Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#357) Viktor54321 válasza spyduck (#1) üzenetére


Viktor54321
újonc

Segítséget szeretnék kérni!
Egy acer aspire e5 571g 34wz laptop kapott egy Evo 850 ssd-t (250gb), a hdd helyére került, az eredeti hdd pedig az odd helyére keretben. a bios nem látja az odd helyére rakott meghajtót, próbáltam másik merevlemezt és 2 ssd meghajtót is, továbbá másik beépítő keretet, amelyekről tudom hogy másik gépben működnek, így azt hiszem kizártam hardver hibát a meghajtók terén. (De optikai meghajtót azonnal felimseri a bios! tehát az alaplapi csatlakozó is jó szerintem) A bios frissítettem, de semmi eredmény. Annak ellenére hogy a bios nem látja a lemezt, a windows igen, de cserélhető lemezként ismeri fel és hol megjelenik hol nem, indítás után nem ismeri fel az intéző csak a lemezkezelőben látom, alvó állapot után ébredésnél viszont felsergeti a hdd-t (optikahelyén) és cserélhető lemezként látja az intéző.
A ssd-re új win 8.1 (tiszta) van és alvóállapotból ébresztés után tudom elérni a hdd-t, ez így nem a legjobb és az olvasási sebessége nagyon gyenge egyébként.... Hogyan tudom elérni, hogy a BIOS felismerje az optikai meghajtó helyén lévő merevlemezt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.