Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14051) nesa válasza PrinceHerceg (#14050) üzenetére


nesa
veterán

Es ha PL a kartyan cserelem a kondikat de az elolapi panelt hasznalom abban nem kell cserelni?

Nem tudom ezek a cserek egy AKG K99 es fejhalgatoval kijonnek?

Irja ott hogy az egyik kondi felel a baszusok meg a 3d hangzaser ha csak azt cserelem lehet azzal is nyerek.

Azert kerdem a kimenetet mert 99% ban fejhalgatot hasznalok viszont ha elbirja karosodas nelkul hogy 1-1 be rakotok 2db hangfalat az neha jo lenne nem nagy kb 20w ost.

(#14052) jézusom


jézusom
addikt

Üdv!

Egy hangkártyánál, leginkább 7.1-esnél ha valami újabb hangformátumot szeretnék, mondjuk DTS:X vagy DD atmos, akkor ezt lehet szoftveresen létrehozni? Úgy értem, ez ilyen hardveres specifikáció, vagy pedig a lejátszó program létre tudja hozni? Ja és elég ha diszkrét 5.1 vagy 7.1 jön ki, nem kell hdmi jelfolyamba tenni.

(#14053) PrinceHerceg válasza nesa (#14051) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Mindenen (fejes/hangfal) azonnal észrevehető a változás, ezért legjobb volna egyszerűen az összes alkatrészt cserélni, ahogy a cikkben is olvasható! :K

Ellenben külső hangfalhoz erősítő is kéne, mert anélkül gondok lesznek! :B

jézusom: jelenleg még nem lehetséges, csak az erre alkalmas top-kategóriás erősítőkkel, HW szinten!

[ Szerkesztve ]

(#14054) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Megjott az elitepro, hat ennek rosszabb a melye mint a platinumnak, remelem az kavarhat be hogy ugyan az driver van fent mint ami a musicnal is volt, mert azok sb 460 nasok voltak de ez nem.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#14055) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Közben megkaptam már pár napja a Xonar DXet és azt kell mondjam 5 év X-fi Titanium használat mellett hogy érezhetően szebb a hangja. Magas, közép hangok tisztábbak, mély nincs annyi csak ahol kell, viszont ott az is tisztábbnak hat. röviden ennyi. :) De még hogy melyik marad meg, még kérdéses :D

[ Szerkesztve ]

(#14056) PrinceHerceg válasza Recon666 (#14055) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nálunk a megpiszkált X-Fi HD tuti kiérdemelt pár évet:

:)) :)) :)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#14057) Cadal


Cadal
őstag

Srácok! Vettem egy használt X-Fi Fatal1ty-t és küzdök az előlapi panel mikrofon bemenetével. 6,33mm/3,5mm átalakítóval használnám a headsetemet de nem akar összejönni (Teamspeak elsősorban).
A manualban találtam egy jumpert amit nem tudok eldönteni hogy mikor kell használni és mikor nem, pls segítsetek ha esetleg valaki jó angolból. (A headset egy sima Creative Fatal1ty Headset)
A szöveg pedig: Connect the shunt supplied with your X-Fi I/O Drive to this jumper if you want to use a dynamic microphone. Do not connect the shunt if you want to use a condenser microphone or computer microphone

:F

[ Szerkesztve ]

(#14058) Cadal válasza Cadal (#14057) üzenetére


Cadal
őstag

De ha jól sejtem nekem nem kell jumper igaz?

[ Szerkesztve ]

(#14059) Brekkk


Brekkk
senior tag

WIN7-ről most váltottam WIN10-re. X-fi Xtreme gamer kártyám van.
A legfrissebb gyári driver van fent.

Sajnos időnként beakad a hang, kb fél másodpercre. Utána megy minden flottul tovább.
Win 7 alatt ilyen nem volt.
Lehet ezzel valamit kezdeni?

