Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) dugo_ válasza alma-ata (#350) üzenetére


dugo_
veterán

2,5"-os SATA SSD-t tudsz belerakni.
https://www.notebookcheck.net/fileadmin/_migrated/pics/HP_dv6_6008eg_09.jpg
https://www.notebookcheck.net/fileadmin/_migrated/pics/HP_dv6_6008eg_04.jpg

Ha nincsenek extra igények, akkor válassz az SSD topik összefoglalójából egy méretben, árban szimpatikus típust:
https://logout.hu/tema/milyen_ssd-t_vegyek_2/index.html

(#352) alma-ata válasza dugo_ (#351) üzenetére


alma-ata
csendes tag

Köszönöm :R

(#353) daniesz


daniesz
újonc

Üdv!
Az ASUS X550VX típusú laptopomba szeretnék egy ssd-t rakni úgy, hogy az ODD-t kiszedném, keretbe a HDD kerülne és a belső foglalatba tenném az SSD-t.
A kérdéseim:
-Mekkora SSD-t érdemes beletenni Win 10-alá?
-Megoldható e ezen a módon a bővítés?

Előre is köszönöm a választ! :)

(#354) Mark023


Mark023
tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyre írok e. Van egy Asus x554LJ típusú laptop. Mivel még garancia van rajta, ezért nem bontottam meg, hogy szemügyre vegyem belülről, hogy van e szabad hely SSD-re. A drága Asus support pedig átirányított máshová, hogy ott kérdezzek a szabad slot-ról, akik azóta is válaszolnak nekem. Szóval a kérdésem az, hogy van e neki szabad slot az SSD-ének? Volt valakinek ilyen fajta laptopja. Egy Samsung 850 evo-t szeretnék belerakni, az belefér? Válaszotokat előre is köszönöm.

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#355) Devilstudio


Devilstudio
tag

Sziasztok!
Acer Aspire e15 szeretnék bővíteni ssd-vel a hdd-t pedig átrakni az odd helyére.
Milyen cuccokat ajánlatok?

Illetve egy Asus X555LB-XO307D.
Ugyan az a szituáció.

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#356) fazekasg


fazekasg
csendes tag

Sziasztok!
Lenovo X220-ba szeretnék mSATA kártyát venni, de most kicsit tanácstalan lettem.
Az X220-as fórumokon utánaolvasva azt olvastam, hogy mSATA eszközök közül azok az igazán megbízhatóak (legalábbis ezzel a notival), amelyeken Intel, vagy Marvell vezérlő van. De igazából majdnem mindegy, csak lehetőleg NE Sandforce chip legyen, mert az hulladék. Ár/érték arányt nézegetve már majdnem letettem a voksom az A-Data Premier Pro SP310-es mellett (azon JMicron vezérlő van), de valaki itt azt írta, hogy az A-Data kártyákat hegyekben hordják vissza, hogy meghibásodnak. Vegyek inkább Kingstont vagy Transcend-et. Ahogy itt nézem, a Kingston viszont pont Sandforce vezérlőket használ (X220 fórumokon panaszkodnak is miatta), a Transcend-del meg bizonytalan vagyok, mert arra meg azt írják, hogy "saját" kontrollere van (TS6500), de némi utánaolvasással kiderült, hogy az valójában sajátmárkásított Silicon Motion SM2246EN vezérlő (amiről meg életemben nem hallottam). Tud valaki olyan mSATA SSD-ről, amiben Intel, vagy Marvell chip van? Mi a vélemény a Samsung-okról? Azoknak elvben saját (Samsung) vezérlőjük van (remélem).
Azért markecolok ezen ennyit, mert négy noti lesz upgrade-elve, ebből háromba mondjuk 64 gigás kártya kellene, és valamilyen windows megy rá, egybe meg 256-ost szeretnék tenni, Debian linux-szal..
Ezek amúgy a nagyobb flash memória vezérlő chip gyártók.
Köszi

