Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tails111 válasza Newlachka (#50) üzenetére


Tails111
aktív tag

Ha gép HDD csatolófelülete SATA 2 es akkor ezek az eredmények elfogadhatóak.
Ha SATA 3. akkor kevés. Amit kivettél HDD-t le kellene ellenőrizni SATA 2 vagy SATA 3 mas.
Ha SATA 2 es akkor gondolom a csatolófelület a laptopon is az.
A géphez kapott könyved megvan abban is le tudod ellenőrizni melyik csatoló van a gépben.

SATA I (revision 1.x) interface, formally known as SATA 1.5Gb/s 150mb/s
SATA II (revision 2.x) interface, formally known as SATA 3Gb/s 300mb/s tiédben ez lehet.
SATA III (revision 3.x) interface, formally known as SATA 6Gb/s 600mb/s

Csak azok a laptopok tudják teljes sebességgel hajtani a mai gyors SATA SSD amelyek
SATA III. csatolófelülettel lettek ellátva.
SATA II es gépben is működnek a SATA III mas SSD-k de csak a csatolófelület korlátja 300mb/s sebesség környékén.

(#52) Newlachka válasza Tails111 (#51) üzenetére


Newlachka
őstag

sajnos csak SATA2-es hát pedig még nem akartam lecserélni ezt a gépet,de így muszáj leszek :(

(#53) Tails111 válasza Newlachka (#52) üzenetére


Tails111
aktív tag

Ezért még ne cseréld le ettől még jó gép az. És sokkal többet nem fogsz sebességben kapni.
A szintetikus teszteknél jól mutatnak a 520/550 és ehhez hasonló eredmények hétköznapi dolgoknál nem lesz kétszer gyorsabb a mostaninál. Azt a laptopot kiszolgálja mai sebességen is.
Az már más kérdés ha magát a laptopot is lassúnak érzed akkor cserélhetsz.

(#54) Newlachka válasza Tails111 (#53) üzenetére


Newlachka
őstag

nem lassú csak gyenge a proci(4x1,5ghz) és ez az én bajom. amúgy meg a két külső hdd-m is max 105mb/s másolási sebességre képes.

(#55) Tails111 válasza Newlachka (#54) üzenetére


Tails111
aktív tag

Új gépnél figyelj majd hogy legyen MSATA kompatibilis miniPCIE foglalata.
Igy HDD is maradhat benne SSD vétel esetén.

(#56) Newlachka válasza Tails111 (#55) üzenetére


Newlachka
őstag

igen sajnáltam ennél is hogy még nincs benne.
de általánosságban unibody gépeket szoktam venni, így nem nagyon van ezekben hely...

(#57) nmonos


nmonos
csendes tag

Üdv,

egy HP Elitebook 8560W notiban szeretném kicseréltetni a vinyót 240GB-os SSD-re.
Vállalnátok? Mennyiért és mennyi idő alatt?

Köszi előre is a választ!
-n-

(#58) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Hoi!

Dell Latitude D620-ba vettem egy Kingston Hyperx Furyt, hogyan tudnám belerakni? Mármint fizikailag persze tudom, viszont a BIOSban nem találok ACHI mode-ot...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#59) Gyick


Gyick
őstag

üdv!

Asus n551jx-nél van egy 1tb-s vinyó és egy 24gb-s ssd,gondolom ez ilyen hibrid sshd..azt meglehet oldani hogy a 24gb-s ssd helyére rakok egy nagyobbat?Vagy csak úgy megy a bövités ha kiveszem a blueray meghajtót?

(#60) Tom-Tom


Tom-Tom
csendes tag

Sziasztok!

Létezik hogy ebben a laptopban csak SATA 1 csatlakozó van? Most rendeltem egy Kingston Fury hyperx ssd-t, mert a 2. vinyómat vágom tönkre az elmúlt 6év alatt..

https://www.asus.com/Notebooks/K72Jr/specifications/

(#61) Bandinho


Bandinho
tag

Hali
Asus K501-be szeretnéd ssd-t venni. Milyen való bele pontosan, illetve milyen márkákat ajánlotok?
Köszi

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#62) proof88


proof88
addikt

Sziasztok!

