Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43151) freemanone válasza szebe (#43146) üzenetére


freemanone
őstag

Jaja, május végén voltam személyit cserélni. Pont ezt mondta az ügyintéző nekem is, hogy ha nincs időpontod, sátorral és két heti hideg élelemmel készülj.

(#43152) rita7107 válasza Fred23 (#43145) üzenetére


rita7107
aktív tag

Miért gondolod hogy akkor rossz volt?
Tudsz a Magyar történelemből egy olyan kort mondani amikor biztos jó volt?
Tól-ig évszám. de legalább 60 év egybefüggően!

[ Szerkesztve ]

(#43153) eami válasza rita7107 (#43152) üzenetére


eami
addikt

kinek?

(#43154) Fred23 válasza rita7107 (#43152) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem ha az átlagpolgárt, a népet nézzük, az elmúlt 60 év volt a legjobb 60 évünk minden ellenére.

(#43155) San398


San398
őstag

Sziasztok!
Van valakinek eladó vagy tudjátok hol lehet IBC tartályt venni itt fehérváron? Esővíznek kellene.Köszi

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#43156) hcl válasza Fred23 (#43154) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Azért abból harmincban még mindig elvihették az embert... Szerintem a kiegyezés környékétől az első világháborúig. Ugyan nem volt teljesen független az ország, de volt esélye fejlődni. (Az USA államai se függetlenek, mégsem rossz nekik.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43157) mdk01 válasza szebe (#43146) üzenetére


mdk01
addikt

Próbáltam ügyfélkapun időpontot foglalni és nem tudtam személyi hosszabbításra. 2 hónapra előre sem volt foglalható időpont, tehát gyanítom nem lehetett időpontot foglalni rá.
Odamentem reggel 8:02-re személyesen(voltak már előttem 20-an) és 50 perc alatt elintéztem az eladott kocsi adásvételi papírjának leadásával együtt.
Csodálkoztam , de van ilyen is.
Koch L. egyébként.

(#43158) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

-Megbontott likőr(ök) ingyen elvihetőek. Nem isszuk, nem kell.
-70db lejárt nespresso kapszula detto ingyen vihető. Átszoktam a szemesre ez meg ottmaradt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43159) elder troll


elder troll
senior tag

Nagyon leült az új menetrendes témakör, vagy mindenki belenyugodott, hogy nem tud menni dolgozni, és pár km utazás is közel 50 perces városnézéssel lesz egybekötve. A kiadott nyomtatványokat már többször módosították, a sofőrök már katéterezésen gondolkoznak, bár állítólag lesznek mobil wc-k. Azért 40 fokban kellemes lehet a toitoi-ban, már ha egyáltalán kapnak olyat, és nem kötelezik őket felnőtt pelenkára 14 órás fordában.
"Itt kell élned, hogy elhidd."

Idáig összesen 1 busszal utazóval beszéltem, és inkább autót vesz. Idáig 15-20 percbe került az utazás úgy, hogy 1 perc séta választotta el a buszmegállótól otthon és a munkahelyén is. Most lesz 50+ perc utazás legalább 1 átszállással. Szóval naponta legalább 1 órával többet kellene utaznia busszal városon belül.
Biztosra veszem, hogy nem ő lesz az egyetlen, aki inkább autót vesz a katasztrofális tömegközlekedés miatt, és idáig is vállalhatatlan volt az autózás csúcsidőben, szóval sokkal rosszabb lesz a helyzet.