(#357) Viktor54321 válasza spyduck (#1) üzenetére


Viktor54321
újonc

Segítséget szeretnék kérni!
Egy acer aspire e5 571g 34wz laptop kapott egy Evo 850 ssd-t (250gb), a hdd helyére került, az eredeti hdd pedig az odd helyére keretben. a bios nem látja az odd helyére rakott meghajtót, próbáltam másik merevlemezt és 2 ssd meghajtót is, továbbá másik beépítő keretet, amelyekről tudom hogy másik gépben működnek, így azt hiszem kizártam hardver hibát a meghajtók terén. (De optikai meghajtót azonnal felimseri a bios! tehát az alaplapi csatlakozó is jó szerintem) A bios frissítettem, de semmi eredmény. Annak ellenére hogy a bios nem látja a lemezt, a windows igen, de cserélhető lemezként ismeri fel és hol megjelenik hol nem, indítás után nem ismeri fel az intéző csak a lemezkezelőben látom, alvó állapot után ébredésnél viszont felsergeti a hdd-t (optikahelyén) és cserélhető lemezként látja az intéző.
A ssd-re új win 8.1 (tiszta) van és alvóállapotból ébresztés után tudom elérni a hdd-t, ez így nem a legjobb és az olvasási sebessége nagyon gyenge egyébként.... Hogyan tudom elérni, hogy a BIOS felismerje az optikai meghajtó helyén lévő merevlemezt?

(#358) spyduck válasza daniesz (#353) üzenetére


spyduck
nagyúr

Megoldható, elég a 120GB.

(#359) spyduck válasza Mark023 (#354) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az X szériában 1db 2,5"-os bővítőhely van. Vagy SSd-t vagy HDD-t hasznáész, esetleg át tudod építeni az optikai meghajtót: [link]

(#360) spyduck válasza Devilstudio (#355) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kingost UV400 - 120GB SSD
9,5mm-es ODD beépítő keret

(#361) spyduck válasza fazekasg (#356) üzenetére


spyduck
nagyúr

A Sandforce vezérlőket azért nem szeretik, mert nehéz róluk adatot menteni, pontosabban drága a jogdíja adatmentésnek. Ettől függetlenül ezekkel van a legkevesebb probléma, ezt én is tanusítom mint mindegyik SSD gyártó értékesítő partnere, de hívd csak fel nyugodtan a KÜRT-öt mit mondanak erre. Kingston, Transcend a számok alapján a legmegbízhatóbb, a Samsung is jó bár ott volt pár elhullásunk. Konkrétan a 6x 1TB SSD-s szerverünk ami elhullott is 850 Pro SSD-t tartalmazott és még csak adatot se tudtak róla menteni :)

Adata Msata és M.2 Sata SSD-k szériahibásak, szinte az összeset visszavettük amit eladtunk.

(#362) spyduck válasza Viktor54321 (#357) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nehéz látatlanban bármit is mondani. Tippem szerint lehet az egyik driver hiánya vagy az ODD csak sata 2-es HDD-t tud kezelni. Eszközkezelőben nincs ismeretlen eszköz? Mi a HDD pontos típusa?

(#363) Viktor54321 válasza spyduck (#362) üzenetére


Viktor54321
újonc

Driverek telepítve, ismeretlen eszköz nincs a kezelőben. Ami az odd helyén lenne az seagate momentus 5400 spinpoint m8 1 terás lemez, de más típusu lemezt és ssd-t is próbáltam ugyanaz a jelenség. Tegnap még kipróbáltam további 2 keretet is. eddig egy delock 62669, egy icy box és egy noname (ebay) kerettel lett kipróbálva. A delockkal nem látja egyből csak alvómód utáni ébredésnél esetleg az intéző, az icy boxal látja az intéző, de párszáz kbyte a sebesség és fagyogat olvasásnál, a noname kerettel látja egyből az intéző, olvassa másolásnál 20-40 megával, ez úgy jó lenne de eldobálja a lemezt, és megfagy. A delock cserélhető lemezként ismeri fel, a másik kettő sima lemeztként, DE biosban egyikkel se látni és nem működnek stabilan. ezek a keretek más gépekben működnek.... ha odd rakok vissza az még mindig hibátlanul működik.

