Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) mephi666 válasza Donki Hóte (#29750) üzenetére


mephi666
nagyúr

kis faluban 20-30 éve is ment már a visszaváltás: amit ott vettél a boltban, annak az üvegét vissza is vették :K vagyis a forgalmazott üvegtípust, mert nem volt annyi variáció, mint most... emlékszem, hogy gyerekkoromban hordtuk vissza boltba zsebpénzért a szabvány sörös és borosüvegeket... még talán pezsgőst is visszavettek :K na meg ott volt a fél literes cola/mirinda, visszaváltható üvegben

...kiszállításos téma érdekes, de nem látom gordiuszi csomónak: leadsz egy rakat üveget, a fuvarozóval beírjátok, hogy miből-mennyi volt, az üzlet meg pár napon belül visszautalja az árát (én józan paraszti ésszel így képzelem)

ui: amúgy azzal a részével teljesen egyetértek, hogy csökkenteni kell a hulladéktermelést :K lehet kicsit macera meg kellemetlen először, de ha mindenki megszokja, érezni fogjuk hosszabb távon a hasznát... zacskóknál is van féltucat tartós zsákunk, amibe szoktunk zöldséget venni... már hozzászoktam, hogy ott van 3-4 mindig a táskámban és a tesco-ban nem veszek zacskót pénzért, hanem ezt használom :K és otthon sem gyűlnek ész nélkül a zacskótartó zacskóban a zacskók :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29752) Top cat válasza mephi666 (#29751) üzenetére


Top cat
őstag

Mi is a fürdőben, össze szedtük zárás előtt az üvegeket. Sok volt a nyugati külföldi, akik nem foglalkoztak vele. Így mindig meglett, a másnapi beugróra a pénz. :D

(#29753) Mr.Csizmás válasza Donki Hóte (#29750) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

kiflin le lehet adni a futárnak a visszaváltós dolgokat. szerintem ők is felveszik ezt, gazdaságilag racionális lenne, ha visszafele "üresen" megy úgyis.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29754) Stylewars_kp válasza mephi666 (#29751) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Pezsgős? Viccelsz? Azért adták a legtöbbet. :) Gyerekkoromban nekem is szuper zsebpénz forrás volt. Volt olyan, hogy talicskával vittem visszaváltani az üvegeket. A boltosnak kikerekedett a szeme, hogy mi történt nálatok tegnap este?? Pedig csak bejártam a falut... :DDD

(#29755) mephi666 válasza Stylewars_kp (#29754) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ja de pezsgősből mintha 2féle lett volna: a törley-s jó pénzt ért, de bb-set nem vettek vissza? :)

#29756: az is lehet... mindenesetre rémlik, hogy volt valami, amit meg nem vettek vissza :K

na és a régi gyöngy üdítőitalok kinek rémlenek? :) ezek is visszaváltható (literes?) üvegben voltak... létezett nagyon régen egy zöldalmás, ami kedvencem volt és vagy 25-30 éve nem kapni... na meg persze a traubi is anno jó volt meg a meggy márka is (ami létezik mai napig, édesítőszeres okádék utóízzel)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29756) Atomantiii válasza mephi666 (#29755) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nekem úgy rémlik, hogy az oroszt nem vették vissza.

(#29757) Beni2360 válasza mephi666 (#29755) üzenetére


Beni2360
félisten

A dugó alatti nyak részen az üveg perem ha szögletes volt nem vissza váltós ha félgömbölyü a felső perem vissza váltós volt. Igen a ruszki az szögletes volt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29758) Azie válasza mephi666 (#29751) üzenetére


Azie
őstag

zacskótartó zacskó!! :R :C

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#29759) Top cat válasza Azie (#29758) üzenetére


Top cat
őstag

Minden magyar háztartásban, fellelhető minimum egy zacskótartó zacskó. :DDD

(#29760) mephi666 válasza Top cat (#29759) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ha bárhol felnyitottál egy ilyen régi konyhai ülőgarnitúrát, 99%, hogy ott bújt el benne a zacskótartó zacskó :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29761) lugosi válasza Boond (#29741) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is emlékszek, régen szinte minden üveges volt (és kisebb kiszerelés, a nagy üveges üdítő 1 liter volt), és mindent hordtunk vissza. Nagyon kevés fajta üveg volt ami nem volt visszaváltható.

(#29762) Azie válasza mephi666 (#29760) üzenetére


Azie
őstag

+a hokedlik

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#29763) Beni2360 válasza mephi666 (#29760) üzenetére


Beni2360
félisten

Az ősszel hoztuk le a padlásról és fürészeltem fel a majd 50 éves mankát. Hát meglepett, hogy az akkori pozdorja mennyire tömör volt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29764) Boond válasza bul07 (#29749) üzenetére


Boond
addikt

A közlemény szerint a visszaváltást kötelezően gépi úton, visszaváltó automatákkal kell biztosítaniuk a 400 négyzetméternél nagyobb eladótérrel rendelkező élelmiszerüzleteknek, valamint kötelező visszaváltási helyet kell kialakítani az 1000-nél több lakosú településeken. Az automata működtetésére kötelezett kiskereskedelmi egységek hamarosan regisztrálhatnak a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt.-nél, míg a kisebb eladóterű üzletek a rendszerhez önkéntes alapon csatlakozhatnak.

