Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) barm válasza Pyttawrx (#550) üzenetére


barm
tag

Hogy mibe teszem úgy érted a típusán kívül, amit írtam? Nem tudom, hogy sata II vagy III.
Úgy érted, hogy nem fog kijönni, hogy nem fog kijönni az előnye az ssd-nek, vagy a hátránya annak, ha csak sata II-es?

(#552) Pyttawrx válasza barm (#551) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jogos. Írtad a típust és igen ez sata II (Sata 300), azaz a maximális sebesség átvitele:
SATA II (revision 2.x) interface, formally known as SATA 3Gb/s, is a second generation SATA interface running at 3.0 Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 300MB/s.
Ha sata III lenne:
SATA III (revision 3.x) interface, formally known as SATA 6Gb/s, is a third generation SATA interface running at 6.0Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 600MB/s. This interface is backwards compatible with SATA 3 Gb/s interface.
Igen a SATA II sebesség hátránya nem fog kijönni gyaorlatban nm veszed észre.

Azaz neked elég lesz egy "belépő" SSD is, ilyenek pl amik megbízhatóak is:

WD Green SATA SSD 2,5" és M.2 (3év) Áttekintés
Patriot Burst 2,5" (3év) Áttekintés
PNY CS900 2,5" (3év) Áttekintés
Crucial BX500*** 2,5" (3év) Áttekintés (melegebb a többinél pár fokkal /3-5°C/, ez nála normális)
Intel 540s 2,5" és M.2 (5év) Áttekintés Specifikáció
Adata SU800 (3év) Áttekintés Specifikáció

Én az első 3-ast szoktam használni, tökéletesen működnek, és mérföldekkel gyorsabbak nyilván így is mint bármelyik HDD

(#553) barm válasza Pyttawrx (#552) üzenetére


barm
tag

Nagyon köszi a segítséget.
A WD szimpatikus, azt hiszem, akkor belevagok.
Üdv

(#554) Pyttawrx válasza barm (#553) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szívesen.
Jó lesz az. :K :)

(#555) barm válasza Pyttawrx (#554) üzenetére


barm
tag

Mi ez a WD M.2? Nem teljesen világos.

(#556) Pyttawrx válasza barm (#555) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Van belőle m.2 sata is, meg 2,5” sata

(#557) #19103744


#19103744
törölt tag

Sziasztok!
Szeretném lecserélni a notimban a HDD-t SSD-re. Viszont nem a hagyományos SATA-s vagy m.2 SSD-re gondoltam ami egyszerű megoldás lenne, hanem NVMe típusra. Vagyis kellene valamilyen konverter ami a PCIe-kártyát csatolná a SATA III-ra. Ebben kérném valaki segítségét mert csak ilyeneket találtam mint pl. ez vagy ez amik ugyan fogadnak nvme-t de csak U.2 interfészen keresztül lehet csatolni őket bármihez is.

[ Szerkesztve ]

(#558) Pyttawrx válasza #19103744 (#557) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Kellene a gép típusa pontosan

(#559) #19103744 válasza Pyttawrx (#558) üzenetére


#19103744
törölt tag

Szia. HP Omen 17-cb0008ng

(#560) Pyttawrx válasza #19103744 (#559) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem túl gondoltad :)
1. nvme ----> sata átalakító felesleges, mert ugye a sata port miatt nem tudja majd az nvme semességet.
1. veszel bele pl egy samsung evo 870, vagy wd blue 3d 2,5" sata3 ssd-t pont azt éred el.
Mire lesz használva, úgy mond tárolónak, meg max játékra?