(#14060) PrinceHerceg válasza Brekkk (#14059) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Várni a csodát by Creative, vagy megnézni a 8.1-et, mert az kb ugyan az mint a 10! :K

(#14061) bon válasza Brekkk (#14059) üzenetére


bon
őstag

Csak nem torrent-ezel?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#14062) Musicking válasza Brekkk (#14059) üzenetére


Musicking
aktív tag

Töröld le a hulladék gyári drivert és pakold fel a Daniel K 3.7es packját, pár hsz-el feljebb volt linkelve.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#14063) zsizsef válasza bon (#14061) üzenetére


zsizsef
senior tag

Win10 alatt nem kell ahhoz torrent

(#14064) Doctor Boo


Doctor Boo
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy Creative Soundblaster X-Fi HD USB-t, feltelepítettem a drivert, de a Win7 nem ismeri fel az eszközt. Van valami ötlet, hogy mit lehetne tenni, hogy működjön?

(#14065) Satyricon


Satyricon
addikt

Hello

A Biosba le van tiltva az alaplapi hangkartya?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#14066) Doctor Boo válasza Satyricon (#14065) üzenetére


Doctor Boo
csendes tag

Egy Dell Inspiron 7720-as laptopról van szó, próbáltam a BIOS-ban megtalálni az alaplapi hangkártya letiltását, de nem találtam.

(#14067) PrinceHerceg válasza Doctor Boo (#14066) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Világít a hangkarid kék LED-je? Ha nem, próbáld más vezetékkel, ha az se jó, másik gépben is teszteld, eztán pedig már csak a szar a kártyád c. felállás jut eszembe sajna!

Az alaplapi ciripelőnek viszont nincs hozzá köze, mert nekem is megy párhuzamosan a kettő hibátlanul! :K

[ Szerkesztve ]

(#14068) Doctor Boo válasza PrinceHerceg (#14067) üzenetére


Doctor Boo
csendes tag

Igen, kéken világít a LED, és tudok fejhallgatót használni rajta keresztül, de sem a Creative Audio Control Panel, sem a Creative Entertainment Console nem jön be, csak egy hibaüzenetet ad be, hogy nem észlel általuk támogatott audio eszközt.

(#14069) Fandango válasza Musicking (#14062) üzenetére


Fandango
veterán

Azért ezt így kijelenteni, hogy hulladék gyári driver kicsit erős. :U

Nekem Titanium gyári driver van, és nem érzem, hogy hulladék lenne win 10 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#14070) anonym2k válasza Doctor Boo (#14068) üzenetére


anonym2k
csendes tag

Szia !
A hozzáadott CD-ről telepítve nekem is ezt a hibaüzenetet adta.
Letöltöttem a Creative oldaláról a szoftvercsomagot, azzal tökéletesen működik.

(#14071) Brekkk válasza PrinceHerceg (#14060) üzenetére


Brekkk
senior tag

Ezek szerint ez Driver hiba? Ha igen akkor megpróbálom kivárni az új driver-t, hátha lesz javítás. Addig meg így használom. Szerencsére fagyást nem okoz.

(#14072) Brekkk válasza bon (#14061) üzenetére


Brekkk
senior tag

Miben befolyásol a torrent?
De kipróbálom, majd milyen ha nem megy a torrent. Ha torrent nélkül megszűnik a hiba, akkor viszont a hálókártya driver lesz a ludas. Sajnos az Intel Desktop CT gigabit lan-hoz nincs még friss meghajtóprogram.

(#14073) Brekkk válasza Musicking (#14062) üzenetére


Brekkk
senior tag

Annak is az eredeti Creativ driver az alapja, nem? Vagy driver szintű módosítások is vannak benne?

(#14074) PrinceHerceg válasza Brekkk (#14071) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Lehetséges! :)

(#14075) Musicking válasza Fandango (#14069) üzenetére


Musicking
aktív tag

Egyáltalán nem erős, sőt helytálló ha nem működik megfelelően az adott eszközzel. Ha az eszközzel lenne gond akkor a custom driver sem oldaná meg a problémát , ilyen egyszerű.

