Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Pyttawrx válasza ptesza (#700) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Szerintem jobb ha maradsz a sata csatinal, vagy msata. A m.2 ssd lefogatása is máshova esik.

(#702) ptesza válasza Pyttawrx (#701) üzenetére


ptesza
senior tag

Éppen annyi hely van csak mint a standard msata PCB. Csak vastagabb lehetne.

(#703) Pyttawrx válasza ptesza (#702) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vmi ilyesmire gondoltál? [link]

[ Szerkesztve ]

(#704) ptesza válasza Pyttawrx (#703) üzenetére


ptesza
senior tag

Igen. Ilyesmi csak épp fordítva.M2-röl - mSATA-ra.

Elég kicsi a hely így lehet csak a legrövidebb 30 vagy 42mm es m2 SDD férne be.
Lehet mégiscsak egy mSATA SSD-vel járnék a legjobban .

[ Szerkesztve ]

(#705) Pyttawrx válasza ptesza (#704) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

M2-ről? Szerintem jól írod, mert a képek nem ezt támasztják alá.
szerintem vegyél egy ilyet: [link] tegyél rá bordát is. Kb 2-3k

(#706) ptesza válasza Pyttawrx (#705) üzenetére


ptesza
senior tag

Köszönöm a segítséget!

(#707) Exodius


Exodius
őstag

Kedves mindenki!

Adott egy Lenovo IdeaPad 330-15IKB típusú notebook. Jelenleg egy 2TB-os merevlemez van benne, és adott még egy Western Digital WD Blue SN550 M2-es SSD.
1. kérdésem:
Milyen átalakítót kéne vegyek, hogy be tudjam rakni a HDD helyébe?

2. kérdés:
Milyen caddy lenne ajánlott, hogy megmaradjon a HDD, mint tárhely? Most valami sima műanyag tok van benne, abba bele lehetne építeni a mostani HDD-t (itt elég ügyesen megoldják ezt), csak lehetetlen ilyet (https://www.ebay.com/itm/294146491175) szerezni az országon belül, kívül meg még drága is.
Ahogy láttam, a 9 mm-es caddy-ből meg kevés van a piacon és félő, hogy szorulna egy 9,5-es.

(#708) Pyttawrx válasza Exodius (#707) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

VAn ilyen noti a közelembe megnézem mindjárt neked. :)

(#709) Exodius válasza Pyttawrx (#708) üzenetére


Exodius
őstag

Klassz vagy! :)

(#710) Pyttawrx válasza Exodius (#709) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Viszont ez v330 ebbe van m.2 sata hely.
[kép]
viszont neked nvme ssd van, azt nem tudod átalakítani sata-ra (nem is lenne értelme). Én nem tudok ilyen átalakítóról, ami van az vakami u2. Olyan van, hogy sata 2 m.2 sata. Szerintem 2,5” ssd-t kell vegyél. Amit linkeltél átalakító, az minek is most?

(#711) Exodius válasza Pyttawrx (#710) üzenetére


Exodius
őstag

A terv az lenne, hogy a HDD helyére ment volna az NVME-es átalakító (és benne a 250-es WD Blue). Mert úgy tudtam, hogy nincs közvetlen M2-es csatlakozó az alaplapon és kell az átalakító, de ezek szerint jól éreztem, hogy ezt nem tudom megoldani. :U

A DVD helyére meg a caddy-ben a HDD. Ott most valami műanyag cucc van, ahogya a videóban is. És a videóban a faszi beépít egy átalakítót a műanyag tokra, amire aztán ráteszi a HDD-t is, így nem kell caddy, csak maga az átalakító, ami viszont kb. beszerezhetetlen. :)

Ugyanakkor úgy tűnik az a megoldás, hogy ha van közvetlen csatlakozó, akkor beszerzek egy másik M2-est, azt berakom, a HDD meg marad a helyén. :)

[ Szerkesztve ]

(#712) Pyttawrx válasza Exodius (#711) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

az a átalakító a normál sata, alakítja át a kicsire, azaz, tehát akkor ugrik a 2,5 csatid.
Én vennék egy [link] és egy 2.5 SSD-t a HDD helyére. Elengedném az m.2 sata ssd-t is.