Lenovo Ideapad 100-assal van valakinek tapasztalata? Ennél sem okoz garanciavesztést a HDD helyére SSD rakása, valamint ODD helyre HDD berakása?

Köszi!

(#63) proof88 válasza proof88 (#62) üzenetére


proof88
addikt

Rájöttem hogy elég általánosan fogalmaztam ezzel a típusmegnevezéssel. :DDD
Szóval konkrétan erről van szó. Ebben van optikai meghajtó is. Ha jól emlékszem, HDD Caddy-k 12.7 és 9 mm magasak vannak, lehet hogy ebbe a vékonykába még a 9mm is sok? Vagy ennél azért nincs laposabb?

(#64) Gary_93 válasza Bandinho (#61) üzenetére


Gary_93
csendes tag

Nekem azt mondták a szervizben, hogy M.2-ből a 2280-as az ajánlott, de bele lehet tenni a 2242 is.
Olvasatok és tapasztalat alapján ADATA SP900 Premier Pro Series-t ajánlok.

(#65) gxcman


gxcman
tag

Üdv!

Az alábbi notebookba szeretnék SSD-t : Lenovo G580 ( 21050 )

CPU: B960,,,,,,Mem: 1x4GB SK Hynix HMT351SG CFR8C-PB DDR-3 1600Mhz,,,VGA: Nvidia GT630M
HDD: Segate ST9500325AS S-ATA 300,,,,,DVD: Lite-on PLS DVDRW DS8A8SH

Elképzelés HyperX Fury SHFS37A/120GB (16,5k Ft) ,,,vagy Samsung MZ-75E120B ( 22k Ft)..itt Debrecenben.

Van értelem ehhez a géphez a Samsungot választani, vagy teljesen felesleges pénzkidobás?

Ha a HDD-t be akarom rakni a DVD helyére milyen, HDD caddy ami ajánlott, ( gyártó-típus) ehhez a géphez?

(#66) Tails111 válasza gxcman (#65) üzenetére


Tails111
aktív tag

A géped SATA II csatolóval rendelkezik. Sebesség miatt nincs értelme a Samunak. Tartósság miatt lehet jobb választás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#67) yamaha99


yamaha99
csendes tag

Sziasztok Tegnap vásároltam egy Lenovo Z70-80 laptopot. Tudja e valaki mennyi merevlemez hely van benne.Köszönöm válaszotokat. Zsolt. Másik 2009. Júniusában vásároltam egy Msi gt735 laptopot ami megadta magát :(( (ezért lett a Lenovo) bekapcsol ventilátor forog merevlemez megy optikai meghajtó felpörög de csak a kis hold szimbólum világít se kijelző se semmi más. Ötletetek??? Köszönettel ezért is. :R Szép estét mindenkinek. Sziasztok.

(#68) proof88 válasza gxcman (#65) üzenetére


proof88
addikt

Ez a HyperX Fury jó cucc, ezt szoktam ajánlani, többet is raktam már be ismerősöknek, szerintem ezért az árért jó választás! 22-ért nem venném meg azt a Samut, akkor már inkább 27-ért egy 250 gigás 850 EVO!

(#69) gxcman válasza proof88 (#68) üzenetére


gxcman
tag

Igen én is a HyperX Fury-t néztem ki más fórumokon is az a best buy, ha nem túl gyengus hozzá a gépem, és nem ( felesleges) SSD a gépbe.

Remélem tényleg NAGY javulást fogok tapasztalni és bírja is a 3.5 éves gépem...120GB-al jól elvagyok, és lehet nem kellene a DVD-t kiszednem mellé rakom a külső 500GB HHD-t és ennyi.....ha nem kapok ellenkező, vagy jobb ötletet.

