Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) sz.j válasza spyduck (#129) üzenetére


sz.j
nagyúr

Végül egy 120GB-os Kingston HyperX Fury lett betéve a notiba, amitől ugyan gyorsult a gép, de én többet vártam egy SSD beépítéstől (az öreg SATA2-es asztalim megtáltosodott tőle)
Persze így sem bántam meg a cserét.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#152) _Berci_ válasza sz.j (#125) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Egy celeron, sajna celeron marad :(

(rosszat kattintottam a válaszhoz :D)

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#153) clergy


clergy
csendes tag

Sziasztok!

Dell Inspiron 5737-es gépem van, a HDD helyére tettem az SSD-t, optikai helyére pedig egy keretbe a gyári HDD-t (WD10JPVX). Ha ezt nem ismerné fel, akkor a fórum első leírásának megfelelően beletörődnék a 3Gb/s feletti sebesség miatti fel nem ismerésnek.
Valamikor gond nélkül működik, aztán egyszer csak eltűnik, minden külső hatás nélkül (a gép fixen az asztalon van és pl. nem is használom a HDD-t éppen).

A HDD a helyén tökéletesen működik, beépítő keretet már lecseréltem másikra, hátha azzal van a gond...
Valakinek lenne esetleg erre valami ötlete? :)

(#154) spyduck válasza clergy (#153) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szia,

Tapasztalatom szerint az 1TB-os Toshiba HDD-ket latja. Neked most 1 TB Samsung vagy Seagate van benne, ugye? Mert azzal nem fog mukodni.

(#155) _Berci_ válasza spyduck (#154) üzenetére


_Berci_
aktív tag

No de fiatalember :D
"WD10JPVX" típus az neked samu vagy seagate? :DD

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#156) spyduck válasza _Berci_ (#155) üzenetére


spyduck
nagyúr

Figyelmetlen voltam, a WD se jó :N

(#157) clergy válasza spyduck (#156) üzenetére


clergy
csendes tag

Igen, WD. Köszönöm, teszek egy próbát.

(#158) panses


panses
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy Lenovo Z51-70-es notit, és bedobtam a régi OCZ Vertex 450-em a HDD helyére. Tökéletesen teszi a dolgát. Viszont, persze, hogy megszívtam a HDD-ODD átalakítóba tett saját vinyójával... :W
Amit észrevettem, hogy nagyon hamar kikapcsolja a keretben lévő vinyót induláskor. Illetve teljesen random módon, egyszer látja a gép egyszer nem. Silverstone TS08-as beépítőkeretet vettem.

Egy drágább, esetleg kapcsolóval ellátott kerettel vajon működne rendesen.

20 éve mozgok Pc vonalon, ez az első notim! Gondoltam egy ilyen kis huncutság nem foghat ki rajtam! Pedig DE!
:R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#159) spyduck válasza panses (#158) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem a keret a probléma. Nálad is a gyári HDD-vel lesz baj. Szerezz bele Toshiba HDD-t ;)

[ Szerkesztve ]

(#160) panses válasza spyduck (#159) üzenetére


panses
aktív tag

Köszönöm a választ!

Mi a baj a gyári Hdd-vel?
Ha megcserélem és az SSD-t rakom a keretbe, akkor az SSD-vel csinálja ugyanezt... :F

Hát bocs lusta voltam visszaolvasni 5-6 hsz-t! :DDD
De egy toshiba miért jó?

[ Szerkesztve ]

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#161) spyduck válasza panses (#160) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mi havi 30-40 SSD bővítést csinálunk így én is belefutottam ebbe a Lenovo hibába. Legútóbb a nagykerből berendeltem mindenfajta HDD-t és ezzel működik. Miért? Nem tudom, de nem is érdekel :D

[ Szerkesztve ]

(#162) panses válasza spyduck (#161) üzenetére


panses
aktív tag

Számítástechnikában ki tud borítani a "mert, csak" megoldás vagy probléma! :DDD
Szeretem tudni a miértre a választ. Ha nincs más megoldás akkor veszek toshibát.
:R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#163) spyduck válasza panses (#162) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én inkább nem mennék bele találgatásokba :)

[ Szerkesztve ]

(#164) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Van egy Dell Inspiron 3537es laposom egyenlőre egy 1TB-os (gyári - Toshiba MQ01ABD100) vinyóval ami maxon 5400RPM-es colos. Ennek a helyére szeretnék venni egy SSD-t az alábbi négy közül:
samu 850
sandisk x400
adata sp900
cruical mx200

és az lenne a kérdésem ,hogy ezek közül mindegyik belefér a laposba !? (És ti melyiket ajánljátok a leginkább?)

