Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) erdey_a válasza #49155328 (#4948) üzenetére


erdey_a
őstag

nekem ökölbe szorul a talpam, mikor ezt minden kávés témához beírod.
nem kell itt a kávépride. az apa férfi, az anya nő, a kávébuzik meg csinálják a négy fal között. ;]

Vérboci

(#4952) Digitalpimp válasza erdey_a (#4951) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

:C

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#4953) krizmo_ válasza erdey_a (#4951) üzenetére


krizmo_
addikt

+1 :C

(#4954) Ance válasza bul07 (#4944) üzenetére


Ance
őstag

Ja. Sajnos az csak a szegény németeknek jár mostanában. Decemberben 2 nespresso vertuo gépet vettem. 30 doboz/gépért ingyen adták. Mivel amúgy is kb. 60 doboz felett éri meg onnan rendelni ide, így jártak. Remélhetőleg idén hozzánk is elér a vertuo széria és akkor megint lesz ingyen gép akció, ha áttérsz az új rendszerre. Főleg ha már az összes gépet itt gyártják nálunk. :K

Lorcsi: igazad van, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#4955) Balázs Z. válasza erdey_a (#4951) üzenetére


Balázs Z.
tag

:C Egyetértek! 20 évet végigszenvedtem "kávébuziként", volt idő, hogy a másfél hetes pörkölésre már húztam a számat, a kéziőrlők típusairól vitatkoztam barista-oktatókkal, aztán pár éve megvilágosodtam, eladtam mindent, maradt egy kis 3 személyes Bialetti Moka Express, veszek bele ilyen Omniát meg hasonlókat, és nyugodt vagyok, hogy nem kell ezzel foglalkoznom többet :D

(#4956) twollah1976 válasza Balázs Z. (#4955) üzenetére


twollah1976
őstag

A kezi kaveorles nekem megmozgatta a fantaziam.

Zenere csinaltad?
Grindcorera? Eeeerteeeed grind, eeerteeed?!?!

Volt valami utem?
Letetted az asztalra az orlot vagy kezben tartottad?
Vizszintesen volt az orlo vagy erre nem figyeltel?
Fa, fem, uveg volt az orlo?
A pengek acelbol, nemes acelbol, keramiabol keszultek?
A tengelyt olajoztad vagy elelmiszer ipari olajjal kented, hogy ne vege fel az orlemeny az olaj szagat?
Milyen gyorsan orolted?
Figyeltel arra, hogy az orles folyaman ne melegedjen tul az orlemeny, hogy ezzel a fontos illoolajok ido elott ne parologjanak el?
Milyen homersekleten, relativ paratartalom mellett oroltel?
Azonnal felhasznaltad az orlemeny vagy elraktad kesobbre?

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4957) sambenez válasza twollah1976 (#4956) üzenetére


sambenez
addikt

Ezt még végig olvasni is durva, nem hogy csinálni. ;]

(#4958) twollah1976 válasza sambenez (#4957) üzenetére


twollah1976
őstag

El nem birod kepzelni, hogy mennyi mindenre oda kell figyelni egy orlesnel!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4959) cof válasza twollah1976 (#4956) üzenetére


cof
veterán

Uhh, fa..om. Gyors dobok is fel egy Tchibo kotyogóst.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#4960) Balázs Z. válasza twollah1976 (#4956) üzenetére


Balázs Z.
tag

:D :D :D Neeeee, pont ezek miatt hagytam fel az egésszel, nagyon jól elkaptad a hangulatot :C

(#4961) #49155328 válasza Balázs Z. (#4955) üzenetére


#49155328
törölt tag

Akciós a virágföld az Obiba, jó lesz bele az is! ;]

(#4962) Balázs Z. válasza #49155328 (#4961) üzenetére


Balázs Z.
tag

Obi??? Az túl jó, legyen akciós Spáros virágföld! (Utóbbitól idén az átültetett szobanövények fele erős hanyatlásnak indult)

