Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#2101) rEnk


rEnk
tag

Sziasztok!
Először is boldog mikulást mindenkinek. Másodsorban pedig elkészült a második q3 defrag videóm.
Akit érdekel a téma letöltheti innen .

A csomag tartalmazza az avit egy leíráts és néhány képet a videóból.
A videó 1280x720 felbontású és xviddel lett tömörítve.
Ez a verzió kb 570 mega.

Jó szórakozást.

üdv rEnk.

a hosszú élet titka: iddqd

(#2102) Daneeka válasza rEnk (#2101) üzenetére


Daneeka
senior tag

Töltöm, még benchmarknak is jó lesz :)

(#2103) Daneeka válasza Daneeka (#2102) üzenetére


Daneeka
senior tag

CRC-s de nem hiszem, hogy a te hibád mert itt hagytam a gépet és nem tudom, hogy letöltődött-e rendesen, belenyult-e valami családtag. Most meg bandwith limitet kaptam majd holnap megpróbálom újra.

(#2104) rEnk válasza Daneeka (#2103) üzenetére


rEnk
tag

hali!
Igen többen is jelezték hogy a szerver nembírja a rohamot még csak ez az első komolyabb megpróbáltalása szegénynek. És a crc hibát is mondták de arra megoldás a flashget. Elkezdtem feltenni egy másik szerverre is. Ha majd lesz link akkor ide is beteszem.
Jah és lesz stream verzió is.(remélem legalábbis)

a hosszú élet titka: iddqd

(#2105) rEnk


rEnk
tag

Van stream verzió is már így nemkell letölteni se. link

a hosszú élet titka: iddqd

(#2106) Daneeka válasza rEnk (#2105) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ez extrém durva! :R

Néhány editing kérdésem is lenne ha nem titok ;)

- 0:15-0:18 Itt a "HD"-ból kinyúló nyúlványok ezt mivel? Vegas nem hiszem. Tán BluffTitler?
- Intro gyönyörűséges :R Ilyen részleges black and white mivel?
- 1:16-1:18 Szétesnek a betűk. Ez se Vegas ugye?
- 2:06-2:08 Na ez a transition is durva :C
- 5:00 körül kezdődő részben durvák a színek. Itt ilyen a pálya vagy ez is valami extrém color correction?
- 6:12 is szépséges, nem is tudom mikor láttam ilyet, asszem amikor contrastot meghúztam kicsit.
Tetszenek még azok a transitionok is amikor a karakter mögött már az új jelenet jön. Ez valami Chroma Key?

Tetszik az egész editing stílusod, a zenék nem jönnek be annyira de ez egyéni izlés kérdése.
Nekem mint laikus néhány trükk szinte érthetetlen néhány kameraállásnál de hát nem is olyanoknak készült akik nem láttak még Quaket.

(#2107) ekimaster


ekimaster
tag

A title-k az elején tényleg nagyon jók, ez tuti nem Vegas. :(
Gratula!

(#2108) rEnk válasza Daneeka (#2106) üzenetére


rEnk
tag

Na hali!

Igyekeztem extrém durvára csinálni... :D vagy legalábbis kihozni mindent abból amit a Vegasról illetve a q3ról tanultam az évek során!!!
szal válaszolok szépen sorban.
-HD: blufftitler hair effekt volt.
-black white hatás az úgynevezett z-buffer(mint a depth of field) csak én a távoli részekre nem blurt raktam hanem fekete fehérré tettem... ha érdekel bővebben is leírom de ez nem olyan 1xű dolog...
-betűszétesés szintén blufftitler
-körbevágtam(pan crop->mask) a playert illetve azt a kis platformot amire esik és küldtem rá egy kis blurt, alatta lévő trackra meg rátettem a következő jelenetet
-nemtudom pontosan melyikre is gondolsz:D az egyik pája felhős alapból, a másik pálya meg olyan kék alapból(ott nemvolt semmi korrekció)
-ott van minden. kontraszt, lineal blur, és megdupláztam a track-et és ha jól emléxem a fölső compositin modját azt "dodge"-ra állítottam/a muse zenés részt még augusztusban csináltam/
-a karakteres átfedések crhoma keyel készültek ezt is eltaláltad :D

A videó alapötlete már régóta megvolt aztán valamikor augusztusban megcsináltam felét, és szeptembertől mostanáig a többi részét(suli miatt).

ekimaster:
"A title-k az elején tényleg nagyon jók, ez tuti nem Vegas." - Itt mire gondolsz?

a hosszú élet titka: iddqd

(#2109) ekimaster


ekimaster
tag

Hogyam lehet Vegas-al Time Freeze-t készíteni?

