Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) fodor0410


fodor0410
tag

Sziasztok!

A helyzet a következő: nemsoká lesz a laptopomban egy SSD és mellette egy HDD is. Inkább írok programneveket, mert úgy rövidebb :D
Az SSD-re felrakom a Pro Tools-t, ami felrakja magának az iLok-ot, de nem a legfrissebbet, de csak ezzel indul el, amit magának felrak.
Na most van egy csomó pluginom a Pro Tools-hoz, amik nem működnek, mert azoknak a legfrissebb iLok kell.

A kérdés az, hogy ha az SSD-re felrakom a PT + iLok duót, akkor ha a HDD-re felrakom az iLok legfrissebb verzióját, hogy működjenek a pluginok, akkor össze fog akadni a régebbi verzióval? Illetve vajon elindul majd a PT?
Mert ugye nem egy HDD és két partíció, ahol rögtön megtalálják egymást, hanem két fizikai lemez. Az SSD-n fut az oprendszer is.

Előre is köszi a segítséget!

(#252) spyduck válasza Gepi85 (#248) üzenetére


spyduck
nagyúr

NVMe nem működik benne. M.2 2280-ast tudsz belerakni.

(#253) spyduck válasza clizer (#249) üzenetére


spyduck
nagyúr

Tedd fel a kérdést itt.

(#254) spyduck válasza mazsola100 (#250) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sajnos én is találkoztam ezzel a jelenséggel. Csináltam BIOS frissítést, firmware frissítést, próbáltam Win 7 / 8 / 10 -el is, nem jöttem rá a megoldásra. Én mondjuk egy korábbi szériás HP 15-el szívtam (5db-ot bontottam ki). Sztem a chipset nem szereti.

(#255) clizer válasza spyduck (#253) üzenetére


clizer
tag

Igazából, már majdnem minden kérdésemre találtam választ. :) Viszont egy dolog még érdekelne, amiről nem találtam infót, vagy nem szúrta ki a szemem.
Az SSD+HDD együttes használatánál van jelentősége, hogy az SSD-t a HDD, vagy az ODD helyére helyezzük be?

(#256) spyduck válasza clizer (#255) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen! ODD helyere gyakran sata 2-es port kerul. HDD eseten mind1, viszont az SSD lassú lesz.

(#257) clizer válasza spyduck (#256) üzenetére


clizer
tag

Ha minden igaz, az én ODD--mnek SATA 1-es csatlakozása van. Akkor mindenképp a HDD helyére teszem az SSD-t. Köszönöm a választ! :)

(#258) fodor0410 válasza fodor0410 (#251) üzenetére


fodor0410
tag

Tudnátok segíteni az én problémámban is? Köszi előre is!

(#259) spyduck válasza fodor0410 (#258) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én nem is igazan ertem azt amit irsz.

(#260) fodor0410 válasza spyduck (#259) üzenetére


fodor0410
tag

Pedig elég érthetően írtam.

Van egy SSD és egy HDD. Mind a kettőn fent lesz ugyanaz a program, csak az SSD-n egy régebbi, a HDD-n pedig egy újabb verzió.

Össze fog akadni a kettő?

(#261) bazsa79


bazsa79
újonc

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a következő SSD termék, berakható-e az Asus K501ub-dm116d laptopomba:
SAMSUNG SM951 512GB M.2 PCIe 3.0 2280 SSD [r/w: 2150/1500 MB/s](MZHPV512HDGL-000L1)

Ugye ezeket kellene tudnom:
• Whether your motherboard/notebook supports M.2 SATA or M.2 PCI-Express (hint: check the specs page!)
• The type of keying (B/M/B+M) supported by the motherboard/notebook socket
• If it is PCI Express, whether it supports 2x or 4x PCI-Express
• The maximum length of SSD drive supported (2232 to 22110) (hint: it should say on the PCB)

Ami ebből biztos 2280 befér, és elvileg M-es a foglalat bent a laptopba ránézésre. Az első és harmadik kérdésre nem találok választ.

Köszi
Balázs

(#262) spyduck válasza fodor0410 (#260) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem függ össze, nem kéne akadnia.

(#263) spyduck válasza bazsa79 (#261) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sebességéből ítélve ez NVMe ssd. Bele tudod nyomni, de mivel más foglalat nem fogja kezelni, próbáltam már.

