Utána jön oldalakon keresztül a példamondat. Állító, kérdő, tagadó, kérdve tagadó. Mindegyikbe vagy 20–25 mondat. Igen. Ilyen mennyiségű anyaggal már lesz rálátásod az adott leckére.

Viszont ezek mellett nélkülözhetetlen, hogy beszélj, és magyarról fordíts angolra. A nagy csoportokban pont az a baj, hogy a legmagabiztosabbak magukhoz ragadják a szót, és nem is engedik el, a bizonytalanabbak meg szépen csendben maradnak ott a háttérben. A tanár feladata lenne, hogy a csendeseket is szóra bírja, ez azonban nagy csoportban, főleg tinik között lehetetlenségnek tűnik, mert ha a tini valamit cikinek érez, azt juszt se fogja csinálni, főleg akkor nem, ha minden hibáért húszan röhögik ki egyszerre.

Az ilyen gyakorlásokat, mekegést-makogást nem kell hallania még apunak vagy anyunak sem a másik szobából. Nem megnyugtató. Kell valaki, akivel szemtől szemben beszélhet, aki komolyan veszi és nem neveti ki, ha hibázik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1535) axioma válasza BonFire (#1534) üzenetére


axioma
veterán

Az emlitett esetben a tanarneninek az a megoldasa, hogy inaktivitasaval zavarja az orat indokkal behivja a szuloket a rengeteg kiosztott egyes melle. Megjegyzem, nem sikerul egeszen eltantoritania a gyereket, mert amikor irasban IQ-bol felismeri hogy milyen minta szerint kell kitolteni, akkor meg kap 4-es 5-ost is. De akkor is szomoru.
Nem hiszem el, hogy ne lehetne jobban csinalni. Raadasul ott volt a legelejen a lehetoseg, hogy angol felmero utan tegyek szet a megfelelo csoportokba a gyerekeket (hogy irasbeli, szobeli, vagy netes, vagy barmi, az lenyegtelen). De nem, elobb szetosztottak oket, veletlenszeruen legalabb nem lesz elit meg nem elit csoport. De az hogy egyik igy tanul a masik ugy, az eszukbe se jut. Megjegyzem, matekbol ugyanez van, fontosabb volt hogy magatartasilag egysegesebb legyen... bar ott 2 ev utan lett csoportbontas, angol meg kezdetektol (8 oszt. gimirol beszelunk).

(#1536) b0bcat válasza axioma (#1535) üzenetére


b0bcat
addikt

Ez a csoportbontásosdi a legtöbb helyen katasztrofálisan szokott végződni. :U Az én gyermekeim iskolájában például a leggyengébb csoportnak van a legkevesebb órája, míg a legerősebbnek a legtöbb. :F

De maga a csoportbontás alapja is a legtöbbször teljesen elhibázott. Majdnem minden iskolában, ahol tanítottam és csoportbontás volt, ennek az alapja mindig valamilyen - a feladatra gyakorlatilag alkalmatlan, általában karikázós - teszt volt, amelynek eredményeképpen abszolúte nem azonos tudású emberek kerültek a különböző csoportokba (miután a karikázós teszten elért eredmények - a tippelgetésnek köszönhetően - általában köszönőviszonyban sem voltak a valós tudásszinttel).

Bár a Honvédségnél még ügyesebben oldották meg: először kitöltettek egy tesztet mindenkivel, majd ezt figyelmen kívül hagyva a rendfokozatok alapján tették be őket csoportokba. :D

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1537) n00n


n00n
őstag

Ez így mennyire helyes?

Majdnem kész vagyok a munkámmal, most pár változtatásra várok, ameddig az nincs kész, addig szeretném tesztelni. Szóval, be tudnál állítani nekem egy PC-t?

I've almost finished my job, I'm waiting on some changes now, as long as it's not ready, I'd like to test it. So, could you setup a PC for me?

További kérdés: setup vagy set up?

(#1538) customer114 válasza n00n (#1537) üzenetére


customer114
senior tag

Yo!

