Hirdetés

2019. november 19., kedd

Gyorskeresés

(#201) Geller72

Geller72
(veterán)

Úgy látom, ez egy halott topik. Mehet a kukába. :U

Eachine Micro Skyhunter PNP, Gemfan Hulkie 2040-3, Gemfan 3035BN prop szettek eladóak. Érd: PM

(#202) blackraider válasza blackraider (#200) üzenetére

blackraider
(tag)

Jelentem, elsőre sikerült minden, egyedül a gép szétszedése okozott kisebb komplikációkat. :D Már windows 10 is rajta van, települnek a programok, eddig elég gyorsnak tűnik.

iPhone XR 64Gb Product RED, Apple Watch 3 Nike+, Xbox One X: appleGjuice, Ps4: appleGjuice11

(#203) vaakuum

vaakuum
(őstag)

Beleraktam egy HyperX fury-t egy Hp probook 640-be, de azt mondja már a biosnál, hogy:
BootDevice not found
please install an operating sístem on your hard disk

hard disk - (3F0)

Pedig egy másik laposban már win7-et is húztam rá, az a gép simán bootol vele. Mi lehet a hiba?

Star citizen Referral CODE: STAR-X374-GRFQ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze!

(#204) szaniszlokar

szaniszlokar
(tag)

Sziasztok!

A feleségem használ egy HP Elitebook 2530p notebookot.Elég lassúvá vált, ezért szeretném kicseréltetni neki a HDD-t SSD-re.
Tudnátok segíteni, hogy milyen csatlakozósat keressek? Nem találtam pontos adatokat a benne lévő HDD-ről, csak annyit, hogy 1,8" méretű, illetve, hogy 120 GB a mérete.

Köszönöm!

(#205) #02760448

(törölt tag)

Üdvözlet az lenne a kérdésem hogy Acer Aspire E5-532.be szeretnék ssd-t az eredeti hdd helyett az érdekelne megoldható e, (Esetleg ha valaki tudna segíteni hogy jutok be a biosába az is érdekelne mert még eddig nem sikerült de lehet csak én vagyok béna :Y ) Ez az első laptopom és nem nagyon vágom, asztali géppel elbírok de ez a laptop szerelgetés még új. Az érdekelne még hogy az eredeti telepített gyári Windows megmarad vagy azt elveszítem mivel ahogy halottam fő alkatrész csere esetén ugrik a gyári Windows? válaszokat előre is megköszönöm :C

(#206) Gee_-

Gee_-
(tag)

Sziasztok.
Van egy asus rog gl552 notebookom. Bővítetteni szeretném m2 ssdvel.
Ezt magam megtehetem garancia vesztés nélkül? Vagy hogyan bővíthetem?

(#207) pvt.peter válasza Gee_- (#206) üzenetére

pvt.peter
(őstag)

Na nincsen leragasztva a szükséges csavarok, hátlapok garanciajeggyel akkor igen.
Bármit meglehet tenni, ami nem jár a garancia matrica sérülésével.

Ha ez nem oldható meg akkor érdeklődj ott ahol vetted, hátha meglehet oldani okosba.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#208) Gee_- válasza pvt.peter (#207) üzenetére

Gee_-
(tag)

szia

köszi a válaszod.
Megnéztem a laptop hátulját és nincsenek a csavarok leragasztva.
Lehet hogy kibontásnál elszakad valami matrica a belsejébe? vagy minden esetbe a csavarnál van a matrica.
Ezt azért kérdezem mert egyik csavar sincsen leragasztva és ahol a m2 ssd belehet rakni ott meg egyértelműen nincsen leragasztva semmi.

De akkor nyugodtan szerelhetem magam is jól gondolom?

(#209) pvt.peter válasza Gee_- (#208) üzenetére

pvt.peter
(őstag)

Nagy valószínűséggel minden rendben lesz, sztem szerelheted.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#210) solyomferi válasza olle (#194) üzenetére

solyomferi
(tag)

gondolom azóta megoldottad.
nekem is Lenovó Z50-75 van Win 8.1 el müködött Samsung 850evo ODD keret 1GHDD.
Win 10 frissités után eltünt a ODD ben levő 1g HDD.
sok szenvedés után rájöttem hogy sata meghajtót kell frissíteni AMD sata drivere és minden ok.