(#4963) Top cat válasza #49155328 (#4961) üzenetére


Top cat
őstag

Vakondtúrás ingyen van, ha már spórolós topik. :DDD

(#4964) Csabex válasza twollah1976 (#4956) üzenetére


Csabex
őstag

Ajánlom, hogy látogass el ide... Nekem ugyan mentve van a topik és követem is, de amilyen szinten zajlanak ott az eszmecserék még nem sikerült hozzászólnom, de igazából csak a figyelés volt a cél alapból, hogy okuljak én is :) Kegyetlen, hogy ilyen szinteken is lehet művelni a kávéfőzést :DDD Parci lelkes kávérajongó és jókat is szokott írni, illetve van hogy néha előkerül retro eszköz is :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4965) twollah1976 válasza Csabex (#4964) üzenetére


twollah1976
őstag

Valami hasonlo vackot raktam fel a szekreny tetejere par nappal ezelott.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4966) Csabex válasza twollah1976 (#4965) üzenetére


Csabex
őstag

Le ne essen, mert ezek sokat érnek :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4967) twollah1976 válasza Csabex (#4966) üzenetére


twollah1976
őstag

Ha az onnan leesik akkor mar valami nagy dolog tortent a vilagban.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4968) #49155328 válasza Top cat (#4963) üzenetére


#49155328
törölt tag

+ egy kis vakond szar és ilahtja is az akciós cibet kávét.🤭🤣

(#4969) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Ez nem a topik témája. Minden kv-val kapcsolatos dolog, ami nem beszerzéshez, árhoz kapcsolódik törlöm. Elsőre figyelmeztetés, másodjára már topiktiltás.
Pro és kontra oldalra egyaránt vonatkozik.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#4970) bul07


bul07
nagyúr

Lidl

Most komolyan
Ehhez a kapszulához mely gyártó gépei használható
Mert már gondolkodtam szüleimnek gép ajándékozáson, de sokallottam a kapszula árakat, de 46Ft/db azért már vállalható lenne
Sok kávét isznak, 6adagost van hogy 2-őt főznek egy nap
Csak egy lista kellene

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4971) Csabex válasza bul07 (#4970) üzenetére


Csabex
őstag

Azt írja a dobozán, hogy Nespresso gépekkel kompatibilis. Bővebben itt írnak róla és ugyanebben a cikkben van egy link a kávégépekhez is. Egyébként tényleg jó árban van, köszi a tippet :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4972) Paxker315 válasza bul07 (#4970) üzenetére


Paxker315
addikt

az sok? én egyedül élek, egyemberes háztartásban, és naponta 4-5x főzök a hatadagos kotyogósaimon (kettő van, mert 1-gyel túl lassú és körülményes folyamat volt). Mellé néha 1-2 doboz energiaitalt is elkortyolgatok.

Nem érzem soknak, a nyugalmi frekim 45, vérnyomásom 105/70. És TÉNYLEG ennyi kávét iszok, meg az energiaitallal sem spórolok.

Úgy érzem, szükségem van ezekre, az ízre mindenképp'. Na de én most kiszállok :D bármi olcsó kommerc megteszi!

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#4973) fateless válasza Paxker315 (#4972) üzenetére


fateless
veterán

Akkor neked nem köszönünk úgy, hogy hosszú, eredményes életet ;)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4974) MADcat válasza fateless (#4973) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nagyon nem. :Y

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#4975) Paxker315 válasza fateless (#4973) üzenetére


Paxker315
addikt

Mé? cukormentes az összes, gabonát-cukrot tizenhárom éve nem ettem, éjszaka a nyócórát minimum megalszom, sportolok heti hét nap, egy szakadt zsírmájam sincs, pedig az "kötelező tartozék" ma már, koszorúserek, nyaki erek rendben, életemben nem dohányoztam, alkoholt 2007 óta nem iszom, a keringésem kiváló állapotú, a bőröm is :D Mi ke' még?

Kis észrevételek a délelőtti túráról
Penny Silan öblítő 2 pontot ad 1300ft& literje 470ft körül van.
Penny Czifra és Palotás mix saláták 169 ft-ért (ezek nyersen, nem szabad elrontani azzal, hogy lelocsolod bármivel)
Penny Prosciutto Crudo, 200gr, 350 ft

LIDL konyhai tisztítószer, saját márkás "Doussy" öblítő & borotvahab & kézkrém nagyon korrekt árakon, el is tapsoltam az ajándékkártyám. Ahová járok, ott alsógatyák, ingek is pici árengedménnyel voltak. Sőt, a gyökeres fenyőkből is, ami megmaradt, kedvezményes : ) Aki kertbe gondolná.. :U Karácsonyi dekorcuccokat azért nem említem, mert, nekem azért "fájdalomküszöb" valamit megvenni azért, hogy pár hétre dekorálja a lakást, aztán rohadjon a szekrényben..