Brekkk: alapjaiban biztos az, csak kiköszöböltek 1-2 anomáliát amire a creative csapata magasról tesz, mert elsődleges szempont hogy el kell adni az új hardvert.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#14076) Fandango válasza Musicking (#14075) üzenetére


Fandango
veterán

Mi nem működik megfelelően ami miatt ennyire felhúzod magad?

(#14077) Musicking válasza Fandango (#14076) üzenetére


Musicking
aktív tag

Ez messze van attól felszívjam magam, szimpla tényt közöltem. Ha nagyon érdekel mi a kinja a gyári drivernek a win10 (th2 is) esetén , nézd vissza fórumot úgy 2015 augusztustól. Nálam asio esetén (creative, asio4all) ha alvásból jött vissza a rendszer akkor nem volt hangja a lejátszónak, vagy épp lefagyott. Ha futó alkalmazás alatt váltottam hangmódot akkor legtöbbször nem hajtotta végre. Ugyanaz a rendszer dk driverrel meg hibamentes, akkor? Lehet vannak akiknek csak gyári megoldás a szent , de szerencsére mindig szélesebb látókörrel rendelkeztem.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#14078) Fandango válasza Musicking (#14077) üzenetére


Fandango
veterán

Én sem vagyok beszűkült látású, ha már célozgatsz. :U
De attól, hogy neked valami bajod van a gyári driverrel, másik 100.000 felhasználónak nincs, attól még nem feltétlenül szar a gyári megoldás.
Win 7 alatt én is PAX drivert használtam, mert úgy éreztem jobban szól mint a gyári, de sajnos win 10 alá még nincs, így marad a gyári ami hibátlanul működik.

(#14079) Musicking válasza Fandango (#14078) üzenetére


Musicking
aktív tag

Nos ha a 100001 felhasználónál minden frankón akkor nyilván nem ez a célközönsége az alternatív drivereknek. A custom driverek (pax, daniel k) sem azért készülnek mert valakinek rohadt sok a lekötetlen szabadideje- vagy épp feltünésije van. Akinek problémája van az eszközzel, az meg elsősorban megoldás akar találni, lehetőleg nem a 'dobd ki a 'csába és vegyél egy új kártyát' verziót. Továbbá ha egy eszköz jól működött a gyári driverrel a w7 alatt és w10 alatt meg nem, akkor vagy az oprendszer vagy a gyári driver a ludas.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#14080) gyori.adam92


gyori.adam92
újonc

Sziasztok!

Most vettem egy Creative SB X-Fi Surround Pro 5.1 USB külső hangkártyát, amivel finoman szólva se vagyok elégedett. A helyzet az, hogy pont ugyanolyan rosszul szól a hangfal (Genius SW-HF2.1 1700), mintha közvetlenül a laptop jackjébe dugnám és az integrált videókártya kezelné. Kipróbáltuk tesóm asztali gépével is, ott annak az integráltjának a szintjét hozta (erős közepes).
Emiatt van egy olyan érzésem, hogy nem csinál semmit, csak "átmegy rajta az áram". A szoftverét felraktam meg próbáltam buherálni a vezérlőpult hangeszközös beállításait, de ott azt jelzi, hogy alapértelmezettre van állítva, vagyis elméletben működik.
Szerintetek mi lehet a megoldás? Ki lehet valahogy ügyeskedni szoftveresen vagy csak simán rossz példány kaptam és azért szól rosszul?

Köszi előre is!

(#14081) Tiger. válasza gyori.adam92 (#14080) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Miert nem vettel valami normalis xfit? Itt arultam en is a platinumot, abban nem csalodtal volna.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#14082) gyori.adam92 válasza Tiger. (#14081) üzenetére


gyori.adam92
újonc

Azt mondod, hogy ez alapon egy gyenge darab valószínűleg? Amit viszont továbbra se értek, hogy miért szólt különbözően a két gépen...