(#713) Exodius válasza Pyttawrx (#712) üzenetére


Exodius
őstag

Ha van M2-es csati az alaplapon, miért engednéd el mégis és ajánlod inkább a 2.5-öset?

(#714) Pyttawrx válasza Exodius (#713) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ha van az más, de a linken szereplő videóban nem volt, ezért írtam, bocsi ha félreérthető volt. Úgy vettem ki, hogy nincs a tiedben sem, hisz az a sima 330, amit én küldtem képet, az meg a v330

(#715) Exodius válasza Pyttawrx (#714) üzenetére


Exodius
őstag

Ah!

Így érthető. :)

Akkor majd szétszerelem és megnézem. Annyi szent, hogy a WD-t nem lehet átalakítókkal működésre bírni, szóval az felesleges vétel volt (mondjuk nem én vettem, csak szívességet hajtok végre :B ).
Mondjuk meg is lepett, hogy nincs olyan adapter, ami jó lehetne.

(#716) csab3sz_


csab3sz_
csendes tag

üdv mindenkinek! látom hogy rég volt itt aktivitás de hátha tudna segíteni valaki viszonylag rövid időn belül.

szóval a laptopomba szeretnék ssd-t tenni a dvd meghajtó helyett, mivel a laptopom, ami egy hp 17 ca2521ng t ípusú gép nem az a könnyen szerelhető fajta, így inkább a könnyebbik utat választanám egy caddyvel, dvd meghajtóra úgyse lesz szükségem. szóval a kérdéseim:

ami benne volt dvd meghajtó csak 9mm vastag (pontosabban 0,35 col) ez a szabvány méret? ehelyett bele tudom tenni a 9,5mm caddyt probléma nélkül?

ha a caddybe teszem az ssd-t ér ez miatt bármiféle hátrány? erről futna a rendszer, de gondolok itt a sebességre vagy bármiféle inkompatibilitási problémára. egy Gembird MF9501-et szeretnék beletenni, az ssd pedig egy ADATA SU650 120GB (ASU650SS-120GT-R) lenne.

(#717) Pyttawrx válasza csab3sz_ (#716) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ne a caddybe tedd az ssd-t nincs értelme, illetve az az ssd sem ajánlott. Helyette, vagy wd green, vagy közép kat ssd pl wd blue 3d a g2-es, illetve a crucial mx500 ami javallott. Caddy-be tedd a hdd-t.
plusz a 9mm-es helyére nem lesz jó a 9,5mm. Próbáltam 😂

(#718) csab3sz_ válasza Pyttawrx (#717) üzenetére


csab3sz_
csendes tag

köszi a gyors választ.

az értelme az lenne a dolognak, hogy nem szeretném megbontani a laptopot (ahhoz hogy ki tudjam cserélni a hdd-t ki kell bontani az alaplapig teljesen, nincs rajta külön kis műanyag burok az alján ahol egyszerűen lehetne cserélni, az aljáról fel kell tépni a gumi talpakat a csavarok miatt stb + ez egy fél éves gép csak)

ha a fent leírt módon cserélném a hddt ssdre akkor meg nem kellene a caddy, inkább vennék ugyanennyiért külső dobozt és használnám teljes hordozhatóként a hdd-t külső házban.

miért nem ajánlott az ssd-t a caddybe tenni?

(#719) Pyttawrx válasza csab3sz_ (#718) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Erről beszélünk? [link]

(#720) csab3sz_ válasza Pyttawrx (#719) üzenetére


csab3sz_
csendes tag

valószínűleg igen, külsőleg így néz ki. a modell szám nem passzol a belsejéről meg nem tudok nyilatkozni. így videón nem tűnik nagy meló, de nekem egyszerűbb lenne ha csak a meghajtó helyére beletolnám a caddyt az ssdvel és kész. mint említettem ugye ez egy fél éves gép csak, ez miatt sem szeretném szétbontani érthető okokból.

