Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Pyttawrx válasza PistiSan (#650) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen jo lesz

(#652) PistiSan válasza Pyttawrx (#651) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszönöm szépen, akkor meg fogom rendelni!

Egy kis off topic kérdésem is lenne, ugyan ehhez a géphez, hát ha ebben is tudsz segíteni.
[kép] Ilyen ramból van 1db 4gb-os a gépben, ha már ssd, akkor ram bővítés sem ártana, szóval vennék még bele 4gb-ot, a kép alapján rá kerestem a típusra, de nem találtam pontos egyezést, 4gb-os ddr3-mas, 1600mhz-es ram, cl 11-es késlelteséssel ha jól értelmeztem. Ugyen ilyen paraméterekkel, jó lehet bele más márka is ha jól gondolom.
Konkrétan ezt a ramot néztem ki. [link]
Szerinted van értelme megpróbálni? Tudom hogy senki nem garantálja a működését, de általában működni szoktak más típusú ramok is ugyan abban a gépben.

(#653) Pyttawrx válasza PistiSan (#652) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen off, :D
de jót néztél ki, viszont ennyiért meg ne vedd :D
Hardveren van használt 4-5k körül, nem szokott baj lenni velük, vagy nézz máshol szét újpnnan 6-7k-nál többet ne adj értea.
DDR3L 1600MHz amikell figyelj.
Ha válaszolnál akkor vagy privátba vagy a megfelelő topikba :) :R

[ Szerkesztve ]

(#654) jameson2


jameson2
csendes tag

Sziasztok, Thinkbook 14 G2 munkagépemet szeretném bővíteni 1TB m.2 SSD-vel.
Segítsetek nekem, meséljetek tapasztalatokat a notis melegedéssel kapcsolatban.

Szoftverfejlesztésre használom, szóval nálam első a megbízhatóság.
Továbbá limitál a notebookom, ne legyen mindig forró a masina. Vékony ultrabook, van aktív hűtése. Nem hiszem h jó lenne a szellőzés, SSD hőelvezetésről még annyit sem tudok.

A Samsung 970 Evo Plus kizárhatom a melegedés miatt?
A PM981-es kistesvérénél mennyivel jobb a helyzet?
Milyen más tipusokat ajánlanátok még?

(#655) Pyttawrx válasza jameson2 (#654) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Mind a 2 Samsung melegszik (Saját tapasztalat szerint is), de ha pl elfér vékony borda, vagy borda nélkül csak thermalpad mindkét oldalon, akkor is jobb a helyzet, nekem is úgy van: [link] . Viszont ami nem a melegedős ssd-k közé tartozik az a kingston A2000 típusa. Ha viszont negyon nincs ott szellőzés, akkor maradj a 2,5" SSD-nél, abból meg wd blue 3d, vagy a samsung evo 870 típusokat vedd

(#656) gondola0001


gondola0001
csendes tag

Szia!
Asus X552CL-SX019D gépemet szeretném ssd-vel bővíteni. Kerestem beépítő keretet az optikai meghajtó helyére, amivel elakadtam. Lehet-e M.2 ssd rakni a fent említett beépítő keretbe (bk)? Esetleg, ha az eredeti hdd-t rakom a "bk"-ba és az M.2 ssd-t a hdd helyére? Itt is elakadtam. A hdd helyére is kell "bk", ami fogadja az M.2 ssd valamelyik típusát? És végül egyáltalán ebbe a gépbe van-e értelme M.2-vel gondolkoznom vagy inkább maradjak a sata-ás ssd mellett?
:R

(#657) Pyttawrx válasza gondola0001 (#656) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Szóval ebbe, ha jól tudom max msata ssd-t tudnál tenni a wlan helyére, ha egyátalán elindul benne (erre most nem emlékszem hirtelen). m.2 sata és 2,5" sata közt nincs különbség ugyanaz a szabvány. Tehát én vennék bele egy wd blue 3d 2,5" ssd-t és egy optcal bay-t, szeintem a 9mm-es kellhet bele, de ha az optikai meghajtó típusát (pontos típus), akkor én is pontosan meg tudom mondani milyen kell helyette, és ebbe mehet majd a HDD.

