Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) Atomantiii válasza MADcat (#29699) üzenetére


Atomantiii
őstag

Arra értem, hogy ezzel adtak a szarnak egy pofont, mintha nem néznének amúgy is hülyének a gyártók. Mert mit tudsz csinálni, ha valami összement és ugyanannyiért vagy még drágábban adják? Max nem veszem meg, de valamit csak enni kell és úgyis megveszed. Mondjuk én emiatt már egyáltalán nem veszek túrónak nevezett valamit, ami olyan száraz, hogy semmire nem való azért már húst is vehetek, olyan drága.

Vagy itt van pl a nesquik kakaópor pont kezembe került egy 2-3 éves blokk, amin még 1,2 vagy 1,3 kg-s kiszerelésben is árulták 1700 Ft volt akciósan, nem akciósan vagy 2500 volt maximum. Most meg a 800 g lesz akcióban 2200 Ft ha jól láttam, de amúgy inkább 3 ezer környékén van.

[ Szerkesztve ]

(#29702) MADcat válasza Atomantiii (#29701) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Megadom magamnak a választás lehetőséget a figyelmetlenség helyett. Én nem sem arra gondoltam, hogy a gyártói trükközés szűnik meg. :(

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#29703) Mr.Csizmás válasza Atomantiii (#29701) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Boci csoki már 10+ éve 90 grammos :D :(

barackos-kekszes <- istenek eledele

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29704) Degeczi válasza Atomantiii (#29701) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Bevált ételnél valóban nem sok opció, de amióta a gyerek figyelmetlenül (eszébe nem jutott volna, h ilyenre figyeljen) 10x8-as csomag papírzsebkendőt hozott haza, azóta kerüljük az Ooops márkát másban is.

(#29705) mephi666 válasza Degeczi (#29704) üzenetére


mephi666
nagyúr

...vagy amit a toblerone lépett meg pár éve, azon is kiakadt a jónép

na de ha már spórolás, nekem a gyengém a nacho chips, viszont már egy 20dekás sajtos-jalapeno-s szósz kb egy ezres... kitaláltam, hogy simán csinálok magamnak kb 50g vaj/margarin, só, bors, trappista, cheddar, liszt és tej felhasználásával komolyabb mennyiséget töredékéért... :) fiunknak így natúrban, magamnak meg teszek bele erőset ízlés szerint... simán jobb, mint a bolti :K rotyogtatni kell kb 5-10 percig és ennyi... a legnehezebb kivárni, hogy a hőmérséklete fogyaszthatóra csökkenjen :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29706) Donki Hóte válasza Degeczi (#29704) üzenetére


Donki Hóte
veterán

ZEWA papírzspiben évek óta csak 90 db van, ettől függetlenül a minősége jó :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#29707) Stylewars_kp válasza MADcat (#29689) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ruszli sörbundában!!

(#29708) 123xyz válasza mephi666 (#29700) üzenetére


123xyz
tag

"elfogadnak szépkártyát" - Ez azért így általánosságban nem igaz. Inkább úgy fogalmaznék, hogy van olyan Coop, ahol elfogadják, de nem garantált. Szóval ha olyan Coopba mégy vásárolni, ami számodra még ismeretlen, akkor inkább kérdezz rá a pénztárnál még a vásárlás előtt, hogy náluk éppen mi a helyzet ilyen téren.

(Például a közelemben van egy Nyírzem fenntartású kis Coop üzlet, ahol elfogadják élelmiszerre a szép kártyát, nem sokkal távolabb egy Észak-Kelet Pro Coop üzemeltetésű nagyobb boltban viszont nem lehet azzal fizetni.)

(#29709) tisn válasza Atomantiii (#29701) üzenetére


tisn
addikt

vegyel lidlis/aldist meg kakaosabb izu is.

(#29710) Gézengúz válasza Atomantiii (#29701) üzenetére


Gézengúz
addikt

Jó de a Nesquick-nek valami 70%-a cukor, tudjátok, hogy elszállt a cukor ára tavaly, jó, hogy emelniük kell szegényeknek... :W

(#29711) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

aldi egész lazacfilé Golgota téri Bárdis boltban 5700 kilója piros címkével. (lehet máshol is, nem olyan common item, hogy több tételből van terítés egyszerre)
ALMARE SEAFOOD Norvég lazacfilé, 1 kg | ALDI

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29712) mephi666 válasza Gézengúz (#29710) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ó a cukor: attól vagyok ki, hogy kb mindenbe édesítősz*rt tesznek, aminek rosszul vagyok az utóízétől... inkább tegyenek valamibe kevesebb cukrot, de azt a vackot ne... alig lehet normális szörpöket is találni már :K a házit leszámítva piroska szörpökből van néhány, ami rendesen cukros, valamint a tesco-nak van fél literes saját márkása...

