Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Norbip001


Norbip001
csendes tag

Sziasztok, van egy Lenovo G580-as notebookom. Az elsődleges meghajtó egy 128Gb-os SSD, a második az optikai meghajtó helyett egy 1Tb-os HDD. Az SSD-t szeretném nagyobbra cserélni, méghozzá egy Kingmax NVME 256GB M.2 SSD-re, persze, majd egy sata-mini pci-e adapter is kell majd hozzá. Működhet-e vagy inkább ne is induljak erre? Sajna nem találtam erre vonatkozó infót a notebookkal kapcsolatban..

(#502) koppim


koppim
csendes tag

Egy asus k50id laptopba szeretnék ssd t tenni a hdd helyére. A bios látja de a win 10 telepítője nem találja. Mit kellene csinálni, hogy felismerje. Compatibilis módban látja, de úgy nagyon lassú és a windows se indul róla. Az ssd egy 128 Mb -os kingston lenne.

(#503) mm779


mm779
tag

Sziasztok!

Adott ez a laptop, amit 2016-ban vásároltunk Édesanyámnak:

http://www.laptopszalon.hu/asus/asus-x756ua-ty089d-laptop_23933-adatlap

Az lenne a kérdésem, hogy ez a laptop bővíthető-e utólag SSD-vel és ha igen, akkor milyet célszerű venni bele?

Alapvetően az lenne a cél, hogy a Windows betöltés gyorsabb legyen (tárolásra ott a beépített merevlemez), ezért szerintem 100-120 GB-os SSD elegendő lenne.

Tudnátok esetleg konkrét típust ajánlani?

(#504) erebus


erebus
tag

Sziasztok!
Tanár feleségemnek gyors megoldás kellett online tanításhoz, úgyhogy a régi lenovo g505s laptopjába vettem egy ssd-t. Az ssd ment a gyári hdd helyére, a hdd pedig az optikai meghajtó helyére bay-jel. Az ssd-re felraktam egy frissen vásárolt win10 prót. Eddig rendben is van a dolog, de a dvd olvasó helyén nem látja a rendszer a hdd-t, sőt a bios-ban sincs. Megcseréltem a kettőt és a hdd maradt a helyén, az ssd pedig bekerült a bay-be. És így már pöpec. Látni minden adatot. A bios-ban átállítottam a bootolást az ssd-re, így azzal sincs gond. Maradt viszont az alapkérdés, hogy miért nem látja a bay-ben a hdd-t se az ssd-re telepített windows 10, se a bios, ha a hdd helyén van az ssd. Biztos gyorsabb is lenne úgy a rendszer. Tudnátok segíteni? Viszonylag sürgős lenne... Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#505) szalai019


szalai019
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Ma vettem egy mSATA-t a laptopomba. A kérdés az lenne, hogyan tudom formázni, particionálni? Kell-e particionálni egyáltalán, úgy, mint egy normál SSD-t? Csak tárhelynek vettem amolyan tartalék memóriának, nem fut róla rendszer. A tulaj azt mondta, ne a lemezkezelőben formázzam (ott látja a gép egyébként), mert hogy az nem tesz jót neki. Nem értek annyira hozzá, ezért inkább itt kérdezem meg.
Az mSATA SSD adatai: Samsung MZMETE128HMGR (128GB, 2014-es modell)
A laptop amiben használnám: Lenovo W520
Köszönöm a segítséget.

(#506) 8 válasza szalai019 (#505) üzenetére


8
senior tag

Szerintem hülyeséget mondott. Ha modern oprendszert használsz (és nem mondjuk win xp vagy hasonló korú), akkor nyugodtan formázhatod a lemezkezelőben is.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#507) szalai019 válasza 8 (#506) üzenetére


szalai019
csendes tag

Köszönöm a válaszod. Megoldottam lemezkezelőben, egy sima partíció létrehozással. Igen, Windows 10 van telepítve a gépre.