(#658) gondola0001 válasza Pyttawrx (#657) üzenetére


gondola0001
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget!!!
Az optical bay-re ez tűnik idáig alkalmasnak. Csak azért is mert az egyik kommentelő gépe olyan, mint az enyém vagy legalább is nagyon hasonló.
[link] . Használatban van és nem akarnám kétszer szét szedni.

(#659) Pyttawrx válasza gondola0001 (#658) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen jónak tűnik.

(#660) rpet


rpet
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi két eset közül melyik SSD fog kevésbé melegedni? Mindkettő Samsung 860 EVO 500 GB.

A) mSATA változat
B) 2,5" SATA változat

Laptopba tenném be a fentiek közül valamelyiket, a winchester helyére (az mSATA változat esetén értelemszerűen csatlakozóátalakító adapterrel).

Úgy tudom, általában a 2,5" SDD-k kevésbé melegednek.
Csakhogy laptopba rakva, zárt helyre kerül az SSD.
Ekkor talán az mSATA SSD kevésbé melegszik? (mert jobban szellőzik, mert "meztelen")
A 2,5" SSD jobban melegszik? (mert maga is zárt házzal rendelkezik, így kevésbé szellőzik)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#661) Pyttawrx válasza rpet (#660) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Az msata fog jobban melegedni. Szerintem maradj a 2,5"-nél. Nézd meg a 870 árát is. :)

(#662) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Sziasztok! Jött hozzám egy dell e6430 laptop ssd bővítésre. Kapott egy kingstone a400 480gb-osat, de nem hajlandó látni a bios. Legfrisebb bios fent, asztali pc látja az ssd-t, valakinek esetleg tipp? Köszi!

(#663) Pyttawrx válasza .zSoLTi. (#662) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Az a400 a legrosszabb ssd, de ettől még látni kellene. A hdd-t látja? Melyik menüben nem látod?

(#664) .zSoLTi. válasza Pyttawrx (#663) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Meglett végül a ludas. Ugye a benne lévő vinyó 9,5 mm volt, ssd meg 7mm, nem csúszott a helyére a foglalat amikor beletoltam oldalról... :U

(#665) Pyttawrx válasza .zSoLTi. (#664) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:D ohh user error. :)
A lényeg, hogy meglett... :C

(#666) rpet válasza Pyttawrx (#661) üzenetére


rpet
csendes tag

A 860 rokonszenvesebb, mert MLC (ami hosszabb élettartamú, drágább). A 870 az TLC (ami rövidebb élettartamú, olcsóbb)

Állítólag az mSATA gyorsabb.

(#667) Pyttawrx válasza rpet (#666) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem gyorsabb az msata.
A kettő ugyanaz, mind a kettő TLC. (3bit MLC = TLC)
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#668) rpet válasza Pyttawrx (#667) üzenetére


rpet
csendes tag

Köszönöm az infót!

Ezen a ponton feladtam a tájékozódást (a 3bit MLC = TLC dolog miatt). És kidobom a kukába a 860-asomat, amit abban a tévhitben vettem, hogy MLC...

(#669) Pyttawrx válasza rpet (#668) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nehogy kidobd, vagy mond melyik kukába dobod. :D

(#670) rpet válasza Pyttawrx (#661) üzenetére


rpet
csendes tag

Az EVO 870 jó ötlet (860 helyett), de nincs benne az összefoglalóban ajánlott SSD-k listájában (A "Milyen SSD-t vegyek" c. fórumban.)

Ha biztosabbra akarok menni, akkor a kettő közül inkább a 860-ast vegyem?

