Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Mike81 válasza Diokhan (#300) üzenetére


Mike81
senior tag

Köszi a választ. A program betöltésekor gyors a gép nincs vele. semmi baj. Meg használat közben sem lassú, csak néha teljesen kifagy 3-4másodpercre. A program eredeti nem is tört verziós. De akkor első korben inkább veszek még bele egy 4 Gb ramot. Az úgy is olcsóbb mint az ssd.

(#302) Diokhan válasza Mike81 (#301) üzenetére


Diokhan
addikt

Igen. Ebben az esetben szerintem az a jelenség játszódik le, hogy a RAM megtelik, és elkezdi a gép használni a virtuális memóriát, amiben adatot cserélni tovább tart, mint a fizikaiban, emiatt akadhat meg néha. Én is a RAM bővítést javaslom.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#303) spyduck válasza Mike81 (#294) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szia,

Indíts egy erőforrás figyelőt a Windows-ból és használd közben a programot. Skálázza a CPU, RAM és HDD használatot. Logikusan kikövetkeztethető, hogy ami 100-90% környékén mozog az kevés.

[ Szerkesztve ]

(#304) spyduck válasza gregkoi92 (#297) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szia,

Kingston UV400 olcsó és megbízható. Kb 500 db értékesítésén vagyunk túl és nem láttunk még hibás darabot belőle. Adatmentő cégeknél se túl gyakran jár Kingston SSD (Fury, V300, UV400). Nyilván találsz gyorsabbat, de minek? Szerintem a megbízhatóság a legfontosabb.

(#305) spyduck válasza lordkozsi (#299) üzenetére


spyduck
nagyúr

2280-as kell bele. Nem vagyok benne 100%-ig biztos, de hiába tuszkolod bele a 2242-est nem fogja látni, másrészről pedig a 2280 olcsóbb, nincs értelme a 2242-nek. Ha jól rémlik van pár SSD típus amit a 450 G4 nem szeret, de nem találom a levelezésemben. Kingston és Transcend biztos jó lesz hozzá. Talán az Adata-t nem szereti, de az úgy is egy borzalmasan rossz SSD (Sp900).

(#306) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Hp 8560w-t bővítenék SSD-vel. Az ssd egy 250-es Samsung 850 Evo, a gépben lévő hdd egy 750-es 7200rpm-es Hitachi. Van az optikai meghajtó helyére beépíthető keretem.

Mindenképp át kellene rakni az eredeti hdd-t az upgrade bay-be? Elvileg az upgrade bay 500GB-os hdd-t támogat csak (bár nem tudom ez mennyire igaz, miért ne támogatna nagyobbat a sata csatlakozó), illetve akkor elveszíteném a leejtés elleni védelmet, aminek pont a hdd esetében van értelme.

Mennyivel lesz gyorsabb az ssd a hdd helyén a beépítőkerethez képest?

Ha nem cserélem a helyüket, hanem az upgrade bay-be rakom az ssd-t, majd migrálom rá a hdd tartalmát, akkor utána hogy fog bootolni a gép? A D:\-ről fog futni a windows minden gond nélkül, ha az upgrade bay-t állítom be elsőnek BIOS-ban? Futás közben hogy tudom ellenőrizni, melyik tárolóról fut a windows?

(#307) Mike81 válasza spyduck (#303) üzenetére


Mike81
senior tag

Köszi a tippet. Bevallom ez eszembe sem jutott😁

(#308) lordkozsi válasza Viking001 (#275) üzenetére


lordkozsi
újonc

A végén visszaraktad a HDD-t a gépbe vagy maradt külső háttértárként?

Don't mess with time.

(#309) adika4444 válasza spyduck (#305) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Láttam hogy a 900-as Adata problémás, az SX930-ról SATAIII mi a véleményed? Jelenleg az van a gépemben, nincs vele gondom, de azért érdekel hogy mik vele a tapasztalataid nagyobb mennyiségben.

üdv, adika4444

(#310) spyduck válasza adika4444 (#309) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezzel nincs tapasztalatom. Az SP900-ak 1-1,5 év után majdnem mind tonkrementek.

(#311) gregkoi92 válasza spyduck (#304) üzenetére


gregkoi92
újonc

Köszönöm szépen a választ! :)

(#312) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki épített már be ssd t packard bell gépbe?Nekem egy packard bell easy note TM85 ös laptopom van kb 6 éves az ssd meg egy samsung 830 128gb lenne 95% os

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#313) spyduck válasza Pityu. (#312) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nincs kizaro oka a beepitesnek.

(#314) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! Találkoztatok már olyan hibával hogy Hdd Caddy esetén rendszer megszakítások illetve system nagy cpu használatot eredményez?