(#721) Pyttawrx válasza csab3sz_ (#720) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

világos, de ebben van m.2 ssd-nek is hely.... :D
A service manul is ezt igazolja: [link]
Nem tudom ez esetben ez garvesztéssel járna-e, de én tuti nvme ssd-t tennék bele. :)
Mindegy is, ha te caddy-vel szeretnéd megoldani akkor hasonló kell neked: [link]

(#722) csab3sz_ válasza Pyttawrx (#721) üzenetére


csab3sz_
csendes tag

jól olvastam hogy az lehet a probléma, hogy lassabb átviteli sebességre lesz képes a dvd meghajtó helyén az ssd? ha csak annyi az össz probléma azzal együtt tudok élni, mivel a gép általános felhasználásra van, ha jól gondolom attól még az ssdtől ugyanolyan pörgős és gyors lesz a gép, nem?

mindenesetre köszönöm a segítséget, gondolkodom még a dolgon, hogy mi legyen.

(#723) Pyttawrx válasza csab3sz_ (#722) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen lehet sebesség csökkenés, főleg, ha az még SATA-II és nem SATA-III (ennek még ennél a típusnál nem néztem utána).

[ Szerkesztve ]

(#724) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
Adva van egy 12.7mm-es bővítő keret a DVD olvasó helyén, amiben most egy 7mm vastag tároló teljesít szolgálatot. A kérdésem az hogy ez kompatibilis egy 9.5mm-es tárolóval is?

(#725) Pyttawrx válasza Petrónius (#724) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen a 7mm-es tároló jó a 9,5mm keretbe.

(#726) olasz69


olasz69
senior tag

Sziasztok! Meghibásodott a laptopom, amibe tökéletesen ment a bővítés!
Sajnos egy HP 250 G1- et tudok használni helyette!
Beletettem az optibay keretet ,bele 2Tb HDd-t!
Lehet,hogy nem támogatja? Esetleg biosba kell állítani valamit?
Köszönöm a választ!
:R

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#727) Pyttawrx válasza olasz69 (#726) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ez a HDD új, vagy már volt használatban? BIOS látja? Eszközkezelő látja?
Mi a keret pontos típusa?

(#728) olasz69 válasza Pyttawrx (#727) üzenetére


olasz69
senior tag

Szia! Köszönöm a válaszod! :R
A hdd már használt(pár hónapos),ez hibás laptopom-ban volt a kerettel!
A bios ,eszközkezelő nem látja.Pontos típust csak később tudok.

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#729) olasz69 válasza olasz69 (#728) üzenetére


olasz69
senior tag

[link]Ez volt

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#730) Pyttawrx válasza olasz69 (#729) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem derült ki számomra a pontos típus

(#731) olasz69 válasza Pyttawrx (#730) üzenetére


olasz69
senior tag

Szia , küldtem fotót, de sata ( serial ATA) van rajta.. Asus x55vd - ben kifogástalanul működött kb 2017- 06-15 től.

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#732) Petrónius válasza Pyttawrx (#725) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Szia
Lehet hogy rosszul fogalmaztam. A bővítő keret 12.7mm-es, ebbe jó a 9.5-ös tároló is? :)

(#733) Pyttawrx válasza Petrónius (#732) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen

(#734) Petrónius válasza Pyttawrx (#733) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Köszönöm a válaszod. :R

(#735) <stdio.h>


<stdio.h>
csendes tag

Sziasztok!
Nem 100%-ban vág a témába a kérdés, de egyik ismerő Lenovo Ideapad 100 15-IBD notijába beledobtam egy SSD-t, de igény lenne rá hogy a korábban benne levő 1 terrás HDD is visszakerüljön bele. Valakinek esetleg van tippje hogy milyen keretet kell venni az ODD helyére?

(#736) Pyttawrx válasza <stdio.h> (#735) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, ha jól tudom, akkor 9.0mm-es optibay kell neked.