(#561) #19103744 válasza Pyttawrx (#560) üzenetére


#19103744
törölt tag

Nem gondoltam túl. Ill de, de kicsit másképp. És nem érdekel a sebesség sem ez esetben. Viszont ha már a sebességnél tartunk az említett kártyák 500/400MB/s-osak TLC-sek és 200euró fölött vannak. (2TB) Egy jó NVMe (pl. Kingston SSDNow KC2000, vagy egy Sandisk Extreme PRO M.2 NVMe 3D viszont a TLC ellenére is 3000/2000MB, 3400/2500MB-os és csak egy 100-assal drágább, cserébe akár felrakhatom a szabad m.2 foglalatba is, sőt ha kitúrja majd a 4TB-os amikor lejebb megy az ára akkor berakhatom a NAS-ba is ami szintén m.2 foglalatokkal van építve. Pontosabban csak ilyenek vannak benne. Vagy pl a külső házba amit Thunderbolt3-on tudok csatlakoztatni a géphez. Magyarul, már nem akarok alantas technológiát használni, mert hamarabb lesz kuka a vége mint mint fordított esetben. Tudod mekkora egy 4 vagy 8K-s film? Azt is, h. mekkora egy mai game? Manapság 100-200GB-okkal dobálóznak. A satán lévő meghajtó még használható pl letöltésre mert az relatíve sok idő, ill. a game úgy is betölti a ramba ami kell szal majdhogynem mindegy milyen gyors. A mostani 7200-as HDD is eldöcög, csak hát betelt szokás szerint. Ha pedig cserélem akkor nem fogok egy helyben topogni, vagy kicsiket lépkedni, hanem az elérhető legnagyobbat akarom. A későbbi kompatibilitásró nem is beszélve. Pl. lehet, h. a következő gépben már ez lesz a rendszerlemez mert mondjuk mindjárt kettőt veszek ha lenne dual verzió mint m.2 sata-ban. Na. Most, h. így elmagyaráztam ezt a részét, tudsz ilyen adapter vagy sem? :)

(#562) Pyttawrx válasza #19103744 (#561) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De az adapter az nvme ssd-t vissza fogja sata szintre, illetve amit linkeltél dual adaptert az nem is fogad nvme ssd-t.
Azt tudjad, hogy van m.2 SATA és m.2 NVME (PCIe) foglalat, nah ennek kettőnek más a sebessége, tehát ha egy adapterbe teszel nvme ssd-t onnantól az sata+-ként fog működni. :)

(#563) #19103744


#19103744
törölt tag

Ha viszont nem tudsz ilyet, jó lesz egy duplás nvme is jó hosszú szalagkábellel. Levezetem a 2.5"-os helyére. Fel, az m.2 foglalatba nem akarok tenni max mentésnél visszaírásnál vagy mittom én vagyis csak kényszerből időlegesen, mert a mostani Samu is elég jól melegszik, 75-78° között szokott mozogni és ezzel fűti a környezetét is pl a GPU-t.

(#564) #19103744 válasza Pyttawrx (#562) üzenetére


#19103744
törölt tag

Mos komolyan elbeszélsz mellettem? Mondtam, h. nem számít h lassabb nem érdekel, h. 6,0 Gbit/s meg is indokoltam, h. miért. Tudom, h. nem az amit linkeltem, ha az lenne most nem beszélgetnénk, az egy példa, vagy hasonlat értsd ahogy kell. Tisztában vagyok a technológia minden részletével kb mintha én találtam volna ki. Nem ez volt a feladvány, hanem az, h. létezik-e ilyen adapter vagy sem ill. hol lehet besszerezni. Magyarul nem kell eldönteni, h. mit akarok mert azt én már eldöntöttem. Reméltem, h. itt találok olyas valakit aki többet tud nálam.

(#565) Pyttawrx válasza #19103744 (#564) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezzel csak annyi a baj, ha ennyire tudsz, mint ahogy írod akkor nem kérdezed meg amit feltettél, plusz tudnád használni a különböző keresőket, és meg is találtad volna ezt pl:
[link]
Azért értelmetlen amit akarsz, mert kiadsz egy csomó pénzt az nvme-re feleslegesen, de persze te tudod mire költöd a pénzed.

(#566) #19103744 válasza Pyttawrx (#565) üzenetére


#19103744
törölt tag

Tudom használni a keresőket. Ez érdekes kínai darab. Vagy B kulcsos ill. B+M, vagy fejjel lefelé kell belerakni a kártyát. (A B kulcsos 5 pines amúgy ez meg jól láthatóan 4. mint az M key) Az m.2 nvme tipikusan M kulcsos, vagyis a fentebb említett NVMe/PCIe-szabványú SSD-t szabvány és szabályszerűen ebbe nem lehet belerakni. Ja és hiányzik még valami. Mivel két teljesen más típusú interfész ezért kellene oda valamilyen vezérlő is ami kompatibilissá tenné a kettő csatlakozását. Ott max valam fetek vannak néhány kondi és ellenállás tárasaságában. Ne törődj vele, h. mennyibe kerül. Én sem törődöm vele. Szerinted ha meg tudtam venni egy több mint 800e Ft-os laptopot fogok kattogni még 30e Ft-on?

