Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) arcsin válasza n@p@lm (#29550) üzenetére


arcsin
senior tag

Mi tegnap voltunk Dunakeszin a Fusionben. Nem volt gond, a qr kódra rányomtunk, ott aktiváltuk a kódot és kész. A csaj felírta a kódokat a biztonság kedvéért.

(#29552) Azie válasza n@p@lm (#29550) üzenetére


Azie
őstag

feleségemnek sem jött meg 2 gaszto (gmail) reg
nekem megjött 3 (outlook, yahoo)
Tegnap ismét a Vault51-ben voltunk, továbbra is hozzák a 10/10 szintet nálam.
Aki még nem volt és tervez menni, az figyeljen rá, hogy a steak buri az önmagában is egy adag kaja. :) a 30dkg hús+10dkg cheddar pedig nem egy diétás tétel. :P

A kuponnal volt egy kis keveredés, mert nem értesítették őket az új qr kódos bohóckodásról, a felhasználás meg tök béna, használat után "érvénytelen/lejárt" státusz lesz, nem beváltott... nem tudom mit kell variálni félévente és miért nem képes a metro kommunikálni a saját partnereivel. szekunder szégyen az egész.

az egyik srác (tulaj?) intézte a dolgot, továbbküldtem neki a kapott emailt.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#29553) sherlock82


sherlock82
senior tag

Nem tudom volt e téma ma penny : Alpro akció. Ha kettőt veszel darabja kb 600.
Azon a soron van ahol a szezonális dolgokat árulják és élelmiszerek vannak ott elsősorban.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#29554) Stylewars_kp válasza sherlock82 (#29553) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

teszkó?

(#29555) sherlock82 válasza Stylewars_kp (#29554) üzenetére


sherlock82
senior tag

Penny- ben csak ma.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#29556) cd930 válasza sherlock82 (#29553) üzenetére


cd930
aktív tag

Ezeknél a növényi alapú löttyöknél mi a minőségi sorrend?
Elég sok gyártót látok.
Az Alpro elég jónak tűnik, de van Joya, meg minden boltnak saját márkás készítménye is.
Kávéhoz kell, Alpro Roasted Almond No sugars Barista verzió van itthon, csak felmerült, mi ajánlott még.
Köszi!

20+ éve a Prohardveren

(#29557) fecus válasza cd930 (#29556) üzenetére


fecus
őstag

Ez preferencia kérdése.
Én nem szeretem az Alpro-t mert pl. a rizsital rizstartalma kisebb (12%) mint az olcsóbb cuccokban (17%). Cserébe minden "sz*r" van benne pl. guargumi, cukor.
Én azokat szeretem, amiben nincs más mint a rizs, víz, olaj.
Ha az állag fontosabb, akkor lehet az Alpro jobb valakinek.
Én most a Lidl-s Vemondo-t veszem kb. 60%-os áron mint az ugyanolyan Alpro-t.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#29558) cd930 válasza fecus (#29557) üzenetére


cd930
aktív tag

A Lidl termékkel volt olyan gondunk, hogy nem volt homogén, össze volt csomósodva, le kellett szűrni.

20+ éve a Prohardveren

(#29559) fradi81 válasza fecus (#29557) üzenetére


fradi81
veterán

Ilyeneket házilag is lehet csinálni töredék áron ha már spórolós topik :)

moto g72, Ninebot d28e

(#29560) XP NINJA


XP NINJA
őstag

ha már szerb téma, mivel érdemes feltankolni egy szabadkai kiránduláson? :)

(#29561) sherlock82 válasza cd930 (#29556) üzenetére


sherlock82
senior tag

Azért vettem ezt mert aki issza kávéban neki ez ízlik a legjobban mármint a kókuszos íz.
Most ez volt a legolcsóbb az akció miatt.
Nagy különbség egyébként nincsen a tejek közt szerintem.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#29562) Mr.Csizmás válasza XP NINJA (#29560) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

cockta kóla, benzin, sör :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29563) fecus válasza cd930 (#29558) üzenetére


fecus
őstag

Ezt mondom :K . SZVSZ nem szűrni hanem rázni kellett volna.

#29559 fradi81 : Már 3-szor nekifogtam, de nem sikerült. Rizsitallal szoktam a reggeli kajámat csinálni. A saját készítésűvel 1 perc alatt odaégett, mert kivált a sűrű része. A boltival működik.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#29564) rgranc válasza XP NINJA (#29560) üzenetére


rgranc
aktív tag

Ha kocsival mentek, a LIDL alkalmazást ajánlom átállítani Szerbiára, és megnézni az akciókat, sokszor futottam már bele nagyon jó dolgokba, két LIDL is van Szabadkán. Most, hogy romlott a forint, 3.4-gyel érdemes szorozni a dinárt, eddig 3.3 volt egy ideje.