(#2110) BigBadPlaYeR válasza ekimaster (#2109) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Magyarul mit is szeretnél :F

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2111) BigBadPlaYeR válasza rEnk (#2101) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Maximális :R
Majd később még kielemzem, most csak gyorsan végignéztem :B

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2112) rEnk válasza BigBadPlaYeR (#2111) üzenetére


rEnk
tag

:DD köszi!!

a hosszú élet titka: iddqd

(#2113) ekimaster válasza BigBadPlaYeR (#2110) üzenetére


ekimaster
tag

pontosan ilyet: http://www.youtube.com/watch?v=4JoqNh22rPY

(#2114) Daneeka válasza ekimaster (#2113) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ez nehéz lesz. ;]
Itt egy tutorial, igaz ez Adobe After Effects-hez való de adhat egy átfogó képet, hogy mit kéne Vegasba csinálnod. [Klikk "Watch"]

(#2115) kissgy04


kissgy04
tag

Sziasztok

Tudna nekem vki segíteni abban, hogy hogy lehetne átalakulós videót csinálni.
Tervem, hogy egy mesefiguáról pár perc videó kivágtam ez a videó eleje, majd vhogy alakuljon át mássá, egy másik mesefigurává, amiről van szintén ez rövid videó, majd egy valós fénykép arccá.

Tehát nem szimpla áttűnés, hanem vmi módon robbánás, rezgéssel lassan átdeformálódik a videó végén szereplő alak, a következő videó kezdetén levőre.

Nem tudom ez vhogy megoldható lenne???

Ha hülyeséget kérdeztem, bocsi

(#2116) Daneeka válasza kissgy04 (#2115) üzenetére


Daneeka
senior tag

Na ilyen Morphing effekt engem is érdekelne. :K

(#2117) BigBadPlaYeR válasza kissgy04 (#2115) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A Vegas ilyet nem tud, ehhez külső progi kell. Esetleg kérdezz rá a Milyen program ami...? topicban. Illetve K9 már csinált ilyet (csak már elég régen írt ide).

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2118) Daneeka válasza BigBadPlaYeR (#2117) üzenetére


Daneeka
senior tag

Jelentem, hogy a WinMorph és a Vegas 7 egy rossz párosítás ha ezzel próbálkozna valaki. Én előbb megpróbáltam. Meg sem jelenik az effectek, transitionok közt.

Ja és a Milyen program... topikban morph/morphing ként érdemes kérdezni.

(#2119) ekimaster


ekimaster
tag

Hm...kicsit körbejártam a Time Freeze dolgot, megoldható Vegas-al is csakhát a finomításokhoz mindenképp AE kell. B*ssz* meg, meg kell vennem azt is. Jó nagyon.

(#2120) BigBadPlaYeR válasza Daneeka (#2118) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Nem-beépülőként nem lehet használni?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2121) Daneeka válasza BigBadPlaYeR (#2120) üzenetére


Daneeka
senior tag

Én beépülőként állapítottam meg, hogy nem működik. Standalone-ként ki se próbáltam mert úgy nem izgatott, de azt láttam, hogy elindul.

(#2122) BigBadPlaYeR válasza Daneeka (#2121) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Én szerintem ezek a morph progik csak különállóan működnek... az ember szépen lerendereli (uncompressed AVI-ba) külön és belöki a Vegasba.

BluffTitler sem beépülő, vagy ha AE-vel készítesz valamit az sem. stb.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2123) Daneeka válasza BigBadPlaYeR (#2122) üzenetére


Daneeka
senior tag

De ennek volt külön pluginja Vegashoz, After Effectshez, ezért tettem vele egy próbát.

(#2124) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Nem tudjátok véletlenül, hogy Vegasban amikor renderelek, akkor a procik felé képkockákat, vagy képkocka szeleteket küld el a program kiszámolásra?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2125) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Sziasztok![P:L][P:C]

Segítséget szeretnék kérni. Nemrég töltöttem le a Vegas 8-at, most ismerkedem vele, csináltam már kis klipet, de most egy olyan gondom volna, hogy capture működik, szépen felmegy az anyag a gépre, de utána az idősíkra helyezett anyagnak csak a hangját hallom. Valahol elállítottam biztos. Légyszi segítsen valaki! Köszi előre is. :(

(#2126) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Bocsi, ha valakinek elvettem volna az arcát, nem néztem végig melyek használatosak, csak egyre ráböktem. Ha valaki használja már ezt, természetesen választok másikat. Ja és a kódokat is véletlen nyomtam. Uleaddal dolgozgattam már, de a kíváncsiság rávitt és most a Vegast próbálom. Elsőre megijesztett a kezelőfelület, de már összebuheráltam rajta egy 10 perces családi klipet. Most azt mondom, hogy nagyon tetszik a program,pedig még alig tudok róla valamit. Szeretnék tovább lépni, de ahhoz az előző hozzászólásomban feltett kérdésre várnék választ! Sziasztok

(#2127) Daneeka válasza bgabi1 (#2126) üzenetére


Daneeka
senior tag

Eltüntetted a preview ablakot?

