Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14551) jaja1981 válasza HSM (#14550) üzenetére


jaja1981
addikt

Megnézem.
Az alaplapi realtek meg néha ki ki hagy. Elmegy a hang egy rövid időre és vissza jön. :)

(#14552) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Asus ROG Xonar Phoebus Solo milyen egy ZX(R)-hez képest, ismeri valaki? Technikai adatokat összehasonlítottam én is, de a gyakorlat sokszor eltérő képet mutat. Az R elvileg jobb kell legyen, mert majdnem dupla annyiba kerül, na de az megéri-e egyáltalán az árát. :)
Vagy felkerült egy Essence STX is elfogadható árban - azon is megfordult a fejem.

:R

U.i.: Egyszer bele fogok halni, mikor az éjjel közepén, YT miatt felhangosított, de egy ideje hangot ki nem adó hangszórók elkezdenek recsegni és pattannak egyet a este sötétében és nyugalmában. Az életem többet ér! :D

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#14553) lee56 válasza Darko_addict (#14552) üzenetére


lee56
őstag

Ismerős érzés :D De szerencsére nekem a legutóbbi creative driver és win10 úgytünik végleg megoldotta ezt Azóta csönd van hogy februárban felraktam, kivéve amikor hallgatni szeretnék valamit persze :DDD
De az idegesítő hangos szívbajt okozó pattogások eltűntek :)
Neked nincs uj driver a karidhoz?

No Comment

(#14554) Darko_addict válasza lee56 (#14553) üzenetére


Darko_addict
őstag

Utóbbi időben Daniel_K-ét használtam, de a legutolsó kiadás után nagy csend volt. Múltkorában olvastam egy érdeklődő HSZ-t a srác fórumán, de azt a választ kapta Daniel-től, hogy a kártya felett eljárt az idő, itt az ideje újat (újabbat) vennie és elfelejteni az Auzen-eket. Mivel ő volt az utolsó bástyája az Auzenek driverezésének, ezért nem hiszem, hogy valaha lesz újabb belőle. :(

Azt is olvastam, lehet a CPU OC okozza, de sosem foglalkoztam vele annyira, hogy levegyem a Boostot UEFI-ben.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#14555) lee56 válasza Darko_addict (#14554) üzenetére


lee56
őstag

Hát az nem túl jó hír, és még a creative-ra mondják hogy szar a drivertámogatásuk :)

Nem hinném amúgy hogy OC problem amúgy, nálam is van, már kb azóta hogy megvettem az FX-et. :)
Ez tisztán driver volt nálam és talán akkor hardveres probléma is lehet nálad, ha már a legjobbak is feladják a driverírást rá, az szomorú.. :(

No Comment

(#14556) HSM válasza lee56 (#14555) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem tudom, én 2009-ben vettem az Auzen Prelude-omat, és szépen tudom használni ma is, 2016-ban a legfrisebb OS alatt... Én ezzel tökéletesen meg vagyok elégedve. :B

(#14557) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Hellóka!

A ZXR a kis külső panel nélkül kevesebbet ér? Vagy csak kényelmi dolog / menőség?

[link]

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#14558) Darko_addict válasza Darko_addict (#14557) üzenetére


Darko_addict
őstag

Kíváncsi vagyok, elmegy-e ennyiért: [Prelude - eBay]. Ha igen, felrakom én is.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#14559) Energie X válasza HSM (#14541) üzenetére


Energie X
őstag

Azért én meghallgatnám milyen változást hoz, ha ha hoz egyáltalán :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#14560) PrinceHerceg válasza Darko_addict (#14558) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Aki megveszi jól jár vele, de csak hangügyileg, mert ez drágább mint új korában volt, plusz 96Khz a max mintavételezés, még sztereó esetében is, ergo a 192Khz csak szép álom! :P

[ Szerkesztve ]

(#14561) HSM válasza Energie X (#14559) üzenetére


HSM
félisten

Mondom, mit hoz... Még hamisabb lesz az egész. :DD

(#14562) Energie X válasza HSM (#14561) üzenetére


Energie X
őstag

Hogy te milyen vagy :D Akkor is kíváncsi vagyok rá :))

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#14563) Exelsior válasza HSM (#14550) üzenetére


Exelsior
senior tag

Szia.

Most fogok hozzájutni egy ilyenhez: Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series

Ez remélem meg tudja 5.1-ben szólaltatni a házimozit DD 5.1-ben optikain. :) Ha nem akkor meg sem veszem mert semmi értelme.

Üdv,

Exelsior

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#14564) HSM válasza Exelsior (#14563) üzenetére


HSM
félisten

Elvileg tudja a Dolby Digital Live-ot. De azért olvass/kérdezz utána, hogy ehhez meg kell-e venni külön a licenszt, vagy hogy megy pontosan. Nekem úgy rémlik, a Titaniumokhoz már alapból járt a licensz, de nem volt olyanom, szval nem tuti. :B
No, meg én nem igazán vagyok járatos ezekben az optikai/erősítős összekötögetésekben... :B

(#14565) Exelsior válasza HSM (#14564) üzenetére


Exelsior
senior tag

Elvileg tudnia kell.