(#211) Starling

Starling
(csendes tag)

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok. Olyan gépet keresek, ami viszonylag könnyű, és\vagy 14" legalább. Jelenlegi gépem is 14 colos(Acer 4830TG), és tökéletesen bevált az a megoldás, hogy a gyárilag kapott HDDt beraktam a DVD helyére, és így bele ment még egy SSDis. Ezért olyan gépet kerestem, ami 14 colos és van DVD meghajtója. Sajnos alapból sincs sok ilyen méretű gép, nemhogy DVDvel úgyhogy ez a terv úszott. Most az Acer k401 és k501-et néztem. Az lenne a kérdésem, hogy mindegyik k501esben van-e m.2-es SSD foglalat, vagy csak LX-es modellekben(ugyanis egy honlapon ez szerepel), illetve, hogy a 401-esben egyátalán van-e?

Köszi,
Norbi

(#212) matta2003

matta2003
(tag)

Sziasztok!

Van egy 3 éves DELL 5521 15R laptopom. Ebben van egy Western Digital Scorpio Blue (750GB WD7500BPVT) HDD. Rendeltem a GB-ről egy humi-humi beépítő keretet (9,5mm-es). A tervem a következő: a HDD-t beépíteni az ODD helyére a kerettel. A HDD helyére pedig egy SSD-t.

Ha átrakom a HDD-t az ODD helyére, akkor onnan fog futni a jelenlegi WIN 7 magától, vagy valamit állítani kell?

A végső cél az, hogy az SSD-re telepítek egy új WIN7-et. Valamiért tartok a migrálástól, inkább végigszenvedem az újratelepítést, csak addig, amíg nincsen teljesen átrakva minden, addig tudjam használni a gépet.

Az SSD-re egy HyperX Fury 120 vagy 240 GB-os megoldásban gondolkodom – jól teszem?

Nem vagyok szakértő, nem csináltam még ilyet, de szeretném magamnak megoldani ezt a dolgot.

Kivitelezhető ez a terv? Mire kell odafigyelnem?
Ha akarok egy külső keretet a ODD-nek, mire figyeljek oda a rendelésnél (kínai)?

Köszi a segítséget!

nem 16 éves vagyok...

(#213) Norbeez81

Norbeez81
(csendes tag)

Na vettem egy HDD caddyt, de nincs rajta oldalsó csavar lyuk, így nem tudom rácsavarozni a HDD-t.
Mit javasoltok?
Akkor legyen az SSD a caddyben, mert annak nem annyira kell csavar?

Nem értem miért van olyan HDD caddy melyhez adtak 4 csavart is, de nincs luka!
Mit néztem el?

(#214) Kislulu válasza Kolondrum (#32) üzenetére

Kislulu
(csendes újonc)

Szia!
Lassan egy éve , hogy az általad ajánlott SSD-re kicseréltem a HDD-met és arról futtatom a Windowsomat.
Azért írok most, mert szeretném megköszönni még egyszer.

Bárkinek, akinek esetleg olyan problémája van, mint nekem anno, hogy azon dilemmázik, hogy beszerezzen e egy SSD-t vagy sem, csak ajánlani tudom. Nem olcsó dolog, viszont tényleg sokkal gyorsabb !

(#215) spyduck válasza Norbeez81 (#213) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

Küldj már egy képet, róla.

(#216) Norbeez81 válasza spyduck (#215) üzenetére

Norbeez81
(csendes tag)

Már beraktam a gépembe, de így néz ki kb:
http://opticaddy.com/wp-content/uploads/2015/10/OC-Lenovo-L2-1.jpg

AZ oldala a lényeg. Betenném a HDD-t de nincs csavar lyuk, 4 oldalra.

(#217) tarnagy válasza spyduck (#215) üzenetére

tarnagy
(aktív tag)

Volt már egy ilyen kérdés, de választ sajnos, nem találtam rá.
Dell Latitude D620 gépem van, öreg, de ráment a Windows 10 is, megy hibátlanul - csak lassú a masina.
A kérdés, hogy egy "Kingston SSD Now V300 60gb SSD" beépítése javítana-e rajta??

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#218) spyduck válasza tarnagy (#217) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

Milyen CPU van benne?

(#219) spyduck válasza Norbeez81 (#216) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

Fúróval csinalj 2db lyukat.

(#220) dorika87

dorika87
(senior tag)

Üdv. Dell Inspiron min 1018-ba szeretnék SSD-t tenni. Gondolom a 2.5-ös méret jó bele és nem 1.8 kell? 9.5mm belefér szerintetek vagy csak a 7-es? Köszi előre is.

(#221) d.szabo

d.szabo
(csendes tag)

Sziasztok!