[ Szerkesztve ]

(#671) Pyttawrx válasza rpet (#670) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen még nincs benne, mert lett írva (milyen ssd-t vegyek topik keresőbe írd be, hogy evo 870), hogy az elődre hagyatkozva ajánlott, illetve én is meg páran építettünk már be párat, ami hibátlan, de mivel még nagyon új, kb 1 év múlva kerülhet be, ha megfelelő teszt/tapasztalati idő van mögötte. Mivel azonban ugyanaz mint a 860 így vehető bátran

(#672) Jaki2000


Jaki2000
aktív tag

Sziasztok! Már több laptopot bővítettem SSD-vel, beépítő kerettel a DVD helyére. Igazat meg valva mindig olcsó keretet vettem. Mind gond nélkül működött. Most egy HP Probook 450 G1 laptoppal próbáltam, szintén olcsó kerettel (Gembird 5,25" HDD beépítő keret 9,5mm MF-95-01). Lehet a kerettel van gond, de nem működik. Most nem tudom másik laptopban kipróbálni, de majd keresek rá módot.
Miután jobban utána néztem a HP Probookokhoz spéci keretet írnak az áruházak, ami típus függő is. Ez valóban ilyen speciális eset, vagy csak túl van hypeolva?

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#673) Pyttawrx válasza Jaki2000 (#672) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
1. mennie kell vele elvileg, a gembird az nem rossz azért
2. Ha mindig így bővítetted az nem jó, a keretbe ugyanis a HDD-t szoktuk tenni, és az SSD-t a HDD helyére, ennek így van értelme, így érünk el a legjobb "gyorsulást"

(#674) Jaki2000 válasza Pyttawrx (#673) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Köszönöm a gyors választ. Erre most nem tértem ki, de a HDD-t szoktam beletenni, de a működés szempontjából ez nem lényeges. Beparáztam, hogy 10000 Ft-os spécit kell venni bele. Próbálkozok másikkal.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#675) Pyttawrx válasza Jaki2000 (#674) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Itt érthettem félre: "Már több laptopot bővítettem SSD-vel, beépítő kerettel a DVD helyére." Nálam ez azt jelenti, hogy ezt tetted od. :D De mindegy is.
Amúgy mi a hiba jelenség? Világít a power led a kereten, csak nem látja az ssd/HDD-t? vagy mi

(#676) Jaki2000 válasza Pyttawrx (#675) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Ha bent van a keret be sem kapcsol. Mint amikor memória baja van. Közben kipróbáltam egy ACER Aspire F5-573G-ben. Az bekapcsol, csak egyszerűen nem látja. Vissza a feladónak, csere.
Az eredeti kérdés az az lett volna,hogy kell e a spéci keret. De ezek szerint hibás lehet.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#677) Pyttawrx válasza Jaki2000 (#676) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen ez hibás lehet, előfordul, pedig jó keretek

(#678) anasazi


anasazi
csendes újonc

Sziasztok!

Fiam laptopját szeretném upgradelni!
HDD-t lecserélni jobb SSD-re!
M2, vagy 2,5"? Milyen keret kellhet bele ha kell? Esetleg majd a Ramokat érdemes lenne-e közeljövőben cserélni?
A segítségeteket előre is köszönöm! :R

ASUS TUF Gaming FX504G
HDD: 1TB (5400 rpm)
RAM: 8 GB DDR4 (2660 Mhz)

(#679) Pyttawrx válasza anasazi (#678) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen tehető bele m.2 NVME is, erre a Kingston A2000-et javaslom 250gb, 500gb vagy 1tb.
keret nem kell, max azt nézd meg, hogy az m.2 lefogató csavarja benne van-e a notiban. Emellett maradhat a HDD is tárolónak.
Ramból meg ugye a ddr4 8gb.

[ Szerkesztve ]

(#680) anasazi válasza Pyttawrx (#679) üzenetére


anasazi
csendes újonc

Szia!

