Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39401) eszlenyek válasza hcl (#39399) üzenetére


eszlenyek
tag

Köszi, nem gondoltam, hogy ez ennyire common issue, ezért is nem kereste rá googlebe :D
Egyébként lett másik véve és az is LG :D
Ha ez a belinkelt szerviz nem tudja megcsináni, akkor marad a házi megoldás.

(#39402) MunezXBK válasza echterion (#39400) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nincs profilhoz kötve? Ha nincs, lehet, hogy érdekelne.

(#39403) echterion válasza MunezXBK (#39402) üzenetére


echterion
nagyúr

De, az a lényeg. Nem kulcsot ad, hanem be kell lépni a gépbe azzal a profillal, amire aktiválni akarod és ott kell a menüből aktiválni. De ha kulcsos lenne, akkor is fiókhoz lenne kötve, itt annyi a csavar, hogy csak ezen a gépen lehet aktiválni a fiókra.

Viszont most kaptam a friss infót, nem lesz 5 napos korai hozzáférés mégse. :(

[ Szerkesztve ]

**********

(#39404) MunezXBK válasza echterion (#39403) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A korai hozzáférés nem érdekel. :))

Nincs home cimbim, úgyhogy az sem. :D

[ Szerkesztve ]

(#39405) echterion válasza MunezXBK (#39404) üzenetére


echterion
nagyúr

Ja, és még annyi, hogy home-olni is ugyanúgy lehet, fórumról megerősítették, hogy a home társ is látja és le tudja tölteni a játékot.

**********

(#39406) hcl válasza eszlenyek (#39401) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem megoldhatatlan otthon sem, én nekiállnék, mert egy szerviz azért jó soka fog ezért is kérni ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#39407) Slapy


Slapy
aktív tag

Sziasztok!
Nincs valakinek eladó avagy kölcsön hdd beépítő keret odd helyére laptopba? 9.5mm magas kellene. De csak kábel is elég lenne ha az van... Megrendeltem már de jövő héten jön csak meg, de addig is szeretnék haladni, úgyhogy klónoznám a C meghajtót az ssd-re, stb... Van egy külső rackem de azzal nem sikerült vagyis klónozás megvolt aztán beraktam ssd-t de valamiért nem indult a rendszer...

(#39408) hcl válasza Slapy (#39407) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

USB3-as illesztőt tudok kölcsön.
Mivel klónoztad?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#39409) elder troll válasza Slapy (#39407) üzenetére


elder troll
senior tag

Egy asztali géppel is megoldható a klónozás, ha van két szabad sata "hely".
Macrium-ot szoktam használni.

(#39410) Slapy


Slapy
aktív tag

Elvileg usb3-as a külső ház is amivel próbáltam. Easeus-al csináltam! Asztali gépem már évek óta nincs :)
Amúgy simán lehet hogy én nem csináltam jól..
Adott egy laptop hdd-vel, vettem egy ssd-t. Az a terv hogy windows partíciót klónozom az ssd-re (ne kelljen újra telepíteni semmit) és a hdd tárhely lesz csak. Ssd megy a hdd helyére, hdd pedig a nem létező odd helyére.
Eddig azt csináltam hogy ssd ment usb - s külső házba és klónoztam a C-t, újraindult közben windows-on kívül csinálta meg. Utána kivettem próbaképpen a hdd-t ssd ment a helyére, de nem talált rendszert.

(#39411) hcl válasza Slapy (#39410) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem partíciót kell klónozni, hanem a teljes eszközt. Ha csak partíciót klónozol, az nem viszi a bootszektort.

Mutogatni való hater díszpinty

(#39412) Slapy válasza hcl (#39411) üzenetére


Slapy
aktív tag

Értem, gondoltam hogy valamit nem csinálok jól. :) Viszont akkor előtte le kell mentenem sokmindent és törölni az ssd mérete miatt! Plusz körülnézek a programban, mert mintha csak 1 particiót lehetett volna kijelölni, de lehet enged disk-et.