Az optibayen van egy kapcsoló, bármelyik állapotban is van ugyanez az eredmény.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#315) spyduck válasza haxiboy (#314) üzenetére


spyduck
nagyúr

HP 15-nél igen, nem tudtam végül megoldani, így elkönyveltük annak, hogy az a típus nem bővíthető ezzel a megoldással.

(#316) haxiboy válasza spyduck (#315) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem sikerült megoldani a problémát, egy kapcsoló van a HDD Caddy oldalán ezt kellett átváltani. Ha ezzel sem működik akkor 2 pin össze van forrasztva itt kell a rövidzárat megszűntetni. Nem tudom végül nálam melyik használt, mert írtak olyat is hogy ha túlmelegedik a gép is lehet ez a hibajelenség. Én kapcsolóztam, illetve újrapasztáztam a notit ha már szét szedtem darabokra. Kapott egy kis noctua pasztát ettől jól érzi magát, ami rajta volt morzsolni lehetett.

Problem solved, remélem nem is lesz vele több gond.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#317) spyduck válasza haxiboy (#316) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én 8 gépet bontottam ki meg vagy 3 boxot, ott nem az volt a baj.

(#318) Zsooo85


Zsooo85
újonc

Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy SSD-t notebookba, amit beépítettem a HDD helyére, a HDD-t meg a DVD író helyére.
Egy gondom van csak, hogy az író helyén lévő HDD-t folyamatosan ki-be kapcsolgatja a notebook.
Egy idő után sztem ettől tönkre fog menni. Hiába kapcsoltam ki az energiagazdálkodásnál az elalvási időt.
Van vkinek ötlete, hol lehetne még állítani?

Köszönöm!

(#319) dugo_ válasza Zsooo85 (#318) üzenetére


dugo_
veterán

Felraksz egy HardDiskSentinelt, beállítod Windows-zal együtt indulónak, a Lemez - Fejlett energiagazdálkodás menüben pedig felrántod az égbe a csúszkát, beállítod automatikusra és többet nem parkol. (Csak regisztrált programverzió esetén jegyzi meg).

(#320) spyduck válasza dugo_ (#319) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezt nem is tudtam, jó ötlet, köszi :R

(#321) Zsooo85 válasza dugo_ (#319) üzenetére


Zsooo85
újonc

Kipróbálom, köszi!

(#322) haxiboy válasza dugo_ (#319) üzenetére


haxiboy
veterán

HD Sentinel melyik verziója támogatja a standardban is benne van ez?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#324) haxiboy válasza haxiboy (#322) üzenetére


haxiboy
veterán

Na fel is dobtam egy standerdet, valahonnan még megvolt az örök licensz amit kaptam, tökéletes :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#325) Nukler


Nukler
újonc

Sziasztok,

Van egy ASUS X540L tipusú notebookom, amit szeretnék kicsit felturbozni. Először egy SSD-vel, ezért a kérdésem az, hogy milyen 120GB SSD kellene vásárolnom, ahhoz hogy jó is legyen hozzá. Másodszor pedig sajt magam is betudom szerelni vagy keresnem kéne ehhez valami szakembert. - Szereltem már gépet, raktam is össze, de laptopot soha nem csináltam.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#326) haxiboy válasza Nukler (#325) üzenetére


haxiboy
veterán

Sajnos az már teljesen egyben van, szét kell szedni miatta a gépet. A net tele van videókkal.
Bármilyen SSD jó, nyilván a jobb minőségűek gyorsabbak, élettartamban a mai SSD-kkel nincs gond mire tönkre mennek elfelejted a gépet is.
Amik tuti jók mert azokból használok asztali gépben és notiban : Samsung 850 EVO illetve PRO, Kingston HyperX 3k, illetve most egy SUV400-at kapott barátnőm a notiba.

Szakemberrel jobban jársz, akár itt aprón is. Privátban tudok ajánlani kollegát aki nekünk kijelző cserét illetve optibayt/ssd-t is szerelt.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#327) Nukler válasza haxiboy (#326) üzenetére


Nukler
újonc

Nagyon szépen köszönöm, jöhet az ajánlás privátban.

(#328) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok, egy 6 éves laptopot (Asus KS53) szeretnék használhatóbbá tenni és gondoltam ezt egy ssd-vel. A jelenlegi hdd-t cserélném ssd-re, ez egyszerű ás világos, viszont mi a helyzet az sshd-vel? Ha a 120 vagy 128 GB-os ssd elég lenne, akkor is gondolkozzak sshd-n? Megbízható az sshd? köszi

Tiszta Windows, rendes ház!

(#329) dugo_ válasza scabi78 (#328) üzenetére


dugo_
veterán

Ne vegyél SSHD-t, meg sem közelíti az SSD sebességét és csak azokat a gyakran használt folyamatokat fogja gyorsítani, amit be tud cache-elni arra a pár giga helyre. Ha kell a tárhely, akkor tartsd meg a merevlemezt az ODD helyére rakott keretben.