NVMe: [link]

M.2: [link]

(#264) bazsa79 válasza spyduck (#263) üzenetére


bazsa79
újonc

Szia Spyduck!

Köszi, igen belement, de nem csinál semmit. Gondot egyébként nem okozhat, hogy bent volt? Illetva az SSD-t sem rontja el? (bár garis még) Nem értem az NVMe és az M.2 között a különbséget. Ez az írt SSD is M.2-esként volt árulva. Hiszen az a szabványa a foglalatnak. Hogy lehet kideríteni melyik SSD-ket fogadja el egy adott laptop? Sajnos sehol semmit nem találtam rá, mindenki csak kérdezgeti a külföldi oldalakon is. Kezdem úgy érezni, ez olyan mint a memóriák. Vagy elfogadja, vagy nem...- próbálgathatod, ha a gyártók lusták egy kompatibilitási listát csinálni...

Köszi
Balázs

(#265) spyduck válasza bazsa79 (#264) üzenetére


spyduck
nagyúr

A lényeg, hogy M.2 - 2280-as SSD legyen ami nem NVMe.

[ Szerkesztve ]

(#266) bazsa79 válasza spyduck (#265) üzenetére


bazsa79
újonc

Szia, sziasztok!

Csak azért írom, hogy más ha keresi már tudja.
Nem, sajnos nem PCIe való bele (Asus K501UB), hanem M.2 SATA.
Ez ugyanis amim van, nem NVME-s, hanem AHCI-s, de nem jó ez sem bele úgy tűnik.
Az asus szervíz ezt írta egyébként vissza, ebből is az derül ki, hogy csak SATA-s jó bele:

"Az ASUS Magyarország ügyfélszolgálata nevében köszönettel vettük megkeresését.
A készüléket mi a következő meghajtókkal teszteltük.
03B03-00035400 03B03-00035400 K501UB-2A (EUROPE)(20150918) SSD SATA3 128GB M.2 2280 SAMSUNG/MZNLF128HCHP-00004 SSD 1
03B03-00044300 03B03-00044300 K501UB-2A (EUROPE)(20151009) SSDSATA3 256GM.2 2280/20200L00 HYNIX/HFS256G39MND-2300A SSD 1
03B03-00051500 03B03-00051500 K501UB-2A (EUROPE)(20150905) SSD SATA3 16GB M.2 2242 KINGSTON/RBU-SNS4151S3/16GD1 SSD 1"

Szóval még az is kérdés, hogy 256GB felett elfogad-e, mert ugye a laptop leírásánál is csak 256GB-os szerepel, persze ez nem jelent "semmit..."

(#267) spyduck válasza bazsa79 (#266) üzenetére


spyduck
nagyúr

2280 és 2242 M.2 SSD 512GB-ig biztos jó bele, de a 2280 jobb, így nyilván nem kell 2242-t venni. Nem tudom mi ez az ACHI-s SSD, nem hallottam még róla.

Ezek nem jók? [link]

[ Szerkesztve ]

(#268) bazsa79 válasza spyduck (#267) üzenetére


bazsa79
újonc

Mivel sokat olvastam mostanában róla, pár dolgot tiszta már nálam is :D

Van az AHCI és a NVMe SSD M.2-es. Az NVMe az újabb, jobb parancskezelésű SSD, de ehhez ezt támogató alaplap is kell. Az AHCI parancsokat támogatók a régi sima 2,5"-es SSD-k, HDD-k is... - de ugye van ilyen M.2-es SSD is (pl az enyém ami nem jó bele)

A másik lényeges dolog hogy PCIe vagy SATA3-as megy bele. A SATA3-as a 2 bevágású M.2-es SSD, amit te is jól mutattál még az elején. Ilyen kell nekem. A link amit küldtél, azon is ezek vannak. Azt nem értem, hogy a PCIe és a SATA M.2-s foglalatokat miért nem különböztetik meg, ha egyszer 2 bevágás van a SATA-ba. Miért kell egyformára csinálni....persze egyszerűbb gondolom.. de legalább odaírhatnák milyen (SATA v. PCIe)...