nyáron olaszoknál jártunk és ott a fanta 12% gyümölcsöt tartalmaz, büszkén hirdetik is csomagoláson, hogy "hazai termék" és rendes cukorral készül :K itthon meg van benne talán 2.5% gyümölcs és nem is létezik már édesítőszermentes verzió... csak édesítőszeres meg cukros+édesítős (aminek ugyanolyan rossz íze van) ...a tonic nekem az igazán fájó pont és annál asszem a kinley fél literese édesítőszermentes, a nagyobb kiszerelésű édesítős :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29713) sherlock82 válasza mephi666 (#29712) üzenetére


sherlock82
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=zn-E_cIxKME

Itt van némi válasz a posztodra.
Tanulságos. :U

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#29714) mephi666 válasza sherlock82 (#29713) üzenetére


mephi666
nagyúr

...na, de akkor nézhetem a boltokban, hogy újra van édesítőszermentes verzió :K mondjuk sokkal jobban megéri venni egy rendes, cukros narancs/jaffa szörpöt és szódásítani :K ízre kb ugyanaz

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29715) Atomantiii válasza tisn (#29709) üzenetére


Atomantiii
őstag

Melyikre gondolsz?

(#29716) tisn válasza Atomantiii (#29715) üzenetére


tisn
addikt

Isteni kakaó percek alatt - Goody Cao instant kakaó italpor! Nálatok is nagy kedvenc?

[link]

(#29717) Gézengúz válasza mephi666 (#29712) üzenetére


Gézengúz
addikt

Semmi bajom a cukorral, de komolyan olyan termékért adjak ki ennyit aminek ilyen magas %-a 350forintos cukor?

(#29718) Atomantiii válasza tisn (#29716) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi, majd kipróbálom.

(#29719) tisn válasza Atomantiii (#29718) üzenetére


tisn
addikt

evente 1-2x akcios, olyankor veszek 5-6db-ot es kitart. bar most meg van a covidos keszletbol :)

(#29720) Beni2360 válasza mephi666 (#29712) üzenetére


Beni2360
félisten

Tavaly volt itt téma a műcukros szörpök és hiányolták valódi cukros szörpöt. Na akkor kerestem egy citrom szörpös receptet és azóta ezt isszuk a mindenféle levek helyett. Pofon egyszerű. Egy l víz+egy kg cukorból fözöl szirupot majf fél kg Bio citrommal a kifacsart leve és rostja és előtte egy citrom lereszelt héját a szirup kihülése után bele keverve 1-2 napig hagyjuk állni és ha akarod leszűrve 0.7 dl üvegekbe szét osztva egy jó időre van igazi finom citrom szörpöd.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29721) Atomantiii válasza tisn (#29719) üzenetére


Atomantiii
őstag

Van nekem is még vagy 4 csomag a másikból, de akkor áttérek erre majd. Láttam ezt a dobozost is, de sosem néztem meg közelebbről, pedig lehet kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#29722) mephi666 válasza Beni2360 (#29720) üzenetére


mephi666
nagyúr

thx, holnap tervezek nagyobb vásárlást, beszerzek hozzá mindent és kipróbálom :K ízre olyan, mint valami jobb limonádé?

covid alatt ráálltunk csomó dologban a spórolásra: pl 1000ft-os kenyér helyett évek óta sütjük... tésztánál is amikor megláttam, hogy felment a fél kilós gyermelyi 1000 környékére, elgurult a gyógyszer és vettem tésztagépet :DDD párszáz forintból gyúrtam házitésztát, majd kifőzve leültem tőle: végre lett íze a tésztának... kb mint amit 30 éve ettem utoljára... bolognai, lasagne, túrós tészta kizárólag házival megy azóta... (vettem ravioli feltétet is, de azt még nem próbáltuk...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29723) tisn válasza Atomantiii (#29721) üzenetére


tisn
addikt

azert probald ki, en mar csalodtma itt ajanlott dolgokban (pl. sajtok :) )

(#29724) tisn válasza mephi666 (#29722) üzenetére


tisn
addikt

kivancsi leszek arra az itt ajanlott akcios tesztara. szivas, ha nem lesz jo a 18kg :)

(#29725) Beni2360 válasza mephi666 (#29722) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen nagyon finom a reszelt héja ad egy kis kesernyés ízt neki.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29726) mephi666 válasza tisn (#29724) üzenetére


mephi666
nagyúr

házi tészta arányai: kb 10deka liszthez 1 közepes tojás és csipet só... akkor jó, ha kezelhetetlenül keménynek tűnik :K egyszer csinál az ember és rá lehet érezni... ha érzésre kezelhetően puha, akkor könnyen összeragad saját magával... gyorsan meg lehet tanulni, mi az ideális állag, kifőzve meg teljesen más szint, mint a bolti száraztészták :K

#29722: na, majd kipróbálom... lényeg, hogy 40 fok alá menjen a szirup hőmérséklete, mielőtt a citromot beleteszem, hogy ne gyilkoljam ki belőle a c-vitamint?