Flame on ;]

[ Szerkesztve ]

(#43160) freemanone válasza elder troll (#43159) üzenetére


freemanone
őstag

dehát lett szép új lime is a városban, ami növeli a mobilitást..... ;] :U

(#43161) OPiiPO válasza elder troll (#43159) üzenetére


OPiiPO
addikt

Néztem is hogy lesz pár eléggé hosszú járat, végülis városnézésre alkalmas lesz ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#43162) hcl válasza elder troll (#43159) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Én most azért autózok melóba, mert a kvamelegben nem akarok megfőni :D Ha nem lesz meleg, akkor megint busz.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43163) Poiro7 válasza San398 (#43155) üzenetére


Poiro7
aktív tag

[link] Sárkeszin hirdetnek ;)

(#43164) siti válasza San398 (#43155) üzenetére


siti
senior tag

csak arra ügyelj, hogy hihetetlen mocsok fog összegyűlni benne. Nálam hordóba megy és kétszer háromszor kimosom évközben. Érdemes egy hordót rakni az eresz alá, majd onnan szivattyúzni szűrőn át a vizet IBC-be, mert gyíktól kezdve falevélig minden belemegy.
És algásodni is fog, ha süti a nap.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#43165) Elementgamer válasza elder troll (#43127) üzenetére


Elementgamer
csendes tag

Aktualis meg?

(#43166) rita7107 válasza Fred23 (#43154) üzenetére


rita7107
aktív tag

Igen, talán elmondhatjuk az utolsó 60 év jó volt.
Bár kérdezz meg
- egy bedőlt hitelest
- egy eü. dolgozót (nem orvos!)
- egy bányászt
valamint azokat, akik kimentek itthonról dolgozni.
A '60-as '70-es években csak mi gondoljuk jónak. Meg is szívtuk rendesen a KGST/VSZ csatlakozással. Csak annyit írnék még, hogy a '70-es években dőlt a pénz az országba (is), mire költöttük? Olyan felesleges dolgokra, amire csak a szovjet érdekszférában volt kereslet. Semmilyen komolyabb fejlesztés nem történt, amivel a rendszer"váltás" után labdába tudtunk volna rúgni. Tönkre is tették (nem csak) a fehérvári cégeket. (Videoton/Ikarus/Köfém/)

Szerintem teljesen el kellene különíteni a NÉP-et kb 4 részre.
1 A legrosszabb sorban élők. (napszámosok) 30%
Nekik soha nem volt jó soruk.
2. Rossz sorsban élők. (kisparasztok, gyári munkások) 40%
Ők a maguk szintjén "jól" élnek és ezt el is hiszik maguknak, de igazán nem jó a soruk.
3. "Középosztály" (értelmiségiek, legalább érettségizettek) 25%
Ők jól élnek, már tájékozódnak is. Nem csak a saját híradójukat nézik. De még mindig lenne hova előre lépniük.
4. Gazdagok (Lülüke, és tsai / Dobrev és tsai) 5%
Azt hiszem ezt nem kell ragozni.

(#43167) elder troll válasza Elementgamer (#43165) üzenetére


elder troll
senior tag

Igen, még aktuális a wii kontroller és nunchuk keresés.

(#43168) rita7107 válasza elder troll (#43159) üzenetére


rita7107
aktív tag

Én Öreghegy/Szárazrét
Öreghegy/Auchan
közlekedem busszal.
Továbbra is azzal fogok. A járatokon van légkondi, van ellenőr. Ha nem megy a légkondi, és az ellenőr észreveszi vagy bekapcsoltatja és felírja, vagy ha nem működik akkor csak felírja. Már nem a Volán dolgozói az ellenőrök, így nem áll érdekükben a simlizés, mert nem tudják mikor kapnak egy ellenőr ellenőrzést. Az pedig pénz megvonással jár számukra.

Öreghegy/Szárazrét most lett +1 járat amivel nem kell várakoznom, sétálnom. Öreghegy/Auchan. 2 közvetlen járat. Ez a pozitív rész.

Nem tudok eljutni a kórházhoz közvetlenül, még mindig át kell szállni, vagy gyalogolhatok. A többiről (még) nem tudok nyilatkozni. Kifogom próbálni a lehetőségeket. Lesz két hét arra hogy össze-vissza buszozzak a családdal. Nekik szeptemberig nincs bérlet, mert felesleges, ezért jó ez a két hét.