Próbálj egy ilyet:

View-->Window Layouts-->Load Default Layout

Esetleg megpróbálhatod visszaállítani a gyári alapbeállításra. Így minden beállításod elveszik természetesen, azért mertem leírni mert mivel írod, hogy új nem hiszem, hogy nagyon customizáltad eddig. Options-->Preferences-->Default All

Avatár választás meg nem gáz ha kismillió regiszrált ember pl.: 100 képből választhat akkor előfordul sok ugyanolyan pofa :D

(#2128) BigBadPlaYeR válasza bgabi1 (#2125) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

A honalpomon nézz körül, lehet ott megleled a választ.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2129) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Sajna mindegyiket próbáltam és nem megy, érdekes, hogy ha a vágóasztalt használom ott van kép a monitoron és capture közben is, csak timeline-n nincs kép. :W

(#2130) megintrich válasza fLeSs (#2124) üzenetére


megintrich
csendes tag

vegigbongesztem a sony oldalan a vegas forumot de nem sikerult valaszt talalnom ott sem.
nem egy tema mozog a cores & threads korul, meg hogy a render attol fugg, hogy milyen codec-el renderel, de sehol nem mondjak, hogy melyik codec hogyan, de gondolom a codec-ekben te jobban otthon vagy.

[ Szerkesztve ]

(#2131) fLeSs válasza megintrich (#2130) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nagyon otthon vagyok a codecekeben... :D
1ébként sztem képkockákat küld a proci felé.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2132) Daneeka válasza fLeSs (#2131) üzenetére


Daneeka
senior tag

Renderelésnél frame-ben számol, persze ettől még lehet az hogy csak akkor ugrik a számláló mikor a negyedik negyed kép is odaért.

(#2133) [pod]Diablo válasza rEnk (#2101) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Hali.
Grat a moviehoz jo lett:)Mikor elejen lattam hogy hybrid movies gondoltam ar hogy nem lehet rossz:)En cs 1.6-ozom ott is eleg durva moviekat alkot a hybrid:)

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#2134) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Köszi a segítségeket, mert abból is tanulok, de most csak reinstallal jött elő a kis képernyő, pedig mindent defaultra tettem ahogy írtátok. Azt a leírást is elolvastam a Vegasról köszi, hogy feltetted, hasznát fogom még venni biztos.Feltehetően a fájloknál volt valami galiba nincs más tippem. Valószínűleg maradok itt a topikban, mert több videoszerkesztő progit feltettem és próbálgattam, egyszerűtől a túl bonyolultig, de a Vegas valahogy szimpatikusnak tűnik, mert az elsőre bonyolultnak tűnő programmal, egy total amatőr is, mint én egy napi nyomergálás után 10 perces családi videot sikerült kreálnom, zenével meg minden nyalánksággal. Azonban a beállítások rengetegében biztos, hogy eltévedek majd, így előre is köszi mindenkinek, ha megszántok egy kezdőt és válaszolgattok majd a számotokra már oly kézenfekvő dolgokra. Üdv mindenkinek.

(#2135) BigBadPlaYeR válasza bgabi1 (#2134) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Többek közt ezért is írogatunk ide :D

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2136) Szkifi


Szkifi
csendes tag

Üdv!

Nekem a program indításokor az "Initializing UI" feliratnál megáll az élet.
Más fórumon írták, hogy vinyó, meg kodek probléma, de már mind a 2 lehetőséget kihúztam. Több féle Vegas-t is próbáltam!
Ötlet?