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29727) Beni2360 válasza tisn (#29724) üzenetére


Beni2360
félisten

Én már meg utáltam kifőzés utáni " büdös" tojás szagát a tányérban. Mióta több mint egy éve saját készitésü kézi és gépi tésztát eszünk evvel a szaggal nem találkozok.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29728) tisn válasza Beni2360 (#29727) üzenetére


tisn
addikt

anno exnejemnek volt tesztagepe, csinalt is, de nekem macera meg lusta is vagyok es igy lesz megint vagy 30kg teszta, az egy ideig eleg, meg ha jonnek idonkent a kolkok is.

(#29729) Top cat válasza Beni2360 (#29727) üzenetére


Top cat
őstag

Ez a két kép, ugyanaz. :)

(#29730) sherlock82 válasza mephi666 (#29714) üzenetére


sherlock82
senior tag

én a szódagépem mellé kaptam egy 7up szörpöt.
Nem volt rosszabb mint a bolti üdítő. :D

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#29731) mephi666 válasza sherlock82 (#29730) üzenetére


mephi666
nagyúr

mi kóstolni vettünk egyet... tényleg nem rosszabb, mint a bolti... már ha valaki szereti az édesítőszert :DDD

#29727: nekünk egyszerű kézi laica gépünk van és leginkább a tagliatelle-t szeretem :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29732) Beni2360 válasza Top cat (#29729) üzenetére


Beni2360
félisten

Már javítottam utána.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29733) attiati


attiati
veterán

Kakaóporra tudtok historikus ár chartot?

Árukeresőn nincs.

(#29734) cof válasza attiati (#29733) üzenetére


cof
veterán

Hogyne.

/
/
_/

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#29735) betyarr válasza Soulfly842 (#29612) üzenetére


betyarr
veterán

ez a tészta kinek mennyi időn belül érkezett meg? 17-én rendeltem meg, csomagautomatába kértem, de a visszaigazoláson kívül még egyelőre semmi hír, hogy küldenék vagy valami...

(#29736) cd930 válasza attiati (#29733) üzenetére


cd930
aktív tag

Elég mutatós az utóbbi egy év mozgását mutató grafikon.
Ahol még nem robbant fel az ár, érdemes betankolni.

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#29737) attiati válasza cd930 (#29736) üzenetére


attiati
veterán

Ez oké.

De azt szeretném látni, hogy mennyi volt itthon a holland kakaópor ára 2 hónapja, fél éve, stb...

Valamelyik árkereső oldal nem követi?

szerk: meg is van, archive.org

tesco 2022. december: 529 ft
2024. március: 549 ft

[ Szerkesztve ]

(#29738) headhunter


headhunter
addikt

A kokain tarthatja olcsón a banánt Európában...

"...A kokain európai térhódítása tehát a klasszikus banándisztribútorok számára hosszú távon káros, pusztán a banánfogyasztók szemszögéből nézve ugyanakkor előnyös is lehet, a banán árának drasztikus emelkedésére ugyanis így kisebb esély mutatkozik..."

(#29739) Bajgunar válasza betyarr (#29735) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

16-án rendeltem. Ma jött mail, h már a szállítónál a cucc, s folyamatban a kiszállítás a packeta pontra.
Am. kiv. leszek a minőségre. 15k-et költöttem rá. Csak 8 tojásos tésztákat vettem.

[ Szerkesztve ]

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#29740) Zeki válasza Atomantiii (#29701) üzenetére


Zeki
nagyúr

A kakaóbab ára kilőtt az űrbe.
Majd az lesz mint nálunk a szocializmusban volt, amikor drága volt a burzsuj kakópor és mindenféle töltött csokik voltak.
.
Amúgy a magyar nesquik inkább cukor, az olasz meg kakaósabb volt.

(#29741) Boond válasza Donki Hóte (#27022) üzenetére


Boond
addikt

Nem tudom, ki emlékszik rá, de "régen" volt visszaváltás, kóla egyebek, aztán ezt valamiért elhagyták... most, meg mint új dolgot, hoznak vissza :DDD Pedig még csak "idős sem vagyok", de emlékszem ilyenekre.