(#737) <stdio.h> válasza Pyttawrx (#736) üzenetére


<stdio.h>
csendes tag

Köszi

(#738) lancia75


lancia75
csendes tag

Sziasztok. Vettem egy ilyen átalakítót, de az m2 nvme nem megy bele. Milyen m2-hez jó?

[ Szerkesztve ]

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#739) Pyttawrx válasza lancia75 (#738) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. m.2 SATA SSD-hez, ahogy mutatja is a SATA foglalat a végén. Ugye nem is lenne értelme az NVMe to SATA adapternek, hiszen akkor az NVMe "csak" SATA sebességet tudna.

[ Szerkesztve ]

(#740) lancia75 válasza Pyttawrx (#739) üzenetére


lancia75
csendes tag

Köszi. Már az is jó lenne. Tárhely bővítés lenne a cél.

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#741) kige91


kige91
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van valami olyasmi tapasztalata Asus X554L (vagy szériacsaládhoz tartozó) laptoppal, hogy a winchestert kicseréli SSD-re, majd az baromi lassan működik, és ha újraindítom a gépet, 95%-ban úgy induk, hogy a BIOS jön be, mert nem ismeri fel a Sata csatin lévő ssd-t?
Gyanakodhatnék, hogy régi a gép, de 2019 áprilisi az utolsó BIOS frissítés, i3-5010U van benne, szóval azért az ssd technológia már bőven ismert volt. Amit bele raktam: Silicon Power S55 120GB 2,5" (TLC) SSD (R:550 MB/S; W:450 MB/S).

Őszintén szólva meg vagyok lőve.
Valakinek valami tapasztalata, tippje van esetleg?

Köszönöm előre is :R

(#742) Pyttawrx válasza kige91 (#741) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen, ez ismert, vagyis gyakori, 1-2 asusnál. Régebbi.

(#743) kige91 válasza Pyttawrx (#742) üzenetére


kige91
csendes tag

Már túrtam elég sokat az internet mélyét, de semmilyen megoldást nem találtam. A vicces az, hogy a rokonságban vagy egy másik szinte koppra ugyan ilyen laptop, csak abban 4. Generációs proci van, és szinte ugyan ezt az ssd-t kapta, csak A55 jelű Silicon Powert, ami 240 gb-os volt. És voálá, az tökéletesen működik... WTF :F

[ Szerkesztve ]

(#744) Pyttawrx válasza kige91 (#743) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Válogatós, lehet akkor :). Anno én sem találtam rá megoldást.
Neked sikerült. Gratula. :C Meg is jegyzem :D

[ Szerkesztve ]

(#745) kige91 válasza Pyttawrx (#744) üzenetére


kige91
csendes tag

Fel is hívtam a kontaktomat, hogyha kell, akkor a föld alól is, de túrjon elő egy A55-ös SSD-t, mert közben eltűnt a bolt weblapjának a kínálatából... De ha mégis sikerül, és már kettőnél is működik, akkor az nem lehet véletlen! :C

(#746) Pyttawrx válasza kige91 (#745) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

[link]
Erről van szó ugye?

(#747) kige91 válasza Pyttawrx (#746) üzenetére


kige91
csendes tag

Igen, amit neked itt hozzárak "Ace"-ként, azt nem tudom, de paraméteriben megegyezik.
Szombathelyi Foramaxnál volt a vásár. Az árukereső alapján jó drága volt :( De gyorsan kellett.

[ Szerkesztve ]

(#748) kige91 válasza Pyttawrx (#746) üzenetére


kige91
csendes tag

Eddig úgy tűnik, hogy ez a megoldás!
Ezzel az ssd-vel működik ez a laptop. Délután rakok még be ide képeket, hogy a BIOS-ban milyen funkciót kell még állítani, hogy jó legyen, mert az is megvan :))

(#749) Pyttawrx válasza kige91 (#748) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszi, várjuk. :)

(#750) kige91 válasza Pyttawrx (#749) üzenetére


kige91
csendes tag

Szóval, a megoldás egyik kulcsa a Silicon Power A55 széria, a 256 gb-os bevált.
Bios verzió:

Advanced beállítások:

Adott esetben lehet az Intel Virtualization Technology-t igényelni fogja tiltásra

1. lépés:

Ennek köszönhetően lehet Launch CSM-et engedélyezni.