Ha 120GB elég, akkor vegyél bele egy HyperX Fury-t 19k körül és kész.

(#330) scabi78 válasza dugo_ (#329) üzenetére


scabi78
senior tag

Köszi a választ! :R
Használtan nézek itt az aprón ssd-t, 10 k körüli összeget szánok rá.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#331) The Head


The Head
csendes tag

Sziasztok,

Egy Acer Aspire E5-575G NX.GDZEU.037 notebook-ot készülök venni, és mellé SSD-t szeretnék rendelni. A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel a típussal, lehet-e könnyen, csupán a hátlap levételével M.2 SATA 2280 SSD-t tenni bele.

Láttam YT-on videókat hasonló típusokról, ahol ez lehetséges, a RAM mellett van a helye, viszont pont az 575G-ről egy hasonló videó sincs, ahol láthatnám ezt.

(#332) derrik


derrik
őstag

Sziasztok!
Majdnem laikusként szeretnék egy Lenovo t430 intel3320 processzoros gépembe ssd-t és az optikai vacak kikerülne oda menne a hdd. Milyen alkatrészeket kell vennem hozzá ami nem gagyi. Ha valakinek általánosan vagy típusra vonatkozóan lenne tapasztalata szívesen venném a segítséget. /milyen méret, milyen márka, honnan/
Ami még lényeges lenne a hdd-t klónozni az ssd-re
Köszönőm!

(#333) Totorovszki


Totorovszki
újonc

Sziasztok!

Asus K501LB-be épített már be valaki SSD-t? Annyit már kiderítettem, hogy 2280-as kell bele.
Csatoló típusával (B, M, B&M) kapcsolatban tudna nekem valaki segíteni, hogy milyenek mennek bele a csatlakozóba?

Ezt a két fajta SSD-t néztem ki:
- SSD M.2 SATA Samsung 950 PRO SATA3 SSD - 256GB - MZ-V5P256BW
- SSD M.2 SATA Transcend 2280 Premium - 256GB - TS256GMTS800

Köszönöm előre is a segítséget!

(#334) dugo_ válasza Totorovszki (#333) üzenetére


dugo_
veterán

A 950 Pro nem SATA, az biztos nem fog működni benne.

Azt a Transcendet nem ismerem, Spyduck azt írta anno, hogy nem kellett eddig még garizni belőle.
Ha találsz Sasmsung 850 EVO-t 5 évvel, akkor a plusz garancia miatt megérheti.

(#335) Totorovszki válasza dugo_ (#334) üzenetére


Totorovszki
újonc

Köszönöm a választ!

(#336) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
ACER ES1-572-33HB Laptopomat szeretném SSD-vel bővíteni és az ODD-t kivenni. Mennyire macerás ezt megoldani? Milyen alkatrész kell a beépítéshez? Házilag is kivitelezhető egy kis műszaki érzékkel? Tudnátok ebben segíteni? Egy 120 gb-os SSD-vel szeretném felpörgetni a gépet.

(#337) holden72


holden72
tag

Sziasztok,
Lenovo G505 laptopba vettem egy Ice-Box Caddy-t, a laptop eredeti HDD-t (1TB Seagate) betettem az ODD helyére, az eredeti HDD helyére az új SSD (120GB Kingston Fury) került.
Minden szuperül működik, az új SSD-ről bootol a rendszer (win8.1) mértem egy tesztet a DiskMark programmal, ezek az eredmények:

HDD:

SSD:

Kérdésem:
Rendben van ez? Kevésnek találom az SSD 256MB/s olvasási, ill. 184MB/s írási sebességet.
Van még valami beállítási lehetőség? Lehetne még rajta gyorsítani?
Nagyon köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#338) dugo_ válasza holden72 (#337) üzenetére


dugo_
veterán

A Fury sosem volt szekvenciális írásban bajnok, 180MB/s a gyári érték a 240-es modell esetén.
Az olvasás lehet amiatt alacsony, mert csak SATAII interfész van a laptopban, ezért az elméleti 300MB/s-os határ alatt lesz valahol az SSD olvasása. Nálad épp 250 körül, normálisnak mondható, ha ez a helyzet.

Egyébként az összehasonlíthatóság miatt inkább CDM-mel mérj és dobhatnál fel egy SSDOK képet is, hogy AHCI-ban lett-e telepítve, illetve működik-e a TRIM.
https://logout.hu/bejegyzes/bodor/gyorstalpalo_ssd_sebesseg_problemasoknak.html

https://logout.hu/bejegyzes/fire_soul_cd/ssdok_ssd_informations_tool_by_fscd.html

Egyébként nekem az 1TB-s lemez adatai furcsán magasnak tűnnek egy notivinyóhoz képest, az nem egy SSHD véletlenül?

