Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Tails111 válasza dracoo23 (#100) üzenetére


Tails111
aktív tag

Lemezkezelőben is megnézted? vagy csak saját gépben?

Előfordul hogy nem ad betűjelet neki és akkor csak a lemezkezelőben látszik. Ott csatolni kell betűjelet hozzá és akkor saját gép alatt is látszani fog.

(#102) dracoo23 válasza Tails111 (#101) üzenetére


dracoo23
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!

Működik minden! :)

(#103) Tails111 válasza dracoo23 (#102) üzenetére


Tails111
aktív tag

:R

(#104) OneHalf


OneHalf
csendes tag

Sziasztok!

Meglévő lenovo g580-as laptomoban szeretném a merevlemezt ssd-re cserélni, melyiket érdemes az alábbiak közül:
SANDISK SDSSDHII-240G-G25 Ultra II
SANDISK SDSSDA-240G-G25 Plus

Válaszokat előre is köszönöm

(#105) konye.gabor


konye.gabor
csendes tag

Sziasztok!

A HP pavilion 17-es laptopomat szeretném ssd-vel bővíteni (L5Y99EA).Sajnos szétszedni nagyon körülményes ezért gondoltam beteszem az ODD helyére 9,5 mm keretbe. Működni fog így? Belehet állítani,hogy az ssd-ről bootoljon?

(#106) _Berci_ válasza konye.gabor (#105) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Igen megoldható, bár jobb ha ODD helyére hdd és a hdd helyére az ssd
Sokesetben az odd sata csatija csak sata II

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#107) _Berci_ válasza OneHalf (#104) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Az Ultra II gyorsabb nem kicsit :)
Bár én 850evo/pro ra voksolok :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#108) Norbi88hun


Norbi88hun
csendes tag

sziasztok. 2 laptopba szeretnék ssd-t rakni.
toshiba p850-31l ezen van 2db mini pci csati és remélem a 2. az msata kompatibilis.
dell 3537 ezen nem találtam második pci foglalatot szóval dvd kuka :( mekkora keret kell hozzá?
segítségeteket előre is köszönöm!

(#109) laci643 válasza Norbi88hun (#108) üzenetére


laci643
csendes tag

Amilyen vastag az optikai meghajtó, olyan vastag keret kel hozzá. Van 12,7 mm-es és 9,5 mm-es.

[link]

[link]

Az optikai meghajtót sem kel kukázni, olcsón megoldható. Természetesen itt is a vastagságnak megfelelőt kel választani.

[link]

[link]

(#110) fenergie84 válasza laci643 (#109) üzenetére


fenergie84
addikt

Én vettem 9,5" ODD "házat", olyat amit linkeltél. Minősége kritikán aluli. Aki rendszeresen használná az ODD-t ilyen formában, az inkább egy komolyabbat keressen, mert ez még az összeszerelést sem bírja ki.

(#111) laci643 válasza fenergie84 (#110) üzenetére


laci643
csendes tag

Én 12,7 mm-est vettem, semmi gond nem volt, és nincs is vele.

(#112) Norbi88hun


Norbi88hun
csendes tag

Köszönöm.
És a toshiba-msata kerdésemben tudtok segíteni? Én sehol nem találtam semmi leírást, hogy a második pci msata kompatibilis e vagy sem.. de abból kiindúlva, hogy kicsit több is a hely ott szerintem ezért tették bele.

(#113) Tails111 válasza Norbi88hun (#112) üzenetére


Tails111
aktív tag

Én Asus notimban 3 miniPCIE csatoló van és egyik sem kezel Msata SSD-t.

Nézz utána rendesen kezeli e vagy sem.

(#114) Norbi88hun válasza Tails111 (#113) üzenetére


Norbi88hun
csendes tag

probálok, de hol van ilyenekről adat? a gyári leírás is egy nagy általános kézikönyv és a support is csak angolul van :(

(#115) Tails111 válasza Norbi88hun (#114) üzenetére


Tails111
aktív tag

Egy külföldi oldalról szedtem le:

oldal linkje:
https://forum.toshiba.eu/showthread.php?70273-Satellite-P855-10L-doesn-t-work-mSATA-SDD

Amennyire én tudom, a P850 / P855 sorozat nem támogatja a mSATA SSD.
Ha szeretné használni az SSD-meghajtó, akkor ki kell cserélni a HDD SSD meghajtó.
A P855 / P850 befogadja a SATA 2.5 "SSD /7.0mm a 256 GB és 512 GB-os tárolási kapacitás.

Ugyanebben a fórumban lehet olvasni vett valaki Msata SSd-t bele de nem tudta beüzemelni BIOS nem látta.