(#364) krisztosz89


krisztosz89
csendes tag

Sziasztok!

Bocsi ha nem ide való a kérdés, de sok sok guglizás után nem találok egyértelmű választ, ha valaki segítene, nagyon megköszönném.

Lenovo w520-ba melyik optibay keret passzol? A 9mm-es vagy a 12mm-es? Esetleg valami speckó kell bele?

Ilyen gépet tervezek vásárolni és szeretnék felkészült lenni. :D

Nagyon köszönöm előre is!

Krisz

(#365) spyduck válasza Viktor54321 (#363) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor sata 2-es HDD kell neked

(#366) Viktor54321 válasza spyduck (#365) üzenetére


Viktor54321
újonc

Ezt miből gondolod, hogy jó lehet? Lehet, hogy az alap odd csatolója csak sata II? De ha az alaplapi csatoló Sata II a merevlemez meg Sata III , a sata csatolók kompatibilisek oda-vissza csak a gyengébb sata sebességet fogják használni ami van kapcsolatban nem?

Egyébként este belepróbáltam egy hitachi régi 160gb-os vinyót, sztem sata I, a bios nem ismerte fel, de stabilan működik vele az intéző, aránylag gyors az elérés és másolás (min. 40Mb/s) és mentés is, nincs akadozás a delock kerettel ami eddig a leggyengébbet mutatta...... nem tudom mire vélni ezt.

már a vinyó tányérok darabszámára is gondoltam, illetve áram szükségletre (amperbe). Azt hogy a bios nem ismeri fel már feladtam, valszeg nem tudja. Egy win intézőben stabilan működő 500gb vinyó a célra végülis elég lenne... csak a laptopban legyen, és biztonságosan mentsek bármikor, illetve érjem el a fájlokat sérülés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#367) spyduck válasza Viktor54321 (#366) üzenetére


spyduck
nagyúr

Abbol, hogy kb 1000 gepben bovitettem mar ilyen megoldast :)
Szerk: ha talalsz olyan toshiba hdd-t aminek 3gb/s-es a sebessege sztem az is jo lehet.

[ Szerkesztve ]

(#368) Viktor54321 válasza spyduck (#367) üzenetére


Viktor54321
újonc

nem vitatom a tapasztalatod, de szeretném érteni, hogy lehet erre a következtetésre jutni.
Nem értem miért függhet ez a sebességtől, az előző hozzászólásomban írt dolgok miatt.
Köszi előre is a válaszod!

(#369) spyduck válasza Viktor54321 (#368) üzenetére


spyduck
nagyúr

PCH chip kezeli ezeket, valoszinuleg a te gepedbe vmi regebbi kerult. Hogy jutottam erre a kovetkeztetesre? Nalunk nincs olyan, hogy valamit nem lehet megcsinalni, eppen ezert addig szoktam menni amig talalok ra megoldast. A te eseteddel hsonló módon a Dell Inspiron 3537, 5537, 3737, 5737, Lenovo Z50-70 gepekkel jartam így. Mivel nem működött az ODD helyen a gyári HDD, berendeltem a nagykerekbol az ossze letezo típusú 500 es 1000gb-os HDD-t. Ekkor tapasztaltam, hogy a Seagate, Hitachi es Samsung HDD-kel nem mukodnek a fenti modellek, viszont a Toshiba-val es az 1000 eves hattertarakkal mar igen, meg talan a WD-vel is.

Neked milyen geped van pontosan?