(#508) winhate


winhate
őstag

Pata ssd 44pin kingfast hoz tud valaki jumper beallitast?
Model: s1 32gb kingfast
2502mcs01-032
Sajna sehol nem talalok es nem szeretnem gatyara vagni.

Csak ezt talaltam.

Koszi a segitseget!

:R

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#509) principali


principali
csendes tag

HP 840 G3 tudja-e kezelni a samsung PM981a SSD-t NVME-s?
Várnám a válaszokat,köszi!
Üdv!

(#510) Mgabeee


Mgabeee
friss újonc

Sziasztok

Hp zbook 14 et szeretnek boviteni. Masodlagos ssd vel. Egy mar van benne azon fut a rendszer de a masodlagosnak valami lehetetlen a merete. 22x60 korulit mertem. Ha valakinek lenne tipp hol tudnek bele ilyen meretu ssd-t venni megkoszonnem

(#511) Messzilátó


Messzilátó
csendes tag

Sziasztok!
Lányom HP 250 G4 gépében szerettem volna az ODD-t kicserélni egy caddyre, amibe egy 240 GB-os Kingston SSD-t tennék. Hardveresen semmi gond, bement, csatlakozik. A probléma ott van, hogy a Win10 lemezkezelőben inicializálatlan egységként hozza. Ő maga fel is ajánlja a kétféle inicializálást (MBR, GPT). A baj az, hogy a művelet hibával zárul akármelyiket is választom. Mi lehet a gondja? Mi mivel nem fér össze? Hogyan tudnám javítani a hibát?
(Az ssd-t már külső tárolóba is tettem, ott szépen elindul, formáztam, másoltam is rá.)
Köszönöm az ötleteket előre is.

(#512) Gombosjudit


Gombosjudit
friss újonc

Egy Asus X5DIJ-SX470D notebook-om van. A CD/DVD olvasója nem ismeri fel a lemezeket. Az OP rendszer elavult. Pendrive-ról sem tudok rá új OP rendszert telepíteni, a régi OP rendszer nem engedi valami oknál fogva. Mit tegyek? Új HDD vagy esetleg SSD meghajtó kellene neki? :F A választ előre is köszönöm szépen!

(#513) Micka21


Micka21
tag


Üdv!
Némi tanácsot kérnék, egy lenovo ideapad 110 15IBR laptop bővítéséhez. (képen)
Kicsit egyszerű szegénykém.
Vettem eddig ODD caddy-t (9mm, még nem próbáltam bele).

Az első hsz-ben ez a rész nekem nem tiszta:

"(d) ODD helyén lévő port nem támogatja a Sata 3-as eszközöket, vagy ha támogatja, akkor csak olyan HDD fog látni ami 3GB/s-nél lassabb (pl.: Dell Inspiron 3537, 5537, 3737, 5737)."

Ez mit jelent, milyen ssd-t vehetek, mire figyeljek, Sata 2 max?

(A gép netezéshez kell és a hdd-vel a win10 lassú, ezen akarok gyorsítani, de még RAM-ot se tudok bele rakni, mert az is integrált.)

[ Szerkesztve ]

(#514) Pyttawrx válasza Micka21 (#513) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Szerintem ebbe vastag lesz az az odd, de lehet csak kép csalóka.
Ha szt írja, hogy nem sata3, akkor annyi, hogy tehetsz bele sata3 ssd-t, de csak sata2 sebességet fogja tudni. Ilyenkor (is), úgy célszerű csinálni, hogy a hdd helyére tenni az ssd-t, erről megy a rendszer, és a hdd tenni az odd helyére a megfelelő opibay-el

(#515) Pyttawrx válasza Gombosjudit (#512) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. ?ilyem oprendszer van rajta? És Bios látja a pendrive-ot? Boot leheetőségek?

(#516) Pyttawrx válasza Messzilátó (#511) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Milyen típusú az a caddy? Illetve az ssd?

(#517) Pyttawrx válasza principali (#509) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen tudnia kell.