Ennyit találtam gyorsba:

DOLBY DIGITAL LIVE ENCODING
With Dolby Digital Live support, hook up the Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro to a Dolby Digital-equipped audio/video receiver or digital speaker system via a single digital connection for compelling 5.1 surround sound.

Csak menni fog. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#14566) Fandango válasza Exelsior (#14565) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem sima Titanium van, az tudja (sose próbáltam mert nincs mivel, de be lehet kapcsolni).

(#14567) PrinceHerceg válasza Exelsior (#14563) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Vedd nyugodtan, 1000%, h tudja, de csak optikán tudod kihasználni, viszont akkor már inkább a DTS-t használd, mert az nagyobb bitrátás! :K

[ Szerkesztve ]

(#14568) Exelsior válasza PrinceHerceg (#14567) üzenetére


Exelsior
senior tag

Sajnos csak DD 5.1-et tudja az erősítő de így is óriási a különbség. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#14569) Darko_addict


Darko_addict
őstag

A ti X-Fi kártyátok melegszik? Valamit megnéztem a gépház belsejében és észrevettem, hogy meglehetősen meleg a kártya. A környezet szobahőmérsékletű, a gépház jól szellőzik, a CPU és GPU is jól hűtött.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#14570) PrinceHerceg válasza Darko_addict (#14569) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Árammal megy, így nyilván melegszik, szóval ne aggódj... ;)

(#14571) Darko_addict válasza PrinceHerceg (#14570) üzenetére


Darko_addict
őstag

Inkább tettem be egy ventit. :P
[link]

Kb. 1-2 hónapja ráírtál egy Prelude-os hirdetésre, azzal mizu, hogy-hogy nem kelt még el 10e-ért?

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#14572) PrinceHerceg válasza Darko_addict (#14571) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Azt anno unokaöcsémnek gondoltam, mert 7.1-es fülesen törte a fejét, de abbamaradt a dolog!

BTW: Nem fagy meg az a Prelude? :D

(#14573) Darko_addict válasza PrinceHerceg (#14572) üzenetére


Darko_addict
őstag

Az volt a baj szerintem, hogy:
- a táp gépházon kívül intézi a hűtését, nincs befolyása a belső ökoszisztémára,
- a HDD hűtése nem ér el a Prelude-ig,
- a VGA félig passzív, csak akkor kapcsol be a venti, ha 3D-s terhelés alatt van,
- plusz a tetején van egy hőpajzs, ami miatt a CPU hűtőből sem érez sokat, nem kapcsolódik az áramlatba
így nagyon megállt a Prelude által termelt meleg levegő és nem mozdul el se le, se fel.

A gépház hangszigetelt, így az oldala mindig fent van.
Az RPM kontrollált, épp csak kicsit forog, hogy ne legyen zajos, de járjon a levegő. :K

Levettem a CPU-ról az OC-t (dinamikus volt), ez az utolsó reményem, hogy megszünteti a pattogást. Majdnem licitáltam eBay-en egy ZXR-re, de mikor benéztem a házba, megláttam, hogy a nagy hűtő miatt be se fért volna! Meg 35 Euróval drágábban kelt el a végére, mint amit én ajánlottam volna érte.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#14574) helgi válasza Exelsior (#14563) üzenetére


helgi
aktív tag

Nyugodtan vedd meg, én csak ajánlani tudom. Ugyan ilyet használok házimozira optikain.

(#14575) Exelsior válasza helgi (#14574) üzenetére


Exelsior
senior tag

Köszönöm. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#14576) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Heyho urak!

Nagyon OFF, de hátha.

Segítségetek szeretném kérni - nem találok drivert Creative CT4830-hoz Win98SE alá. A pontosabb(?) modellmegjelölést és a családot sem ismerem, így hivatalos oldalon nem tudom kikeresni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14577) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#14576) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Úgy rémlik, h ez volt anno a SB Live! sorozat, de ezek szerint még mindig élnek! :C

[ Szerkesztve ]

(#14578) Petyyyyy válasza PrinceHerceg (#14577) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Muszáj lesz neki, kell a kraft MK1-2 alá. :D
Viszont a link csak homepage-ra mutat.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14579) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#14578) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Pedig beágyazáskor még jó volt... sebaj

! ! ! F.L.A.W.L.E.S.S V.I.C.T.O.R.Y ! ! !

:))

[ Szerkesztve ]

(#14580) Petyyyyy válasza PrinceHerceg (#14579) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hohóóó, köszönöm. :R
Fel is sergett az egy szem driver minden hiba nélkül, de cserébe nem is tűnt el az ismeretlen PCI Multimedia Audio eszköz. :F

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14581) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#14580) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nyugi + "Test your might!"