A 2280, 2260, 2242...stb a mérete az SSD-nek. 22mmx80mm ; 22mmx60mm ; 22mmx42mmm...
Az újabbak a 22x80-asok.
(22x42-esek pl a laptopban a Wifi adapterek is...., de persze vannak M.2-es SSD-k is ilyenek)

M.2-nek (slot típusa) minden ilyen SSD az, a fentiek külön tulajdonságaik.

Talán kicsit segítettem ezzel másoknak is dönteni mi való az ő gépükbe;) De a legjobb a márkaszervizt kérdezni, mert a boltok is találgatnak csak.....

(#269) fodor0410 válasza spyduck (#262) üzenetére


fodor0410
tag

Köszönöm szépen :)

(#270) Viking001


Viking001
csendes tag

Sziasztok!
A következő problémámra szeretnék megoldást találni a fórum segítségével. HP Elitebook 8570W (i7-3630 QM ) laptopba a gyárilag kialakított mSata bővitő helyre 120 GB-os Samsung SSD 850 EVO mSata SSD-t raktam a Win 7 Ultimat 64 bytes operációs rendszer részére. A telepítés előtt ellenőriztem, hogy az SSD-t érzékeli-e a működő rendszer. Minden formázás nélkül is érzékelte a rendszer az új eszközt. A 640 GB-os HDD-t eltávolítva a gépből telepítettem a Win 7 Ultimatot ( telepítő formalálta a meghajtót) az SSD meghajtóra. A telepítést követően döcögve ugyan, de elindult a Win 7. A döcögés alatt értendő, hogy nem a szokott módon indult a Win, hanem „meghajtó keresés” és megtalálás után töltődött be a program. Arra gondoltam, hogy a boot sorrendet kellene beállítani a „meghajtó keresés” kiiktatása végett. Sajnos a biosban nem találtam olyan egyértelmű menüpontot ami megoldást adott volna a problémámra. A HDD-ről ( C meghajtó) formatálással eltávolítottam a Win 7 rendszert és minden más programot. Így visszahelyezve a HDD-t a laptopba, próbáltam azt indítani. Az indítás nem járt sikerrel, mert olyan hibaüzenetet kaptam, hogy a boot manager hiányzik. A HDD ismételt eltávolítása után az SSD önmagában az „ útkeresés” eredményes megtörténte után rendesen működik. Ezek után ismételten bios-t néztem meg, hogy az miként érzékeli az SSD meghajtót. Azt tapasztaltam, hogy a bios specifikáció menüpontjában a HDD adatai szerepelnek annak ellenére, hogy az fizikailag nincs is a gépben. A laptop lemezkezelője pedig 0 sorszámmal C meghajtóként látja és kezeli az SSD-t. Tehát ha egyidejűleg van a két meghajtó a laptopban ( de csak az SSD-n van operációs rendszer) akkor a gép egyáltalán nem tud bootolni. Erre a problémára szeretnék a hozzáértőktől segítséget kérni,illetve megoldást találni.
Köszi a figyelmet!

(#271) Viking001


Viking001
csendes tag

Sziasztok!

A Samsung SSD 850 EVO mSata ügyében annyi kiegészítést szeretnék tenni, hogy a bios verziója F.64 Rev A ami ismereteim szerint a legújabb frissítés (2016.november 8.). Még egyszer köszi a figyelmet.

(#272) spyduck válasza Viking001 (#270) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kérlek írd le 1-2 mondatba mi a problémád, illetve miben kéred a segítségünket, mert nem igazán értem.

Szerk: Amit ki bírtam hámozni a monológodból, hogy a rendszer lassú indulása a bajod. Ha ez, akkor írom a választ, ha nem akkor fogalmazd meg egyértelműen, röviden és tömören.

[ Szerkesztve ]

(#273) Viking001


Viking001
csendes tag

Hello!
A problémám lényege az, hogy ha a Samsung EVO 850 mSata (ezen van Win 7 Ultimate) és a 640 GB HDD egyidejűleg van jelen a laptopban akkor nem indul el a program. Hibaüzenet szerint hiányzik a boot manager. Eredetileg a HDD-n volt a Win 7 (C meghajtó), de formatálással töröltem, más particíót érintetlenül hagytam. Ha önmagában csak az mSata van a laptopban akkor rendesen indul a gép. A döcögő indulást már orvosoltam azzal, hogy minden indítási opció kijelölését ( usb, cd, stb.) megszüntettem a biosban. Ennek hatására az mSata önmagában tökéletesen működik és gyorsan is indul. Ha visszarakom a HDD-t akkor jelentkezik a boot manager hibaüzenet. Ennek hibának a megoldására szeretnék kérni segítséget. Köszi!