Javaslom mindenkinek, hogy próbálgassa, tesztelje a járatokat. A véleményeket meg küldjétek el a Polgármester úrnak (meg feltehetitek ide is, hogy mi is tudjuk), mert csak azon tud változtattatni amiről van információja.

(#43169) elder troll válasza rita7107 (#43168) üzenetére


elder troll
senior tag

Nekem mutattak ma egy toi-toi képet, Cser-Dákó megérdemelné, hogy kellőképpen megtöltött dobozkában eltöltsön egy órát öltönyben nyakkendővel 40 fokban. Ha szerinte rendben van, akkor nyakon burítani a tartalmával. Nem véletlen a fallikus hasonlat, mert ekkora faxságot nem lehet művelni. Szóval ha már nagyon szeretsz vele beszélgetni, akkor add át az üdvözletem.

Illetve jelezd neki, hogy 2 év múlva esedékes önkormányzati választásoknál erre emlékezni fognak (bedöntött tömegközlekedés, enélkül is vállalhatatlan autózás csúcsidőben), és minden egyes fehérvárival fog kiszúrni, ha nem megfelelő pártvallású polgit választanak, ahogy történt Göd vagy Dunaújváros esetén.

(#43170) San398 válasza Poiro7 (#43163) üzenetére


San398
őstag

Köszi.
Neked is siti.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#43171) f_sanyee válasza elder troll (#43159) üzenetére


f_sanyee
senior tag

nekem tetszik, lesz +1 járat itt a sarki megállónál, így eljutok olyan helyekre átszállás nélkül, ahová eddig nem.
a buszsofőrök problémájára biztos van valami megoldás, szabalyozás, amit be kell tartani nekik és a munkaadónak, de ez legyen az ő gondjuk.

(#43172) hcl válasza rita7107 (#43168) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"A járatokon van légkondi,"
:D:D:D:D:DD:D:D

Elég keveset buszoztam a nyáron, de egyszer sem vettem észre ilyet :D Mondjuk korábban sem :( .

Mutogatni való hater díszpinty

(#43173) elder troll válasza hcl (#43172) üzenetére


elder troll
senior tag

Én már láttam klímás buszt bő 10 éve, külföldről vették régebben már rossz klímával, és nem volt hozzá service manual. Egy nagyon keskeny csík ablak szerűség volt a buszon, azt is csak bukóra lehetett kis szögben kinyitni. Zuhanyzás után 20 perccel felszálltam a buszra, mentem vele 5 percet, és átizzadtam az összes ruhaneműmet. Én csak szauna-járatnak hívtam, de időseknél nagyon necces volt a nyári melegben, a sofőrök féltek is ilyen téren.

#43171 f_sanyee
Feljegyeztem, akkor a polgi után te jössz a sorban az 1 órás kellőképpen megtöltött toi-toi szaunázásban :D
Amúgy az említett középkori sztenderdeket megszégyenítő higiéniai körülmények nem emberhez méltóak, és az érdekképviselet nagy ívben kakkant rájuk. Még fel sem mondhatnak.

Valamilyen szinten elfogult vagyok, volános kölökként nem ismertem az utca neveket, csak úgy ismertem a környékeket, hogy oda megy a 24-es, 12-es, stb. Gyerekként is futottam bele olyan történetbe, hogy 40 fokban kötelező a nyakkendő. Persze a klimatizált irodában találta ki valamelyik idióta, és most is hasonló empatikus képességgel megáldott baromállatot vélek felfedezni...

