Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15351) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ti milyen hangforrásokat hallgattok, ilyen spéci cuccokkal?
Tudnátok pár példát mondani?

(#15352) olymind1 válasza bobalazs (#15351) üzenetére


olymind1
senior tag

Ezek a kártyák a mezei 192-320-as mp3-akból is képes igazán jó hangot előcsalni, vagy youtube videókból is..

De játékoknál is bőven feltűnik a változás, még ha azok alacsonyabb bitrátájú audió fájlokkal is dolgoznak.

(#15353) Baliga Tamás válasza bobalazs (#15351) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Én pl. AIMP playerrel hallgatok 320kb/s mp3 és Lossless audiót speciálisabb beállításokkal - jàtszok és mozizok (.mkv) 5.1-ben analógon; ahogy feljebb a Kollégák is írták - néha cserélgetjük a műveleti erősítőket/játszadozunk a hangszínekkel - és törekszünk a minél jobb minősèg elérésére..! :K ;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#15354) HSM válasza bobalazs (#15351) üzenetére


HSM
félisten

Vannak neten havidíjas streaming szolgáltatások, amikkel veszteségmentes formátumban tudsz zenét hallgatni, leginkább egy ilyet használok. :)
De azért nyilván a kedvencek megvannak lemezen is. Azok FLAC -> Foobar2000 -> ASIO plugin útvonalon jutnak a hangkártyához. :)

(#15352) olymind1: Természetesen ezerszer jobban szól egy ilyenen egy YT vagy MP3 is, de azért a teljes élményt veszteségmentes forrásról használva adja. ;) Egy MP3-ból szvsz pont azok a finom részletek hiányoznak, amik rengeteg plusz élményt adnak ezekkel a kártyákkal.

[ Szerkesztve ]

(#15355) bobalazs válasza Baliga Tamás (#15353) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Oksa.
Szerintem nagyon sok minden függ zenénél nem csak az adott zene bitrátájától, hanem hogy mekkora kompressziót használt az adott producer a felvételnél. Illetve a dinamika tartomány.
Jó ötletnek tartottam, és még mindig tartom, DR plugin használatát foobarhoz.
Minél magasabb a dinamika tartomány, vsz annál kellemesebb a fülnek az adott zene.
Úgyhogy lefuttattam, és tageltettem automatikusan az összes zenémet, és DR (dynamic range) szerint szortiroztam a playlistet. Így lett egy pár kedvencem amit szivesen hallgatok.
Akinek segítség kell, nekem ez az oldal segitett a beállitásban, henry66 hsze.
Mivel előtte nem használtam foobart jó sok idő elment mire megismertem, meg rájöttem mit hogyan érdemes állitani, de megérte.

(#15356) PrinceHerceg válasza HSM (#15354) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Zenére felénk lustaságomból kifolyólag csak és kizárólag Foobar2k jöhet szóba, megfelelően felpluginolva és beállítva ASIO módban, hogy mobilról tudjam vezérelni az eseményeket, természetesen az X-Fi szempontjából A.C módban a külső DAC felé! Továbbá nálam a két örök kedvenc integrált OPA: 1612AID (SOIC) + LME49860 (DIP8), diszkrétben meg van 1-2db OPAGreen-em és azokkal maximálisan elégedett vagyok!

YouTube-ról meg már rég átszoktam a Spotira, de ott is csak keresgélni szoktam, aztán ha megtetszik vmi, akkor az "n" betű leütése következik! :D

[ Szerkesztve ]

(#15357) olymind1 válasza PrinceHerceg (#15356) üzenetére


olymind1
senior tag

Én is így vagyok foobarral, csak 1x kell jól beállítani, backup-olni, és húzza éveken át, win reinstallnál visszaállítani és működik mintha mi se történt volna. Ehh, csak úgy repkednek az évek, most nézem már legalább 12 éve használom :Y De eszem ágában sincs lecserélni, egyszerű de nagyszerű :C

(#15358) PrinceHerceg válasza olymind1 (#15357) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:K

(#15359) HSM válasza PrinceHerceg (#15356) üzenetére


HSM
félisten

A 1612 nekem is piszkálta a fantáziám, de nem tűnt annyival jobbnak a 49720-nál, amennyivel többe került volna. :B
Aztán egyszer lehet mégis kipróbálom majd. :)

