Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43751) #49155328 válasza Borzoló (#43750) üzenetére


#49155328
törölt tag

Chia? ;]
Shit, megy a levesbe.

(#43752) Borzoló válasza #49155328 (#43751) üzenetére


Borzoló
senior tag

Valaki nem a pillanatnyi árfolyam alapján ítél, inkább a jövőt látja a ctypto valutákban, úgymond hisz benne. Az ilyenek akkor se állnak le amikor bezuhan az ár. Sőt felvásárolják a sok koca bányász cuccait sz@rè hugyè. Eddig az ilyenek HATALMASAT szakítottak. Így marad e? Én mindig azt vallottam, az aranyláz idején is azok jártak jól akik a csákányt és a szitát adták. Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#43753) #49155328 válasza Borzoló (#43752) üzenetére


#49155328
törölt tag

Hát a lekotlott ssd-ken szerintem nincs mit felvásárolni.
Az árfolyam se kecsegtető ha megnézed. ☝️

Maradok az öregnél meg pár altnál az a biztos. ;)

(#43754) hcl válasza #49155328 (#43753) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nekem jöhetnek :) Persze olyan áron :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#43755) Dare2Live válasza Borzoló (#43752) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A legutobbi hdd coinnak elég csúnya vége lett és nem nagy szakítás. És ha ránézek az árgrafikonjára chia se néz ki szépen. Ráadásul mindezt egy baromira bull piacba sikerült összehoznia.
Ettől még persze a bányászata megérheti.

"Én mindig azt vallottam, az aranyláz idején is azok jártak jól akik a csákányt és a szitát adták."

Kisker mindig jól jár de jelenleg egy olyan korszak van, hogy bárki bányász aki túrt az elmúlt fél-1évben az jól járt. Nekem egy darab 3070em van és most, hogy bejött a hideg el is indítottam a bányát. A napi 4$ megvan és kellemesen fűt. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43756) #49155328 válasza Dare2Live (#43755) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ebből kuka lesz! :K

(#43757) #49155328 válasza hcl (#43754) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nem bányászok, csak HODL + egy kis daytrade.

(#43758) elder troll válasza #49155328 (#43757) üzenetére


elder troll
senior tag

Bátyám most vett ~40000-ért egy design-os pendrive-ot, ha bedugja a gépébe, akkor bitcoint fog bányászni elmondása szerint. Hiába mondtam, hogy btc-t csak célhardverrel lehet, ő bizony pc-vel fogja bányászni, és csak ömlik a lóvé. Egy ford fairlane idézettel zárnám a történetet, de nem szabad káromkodni. Egy "vírusos pendrive"-ért 40000 forintot kiadni... jó eséllyel a gépét is kinyírhatja, mert arra nincs felkészítve a hűtés, hogy dual-ozzanak a vga-n és még valami szotyit szedjenek a 8 mag 16 szálas ryzennel...
Alacsony a kerítés.

[ Szerkesztve ]

(#43759) Dare2Live válasza elder troll (#43758) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

-neten lévő célhardver oldalak 90% scam oldal.
-első keresésre usb stick btc mining scam. magán a sticken bányász de teljesen értelmetlen áramárat se termeli ki. [link]
-ha esetleg tehelné procit detto. áramár se fog bejönni. ahogy mondtad BTCt csak célhardverrel érdemes túrni.

ellenben ha van egy 16szálás ryzene pl 3800x avval túrhat raptoreumot. Áramárat levonva napi 200Ft összejön belölle. [link]
viszont a hash mint az őrült fut fel tehát ez a buli se működik sokáig.

szerk: Akinek van vmi combosabb vgaja vagy zen3a igazából érdemes megpróbálkoznia ezzel az egésszel. Egy vgaból nem lesz gazdag de megérti, mi hogy működik mire jó. Viszont most már direkte ezért nem ajánlom senkinek, hogy HWba ölje a pénzét ETH fél év max 9hónap múlva átáll POSra onnan a bányászatnak kuka.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43760) eami válasza elder troll (#43758) üzenetére


eami
addikt

azokkal a pendriveokkal tényleg ömlik a pénz, csak épp az eladó irányába :DDD

(#43761) #49155328 válasza elder troll (#43758) üzenetére


#49155328
törölt tag

Asic minernak 15k $ az alja.

Egyszerűbb ha Bitcoint vesz és folyamatosan DCA-zik.
Illetve megvárja a medve piacot és akkor fektet be, bár ugye az kérdéses mikor lesz.