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#4976) zoleeno1 válasza Paxker315 (#4975) üzenetére


zoleeno1
addikt

Boldog élet? ;] (bocs, nem tudtam kihagyni :DDD)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#4977) k-dani


k-dani
csendes tag

Rossz híre miatt évente kb. egyszer eszünk virslit és az az egy alkalom most közeleg. Hol, melyiket érdemes, ami minőségi és árban is jó? Aldi, Lidl, Spar, Penny van elérhető távolságban.
Ugyanitt kölyökpezsgő ajánlásokat is várok.

(#4978) Drughi válasza k-dani (#4977) üzenetére


Drughi
addikt

Rossz híre miatt?
Akkor májkrém, kenőmájas, mindennemű felvágott is kerülendő, a 'tej'termékekkel együtt.

Nyilván a virsli kb a legalja, de pont ugyanabból készül mint sok szalámi

(#4979) #49155328 válasza Drughi (#4978) üzenetére


#49155328
törölt tag

Napfényen kell élni! :C
Bár abban meg az uv káros. ;]

(#4980) k-dani válasza Drughi (#4978) üzenetére


k-dani
csendes tag

Listákban szokott előkelő helyen szerepelni, mint a legegészségtelenebb ételek egyike (bár vannak fenntartásaim, lehet, hogy a listát pl. amerikai oldalakról vették át magyarra, ahol esetleg egész mást jelent a virsli, vagy eleve féligazságokat tartalmazott már az eredeti is, vagy a sonkalobbi rendelte stb.). Emlékeim szerint a színezőanyagot, sótartalmat, tartósítószereket, állományjavítókat, az alapanyag (hús) minőségét és mennyiségét szokták kritizálni. Ebben "erős" állítólag a virsli. Meg szokták emlegetni, hogy jobb, ha nem tudja az ember, miből készül a párizsi és a virsli.
Amúgy igen, kerülöm a májkrémeket is, a felvágottból is a leginkább természetest keresem (pl. Pikok Pure).
Szóval van olyan, ami ezen szempontok alapján még minőséginek számít? Csak a Spar akciós újságban 2 oldal van tele virslifélékkel.

FPSTunker: A napfénynek (UV sugárzásnak) talán van olyan adagja, ami inkább előnyös, mint káros (és azzal már évezredes tapasztalatunk is van). A nitritekkel/nitrátokkal kapcsolatban nem vagyok biztos, hogy van-e előnye az egészségre.

(#4981) raziel01 válasza k-dani (#4977) üzenetére


raziel01
veterán

Lidl. Pikok virsli. [link]
Pont akciós. Ha jól rémlik 82%-os hústartalmú.
Én ilyenkor szoktam venni 3 kilót és megy a fagyóba. Több hónapig elég ha néha megkívánok egy hot dogot vagy csak este munka után nincs kedvem főzni akkor mikróban vagy gázon pár perc alatt kész is. Mellé lehet akár héjában főtt krumplit csinálni vagy 2 tükörtojást sütni stb.

[ Szerkesztve ]

(#4982) rushty válasza raziel01 (#4981) üzenetére


rushty
senior tag

Tavaly decben 479/kg volt.

Revolut meghívó pü-ben

(#4983) raziel01 válasza rushty (#4982) üzenetére


raziel01
veterán

Igen nekem is rémlett, hogy olcsóbb volt. 2 vagy 3 éve is annyi volt.
Gondolom rájöttek, hogy nem érdemes féláron adni, mert ennyiért is megveszik úgyis.

(#4984) KTU válasza raziel01 (#4981) üzenetére


KTU
addikt

Régebben ez tényleg virsli néven futott, most viszont rudacska :F

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4985) bul07 válasza raziel01 (#4981) üzenetére


bul07
nagyúr

Amúgy nem véletlen hogy nem virsli a neve, szerintem nem hozza a virsli névhez való követelményeket

[link]

Amúgy virslinél is a minél nagyobb hústartalom, és ami még fontos minél kisebb százalék csontokról mechanikusan lefejtett hús legyen, legjobb ha nincs is benne

De amúgy minden felvágottnál a lényeg hogy minél kevesebb százalék csontokról mechanikusan lefejtett hús legyen benne

(#4984) KTU

Van Pikok virsli is, annál azt hiszem 92% van ráírva mint hústartalom

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4986) Top cat válasza KTU (#4984) üzenetére


Top cat
őstag

Az már régi csomagolás. Újabban így néz ki.

