Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Breki válasza Speeedfire (#1250) üzenetére


Breki
veterán

Nálunk úgy volt, hogy bemutatóóra és miután az meggyőzött kaptunk a gazdaságistól egy személyre szabott akciós ajánlatot amit akkor vagy pár napig elfogadva az ajánlat áll.

Másodiknál láttam meg ezt ami sokkal olcsóbbak tűnt
[link]

De a módszer és a társaság és a hangulat meggyőzött, hogy másodikra is oda iratkozzak be.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1252) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Létezik olyan angol tankönyv ahol magyarul is magyaráznak az embernek? Főleg nyelvtani szabályokat stb...
És ha igen akkor mi a könyv címe?

(kezdőnek)

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1253) Predator2 válasza Predator2 (#1252) üzenetére


Predator2
addikt

Közben megoldódott.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1254) bok92 válasza Predator2 (#1253) üzenetére


bok92
addikt

Esetleg elárulnád, hogy mi az a csodakönyv? :))

(#1255) Predator2 válasza bok92 (#1254) üzenetére


Predator2
addikt

Régebben már kérdeztem itt a fórumban akkor ezt a választ kaptam:[link]
Rákérdeztem ismerősnél nincs e meg neki valamelyik véletlenül. Mákom volt :)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1256) bok92 válasza Predator2 (#1255) üzenetére


bok92
addikt

:R

(#1257) Predator2


Predator2
addikt

Van olyan videó sorozat ami utazás közben érdemes lehet nézni?
Akár csak a szavakat oktatja vagy még mellé a nyelvtant is.

Ha volt róla szó akkor elég a link, nem olvastam vissza :( .

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1258) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv.

Az mennyire számít súlyos hibának, ha angol angolt és amerikai angolt keverem? Tehát egy mondatban angol és amerikai angol szavak is vannak pl. Vagy írásban a végződéseknél.. ? Ez érdekelne, mert van, hogy csak az egyik szó jut eszembe vagy csak úgy tudom.

Üdv.:M.

(#1259) tDr1v3r válasza minek?:S (#1258) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szerintem semennyire. Nekem US-UK angol keverék a szókincsem és ausztrál az akcentusom elvileg.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1260) minek?:S válasza tDr1v3r (#1259) üzenetére


minek?:S
őstag

:D fő a változatosság ;] Köszönöm.. akkor megnyugodtam .. :)) Esetleg valami olyan online ingyenes oldalt nem tudsz/tudtok, ahol lehet tanulni angolt egészem az alapoktól vagy mondjuk nyelvvizsgára készít fel?

Üdv.:M.

(#1261) tDr1v3r válasza minek?:S (#1260) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Duolingo? Én csütörtökön próbáltam ki, de a hangfelismerést kivéve (az bugos volt, nem értette amit mondtam - pedig a Rosetta Stone tökéletesen ért engem) elég patentnak találtam. Van benne szintfelmérő is, az úgy állítja be a leckéidet hogy igazodjon a tudásodhoz.

És nyelvvizsgájuk is van (méghozzá olcsó, valami 5 euró asszem') amit elvileg több cég is elfogad.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1262) Mercutio_ válasza minek?:S (#1258) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attól függ, rigó utcában biztos belekötnek, máshol lehet tojnak rá.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1263) minek?:S válasza tDr1v3r (#1261) üzenetére


minek?:S
őstag

Na azt meg lesem, köszönöm :R Valamilyen szinten tudok angolul.. de ahhoz képest, hogy 6 éve tanulom, semmit .. és ezt a lustaságomnak köszönhetem, viszont jó lenne egy nyelvvizsga így 11. évvégén .. :U

Mercutio_

Neked honnan jött ez a rigó utca? Ismersz? Tudod ki vagyok? .. mert amúgy ki vagyok már igen :D egyébként pont a házunkkal szemben lévő utcát hívják Rigó Utcának :DDD

Üdv.:M.

(#1264) Mercutio_ válasza minek?:S (#1263) üzenetére


Mercutio_
félisten

Budapesten a Rigó utcában van az a vizsgáztató intézmény, ami sokáig az egyetlen volt, aminek joga volt akkreditált nyelvvizsgát kiadni az országban...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1265) minek?:S válasza Mercutio_ (#1264) üzenetére


minek?:S
őstag

Jaa.. ezt jó tudni, nem vagyok túl járatos BP-n. Visegrádon viszont tényleg a házunkkal szemben van egy Rigó utca.. szóval meg is lepődtem :P

Üdv.:M.