:DD

[ Szerkesztve ]

(#14582) Petyyyyy válasza PrinceHerceg (#14581) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszönöm, végül sikerült életre kelteni. :D

De hoztam is másik kérdést, szintén OFF.
Creative Inspire P5800 - a bal első speaker azt hiszi magáról, hogy ő a jobb első is. Nem hibás a jobb első, ha átdugdosom, szól, tehát nincs fizikai probléma. Futott már valaki hasonlóra?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14583) Petyyyyy válasza Petyyyyy (#14582) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Egyszerű user error volt. Nem szabad éjjel kettőkor gépet szerelni - nem volt rendesen bedugva a jack. :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14584) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#14583) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:U

(#14585) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ma bekapcsoltam a gépet, és sercegő hang jön ki a hangszóróból, hang nincs.
Tegnap este még működött. Képes kikapcsolt gépnél megdögleni a hangkártya?
Driver csere, kártya ki-be megvolt.
Linux alól se szól :U

The Creative Audio Service service terminated unexpectedly. It has done this 1 time(s).
ez van az event logba tegnap estére írva, ezek szerint ez leves.

[ Szerkesztve ]

(#14586) PrinceHerceg válasza bobalazs (#14585) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Pucold meg alkohollal az érintkezőit a hangkaridnak és tedd vissza... hátha!

Amúgy nézted külön forrásról is a hangkeltőd? ;)

[ Szerkesztve ]

(#14587) bobalazs válasza PrinceHerceg (#14586) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

front panel is rá van dugva, de ott is ilyen erőtlen halk hang jön, teljes hangerőnél. a hangerőszabályzón látszik hogy max hangerő szól, de ki már nem jön megfelelő hang. Csak egyik hangszóró szól így is.
A hangkeltők jól működnek integráltról és monitor csatlakzásról is.

[ Szerkesztve ]

(#14588) PrinceHerceg válasza bobalazs (#14587) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Értem, akkor itt sajna elég erős a gyanúm, h HW error lessz, de nézd meg, h a kondik nem puposak-e, + a műveletik nem-e szenesek?

U.i: milyen hangkarid van?

(#14589) bobalazs válasza PrinceHerceg (#14588) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha lenne multimeterem kimérném, jelenleg az a benyomásom hogy kuka.
Nagyon sajnálom ezt a kártyát, mert jó szolgálatot tett. xfi xtremegamer volt.

(#14590) PrinceHerceg válasza bobalazs (#14589) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Újabb vékony vagy a régebbi vastag profilos?

[ Szerkesztve ]

(#14591) bobalazs válasza PrinceHerceg (#14590) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

low profile.

(#14592) Barokk


Barokk
csendes tag

Sziasztok!

A Soundblaster X-Fi HD-m mellé a napokban szereztem be új hangfalakat (Microlab Solo 6c).
Milyen potméter-beállítást javasolnátok a legjobb hangminőség érdekében? Pl. az X-Fi HD potmétert 100%-ra állítani, majd aztán csak a hangfalak potméterén szabályozzam a hangerőt?

(#14593) PrinceHerceg válasza Barokk (#14592) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Egyáltalán nem... én azt ajánlom, h a hangkarid ne vedd feljebb mint max 50%, mert teljes kivezérlés esetén sokkal jobban fog torzítani, amire a hangkeltőiddel még rádobsz egy jókora lapáttal, szóval utóbbiakat is csak érzéssel max 50%-ig vagy addig se! ;)

+ Line out-ról ne pedig a füles kimenetről etesd majd őket, mert azon keresztül a legjobb a kari hangja! :K

[ Szerkesztve ]

(#14594) Barokk válasza PrinceHerceg (#14593) üzenetére


Barokk
csendes tag

Rendben. Köszi! :R
Amúgy akkor a hangkari maradjon egy fix értéken (max. 50%) végig, és csak a hangfalak hangerőszabályzóját állítgassam 0-50% között? Vagy nem kell legalább az egyiknek fix állásban maradnia?

[ Szerkesztve ]

(#14595) PrinceHerceg válasza Barokk (#14594) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hangkari fix 50-en, a többit meg távval kényelmesen megoldod! :K

[ Szerkesztve ]

(#14596) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok, felraktam egy pax drivert win 10 és nem indul el a console launcher
elite pro.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#14597) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Nekem tűnik csak úgy de olyan mintha win 10 alatt gyengébb a mély nem olyan dinamikus.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#14598) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Másnál volt olyan hogy alvóba rakja a gépet utána felébred de le is fagy, ez nálam 100% az xfi elit pro miatt van ha nincs fent a driver minden jó, valami ötlet?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#14599) HSM válasza Tiger. (#14598) üzenetére


HSM
félisten

Nálam Auzen X-fi+Daniel-K driver+Win10 64biten jó.

(#14600) Tiger. válasza HSM (#14599) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Azt a drivert belinkelned?
Gigabyte b85-hd3-a a lapom
Lga 1150

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.