Köszönöm a gyors választ!

Nem szeretném megtartani a HDD-t mert valamilyen oknál fogva a lemez 100%-ra felugrik (folyamatoknál) és belassul annyira hogy használhatatlan lesz a gép ideig óráig! Próbáltam frissíteni, újrarakni a winfost, a win search-öt, main sys-t, nyomtató, stb... leállítani meg ilyesmiket de soha semmi nem vált be! Ezért döntöttem úgy hogy csere ssd-re!

A Kingston A2000 helyett ez is beférne Samsung 500GB 970 Evo Plus MZ-V7S500BW M.2 SSD vagy ez Samsung 980 PRO 500GB M.2 SSD (MZ-V8P500BW) ? Plusz majd szeretnék neki 1 TB 2,5" SSD-t!

A csavart illetően meg ha jól tudom az SSD-k hez adnak csavart is nem?

Válaszod előre is köszönöm! :R

(#681) Pyttawrx válasza anasazi (#680) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A samuk nagyon jók, de ha elfér borda kell rá, mert melegedős! :)
Csavart nem adnak, azt a notihoz kell(ene)

(#682) anasazi válasza Pyttawrx (#681) üzenetére


anasazi
csendes újonc

Csavarja ott van... mértem is kicsit... szerintem a magassága nem engedi majd az ssd hűtőbordát... :-/

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#683) Pyttawrx válasza anasazi (#682) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

akkor 970-es

(#684) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

Thinkpad l412 laptopban szeretném a hdd-t ssd-re cserélni. Melyik lenne az optimálisabb megoldás?

[WD Green SSD meghajtó, 240GB, 2.5", SATA III]

vagy

[WD Blue 3D SSD meghajtó, 250 GB, SATA III, M.2]
ilyen [LogiLink AD0019 M.2 - SATA III Adapter, 2.5"] beépítő kerettel?

Sebesség, melegedés tekintetében.
Köszönöm előre is.

(#685) Pyttawrx válasza kacsento1 (#684) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Vegyél WD BLUE-t 2,5" verzióban. Jó a wd green is, az ugye belépő, de stabil. A blue azért már jobb kategória

(#686) fakarcsi


fakarcsi
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Nem kifejezetten SSD téma, de a caddy miatt gondoltam ide rakni.Hátha találkozott már vele valaki.

Van egy Acer Aspire 5315, ICL50-es laptopom. Van benne egy HGST 80GB-os, SATA 2-es belső HDD. Kidobtam belőle a DVD írót és raktam bele egy Caddy-t. A Caddy-be meg egy WD 500-as HDD (SATA 3-as) került. A HGST-n fent van egy WinXP és egy 64bit-es, LinuxMint 19.3-as, külön-külön partíción.

A probléma:
Amióta belekerült a caddy, a boot után - még a grub betöltés előtt - várakozik kb 10-15 mp-et. A WD üres, NTFS-re formázva, egyelőre.
A BIOS elég korlátozott, abban nem sok mindet lehet állítani. A HGST megjelenik a főképernyőn, de a caddy-ben csücsülő, WD nem. A boot-olási sorrend állításakor viszont a WD látható, a HGST meg nem.

Így nézz ki a boot sorrend a BIOS-ban:
1: IDE 0: WD 500GB
2: IDE 1: <üres>
3: USB HDD
4: USB CDROM
5: Network Boot

És így jelenik meg a boot menü, ha azzal indítom a gépet (F12):
IDE 0: WD 500GB
IDE 0: HGST 80GB (nem elírás a nulla. Valószínűleg ez okozza a problémát.)
USB: xxxx

Linux alatt a WD 500-as "/sda"-ként jelent meg. A HGST 80-as meg "/sdb"-re módosult. A gép működik mindkét OS alatt, de bosszantó a felesleges várakozás a boot alatt.
Telepítés esetén - linux/win10 - ugyanúgy a 0. lemeznek a WD 500-as jeleníti meg. Az 1. meg a HGST 80-as.