Hirtelen ennyit tudtam találni.

(#116) spyduck válasza Norbi88hun (#114) üzenetére


spyduck
nagyúr

3537: 9,5mm-es ODD caddy való bele, viszont nem mindegy, h milyen HDD-t raksz bele. Rég volt már egy nem nagyon emlékszem, de az 1TB-os Toshiba és WD HDD-k gond nélkül működtek, viszont a Seagate, Samsung, Hitachi HDD-k már nem. Ha jól rémlik 500Gb-nál mindegyikkel működött.

P850: Van amelyiken van msata bővítő, van amelyiken nincs. Ha neked van a lapodon még az sem jelenti azt, hogy be van kötve az alaplapra. A régi listák alapján mi ilyen modellt nem is árultunk így utánajárni sem tudok. Ez vmi külföldi gép?

szerk: Csak, h pár modellt említsek aminek ugyan van foglalata de SSD-vel nem működik: ProBook 650 G1, EliteBook 8560P, 2560p, 8460p. Mindegyiknél csak 3G kártya befogadására alkalmas a bővítő hely.

[ Szerkesztve ]

(#117) Norbi88hun válasza spyduck (#116) üzenetére


Norbi88hun
csendes tag

a dell be megy az odd akkor. hdd-t megnézem milyen van benne.
A toshiba külföldi és használtan is vettem. Nagyon örülnék, ha legalább ebbe bemenne az msata ssd, de ha nem hát nem :(
Köszönöm az eddigieket is!

(#118) KRoy19


KRoy19
őstag

Hali

Van egy Lenovo G50-30 80G001WRHV típusú laptopom és szeretném bővíteni egy ssd-vel HDD+SSD+ODD Caddy módszerrel. Lehetséges ez és ha igen, nem jár garanciavesztéssel? Válaszodat előre is köszönöm!

Üdv Roland

(#119) spyduck válasza KRoy19 (#118) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szia,

Lehetseges. 9,5mm-es caddy kell hozza es nem jar garanciavesztessel.

(#120) KRoy19 válasza spyduck (#119) üzenetére


KRoy19
őstag

Nagyon köszönöm a segítséget! :C :R

(#121) Norbi88hun


Norbi88hun
csendes tag

sziasztok. végül sima sata3mas samsung 850evo 250gb ot vettem. a toshibába már benne van és nagyon jó lett :) hasít rendesen. Köszi a segítséget.

(#122) adika4444 válasza spyduck (#116) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Láttam a listát hogy például mik nem bővíthetők, a 2570P fogad SSD-t a mobilnet modemének helyén? Nem láttam a listán, de a 2560P-t igen, ezért sajnos tartok tőle hogy ebben se fogad SSD-t... akkor pedig marad az optibay. Amit már vagy fél éve tervezek:DD

üdv, adika4444

(#123) spyduck válasza adika4444 (#122) üzenetére


spyduck
nagyúr

Delutan megnezem, de sztem nem fogad ssd-t.

(#124) spyduck válasza adika4444 (#122) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem működik az EliteBook 2570p Msata SSd-vel, most néztem meg.

(#125) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Van egy HP 250 G3 (J4R90ES#AKC, Intel® Celeron Dual-Core™ N2830 2,41) notim ami nagyon lassú, ezért SSD beszerelésén/beszereltetésén gondolkodom ... (remélem megérné)
Úgy gondoltam, hogy a HDD helyére kerülne az SSD (250GB), a DVD író maradna, míg a HDD (ha egyáltalán szükség lenne rá) külső lenne.

Érdeklődnék, hogy szerintetek jó ezt az elképzelés, illetve az SSD-n kívül mire lenne szükség még és ha az mérethez kötött akkor milyen méretűre?
Szerintetek milyen gyorsulás várható SSD-vel?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#126) sz.j válasza sz.j (#125) üzenetére


sz.j
nagyúr

Azt meg tudja valaki mondani, hogy milyen méretű optibay beépítőkeret kell a HP 250 G3 notiba ha a HDD-t az optikai meghajtó helyére lenne beépítve?

Ui.
Mennyire lényeges, hogy milyen gyártmányú a beépítőkeret?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#127) spyduck válasza sz.j (#126) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szia,

Lényegtelen, hogy milyen márkájú a keret, a legolcsóbb is teljesen megteszi. 9,5mm-es keret való bele, oda kell rakni a HDD-t, a HDD helyére pedig mehet az SSD. Megbízhatóság miatt a Kingstont ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#128) sz.j válasza spyduck (#127) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia!