Tails111

A durván 5.5k Ft miatt kérdeztem a Samsungot, és sok külföldi teszten is előkelő helyen végzett, de nem akarok feleslegesen pénzt kidobni, ha nincs rá szűkség...még pár évig el lesz mellettem a gép ( remélem ) addig kell kitartania :)

(#70) spyduck válasza proof88 (#62) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha szervizben vagy hivatalos értékesítési partnernél rakatod bele, akkor nem problémázhatnak. Amennyiben te rakod bele úgy szervizbe küldés előtt javasolt visszaállítani a gyári állapotba, ugyanis pont a Lenovo-nál lévő alkatrészhiány miatt nehogy arra hivatkozzanak, hogy te tetted tönkre. Utóbbira kevés esélyt látok de sztem jobb biztosra menni. 9mm-es való bele.

(#61) Bandinho: 2242 és 2280as is belemegy, utóbbi picit gyorsabb. Én a Transced márkát ajánlom. M.2-ből. Kb 500-at szereltem már bele notebookokba és még 1db-ot sem hoztak vissza. Adata és Samsung viszont szép számban hullik nálam

(#65) gxcman: 2,5"-os SSD-ből a Kingston V300-at és a Fury-t ajánlom mert MLC chipses, sokkal megbízhatóbb. Ezekből is rengeteget adtunk el és még mindig nem hoztak belőle vissza. Samsungból jó párat kellett már visszaküldenem és keveset adtam el. A Sebesség különbségre pedig lenne egy kérdésem: Nem mind1, hogy az autópályán 260km/h-val vagy 265km/h-val mész? :)

[ Szerkesztve ]

(#71) zsiz


zsiz
őstag

Üdv.
Egy Lenovo 3000 N100 laptophoz mit kellene vennem? HDD helyére valami 30-60GB használt SSD, az olvasó helyére meg a HDD menne, az olvasóra külső eszközként sincs szükség. Külföldi rendelés nem gond. Mennyiből lehetne kihozni kb? Maga a laptop sem képvisel már nagy értéket, így túl sokat nem költenék, de jó lenne kicsit felturbózni, ha olcsón meg lehet úszni. Köszönöm a választ :)

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#72) jokerone


jokerone
tag

Sziasztok!

Hp probook 4320s notebookba néztem ki egy 120GB Kingston HyperX Fury-t. Úgy gondolom a legjobb megoldás az lenne, ha a vinyó helyére pakolnám az SSD-t, a vinyót pedig a DVD helyére tenném caddy-be (ha nagyon macerás, akkor inkább a szervíz :) ). Ti mit javasolnátok?

Üdv!

(#73) spyduck válasza jokerone (#72) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jó választás és elgondolás!

(#74) Petykó78


Petykó78
tag

Sziasztok!

Fujitsu Lifebook A555G típusú laptopban szeretném a HDD –t cserélni 240-256 GB SSD-re. Az optikai meghajtót a helyén hagynám, a HDD menne külső házba atattárolásra. Milyen beépítő keretet és SSD típust ajánlatok erre a célra?

(#75) fenergie84 válasza Petykó78 (#74) üzenetére


fenergie84
addikt

Ha a HDD helyére megy az SSD, akkor nem kell külön beépítőkeret, csak kiveszed és berakod.
SSD típust az SSD topikban tudnak neked ajánlani.

(#76) Petykó78 válasza fenergie84 (#75) üzenetére


Petykó78
tag

Köszi szépen a gyors választ. :R Megyek az SSD topikba.

(#77) spyduck válasza Petykó78 (#76) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kingston Fury ;)

(#78) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Van egy "cerkás" HP 250 G3-as notim ami baromi lassú.
Szerintetek, a Celeron-ra való tekintettel, van értelme egy jó SSD-t beépíteni a HDD helyére?
Ha igen, akkor milyent ajánlnátok?

Előre is köszi a válaszokat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#79) spyduck válasza sz.j (#78) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szia,

Nem egy ilyen készüléket bővítettünk SSD-vel. Még egy ilyen Celeronnal is csodákra képes az SSD. Nyilván számításigényes feladatokra alaklmatlan, de hétköznapi feladatokban sokkal gyorsabb lesz.