(#15360) PrinceHerceg válasza HSM (#15359) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nekem anno ingyen volt, szóval megérte! :B

(#15361) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Jelenleg egy xFi Elite Pro-t használok, megérné lecserélni erre a kártyára? Nem is az anyagi oldala érdekel, hanem kapok érte hallható változást? Egy AKG K272-es fejhallgatóval használom a legtöbbet, plusz egy Logitech z2300 van rákötve a gépre analóg módon.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#15362) HSM válasza Winne (#15361) üzenetére


HSM
félisten

Nagyon dícsért, ránézésre igen jó felépítésű ez a Strix DLX. De ugye az Elite Pro sem kispályás, szóval biztosat olyan tudna mondani, aki mindkettőt próbálta. :B Azért én a Strix-re szavaznék, főleg fülessel, de csakis a DLX verzió esetén.

(#15363) PrinceHerceg válasza HSM (#15362) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szerintem jobb!

(#15364) Baliga Tamás válasza PrinceHerceg (#15363) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Nem olvastam feljebb - de ugye az ElitePro-ról van szó..? ;)
Nem tom hogy mitől - de persze hogy jobb..! :D

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#15365) Winne


Winne
nagyúr

Köszi!

Elite Pro van nekem, Strix-re érdemes-e cserélni volt a kérdés, nem értek a dacokhoz, ezért kérdeztem. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#15366) Tiger. válasza Winne (#15365) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Én meg a lovakhoz :D

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#15367) PrinceHerceg válasza PrinceHerceg (#15363) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hát majdnem vissza kell, h vonjam amit írtam előzőleg, mert bár elég jó alkatrészekből épül fel, sajna a számok és persze némely független teszt is mást mutat!

Megvenni csak és kizárólag tesztelés után érdemes, vaktában semmiképpen sem!

(#15368) HSM válasza PrinceHerceg (#15367) üzenetére


HSM
félisten

A DLX-ről én jókat olvastam. A többiről már inkább megoszlottak a vélemények.

(#15369) Winne válasza PrinceHerceg (#15367) üzenetére


Winne
nagyúr

Na mutasd, miket találtál? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#15370) PrinceHerceg válasza Winne (#15369) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

(#15371) Winne válasza PrinceHerceg (#15370) üzenetére


Winne
nagyúr

Ahogy olvastam azért rossznak nem írták egyáltalán, az már más kérdés, hogy műszerrel kimutatható tesztekben voltak bizonytalanságok.

Kíváncsi lennék, hogy ezt ki lehet-e hallani valami módon, kár hogy az enyémmel nincs összehasonlítása sehol.

Az xFit szeretem egyébként, de van sajnos sok driveres betegsége, amin a win10-el kijött hivatalos driver sem segített.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#15372) DarthSun válasza Winne (#15371) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nyugodtan cseréld le, az Elite Pro- t meg eladod nekem :D , én úgyis Win7- et használok. Hű de szabálytalan vagyok, szakmai topikban ez nem megengedett :B

(#15373) Winne válasza DarthSun (#15372) üzenetére


Winne
nagyúr

Írj ajánlatot. :DDD :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#15374) Baliga Tamás válasza Winne (#15373) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Engedd el azt a DLX-et; inkább egy ZxR vagy AE5 irányába fordítsd a figyelmed..! ;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#15375) DarthSun válasza Winne (#15373) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ment a PÜ.

(#15376) Winne válasza Baliga Tamás (#15374) üzenetére


Winne
nagyúr

Győzz + :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#15377) PrinceHerceg válasza Winne (#15376) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ne add olcsón magad! :C

[ Szerkesztve ]

(#15378) DarthSun válasza PrinceHerceg (#15377) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Én bevetettem minden erőmet, olyan magas a midiclorián-számom hogy a cégnél az ESD cipő+sarokpánt ellenére sem tud lemérni a készülék, a Jedi energiám nem engedi át a nagyfeszt sem :DDD