(#1266) Coccolino_O válasza Mercutio_ (#1262) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Mert aztán a Rigó utca képezi Mo. elit nyelvizsga színhelyét... :DD

[ Szerkesztve ]

(#1267) Mercutio_ válasza Coccolino_O (#1266) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hol írtam ilyet?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1268) BÁ Nutrition válasza tDr1v3r (#1261) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a tobb cegnek inkabb azt kene elfogadnia hogy tudsz-e angolul vagy nem.
mert ha hasznalnod is kell akkor nem az lesz a lenyeg hogy van-e papirod.
persze ahol nem a profit szamit meg egyeb tenyezok befolyasoljak a felvetelt(rokona vagy-e a fonoknek, allami ceg stb) ott mas a helyzet

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1269) MaciG válasza tDr1v3r (#1261) üzenetére


MaciG
addikt

Nem rossz ez a Duolinga, főleg így hogy ingyenes és mobilra is van, viszont szerintem az a baj vele, hogy pl. amikor a tesztben adogatja a mondatfordításokat annak nem sok értelme van. Mert pl. bedob egy ilyet : A szigethez úszunk. És ebből nekem nem derül ki hogy ezt most csinálják, vagy majd oda fognak stb; vagyis igeidőket csak tippelni lehet. Mert szerintem mondatokat csak úgy van értelme fordítani ha ismert a szövegkörnyezet is.

BANZAII

(#1270) attiati


attiati
veterán

Angolt tanárt keresek Bp-en, számlaképeset. Tudnátok ajánlani valaki igazán jót? Esti órákban és hétvégén érek rá.

Középszintű angol tudásom van, üzleti szókincs irányba kéne fejlődnöm és inkább szóbeli részt kell erősíteni.
Heti 1 vagy 2 alkalom kell, a többit otthon tanulnám.

De ha van ötletetek valami igazán jó és hatékony tanfolyamra, akkor az is érdekel.

:R

(#1271) Jojo5


Jojo5
őstag

Sziasztok!

IELTS(7.0/7.5)-re felhozni az angolt mennyi idő lenne körülbelül ?

Az angolom társalgás képes, középfok szerintem felkészülés nélkül is menne most.

Valami jó tanácsot tudtok adni?

Szeretnék egy betonbiztos nyelvtannal rendelkező angolt, mert a szókincsem úgy vélem elég nagy.

Előre is köszönöm a segítséget és a tanácsokat :R

Üdv,
J

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#1272) BÁ Nutrition válasza Jojo5 (#1271) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

magad szorakoztatasara? vagy mihez kell?

bar a kozepfok lehet meg is van 7es
7 Good User Has operational command of the language, though with occasional inaccuracies, inappropriateness and misunderstandings in some situations. Generally handles complex language well and understands detailed reasoning.

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1273) Jojo5 válasza BÁ Nutrition (#1272) üzenetére


Jojo5
őstag

Én úgy tudtam, hogy a 7\7.5 az már C1 és aközeli szint.

A magam szórakoztatására pont jó lenne. :K

Viccet félretéve szeretnék egy igazán ütős angolt, a mostani se rossz, de mivel a nyelvérzékem szerintem elég jó, kicsit fejleszteni szeretném magam, hogy legalább a 7\7.5 IELTS meglegyen, aztán vizsgázni belőle.

Valamint gondolkodom azon, hogy Ausztráliában az én szakmámmal volt könnyített migráció 7\7.5ös IELTS pedig kell ahhoz. :U

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#1274) BÁ Nutrition válasza Jojo5 (#1273) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en mikor anno azon gondolkodtam az nem tetszett hogy muszaj voltal az elso "befogado" munkahelyeden 3 evet eltolteni. euban meg azt csinalsz amit akarsz. igy maradtam itt

nem tudom hogy valtozott-e ez a szabaly

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1275) Jojo5 válasza BÁ Nutrition (#1274) üzenetére


Jojo5
őstag

Ha mennék akkor a szakmámban helyezkednék el, őszinte leszek, nagyon nem érdekelne milyen helyen lennék 3 évig...