Nekem is feltűnt. Ez valami új, vagy módosítottak rajta.

A Pennyben van karát roppanós sertés virsli, 1100/Kg. Az talán jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

(#4987) lord_m válasza Top cat (#4986) üzenetére


lord_m
senior tag

Pennyben szintén mától van Dárdás ínyenc sertés virsli, 750g 580Ft, 83%-os hústartalommal. 772 Ft/kg

(#4988) raziel01 válasza lord_m (#4987) üzenetére


raziel01
veterán

Komolyan jó ide járni. Pedig átnéztem az újságot de nem láttam benne de most jobban megnézve tényleg van benne. Remélem készültek készlettel, holnap reggel elugrok hozzájuk. :C Így legalább a karát roppanós is tesztelve lesz meg a dárdás is. Ha nagyon nincs egyik se akkor meg marad a Lidl-ös.

(#4989) fess válasza bul07 (#4985) üzenetére


fess
őstag

Nem a mechanikusan lefejtett a jobb, mint a "leoldott" hús?

(#4990) bul07 válasza fess (#4989) üzenetére


bul07
nagyúr

Egyik kutya másik eb, egyik se jó.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4991) etejedu válasza bul07 (#4990) üzenetére


etejedu
őstag

Mi a baj velük?

[ Szerkesztve ]

(#4992) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Látom itt mindenki saját maga tölti be a virslit, felvágottat. Feldolgozott terméket senki nem vesz.
Látom van pénz, pénzre. ;] De akkor mit keresnek a csóró topikban vajon? :))

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#4993) Csabex válasza MADcat (#4992) üzenetére


Csabex
őstag

Kikérem magunknak :DDD Itt senki se cshóró, csak okosan gazdálkodunk :DDD :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4994) bul07 válasza etejedu (#4991) üzenetére


bul07
nagyúr

Mechanikusan lefejtett hús így készül [link], [link]

Tehát abban az inak a porcok egyéb dolgokat mindent leszednek, csak ép a kemény csont marad ki
És sokszor még valami fertőtlenítő szerrel is át kell mosni, amit utána kiöblítenek a masszából

(#4992) MADcat

Az nem mindegy hogy lehet egy kis felárral sokkal jobb minőséget lehet venni, mondjuk ha nincs benne az a 10% mechanikusan lefejtett hús

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4995) 123xyz válasza k-dani (#4980) üzenetére


123xyz
tag

Ha már úgyis említetted a Pikok Pure vonalat, én ezt ajánlanám: Füstölt pulykarudacska , 200 gramm 279 ft.
Mai naptól akciós. 93% hústartalom, nincs benne ízfokozó, és a sertés virslikhez képest kevesebb zsírt is tartalmaz, ha ez esetleg szempont. Nem tudom h miért nem virsli, hanem csak rudacska, de szvsz finom, és ennyiért nagyon jó áron van :)

[ Szerkesztve ]

(#4996) raziel01 válasza bul07 (#4994) üzenetére


raziel01
veterán

Mi egyszer vettünk csirke darálthúst 4-5 éve ami mechanikus lefejtéssel készült. Konkrétan pici csontok ropogtak a fogam alatt. Undorító volt. Azóta lehet meg is szűnt az a fajta. Mostanában nem láttam ilyet.

(#4997) MADcat válasza raziel01 (#4996) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Miért vesz ember csirke darált húst?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#4998) #49155328 válasza 123xyz (#4995) üzenetére


#49155328
törölt tag

Azért, mert a csont is benne van! ;)

(#4999) raziel01 válasza MADcat (#4997) üzenetére


raziel01
veterán

Ez egy jó kérdés. Egyszer vettünk, mert akciós volt. Azóta soha többet. Én a pulyka darálthúst sem szeretem.
Csak sertés vagy marha. Szerencsére a sertés darálthúsok 2-3 hetente mindig akciósak valahol.

(#5000) krizmo_ válasza 123xyz (#4995) üzenetére


krizmo_
addikt

A sertés változat combhúsból készül, és nagyon jó. :K Legalább nincs beledaràlva a disznó segge, csak mert némelyiknek olyan íze van...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.