(#15379) Baliga Tamás válasza Winne (#15376) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Ezek a Strix osztályú kártyák inkàbb a pénzesebb hardcore gémer gyerkőcöket célozzák - kevésbé kiforrott driver körítéssel; kissè bizonytalanul kitalált kezelhetőséggel - bàr felépítése szerint többet érdemelne/tudna a kàrtya..!
A ZxR vagy AE5 hangjàt és tudását viszont elismerem/szeretem - nagyon jól összerakott és hangolt kàrtyák - driverezés tekintetében sem hiànyolok semmit. Igazàból ezt a két kàrtyát tartom abszolút "mindenes" felhasznàlású kàrtyáknak a multimédia teljes területén..! ;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#15380) Winne válasza PrinceHerceg (#15377) üzenetére


Winne
nagyúr

Igyekszem. :DDD

@(#15378) DarthSun: akkor ezért lehet, hogy azt gondolom, meg fogunk egyezni.. :))

@(#15379) Baliga Tamás: azt mondod Asusék sem gyártanak hozzá megfelelően profi drivert és marad a vasban potenciál? A DAC és a hangprocesszor nem kapott rossz kritikákat benne azon a pár oldalon, ahol volt időm utánaolvasni.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#15381) DarthSun válasza Winne (#15380) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Úgylegyen :R

(#15382) Baliga Tamás válasza Winne (#15380) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Asus-ék nagyjából egyik kártyájukhoz sem gyàrtanak jól kifuttatható drivert - làtsd UniXonar lètezése; ill. a DLX vezérlő konzolja sem egy tökély..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#15383) olymind1


olymind1
senior tag

Hát... miután megérkeztek az új hangszórók 3 napig bírtam csak :DDD De majd bejáródnak azok is, meg a füleim is, meg az agyam is, az opamp-okkal együtt. :K

Pár kép:

És jöhet a pár száz óra bejáratás :O :))

[ Szerkesztve ]

(#15384) DarthSun válasza olymind1 (#15383) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen hangszórók ? És mit kell megszoknod velük, milyen a hangzásuk ?

szerk : ha, ezeknek hely is kell...

[ Szerkesztve ]

(#15385) olymind1 válasza DarthSun (#15384) üzenetére


olymind1
senior tag

Egy pár JBL 305p MKII, picit világos a hangzásuk, egy 50-100 óra bejáratást javasolnak ezeknek is, szóval várok még velük mielőtt elhamarkodott döntést hoznék.

Az elején ezeknek opamp-oknak is olyan hangzásuk van hogy falra lehetne mászni tőlük, fül/agyvájós kicsit de majd 100 óra után javulnak, 200 óra után helyre jönnek, 600 után remekelnek. Még csak 20 óra körül vagyok.

(#15386) olymind1 válasza DarthSun (#15384) üzenetére


olymind1
senior tag

Egyébként igen, kell nekik +1 slot házon belül:

(#15387) DarthSun válasza olymind1 (#15385) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az nagyon sok idő. Azok az opampok milyen magasak, saccra lehet min 3cm. Elég problémás lehet elhelyezni így a kártyát. Nem lazulnak ki a tüskéken ? - már a magasságuk miatt. A JBL- ek ajánlottak ahogy nézem. A világos hangzás nekem mondjuk nem hátrány.

Nálam a Solo6C viszont kicsit világosabb lett a bejáratással, de az alsó-közepet így is lejjebb kell húznom kissé, kivétel a klasszikus/komolyzene, viszont 6-7KHz felett meg szúrós. Megszoktam a vintage 4utas Philipsek hangját, azok terítik rendesen a felső-közepet, magasat.

#15386 : látom, éppen elfér :)

[ Szerkesztve ]

(#15388) HSM válasza olymind1 (#15385) üzenetére


HSM
félisten

600 óra? :Y
Mondjuk az LM4562-őknek is kellett vagy 10-20 óra, mire fogyasztható hangképük lett.

Kíváncsi leszek, mi lesz a véleményed a hangképükről. :)

[ Szerkesztve ]

(#15389) olymind1 válasza DarthSun (#15387) üzenetére


olymind1
senior tag

Igen, 3cm az opamp, 3.5 kb lábakkal együtt. Nagyságuk miatt úgy tűnik, de ha egyszer bent vannak a foglalatban meg se mozdulnak.

JBL-ek nem tűnnek rossznak így pár nap után, de lehetnének picit sötétebb és melegebb hangzásúak, minimálisan testesebb középpel, de majd meglátom javulnak-e.

Solo6c -m is volt, az egy picivel talán sötétebb volt a JBL-nél, de azzal se tudtam teljesen megbarátkozni.