(#370) Viktor54321 válasza spyduck (#369) üzenetére


Viktor54321
újonc

acer aspire e5 571g 34wz , alaplap nxmlceu0034340c61c3400 , proci i3 4030u, vinyó (opt. helyére) samsung-seagate momentus spinpoint 8 st1000lm024, gpu nvidia 840m 2gb, az új ssd evo 850 250gb

aha, de a biosomnak akkor a régi hitachit fel kellett volna ismerni ha jól értem. toshibát látta a bios? most akkor bele kéne próbálni egy toshiba sata2-es lemezt.. és talán megmozdul a biosom?

(#371) spyduck válasza Viktor54321 (#370) üzenetére


spyduck
nagyúr

A laptopok tobbsege nem latja a BIOS-ban a HDD-t, még a gyárit sem, ezen nem kell rugóznod. Ha működik akkor jó és pont :)

(#372) Viktor54321 válasza spyduck (#371) üzenetére


Viktor54321
újonc

végülis igen.... a lényeg hogy jól menjen és ne sérüljön adat.

korábbi válaszodban írtad, hogy toshibával mentek a gépek. Az a toshiba vinyó sata 2 volt vagy 3?

sata2 vinyó már alig alig van, legalábbis új. és feltételezés szintjén egyelőre nem rendelnék be netről, közelben sata3 van toshiba. azzal érdemes szerinted megpróbálni? 500gb ami elég lenne

(#373) spyduck válasza Viktor54321 (#372) üzenetére


spyduck
nagyúr

6gb/s - Sata3 - nem hiszem, h működni fog vele
3gb/s - Sata2 - Toshiba vagy WD

(#374) Mark023 válasza spyduck (#359) üzenetére


Mark023
tag

Köszönöm.

Éreztem, hogy ez a két lehetőség lesz. A DVD fog akkor kikerülni. A tárhelyre szükségem van.

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#375) sesztakbence


sesztakbence
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, jövő héten viszem bővíttetni az Asus g551vw típusú laptopomat egy Samsung 850 evo 250 gigás ssdvel. A kérdésem az, hogy egy https://www.aqua.hu/mobile/digitus-25-hdd-beepito-keret-laptop-odd-helyere-95mm-da-71108-493092.html ilyen típusú odd Caddy jó lesz a gépembe hogy beleépítsük a hddt? Vagy egy https://www.polipc.hu/MobileRack_notebookba_SATA_HDD-hez_9%2C5mm_Optibay_Delock_62669-p14377?token=6b059832a64dd9c9d ilyen odd Caddy jobb lenne a gépembe? Válaszokat előre is köszönöm!

(#376) 313313


313313
addikt

Erre esetleg valakinek ötlete?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#377) tálusz


tálusz
tag

Sziasztok!

Egy asus rog 551vw laposban kicseréltem a hdd-t ssd-re de ssd-vel a lapos meg sem nyikkan, természetesen hibátlanul működik az asztali gépemből emeltem át. Egy intel 330-as 120gb-os ssd-ről van szó.
Nem támogatná a laptop az ssd-t vagy esetleg biosban kellene valamit kikapcsolnom?
A válaszokat előre is köszi!

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#378) Szónya


Szónya
csendes tag

Sziasztok!

Új laptopot készülök venni (Lenovo Ideapad 510 a kiszemelt) és gondolkozom a laptopszalon SSD kombó bővítésén. Mit javasolnátok inkább 120 GB SSD + ODD BOX, vagy + HDD BOX? A régi laptopomban sem használtam szinte sose az optikai meghajtót, de nem tudom melyik megoldás lenne jobb.

(#379) 12Makko


12Makko
csendes tag

Sziasztok!
MSI VR630X51 Laptop HDD SSD-re cserélni?

(#380) 12Makko


12Makko
csendes tag

Sziaztok ! MSI VR630X51 laptophoz milyen ssd-t javasoltok, ha egyáltalán lehetséges a hdd cseréje?
Előre is köszi a választ

(#381) Tibe


Tibe
aktív tag

Üdv!