[link]

Mindenkinek más tapasztalatai vannak, nekem nagyon mások. Meg úgy általában az emberek, a városba, ezernyi okból bejárnak. Jellemzően 1000 fős települések vannak, nem mind de többség. Van közösségi közlekedés is. De akár kerékpárral is megközelíthető olyan rész ahol lesz automata.

De szerintem lesznek olyanok, akik így sem viszik vissza, mert "mi azaz 50 forint", hallani ugyan ezt pl 500-asra is., hogy tovább ne menjek.

"jó ha a faluk 10-20%-ban ha van pont, bár lehet ez még változni fog ha tényleg beindul"
Még van több mint 2 hónap az indulásig, fokozatosan kerülhetnek ki a gépek.

[ Szerkesztve ]

(#29765) Boond válasza bul07 (#29749) üzenetére


Boond
addikt

Volt egy régebbi videó, de azt nem találom (és nem is érek rá ezzel elcseszni az időt). Ez is 3 hónapos beszélgetés, ha valakit érdekel.

https://www.youtube.com/watch?v=y-D00hYVedo

#29750) Donki Hóte
Én tudok olyanról, aki 10 éve nem volt helyben boltban. Ennek több oka is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#29766) Boond válasza bul07 (#29749) üzenetére


Boond
addikt

A térképet megnézve érdekes dolgokat szűrtem le... Belenagyitás nélkül... nem kommentálom. :DDD
Ebből is látszik, hogy van eltérés régiónként. Mint az atmeknél is, egy kutatás szerint elég nagy.

Donki hóte
"Auchanból, Tescoból házhozszállítással, tehát szinte sosem mennek fizikailag nagyobb boltba."
ilyen felénk nincs, vagy minimális lehet, tescos kocsit láttam már, de hogy házhoz rendeljen valaki nem jellemző.

"Ők hogyan fogják megoldani a palackok visszajuttatását?"
Azért azt nehezen képzelem el, hogy havinta 1x például ne jutnának olyan hely közelébe, ahol leadhatnák. De a hetente résznél is rezeg a lég, nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#29767) Met


Met
nagyúr

Én azon lepődtem meg hogy összenyomja a gép az üvegeket.
Rakd be a gépbe (direkt írják hogy ne nyomd össze), ellenőrzi, majd összenyomja :F
Azt hittem végre rendes anyagvastagsággal csinálják, hogy rendesen újra hasznosítják mint annó volt a kólás műanyag palack. Kimosták, megtöltötték, kész.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29768) Boond válasza Met (#29767) üzenetére


Boond
addikt

Szerintem a kód miatt, nem lehet összenyomni, mert akkro nem biztos, hogy tudja kezelni. De helytakarékosságból ez érthető lenne.

"már hozzászoktam, hogy ott van 3-4 mindig a táskámban és a tesco-ban nem veszek zacskót pénzért, hanem ezt használom :K"

Régen még ingyen osztogatták, akár egy tömböt is elvihettél :D

[ Szerkesztve ]

(#29769) Top cat válasza Met (#29767) üzenetére


Top cat
őstag

Ha előre összenyomnád, nem tudná azonosítani. :)
Nyilván összenyomja, hogy minél kisebb helyet foglaljon.

(#29770) Boond válasza Stylewars_kp (#29754) üzenetére


Boond
addikt

Már csak az a kérdés, ez miért maradt abba anno? Hogy most újra feltalálja a világ?

Tavalyi eset, vettem Tescoban italt, visszaváltható, rá volt írva. Mire a tesconál egy papír, már nem váltják vissza, legalábbis pénzért nem.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29771) Boond válasza mephi666 (#29755) üzenetére


Boond
addikt

Már kapható újra a Bambi is :D :DDD
No nem ugyan az, modernizálták és csak éttermekben, stb.

[ Szerkesztve ]

(#29772) Top cat válasza Boond (#29770) üzenetére


Top cat
őstag

Már csak az a kérdés, ez miért maradt abba anno?
Visszagyűjteni, szállítani, elmosni, újratölteni drágább, mint eldobható palackot használni.

(#29773) Boond válasza Top cat (#29772) üzenetére


Boond
addikt

Mintha mai napig lenne hasonló, pezsgő vagy milyent lehet vissza váltanak ma is. Volt vmi film, régebben Natgeon vagy máshol.