Köszönöm! ;)

(#39413) OPiiPO válasza hcl (#39411) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ebben kérhetek én is kis segítséget légyszi? Kb. 10 éves Corsair 64Gb SSD-t cserélnék, ez a C meghajtó, egy 256Gb körülire. Akkor nekem is a komplett eszközt kellene klónoznom az új SSD-re, ezek szerint. Tudnál esetleg ajánlani alkalmazást is a műveletre?
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#39414) eami válasza OPiiPO (#39413) üzenetére


eami
addikt

a korábban írt macrium való erre. logouton van egy egész jó kis leírás is róla. a mostani rendszerem eredetileg HDDn volt (1tb) majd 128gb ssd, aztán 512gb ssd, végig macriumal koltoztettem át.

(#39415) OPiiPO válasza eami (#39414) üzenetére


OPiiPO
addikt

Köszi, ránézek :R Freeware vagy fizetős?

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#39416) eami válasza OPiiPO (#39415) üzenetére


eami
addikt

free

(#39417) hcl válasza Slapy (#39412) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom, mit tud a Macrium, de ha nincs annyi adat a forráson, mint a célon, akkor minden nélkül át tudhatja pakolni.
Mondjuk nem tudom, én Ghost-ot, meg dd-t használok, azokkal ezt meg lehet oldani (dd-vel egyszer csak a bootszektor, utána a partíció, amit át akarsz vinni...)

@OPiiPO : Macrium reflect, Acronis True Image, Ghost, dd, ilyesmikkel lehet. Kisebbről nagyobbra nem gáz, ha megvan, akkor kihúzod a partíciókat akkorára, hogy kitöltse.

Mutogatni való hater díszpinty

(#39418) OPiiPO válasza hcl (#39417) üzenetére


OPiiPO
addikt

Köszi, ez a terv: rendszernek egy 245Gb SSD, adatnak már van egy WD Purple 2Tb. SSD tipusra van ötlet mit nézzek? Ámbár gondolom egy 10éves Corsair-nál minden gyorsabb mostanában :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#39419) freemanone válasza OPiiPO (#39418) üzenetére


freemanone
őstag

Bocs hogy beleszólok, de megütötte a szememet a Lila WD..... azt ugye tudod, hogy mire való? Asztali gépben normál használatra nem túl optimális. Vagy valami speciális felhasználása van?

(#39420) hcl válasza OPiiPO (#39418) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom, nem szoktam ilyesmit venni, pláne nem újat :D De igazából valami normálisabb gyártóval nem hiszem, hogy mellényúlnál (meg van ennek is topicja, ott inkább tudnak erre válaszolni).
Nálam egy 128-as Kingmax a rendszer, az is 6 év körüli, meg van egy 16GB Transcend a nyúzós gépben, ami szintén 4-5 éves... Sebességben sem igazán kevés nekem, meg helyben sem.
Anyámnál egy szál 128-as Kingston van a gépben, bőven elég, vagy 10GB foglalt belőle...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#39421) OPiiPO válasza hcl (#39420) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ja, én is aprón nézegettem, eléggé jó árakban vannak.

freemanoe: HDD topicban ezeket ajánlották , WD Purple vagy Seagate Skyhawk/Ironwolf, ebből a WD-t tudtam legolcsóbban beszerezni az adott pillanatban - éreztem egyébként hogy nem szabadna beírnom a típust :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#39422) pető bá' válasza OPiiPO (#39421) üzenetére


pető bá'
őstag

WD Purple
A Western Digital lila merevlemeze megfigyeléshez használatos. Térfigyelő kamerák, komplexebb biztonsági rendszerek üzemeltetői számára ideális választás, mert arra tervezték, hogy problémamentesen állja a 24/7 használatot. Ennek megfelelően a lila WD kifejezetten ajánlott, ha videorögzítéshez és videofelvételek tárolásához keresünk merevlemezt.
Míg a vörös WD specialitása a nagy olvasási sebesség, a lila WD merevlemezek épp ellenkezőleg, az írási sebességre összpontosítanak. 500GB-tól 8TB-ig terjedő kapacitással kapható, és olyan technológiával – AllFrame – van ellátva, ami videofelvételek mentése során minimalizálja a hibákat.