(#274) spyduck válasza Viking001 (#273) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha csak az SSD van benne es ugy telepited akkor a boot particio az SSD-re kerul. Ilyenkor ha utolag raksz melle egy HDD-t, lassabban fog indulni. Ha viszont ugy telepited az SSD-t, hogy a HDD is a gepben van, akkor a boot particiot a HDD-re rakja. A boot gyors lesz, viszont ha a HDD meghibásodik, vagy kiveszed, nem tudod hasznalni az OS-t, sztem ez veszelyes. Probaltam ketto boot particioval, viszont igy egy uj inditasi kepernyo fogadott ami ketto OS-t jelzett a gepen. Szenvedtem vele en is sokaig, vegul feladtam. Sztem legyen lassabb az indulas de a boot particio inkabb maradjon az SSD-n.

A hibauzenetrol kuldj lecci egy printscreen-t.

(#275) Viking001


Viking001
csendes tag

Sziasztok!

Msata SSD és az eredeti HDD együttes működésével kapcsolatos problémám megoldott. Esetleg ha valakinek ilyen gondja van közreadom az általam alkalmazott módszert. Lehet, hogy van ennél elegánsabb és egyszerűbb megoldás is, de én amatőrként ezt tudtam kivitelezni. A lényeg, hogy az mSata SSD-re telepítettem a Win 7 Ultimate 64 bit-es operációs rendszert úgy, hogy az eredeti HDD-t a telepítés előtt eltávolítottam a gépből. A HDD-ről mindent töröltem ( a számomra szükséges adatokat előzőleg lementve) a HDD-t külső eszközként ( nem a gépbe rakva) újra particionáltam és formatáltam. Ezzel a módszerrel már nincs olyan gondom, hogy a gép az indulásánál boot manager-t hiányolna. Azonnal az mSata-n levő operációs rendszerrel indul.

(#276) Ayanlith


Ayanlith
tag

Sziasztok!

Bővítettem a laptopomat egy SSD-vel, az első hsz. 3. módszerével, tehát SSD a HDD helyére, a HDD pedig beépítőkerettel a DVD olvasóm helyére került. Akadt azonban egy olyan problémám, hogy a HDD állandóan elalszik és kell neki 2-3 másodperc mire felébred. Ezt még fájlrendezésnél el is tudnám fogadni, azonban képes az azon lévő videók (lejátszótól függően) és játékok futtatása közben is elaludni, ezeknél a tartalmaknál pedig zavaró a 2-3 másodperces szünet, megállás. Megpróbálkoztam egy úgynevezett NoSleepHD nevű programmal, ami elméletileg úgy tartja ébren a merevlemezt, hogy egy felhasználó által percben megadott időközönként ír rá egy txt fájlt. 1 perc a minimum, amire be lehet állítani, de ez úgy tűnik kevés, mert a probléma még mindig fennáll. Egy Acer Aspire 4820TG típusú laptopom van, Windows 10-et (64 bit) használok. Van valami tartós megoldás erre a problémára?

Előre is köszönöm a választ!

(#277) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok,

HP ProBook 470 G1 laptopomat szeretném bővíteni SSD-vel. Az első HSZ-ben szerepel, hogy nagyobb laptopoknál előfordul, hogy két slot van vinyó részére. Ez egy 17,3"-os, így bizakodó vagyok, hogy ebben is kettő van. Ezt hogy tudom kideríteni?
Alapvetően úgy gondolom, hogy 120 Gb-os SSD elég lenne nekem. Kérdés, hogy valóban így van-e és ha igen akkor milyet vegyek? Nem szeretnék túl drágát inkább olyan jó ár-érték arányút.

(#278) kisgaben123


kisgaben123
újonc

Hello!