Illetve egy ilyen keretet vennék a HDD-nek silverstone keret amit szertnék az optikai meghajtó helyére rakni. Ezt ezzel a kerettel megtehetem és befér , na meg támogatni is fogja majd a gyári csatlakozó ?

Előre is köszi ! :)

Szerk.: Na meg hogyan lehetne azt megoldani (esetleg ezzel - vagy más ebben a boltban kapható kerettel) , hogy ne üssön nagyon el a laptop stílusától , az az a optikai meghajtó "elejét" leszedni és erre rápakolni !?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#165) panses válasza spyduck (#163) üzenetére


panses
aktív tag

Csak még egy kérdés. Sata2-es Toshibát kellene beszereznem? :R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#166) _Berci_ válasza Roxkex (#164) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Hy

Én a Samsung ssd-ket preferálom :)
A silverstone keretnek nincs elje, így a meglévőt lepattintod (ovatosan) s ráteszed a keretre :)
(előfordulhat, hogy a keret valamely pöckét le kell vágnod, ne ijedj meg :DD )

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#167) _Berci_ válasza panses (#165) üzenetére


_Berci_
aktív tag

sata 3-ast előbb találsz, de am tök8 mivel a hddk a sata 2 sebességét se tudják elérni :D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#168) panses válasza _Berci_ (#167) üzenetére


panses
aktív tag

Toshibából pont találtam SATA2-est több helyen. Amúgy kompatibilitás szempontjából kérdeztem, mert nem szeretnék mellélőni. A hdd-k meg simán ki tudják használni a SATA3 sebességét... az más kérdés, hogy hamar elfogy a cache! :K

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#169) _Berci_ válasza panses (#168) üzenetére


_Berci_
aktív tag

kompatibilitás szempontból nem lesz gond, oda-vissza működik :)

Tudsz olyan 2.5"-es winyót mondani ami stabilan tud 300MB/s felett dolgozni? :DD (Sata 2 határa)

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#170) panses válasza _Berci_ (#169) üzenetére


panses
aktív tag

Persze, hogy kompatibilis tisztában vagyok vele! De a laptopomban mégsem működik megfelelően a Western digital hdd. És a kolléga által emlegetett -állítólag működő- Toshiba winchester típusa érdekelne.

[ Szerkesztve ]

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#171) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Ma megyek megvenni a Samsung 850 EVO SSD-t , amit itt ajánlottatok. (remélem nem csalódok :P xD)
Az lenne a kérdésem ,hogy a beüzemelésnél van valami "speciális" eljárás vagy valami különleges dolog (ami nem "next next szerű"?). Vagy ez a firmware update hogy megy ? (data migration nem lesz , az adatok ki vannak mentve külsőre teljes reinstallt csinálok :3)
Előre is köszi!

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#172) _Berci_ válasza Roxkex (#171) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Gratula!

Stopper elő, s figyelni a régi/új bootolást, rendszerműveleteket, ennyi lesz a dolgod :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#173) Roxkex válasza _Berci_ (#172) üzenetére


Roxkex
senior tag

Remélem :) - Stopperünk már nincs, vegyek azt is hogy meglegyen minden? :P

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#174) _Berci_ válasza Roxkex (#173) üzenetére


_Berci_
aktív tag

A telfonod okos csak ahogy látom :DD

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#175) Roxkex válasza _Berci_ (#174) üzenetére


Roxkex
senior tag

Ááá .. Az se :\ - Csak próbál :D xD

Na , megvettem a Samsung 850 EVO-t .. És első reakcióm az egy hosszú *************************** :D - Nagyon állat egy cucc , egy teljesen friss (semmi nem volt fent) rendszerrel 7-8sec a boot , ha már fel-fel rakogattam a megszokott dolgaimat 23-25s addig mértük ahol már megnyilt a firefox... Egyszerűen király :3
Eddig ,hogy hogy nem volt ilyenem ? :P