(#15388) HSM
Én is..

Majd (a hangsúly a majdon) valamikor ha olyanom lesz talán összehasonlítom a Prelude-dal is. De csak jóval később, mire jól megszokom a hangját a Burson-os Titanium HD-nek, meg bejáródnak.

[ Szerkesztve ]

(#15390) Baliga Tamás válasza olymind1 (#15389) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Ezek màr valóban jól muzsikálhatnak - jókat olvastam a v6-ról; én utoljára v5 classic-ot hallottam; az nem volt az én vilàgom..!
Kitartàs az elkövetkező 580 órára..! :D

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#15391) PrinceHerceg válasza olymind1 (#15385) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ilyen monitorokba még az életben nem jártam, de sajna sejtem mi lehet a belükben! Ha már ennyi pénzt áldoztál a forrásra, tedd rendbe a hangfalaidat is, méghozzá minél előbb! :K

(#15392) DarthSun válasza PrinceHerceg (#15391) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Há' mé', jó lehet az a doboz, sztem. A Solo6C- ben is állítólag valami kis hurka erőlködő van, aztán elég jól penget az árához képest, jó hát a nagy erősítő+hangfalaim megverik, de amire szántam, éjszakai film, zene, TV- re teljesen ok.

(#15393) PrinceHerceg válasza DarthSun (#15392) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Én annyival nem szoktam beérni sajna! :D

(#15394) DarthSun válasza PrinceHerceg (#15393) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen dobozaid vannak ?

(#15395) Winne


Winne
nagyúr

Na betettem a Strixet, hát elsőre az volt a benyomásom, hogy lehet igazatok lesz. Csillivilli meg minden, de ha kikapcsolok rajta mindent, akkor már nem annyira "színes" a hangja.

Na próbálgatom tovább.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#15396) Elcan


Elcan
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Találkoztatok-e már olyannal, hogy adott egy SB X-fi Surround 5.1-es hangkártya. És bizonyos játékoknál, amikor a hangot állítom a kerek szabályzóval vagy akár a távirányítójával is játék alatt amennyit állítok annyiszor villan be a kép, mintha sokszor alt-tab-oznék egymás után. Látható az a "kék kapszulás" kijelző, hogy hány %-on áll. Ha pl 100-ról visszatekerem 50-re, akkor mondjuk 10-t kattan a tekerő, akkor 10x fog villanni a kép is, míg el nem éri az 50%-ot. Egyik játéknál csak villanások vannak (Pl War Thunder), másiknál ki is lép a desktopra. Míg van olyan, aminél nem történik semmi, csak simán beáll a kívánt hangerő. Van ötletetek, hogy mi lehet ez?

(#15397) Lord Myn válasza Elcan (#15396) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nincs ilyen cuccom (de tervben van :) ), de a leírásodból arra következtetnék, hogy mivel a hangerőszabályzásnak, gondolom, van egy grafikus megjelenítése, ezért ilyenkor elvált az alkalmazásról, ami teljes képernyőben fut (vagy borderless window-ban). Azt kellene megnézni, hogy azok a játékok, amiknél csinálja, azok Full Screen-ben vagy Borderless Window-ban futnak-e?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#15398) PrinceHerceg válasza DarthSun (#15394) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Wharfedale Jade 1 duó, meg néha egy EVO2 10 + Pioneer A-717 MKII, aminek egy külső D.I.Y DAC adja a kottát sztereóban! :)

[ Szerkesztve ]

(#15399) Elcan válasza Lord Myn (#15397) üzenetére


Elcan
tag

Elvileg full screen. Vagy van erre valami külön beállítás valahol?

(#15400) DarthSun válasza Elcan (#15396) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem van ilyen külső kártyám, nem tapasztaltam ezt a jelenséget, laptoppal és több desktoppal sem. Lehet hogy bezavar valami, vagy nem tökéletesen van fent a driver, vagy megint a Win10 hülyesége, ha azt használsz (én Win7- et).

(#15398) PrinceHerceg : fel vagy szerelkezve, a Jade 1 duó bassreflex vagy sima ?, a másikat látom hogy reflexdoboz. Jóminőség lehet mindegyik, mivel nekem is van nagy erőlködőm, kíváncsi lennék mit lépnének a 40kilós, 30cm bass-driveres dobozaim ellenében.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.