Vettem egy Asus K501UB típusú laptopot, és bele M.2-es SSD-t. A kérdésem az lenne, hogy otthon beletehetem e az SSD-t garanciavesztés vesztés nélkül, mert ahogy néztem a hátlapját a csavarok nincsenek leragasztva, és ha leszedném az alsó burkolatot az szerintem nem járna olyan nyommal, amit esetleg szervizben látnának. Ennek ellenére az Asus online chaten azt mondták, hogy mivel nincs rajta szerelőnyílás, ezért szervizbe kell vinnem ehhez a művelethez. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Előre is köszi a segítséget!

(#222) spyduck válasza d.szabo (#221) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

Szia,

Hivatalosan szerviz csinálhatja csak. Ettől függetlenül ha te beleteszed, szervizbejuttatás előtt pedig kiszeded úgy, hogy a csavarok nem sérülnek, akkor nincs miről beszélni. Mi például 5.000Ft-ért szoktuk beszerelni, amiről adunk számlát és felvezetjük a szervizkönyvbe.

(#223) spyduck válasza d.szabo (#221) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

Szia,

Hivatalosan szerviz csinálhatja csak. Ettől függetlenül ha te beleteszed, szervizbejuttatás előtt pedig kiszeded úgy, hogy a csavarok nem sérülnek, akkor nincs miről beszélni. Mi például 5.000Ft-ért szoktuk beszerelni, amiről adunk számlát és felvezetjük a szervizkönyvbe.

(#224) Lalee

Lalee
(aktív tag)

Sziasztok!
Van egy Lenovo B590-es laptopom és úgy gondolom, hogy elérkezett az ideje egy SSD beszerelésére. A merevlemez egy 320 GB-os WD blue ami menne a DVD író helyére. Tudnék egy olyan kittet venni amiben van a DVD írónak is egy külső háza a beépítő kereten kívül. Kérdésem az lenne, hogy a HDD menne az író helyéről? Ha nem akkor nem rendelnék ilyen kittet, de a HDD-t sem szeretném külsőnek használni.

(#225) spyduck válasza Lalee (#224) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

9,5 mm-es kitt kell. Ebay-rol a legolcsobb. Ha kell akkor irj nekem privátot, viszon en csak szamlasan tudom 8.000Ft-ert beszerezni neked :( hardveraprorol is tudsz olcsobban.

A HDD mindenkeppen az ODD helyen legyen az SSD pedig a HDD helyen a sata 3 port miatt.

[ Szerkesztve ]

(#226) Lalee válasza spyduck (#225) üzenetére

Lalee
(aktív tag)

Szia! Köszönöm a gyors választ. A Lenovo oldalán az optikai meghajtónál azt írják, hogy 12,7 mm. A 9.5 mm mire vonatkozik? A fórumban kicsit olvasgatva úgy értelmeztem, hogy akinek nem Toshiba HDD-je van annak nem fog működni az író helyén. Viszont lehet, hogy teljesen félreértem. :)

(#227) spyduck válasza Lalee (#226) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

Jogos! 12.7mm-es kell :) kevertem a B50-es sorozattal.
B590-nek tobbsegeben volt msata SSD foglalat. Nezd meg, h van-e, mert ugy egyszerubb :)
Ha nincs, akkor visszaterunk ra! En regen tobb B590-est is bovitettem ICY Box-al, nem remlik, h ennel a tipusnal lett volna baj a gyari HDD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#228) Lalee válasza spyduck (#227) üzenetére

Lalee
(aktív tag)

Köszönöm a választ! :R Az msata SSD foglalatot hogy tudom megnézni? Szét kell szedni nagyon vagy az Aida megmondja? Ez már lassan 4 éves laptop.

(#229) spyduck válasza Lalee (#228) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

Szedd szét és fotózd le a belsejét. Ezt a modellt gyerekjáték szétszedni.

(#230) Lalee válasza spyduck (#229) üzenetére

Lalee
(aktív tag)

Remélem ez az.

(#231) matta2003 válasza matta2003 (#212) üzenetére

matta2003
(tag)

Sziasztok!

Megcsináltam az újratelepítést az SSD-re.
A HDD a DVD helyén van.
Azt tapasztalom, hogy a memóriahasználat folyamatosan 90% felett van. Úgy, hogy fut 1-2 Chomre oldal, egy Outlook meg a Skype (a Chorme alatt megy a Gmail Checker, AdBlock, HoverZoom, Rss, bővítmény – ha ezeket kikapcsolom, akkor már csak 2,7 GB memóriát használ a 4-ből).
Ez SSD-nél normális? Ha a régi HDD-ről bootolok, akkor olyan 1,5 GB-ot használ ugyanezekhez. (Próbáltam a neten keresni megoldást, de nem igazán találtam semmit.)

