Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) kacagojancsi


kacagojancsi
friss újonc

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a Lenovo 510p laptopom HDD-je helyére tudnék-e 1 Tb-os SSD-t rakni, úgy hogy a HDD-re a továbbiakban ne legyen szükségem?
Ha SSD van a gépben, ugyanúgy megy pl. egy Windows telepítés és minden más is, vagy külön kell figyelnem valamire?

Köszönöm!

(#602) Pyttawrx válasza kacagojancsi (#601) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, igen a telepítés ugyanaz.

(#603) kacagojancsi válasza Pyttawrx (#602) üzenetére


kacagojancsi
friss újonc

Tudnál abban segíteni, hogy hol tudok a laptoppal kompatibilis SSD-t találni?

(#604) Pyttawrx válasza kacagojancsi (#603) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igazából bármelyik 2,5" SSD jó. Én ebbe wd blue 3d vagy samsung evo 870 ssd-t vennék, vagy lehet van m.2 pci e foglalta is akkor meg a kingston a2000-et, ennek még utánajárok

(#605) Pyttawrx válasza kacagojancsi (#603) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha jól látom a 2260-as m.2 jó bel, de ez picit ritkább, így pont jó lesz neked a 2,5" wd blue 3d vagy a samsung evo 870 amit írtam. :)

(#606) kacagojancsi válasza Pyttawrx (#605) üzenetére


kacagojancsi
friss újonc

Köszönöm a segítséget!

(#607) István2000


István2000
csendes tag

Tettem a toshiba laptopomba a dvd helyére(átalakítóval) egy 120gb ssd-t(új és üres), azzal a céllal, hogy majd valahogy rá aplikálom a windows-t és arról fog menni az operációs rendszerem később. Azt reméltem, hogy bekapcsolás után majd egy külön meghajtóként látni fogom(látni fogja a gép) és tudok rá írni. De nem így lett, mert nem lett új meghajtó a gépemben, nem látja vagy nem tudom. Kéken világit a beépítő keret ledje, tehát csatlakoztatva van. Hol tévedtem?

István2000

(#608) Pyttawrx válasza István2000 (#607) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. de megvan benne még a hdd is a helyén?

(#609) István2000 válasza Pyttawrx (#608) üzenetére


István2000
csendes tag

Persze, arról megy a windows és így tudok írni ide.

István2000

(#610) Pyttawrx válasza István2000 (#609) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak sdd-t szoktuk, a hdd helyére tenni, úgy van értelme. Arra tedd az os-t. Klónozd

(#611) Pvt. Brian


Pvt. Brian
csendes tag

Sziasztok!
Van egy HP 250 G5 W4N08EA (Intel® Core™ i3-5005U, 4 GB DDR3L RAM) laptopom, 64 bites win10-zel és nem túl gyors...
Gondoltam egy 8 Gb-os RAM és egy 500 Gb-os SSD felgyorsítaná a dolgokat, ehhez szeretnék javaslatokat, megéri-e, stb.
Köszönöm!

(#612) pazzo


pazzo
tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni.
Van egy Lenovo Ideapad 330-15ikb típusú laptopom.
Van benne egy 250 Gb-os Intenso SSD a rendszerrel. Ez ugye elég karcsú. :)
Szeretnék mellé rakni egy 500 Gb-os Panther SSD-t az alapból nem létező cd-meghajtó helyére.
Vettem egy Gembird beépítőkeretet, de nem látja a Windows 10 lemezkezelője.
BIOS-ban nem láttam semmilyen beállítási lehetőséget még egy háttértárnak.
Kell valami programot letöltenem, hogy két SSD-vel használhassam a gépet?

Köszönöm!

(#613) pazzo válasza pazzo (#612) üzenetére


pazzo
tag

Megoldódott.
User error volt, úgy látszik... :W

(#614) Pyttawrx válasza Pvt. Brian (#611) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Megéri gen, de elég lesz egy egy 4gb-os ram, mert úgy fog teljesen dual channel-ben menni, ha 2 azonos méretű ram van benne. az ssd meg pl elégy egy wd blue 3d 500gb is

(#615) Pvt. Brian válasza Pyttawrx (#614) üzenetére


Pvt. Brian
csendes tag

Szia!
Köszönöm a választ!
Az alábbi linken nézegettem a konfigomat:

https://support.hp.com/za-en/document/c05078579#AbT6

Itt a "DDR3L (Intel CoreTM i3-5005U processor only)" esetében a 4 Gb total memory-ra 2 sor is szerepel, 1x4 Gb és 2x2 Gb. Honnan tudhatom meg, hogy nekem melyik van?
Köszönöm!