(#518) Pyttawrx válasza Mgabeee (#510) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha még aktuális, dobj már egy fotót a csatiról, neg kell a noti pontos típusa. :)

(#519) BioDio


BioDio
csendes tag

Sziasztok!
A régi pavilon DV6 ba a HDD - kivettem , beraktam az SSD és nem látja a BIOS hibakód 0f3 -at küld.
Máik gép felismeri . ( Nem SSD hiba . ) .
Bárkinek bármi ötlete van köszuönettel várom .
Vége az unalmas hétköznapoknak... :DDD

(#520) Pyttawrx válasza BioDio (#519) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia
Mi az ssd típusa? Új ssd vagy másik gépből tetted át?
Gondolom ez a hiba boot választásnál van.
Ha belépsz a bios-ba, ott mit látsz?

(#521) BioDio válasza Pyttawrx (#520) üzenetére


BioDio
csendes tag

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] A biosban a hardver teszt lemegy , ennek ellenére nem látja . Ellentmondásos tudom , ezért nem értem :)
Csatolom a BIOS képeket.

[ Szerkesztve ]

(#522) Pyttawrx válasza BioDio (#521) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ok, de nem válaszoltál mindenre.

(#523) BioDio válasza Pyttawrx (#522) üzenetére


BioDio
csendes tag

Az SSD új Intenso 512 GB.

(#524) BioDio


BioDio
csendes tag

A régi HDD -vel működik .

(#525) Pyttawrx válasza BioDio (#523) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

tehát akkor bios látja csak a boot menü nem, ha jól értem?

(#526) BioDio válasza Pyttawrx (#525) üzenetére


BioDio
csendes tag

Valami ilyesmi. De ez nekem fából vaskarika :F

[ Szerkesztve ]

(#527) Pyttawrx válasza BioDio (#526) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem is fogja látni addig amég nem telepítesz rá oprendszert. :)

(#528) BioDio válasza Pyttawrx (#527) üzenetére


BioDio
csendes tag

De nem tudok mert USB -ről nem megy .
Másik gépről telepítettem SSD -re rá win 10 et és beraktam de nem megy .

(#529) Pyttawrx válasza BioDio (#528) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen, mert valószínűleg uefi win lett ratéve, erre legacy kell

(#530) BioDio válasza Pyttawrx (#529) üzenetére


BioDio
csendes tag

Ezt kifejtenéd ?

(#531) BioDio


BioDio
csendes tag

De tényleg igazad lehet . Valóban UEFI módban van telepítve az SSD re a win 10 . Most már csak arra kell rájönnöm hogy lehet rá legacy-t telepíteni .

(#532) Pyttawrx válasza BioDio (#530) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dv6 nem tudja az uefit, azt hiszem, csak legacy módot. Te valószínűleg amin telepítetted az uefi volt, így uefi boot sector van rajta, így a dv6 nem fogja látni.

(#533) Pyttawrx válasza BioDio (#531) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt olvasd át.
[link]

(#534) BioDio válasza Pyttawrx (#533) üzenetére


BioDio
csendes tag

KÖSZÖNÖM !!! Sikerült megoldani a problémát . Nagy az öröm ... :)

(#535) Pyttawrx válasza BioDio (#534) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szuper. :C Szívesen

(#536) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Adott egy lenovo t480s tipusu laptop amiben nincs ssd. Szeretnék venni bele egyet. 512gb a gyárija azt hiszem. Milyet vegyek tudnátok adni esetleg egy linket? Nagyon szépen köszönöm :R

(#537) banman


banman
újonc

Sziasztok!

Kingston A2000 500GB SA2000M8/500G nvme SSD-t szeretnék rakni a laptopomba, egy sata átalakító segítségével (ODD helyére megy a jelenlegi HDD egy caddyben). Mivel tudom, hogy kb fél év múlva át szeretném majd emelni asztali pc-be az SSD-t, (ami alapból támogatja) ezért esik erre a választás.