(#567) Pyttawrx válasza #19103744 (#566) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Persze világos hogy van pénzed.....csak ez nem minden.
Csak amit keresel, nem minden nvme ssd-vel fog működni, ha már nem gond a pénz én akkor inkább egy nagyobb sata ssd-be tolnám bele. Hidd el nem okoskodom, és nem kioktatlak, csak tényleg értelmetlen, és bonyolultabb is amit szeretnél, de megértettem ilyet akarsz, ilyet nézek neked, viszont akkor kérlek döntsd el melyik ssd-hez nézzek, mert ez is kulcs lesz

(#568) #19103744 válasza #19103744 (#566) üzenetére


#19103744
törölt tag

Bocsánat rosszul írtam 5 ill. 6 pines az M ill. a B kulcsos. Vagyis gyaníthatóan fordítva van a csati mivel az 5 pin alatt 4 pin van.

(#569) #19103744 válasza Pyttawrx (#567) üzenetére


#19103744
törölt tag

Pont, h. nincs pénzem, vagyis kidobnivaló nincs, fentebb okfejtettem, h. milyen hosszútávú terveim vannak. Akkor tisztázzuk és fussunk neki még egyszer. 3 féle m.2 foglalat létezik. M, B, ill. B+M. A "B" nem használatos ill. SSD-re nem szokás. B+M SATA alapú, az M pedig PCIe vagyis NVMe-ként is szokás emlegetni. Azt is tudjuk ugye, h. minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár. Vagyis az, h. bele lehet rakni a foglalatba még nem jelenti azt, h. működni is fog. Különbség a sebesség ami inkább csak olvasásban jelentős, ill. a DHCP de ebbe se menjünk bele mert esetünkben ennek nincs jeletősége. Nekem a fentebb is említett NVMe vagyis PCIe interfésszel bíró M kulcsos lapkák beszerzése van tervben. Ilyet raknék a SATA csatolású HDD helyére is, kézenfekvő, h. a SATA interfészre. Ha van olyan kütyü ami tudja ezt illeszteni akkor jó. De garantálom, h. több SATA csatolású eszközt már nem veszek, mert ha ez az elgondolás nem kivitelezhető akkor más alternatívákat fogok keresni, pl. a korábban említett szalagkábellel elvezetett m.2 foglalat a 2.5" helyre.

(#570) #19103744 válasza #19103744 (#569) üzenetére


#19103744
törölt tag

A DHCP, AHCI akart lenni csak közben egy másik fórumon hálózat a téma...
Ja és úgy tűnik a Sandisk Extreme PRO M.2 NVMe 3D 2TB lesz a befutó.

(#571) Pyttawrx válasza #19103744 (#569) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ellent mondasz magadnak:
"Ne törődj vele, h. mennyibe kerül. Én sem törődöm vele. Szerinted ha meg tudtam venni egy több mint 800e Ft-os laptopot fogok kattogni még 30e Ft-on?" ezt te írtad
utána meg: "Pont, h. nincs pénzem, vagyis kidobnivaló nincs, "
De mindegy elengedtem...
Az ok fejtést remélem magadnak írtad.
Térjünk a lényegre
ezt nézd meg lehet ez jó lesz? [link]
Én nem tudok más ilyenről.

(#572) Pyttawrx válasza #19103744 (#570) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tudom, de már nem mertem vissza kérdezni, mert kötekedésnek tünt volna. ;)

(#573) #19103744 válasza Pyttawrx (#571) üzenetére


#19103744
törölt tag

Pedig egyszerű. Inkább költök többet, minthogy elbukjam mindet. Szép magyarosan kifejezve :)

(#574) Pyttawrx válasza #19103744 (#573) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ezzel egyet értek, van különbség a pénz költés és pénz kidobás között. :)

(#575) #19103744 válasza Pyttawrx (#571) üzenetére


#19103744
törölt tag

Ezt már linkelted. De egyébként alább írják
"1. es nicht unterstützung PCI-e Basierend "M schlüssel" oder "M + B schlüssel" (NVME AHCI) SSD (zb. Samsung 950PRO / Samsung 960EVO / Samsung 961)"
Bocs a németért, lényeg, h. nem támogatja az NVMe-t.
Ez nem más mint egy SATA alapú m.2 foglalatú SSD átalakító normál SATA-ra.