Amúgy meg a korábban említetteken kívül (pilótakeksz, és egyéb Jaffa édességek, Smoki) én a natúr ivójoghurtot hordom pl. Szerbiából (literes vagy másfél literes kiszerelésben), fogalmam sincs, Magyarországon miért nincs hasonló sem, de nekem nagyon-nagyon bejön.

(#29565) misimagaki válasza fradi81 (#29559) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Valóban nagyon kevés pl. mandulából lesz közel egy liter pl. ilyen [géppel] és még a mandula is megmarad. :-)
Bár most látva az árát, már elbizonytalanodtam, hogy mikor térül meg egy ilyen készülék.
Igaz leveseket is lehetvele készíteni, pl 2-3 fő részére elegendő készül benne azokból.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#29566) fradi81 válasza misimagaki (#29565) üzenetére


fradi81
veterán

Ja én csak kókusztejet szoktam néha, kávédarálóval megcsapatom a reszeléket hogy összeálljon, azt átrakom egy tálba és ott felöntöm vízzel, mixerrel kap még, ezt leszűrni és kész.

moto g72, Ninebot d28e

(#29567) cd930 válasza fradi81 (#29566) üzenetére


cd930
aktív tag

Na, ez a spórolós topicba illő megoldás :)

20+ éve a Prohardveren

(#29568) cSuwwi válasza misimagaki (#29565) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Teljesen felesleges ezért ilyen drága gépet venni. Én évek óta csak növényi tejeket iszok (tejfehérje allergia), eddig mezei levesfőző géppel csináltam (tefal volt), pár hete vettem egy sajomi blendert (turmixgép de melegíteni is tud, és alapból tud szójatejet, ami kb. ugyanúgy készül). 25eFt volt és turmix gép lévén másra is jó.
A recept 1 literhez 2 ek akármilyen dzsunka rizs, 1 ek kókuszreszelék, 1 ek cukor, kis só, kis olaj, meg 1 liter víz. Bőven 100Ft alatt kijön 1 liter. Ez spórolás :D

(#29569) Stylewars_kp válasza fradi81 (#29566) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nem forralod fel?

[ Szerkesztve ]

(#29570) fradi81 válasza Stylewars_kp (#29569) üzenetére


fradi81
veterán

Nem tudom az milyen pluszt adna, lehet akkor kicsit tovább elállna a hűtőben, de annyit kell csinálni ami elfogy időben.

moto g72, Ninebot d28e

(#29571) cSuwwi válasza fradi81 (#29570) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Homogénebb lesz, nem ülepedik le az aljára a kókuszreszelék, így nem kell felrázni. 3-4 napig eláll hűtve, ha romlik olyan lesz mint a tejnél, savanyodik.
Használható főzésre is, én pl. palacsintára, tejbegrízre is tolom. A rizsital zsírmentes, így nem habosítható kávénál.

(#29572) tisn


tisn
addikt

tehentejre nincs ilyen sporolos megoldas? :DDD

(#29573) Balázs Z. válasza tisn (#29572) üzenetére


Balázs Z.
tag

(#29574) Beni2360 válasza tisn (#29572) üzenetére


Beni2360
félisten

Írtam volna, hogy gyerekecske, ha nekem írtad volna a tehenet.:D

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29575) edk-


edk-
őstag

Csütörtöktől Lidl Plus akció:

Csokoládé J.D. Gross Ét- / fehér csokoládé mandulával / Tejcsokoládé mogyoróval
150g 559 Ft (3727 Ft/kg)

Szemes kávéspeciali Bellarom Crema Classico
1kg 2399 Ft

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#29576) Zeki


Zeki
nagyúr

Fagyasztott gluténmentes zsemlét hol érdemes venni?

(#29577) LurkerSheik válasza sherlock82 (#29553) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Fót Prímában 599 az alpro szinte összes fajtája (csokis, vanil is) nyitása óta, 1 éve.
Lehet csak helyi akció, de annak elég tartós.

Alpro barista kókusz isteni kv habot lattegozni, Illatra, ízre, állagra.
Hozzá képest ízben a lidl Vemondo és Happy Rice, budget növényik stb nagyon tré minőség, rossz utóízzel, hiába olcsó.

Tegnap kápmegyeri Lidlben 249 volt a literes Zabital!
Tetszik ez az árverseny.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#29578) perempe


perempe
addikt

Egri plázában van Tesco, mérleg viszont nincs. :W

* Brahms: 4. szimfónia *

(#29579) sherlock82 válasza LurkerSheik (#29577) üzenetére


sherlock82
senior tag

Príma nekem kesztheyen van legközelebb 40 km re. : (
De köszönöm, ha arra járok megnézem itt is annyi - e ?