Ugye ezt a 9,5 mm-t úgy kell értelmezni, hogy ez a méret megegyezik az optikai meghajtó magasságával? Vagy rosszul tudom?
A Kingston-ok közül melyikre gondoltál V300 (remélem nem erre mert a másik topikban nagyon lealázták) vagy a Fury-ra?

Egy láma kérdésem is lenne .... :B
Mennyire bonyolult, ill. veszélyes a HDD-SSD csere, valamint a *optikai helyére történő HDD beépítés, mert arra gondoltam hogy én csinálnám meg, bár kicsit tartok tőle?

*Megjegyzés: Mivel arra gondoltam (remélem, hogy helyesen), hogy ha 240-256GB-os SSD kerülne a laposba, akkor azon bőven elférne a jelenleg a gépen lévő összes cucc (kb 94 GB), ezért lehet, hogy az optikai meghajtó a helyén maradna, csak az SSD kerülne a HDD helyére.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#129) spyduck válasza sz.j (#128) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen úgy kell értelmezni.
V300 vagy Fury mind1, az SSD-nél a megbízhatóság számít és nem a sebesség. Nem mind1, hogy az autópályán 260km/h-val vagy 240km/h-val mész? Viszont a Kingstonnak jobb a futóműve (MLC) :) Amúgy bírom a sok önjelölt "okoskodót" :) Mi évente láncszinten kb 600db Kingston SSD-t adunk el, érdekes módon egyikkel sincs probléma. Ellenben a Samsung és Adata SSD-k szeretnek elhullani. Amúgy Fury kicsit gyorsabb de a V300 is tökéletes.

(#130) sz.j válasza spyduck (#129) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#131) haqim


haqim
csendes tag

Üdv!
Egy barátom Toshiba Satellite L500-13Z notebookjáról lenne szó. Túl lassú, ezért javasoltam neki, hogy a hdd-t cserélje le egy ssd-re. Én intézem neki, ezért is kérném a segítségeteket. Az ajánlott ssdk közül ezt találtam ami még bele is fér a keretbe:
Kingston HyperX Fury 2.5" 120GB SATA 3 SHFS37A/120G
Notebookhoz kell valami átalakító, vagy simán be lehet rakni?
Valakinek esetleg ötlete, hogy a fent említett notebookba sata1-2 csatlakozó lehet?
Ha sata 1-es akkor is megéri belerakni? Lesz elég gyorsulás?

(#132) Brabido


Brabido
csendes tag

Sziasztok.

Adott egy Lenovo x220, ebbe tervezem berakatni az ADATA Premier Pro SP310 128GB ssd-t, a hdd mellé msata csatolóval, és arról menne majd az oprendszer. Simán fog-e működni, vagy gond lehet valamivel? Köszönöm.

(#133) spyduck válasza Brabido (#132) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szia,

Mi az Adata Msata és M.2 Sata SSD-ket sorra vesszük vissza. 1-1,5 év elteltével megadják magukat. Javaslom helyette a Kingston és Transcend márkákat, azokkal egyáltalán nincs gond.

(#134) spyduck válasza haqim (#131) üzenetére


spyduck
nagyúr

Természetesen lesz gyorsulás de nem akkor mint mondjuk egy sata 3 esetében. A normális működéshez szükség lenne minimum 4GB RAM-ra és öreg laptop lévén mindképpen egy hűtőrendszer karbantartásra is. Nem kell hozzá semmilyen átalakító, csak akkor ha az optikai meghajtóba át akarod rakni a HDD-t.

Nálunk így van fent a weben:

További info:
(1) HDD BOX létrehozása: A notebookban lévő HDD-t kiszedjük, belerakjuk egy egy USB 3.0-ás keretbe, ezt követően beépítjük az SSD-t a notebookba. Ezzel nyertünk egy gyors számítógépet, valamint létrehoztunk egy olyan hordozható háttértárat, melynek sebessége az USB 3.0-nak köszönhetően közel olyan szintű lesz, mint ha a háttértárunk benne lenne a számítógépben.

(2) ODD BOX létrehozása: Ezzel a megoldással bármilyen notebookban egyszerre használhatjuk a HDD-t és az SSD-t, viszont az optikai meghajtó (DVD író/olvasó) kikerül a notebookból és funkcióját egy külső USB-s eszközként teszi tovább. Az optikai meghajtót kiszedjük a számítógépből, belerakjuk egy USB-s keretbe így létrehoztunk egy külső, hordozható eszközt. A notebookból kiszedjük a HDD-t, majd az belerakjuk egy ODD keretbe, melyet belerakunk az optikai meghajtó helyére, majd végül a HDD helyére behelyezzük az SSD-t.