Kérlek, segítsetek. Valamit elrontottam?
Itt van néhány PrintScr a feladatkezelőből, hátha segít a megoldásban.

PrintScr1 PrintScr2 PrintScr3 PrintScr4 PrintScr5
Előre is köszi!

nem 16 éves vagyok...

(#232) korion

korion
(senior tag)

sZIASZTOK!

VAN EGY ngff FORMÁTUMÚ M2 ssd-m!(bocsánat caps lock)

60mm-es és arra vagyok kíváncsi,h ezt belelehet tenni oda ahová a 80mm-est,vagy csak a 60mm helyre?

üdv!

+36703664197 ; 14 órától hívható ;

(#233) spyduck válasza korion (#232) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

Nem, mar probaltam. Nem ismeri fel.

(#234) korion válasza spyduck (#233) üzenetére

korion
(senior tag)

köszi! :R

+36703664197 ; 14 órától hívható ;

(#235) vastagistvan

vastagistvan
(csendes újonc)

Üdv Uram ! Ki kérném a tanácsodat . Samsung NP305VSA 4magos laptopunk van. Mi lenne célszerűbb, a vinyó helyére betenni SSD-t. vagy a dvd író helyére? ha az utóbbit javaslod, akkor mind kettő tárolót tudjuk használni? illetve meg marad alap rendszernek a mostani ugye és csupán plusz tárolónak fogja látni a win7? köszönöm a válaszodat előre is

(#236) spyduck válasza vastagistvan (#235) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

Szia,

Az SSD mindig legyen a HDD helyén, a HDD pedig az ODD helyén, ugyanis előfordul, hogy a gyártók az ODD helyén Sata 2-es portot alkalmaznak ami ugyan HDD esetén nem, de az SSD-nél már érezhető sebességcsökkenést eredményeznek. Mivel nincs tapasztalatom az általad említett modell esetén, javaslom továbbiakban inkább a Samsung topikot: [link]

[ Szerkesztve ]

(#237) KRoy19

KRoy19
(senior tag)

Üdv!

Ilyen Notebook vásárlásán gondolkodom: DELL Inspiron 5758 Notebook Core i3 5005U 4GB 1TB GT920M /INSP5758-7/ és érdekelne, hogy a benne lévő HDD mellé milyen módon tudnék ssdt rakni (ODD caddy, m2?)

A válszt előre is köszönöm!

Üdv.: Roland

[ Szerkesztve ]

(#238) spyduck válasza KRoy19 (#237) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

Kettő opció van:

(1) A notebookban lévő HDD-t kiszedjük, belerakjuk egy egy USB 3.0-ás keretbe, az SSD-t pedig a notebookba a HDD helyére.

(2) HDD az ODD helyére egy beépítő kerettel együtt, az SSD pedig a HDD helyére, ugynis ott biztos sata 3 port van. Ezzel a megoldással bármilyen notebookban egyszerre használhatjuk a HDD-t és az SSD-t, viszont az optikai meghajtó (DVD író/olvasó) kikerül a notebookból. Nem mintha szükség lenne rá :)

(#239) ludi85

ludi85
(tag)

Sziasztok!

Tudja valaki, milyen tipusú SSD-vel lenne kompatibilis az új Alienware 15 R3? Azt tudom, hogy 2 db M.2 slot, illetve egy mSATA foglalat van üresen. (Illetve 1db TB-os HDD van most benne.)
Szerintetek az új 960 Pro-t felismerné?

Köszi előre is!

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#240) GreenAtis válasza matta2003 (#231) üzenetére

GreenAtis
(tag)

Gondolom a Chrome-ot újratelepíteni már próbáltad. Esetleg másik böngészővel is ez a helyzet? Attól hogy ssd-n fut a rendszer nem kellene több memóriát ennie.

(#241) Zazafej

Zazafej
(újonc)

Sziasztok. Vettem egy Asus X554LJ laptopot. Azt szeretném megkerdezni, hogy ezt a gépet van-e lehetőség ssd-vel bővíteni (hdd mellett)?
Köszönöm

(#242) spyduck válasza Zazafej (#241) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

Amennyiben van benne optikai meghajtó, úgy igen.

(#243) GreenAtis válasza Zazafej (#241) üzenetére

GreenAtis
(tag)

SSD-t be tudod tenni a HDD helyére, és a dvd helyére meg be tudod tenni a egy kerettel a hdd-t. Ha kell az optikai meghajtó ahhoz max 2000Dt-ért tudsz rendelni külső házat az e-bay-röl, és használod USB-n.