[ Szerkesztve ]

(#14083) Tiger. válasza gyori.adam92 (#14082) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nem ismerem igazandibol, de ted fel a kerdest egy akkora dobozban mi fer el?

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#14084) gyori.adam92 válasza Tiger. (#14083) üzenetére


gyori.adam92
újonc

Ez már azért messze nem az a pendrive méretű pár ezres vacak szint, annyira nem kicsi ez (bár nem láttam még másikat élőben, csak képen). Meg 17 ezerért azért szólhatna jobban egy szar integrált laptop hangkártyánál.

(#14085) Tiger. válasza gyori.adam92 (#14084) üzenetére


Tiger.
nagyúr

En nem bizok az ilyenekben, ezert van normal hangkari.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#14086) gyori.adam92 válasza Tiger. (#14085) üzenetére


gyori.adam92
újonc

Én is szívesebben tettem volna bele rendes hangkártyát, ha lehet, de sajnos csak egy laptop.

Ha valaki másnak van ötlete, hogy miért tűnik úgy, mintha valójában nem is működne, csak az integráltat használná, azt szívesen fogadom. A #14080 posztomban már leírtam, de leírom még egyszer a problémát: 2 különböző gépen különbözően szólt, de pont úgy, mint az integáltjával. És a laptopommal gyalázatosan...

Lassan érik bennem a visszaküldés, bőven 2 héten belül vagyok még, de ennyi esélyt adok neki :D

(#14087) Tiger. válasza gyori.adam92 (#14086) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Akkor lehet jobban jarnal usb xfivel nem gondolod?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#14088) gyori.adam92 válasza Tiger. (#14087) üzenetére


gyori.adam92
újonc

USB-s ez. Vagy mire gondolsz? Szívesen fogadom a tanácsodat, mert nem szeretném életem végéig a telóról betenni a zenét... :D Az bosszant a legjobban, hogy hiába vettem egy nagyon jó 2.1-est meg most ezt a hangkártyát, tesóm asztali gépe a pár ezer Ft-os 7-8 éves 2.1-esével és az alaplapba integrált hangkártyájával élvezetesebben tud zenét hallgatni... Pedig telóról zenét berakva kiderült, hogy maga a hangfalam nagyon jó.

Ilyen egyébként: http://www.hardverker.hu/productpics/322031_big.jpg

(#14089) Tiger. válasza gyori.adam92 (#14088) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Probáld meg erre cserélni gondolom nem fontos az 5.1
Az utolsó vélemény a jelenlegidről

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#14090) gyori.adam92 válasza Tiger. (#14089) üzenetére


gyori.adam92
újonc

Az 5.1 nem fontos, megvagyok a 2.1-es hangfalammal is, nem baj, ha nem tudja a hangkártya.
Sajnos annak a rossz véleménynek lett igaza nálam is, én is tervezek írni egy hasonlót. Ma vissza is küldtem, nem segített semmilyen kísérletezgetés vele, csak minimálisan javított rajta.
Ezt a kicsit drágábbat is nézegettem korábban, csak úgy voltam vele, hogy valószínűleg már az olcsóbb is hozni fogja azt, amit szeretnék, nem jött be. Ezzel lehet megpróbálkozok majd, ha nem jön be, vissza lehet küldeni szerencsére 2 hétig, ha az se lenne jó.

Ami egy kicsit off, de érdekes: ahogy tegnap kísérletezgettem, letöröltem a laptopról a gyári hang drivert, stb, rájöttem, hogy a hang driver letörlésével egész szépen is tud szólni laptopom... :D A saját hangszórója így nem működik, de a 2.1-emet egész szépen szólaltatja meg, eltűnt az a borzalmas hullámzás, ami eddig teljesen elrontotta a hangzást. Ha meg nem lesz mellettem a 2.1-es, szépen visszateszem a drivert és szól újra a belső hangszóró.