(#43762) freemanone válasza Dare2Live (#43759) üzenetére


freemanone
őstag

Dehogy kuka! Már most jönnek fel altok ami le fogja váltani az ethert. Nicehash felé hashpower marketplace nem fogja becsukni kapuit csak mert az ETH átáll POS-ra.
Az is benne van hogy hirtelen egy darabig nagyon profitabilis lesz a mining, mert az ETH bányák legalább fele nem gpu hanem ASIC. Az viszont mind kuka lesz és nem megy át a többi coinra az a hash power.

[ Szerkesztve ]

(#43763) Dare2Live válasza freemanone (#43762) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Az viszont mind kuka lesz" ETHash ASIC nagyja átmegy ETC...re. Lehet nem annyira profitábilis mint ETH de még mindig bányászható ethahash alapú nagy coin. Ennek következményeként ETCről GPUk kiszorulnak.

~2 hónapja a hash több mint 95% ethash volt. Ha ETH átáll POSra szerinted az a több mint 95%kkal mi történik? Milyen altokra gondolsz?
Én eth melett ami altnak jövőt adok az a cardano, polka, solana vonal. Egyik se POW bányászható.

Kicsit máshogy:
ethereumon blokkonként ~20secenként mondjuk 2.4eth a reward. azaz 20secenként kb 9300$. Percenként 27.000$. Ez kerül kiosztásra.

ETH market capban a 2. A második legnagyobb (market capban a 15.) bányászható az LTC. 12.5LTC 2.5percenként. Azaz 925$ percenként. Hát őőő. MOon az áramár se fog bejönni belölle ha az a 95+% rászakad LTCre.
BCH (market capban 18.) asic only, etc ASIC (market capban 20.) only lesz. Monero (market capban 30.) még most is annyit tud, hogy áramot egy ZEN3al kitermeli.

szerk: Ettől még nicehash nem fog bezárni. Egyszerűen csak a kínálat/kereslet arány teljesen felborul eth possal.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43764) freemanone válasza Dare2Live (#43763) üzenetére


freemanone
őstag

ETC nekem BTC Gold gyanús... de aztán majd meglátjuk. (szerk: már úgy értve, hogy ugyanaz lesz a sorsa)
RVN és ERG elég jó várományosok már most is.
A piac megborul vele az biztos, de hogy a GPU bányászatnak vége lenne az ETH POS-sal, azt erősen kétlem.
Cardanoban amúgy Én is látok fantáziát.

[ Szerkesztve ]

(#43765) Dare2Live válasza freemanone (#43764) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

vszeg. De ha bányászhatóakat nézzük etc még mindig nagyok közé tartozik. Sokkal nagyobb mint egy ergo, raven. Sokkal nagyobb percenkénti össz rewardal. Ránéztem ergora market capra egy 0.3milliárd$os mini coin. ETC egy 6milliárd$os. Teljesen jelentéktelen.
Csak viszonyítás képp ez vmennyire hasht is tükrözi ethereumnak 446milliárd$os a market capja.

A cardano, polka, solana... mind azt szeretné ha minden defi app átmenne hozzájuk. És ez cardanonál nemsokára be is indulhat. Ezért se lehet eth posra váltást a végtelenségig húzni, mert arányokat érzékeltessem nem mindegy, hogy egy utalás 0.2$ vagy 12$.

Ettől még lesz CPU/GPU mining. Egy monero pl tud olyat ami semmi más. Csak Izlandon... olcsobb az áram, meg a hűtés mint MOon.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43766) rita7107 válasza mdk01 (#43734) üzenetére


rita7107
aktív tag

Én azt szeretem, hogy a facén kiírják a problémájukat. A sok balf.sz azt hiszi, hogy azt a csoportot a Városgondnokságnál olvassa valaki (rajtam kívül)? Szar a járda, az út, a növények, a stb.. Tegnap meguntam, és kiírtam hogy ott a hibabajelentő oldal. Ott panaszkodjanak. Kíváncsi leszek lesz e foganatja. Tippem hogy nem..