(#244) DLS

DLS
(újonc)

Üdv! Érdeklődnék, hogy Asus G551JW-CN319d típusú laptopomban milyen SSD-vel való bővítési lehetőségeim vannak? Az alap ami most benne van, egy 1TBos HDD amin van 24GB SSD is. Sajnos az a 24 GB még a rendszernek sem elegendő, így arra jutottam, hogy egy legalább 120 GBs SSDvél megtoldanám. Milyen SSD ajánlanátok, illetve milyen megoldást? Olvasó ki, és helyette egy kerettel szereljem be az SSD-t, vagy a HDD helyére rakjam az SSD-t, és a mostani HDDm pedig átrakjam a keretbe? (Ha esetleg nem nagy kérés, keretet, és SSDt is tudnátok \ nak ajánlani? :) )
Köszönöm Szépen ha valaki végig olvasta :)

(#245) spyduck válasza DLS (#244) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

Mint írtad, jó megoldás az optikai meghajtó átépítése, azonban van mód a feles msata SSD-t lecserélni egy nagyobbra: [link] Ha viszont engem kérdezel, akkor vennék bele egy olcsó 480GB-os Kingston UV400 36.000Ft körül és a benne lévő HDD-t átraknám egy külső USB-s keretbe.

[ Szerkesztve ]

(#246) GreenAtis válasza DLS (#244) üzenetére

GreenAtis
(tag)

http://www.geeks3d.com/20150619/asus-g551jw-gaming-notebook-review-gtx-960m-4gb-gddr5/

A fenti link tanulsága szerint van benne M2 slot, szóval én abból raknék bele egy 128GB vagy egy 256GB-st. Viszont ez elég nem könnyen hozzáférhető helyen van a gépbe, és meglehet hogy garanciavesztéssel jár a csere vagy bővítés. Itt látod hogy hogy kell: https://www.youtube.com/watch?v=lKaRMs0Mmio&t=12s

Szóval ha ennyire nem akarod bontani akkor én lehet egy ilyet tennék bele inkább: https://www.arukereso.hu/merevlemez-c3103/western-digital/black2-1tb-hdd-120gb-ssd-sata3-wd1001x06xdtl-p208414016/

Ez nem olcsó megoldás, de ha eladod az eredetileg benne lévőt akkor még akár járható út is lehet, mivel a keret, és a másik SSD is lehet kerülne ennyibe. Ha mégis azt az utat választod akkor inkább a HDD-t tedd a DVD helyére, és az eredeti HDD helyére az SSD-t.

(#247) spyduck válasza GreenAtis (#246) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

A JW végződésűben nincs csak fele msata, a VW végződésűbe viszont 2208-as M.2 van. Leglábbis amiket én szereltem azoknál úgy volt.

(#248) Gepi85

Gepi85
(csendes tag)

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy Asus GL552V típusú laptopom, szeretnék bele SSD-t tenni. A hátulján rajt is van, hogy M.2 2280 megy bele. Viszont azt nem tudom, hogy mi a különbség az NVMe és az NGFF. Mi a különbség a kettő közt? Melyiket kell vegyem bele?
Köszönöm szépen!

(#249) clizer

clizer
(tag)

Sziasztok!

A notebookom SSD-vel való bővítése előtt állok, az SSD már úton. Aki jártas a témában, és szeret másokat kisegíteni technikai kérdésekben, az legyen oly szíves írjon nekem egy üzenetet, pár kérdést feltennék neki.
Előre is köszönöm! :)

(#250) mazsola100

mazsola100
(újonc)

Sziasztok!

Segítség szeretnék kérni tőletek. Van egy acer E5-551G-88DW típusú laptopom amiben gyárilag egy WD blue winchester található. Ezt akartam bővíteni ezért vettem hozzá egy 250Gb Samsung 850EVO SSDt beépítőkerettel együtt.
SSD-t beleraktam a HDD helyére a HDDt meg a keretbe és beraktam cd olvasó helyére.
Miután feltelepítettem a windows 10-et nem érzékelte a keretbe belerakott merevlemezt.
Lemezkezelőben megnézve nem sikerült az inicializásál, CMD-ben diskpart clean parancsra meg "i/o eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrehajtani" hibaüzenetet dob.
A két meghajtó keret nélkül külön külön működik a gépben.
Amit még észrevettem ha bent van a keret nagyon lassan tölti be a windowst, ha kiveszem minden további nélkül fut

A kérdésem az lenne hogy a beépítő keret lenne rossz vagy a laptop nem támogat ilyet?
Ha a keret rossz esetleg tudnátok ajánlani kompatibilis beépítőkeretet?

Köszönöm a segítséget

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.