(#616) Pyttawrx válasza Pvt. Brian (#615) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pl a speccy is kírja. Néz meg azzal.

(#617) HGabeszHg


HGabeszHg
friss újonc

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem. Van egy Lenovo B575e laptopom tudom, nem egy új darab nem is várok tőle csodát. A HHD meghalt benne. SSD-re szeretném cserélni. El fog az SSD-vel indulni? Illetve a biosba kell valamit állítani vagy csak a szokásos Windows telepítés.
Előre is köszönöm.

(#618) Pyttawrx válasza HGabeszHg (#617) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szai. Csak aszokásos lesz ssd-vel is.
wd blue 3d-nél erősebb nem kell. :D

(#619) HGabeszHg válasza Pyttawrx (#618) üzenetére


HGabeszHg
friss újonc

Szia
Nagyon köszönöm a gyors választ. Igen én is ezt néztem ki csak nem tudtam hogy a laptop el fogja e birni
:R

(#620) Pyttawrx válasza HGabeszHg (#619) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nincs mit. Simán elbírja, szerintem ki sem hajta, max a fele tudást. de nincs árban akkora különbség hogy neezt érje meg megvenni. :)

(#621) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok. Létezik olyan laptop melynél 2 db m2 ssd t lehet betenni? Főleg hp lenovo érdekelne.
Köszönöm.

(#622) Pyttawrx válasza Remekelek28 (#621) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen létezik sok, de most hirtlen meg ne kérdezd melyik az? :D

(#623) Exodius


Exodius
őstag

Skacok!

Dell Inspiron 15R 5521-be szeretnék beépíthető keretet venni. Mit tudnátok ajánlani, ami passzolna?
Olyan sok van! :U

(#624) Pyttawrx válasza Exodius (#623) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Elvileg ilyen kell, azaz sata to sata, 9,5mm-es

[ Szerkesztve ]

(#625) Exodius válasza Pyttawrx (#624) üzenetére


Exodius
őstag

Hú jaj...amíg ez ideér. :U

Gondolom az itthoni választékból venni meg lutri. :U

(#626) Pyttawrx válasza Exodius (#625) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

persze, az csak az 1 link volt :D
Bocsi. Pcx-nél is van, vagy bármelyik webshopban :)

(#627) Exodius válasza Pyttawrx (#626) üzenetére


Exodius
őstag

PCX-nél láttam egy csomót, de van vagy 4-5 ami mondjuk 9,5 mm vastag, és hát passz, hogy azon belül melyik lehet a legjobb.
Vagy ez standard méret onnantól és csak a 9,5 vs 12 mm a különbség? :U

(#628) Pyttawrx válasza Exodius (#627) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen írtam, 9,5mm-es sata-sata. Gembird pl jó

(#629) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, Olyan problémám lenne hogy a 250 Gb-s samsung 980pro csak 232 körül lát. Vissszot a mostani toshiba 238. Emiatt nem tudom át klónozni a diszket. Mit tehetnék, hogy látszódjon a nagyobb méret?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#630) Pyttawrx válasza zsamiatt (#629) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Akkor valamit nem jól csinálsz. :) Egy 120gb-osra is át lehet klónozni, egy 250gb-os háttérttárat, ha az elfoglalt terület nem halajda meg a 120GB (111GB)-ot. Mivel csinálod? És pontosonam milyen partíció(k) vannak?
A Macrium free reflect az egyik legjobb erre vagy MiniTool Partition Wizard

(#631) zsamiatt válasza Pyttawrx (#630) üzenetére


zsamiatt
őstag

elvileg mennie kéne igen.
De már látom a problémát. Gyárilag bitlocker van a SSD-n. Emiatt nem tud mit kezdeni azzal a résszel.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#632) Pyttawrx válasza zsamiatt (#631) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ez új vagy használt ssd akkor? Gyárilag, ha új, akkor nincs bitlock ez hülyeség, már bocs.
A 232GB az jó az a valós

[ Szerkesztve ]

(#633) Ms2


Ms2
csendes tag

Sziasztok!

Van tulajdonomban pár éve egy Dell Inspiron 17 3737 laptop, amit bővítettem a következő felállással:Hdd:120gn kingston ssd, Odd helyén 1tb toshiba hdd. A odd porton lévő merevlemezen crc hibák kezdtek el jelentkezni a HDS szerint és így folyamatosan romlik a kondíciója. Alaplap-meghajtó összekötő panel cserélve lett, de akkor is fennáll a hiba...... Valakinek valami ötlet?