Ismerősöm megkért hogy tegyek a notijába ssd-t, és a hdd menne az optikai meghajtó helyére. Kérdésem az lenne hogy melyik beépítő keret lenne jó ebbe a gépbe : Lenovo ThinkPad T510 4384-Y17 ?
Illetve a fentebb említett 120-as Kingston ssd minden gond nélkül betehető ebbe ugye?

Köszönöm!

(#382) Smithy23


Smithy23
csendes tag

Sziasztok!
Remélem jó topicba írok :) az alábbi problémában szeretnék segítséget kérni.
Adott egy Asus X541N-GQ089-es típusú notebook. A gyári Toshiba hdd-t kicseréltem egy Kingston UV400-as SSD-re. A hiba az, hogy látja az ssd-t a gép viszont nem tudom felvenni a boot listába. A boot listában konkrétan semmit nem mutat, se az ssd-t se az odd-t se az usb-t, pedig minden eszközt lát a gép. Hosszas keresgélés után arra jutottam, hogy talán a CSM módot kellene bekapcsolni a bios-ban, viszont ilyen opciót nem találok.
Nagyon hálás lennék ha valaki tudna segíteni!
Előre is köszönöm!

(#383) moleculez


moleculez
veterán

sziasztok!
Lenovo Z50-70 szeretnek boviteni ODD caddy-vel. A kerdes az, honnan tudom, hogy 9.5, vagy 12.5 kell. Valamint az SSD milyen csatlakozo legyen?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#384) sasa134


sasa134
addikt

Urak, help please...Adott egy HP Probook 6560b, ehhez vettem egy 250gb-os V-nand 850Evo-t, hogy a gyári 320as Hdd-t kiváltsa. Gépen win7, relatíve friss telepítés, 1-2 apró programmal, meg ugy 5-6gb képpel és mp3-mal. A Samu eredeti clone software -e simán felismerte az usb-n feldugott ssd-t és a klónozás is hiba nélkül lement kb 1 óra alatt. Gép kikapcs, HDD kiszed, SSD betesz, első indulás alatt dobott egy (ha jól rémlik) disk loading errort. Kikapcsoltam, újra bekapcs, azóta fekete képernyő. Na,ilyenkor wtf? Klónozás nem sikerült?csináljam újra esetleg másik programmal? Nézzem meg a BIOSt? Rossz az SSD-m?

Avanti Roma

(#385) Feri bácsi


Feri bácsi
tag

Szervusztok!

Egy Asus K501LX-DM047D laptopban szeretném a HDD-t SSD-re cserélni. Nem tudtam kideríteni, van-e plusz hely, vagy cserélni kell. Kérem segítségeteket. Ha cserélni kell, akkor a HDD-t megtartom külső vinyónak.
Olyan szakik válaszát is várom, akik eladással is foglalkoznak, azaz vennék legalább 500 GB SSD-t és be is kellene szerelni.

Előre is köszönök minden infót és segítséget. :C

(#386) mediamiki


mediamiki
csendes tag

sziasztok

van egy régi notebook-om (Toshiba satellite M60-159, pentium M760, 2 GB DDR2 RAM), amit szeretnék fejleszteni, éspedig egy SSD beépítésére gondoltam. A laptopban van jelenleg egy IDE csatlakozású HDD (100 GB) és egy DVD meghajtó.

A kérdésem, hogy hova és milyen SSD-ét érdemes telepíteni?

1) IDE (PATA) SSD-ét a régi IDE HDD helyére? (a 64 gb-os kb. 27 ezer bruttó) vagy
2) mSATA SSD-t egy mSATA IDE átalakítóval a régi IDE SSD helyére? (msata 120 gb kb. 20 ezer bruttó, msata konverter kb. 7 ezer bruttó) vagy
3) az optikai meghajtó helyére egy ssd-ét keretbe, megtartva így az IDE HDD-ét (ssd 120 gb kb 20 ezer, keret kb. 6 ezer bruttó)

Az nem szempont, hogy az optikai meghajtó feltétlenül megmaradjon.