A repülő mindenhol repülő, maximum a körülmények nem annyira jók, az meg 3 évig szerintem bírható, de az igazi célom a Qantas lenne. :U

A másik fele meg, hogy bármikor jól jöhet egy ilyen szinten papírral igazolva. :)

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#1276) BÁ Nutrition válasza Jojo5 (#1275) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem meg a mclaren :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1277) Jojo5 válasza BÁ Nutrition (#1276) üzenetére


Jojo5
őstag

Mclaren ? Mirol maradtam le ? :)

CNCzni fogsz nalukha igen merre ? :U

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#1278) rii


rii
nagyúr

sziasztok

lehetne találni a neten valahol angol magyar szógyejtemény kezdőknek, esetleg témakörönként

szókártyákat szeretnék belőle nyomtatni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1279) rii válasza rii (#1278) üzenetére


rii
nagyúr

vagy lehet venni szókártyákat?
találtam msot rengeteg szót ... de ebből szókártyát csinálni ... hijjjj .... kétoldalas nyomtatás ... 3000 szópárból ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1280) ABal válasza rii (#1279) üzenetére


ABal
őstag

Minek nyomtatni? Próbáld ki a quizlet-et! Mobilos verziója is van, magaddal viheted út közben.

Ha nem találod meg a neked megfelelő paklit, akkor meg gyártsd le magadnak, ami kell.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1281) rii válasza ABal (#1280) üzenetére


rii
nagyúr

ksözönöm

és ez a mobilos verzió működik offline is?

ha valaki esetleg már kint is szeretné még fejleszteni magát, de a 3G-t viszont ki kell kapcsolnia ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1282) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Egy érdekes kérdés/kérés.

Van olyan program amivel meglehetne oldani, hogy az általam nem ismert szavakat összeválogatni és azt mutatja és írja is egyszerre?
Amivel ilyen vagy ehhez hasonló szólapot lehet csinálni [link]
Telefonra ráraknám és úgy tanulnám miközben munkába megyek.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1283) ABal válasza rii (#1281) üzenetére


ABal
őstag

Belépés után szinkronizálja a paklidat, és ha nem jelentkezel ki, akkor nem tölti újra. Feltéve, hogy létrehozol egy fiókot, mert a nélkül csak kereshetsz és használhatod a már létező paklikat, de te nem tudsz gyártani.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1284) attiati válasza attiati (#1270) üzenetére


attiati
veterán

ajánlanátok jó angol tanárt?
(személyesen szeretnék járni, a 13. kerülettől fél órányira)

(#1285) syl5


syl5
őstag

Sziasztok,

egy olyan site, software kellene nekem ami a nyelvtant egymásra épülve esetleg gyakorló feladatokkal jól elmagyarázza.

Valami jó és hiteles kellene. Tudom van ezer site, de ha valakinek van már bevált kisegíthetne.
(Valami Doulingo szerű kellene nekem, csak nyelvtani magyarázatokkal együtt)

Köszönöm.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#1286) attiati válasza syl5 (#1285) üzenetére


attiati
veterán

nem kell szerintem szoftver

Szamárpad 1-2-3 a nyelvtanhoz, minimális szókincset használ, csak a lényeg. Autodidakta módon lehet tolni.
Igeidőket pedig a Szalai Nóra - Igeidők c. könyvből lehet hozzávenni.

Ha kizárólag nyelvtan kell, egyedül tanulásra, akkor ez a kettő szerintem tökéletes.

(#1287) syl5 válasza attiati (#1286) üzenetére


syl5
őstag

Köszönöm, köszönöm, köszönöm! :R
Ez a szamárpad nagyon jónak tűnik!
Igeidőkre miért írtál más könyvet, a szamárpadba nincs?

Egyébként nem kizárólag nyelvtanra kell, csak abban vagyok a leggyengébb.
A célom hogy írásban és szóban is tudjak a hétköznapokban és a munkában is angolul kommunikálni.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#1288) Mercutio_ válasza attiati (#1286) üzenetére


Mercutio_
félisten

Érdekes, hogy anno nyelvtanár szidta az igeidőket és az 5 perc angolt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1289) attiati válasza Mercutio_ (#1288) üzenetére


attiati
veterán

és ezzel mit szeretnél mondani?

syl5: nincs mit. Nagyon fapados, a lényegre koncentrál. Szókincset nem fog adni, monoton, lényegretörő. Fél évig napi 1 órát toltam.

[ Szerkesztve ]

(#1290) Mercutio_ válasza attiati (#1289) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ehh, ez van, ha mobilról bkv-n írok.
A lényeg az lett volna, hogy az volt az indok : a legtöbb tanuló azt gondolja a napi 5perccel le van tudva az angol gyakorlás. Lényegében egy alibi a lustáknak szerinte.