Ma voltam PEnny - ben ill Lidl ben.
Azért lehet érezni hogy holnap állami ünnep és a boltok nagyrésze zárva tart.
Parkolók és boltok tele voltak, szerencse hogy gyalog mentem. :D
Vettem zewa wc papírt . 16 tekercs 2000 ft.
Csak azt nem értem miért a tejek mellé volt kirakva ? :F :C

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#29580) fateless válasza sherlock82 (#29579) üzenetére


fateless
veterán

A tej sokak számára hashajtó hatású a zsír miatt :K

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#29581) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Hátha nemcsak nekem volt új a dolog..

EnergiaStart csomag mindössze 990 Ft-ért
Egy nap alatt megjöttek, jó a fényük, nincs szállítási költség. Összesen egy ezres.

[ Szerkesztve ]

(#29582) fogselyem válasza Gézengúz (#29581) üzenetére


fogselyem
tag

Köszicskécske!

Rendeltem 2 csomaggal.

Houhi-Gassen (放屁合戦) harcos.

(#29583) Digitalpimp válasza fateless (#29580) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Meg a laktóz miatt.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#29584) bul07


bul07
nagyúr

Elég rossz érzésem van az Adival kapcsolatba
Debrecen
Elsőbe(térkép[link])
raklapok az üzletérben szinte elmenni se lehet mellettük
Akciós Coca Cola csak a raktárban akartak hozatni 1darabot, oda mentem a raktár ajtóhoz és hölgy aki hozta ki kérdezte hogy nekem kell e mondom igen de 5csomaggal vinnék, láttam hogy nem eset neki jól hogy kézben kell kihoznia
Akciós Mika csoki ép pakolta ki, de epreset nem rakott ki kérdeztem hogy kaptak e epreset megnézte a papírt, kaptak, mondom akkor abból kérnék, persze hogy legalul volt a raklapon 3-5percig csak pakoltuk a dobozokat mire hozzá fértünk, végén már én éreztem hogy minek is kértem.

Második (térkép[link])
Én és édesanyám voltunk bent mindkettőnknek külön kocsi mert két kupont akartunk felhasználni
Én voltam első fizetés után(míg édesanyám cuccait húzgálta a mi kasszásunk) láttam hogy a másik soron egy fiatal pár jó sok mindet vásárol oda léptem kérdtem a hölgyet hogy van kivágva kuponunk, nincs, erre oda adtam nekik egyet. A pénztáros úgy rám nézett hogy mit képzelek én. Ha szemmel ölni lehetett volna ott helyszínen végem lett volna.
Aztán most itthon nézzük hogy édesanyámnál hiába adta oda a kupont nem lett beütve a kupon és nem vonta le.

Hát nekem ez a tapasztalton az Aldival.

Még gondolkozok hogy írok e az aldi központnak, nem járok olyan sűrűn hogy félnem kellene attól hogy ismernek/felismernek és reklamáció miatt bármi gond lenne, 67Km nekem az aldi.

Ja és bónuszként a másodikba felvágottak hiányosak voltak nagyon, helye vagy az üres doboza a polcon, és nem is az akciósok fogytak el la polcról hanem úgy a java. És csak a sertésből volt így.
Pedig direkt azért mentünk oda hogy vegyünk felvágottakat, Penny Lidl felvágottakat már unom.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29585) 8 válasza bul07 (#29584) üzenetére


8
senior tag

nyugodtan írj

ez melyik kupon volt egyébként?

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#29586) bul07 válasza 8 (#29585) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez [link] (pdf)

Így a Milka csoki meg a Coca Cola jó árra jött ki
Blokk [kép]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29587) erdey_a válasza bul07 (#29584) üzenetére


erdey_a
őstag

én meg vagyok elégedve az aldival. pont azt tapasztalom itt Győrben, hogy a lidl boltok vannak tele raklapokkal, kosz van és azzal a bazi nagy kocsival nem lehet sehol elférni, a polcok meg üresek.
az aldi itt rendezettebb, bár talán valamivel drágább is. és a kupont is pikk-pakk lehúzták ma reggel. :)

Vérboci

(#29588) mwin válasza bul07 (#29584) üzenetére


mwin
újonc

"Még gondolkozok hogy írok e az aldi központnak, nem járok olyan sűrűn hogy félnem kellene attól hogy ismernek/felismernek és reklamáció miatt bármi gond lenne, 67Km nekem az aldi."

-Miért lenne gond? Folyamatosan reklamálok az Aldinak és a központ nagyon köszöni a segítségemet. Hozzáteszem, ha a vásárló nem jelzi a problémát akkor soha nem lesz változás..

(#29589) mwin válasza bul07 (#29586) üzenetére


mwin
újonc

Az le van vonva 8925Ft-ot fizetett 10124ft helyett.