Ahogy néztem ez M.2 M csatlakozású, viszont sehol nem találok hozzá megfelelő adaptert, csak B és B+M foglalatúakat.
Tudnátok ajánlani megfelelő darabot?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#538) Pyttawrx válasza banman (#537) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, mi a latop típusa? Link jobb lenne

(#539) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Ide is beteszem a kérdésem:
Adott egy Lenovo Legion y540 telekomos laptop,van benne egy 128as ssd meg egy 500 hdd,az ssd-t bővíteni szeretném,de még soha nem volt dolgom SSDvel,milyen jelölésűt kell vennem a laptopomba? sima,M2...stb,nekem ez már sok :D

Mr.Brightside

(#540) Pyttawrx válasza Pocee (#539) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. M.2 PCIe (nvme). Pl tökéletes lesz neked 512gb kingston A2000-es ssd

(#541) Pocee válasza Pyttawrx (#540) üzenetére


Pocee
senior tag

köszönöm, közben informálodtam, a Samsung 860ast néztem ki, kettő között mi a különbség?

Mr.Brightside

(#542) Pyttawrx válasza Pocee (#541) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A 860 az 2,5" sata
az A2000 meg m.2 pcie, ilyen szempontból teljesen más a 2.
Elég lehet 860-as is bőven. Csk ugye írtad, hogy van egy 500-as hdd is benne, akkor nem fér el benne még egy 2.5" ssd, tehát marad az ssd cseréje. :)
Amúgy mire kell, mire lesz használva?

(#543) Pocee válasza Pyttawrx (#542) üzenetére


Pocee
senior tag

akkor lépjünk tovább, Samsung 970pro (asszem ez a neve) ?talan az pcios Dota meg Pubg a leg húzósabb dolog a gépben. annyit szeretnék hogy 2 hónap múlva ne menjen tönkre :)

Mr.Brightside

(#544) Pyttawrx válasza Pocee (#543) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, az A2000 is megbízható, és ha a 970 nem lesz kihasználva felesleges, plusz neki tuti kell hűtés nekem is olyan van. :) Írtam tesztet róla: [link]

(#545) Pocee válasza Pyttawrx (#544) üzenetére


Pocee
senior tag

Elolvasom, köszönöm. nyilván nem ragaszkodom hozzá ha azt mondod elég az a2000 ezt is elfogadom csak laikusként nyilván a legjobbat akarja az ember és tök homályban vagyok ebben a témában.
viszont ilyen plusz hűtésekkel nem akarok operálni

Mr.Brightside

(#546) Pyttawrx válasza Pocee (#545) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor főleg A2000 :K :D

(#547) barm


barm
tag

Sziasztok
Van egy Asus K53SV laptopom, i7-es. Teljesen le van lassulva, kb 10 perc, mire magához tér bekapcsolas után. A rendszer el sem indul egyből, valami hibauzenet jön előbb elő piros DOS-os háttérrel.
Újra telepíteném a rendszert.
Mi a hátránya annak, ha ezt egy új ssd-re teszem a hdd helyett?
Köszi a segítséget

(#548) Pyttawrx válasza barm (#547) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia mire gondolsz hatrany alatt?

(#549) barm válasza Pyttawrx (#548) üzenetére


barm
tag

Az előnyét tudom. Gyorsabb, halkabb, aksi...
Van olyan, hogy valamiért nem fog működni rendesen a régi laptopban? Vagy mégsem éri meg, mert nem is lesz gyorsabb tőle...?
Vagy mindenképp érdemes belevagni?
Ha igen, milyen ssd a legjobb választás?

(#550) Pyttawrx válasza barm (#549) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor tudni kellene mibe teszed bele. annyi "hátrány" szokott lennni a régebbi laptopoknál, hogy lehet az még SATA II, így az elméleti sebessége "csak" a SATA II szabványnak megfelelő lesz és nem SATA III, de! ez a gyakorlatban egy átlag használatú laptopnál (rendszer, net, játék... stb) nem fog kijönni, legalább is nem érzed.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.