[ Szerkesztve ]

(#43174) hcl válasza elder troll (#43173) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Van amúgy amelyiken van, de nem jellemző. Legalábbis a 17-en, 14-en nem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43175) rita7107 válasza elder troll (#43173) üzenetére


rita7107
aktív tag

Akkor engem is sajnáljál légyszíves!!!!
Tudod amikor 40 fokban (lehet csak 38), kimegyek valamit felújítani a városban, és délután 2-ig nem jutok klozethez, és keresem hogy hova hu..yozzak. Csak hogy alpári legyek egy kicsit.De ugyan ez meg van decemberben, amikor belém fagy a sz.r. Szerinted? Igaz nem minden nap, csak heti 5/4 a problémák száma.
Egyébként a 10/11/12/24/25/26A/32/36/37 buszokon van légkondi biztosan, sőt működnek is. Legalábbis én ezt tapasztalom.

Ja... És miért kell a Toi-toiban 1 órát ülni? Ezt nem értem??? Te ennyi ideig szoktál wc-n ülni? Az igen...

Örülök, hogy vállalhatatlan az autózás a belvárosi részen!

(#43176) elder troll válasza rita7107 (#43175) üzenetére


elder troll
senior tag

Azért írtam, hogy 10 évvel ezelőtt láttam klímás buszt (amit már "javíthatatlan" klímával vettek), mert később nem nagyon találkoztam ilyennel. Ez főleg annak tudható be, hogy 1,2 km választ el a munkahelyemtől, és nem járok busszal.
Lövésem sincs, hogy milyen jellegű munkát végzel. Az is előfordulhat, hogy a sofőrhöz hasonló felelősséged van (több ezer élet napi szinten). Amikor elvállaltad a munkát, akkor tudtad, hogy ilyen is lehet. A sofőrök nem erre "vállalkoztak", és még fel sem mondhatnak.
Apám mesélte forgalmista korából (már nyugdíjas), hogy egy "kedves idős hölgy" érdeklődött, hogy mikor jön az xy vidéki járat? A helyi járaton nem volt klíma, így inkább a távolságit használta volna helyi járatnak, mert azon volt.

A toi-toi 1 órás szaunázás szimbolikus jelentéssel bír. Véleményem szerint aki ezt az emberhez nem méltó állapotot kitalálta (a legalapvetőbb higiéniai követelményeknek sem felel meg), az megérdemelné az 1 órás szaunázást, mert azt követően erősen javulna az empatikus képessége. Szigorúan 40 fokban és nyakkendőben ;]

Gyere maroshegyre 4 körül :DDD
Vagyis ne gyere, mert nincs értelme. 5 után érdemes indulni a városból, mert kb ugyanakkor érsz ide, mintha 4-kor indultál volna.
Másik kedvencem a kifordulni balra a rádióról kamikaze orosz rulett. Jobbra szoktunk elmenni, és a spar körforgónál fordulunk meg.

Amúgy elfogadom, hogy hasonlóan elfogult vagy, csak ellentétes irányba, nincs ezzel baj.

[ Szerkesztve ]

(#43177) f_sanyee válasza elder troll (#43176) üzenetére


f_sanyee
senior tag

miért ne mondhatna fel bárki, ha nem tetszik valami?

(#43178) elder troll válasza f_sanyee (#43177) üzenetére


elder troll
senior tag

Azt az infót kaptam egy sofőrtől, hogy nem mondhatnak fel (talán közszolgálat).
Mondtam, hogy sztrájkoljanak az emberhez nem méltó körülmények miatt.
Nem sztrájkolhatnak, és fel sem mondhatnak.
De majd valaki okos felhomályosít minket reményeim szerint, hogy ennek mi a pontos oka.

[ Szerkesztve ]

(#43179) hcl válasza rita7107 (#43175) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Amíg 24-25-tel jártam melóba/ból, addig se nagyon volt klímás járat...

Mutogatni való hater díszpinty

(#43180) Gaaabeeesz válasza rita7107 (#43175) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

No offense, de sztem egy rakat melót tudnék felsorolni, amelyik bizonyos okokból sza*r.
Nem buszozok, de itt most erről a témáról volt szó. :U

Üdv, Gabesz

(#43181) echterion válasza elder troll (#43178) üzenetére


echterion
nagyúr

Már nincs vészhelyzet, simán felmondhatnak.