Kérdés:
Van-e valami lehetőség arra, hogy a caddy-t IDE 1-ként vagy SLAVE-ként ismerje fel és ne akadjon össze a belső HDD-vel?

Köszönöm.

Kiegészítő információ, a fenti modell caddy-jéhez, ha netán kellene valakinek:
Ebbe típusba, 12.7 mm vastagságú, kívülről PATA/IDE csatlakozós caddy jó csak! A belső csatlakozója, a HDD-től függően lehet SATA vagy PATA/IDE. A HDD sebessége úgy is csak IDE sebességű lesz! A rögzítő szerkezetet és az előlapot át kell szerelni a CD olvasóról, amihez nagyon kis fejű csavarhúzó szükséges.
A szerelésnél arra kell figyelni, hogy a caddy könnyen bemegy, de kifelé már csak trükközéssel vehető ki. Ugyanis a laptop belsejében van 2db rugós kampó szerű szerkezet, ami bekattan, amint helyére került a caddy. Ez CD/DVD estében nem aktiválódik, mert a CD/DVD teteje zárt, így nincs hova beugrania. Caddy teteje viszont fedetlen, így betolás után a HDD keretbe kattan a két karom és nem lehet csak úgy simán kihúzni.
A caddy kiszedéséhez, ki kell húzni az egész szerkezetet, amíg lehet és rá kell rakni valami lapos tárgyat - pl nem használt CD lemez -. Szorítsuk a caddy tetejére, majd toljuk be egy picit az egészet és utána kivehető az egész szerkezet. A CD lemez feltolja a kampókat és megakadályozza, hogy a HDD keretbe kattanjanak a karmok.

(#687) Log13 válasza Jaki2000 (#676) üzenetére


Log13
csendes tag

Érdekes, ugyanilyen keretet vettem, 1TB HDDt nem ismeri fel...LED világit a kereten, fel is pörgeti de mégse, 120gb ssdt és 250gb hddt lehet vele látni a Biosban...de a 1tb vinyot nem akarja...

(#688) Hyacinto


Hyacinto
tag

Sziasztok!

Tizenéves laptomomban szeretnék háttértárolót cserélni. Nem mai gyerek, de állja a sarat napi felhasználás és régebbi játékok terén is. Viszont nem egy kapkodó idegbeteg ha be kell tölteni valamit... A belépő/közép szinten gondolkodom 120/240 GB mennyiségben :). Az első dolog amiben segítséget szeretnék kérni, mert nem tudom eldönteni, az az, hogy 2,5" drive vagy beépítő kerettel M.2 Sata? Melegedés, sebesség, tartosság, ár tekintetében mivel járok jobban?

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#689) Pyttawrx válasza Hyacinto (#688) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Én ebbe 2,5" SSD-t vennék/tennék WD blue 3D 250gb Ez nincs kisebb méretben, ha olcsóbb belépőszint, akkor WD GREEN, vagy PNY CS900 SSD-t tennék. Stabilak nem melegednek, de pl a Cruicial BX500 is jó, de csak sztali gépbe, mert laptopban melegedhet (5-6°C-al több mint a hasonló társai.)

(#690) Hyacinto válasza Pyttawrx (#689) üzenetére


Hyacinto
tag

:R :R :R Köszönöm! Akkor WD blue 3D 250gb lesz :). :R :R :R

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#691) Pyttawrx válasza Hyacinto (#690) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szívesen, jó vásztás. :C

(#692) jsystem


jsystem
csendes tag

Sziasztok,
a HP ZBook Studio G7 Mobile Workstation, be cserélném ki a gyári [link] KXG60ZNV256G KIOXIA SSD-t mondjuk egy Samu 980 PRO 512-re.Úgy látom ez az egyik leggyorsabb.
Úgy látom egy réz lap van most rajta, gondolom hűtés gyanánt.