[ Szerkesztve ]

(#29742) Boond válasza 123xyz (#29681) üzenetére


Boond
addikt

Ennek Penny-s változata is van? Lehet drágább de maradok az eredetinél :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29743) Boond válasza Degeczi (#29696) üzenetére


Boond
addikt

Törvényi kötelezettség, nem maguktól hívják fel :DDD

#29607) Donki Hóte

Én egyszer OMV-nél jártam így kaptam születésnapi kupont, a Supershoptól, mutatom nekik, mire ezzel mit kezdjenek, nem lehet beváltani. Jó lehet abban a kútnál nem, van 2 omw is a városban. De másiknál már nem kérdeztem. Még covid előtt volt.

[ Szerkesztve ]

(#29744) bul07 válasza Boond (#29741) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen de akkor minden boltban működött a visszaváltás, ha jól emlékszek, mert régen tuti így volt de a vége felé lehet már csak ott ahol árultak visszaváltósat
Most majd városokba lesz visszaváltó falun meg nem, persze lesz furgon ami jó ha hetente egyszer vagy 10percre megáll a faluban és hord oda munkaidőben

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29745) Degeczi válasza Boond (#29743) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, sejtettem, de máshol még nem találkoztam vele csak az Aldiban.

(#29746) Boond válasza bul07 (#29744) üzenetére


Boond
addikt

Falun is lesz, ha jól tudom 1000 fős településektől, az alatt van a furgonos. Ami elvileg gyűjtő pont vagy mi és időnként elviszik. De annyira részletesen nem néztem utána. Viszont nem rég láttam használt sütő olajas visszaváltási pontot is Lidlnél.

[ Szerkesztve ]

(#29747) bul07 válasza Boond (#29746) üzenetére


bul07
nagyúr

Lesz ha boltok vállalják, vállalják a plusz munkát a plusz költségeket, arról nem szól a fáma hogy ezért pénzt kapnának
Szerinted melyik fogja ezt önként dalolva vállalni

Így is minimum munkaerővel dolgoznak és akkor még ezt is a munkások nyakába akasszák.

Furgonba
Még jobb nem is úgy lesz ahogy gondoltam :(((

[link]
Furgon a boltokba jön
Tehát ha a boltban nem veszik át a palackot akkor furgon se jön

Falun boltos néni fogja a telefonját vagy erre szolgáló eszközét egyenként lecsipogtatja a visszavitt palackokat, és beviszi hátra a raktárba, majd valahogy megkapja a vásárló a összeget
Aztán ha eléri a megfelelő mennyiséget a raktárban a palackszám jön a furgon, ahol a sofőr bedobálja és az csinál vele amit kell.

Tehát nem mobil visszaváltó lesz, ha nem lesz a faluban bolt ami vállalja akkor annyi

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29748) Boond válasza bul07 (#29747) üzenetére


Boond
addikt

Nem néztem msot utána, de korábban azt mondták 1000 ős településnél kötelező lesz. Tehát lesz vmilyen visszaváltó pont. Egyébként nem értem ezt a problémát, a legtöbben városba járnak bevásárolni, az alkalommal le lehet adni ennyi, ha nincs helyben.

Hozzáállásban kell majd változás, pl nem eltaposni, kidobálni, egyebek. Így is lesznek ilyenek, akiket ez nem érdekel. És eldobják, kivágják a kukába.

[ Szerkesztve ]

(#29749) bul07 válasza Boond (#29748) üzenetére


bul07
nagyúr

Legtöbben, hát nem hiszem, vagyis errefelé nagyon nem sokak járnak be vásárolni
Sőt autójuk sincs, az öregek meg főleg

Nincs megkötés a lakosság számáról, nem kötelező csak a nagy boltoknak

[link]
A palackok visszaváltása a 400 négyzetméternél nagyobb élelmiszerüzletben, illetve az önkéntesen csatlakozó gépi vagy kézi visszaváló partnerek folyamatosan bővülő körénél lehetséges.

Térképre ránézve én úgy saccolnám jó ha a faluk 10-20%-ban ha van pont, bár lehet ez még változni fog ha tényleg beindul

De ha pénzt elkérik érte keresnek rajta akkor kötelezővé tenném hogy biztosítsanak visszaváltó helyeket, igen fizessenek a boltoknak ha visszavétellel foglalkoznak

Megint csak egyes köröknek jó ez, a más hulladék begyűjtést is jól megszervezték
Egyből csökkent 70-90% a begyűjtött hulladék [link] (videó)

Na mindegy ez lesz, és a kis ember vagy megszokja vagy megy a haldokló nyugatra migr@nsnak

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29750) Donki Hóte válasza Boond (#29748) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nálunk két kis kóceráj bolt van csak a faluban, oda nem szeretnek járni, ezért sokan rendelnek Auchanból, Tescoból házhozszállítással, tehát szinte sosem mennek fizikailag nagyobb boltba.

Ők hogyan fogják megoldani a palackok visszajuttatását?

Vagy a házhozszállítók megoldják a visszaváltást is?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.