(#29590) SyMbioTe válasza bul07 (#29584) üzenetére

Szerintem gondolkodás nélkül írj nekik. :))

#29587 erdey_a
Pont ugyanezt tapasztalom, itt sokkal normálisabb az Aldi, mint a Lidl.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#29591) bul07 válasza mwin (#29588) üzenetére


bul07
nagyúr

És mit szoktak adni?
Kupot vagy elutalják a pénzt?

Mert egy 1200Ft-os vásárlási utalvánnyal nem megyek sokra, mikkor évente párszor megyek, a távolság miatt

(#29589) mwin
Ez még az első blokk.

(#29587) erdey_a

Az elsőbe tömegnyomor is volt, raklapok mindenütt vásárló jó sok, meg az üzlet se átlagos kisebb szerintem

Sarkadon a Penny is ilyen mindig, de tényleg ott még nem voltunk úgy hogy ne keljen raklapokon árút kerülgeti

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29592) tisn válasza mwin (#29588) üzenetére


tisn
addikt

eccer irtam a lidlnek, hogy a hulye 30db-os talcas tojasbol 4 ossze volt torve
(soha nem szoktam venni, de akcios volt es epp kurva draga volt a tojas)

le se szartak :)

(#29593) bul07


bul07
nagyúr

Meg kell kövesem az mi kasszásunkat, hibáztam elkerülte a figyelmemet valami
Most megnéztem nagyon a blokkot és.......
Blokkon szerepel a kupon de a rendszer nem vonta le, ezt most hogy jobban megnéztem akkor tűnt fel, mert én az alján kerestem a 1200Ft-os tételt ahogy a többinél van de ezen nincs, viszont fentebb látható hogy a kupon lehúzva
Tehát nem a kasszás volt a hunyó hanem az Aldi rendszere

Egy képen a három blokk, jobb oldali az édesanyámé
[kép]

Most összeadtam a termékeket és annyi az, nem volt le kedvezményt

Így már nyugodtan írok mert alkalmazottnak nem lehet belőle gond
De a többit tartom

Akkor ezek szerint figyelni kell mert az Aldi rendszere tud ilyet csinálni :)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29594) erdey_a válasza bul07 (#29593) üzenetére


erdey_a
őstag

de, a pénztáros hibázott (de azért, mert szar az aldi rendszere)
ahelyett, hogy a kuponon lévő vonalkód automatikusan levonna 1200 pénzt, a kupon beolvasása után a pénztárosnak kell beírni, hogy a vevő "fizetett" 1200 forintot. na ez maradt nálad el az egyik esetben.

Vérboci

(#29595) bul07 válasza erdey_a (#29594) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát én ezt nem tudom, nem szoktam ott vásárolni nem tudom ennek a menetét

Na mindegy de legalább meg van fejtve

Már mindegy megírtam a felületükön nekik a dolgot majd reagálnak valamit

De amúgy ez a kóla vásárlás jól jött ki, jó áron is volt meg még a kupont, pár hónapra elég lesz, 2024.08 a szavatossági ideje a kólának addig elfogy

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29596) kuntics válasza erdey_a (#29587) üzenetére


kuntics
aktív tag

Pont ezért nem járok már lidlbe. Praktiker melletti aldiban még nem találkoztam tömeggel meg elszórt raklapokkal az egész áruházban.

(#29597) freelancer68 válasza bul07 (#29595) üzenetére


freelancer68
tag

Én is ma voltam az aldiban. Rögtön, ahogy sorra kerültem odaadtam a kupont, hogy ne felejtsem el. Kasszás árukat lehúz. én pakolom vissza a bevásárlókocsiba, fizetek, majd pakolom be a vásárolt árut, mikor a kasszás utánam jött, hogy elfelejtette lehúzni a kuponomat és a kezembe nyomott 1200Ft-ot. :C

[ Szerkesztve ]

(#29598) lufi7 válasza bul07 (#29584) üzenetére


lufi7
aktív tag

Vigyázz nehogy kiessél valami ablakon: :D

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#29599) axlfsi válasza mikloss (#29535) üzenetére


axlfsi
veterán

Semmi jelentosege, hidd el nekem!! ... terj be egy CBA-ba es kostold meg. El fogsz ajulni. Nem viccelek...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#29600) MADcat válasza SyMbioTe (#29590) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ez biztosan bolt függő. Ahova járok Aldiba ott kb bármit kérhetek. Nagyon vevőközpontúak. A másik annyira nem, de oda nem járok gyakran. Kiesik. A vásárlásaim 85 százaléka Aldiban történik. Nekem a Lidl mind minőségben, mind árban, leszerepelt. Nem olcsó az aldi sem, de minőségben hozza nekem a kötelezőt.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.