2. lépés:

Így fel fogja ismerni!

Az igazán vicces az, hogy miután ezek a lépések végig lettek csinálva, felmismerte az SSD-t, engedte telepíteni, aztán megpróbáltam, hogy visszaállítok mindent alapra. És most már így is simán fut. Akárhányszor újraindíthatom, mindig felismeri és hiperűrsebességre kapcsolt a korábbi önmagához képest. :D

Lehet a poén kedvéért visszapróbálom az S55-öt, hátha egy ilyen "betanítás" után menni fog azzal is :))

(#751) Pyttawrx válasza kige91 (#750) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A 2. képen lévő beállításoknak köze sincs hozzá, főleg az első 3-nak. Wake.... kapcsold is ki, hisz, ha megmozdul pl a táskában a fedél akkor be is kapcsol azonnal.
secureboot, ok. meg csm az is más. de majd tesztelem én is, csak uefi-vel

(#752) kige91 válasza Pyttawrx (#751) üzenetére


kige91
csendes tag

2. képen lévő beállításokat inkább VT-s dolgok miatt akartam mutatni, mert az általában az M2-es ssd-vel mutat összefüggést, de most ugye nem releváns. Csak ennyi volt a lényege.

Amúgy én se vágom az összefüggéseket teljesen, de ezeket kellett állítani, hogy jó legyen :)

(#753) pjetree3


pjetree3
kezdő

Üdv Mindenkinek!
Van már a Laptopomban egy 500GB - os SSD a Dvd Író helyén az a kérdésem, hogy tudok oda tenni egy nagyobbat pld 1TBosat vagy csak annyit bír el, vagy inkább tegyek Az 1TB - os helyére inkább egy 2TB-osat?? (Most van benne 1TB + 500GB)
Plusz melyik márka a gyorsabb és nem is olyan drága??(az 1TBos ami most benne van egy Kingston)
A Laptop amúgy egy Lenovo G50...

Köszönöm a Válaszokat előre is!!! :R

(#754) Pyttawrx válasza pjetree3 (#753) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Vannak olyan ODD keretek (Optibay), amiknek fel van tüntetve, hogy mekkora ssd teető bele. ezen mi van?
Gyorsaság: mivel SATA-III-ról beszélünk így ez nemigazán reveláns, hiszen az elmélet sabessége 600 lesz, abből 400-500 szokott meglenni max. Illetve kérdés az is, hogy az ODD SATA csati az SATA-II vagy SATA-III?

(#755) qpmex


qpmex
tag

MSI GL62 7QF laptopom van. PCIe GEN.3 szabvány van a laptopra ráírva. Venném bele ezt az ssd-t:
https://www.alza.sk/crucial-p5-plus-1-tb-d6727015.htm
Működni fog benne?

Elég lassú most a gép. Arra gondoltam veszek bele egyet.

(#756) Pyttawrx válasza qpmex (#755) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Mi van most benne?

(#757) Nimrod


Nimrod
addikt

Dell Latitude E5420 HDD cserét tervezek SSD-re. Most egy 300 GB-s van benne, nem mennék az alá tárhelyben. Mivel elég régi model, ezért pontosan milyen paraméterre figyeljek SSD vásárláskor?

Kezdésnek 500MB / s olvasás illetve 450MB / s írási sebességekkel látok SSD-ket, 1,000,000 MTBF-el. Mit vehetek referenciának?

Most Win 10 gép, de lehet Linuxra váltok (Ubuntu). 24/7 megy max kapacitással (videó-vágás, sok lemezművelettel, nem használom akkor meg BOINC).

Érdemes egyáltalán, vagy pénzkidobás?