(#80) sz.j válasza spyduck (#79) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót, de lenne még egy kérdésem.
Esetleg nem tudod, hogy a HP 250 G3 notiba milyen a csatoló (sata2-es, 3-as)?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#81) Petykó78 válasza spyduck (#77) üzenetére


Petykó78
tag

Hoppsz, köszi szépen neked is!

(#82) spyduck válasza sz.j (#80) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem néztem, viszont ezzel nagyon ne foglakozz, ugyanis másodpercenként akár 500x vagy éppen 1000x több fájl tud elérni mint egy HDD. Az OS futtatásának ez kb olyan mint ha trabant-ból F1-es Farrariba ülnél. Ég és föld lesz a különbség sata 2 és sata 3 esetén is.

(#83) sz.j válasza spyduck (#82) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a segítséget, akkor valószínűleg belevágok egy cserébe egy 240GB-os Kingston Hyperx Fury "személyében" ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#84) jokerone válasza spyduck (#73) üzenetére


jokerone
tag

Köszönöm!

Annyit még tudnátok segíteni, hogy ehhez a notihoz 12.7-es caddy-t kell keressek, igaz?! Nézegettem mindenfelé, de pontos infót nem találtam (vagy csak elkerülte a figyelmem)

Üdv!

(#85) spyduck válasza jokerone (#84) üzenetére


spyduck
nagyúr

12.7 igen. Ebay-ről rendeld meg, ott nagyon olcsó.

(#86) jokerone válasza spyduck (#85) üzenetére


jokerone
tag

Köszi szépen!

Üdv!

(#87) gxcman


gxcman
tag

Ma beraktam a HyperX Fury 120GB-s SSD-t, szerintem elég jól teljesít, Win7 Ulti....mérő progi Samsung Magician.

Olvasás 492MB/s------írás 527MB/s-- -random olvasás ( IOPS) 32244 random írás 48751 ( csúcs értékek)

ezek szerint az alalap támogatná a SATA 3-t úgy tudtam csak SATA 2-s...köszönöm mindenkinek a segítséget, elégedett vagyok, remélem sokáig így is marad.

(#88) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Van egy Toshiba Satellite C660-as laptopom, amit szeretnék SSD-vel bővíteni. Tehát a jelenlegi HDD-t kiszedném és külső házba tenném (erre is kérnék tippeket, ha lehetek ennyire "követelőző"). Felhasználási terület csak otthoni böngészés/alapvető irodai funkciók (word/excel) és multimédia lejátszás lenne. Méretileg mivel csak op.rendszer lenne rajta (Win7 vag win8.1) gondolom elég lenne egy kisebb 80-120GB-os is. Mit javasoltok? Érdemes cserélni, ha igen mire? Milyen külső házba érdemes beruházni. Előre is köszönöm...

Szerk: most nézem, hogy a linken 3GB memória van, nos az enyémben 6GB van, ha esetleg számít...

[ Szerkesztve ]

(#89) fenergie84 válasza -ZeeZee- (#88) üzenetére


fenergie84
addikt

Amennyiben elférsz egy 120 gb-os SSD-n, akkor én Kingston Fury 120 gb-ot javaslom, jó áron van. Vagy választhatsz drágább márkákból is. A Kingston V300-at került, a többivel nem fogsz mellé.
Külső házra nem tudok ajánlatot adni.
A HDD-ről SSD-re váltást nagyon nem fogod megbánni, sokkal gyorsabb lesz tőle az OP.

(#90) -ZeeZee- válasza fenergie84 (#89) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm, ezirányban indulok el.

