Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#256) Hugo85 válasza mr_ricsi (#251) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Nos nekem is volna egy problémám.
Először azt hittem hardweres, de már megtörtént másodszor is és másodszorra se dobott semmi hibát a powermax.
Nos adott egy WinXP SP2 rendszer egy 200 gigás NTFS partíción, nincs tovább belezve. Mindez egy Maxtor 6B200PO 200 gigás 7200RPM ATA133 8MB cache vinyón.
A problémám az, hogy fura adatvesztéseim vannak. Először azt hittem vírus, de 2 totális scan után kizártam. Gondoltam harveres hiba, de powermax szerint kizárt, ésa vinyó hűtve van, nyáron sem megy 30 fok fölé.

Nos a gondom az, hogy egyszer anno elszállt minden, csak úgy spontán, lehet pont úgy ahogy a 128 giga fölé értem, most meg bár csak 100 giga körül tartok elkezdett megint rakoncátlankodni a fájlrendszer. Először elszállt pár fájl, a video driver és vagy 3 telepített progi. Aztán azt hittem csak pillanatnyi elmebaj, a scandisk visszahozott sokat és végülis csak egy filmet és egykét féjlt vesztettem. Aztán kikapcsolás előtt (éjjel ment a StrongDC) kiírta a bejelentkező képernyőn az XP hogy 3 könyvtár olvashatatlan.
Azt írta futassak chkdisket. Nos ez kövi indításnál meg is történt, és visszahozott nekem 2 knyvárat illetve a 3. részeit.

A fura dolog, hogy mindig futott a Strong DC. Nem tudom, hogy ez most minek a hibája? Az alaplapom alapvetően nem támogatja a 128 gigánál nagyobb vinyókat BIOSból és nem hiszem, hogy Intel 815 chipsethez van BIOS frissítés.

Még nem tartok a 128 giga kzelében mint mondtam, csak 100 körül, de nem tudom mi lehet a megoldás. A vinyó fix, nem lesz és nem is volt hurcolászva. A szétparticionálása segítene rajtam? Mármint ha 120 giga alatti partíciókat heggesztenék, mert kéne a tárhely, jobb/újabb/gyorsabb gép nem kéne. Vagy szerezzek be inkább 2 darab 120 gigás vinyót?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget : :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.