(#43767) Borzoló


Borzoló
senior tag


Emez is eladó Gárdonyba :C

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#43768) echterion válasza Borzoló (#43767) üzenetére


echterion
nagyúr

Jujj, de csini lap. :K

**********

(#43769) eami válasza Dare2Live (#43763) üzenetére


eami
addikt

azért kíváncsi lennék hogy a $4 / nap mennyi idő alatt hozza vissza a 3070-ed árát :DDD :DDD :DDD :DDD ;] ;] ;] ;]

(#43770) N_A_S


N_A_S
veterán

Digi csak nálam lassú? Megint csak 100megával csatlakozik a routerem, pár hónapja ugyanezt csinálta, de akkor egy egyszerű kábel ki-be megoldotta a dolgot... Most nem :W

https://tinyurl.com/phnas

(#43771) LamerGyuri válasza N_A_S (#43770) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Nálam egyáltalán nem megy

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#43772) Rellind válasza rita7107 (#43766) üzenetére


Rellind
senior tag

Szoktam használni… illetve elsőnek Messengeren jeleztem, aztán átszoktattak a hibabejelentőre :DDD

(#43773) Borzoló válasza echterion (#43768) üzenetére


Borzoló
senior tag

Szerintem sokkal jobban néz ki a telerakott kék fury 8*4gb ramok a p9x79-ben. Görgess vissza ott a kép, meg ahoz van halálosztó xeonom. Sajnos x99 hez semmim sincs. Talán veszek egy 5820k-t. Már 17-20k körül osztogatják!
De mindegy is mert egy vizes gtx 285-öm van csak kőkemény 1gb ddr3-al. :O
Cs go megy szépen! :P
Vga--t beszámolok!

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#43774) Borzoló válasza hcl (#43754) üzenetére


Borzoló
senior tag

Milyen jól beszélsz!
Adom én is!
;]

FPSTunker: Meglátjuk mi lesz... Engem nem érint...

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#43775) echterion válasza Borzoló (#43773) üzenetére


echterion
nagyúr

Láttam azt is, nagyon ütősen néz ki. :K

**********

(#43776) OPiiPO válasza rita7107 (#43766) üzenetére


OPiiPO
addikt

Vgond hibabejelentő oldal működik, tavalyi tapasztalat.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#43777) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Gyerek autósülést keresek lehetőleg ISOFIXest.
9-36 vagy 15-36KGst.

Továbbra is keresek:
Üres legalább 1gs fehérje/szénhidrát poros dobozt. Senki se gyúr itt? :)

@eami: Az már nagyon rég megvolt. évelején 4es diff mellett, eip1559 elött más volt a világ...

@band 4 pro meg, super 7 fehérje senki?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43778) N_A_S válasza LamerGyuri (#43771) üzenetére


N_A_S
veterán

Ma kiderült, Pénteken voltak nálunk, a társasházban valamit szerelni, akkor sikerült elállitaniuk a gigabites portokat 100asra, de mára kijavították.

https://tinyurl.com/phnas

(#43779) rita7107 válasza OPiiPO (#43776) üzenetére


rita7107
aktív tag

Én tudom.
Eléggé friss információkat kapok a kollégáktól. :D
Pld. ma a Széna tér-Berényi-Szegfű útvonalon valaki nagyon folyatta a gázplajat az út közepére. A bejelentés után 10 perccel már tudtunk róla.

(#43780) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Ti milyen jégoldót használtok az autóhoz? :))

Eddig 2-t vettem ,egyik se vált be... Egyik konkrétan, múlthét pénteken 0 fokon ráfagyott a szélvédőre :DDD

(#43781) szebe válasza forras2 (#43780) üzenetére


szebe
őstag

Nem tudom, talán Prevent(?) volt legutóbb, azzal nem volt ilyen gond.

Egyébként nem nagyon szoktam használni. Akkora jég(/hó) szerencsére nem szokott lenni, hogy 1-2 percnél tovább tartson letakarítani a kocsit
(közben beindítom, ennyi üresjárat még asszem pont nem árt)

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#43782) hcl válasza szebe (#43781) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

2010 előtt még reggel hatra jártam dolgozni, akkor must have volt (a lakásban) a jégoldó, mert anélkül néha kinyitni se tudtam a kocsit :D Amióta office time van :( azóta nincs ilyen bajom, nyolckor általában már nincs jég.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43783) Komi28 válasza forras2 (#43780) üzenetére


Komi28
senior tag

Én inkább beindítom és kaparok. Max akkor szoktam csak használni amikor tükörsima a jég, de azt is egyből a ráfújás után kaparni mert az is visszafagy rá.

(#43784) szebe válasza hcl (#43782) üzenetére


szebe
őstag

Akkoriban (de inkább előtte) egy kis seprű is lapult mindig a kocsiban, mert előfordult reggelre 10-20 centi hó :))

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#43785) Dare2Live válasza forras2 (#43780) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mindig leöntöm 1liter ~35-50Cs vizzel. Ha nagyon hideg van (-10C) 1.5liter is kellhet. Biztosan állíthatom :DDD az elmúlt pár évben mindig működött.