"... and I hope you have a great day!"

(#39423) siti válasza pető bá' (#39422) üzenetére


siti
senior tag

tökéletes vinyó letöltéshez :D
gyorsan ír, bírja a folyamatos üzemet.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#39424) OPiiPO válasza pető bá' (#39422) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ezt én is tudom, teljesen felesleges volt beidézned, hamár mindenáron itt a helye szerinted akkor egy link is bőven elég lett volna ;] :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#39425) freemanone válasza OPiiPO (#39424) üzenetére


freemanone
őstag

van amire kiváló :) csak megütköztem rajta, furcsa választás részemről. :R

(#39426) pető bá' válasza OPiiPO (#39424) üzenetére


pető bá'
őstag

:P kommentjeid alapján úgy tűnt elfér a tájékoztató, de akkor tudtad, hogy mit vettél (csak a "hdd topikban ajánlották" nem erre utalt :) )..
egy egész oldalas wd "promót" sem akartam belinkelni.

"... and I hope you have a great day!"

(#39427) OPiiPO


OPiiPO
addikt

na mostmár le lehet szállni a WD purple vinyómról, de izibe :DDD :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#39428) pető bá' válasza OPiiPO (#39427) üzenetére


pető bá'
őstag

ja, mert amúgy SSD ajánlásért jöttél.. :D

Samsunggal szerintem nem lehet melléfogni, 5+ éves is üzemel a családban 2-3 helyen hiba nélkül.. budget kategóriában az újabb Kingstonokkal sincs gond ha jól emlékszem, de az SSD topikkal valóban jobban jársz! :)
kivéve ha ott is Purple-t ajánlanak ;]

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#39429) hcl válasza pető bá' (#39428) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Régebben volt olyan Samu széria (talán a 830?), ami hajlamos volt belassulni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#39430) Dare2Live válasza hcl (#39429) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

840evo. Volt rá fw is de utána is voltak gondok.

a 950/960/970 meg hajlamos túlmelegedni és throtlingolni.

De amúgy samsung top minőség SSDk közt. Még a crucial, wd, intel vonalról tudom, hogy jó. Kingstonnal anno elég nagy volt a mit fogsz ki hatása, most fogalmam sincs.

@pető: Nekem van egy 80GBs 11éves intel X25m. 5-6évig nyúztam utána napi használatban lévő sorozatot néznek rajta torrent notiba került és semmi baja.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#39431) hcl válasza Dare2Live (#39430) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kínából kellett vennem 32GB SSD-t, mert itthon nem kapni kicsiket bagóért :D
Jó, tudtam venni egy hibás 16-os Kingstont egyszer, de az meg nem volt javítható. :O :DDD

(Anyám 128-asát törött csatival vettem óccóé', dobtam rá egy csatit, azóta frankó.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#39432) OPiiPO válasza pető bá' (#39428) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ilyeneket nézegetek, akkor ez a sorozat jó lehet?
( WD-ből sajnos purple nincs, de ez a Green esetleg? :DDD :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#39433) Fred23 válasza hcl (#39431) üzenetére


Fred23
nagyúr

Most találtam őket, szóval ha még vagy majd kellenek, oda tudom őket adni, nálam csak a helyet foglalják:

(#39434) hcl válasza Fred23 (#39433) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Már kaptam Elder Troll-tól, köszi :D :D :D :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#39435) 1stVikman válasza OPiiPO (#39432) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ennyiért kapsz újat is. Pl. Crucial bx500
240GB, ez is bőven jó.