Köszi mindenkinek mindent itt is :P :)

Annyi ,hogy a keret meg benne a HDD az ODD helyén nem lehet becsavarni , eddig betudtam az ODD-t .. Bár nem esik ki és nem is lötyög benne de majd kiderül akkor amikor "utaztatom" a lapost. :P

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#176) _Berci_ válasza Roxkex (#175) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Na örülök Nekem is hasonló volt az 1. reakcióm :D
Samu 840 EVO

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#177) rrobi


rrobi
aktív tag

Sziasztok, régi HP nx6110 laptopba került mSATA-IDE átalakítóval egy SSD, amin WinXP-t kellene futtatni.

Laptop chipset: Mobile Intel Alviso-G i915GM
SSD: Micron RealSSD C400 128GB mSATA
SSD vezérlő: Marvell 88SS9174

Szeretném megkérdezni, működőképes lenne ez így? Ha igen, milyen segédprogramok kellenek az XP-hez?

Köszönöm!

(#178) _Berci_ válasza rrobi (#177) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Hali

XP-s géphez én nem vennék ssd-t....

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#179) rrobi válasza _Berci_ (#178) üzenetére


rrobi
aktív tag

Szia, és ha Vista-s? Köszönöm!

(#180) spyduck válasza rrobi (#179) üzenetére


spyduck
nagyúr

Rohadó kasznis trabantba vennél új motort? Nem szabad :N

(#181) rrobi válasza spyduck (#180) üzenetére


rrobi
aktív tag

Ha kombi Trabim lenne, bocsánat: SportWagon vagy Avant :DDD , vennék bele egy 1000-es Daihatsu motort! Még az is lehet, hogy a dieselt! :Y Micsoda paripa lenne!

Viccet félretéve, értem az épeszű ellenérveket, de nincs semmi megoldás se XP se Vista használatra ezen a laptopon SSD-vel?

(#182) _Berci_ válasza rrobi (#181) üzenetére


_Berci_
aktív tag

A probléma az, h az ilyen rendszerek nem tudják rendesen kezelni az SSD-t
1. hamarabb meghal az ssd
2. nem lesz nagy, ha egyáltalán lesz sebesség növekedés

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#183) rrobi válasza _Berci_ (#182) üzenetére


rrobi
aktív tag

Értem, tehát nincs megoldás egy stabil rendszer összehozása. :(

(#184) ivcsi86


ivcsi86
tag

Sziasztok.

Dell Inspiron 5558-204388 (alaplap: Mobile Intel® HM87 Express)-ba szeretnék egy
Samsung 850 EVO SSD-t.
Jól tudom, hogy belemegy ugye?
Az írót szeretném kiszedni (és külső íróvá tenni), a HDD-t megtartanám.
Mi szükséges hozzá, mire kell figyelnem, hogy kompatibilis legyen ezekkel?

Ami még kérdés számomra, hogy a mostani HDD-men lévő Wint, hogyan tudom átcopyzni majd az SSDre? Vagy elkerülhetetlen az újratelepítés?

Előrei is köszi a segitséget!

(#185) spyduck válasza ivcsi86 (#184) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szia,

Jó bele az SSD. ODD box-ból 9,5mm-es kell, az Acronis-al pedig tudsz klónozni.

(#186) dementor válasza rrobi (#181) üzenetére


dementor
senior tag

Tehetsz bele nyugodtan SSD-t, viszont TRIM funkció nincs az említett rendszerekben ergo gyorsabban fog öregedni az SSD-d.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#187) rrobi válasza dementor (#186) üzenetére


rrobi
aktív tag

Értem, köszönöm. Kb mennyivel gyorsabban fog öregedni az SSD?