A fontos az lenne, hogy megtaláljam a legjobb ár/érték arányt, vagyis, hogy még elfogadható áron érjek el teljesítmény növekedést.

Mit javasoltok? Melyik a jobb megoldás?

köszi előre is a segítséget,
mediamiki

(#387) Pros


Pros
tag

Sziasztok. Nem tudja valaki mi a gond a hp 250 g4 be tett hdd-vel? 2 caddyvel is probaltam ugyan ez. Windowst is ujra raktam, a hdd új asztaliban tökéletes. Esetleg a hp ban van valami védelem vagy a sata3 hdd miatt??

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#388) Folia141


Folia141
csendes tag

Sziasztok!
Egy Lenovo ideapad 100-15ibd-ba szeretnék egy Kingston SSD Now UV400-t, beszerelni az optikai meghajtó helyére. Egy HDD Caddy 9,5mm Optibay SATA-val ez megoldható?

Választ előre is köszönöm,
L.

(#389) draxyy


draxyy
újonc

Üdv!

Asus X550-JK típusú laptopom (i7-4720hq, gtx950m, 1tb hdd) szeretném bőviteni 250 gb-os ssd-vel. Olyan kérdésem lenne, hogy milyen típusú ssdvel (és hogyan?) lehetne egy kicsit "megtámogatni"?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#390) karesz24


karesz24
újonc

[link]
[link]

sziasztok,

a laptopok közül melyiket ajánljátok? véleményeket is szívesen meghallgatok , vagy ha esetleg 200körül tudtok ajánlani mást akkor azt is megköszönném.

az acert szerintem ssd-vel kellene bővíteni és érdelne hogy lehet-e? és még egy +4gb rammal se ártana és azt úgy lehetséges hogy már a meglévő mellé veszek +4gbot?

asusnál se ártana ram bővítés és ssd is elférne szerintem. és ez lehetséges?

és mennyire macerás bővíteni ezeket a laptopokat?billentyűzetet meg az egészet szét kell szedni hozzá vagy csak hátul leszedem a takaró elemet és belerakom?

és ha esetleg tudtok ajánlani i7-es processzorral és nvidia-ás videókártyával(kevéske tudásom alapján egy gtx 940mx 4gb ddr5 és gtx 950m 2gb/4gb ddr5 amik egészen jól muzsikálnak ilyen áron ) és 8gb ddr4 és ssd is jó lenne de ha ilyen nincs akkor bővítéssel legfeljebb csak most nem akarok 300k-ért gépet venni inkább egy 200k-ért és ha kell olyat amit könnyen tudok bővíteni pl odd helyére ssd-t és a ramot is bírom bővíteni.
használat : mérnöki felhasználás tervező programok és persze játékra is ha már ilyen erőművem van/lesz de a tervező programok a főbb szempont.
előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#391) Zorall


Zorall
csendes tag

Üdv

HP6930p elitebook-ba szeretnék ssd-t, lehetséges? Szeretnémm ha gördülékenyebben menjen a rendszer. Köszi

(#392) aaaarrroon


aaaarrroon
újonc

Dell Inspiron 5558-ba szeretnék plusz hdd-t építeni cd rom helyére. 9,5 mm-es caddy kell hozzá ugye? Erősítsetek meg kérlek. :)

(#393) fransoa.


fransoa.
csendes tag

Sziasztok!
Van egy új állapotban lévő Hp 4535s probok A4-3305m 1.9gh procival.
Gondoltam meg kéne kicsit gyorsitani egy 120Gb SSD-vel. temészetesen a HDD helyére,az optikai meghajtót meg külsőkén használhatóvá tenni.
Nem tudom milyen eredményt tudnék elérni, internet és film nézés terén.
Iszonyat lassúnak tünik 4gb rammal van szerelve.
Nem tudom mi ennek a költség vonzata,és egyáltalán megéri egy ilyen 5éves gépre beruházni.
Valahol olvastam hogy ezekben a gépekben lehet procit is csereléni.
Kérem a hozzá értők segitségét.
Köszi.