Mindig muris amikor mellettem kaparnak, meg spréznek én lemegyek köszönök, leöntöm elöl, hátul, kicsit oldalt és orevoá. :DDD

szerk: ha ajtó befagy érdemes a kéddergumit lekenni.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43786) r0b3r válasza Dare2Live (#43785) üzenetére


r0b3r
senior tag

:Y :Y Azért arra vigyázz, hogy ezzel a módszerrel egyszer csak végig repedhet a szélvédőd. Főleg akkor veszélyes, ha már korábban kapott egy kisebb követ. Csak egyszer sikerül egy kicsit melegebbre a víz a kelleténél. Valószínűleg ezért kaparnak inkább a szomszédok. :DDD

(#43787) hcl válasza r0b3r (#43786) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hány olyan Codegen borzalom járt már itt, ami 10-15-nél több volt :D Kondicsere, ventiolajozás, és megy tovább :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#43788) forras2 válasza Dare2Live (#43785) üzenetére


forras2
őstag

Ötletnek nem rossz, de pl melóhelyen nem kivitelezhető a forróvizes "borogatás" :DDD

(#43789) PhilBrick válasza forras2 (#43788) üzenetére


PhilBrick
őstag

Nincs melegvíz a mosdóban? :F

(#43790) Dare2Live válasza forras2 (#43788) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

15Cs csapvizzel is működik ha nincs túl hideg.

@r0b3r: Tényleg évek óta csinálom és az tuti, hogy néha melegebb volt mint 50C. Mondjuk én az itthoni 500Fts poharakba is simán öntöm a 100Cs vizet.... sött steak után az olajat is. Márpedig annak a hőmérséklete 100C fölött van.
Persze ha szarul van az üveg megcsinálva mert repi pohár vagy nagyi pohara ott simán el tudom képzelni de csúnya is lenne ha ilyen minőségű lenne egy autó üveg....

szerk: rákerestem. Bár láthatóan semmi nem történt de ezt a 100Cs lobogó vizet direkt a rendesen fagyott ablakra dolgot én se ajánlanám senkinek... meg fölösleges is. Egy 40Cstől is 3sec alatt eltünik a jég.

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43791) Borzoló


Borzoló
senior tag

4*8gb Kingston 1600mhz cl11 low profile ddr3 RAM kit eladó!

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#43792) r0b3r válasza Dare2Live (#43790) üzenetére


r0b3r
senior tag

Na jó... én ezt nem mertem volna, amiket a videókon mutatnak, de úgy tűnik tényleg működik. :DDD

(#43793) bandiras2 válasza forras2 (#43780) üzenetére


bandiras2
senior tag

Nagy tisztaságú alkohol, pl denaturált szesz leviszi. Csak ugye gyúlékony.
Ahogy a jég olvad, felhígítja, megemeli a fagyás pontját, és elveszi a gyulladási képességét is.
De az is működik, ha Szibériára való fagyálló motor hűtőfolyadékot használsz.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#43794) niklebi


niklebi
senior tag

Sziasztok!
Van pár dolog ami eladó, ha valakit érdekel.
[Ingyen elvihető]
[link] Fehérvár és környéke: 20000 Ft.
[link] Ha mondsz egy reális árat megegyezünk.

(#43795) a1rl1ne válasza niklebi (#43794) üzenetére


a1rl1ne
tag

Szia.
A Logitech X-230 2.1 hangfal érdekelne
megy pü.

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#43796) niklebi


niklebi
senior tag

Az ingyen elvihető már tárgytalan. Elkelt.

(#43797) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok

lomolok találtam ilyen ha valakit érdekel
2 db is van

Intel Core 2 Duo E7300 2.66GHz LGA775 Processzor

[link]

(#43798) Borzoló


Borzoló
senior tag

Valakinek nincsen eladó f Astra alkatrésze? Akár autója... eladó?

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#43799) elder troll válasza Borzoló (#43798) üzenetére


elder troll
senior tag

Egyik fórumtársunk hirdetett ilyet, de archív a hirdetés értékelés nélkül.

(#43800) hcl válasza Borzoló (#43798) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

F Astrám van, de nem nagyon van hozzá itthon semmim (nem tudok autót szerelni) :) Facebookon a Nagy Opel Alkatrészek adok-veszek csoport, meg az #OAFH csoportba be, és van segítséged + alkatrészforrásod :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.