**********

(#43182) elder troll válasza echterion (#43181) üzenetére


elder troll
senior tag

Köszi az infót, elvileg szeptemberig meghosszabbították, így akkor ez lehet a tényleges ok.

(#43183) echterion válasza elder troll (#43182) üzenetére


echterion
nagyúr

Hoppácska, ez nekem kimaradt. :B

**********

(#43184) freemanone válasza hcl (#43179) üzenetére


freemanone
őstag

26A ugyanez.....

(#43185) Dare2Live válasza rita7107 (#43175) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sajnálunk téged is. Legalábbis én biztos. Á inkább nem. :DDD

De sztem nem az lenne a cél, hogy sajnáljunk, meg hogy nekem is deszar hanem, hogy jobb legyen és mindkét munkakör amennyire lehet kapja meg a megfelelő munkakörülményeket. És a toi-toi 40Cval nyáron -5Cvel télen biztos nem az. Persze a magyar mentalitás a nekem is szar, dögöljön meg a szomszéd tehene is kiírthatatlan a magyar néplélekből.

@troll: Én tavaly a pl Szvár<-> BP... 28buszból meghagytak 8at miközben teli vannak a buszok és intermodális nincs kész, vasúti feljesztések nincsenek kész és amúgy is rakás esetben nem jón buktam ki. Nem értettem mi a cél. Anno arra tippeltem, hogy nem lehet más mint hogy az emberek autóba ülljenek. Így utólag viszont el lehet mondani, hogy ha ez volt a cél akkor sikerült elérni és jól tippeltem. Persze ez magával hozza a mégnagyobb forgalmat de hát ezt akarták.

Aki meg jár más megyeszékhelyeken az tudja, hogy Szfvár közlekedése extrém mód el van szúrva. Néha mindha direkte csinálnák. Lehetne lehajtó is megvan a hely de inkább duguljon be. A zöldhullám egy katasztrófa, képtelenek beállítani. Ha tudnám, hogy kell rendszámot, fejet kitakarni felraknák egy videot arról, hogy megyek át Pécsen. A feketehegyegyi, auchan körforgalomban... napi 40-60+percet állók, balatoni úton idegörcsöt kapok, budai úton 5* kell megállni mert szarul van beállítva élvezők aszem tökön szúrnák magukat hogy jééé ezt lehet így is? Jééé meg lehet ezt csinálni jól is?

mégvmi: parlamenti mindenki oda szavaz ahova akar. De lokálban érdemes arra adni a voksot aki nyert. Bár Szfvár esetében nem vagyok ebben biztos. Nah Szfvár nem Debrecen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43186) hcl válasza Dare2Live (#43185) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

+Pécs. A Komlói úton végig zöldhullám, kis szerencsével az Árkádnál elkapod, és meg sem állsz Uránvárosig, persze nem "hatvanra van beállítva a lámpa" mentalitással, hanem ötvenet tartva.
És használható buszjáratok vannak! 2 busszal jártam melóba, átszállással, és teljesen jól működött.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43187) szebe válasza Dare2Live (#43185) üzenetére


szebe
őstag

Erre még rátesz egy lapáttal a közlekedési kultúra teljes hiánya. Sokkal szívesebben vezetek BP-n, mert ott lehet haladni. Nem csak a zöldhullám miatt, hanem mert mindenki haladni akar, és így állnak a másikhoz. Ehhez képest Fvár egy fertő.

Új kedvencem, délutánonként a Széchenyi aluljáró előtti rész, városból kifelé. A Kölcsey utca felé kanyarodásig lehetne tölteni 2 sávot, de 10-ből 8 átér a kereszteződésen, és a zebra utáni második kocsi magasságában megáll, kirakja az indexet, hogy ő IDE fog besorolni. Mögötte meg a kereszteződésben áll a sor :C

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#43188) rita7107 válasza Dare2Live (#43185) üzenetére


rita7107
aktív tag

Félre ne értsd. Nem kell engem sajnálni, ott van a parkfenntartó csoport. Na nekik az igazán katasztrófa a helyzetük. De felesleges bárkit is kiemelni. Van rengeteg hasonló szakma mint a buszsofőrök. Igaz nincs mögöttük 30-40 ember.

