Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Pyttawrx válasza kige91 (#750) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A 2. képen lévő beállításoknak köze sincs hozzá, főleg az első 3-nak. Wake.... kapcsold is ki, hisz, ha megmozdul pl a táskában a fedél akkor be is kapcsol azonnal.
secureboot, ok. meg csm az is más. de majd tesztelem én is, csak uefi-vel

(#752) kige91 válasza Pyttawrx (#751) üzenetére


kige91
csendes tag

2. képen lévő beállításokat inkább VT-s dolgok miatt akartam mutatni, mert az általában az M2-es ssd-vel mutat összefüggést, de most ugye nem releváns. Csak ennyi volt a lényege.

Amúgy én se vágom az összefüggéseket teljesen, de ezeket kellett állítani, hogy jó legyen :)

(#753) pjetree3


pjetree3
kezdő

Üdv Mindenkinek!
Van már a Laptopomban egy 500GB - os SSD a Dvd Író helyén az a kérdésem, hogy tudok oda tenni egy nagyobbat pld 1TBosat vagy csak annyit bír el, vagy inkább tegyek Az 1TB - os helyére inkább egy 2TB-osat?? (Most van benne 1TB + 500GB)
Plusz melyik márka a gyorsabb és nem is olyan drága??(az 1TBos ami most benne van egy Kingston)
A Laptop amúgy egy Lenovo G50...

Köszönöm a Válaszokat előre is!!! :R

(#754) Pyttawrx válasza pjetree3 (#753) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Vannak olyan ODD keretek (Optibay), amiknek fel van tüntetve, hogy mekkora ssd teető bele. ezen mi van?
Gyorsaság: mivel SATA-III-ról beszélünk így ez nemigazán reveláns, hiszen az elmélet sabessége 600 lesz, abből 400-500 szokott meglenni max. Illetve kérdés az is, hogy az ODD SATA csati az SATA-II vagy SATA-III?

(#755) qpmex


qpmex
tag

MSI GL62 7QF laptopom van. PCIe GEN.3 szabvány van a laptopra ráírva. Venném bele ezt az ssd-t:
https://www.alza.sk/crucial-p5-plus-1-tb-d6727015.htm
Működni fog benne?

Elég lassú most a gép. Arra gondoltam veszek bele egyet.

(#756) Pyttawrx válasza qpmex (#755) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Mi van most benne?

(#757) Nimrod


Nimrod
addikt

Dell Latitude E5420 HDD cserét tervezek SSD-re. Most egy 300 GB-s van benne, nem mennék az alá tárhelyben. Mivel elég régi model, ezért pontosan milyen paraméterre figyeljek SSD vásárláskor?

Kezdésnek 500MB / s olvasás illetve 450MB / s írási sebességekkel látok SSD-ket, 1,000,000 MTBF-el. Mit vehetek referenciának?

Most Win 10 gép, de lehet Linuxra váltok (Ubuntu). 24/7 megy max kapacitással (videó-vágás, sok lemezművelettel, nem használom akkor meg BOINC).

Érdemes egyáltalán, vagy pénzkidobás?

(#758) Pyttawrx válasza Nimrod (#757) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Crucial mx500 pl

(#759) Sirpi


Sirpi
senior tag

Előre is bocs, ha kicsit hosszú lesz, de kicsit komplex, amit tervezek, és szeretném, ha hozzászólnátok, láttok-e bármi buktatót.

Szóval adott az asztali gépem: Ryzen 5800X, MSI B550 Toma alaplap 2 M.2 foglalattal, ADATA SX8200Pro 2TB SSD PCIe 3.0 (2020 nyarán vettem).
Valamint adott a laptopom: ASUS M3500QC-L1080. Ebben 512GB-os SSD van, és kezdem kinőni (csak a Forza 5 vagy 150 giga).

Vennék egy új 2TB PCIe4.0 SSD-t, azt tenném az asztali gépbe, az ADATA-t pedig át a laptopba. A kérdés, hogy el tud-e ez a projekt csúszni bármin? Láttam, van program, ami szektoronként át tud másolni egy SSD-t egy másikra (nem szeretnék mindent 0-ról újrarakni). Gondolom ehhez egy 3. SSD-ről illene bootolni, porosodik is egy 240GB-os SATA a fiókban. Ha ez megvan, az ADATA menne a laptopba (lehetnek kompatibilitási problémák?). A windows licence-ekkel mi fog történni? Az asztalin Win11 retail fut, a laposon OEM.

Egyébként a Kingston Fury Renegade 2TB, amivel szemezek, nyers erőben a Samsung 980 Pro-val van egy szinten, de utóbbit a firmware mizéria óta inkább hanyagolnám. Ajánljátok?

És tudom, egyszerűbb lenne simán a laposba vennem egy SSD-t, de ha már 60K-t költök rá, akkor az asztali gép legyen a gyors, mert azt napi szinten használom, a laptopot meg leginkább akkor, ha hosszabb időre elmegyek itthonról. Jönnek a nyaralások, azért is gondoltam, hogy mostanra érett meg ez a dolog.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#760) Sirpi válasza Sirpi (#759) üzenetére


Sirpi
senior tag

Nem tudom, bárki olvasta-e az előző hsz-t, de lezárásképp beírom, hogy minden úgy ment, ahogy elterveztem. Az egyik legnagyobb kihívás a laptop hátlapjának leszedése volt (kellett hozzá Thorx 5 csavarhúzót szereznem).

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#761) Pyttawrx válasza Sirpi (#760) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Örülök, hogy jól ment minden. Viszont gyakorlatban, arra amie te használod a pci4 ssd nem lesz gyorsabb a gyakorlatban.
a klónozáshoz pedig nem kellhet 3. Ssd. De gondolom már sikerült.

(#762) Sirpi válasza Pyttawrx (#761) üzenetére


Sirpi
senior tag

Nem kellett, usb-ről bootoltam be a klónozó programot. És az asztali gépem elég széles körben használom minfenfélére, ott nem árt a PCIe 4.0, bár tudom, hogy nagy gyorsulást nem hoz az Adatá-hoz képest, ami a 3.0 teteje (szóval a laptopban így nincs is 4.0 SSD, ha így értetted esetleg).

[ Szerkesztve ]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#763) Pyttawrx válasza Sirpi (#762) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nagy fájlok másolásánál, vagy nagy fájlokkal való műveleteknél számít a nagy sebesség. Amúgy nem.

(#764) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Remélhetőleg hamarosan szerzek egy HP EliteBook 840 G6 laptopot.
Az lenne a kérdésem, hogy vajon bele tudom tenni a naaaagyon régi laptopomból a Samsung 860 EVO SSD-jét?
Mintha lenne hely a burkolat alatt, de nem vagyok benne biztos.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#765) Pyttawrx válasza Viktor0610 (#764) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. [link]
Ez alapján meg ez alapján [link] csak m.2 mehet bele. Gondolom a régi 2,5" SSD, vagy az is m.2?

(#766) Viktor0610 válasza Pyttawrx (#765) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a választ!
Sejtettem, mert elég vékony hozzá a laptop.
2,5"-os az SSD.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.