(#576) Pyttawrx válasza #19103744 (#575) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bocsi: [link] ezt akartam

(#577) #19103744 válasza Pyttawrx (#576) üzenetére


#19103744
törölt tag

Ez tulajdonképpen ugyan az mint ez, csak más csatlakozóval. Mindkét kártyatípust bele lehet rakni, vagyis SATA és PCIe-t is, viszont ha SATA-t vagyis B+M-es kártyát raksz csak akkor csatolható a SATA-n, ha NVMe vagyis PCIe kártyát raksz akkor az SFF-8643 interfészen keresztül van a kimenete. Ez talán kísérletezőknek lehet jó vagy nem tudom hol lehet létjogosultsága. Nos úgy tűnik nem csak pénze van az agyatlan tökfejnek, hanem tudja használni a keresőt is. Azért nem találtam, mert nincs. Azért nincs, mert nem tartotta senki fontosnak, h. egy gyorsabb valamit belassítsanak. Még a helytakarékosság kedvéért sem. Ezek szerint csak PCIe-re lehet rakni SATA-t, fordítva nem. A kis kínai meg azért nem gyárt ilyet, mert valszeg nem volt rá "mérnöki" kapacitás. Vagy pontosabban nem volt kitől ellopni a technológiát.
Akkor viszont keressün kegy olyan adaptert, ami dualos NVMe. Mivel az m.2 foglalat valójában egy 4x-es PCIe, fele sebességgel ugyan, de 2 db kártyát is berakhatnánk hasonlóképp, (mégegyszer mondom ilusztrációnak használom,) mint ez itt.

(#578) Pyttawrx válasza #19103744 (#577) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én leegyszerűsítem:
amit írtam a legelején, mert nincs értelme azért nincs.
Amivel kezdtem, de mivel ennek a sok hülyeségnek itt nincs értelme törlöm is a hsz-eket. szép estét
Már megint kezded hogy van pénzed....
illetve egy szóval nem mondtam, hogy agyatlan vagy

(#579) Pyttawrx válasza #19103744 (#559) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én leegyszerűsítem:
amit írtam a legelején, mert nincs értelme azért nincs.
Amivel kezdtem, de mivel ennek a sok hülyeségnek itt nincs értelme törlöm is a hsz-eket. szép estét.
Közösen arra jutottunk, hogy nem létezik amit keresel, a többi hsz csak vita nem vitt előrébb semmit, ezért töröltem, ezt a témát pedig le is zárhatjuk

(#580) #19103744 válasza Pyttawrx (#579) üzenetére


#19103744
törölt tag

Az e fölött lévőket is törölheted mindet. Mert csak az akaratod nyilvánul meg, semmi egyéb. Viszont neked is.

(#581) Zol205


Zol205
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Barátnőm laptopjába (HP 15-ac124nh) vettem egy ssd-t, egyelőre az optikai meghajó helyére építettem be. Ott kezdődött a proléma, hogy Win 10 telepítés nem akart elindulni ,csak a kék háttér jött be nagyon lassan.

Kivettem a gyári HDD-t, helyére tettem az ssd-t, önmagában. Ekkor simán feltelepítettem, minden okés volt. Most vissza akarom tenni a HDD-t az optikai meghajtó helyére. De ekkor nem hajlandó beindulni a gép. vagy csak pörög, de nem csinál semmit (HP logo, alatta pörög a kerék).

Ettől öregebb Acer gépemnél nem volt semmi probléma a folyamattal, ment minden csont nélkül.
Gondolom valami beállítás problémája ehet (BIOS?), de nem vagyok szakértő. A Win 10 jogtiszta, egyetemi verzió. Ha csak az ssd van a gépben, megy rendesen. Úgy érzékelem, hogy ha az optikai meghajtóba van valami bedugva, akkor meghülyül...

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

(#582) #08215296


#08215296
törölt tag

Sziasztok!
Lenovo ThinkPad e330 laptopba szeretném a hdd-t SSD-re cserélni. Mivel van benne mSATA csatlakozó ilyenre cserélném, a HDD pedig maradna a helyen háttértárnak. Angol nyelvű fórumokon olvastam, hogy probléma léphet fel ha oprendszert akarok telepíteni, vagy hogy nem is lehet kiválasztani telepítéskor az mSATA meghajtót. Ez tényleg így van? Sőt a laptop manual is írja, hogy az mSATA meghajtót ne használjuk rendszernek.
Van valakinek erről tapasztalata?
Köszönöm!

(#583) Pyttawrx válasza #08215296 (#582) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Msata ssd-be kevés a választás, szerintem jobban jársz egy nagyobb 2,5” sata-III ssdvel. Ebbe a half msata való tudtommal, ami itthon drága is, plusz csak háttérárnak használhatnád. Én tuti wd blue 3d-t vennék ebbe :K

(#584) #08215296 válasza Pyttawrx (#583) üzenetére


#08215296
törölt tag

Köszönöm a gyors választ!
Akkor marad az SSD + optibay megoldás.