(#188) dementor válasza rrobi (#187) üzenetére


dementor
senior tag

Átlagos használat mellett a mai SSD-k 10 évet is elmennek. Elromlani a vezérlő szokott amihez a rendszernek semmi köze. Nehéz pontosan megmondani de ha a 10 évet mondjuk megfelezzük akkor is jó teljesítmény. Ügyfél kérésére raktam már SSD-t XP alá, látványos volt a tempó különbség.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#189) rrobi válasza dementor (#188) üzenetére


rrobi
aktív tag

Köszönöm, pont egy ilyen gyakorlati tapasztalatot vártam! :R
Teljesen simán telepítetted az XP-t és a drivereket? Esetleg valamilyen segédprogram?
Milyen laptopról van szó? Azóta volt már az ügyfél, van visszajelzés a használattal kapcsolatban?

(#190) ivcsi86 válasza spyduck (#185) üzenetére


ivcsi86
tag

Ha az SSD-t a Dvd író helyére teszem , akkor kezeli Primary-ként, illetve nem lassabb azon a csatin?
Vagy inkább SSD a HDD helyére és a HDD az DVD-be?

(#191) dementor válasza rrobi (#189) üzenetére


dementor
senior tag

Sajnos már régebben történt, pontosan nem emlékszem a pontos típusra. Segédprogram nem szükséges. Esetleg, ha az SSD-hez van valamilyen karbantartó program, akkor az heti rendszerességgel használni kell.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#192) dementor válasza rrobi (#189) üzenetére


dementor
senior tag

Az IDE-SATA átalakítót már kipróbáltad, hogy látja-e a géped az SSD-t?

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#193) rrobi válasza dementor (#192) üzenetére


rrobi
aktív tag

Igen, látja. Win7 lett rá telepítve, működik, de ez sok(k) neki.

(#194) olle


olle
senior tag

Sziasztok.

Van egy Lenovo Z50-75 ös csodám. FX procis. Az lenne a probléma hogy kicseréltem az 1TB os winyót egy 120 as ssd re a winyót az ODD helyre tettem de az istenért sem akarja felismerni. Eszközkezelő látja. (W10) ilyen kis kérdőjeles ott nem lehet semmit frissíteni. Help.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#195) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

HP 430 G3-ba milyen csavarral kell rögzíteni az m.2 SSD-t és hol tudnám beszerezni?
Sajnos se a laptophoz se az SSD-hez nem adtak ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#196) juve600


juve600
nagyúr

üdv

HP Pavilion 15-AB004NH (N6B05EA) notiba milyen, hány mm-s caddy-t tudok beletenni ??? jó az univerzális is vagy tipusfüggő ???
:R

(d) ODD helyén lévő port nem támogatja a Sata 3-as eszközöket, vagy ha támogatja, akkor csak olyan HDD fog látni ami 3GB/s-nél lassabb (pl.: Dell Inspiron 3537, 5537, 3737, 5737).
ez érinti az én notimat ??,

[ Szerkesztve ]

(#197) zotyko71

Halló Szakik!

Egy Thinkpad X220-ba szeretném ezt a Kingston 120GB mSATA (SMS200S3/120G) ssd-t bele tenni.
Úgy gondolom menni fog, de meghalgatom a tapasztaltabbakat... :B

(#198) zotyko71 válasza zotyko71 (#197) üzenetére

...beépítettem, hasít rendesen... :C

(#199) Geller72


Geller72
veterán

Üdv. Kérdés. Adott egy Samsung RC510 lapos. Toltam bele egy SSD-t, arra egy W7 x64 profot (járt hozzá). Az odd-t kiraktam, a helyére ment a caddy. Most jön az érdekes rész. Betoltam a vinyót, amit biosban és a lemezkezelőben is lát, de a saját gépben nem. Ha a vinyót átrakom a dell gépembe, szintén caddybe, csak a dellébe, semmi gond, látja. Ott le is tudom formázni. Ha a formázott vinyót berakom a samuba, a helyzet változatlan. AHCI-n van minden. Ha jól rémlik, az első alkalommal a samu is látta, ott formáztam is, de utána a reboot után már csak a lemezkezelőben és biosban, de a saját gépben már nem. Nem igazán értem. Any idea?
Megköszönném.
:R
G,-

(#200) appleGjuice


appleGjuice
tag

Sziasztok! Adott egy Asus X450NL laptop. Ezt szeretném ssd+hdd-vel bővíteni. Ezeket az eszközöket néztem ki eddig:
[link]
[link]
[link]

Szerintetek működőképes a dolog? Bármi javaslat, mielőtt nekiállok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.