Dell Inspiron 5537-es laptopomba vásároltam egy Kingston SSD-t, és a gyári WD10JPVX HDD ment az ODD helyére. Természetesen ez így nem működött ezért most keresek Toshiba 1TB HDD-t a laptopomba. Kérdésem az lenne, hogy ide SATA2 vagy SATA3-ast vegyek, illetve egy Toshiba PX1829E-1HJ0 jó választás lehet, ez fog működni a laptopommal?

Köszi

(#279) spyduck válasza kisgaben123 (#278) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szia,

1TB-os Toshiba HDD-vel próbálkozz, nekünk azzal működött.

[ Szerkesztve ]

(#280) kisgaben123


kisgaben123
újonc

Bármelyik 1TB-os Toshibával működni fog? Nem szeretnék kiadni megint egy csomó pénzt feleslegesen.

(#281) spyduck válasza kisgaben123 (#280) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nyilván semmi sem biztos, én amikkel próbáltam működött. Nézzél használtan és akkor bele lehet próbálni. A dolgok pikantériája az, hogy csak feltelepített rendszerrel fog látszódni elvileg.

(#282) kisgaben123 válasza spyduck (#281) üzenetére


kisgaben123
újonc

MIt értesz feltelepített rendszeren? A SSD-n jelenleg is fut OS, azt használom is folyamatosan.

(#283) spyduck válasza kisgaben123 (#282) üzenetére


spyduck
nagyúr

Így ok!

(#284) fkzsolt85


fkzsolt85
újonc

Sziasztok szeretném a leptopomba lecserélni a cd-rom meghajtot,egy 250 ssd-re. A leptopom ASUS G-75VX hogyan tudnám mijen megoldásal esetleg hol lehet be szerezni az alaktrészeket hozá segitséget elöre is köszönöm üdv

(#285) Balazs84


Balazs84
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Asus X550CC lapost. Vettem egy A-Data ssd-t a gyári 1tb vinyó kiment egy bovitő keretbe a dvd helyere. Elsőre felismerte a ssdt a win 10 telepítő és látja is a hdd-t a keretben. Kért problémám lenne!

A nagyobbik és első hiba az, hogy a gép nem kapcsol ki sem beépítő kerettel hdd-vel sem csak üres kerettel sem.

Másik hiba hogy a hdd a beépítő keretben sokszor leáll és kell 1-2s mire felpörög.

Kinek mi az ötlete, főleg az első hiba a legfontosabb mert addig megy a lapos még le nem merül az aksi!

Válaszokat várom és előre is köszönöm!

(#286) Angie™ válasza Balazs84 (#285) üzenetére


Angie™
addikt

Hogy érted pontosan hogy nem kapcsol ki?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#287) spyduck válasza Balazs84 (#285) üzenetére


spyduck
nagyúr

Több lehetőség is van, sorolom valószínűség sorrendjében:

(1) ODD caddy hibás
(2) nincs feltelepítve valamelyik chipset vezérlő (pl.: Intel Rapid)
(3) firmware vagy BIOS frissítésre szorul
(4) Sata2-es vagy olyan HDD-vel működik csak aminek 3GB/s vagy kisebb a sebessége
(5) alaplap hibás
(6) HDD hibás

(#288) Diokhan válasza mikrofon (#277) üzenetére


Diokhan
addikt

Szia!

Ennek a topicnak az összefoglalóját olvasd el, és el tudod dönteni, hogy milyen SSD-t vegyél.

Itt pedig nem látok semmi jelet arra, hogy 2db slot lenne benne vinyó részére, de a legegyszerűbben ezt úgy tudod kideríteni, hogy leveszed a HDD fedelet és meglátod.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#289) fkzsolt85


fkzsolt85
újonc

Sziasztok szeretném a leptopomba lecserélni a cd-rom meghajtot,egy 250 ssd-re. A leptopom ASUS G-75VX hogyan tudnám mijen megoldásal esetleg hol lehet be szerezni az alaktrészeket hozá segitséget elöre is köszönöm üdv