[ Szerkesztve ]

(#339) holden72 válasza dugo_ (#338) üzenetére


holden72
tag

Köszi a gyors választ, máris nézem és jelentkezem!

(#340) holden72 válasza dugo_ (#338) üzenetére


holden72
tag

Nos itt vannak a fotók:


Mi a véleményed?
Nagyon köszönöm!

(#341) dugo_ válasza holden72 (#340) üzenetére


dugo_
veterán

Minden jónak néz ki, TRIM, AHCI rendben. A harmadik sorban kicsit alacsonyabbak az értékek a Flash SSD topik méréseihez képest, de ez adódhat az AMD chipset és a hozzá való driver miatt is.

Ha nem kell a hibernálás, akkor tiltsd le (így a fast startup se fog működni), azzal nyerhetsz 6 giga szabad helyet. Egy SSD gyorsabban megcsinálja a hideg reboot kört, mint a hibernálást, ébresztést.
CMD rendszergazdaként: powercfg.exe /hibernate off

Esetleg azt nézd még meg, hogy az Eszközkezelőben tudsz-e váltani szabványos AHCI driverre és ha igen, változnak-e a sebességértékek. Ha nem, akkor is rendben van minden, ebben az esetben ennyit tud ebben az AMD-s konfigban.

(#342) holden72 válasza dugo_ (#341) üzenetére


holden72
tag

Nagyon szépen köszönöm, rengeteget segítettél!
:DD :R

(#343) 313313


313313
addikt

Van egy 1TB-s hdd-m. Másodlagos meghajtóként üzemel egy HP 250 G5-ben. Előtte egy Asus k52j-ben volt. Mind a két készülékben előjött, hogy beakad/megáll a hdd (Hd Sentinel 199-es hibakódot dob rá, a számláló 4410 körül jár már 312 nap alatt...) Mi okozhatja a hibát, nyilván kábel nem lehet (Hd Sentinel honlapján azt írják hiba megoldásnak), a 2 gépben különböző caddyt van/volt.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#344) ToniSlow


ToniSlow
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, pontosabba inkább ötletet.
Jó pár gépet csináltam ssd csere/optibay kombó tuningolással, azonban most egy kifogott rajtam.
Egy Lenovo G510 az alany, a jelenség a következő:

- ha bent van az optibay akkor vagy látja a bios vagy nem, ha nem látja elindul az OS, ha látja akkor nem
- átraktam az optibay-t másik gépbe, ott hibátlan (természetesen lemezzel együtt)

Az optibay-ben egy st1000lm024 hn-m101mbb lemez van, ez volt eredetileg a gépben.
Furcsa mert áramot kap, hallom hogy próbálja elindítani a lemezt de nem pörög fel.
Lehet hogy nem kap annyi áramot azon a sata csatlakozón hogy fel tudja pörgetni a lemezt?

[ Szerkesztve ]

(#345) hofitomi


hofitomi
újonc

Sziasztok! Cserélném ssd-re a tárhelyem. 250gb a cél,milyen típust kell vennem? Hp Elitebook 8560p amibe raknám. Köszönöm.

(#346) adika4444 válasza hofitomi (#345) üzenetére


adika4444
addikt

Milyen SSD-t topikba nézz be. SATA-III-as SSD kell neked, de ha odaírod igényeid és összefoglalót elolvasod akkor ott tudnak segíteni a legjobbat kiválasztani.

üdv, adika4444

(#347) Delírium


Delírium
csendes tag

Sziasztok!

Egy ASUS G551VW laptop vásárlásán gondolkodok és azt szeretném megtudni, hogy tudnám e bővíteni egy SSD-vel ha azt betenném a HDD helyére, illetve ha újonnan veszem akkor bukom e ezzel a garanciát?

(#348) dugo_ válasza Delírium (#347) üzenetére


dugo_
veterán

Nem bukod, szerelőablak alatt elérhető a meghajtó és a memóriafoglalat:

(#349) koc1202


koc1202
újonc

Sziasztok!

Lenovo IdeaPad G50-45 80E300GGHV Notebook-ba szeretnék SSD-t tenni a HDD helyére, a HDD-t pedig a DVD meghajtó helyére. 128GB-osra gondoltam, milyet érdemes venni? 2,5"-os SSD-nek ugyan olyan a csatlakozója mint a 2,5"-os HDD-nek? Ehhez a laptophoz külön van beépítő keret vagy azok sablonok?

Előre is köszi a válaszokat!

(#350) alma-ata


alma-ata
csendes tag

Szia! HP Pavilion DV6 2010-eh laptophoz milyen ssd-t javasolsz, ha egyáltalán lehetséges a hdd cseréje?
Előre is köszi a választ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.