(#394) Norton07


Norton07
csendes tag

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni egy LENOVO-G500-59-390091 laptop bővítésével kapcsolatban.
A HDD-ben nem bízom már, <kék halál elő szokott jönni: STOP error : 0x0000007B (0xFFFFF880009A98E8, 0xFFFFFFFFC0000034, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000)> valami betöltési hiba lehet, a merevlemeznél lesz valami gond, így úgy gondoltam azt kivenném és a helyére egy SSD-t tennék, a HDD-t pedig egy külső házban, USB-vel kapcsolnám a laptophoz, persze előtte tesztelném, hogy van-e értelme meghagyni.
Ez így megoldható ugye? Esetleg a laptophoz passzoló SSD-t ajánlani? Bármilyne tanácsot szívesen fogadok, előre is köszönöm!

(#395) Metin válasza spyduck (#1) üzenetére


Metin
újonc

Kedves Spyduck!

Felkeltette érdeklődésem az általad felvázolt téma SSD ügyben, pont azon gondolkodom, hogy egy E-machines E510-re érdemes lenne egy 120 Gb-s SSD-t cserélni, tehát csak SSD, a HDD-t kivenném, Fut rajta szépen a Win_7, csak persze a hardverei miatt lassú. Tudnál tanácsot adni erre a gépre?!

(#396) Metin válasza spyduck (#1) üzenetére


Metin
újonc

Nos, közben bepróbáltam a 120 g-s SSD-t, a HDD helyére. Semmi trükk nem kellett, simán és viszonylag gyorsan fut (mivel I-s csatolóra III-s került), kb. 6x gyorsabb a merevlemeznél.

(#397) kockaskocka


kockaskocka
csendes tag

Sziasztok! Van egy Lenovo Y570es notebookom.
Úgy látom ebben HDD és DVD kiszedése nélkül van lehetőség SSD-t tenni, mSATA-t ha nem tévedek.
Milyen SSD-t ajánlanátok 250 GB méretben 20-40 eFt között? mSATA csatlós SSD-k között vannak méretbeli difik, több méretváltozat (gondolok itt a szélességre, vastagságra, hosszra, amire figyelni kell, vagy az is szabvány?
Szeretném majd a windows-t az SSD-re tenni. Annyi a dolgom, hogyha bent van a SSD, akkor a bootolást a biosban arra átállítom, és arra a DVDről felrakom a Win7et? Az eredeti C meghajtós HDD-m így változatlan marad?
Köszönöm!

(#398) Hajdi


Hajdi
senior tag

Sziasztok! Aspire E1-510 sataIII, avagy alacsonyabb? Alig találtam róla infót. :(
Kapott egy SP S55 slim-et és elég gyér a teljesítménye a megadotthoz képest szinte fele! Bár ez is mérföldekkel jobb, mint az 5400rpm-es Toshiba hdd.

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#399) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Segítségeteket kérném:
Egy lenovo T430 as laptopomba, egy 240 es intel ssd van , az lenne a kérdésem hogy érdemes e win 7 telepitéskor 2 részre particionálni? 1 a rendszernek a 2. pedig tárolni ezt azt....

leginkább sebességileg, és ssd megóvásilag érdekelne a kérdés :F

Elöre is köszi a segítségeteket !

(#400) Hajdi válasza maxika2004 (#399) üzenetére


Hajdi
senior tag

Azzal, hogy 2 részre osztod még nem lesz kevésbé terhelt. Ez nem winchester. Tárolásnál arra ügyelj, ha döl az ssd, akkor buksz mindent.

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.