(#758) Pyttawrx válasza Nimrod (#757) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Crucial mx500 pl

(#759) Sirpi


Sirpi
senior tag

Előre is bocs, ha kicsit hosszú lesz, de kicsit komplex, amit tervezek, és szeretném, ha hozzászólnátok, láttok-e bármi buktatót.

Szóval adott az asztali gépem: Ryzen 5800X, MSI B550 Toma alaplap 2 M.2 foglalattal, ADATA SX8200Pro 2TB SSD PCIe 3.0 (2020 nyarán vettem).
Valamint adott a laptopom: ASUS M3500QC-L1080. Ebben 512GB-os SSD van, és kezdem kinőni (csak a Forza 5 vagy 150 giga).

Vennék egy új 2TB PCIe4.0 SSD-t, azt tenném az asztali gépbe, az ADATA-t pedig át a laptopba. A kérdés, hogy el tud-e ez a projekt csúszni bármin? Láttam, van program, ami szektoronként át tud másolni egy SSD-t egy másikra (nem szeretnék mindent 0-ról újrarakni). Gondolom ehhez egy 3. SSD-ről illene bootolni, porosodik is egy 240GB-os SATA a fiókban. Ha ez megvan, az ADATA menne a laptopba (lehetnek kompatibilitási problémák?). A windows licence-ekkel mi fog történni? Az asztalin Win11 retail fut, a laposon OEM.

Egyébként a Kingston Fury Renegade 2TB, amivel szemezek, nyers erőben a Samsung 980 Pro-val van egy szinten, de utóbbit a firmware mizéria óta inkább hanyagolnám. Ajánljátok?

És tudom, egyszerűbb lenne simán a laposba vennem egy SSD-t, de ha már 60K-t költök rá, akkor az asztali gép legyen a gyors, mert azt napi szinten használom, a laptopot meg leginkább akkor, ha hosszabb időre elmegyek itthonról. Jönnek a nyaralások, azért is gondoltam, hogy mostanra érett meg ez a dolog.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#760) Sirpi válasza Sirpi (#759) üzenetére


Sirpi
senior tag

Nem tudom, bárki olvasta-e az előző hsz-t, de lezárásképp beírom, hogy minden úgy ment, ahogy elterveztem. Az egyik legnagyobb kihívás a laptop hátlapjának leszedése volt (kellett hozzá Thorx 5 csavarhúzót szereznem).

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#761) Pyttawrx válasza Sirpi (#760) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Örülök, hogy jól ment minden. Viszont gyakorlatban, arra amie te használod a pci4 ssd nem lesz gyorsabb a gyakorlatban.
a klónozáshoz pedig nem kellhet 3. Ssd. De gondolom már sikerült.

(#762) Sirpi válasza Pyttawrx (#761) üzenetére


Sirpi
senior tag

Nem kellett, usb-ről bootoltam be a klónozó programot. És az asztali gépem elég széles körben használom minfenfélére, ott nem árt a PCIe 4.0, bár tudom, hogy nagy gyorsulást nem hoz az Adatá-hoz képest, ami a 3.0 teteje (szóval a laptopban így nincs is 4.0 SSD, ha így értetted esetleg).

[ Szerkesztve ]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#763) Pyttawrx válasza Sirpi (#762) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nagy fájlok másolásánál, vagy nagy fájlokkal való műveleteknél számít a nagy sebesség. Amúgy nem.

(#764) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Remélhetőleg hamarosan szerzek egy HP EliteBook 840 G6 laptopot.
Az lenne a kérdésem, hogy vajon bele tudom tenni a naaaagyon régi laptopomból a Samsung 860 EVO SSD-jét?
Mintha lenne hely a burkolat alatt, de nem vagyok benne biztos.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#765) Pyttawrx válasza Viktor0610 (#764) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. [link]
Ez alapján meg ez alapján [link] csak m.2 mehet bele. Gondolom a régi 2,5" SSD, vagy az is m.2?

(#766) Viktor0610 válasza Pyttawrx (#765) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a választ!
Sejtettem, mert elég vékony hozzá a laptop.
2,5"-os az SSD.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.