I'm almost finished with my work, but I'm still waiting for some changes. Until its not finished I'd like to run some test on it. For this reason I'd like to ask you to set up a PC for me.

Thank You.

valahogy így. :U

(#1539) Mercutio_ válasza n00n (#1537) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet hülyeséget írok, de az on some changes helyett nem jobb a "for some modification"?
Beállítano helyett pedig biztosítani?

Egyébként az "ez a mondat angolul " topicban előbb kapsz választ.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1540) BonFire válasza n00n (#1537) üzenetére


BonFire
veterán

Jobb, ha az ilyen körmondatokat több mondatra osztod fel, amennyiben lehetséges, és nem magyarul próbálsz gondolkodni, mert félrevezető lehet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1541) b0bcat válasza customer114 (#1538) üzenetére


b0bcat
addikt

Az "until" után nem áll tagadás, hiszen a jelentése "amíg nem". :N

Meg én mindenképpen tennék vesszőt a "finished" és a "reason" után. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1542) customer114 válasza b0bcat (#1541) üzenetére


customer114
senior tag

:R

Tanuljunk Angolul. :B :D

(#1543) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Már régebben írtam ide, de nem igazán kaptam megfelelő választ. Olyan könyvet keresek, ami az alapoktól teljesen végig megy legalább középfokig a nyelvtanon. Nem kellenek színes-szagos feladatok, játékok, csak tömény elmélet és esetleg egy két példa? Létezik ilyen? :)

(#1544) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Hali!

Mintha valamikor régen ebben a topic-ban akadtam volna egy online angol nyelvtan "ellenőrzőre", talán 1 mondattal tudott egyszerre megbirkózni. Nem tudjátok melyik lehetett az? Bármi hasonló más is jöhet!

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1545) repvez


repvez
addikt

Tud valaki olyan progit vagy anyagot amit mobilon (android) offline lehet hallgatni szavakat tanulni angolul és a kiejtést.
Mivel nincs beszélgető partnerem igy kéne valami amivel tudom fejleszteni az angol tdásom és a kiejtésem, hamár beszélni nincs lehetőségem .
Középfok szinttől kezdve.
Vagy hangoskönyv is jó lenne ami segit ebben, hogy honnan érdemes beszerezni vagy keresni ilyeneket .

(#1546) gojko.m válasza repvez (#1545) üzenetére


gojko.m
senior tag

Pl. ezeknek nézhetsz utána...
androidos alkalmazás: Rosetta Stone TOTALe
nyelvkönyvek hanganyaggal: Relaxa, PONS, Kreatív angol
hangoskönyvek: English e-books

(#1547) gojko.m válasza repvez (#1545) üzenetére


gojko.m
senior tag

Bocs... a Rosetta Stone nem offline. Esetleg a 50languages app-ot tudnám még ajánlani. Ott csak a leckék letöltéséhez kell internet, azután offline használható.

(#1548) repvez válasza gojko.m (#1547) üzenetére


repvez
addikt

Köszi ez egész jónak tünik, csak épp nem akar megindulni a letöltés, csak áll a csik 0%-on és semmit nem tölt .

Mármint az app az feltelepült viszont a leckéket nem szedi le

[ Szerkesztve ]

(#1549) #34576640


#34576640
törölt tag

Milyen filmek vannak (sorozatok) amiknek nagyon egyszerű a nyelvezete és relatív normálisan lassabban beszélnek?

(#1550) andrisbandi válasza #34576640 (#1549) üzenetére


andrisbandi
őstag

Supergirl

Banshee

Én ezeket néztem mostanában.

A gyerekeknek való filmek, és az akció filmek elég könnyen érthetőek, mert ha nem is ért minden szót az ember, a szituból ki lehet találni miről beszélnek.

Esetleg lehet az első részt angol felirattal is nézni, úgy már szine mindent megérteni.
Megszokja az ember az akcentusokat, képbe kerül a történetben. Utána már sokkal egyszerűbb csak angol haggal megérteni folytatást.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.