Amikor elvállaltam a munkát akkor "műhely" munkáról volt szó. Aztán jött még egy két mellékes, mert ugye a jó melós mindent elvállal. Utána meg még több mellékes Ugye erre lehet azt mondani, hogy lehet keresni másik melót...
A fehérvári tömegközlekedést meg nem most szúrták el, hanem az előző járatkialakítással. A mostani tervezetről akkor érdemes egyébként rosszat mondani amikor élesben fog menni, tehát hétfőtől. Ott úgyis minden kiderül.

A helyi vezetés? Ha valaki beszélt már az itteni ellenzéki jelöltek közül valamelyikkel is.... 2 embert tudok mondani, akik valamilyen szinten ha nem a Cser-Pa lenne akkor szóba jöhetne.Juhász László, Buth Sándor. Az összes többi..... Inkább nem írok egyikről sem semmit, és mindenki jól jár.

(#43189) rita7107 válasza szebe (#43187) üzenetére


rita7107
aktív tag

Fehérvár közlekedését úgy ahogy van városrészenként újra kellene tervezni, építeni.

(#43190) hcl válasza rita7107 (#43189) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem erre tartjuk az önkorit?

Mutogatni való hater díszpinty

(#43191) rita7107 válasza hcl (#43190) üzenetére


rita7107
aktív tag

A közlekedési iroda vezetője alkalmatlan a feladatra. :W Sajnos mint köztisztviselő, a polgármester nem tud beleszólni a leváltásába. Nem a főnöke! (ezt sokáig én sem tudtam) A főnöke meg van elégedve a munkájával...

(#43192) OPiiPO válasza rita7107 (#43191) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ráadásul már a második polgármester akinek eladja magát miközben alkalmatlan . . .

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#43193) rita7107 válasza OPiiPO (#43192) üzenetére


rita7107
aktív tag

Mint írtam a Polgármester nem tudja elküldeni. Nem ő a munkáltatója... :-( Aki a munkáltatója, azzal meg "baráti" a viszonya.

(#43194) siti válasza echterion (#43181) üzenetére


siti
senior tag

Az első vészhelyzetben nem járt le a gyes, fizették tovább. Amikor nekünk idén nyáron lejárt, meg is reklamáltam, hogy vészhelyzet van, nem jár le. Majd a hivatal felvilágosított, hogy ez a vészhelyzet, nem az a vészhelyzet, most már lejár.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#43195) hcl válasza rita7107 (#43191) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A megrendelője nem az önkorm...?

Mutogatni való hater díszpinty

(#43196) OPiiPO válasza rita7107 (#43193) üzenetére


OPiiPO
addikt

közvetetten el tudja, a jegyzőnek a polgármester a munkáltatója - de lényegtelen a vita mivel meg vannak győződve róla hogy Zsolt remek munkát végez :(((

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#43197) mdk01 válasza rita7107 (#43191) üzenetére


mdk01
addikt

Csinálj egy csoportot fészen és aki akar csatlakozik hozzá és ott ki lehet beszélni a dologkat :)

(#43198) echterion válasza mdk01 (#43197) üzenetére


echterion
nagyúr

Lakást vennénk végre (első saját lesz - mikor kifizetjük persze a banknak :B), tudtok ajánlani jó ingatlanos ügyvédet? Nyilván minél olcsóbb, annál jobb, de legyen korrekt, hozzáértő, ez a legfontosabb.

**********

(#43199) Slapy


Slapy
aktív tag

Hajrá Digi :C

(#43200) eami válasza Slapy (#43199) üzenetére


eami
addikt

hm?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.