[ Szerkesztve ]

(#135) Jhonny06 válasza spyduck (#133) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Adata Msata és M.2 Sata SSD-ket sorra vesszük vissza"

Basszameg.. :DDD :DDD

(#136) spyduck válasza Jhonny06 (#135) üzenetére


spyduck
nagyúr

Majd kicseréljük a tiédet is :DDD

(#137) Brabido válasza spyduck (#133) üzenetére


Brabido
csendes tag

Értem. És ezek?

Samsung 850 Evo 120GB
128 GB Plextor M6M SSD

Köszönöm.

(#138) spyduck válasza Brabido (#137) üzenetére


spyduck
nagyúr

Plextorból és Samsung Msata és M.2 sata-ból nem sokat építettünk be, így azzal kapcsolatban nincs hiteles válaszom. A Sima 2,5"-ból hullott pár Samsung így ott inkább a Kingston Fury és V300-at szoktam javasolni. Ott egyelőre egy hibás darab nem volt még.

(#139) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!
Van egy Asus K50ID notim, vettem bele egy Kingston Fury ssdt, zsír új, ssd health szerint 100% os.
Biosban IDE enhached módban, nem látja az ssd-t ez normális?
Kompatibilis módban látja fel is kúszott, Windows 10 de egyszerűen használhatatlan volt, 2percenként lebökött a rendszer, és vagy egy percet kellet várni rá amíg magához tért?

Hogyan tovább enhached módban illesztőprogramot kellene betülteni a telepítés elején?
Köszi a segítséget.

(#140) spyduck válasza Norbika88 (#139) üzenetére


spyduck
nagyúr

Frissitsd a BIOS-t.

(#141) Norbika88 válasza spyduck (#140) üzenetére


Norbika88
senior tag

Megtörtént.Most mar win installnal is lebok. Hddre simánfelmegy.
Ssd health 100%.crystalmarkal is jópontokat ad.
ssd firmware esetleg?

(#142) spyduck válasza Norbika88 (#141) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jartunk mi is igy egy HP modellel, 1 nap szenvedes utan feladtuk. 3 fele SSD es 3 laptop, semmi nem akart működni. Pontosabban ugyan az volt mint nalad :(

(#143) Norbika88 válasza spyduck (#142) üzenetére


Norbika88
senior tag

2napja szopok. Mindent kipróbáltam, en úgy gondolom egy új bios oldana meg de azt mar ne varjunk ennyi idős gépnél. Akkor arról nem is beszélek hogy társ processzorhoz se talál alapbóldrivert. Talánvalami nvidia ion os chipset driverrel jo lesz.

(#144) Norbika88 válasza spyduck (#142) üzenetére


Norbika88
senior tag

Mit érnék azzal el, ha hhd ről klónoznám a rendszert ssdre?

(#145) spyduck válasza Norbika88 (#144) üzenetére


spyduck
nagyúr

Semmit, próbáltuk azt is. Ha rájössz a megoldásra érdekelne engem is :D

(#146) rizso válasza Norbika88 (#144) üzenetére


rizso
addikt

Ezt probaltad mar? :)

"After booting into the installation disk, at the welcome screen press shift+f10 and a cmd window should pop up. Enter "diskpart" (w/o quotes), then "list disk". Your SSD should be listed here, note which disk number it is listed as. Enter "select disk x" (where x is the number of your disk). Then enter "clean". Cochise! Finish your install. Also be sure to check out the "Useful SSD Articles Part 2" topic in these forums for some suggested tweaks to your disk to optimize for Win 7."

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#147) Norbika88 válasza rizso (#146) üzenetére


Norbika88
senior tag

Nem.
Ezt azt akarja mondani, hogy achi modban is amikor nem elérhető az ssd, akkor ezzel a install bootnál lehetővé teszi, hogy arra telepítsek?

(#148) rizso válasza Norbika88 (#147) üzenetére


rizso
addikt

Nem garantalom, de egy probat meger, tobb embernel is bevalt.

Masik tipp: dugd ra egy gepre mondjuk usb-n, formazd (win lemezkezelo vagy pl partition wizard), es ha a windowson belul ltudod hasznalni mint meghajtot, utana probalj ra telepiteni.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#149) Norbika88 válasza rizso (#148) üzenetére


Norbika88
senior tag

Oksa, majd kipróbálom, hétvégn ha asszonynak nem kell a masina.
Egyébként beraktam pc-be, leformáztam, és úgy dobtam be notiba.
Köszi, hogy írtál! :R

[ Szerkesztve ]

(#150) Norbika88 válasza Norbika88 (#149) üzenetére


Norbika88
senior tag

És esetleg utólagos achi módra váltás bcdeditből?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.