(#39436) Slapy


Slapy
aktív tag

Nah sikeresen klónoztam az ssd-re, indul is a rendszer, viszont nem latja a hdd-t, gondolom jumperelni kellene... Közbe meglepetésre megjött ma a beépítő keret :)

(#39437) hcl válasza Slapy (#39436) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

SATA-s dolgokat nem kell jumperelni, nincsenek összekötve.
BIOS-ban megvan a winyó?

Mutogatni való hater díszpinty

(#39438) Slapy válasza hcl (#39437) üzenetére


Slapy
aktív tag

Nem látszik biosban

(#39439) pető bá' válasza OPiiPO (#39432) üzenetére


pető bá'
őstag

párezer felára van az újnak, vagy most nem tudom hogy áll a piac.. de a 860-nal nincs gond, nekem is ilyen van :)

"... and I hope you have a great day!"

(#39440) hcl válasza Slapy (#39438) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor nézd meg, jól van-e bekötve, stb. Ami a BIOS-ban nincs, az általában az OS alatt sem látszik. Általában.

Mutogatni való hater díszpinty

(#39441) Slapy válasza hcl (#39440) üzenetére


Slapy
aktív tag

Igen ezt sejtettem, hogy minimum bios-ban látni kellene... Holnap szétszedem újra hátha valami kábel nem lett visszadugva! Bár led működik a beépítő kereten...

(#39442) Slapy válasza Slapy (#39441) üzenetére


Slapy
aktív tag

Nem tudom pontosan hogy csináltam de sikerült :D

(#39443) hcl válasza Slapy (#39442) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Nem tudom pontosan hogy csináltam" - emlékezetkiesés? :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#39444) Slapy válasza hcl (#39443) üzenetére


Slapy
aktív tag

Nem :) találtam egy kapcsolót a beépítőkereten, de utána se látta, aztán bios-ban állítgattam, de utána se, sőt rendszer se indult... Aztán bios - ba visszaállítottam és előkerült a hdd :D

(#39445) rita7107 válasza hcl (#39440) üzenetére


rita7107
aktív tag

Nem általában.
Ami nem látszik BIOS-ban HDD/FDD/ODD az nincs bekötve.Kivétel ha nem SATA.

(#39446) echterion válasza Slapy (#39444) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem a halott alaplapom támadt egyszer csak fel poraiból. Már megvolt az utódja is, mikor egyszer jött egy megérzés, hogy adjak neki még egy esélyt és voilá, működött. Pedig előtte mindennel próbálkoztam vele, mégse ment, majd pár nap pihi után jó lett. Szal van ilyen jah. :))

**********

(#39447) hcl válasza rita7107 (#39445) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

E-e
Pl. le van tiltva egy port, be van kötve, de nem műxik.
Vagy tiltva az az egész vezérlő.
Vagy RAID vezérlő a lapon, aminek a portjai a BIOS-ból nem látszanak.
De olyan is akad, hogy a BIOS által nem látott cucc megvolt az OS alatt, mert az már direktben kezelte a háttértár-vezérlőt... Mondjuk ez már régen volt, és ez a legvalószínűtlenebb.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#39448) hzsolee válasza echterion (#39446) üzenetére


hzsolee
őstag

Ezeket a Főnix Electronic gyártja... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#39449) echterion


echterion
nagyúr

Zseniális ötlet volt a délutáni csúcsban elintézni az aszfaltfestést a 81-esen a 7-es felhajtó előtt...pacsi annak a gyökkettőnek, aki ezt kitalálta, meg annak is, aki jóváhagyta.
Ráadásul a táblával ellentétben festést nem láttam ott, ellenben napozó munkásokat és némi aszfaltfoltozást igen...

**********

(#39450) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Sziasztok

SMD kivitelű micro USB aljzat cseréjét meg tudja oldani nekem valaki?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.