(#585) Pyttawrx válasza #08215296 (#584) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K Jobban jársz. :C

(#586) Krisztianson


Krisztianson
tag

Sziasztok!

Olyan problémával találkoztam, hogy miután betettem a (Samsung NP600B4B) laptopomba az újonnan vásárolt SSD-t, amire előzőleg már lett telepítve tiszta Win 7, itthon a HDD-vel való felcserélés után nem indítja el a Windowst. Feldobja az ablakot, hogy "Nem sikerült a számítógépet elindítani" majd futtat egy hibakeresést, ami sikertelen..nem talál semmit. Ezután csak kilépni lehet és kezdi elölről.
BIOS beállításbeli probléma lehet vagy valami más?
Előre is köszi. :R

(#587) Pyttawrx válasza Krisztianson (#586) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Itt [link] tedd fel, segíteken itt, ide való a kérdés. :) :R

(#588) modflow


modflow
veterán

Nagyszülőnek van egy Asus k50ij gépe.
Eszméletlen lassú.
Ebbe lehet, érdemes SSD-t tenni szerintetek?
Ha igen, milyet?

(#589) Pyttawrx válasza modflow (#588) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ennél a típusnál jártam már úgy, hogy nem szerette az ssd-t. Amúgy wd green, pny cs900, vagy patriot burst bőven jó lesz oda.

(#590) modflow válasza Pyttawrx (#589) üzenetére


modflow
veterán

Köszi!
Hogy érted, hogy nem szerette?
Feleslegesen nem szeretnék venni.

Ilyenre gondolsz? Jó bele SATA3-as?
[link]
Ez simán belefér, vagy kell még hozzá valami?

[ Szerkesztve ]

(#591) Pyttawrx válasza modflow (#590) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Simán belefér, ez tökéletes ssd lesz, ugye a hdd tartót át kell tenni az ssd-re de ennyi. Volt 2-3 db ezekből, amelyikkel valamiért nem ment semmilyen ssd (Lassú volt, mint a hdd, meg szaggatott), a többivel ment, ez k és x szériáknál fordult elő rittkán.

[ Szerkesztve ]

(#592) modflow válasza Pyttawrx (#591) üzenetére


modflow
veterán

Köszönöm a segítségedet.
Majd még ránéztek, hogy hány gb ram van benne, mert tippre 2, és jó lenne legalább 4. Bár nem tudom mennyit tud kezelni, lehet 4 a max. :F

(#593) Pyttawrx válasza modflow (#592) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

4.et tuti bír

(#594) modflow válasza Pyttawrx (#593) üzenetére


modflow
veterán

3 van benne, és 4 a max.
Nem tudom 1 GB változtatna e bármin...
Viszont a HDD-je tuti sata-s?

(#595) modflow válasza modflow (#594) üzenetére


modflow
veterán

Szétszedtem. A HDD az tényleg SATA.

A RAM furcsa, mert 1 db 1 Gb-os modul van benne. :F
Akkor a másik kettő az alaplapra van integrálva és úgy jön ki a 3 Gb?
Mert akkor az a kérdésem, hogy a cserélhető helyre, ahol most az 1 Gb-os van, oda max. 2 Gb-os mehet és úgy jön ki a 2+2=4 max, vagy a cserélhetőbe tehetek 4 Gb-osat és akkor a max. 2+4=6 is kezelhető neki?

(#596) Pyttawrx válasza modflow (#595) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nézd szerintem 3gb 32bites OS ugyanolyan jó mint a 4gb 64bit, én a ramhoz nem nyulnék

(#597) modflow válasza Pyttawrx (#596) üzenetére


modflow
veterán

64bites Win10 van rajta. Lehet ezért is ilyen lassú?
Az a CPU még nem 64bites?

(#598) Pyttawrx válasza modflow (#597) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah akkor azt cseréld 32 bitre, plusz az ssd és használható lesz

(#599) modflow válasza Pyttawrx (#598) üzenetére


modflow
veterán

Megrendeltem az SSD-t, amit ajánlottál.
240 Gb-osnak elégnek kellene lennie.
Remélem mielőbb ideér.

Kíváncsi leszek, használhatóvá fog e válni. :)

Köszönöm szépen a segítségedet! :R

[ Szerkesztve ]

(#600) Pyttawrx válasza modflow (#599) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

szívesen, remélem beválik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.