(#91) fecus


fecus
őstag

TOSHIBA Satellite Pro L300 laptopon felraktam a windows10-et. Egész meglepően gyors. Gondoltam ha SSD-re cserélem a HDD-t még jobb lesz
Ilyen a mostani:
FUJITSU MHZ2160BH G1
Form Factor: 2.5" x 1/8H
Interface: Serial ATA-300
Width 2.8 in Depth 3.9 in Height 0.4 in

Persze öröklési alapon cserélném, azaz a "nagy" gépbe új kerülne és a régi vándorolna át. A "nagy" gépben ezek vannak:
INTEL SSDSC2BW120A4
Form Factors: 2.5
Thickness: 7mm

vagy

INTEL SSDSA2M080G2GC
Form Factor 2.5" 7mm

Mehet bele bármelyik?
Úgy számoltam a régi 10mm-es az újak 7mm-esek. Ez gond lehet?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#92) Tails111 válasza fecus (#91) üzenetére


Tails111
aktív tag

Nem szokott hisz a keretek régi gépeknél 10mm ebbe a keretbe meg belemegy a 7mm is.

(#93) fecus válasza Tails111 (#92) üzenetére


fecus
őstag

Igen, azt gondoltam, csak még nem láttam ilyet. A kérdés hogy a rögzítés megfogja-e a kisebbet? Gondolom nem tenne jót neki ha lötyögne egy hordozható gépben.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#94) Tails111 válasza fecus (#93) üzenetére


Tails111
aktív tag

A csavar helye mindkettőn ugyanott van. Én sokat cseréltem már eltérő méretben hol kicsi ment nagy helyére hol fordítva. Nem hinném hogy gond lenne.

(#95) fecus válasza Tails111 (#94) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#96) dracoo23


dracoo23
csendes tag

Sziasztok!

A Dell N7110 notebookomon tervezek egy kis fejlesztést. A vinyót is cserélem mert kicsit sérültek a szektorok. SSD-t szeretnék még bele az optikai meghajtó helyére.

Ilyen bővítésre gondoltam:
- HDD: WD Blue 500GB 5400 rpm 16 MB SATA3 WD5000LPCX
- Beépítő keret: DELOCK 62669 Notebook SATA 5.25" keret 1 x 2.5"-es SATA SSD/HDD-hez 9,5 mm
-SSD: SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2,5" MZ-75E250B/EU

Kérdésem az lenne, hogy ez a HDD és beépítő keret kompatiblis/beépíthető-e a konfigurációmba?

Előre is köszi a válaszokat!

(#97) fenergie84 válasza dracoo23 (#96) üzenetére


fenergie84
addikt

A HDD is 2,5"-os és az SSD is :K
Én kiszedném a HDD-t, a helyére beraknám az SSD-t, és a HDD menne az optibay-be, a DVD helyére.
Ugyan ezt csináltam meg a sajátomon. A DVD-hez meg vettem egy egyszerű külső házat, ha szükség lenne rá valamikor...
Szerintem Slim DVD van a gépedbe, ahhoz jó a 9,5-es optibay, de erről meg kellene győződni valahogy.

(#98) dracoo23


dracoo23
csendes tag

Sziasztok!

Kicseréltem a Dell n7110 notebookomban a belső vinyőt egy samsung 850pro evo ssdre. Az optibaybe pedig ment egy 500gb-os vinyó.

A problémám az lenne hogy csináltam egy usb flash windows 7 install meghajtót (a windows eredeti). A biosban látszik az ssd és az új vinyó is és ACHI módban van. A windows install be is bootol az usb meghajtóról de az első újraindulás után csak egy fekete képernyő és villogó kurzor látszik. Egyszerűen nem tudom feltelepíteni a windowst az SSD-re.

Van valakinek valami ötlete?

(#99) Tails111 válasza dracoo23 (#98) üzenetére


Tails111
aktív tag

Csak tip egyenlőre csak az SSD legyen gépben HDD-t húzd le.

Így próbáld telepíteni. Beépítő keretre panaszkodtak már páran.

[ Szerkesztve ]

(#100) dracoo23 válasza Tails111 (#99) üzenetére


dracoo23
csendes tag

Köszi a tippet!

A Win10et sikerült így feltenni. Most már csak az a gond hogy nem látja mint meghajtót az optibayes merevlemezt. A windows eszközkezelőben viszont látszik, most már tényleg nem értem mivan...

Valami ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.