PSzabo

(#634) Pyttawrx válasza Ms2 (#633) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nézd meg ugyanabba gépben, a sata helyen, vagy másik gépben sata helye, és a legújabb hds progival. Dobj be képet is ide. :)

(#635) Ms2 válasza Pyttawrx (#634) üzenetére


Ms2
csendes tag

Meghajtó csere esetén is a caddyban lévő meghajtó hibázik. Volt összekötő és caddy csere is. Ha gondolod később küldhetek képet, csak nincs itthon a gép még.

PSzabo

(#636) Pyttawrx válasza Ms2 (#635) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

oké, küldj. :)

[ Szerkesztve ]

(#637) Ms2 válasza Pyttawrx (#636) üzenetére


Ms2
csendes tag

PSzabo

(#638) Pyttawrx válasza Ms2 (#637) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez olvashatatlan, de látszuk a trim nem megy, vagy régi a hds verzió száma

(#639) Ms2 válasza Pyttawrx (#638) üzenetére


Ms2
csendes tag

Teljesen jól olvasható, ha rákattintasz. A trim működik, verzió meg nem olyan régi.

PSzabo

(#640) Pyttawrx válasza Ms2 (#639) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen olvasható, bocsi, de a legújabbal csináld ez réginek számít.

(#641) Ms2 válasza Pyttawrx (#640) üzenetére


Ms2
csendes tag

Lefrissítettem a meglévő verziómat 5.70-re (ez a legutolsó amit kiadtak.) Teljesen ugyanazt írja, mint a régi, csak új verziószámmal. :W

[ Szerkesztve ]

PSzabo

(#642) Pyttawrx válasza Ms2 (#641) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Valami eszköz hib lesz pedig, a caddy az milyen? Ha pl eg yasztali gépbe teszed az ssd, ott is hibádzik?

(#643) Ms2 válasza Pyttawrx (#642) üzenetére


Ms2
csendes tag

Asztaliban nem hibázik, caddy és az összekötő panel cserélve lett már és akkor is kettesével szórja tele a lemezt crc hibával. Talán gyenge lenne a 90w táp? De aksival ugyanezt csinálja.

PSzabo

(#644) Pyttawrx válasza Ms2 (#643) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

tedd már fel a másik topikban is a Flash SSD-ben, hátha a "kolégák" tudnak konrét megoldást rá

(#645) Ms2 válasza Pyttawrx (#644) üzenetére


Ms2
csendes tag

Rendben, köszönöm!

PSzabo

(#646) Fisha válasza Ms2 (#645) üzenetére


Fisha
őstag

Sziasztok!

Egy dell inspiron 3567 ssd-sítését szeretném a dvd meghajtó helyére rakható kerettel megoldani. Kell valamitől tartanom? Az összefoglalóban írt korlátozott sata sávszél? Esetleg a keret méret? Ez jó lehet?
link

Előre is köszi a segítséget.

(#647) Pyttawrx válasza Fisha (#646) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A márka jó, viszont amit linkeltél az 12,7mm-es, neked pedig 9,5mm-es kell, ebbe tedd a hdd-t, az ssd-t pedig a hdd helyére, így van értelme

[ Szerkesztve ]

(#648) Fisha válasza Pyttawrx (#647) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi a gyors választ. Akkor ilyen sata sebesség dolog miatt nem kell aggódnom?

(#649) Pyttawrx válasza Fisha (#648) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mivel a hdd megy ebbe a keretbe, gondolod adatárolás céljából, íg maga a rendszer gyors lesz, hisz pl egy wd blue 3d ssd sokat dob rajta. Én tuti nem tenném bele vissza a HDD-t, hogy ott kattogjon, meg "nehezítse" a laptopot. Én úgy szoktam, hogy adok az ügyfélnek külső házat a HDD-t beleszerelve. Így van ahova mentsen, amikor kell, ha már van optipkai meghajtó, az is megmarad, ki tudja mikor kellhet. Személy szerint nem használok már vagy 5-7 éve ODD-t, csak nagyon nagyon ritkán, de attól még másnak kellhet.

(#650) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!

Van itthon egy laptopunk, ami már eléggé lassúnak tűnik, egyértelműen a hdd a szűk keresztmetszet! Elolvastam a topic összefogalót, rajta is van a listán, szétszedtem, de a fizikailag úgy tűnik nem jó a csatlakozás, ebben kérnék megerősítsét tőletek, hogy biztosan jó ssd-t vegyek hozzá.
Laptop típusa: Lenovo ThinkPad Edge: E531
Az összefoglaló szerint ez kell bele: 42mm SATA M.2 NGFF (2242):
A csatlakozóról, és a helyről készítettem egy képet.
[kép]
Ezt az SSD-t néztem hozzá, link
Ez így rendben lesz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.