Ugye bele fog férni rendesen a Samu? Rendes hűtőbordát rakjak rá, kell? Befér?
köszi előre is!

(#693) Pyttawrx válasza jsystem (#692) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A most bennelévő ssd az gen3 amit venni szeretnél az pedig gen4, ha jól tudom, akkor a notid is a gen3-at tudja, azaz majd a 980 pro is gen3-on fog menni. :). Az hogy befér-e azt így nme tudom, hogy menniy a hely. Illetve melyik oldalon mi van az ssd-n... stb :)
A sebesség az csak marketing azért. A mostani ssd-d 3180 MB/s and 2960 MB/s tud max. Mire nem elég ez? i használod?
Mi a felhasználási terület? Mert, ha pl win meg játék akkor semmi változás nem lesz pl.

[ Szerkesztve ]

(#694) jsystem válasza Pyttawrx (#693) üzenetére


jsystem
csendes tag

köszi. céges masina, fejlesztési célokra, VS, docker stb. elég I/O intenzív a használat ezér minden gyorsulást örömmel fogadnék (főleg h a ram forrasztott és nem bővíthető)

(#695) Pyttawrx válasza jsystem (#694) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ssd-től nem lesz gyorsabb, ez is elég gyors

(#696) jsystem válasza Pyttawrx (#695) üzenetére


jsystem
csendes tag

köszi. semmi nem elég gyors :) mindenképp cserélnem kell mert a 256GB kevés, de ha már csere, akkor gyorsabbat akarok nem csak nagyobbat. Mennyi a névleges max r/w, random r/w meg IOPS amit a gen3 átvisz még?

(#697) mogyoro42


mogyoro42
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
X550JK-nál ODD helyére tenném a gyári HDD-t, HDD helyére SSD-t.
A Caddy-knál megakadtam.
Tudom, hogy 9,5 mm, de az Emagon, az univerzális Caddy-knél láttam az alábbiakat:
"SATA-III/II/I HDD/SSD fogadása
1.5 Gbps átviteli sebesség"
ill.
"SATA-III/II/I HDD/SSD fogadása
3 Gbps átviteli sebesség"
stb...
Eddig azt hittem, hogy egy Caddy csak "SATA kábelként" funkcionál.
A gyári HDD talán SATA III. Az ODD talán SATA II.
Egyáltalán van jelentőssége? Jó hozzá a SATA III, Caddy? A SATA I Caddy lassítja a HDD-t? Nem csak a PIN-eket kötik át 1:1-be?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#698) Pyttawrx válasza mogyoro42 (#697) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Az hogy a Caddy SATA-III, attól lefele kompatibilisnek kell lennie, Ha lapon lévő csati SATA-II, akkor max azon sebességen fog menni a HDD, de ugyanez igaz fordítva is. ODD-nél nincs olyan, hogy SATA-I-II-III, csak SATA van, tudtommal.

[ Szerkesztve ]

(#699) mogyoro42 válasza Pyttawrx (#698) üzenetére


mogyoro42
csendes tag

Ezer köszönet!
Veszek SATA III-t, nem a legóccsóbbat.
Utána újra élezem az Schell Smart kártyát, és szerelek egy jót :)
https://www.youtube.com/watch?v=Db66Vb2xB0k&ab_channel=TeknikguruErginSevim

(#700) ptesza


ptesza
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Kis kapacitású SSD-t (32GB körüli) szeretnék venni. De ezen a mini ITX alaplapon még nincs M2 csatlakozó csak mini-SATA.
Nagyon kicsi a választék mini-SATA meghajtókból és ami van az is drága...

Van valami átalakító amivel tudnék használni M2 SSD-t? Abból is milyent keressek?

Vagy maradhatok egy 2.5" -nál. Viszont akkor bukom az egyik sata csatit a kettő közül.

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.