(#14091) Brekkk


Brekkk
senior tag

Kipróbáltam a WIN 10 Daniel K drivert. Ugyanúgy néha bezúg a hang, mint a gyári driverrel.
Sőt talán még a Daniel K verzióval gyakrabban is csinálja. Vissza is ment a gyári szoftver.

(#14092) PrinceHerceg válasza gyori.adam92 (#14090) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Unokatesóm is ilyet hajt + szomszédunk is egy Logitech Z-5500-al karöltve és szerintünk elég tisztességes hangja van egy alaplapi chiphez képest, bár tényleg jobbat tetted volna, ha inkább egy X-Fi HD-t veszel, mert az mérföldes kört ver rá a Surround-ra, pláne, h célzottam stereo megoldású, jobb belső felépítésű, ezáltal szinte kiváló hangú darab! Egyetlen negatívuma a táv hiánya... :K

:))

[ Szerkesztve ]

(#14093) gidalight válasza gyori.adam92 (#14086) üzenetére


gidalight
tag

Egy belépő 2.1-el ne várj csodát egy hangkártyától, az X-Fi HD-ra is kár költened. Add el ezt a szettet, csapd hozzá az X-Fi HD árát, és vegyél egy jobb hangfalszettet -ez az integráltról hajtva is messze jobb élmény lesz, mint a kis genius X-Fi HD-ról.

(#14094) lee56 válasza Brekkk (#14091) üzenetére


lee56
őstag

Nálam is hasonló a szitu. Bár mással sajna nem is tudtam kipróbálni, mert egyedül a danielK-s driver tudott végigmenni a telepítés folyamatán hibátlanul. :) :(

No Comment

(#14095) kaszas369


kaszas369
újonc

Sziasztok van egy Logitech Z623 típusú 2.1-em és egy superlux fülesem.
A kérdésem az lenne hogy érdemes e beruházni egy Creative Sound Blaster X-Fi HD-ra?
Jelenleg asrock z97 faltal killer lapom van, ez ahogy lattam ad hang boostot.
A kérdésem lényegében az, hogy lesz e érdemleges változás a hangok minőségében erőségében?

(#14096) gidalight válasza kaszas369 (#14095) üzenetére


gidalight
tag

Nálam az ASUS P5Q SE plus VIA VT1708s kodekjéhez képest mind erőben mind minőségben ég és föld az X-Fi HD egy AKG Y16 fülessel (ehhez képest a supralux valószínűleg még nagyobb difit mutatna). a 2.1 nemtudom képes-e megjeleníteni a különbséget, illetve a lapod integráltját sem hallottam még soha.

Ezt egyébként most próbáltam ki az AKG-vel, anno egy Razer Kraken Pro-val például nem volt semmi különbség (az nem egy zenére való fejes)

[ Szerkesztve ]

(#14097) PrinceHerceg válasza kaszas369 (#14095) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Bátran vedd meg, ne hezitálj rajta, mert piszok jó USB-s megoldás! :C

[ Szerkesztve ]

(#14098) Vogel


Vogel
csendes tag

Hali!

Konfigot cseréltem. Az Audigy 4 PCI kártyám már nem építhető be a P8Z77-be (amin csak PCI-E van). Kis tanáccsal el tudnátok látni, hogy a Z-5500-at mivel lehet ideálisan meghajtani? Az alaplapi az rémálom (még a bal hátsó hangfalat se tudja megszólaltatni, puffog a basszus...stb). Olyan 15-20e HuF körül, belső only. Köszönöm!

(#14099) PrinceHerceg válasza Vogel (#14098) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szvsz vegyél egy Creative Z-t, nem fogod megbánni és áruják is a PH-n...

:K

(#14100) Vogel válasza PrinceHerceg (#14099) üzenetére


Vogel
csendes tag

Kösz a választ!

Creative X-Fi Titanium (PCIe)-ről (nem HD) mi a vélemény?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.