Tudom-tudom, erről nem a kiadvány tehet, csak gondoltam leirok egy másik nézőpontot.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1291) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ez kész :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1292) Breki válasza Mercutio_ (#1291) üzenetére


Breki
veterán

Ez a Speak-es iskola videója ahová jártam korábban mutattam is itt.

Több ilyen is van a készítői is a Speak-ba járnak és méltán lettek világhírűek (nem ezért :)

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1293) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok.

A párom Telc írásbelivel próbálkozott nemrégiben és nem sikerült neki sajnos elsőre.
Őszintén szólva nem a legjobb a nyelvérzéke, de miként, illetve hogyan tudna felkészülni a vizsgára hogy sikeres legyen?
Például a levélírást teljesen lepontozták neki, pedig jóval többet tudott ennél a résznél, valamint amit begyakorolt erre a témakörre és leírta, nem fogadták el neki.
Diploma megszerzéséhez kellene neki a középfokú nyelv, így aki bármilyen segítséget, illetve tanácsot tudna adni, nagyon megköszönnénk! :R

(#1294) MaciG válasza Rendo84 (#1293) üzenetére


MaciG
addikt

Gyakorlás, és ha van lehetőség akkor egy olyan tanár aki otthon van abban mit kérnek egy ilyen TELC vizsgán, hogy ami jó, az valóban az is legyen.

BANZAII

(#1295) attiati válasza Mercutio_ (#1290) üzenetére


attiati
veterán

igazából mindent még lehet tanulni egyedül is. Ha valaki ebben segít, az csak felgyorsítja a folyamatot.

De ha valaki fordítva gondolkodik, és azt hiszi, hogy a tanár tanítja meg őneki (és esetleg a diák erre csak rásegít), abból úgyse lesz semmi.

Az "5 perc angol" tökéletes, könnyed, egyszerűen magyaráz, indulásnak jó. Aztán utána lehet bonyolítani más könyvekből is némi utánajárással. Motiváció kérdése.

(#1296) Gyick


Gyick
őstag

Hi!

Tudnátok mondani olyan oldalakat ahol vannak angol tesztek? Doulingot "végig vittem" már,5perc angol-on is majdnem minden teszt megvolt.upper intermediate érdekelne leginkább

(#1297) MaciG


MaciG
addikt

Több helyen olvastam már, hogy úgy lehet a legkönnyebben megtanulni angolul beszélni, ha angolul gondolkodunk. Nah mos a kérdés az, hogy ez mit jelent konkrétan, hogy "angolul gondolkodni" :F

BANZAII

(#1298) Mercutio_ válasza MaciG (#1297) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szórend? :U
Összetett mondatok kerülése, mondatszerkezet átvétele?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1299) axioma válasza MaciG (#1297) üzenetére


axioma
veterán

Neeee. Ferjem kiserletezett egy ilyen tananyaggal, ami a magyar mondatot mar angol sorrenddel es ragtipusokkal mondta, es utana mondta az angol megfelelot. Szornyu hallgatni a magyart, es ketlem hogy barmi ragadna igy az angol logikabol, mert az atforditas is eleg esetleges volt.
Raadasul az igeidokkel valo (elmeleti, mert megerteni kb. mindent megertenek - ha akarnak) kavaras az angolban sztem eleve csak szabalyokkal lekovetheto. A szenvedo az kell, azt muszaj hogy csuklobol csinald, de azt me'g szerintem ugy-ahogy a magyar nyelvben is ki lehet fejezni. De mit csinalsz az igeidokkel? [En peldaul most mar eleg sok evi - igaz, mivel az itteni tobbseghez kepest tulkoros vagyok, me'g az oroszos generacio, angolt csak 20 evesen kezdtem, es hosszabb kihagyas is volt - sem tudom atallitani az agyam arra, pedig nemetbol is van azert a magyarnal tobb, de ott sosincs gondom belole.]

(#1300) attiati


attiati
veterán

English EVO-ról hallott már valaki vagy esetleg csinálta?

Nagyon forradalminak hirdetik magukat. Első körben vezető coaching-gal foglalkoznak és mellette angol nyelvtudásban ígérnek látványos fejlődést. Tele vannak vezető pozícióban levő emberek referenciájával.

Cserébe nagyon nem olcsó. Ezért is érdekelne, hogy csinálta e valaki, valóban hatékony e?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.