"Visszagyűjteni, szállítani, elmosni, újratölteni drágább, mint eldobható palackot használni."
Egyszóval kapitalizmus... :DDD
Most, meg ugyan ezek jól keresnek a "zöldítésen", ez is sokszor humbug. Áthozni az LNG sokkal környezet szennyezőbb, mint a vezetékes gáz, amit felrobbantottak...

[ Szerkesztve ]

(#29774) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Vonalkódot keresi/scanneli és a doboz/flakon/üveg magasságát méri le. Egyezik e a kettő. Ha igen, elfogadja. Ha összenyomod, nem biztos hogy le tudja olvasni vonalkódot, és a magassága is változni fog.
Az üveget nem összenyomja, hanem ahogy válogatja a háromféle tételt, az üveget is külön konténerbe löki, ami tele van tüskékkel, amin összetörik. Mint az üvegbedobós konténer. :U
Így ~100 üveg nem 1m³ helyet foglal, hanem csak ~0.2m³ :U
Szívesen

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#29775) mephi666 válasza Boond (#29771) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ja olvasom, hogy nem is a régi recept, üveg se régi rücskös, nem is csatos... kb csak a nevét vették meg :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29776) Met válasza Boond (#29768) üzenetére


Met
nagyúr

Oké, de ha tényleg az újrahasznosítás fellendítése a cél akkor minek baszakodni a kódos címkével, ne legyen sérült stb.
Menjen darab árra, adnak érte 50 forintot, a felét úgy is az állam kapja vissza belőle.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29777) mephi666 válasza Met (#29776) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, csak gondolom lesz ami nem visszaváltható, mert pl nem megfelelő a fémtartalma és ezekért ne adjon pénzt a gép... kell az azonosítás :K régen volt hogy fél évig gyűjtöttem a sörösdobozokat, majd kocsival szállítottam tesco-hoz és adott márkát abszolút nem fogadta el... (más anyagból volt a doboz, vagy nem tudom)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29778) Stylewars_kp válasza Boond (#29770) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Mert fillérekért köpi a gép a pet palackot. Nem kell vele vacakolni, visszaváltás, mosás, szállítmányozás... Aztán amikor már hullámzik a műanyag szemét meg a mikro műanyag rájönnek, hogy mégse olyan jó ez.

(#29779) mephi666 válasza Stylewars_kp (#29778) üzenetére


mephi666
nagyúr

20-25 éve falun sokat beszélgetünk a kocsmárossal, akinek a cc volt az egyik beszállítója... mondta, hogy volt náluk fejtágításon is, ahol konkrétan azt mondták, hogy "nyomassák ész nélkül a félliteres eldobhatót, mert x év múlva ihatatlanok lesznek így az ivóvizek és mindenki rá lesz kényszerítve a flakonos vizekre és italokra" :U csak nézett, hogy komolyan ez a hozzállás? ...ezek után kérdés, hogy miért váltotta le a visszaválthatót az eldobható? :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29780) bul07 válasza Boond (#29764) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha jól nézem a jogszabály([link]) 1000Fő a minimum, az alatt nem lesz önkéntes átvevőpont se

Most hogy keresgéltem a mohu oldalán találtam, olyat hogy fizetnek annak aki csinálja, ezt akkor rosszul tudtam
Gépi Üzemeltetési Hely esetén: 7,5 Forint + áfa / palack
Kézi Visszaváltási Hely esetén: 5 Forint + áfa / palack

Hát nagyon ki kell számolniuk hogy megéri e

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29781) lugosi válasza Boond (#29771) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Erről még nem hallottam, köszi hogy írtad!

(#29782) Boond válasza mephi666 (#29775) üzenetére


Boond
addikt

Bambi gyártása A régit ma már senki nem inná valószínüleg.

(#29783) Boond válasza Met (#29776) üzenetére


Boond
addikt

Volt egy Élő bolygós videó ahol a Mol vezér beszélt erről, de nem találtam most. Egyrészt eu-s előírás, másrészt nagyon keveset hasznosítunk újra és drágák azok a technológiák amikkel ezt meg lehet tenni, de az biztos, hogy ez is egyfajta aranybánya lesz a jövőben, körforgásos gazdaság. Az alapján amit mondott, ezt kis cégek nem tudnák meg tenni, itthon a mol képes rá, vagy jönnének külföldi multik, giga vállalatok. Ebben van logika.

A mérettet egyebeket, valószínüleg csalás és szortírozás egyéb okok miatt. Ebben a zöld átállásban van jó adag politika, versenyezni nyugat nem tud igazán Kínával, ezért találták ki, hogy akkor más lesz a pálya, de kissé elkésetek vele, szerintem.