(#290) Diokhan válasza fkzsolt85 (#289) üzenetére


Diokhan
addikt

Üdv. Kezdjük azzal, hogy most mi van benne...? Ha HDD van benne, akkor javasolt annak a helyére tenni az SSD-t, arra telepíteni az oprendszert, így annak bootolása sokkal gyorsabb lesz, a benne lévő HDD-t pedig ugyanúgy be lehet tenni a CD helyére.
Vannak G75 modellek amikben eleve 2 db SATA csatlakozó van merevlemeznek/SSD számára. A tiedben 1 vagy 2 van?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#291) fkzsolt85 válasza Diokhan (#290) üzenetére


fkzsolt85
újonc

Szia 2 db van benne per pillanat(120ssd,és egy 500hdd). De mivel nem hasznàltam màr vagy 5 éve a Cd romot így ki szeretném venni és egy 256 ssd a hejére illeszteni...
Ezt néztem ki http://m.ebay.co.uk/itm/9-5mm-Universal-SATA-2nd-HDD-SSD-Hard-Drive-Caddy-for-CD-DVD-ROM-Optical-Bay-DE-/261887523817?_trkparms=aid%253D222007%2526algo%253DSIC.MBE%2526ao%253D1%2526asc%253D20150519202351%2526meid%253D1eb1c8a27571411988e6469d3a6ce997%2526pid%253D100408%2526rk%253D2%2526rkt%253D25%2526sd%253D302116369115&_trksid=p2056116

[ Szerkesztve ]

(#292) cuebler


cuebler
senior tag

üdv,
kérlek az m2.2280 kompatibilitási listát bővítsétek az acer vn7-591g-vel is, egy-másfél éve ilyennel használom. mondjuk be is sz0ptam, amikor meghalt az alaplap mert egy hétig nem fértem hozzá az ssd-n lévő adataimhoz. azóta vettem egy külső bővítőt, biztos ami biztos alapon

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#293) Diokhan válasza fkzsolt85 (#291) üzenetére


Diokhan
addikt

Ez jónak tűnik.
Legközelebb légyszives használd a link opciót a hivatkozások beszúrására.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#294) Mike81


Mike81
senior tag

Sziasztok!

Elég új vagyok még a témában. Van egy Acer Aspire E15-571-62XF-es laposom i3/4Gb ram/500Gb hdd konfigurációban. A felhasználása zenéléshez a Traktor Pro szoftverrel amivel néha nem surun de megakad. Arra lennék kíváncsi hogy ezen a problémán segíthet ha ssd-re váltok? Vagy ezen a bajon inkább a memoria csere javítana? Az ssd-ből melyik márkát preferáljátok illetve miért?

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#295) fkzsolt85 válasza Diokhan (#293) üzenetére


fkzsolt85
újonc

Köszönöm szépen a segítséget... Rendben legközelebb úgy jârok el... Üdv

[ Szerkesztve ]

(#296) Diokhan válasza fkzsolt85 (#295) üzenetére


Diokhan
addikt

Nincs mit!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#297) gregkoi92


gregkoi92
újonc

Sziasztok!

Az alábbi notebookomat szeretném bővíteni 120 Gb-os SSD-vel:
ACER ASPIRE E1-531-10054G75MNKS
Milyen paramérterekkel rendelkező SSD-t vásároljak bele? Továbbá tervezem még Ram vásárlását is. Azon a téren milyen ami belevaló? Illetve meg lehet mondani ,hogy 2x2 Gb Vagy 1x4 van benne anélkül,hogy szétszedném?

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.: Gergő

(#298) Mike81 válasza Mike81 (#294) üzenetére


Mike81
senior tag

Bocsánat a pontos típus E5-571-62XF

(#299) lordkozsi


lordkozsi
újonc

Helló mindenki!

HP ProBook 450 G4 (Y8A35EA) Notebookba ha jól kivettem egy 1 hónapos [youtube] videó alapján hogy M.2 2280-as SSD megy bele.

Összefoglalóban látom, hogy vannak ahol 2242 és 2280 egyaránt jó, itt mi a helyzet?
Már csak azért kérdem mert a HP ProBook 450 G2 / 430 G2 -es még 2242-es csoportba tartozott.

[ Szerkesztve ]

Don't mess with time.

(#300) Diokhan válasza Mike81 (#294) üzenetére


Diokhan
addikt

Szeintem ha a program akad, az inkább ram. Ha a betöltés lassú a program indulásakor vagy a rendszer induláskor, azon segít inkább az SSD csere.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.