A másik az LNG 2020-ig mindenhol az folyt a csapból is, hogy milyen környezet szennyező dolog. Most, hogy mesterségesen felvitték az árakat, és már megéri, már a kutyát nem érdekli a klíma meg a környezet és a bolygó. Ezen az amerikaiak keresnek nagyon jól. Euróba itt is elaludt szerintem.

Nekem nem az jön le ebből, hogy valóban a környezettért akarnának tenni... akik eredendően kitalálták ezt az irányt. Az esetleg járulékos dolog ha valamennyi ebből jut a valós környezetvédelmi dolgoknak is, jól hangzó szólamok mellett, helyett.

Inkább az lehet egy mozgató rugó, hogy rengeteg nyersanyag van elföldelve egyebek. Kibányászni, elérni meg egyre nehezebb lesz. Tehát gazdasági okok, nem környezetvédelmi.

" Aztán amikor már hullámzik a műanyag szemét meg a mikor műanyag rájönnek, hogy mégse olyan jó ez."
Ezt rövid látásnak hívják :D

[ Szerkesztve ]

(#29784) Boond válasza mephi666 (#29779) üzenetére


Boond
addikt

Hm többszörös megtérülés, még ott víz a víztisztítás is, az is jó üzlet. Egyébként a petpalackból is oldódik ki műanyag, tehát már emiatt is üvegbe kellett volna inkább.

[ Szerkesztve ]

(#29785) perempe


perempe
addikt

Tegnap a Hoffer-ben vásároltam, mellette volt Billa, ott szét se néztem, kellett volna.
(2*6 sör, 4 tábla csokoládé)
4*Noir Fruit 100g 1.19EUR
6*Ottakringer H. 0.5l 7.14EUR
6*Steigl Gold 0.5l 8.34EUR

A RegioJet vonaton meg 290Ft-ot írtak a Bernard 12-re. A Keletiből indul most, én oda mennék, nem a Tesco-ba.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#29786) Mr.Csizmás válasza perempe (#29785) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

regiojet-en olyan az ellátás mint az ikeában, kb. önköltségi ár+áfa szinten. nem a profit a lényeg hanem az user komfortérzetének javítása :D (a jegy meg a sok kicsi sokra megy alapon profitál)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29787) mephi666 válasza Mr.Csizmás (#29786) üzenetére


mephi666
nagyúr

1eur-t kell kérni a budiért és az akciós sörön bukott profit többszörösen megtérül :DDD ...vagy megtanulnak az utasok dobozba h*gyozni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29788) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#29787) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

tényleg profitáló nekik, kiselejtezett de full jó állapotú EuroCity meg más kárpitos kocsikat vásárolnak össze, és azzal tolják. [link] mondhatni ők is spórolós topicoznak :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29789) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

[ŐRIBIRD - ALL-IN CSOMAG] 8 db craft sör ingyen szállítással 9900 #akció

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29790) MittuDomain_ válasza Mr.Csizmás (#29789) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ez merész hsz a spórolósban. :D

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#29791) Mr.Csizmás válasza MittuDomain_ (#29790) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

>Trumpos szemöldökös gif<

random kiskocsmában mennyi egy kőbányai/ászok? :D azt még a földre se önthetem, mert este véletlenül elüt a greenpeace-s osztrák nyugdíjas :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29792) cd930 válasza MittuDomain_ (#29790) üzenetére


cd930
aktív tag

:C

20+ éve a Prohardveren

(#29793) Beni2360 válasza MittuDomain_ (#29790) üzenetére


Beni2360
félisten

Én első blickre 990 Ft olvastam.:D

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29794) mephi666 válasza Beni2360 (#29793) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ja régi szép idők, amikor a pennyben 69 meg 89ft volt a steininger sör :DDD

húsvétra milyen normálisabb olcsó lager-t tudtok javasolni? :D gyakran volt a lidliben 4%-os kukoricamentes deep 119 meg 139ért, de azt is felnyomták már vagy 200ra...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29795) arcsin válasza mephi666 (#29794) üzenetére


arcsin
senior tag

Arany-sötétzöld argus maestic esetleg.

(#29796) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#29794) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

az aldis könig...akármi műanyagpalackosban rendes lengyel világos van, ha érdekel visszakeresem a historyban, hogy ki követi el :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29797) Stylewars_kp válasza mephi666 (#29794) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

4%-os aranykorsó 200 körül vagy alatt.

(#29798) ggeleven


ggeleven
őstag

Húsvéti kuponakció az ALDI-ban
Nyomtassa majd vágja ki az alábbi kupont, hozza magával, vásároljon legalább 10 000 forint értékben és spóroljon 1 200 forintot! A kuponakció időtartama: 2024.03.21 - 03.30.
PDF KUPON

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#29799) 8 válasza ggeleven (#29798) üzenetére


8
senior tag

nem néztem a fizikai reklámújságot a héten, benne van abban is?

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#29800) Villa7 válasza 8 (#29799) üzenetére


Villa7
tag

benne

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.