(#2137) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Media Managerrel van némi összezördülésem, azaz nem műkszik. Telepítettem persze, meg a hozzá való loop&..... is letöltöttem és telepítettem, de nem tudok ott semmit indítani és azt is csak sejtem, hogy ott lehet kreálni zenei effekteket stb. a film alá kiegészítésként. Valaki ezzel kapcs. felvilágosíthatna :F

(#2138) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Feliratozásnál van-e olyan lehetőség, hogy a szövegnek saját magunk szerkeszünk pl. háromdimenziós mozgást, vagy olyat, hogy a betűk, mint az office diabemutatójában különböző módon essenek, pattogjanak, vagy pl. háromdimenzióban egy sávon folyamatosan távolodjanak, mint a mozifilmekben? Köszi előre is!

(#2139) Daneeka válasza bgabi1 (#2137) üzenetére


Daneeka
senior tag

Tudtommal az csak számontartja a gépeden lévő médiafileokat. IMHO semmi értelme, én nem használom, elég helyette az eplorer fül.

Egybe track motionnal tudod mozgatni (egy sík, itt 3d szerű mozgást is megvalósíthatsz)

Távolodás (ez EventFX-->Properties-->Tracking) Keyframezed.

Külön külön nem lehet mozgatni, illetve én egy videomban ezt megvalósítottam de elszántnak kell lenned. Minden egyes betűnek egy külön tracket csináltam és pan/crop, track motionnal mozgattam őket. Itt nagyon kellett figyelni hogy egy magasságban, azonos távolságra legyenek a végén.

[ Szerkesztve ]

(#2140) Daneeka


Daneeka
senior tag

Lenne nekem is egy sirámom. Rátapintottam egy olyan effektre ami kifog a gépemen. (X2 4400+) Pedig nem tűnik olyan bonyolultnak. 20 másodperc videot 20 percig renderelt és nem kodek probléma mert többel is csinálja. Ránézésre minden vagy minden második képkockánál villan egyet a kész render.
Egyébként ilyen szép ;) :[KÉP]

(#2141) Rocko


Rocko
tag

Üdv! Lenne egy olyan problémám, h van 2 videó sávom és szeretném váltogatni őket. Eddig megoldás ként ezt az opalcity-t találtam csak ott az a baj h nem leht külön pontokat és értékek megadni adott idő pillnathoz. Milyen fx vagy akármi való erre? Végig túrtam az összes efektet de nem találtam semmit... Amúgy koncert videóról lenne szó két kamera anyagát kéne váltogatni a képen. :F

(#2142) kissgy04 válasza Daneeka (#2118) üzenetére


kissgy04
tag

köszi a segítséget neked és BigBadPlaYeR-nek is.

Lenne egy kérdésem, te a winmorph-ot hogyan próbáltad?
Amit én találtam ilyen néven az csak adobe progihoz jó pluginként, továbbá videóra nem alkalmas csak képekből tudja előállítani a morphing effectet a leírása szerint...

(#2143) Rocko válasza Rocko (#2141) üzenetére


Rocko
tag

hopp meg van közben :DDD

(#2144) Daneeka válasza kissgy04 (#2142) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ez a saját tutorialjai alapján tud képet is meg videot is.
[Winmorph]
Ez standalone progi (nem plugin, megy magától), lehet telepítésnél pluginnak is választani de intő jel, hogy Vegasbol asszem a Vegas 2-t kereste, tehát pluginnak nem eröltetném :U

(#2145) creativekoly


creativekoly
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Akit érdekel a sony vegas 8.0a magyarositasa... nem is mondom tovább, mindenkinek világos miről van szó :K

akit érdekel az látogassa meg a:

[link]

Akit nem, az meg se nézze : )

Extra pluginokkal, red boot, valamint profi fordítással, olcsó áron -.-

[ Szerkesztve ]

(#2146) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Sziasztok,

telepítettem a 8as trial-t a 7esem mellé. Volt a 7esben néhány klipem, amiknél building peaks során "lefagyasztották" a progit. Ha kihagytam őket, akkor nem volt semmi gond. Talán mert dropout-os volt a szalag, vagy mert a csillagok együttállása nem kedvezett. Szóval, felraktam a 8-at, és láss csodát, csont nélkül szalad a building peaks. Ja, és mindez vista alatt. Eddig memóriából sem eszik feltűnően sokat, általában 2GB körül van a használat. Majd írogatok még róla az elkövetkező 29 napban, miben tér el a 7estől...

(#2147) kissgy04 válasza Daneeka (#2144) üzenetére


kissgy04
tag

pluginként én nem tudtam használni, de mint önálló progi nekem nagyon tetszett. Köszönöm még1szer.

De lenne még egy effektbeli kérdésem, már ha megoldható. :R

Ugyanezen mesevideócskámon megcsináltam a morphing effectet, nekem tetszik ;) . Utána cammog a mesefigura és a fejét szeretném lecserélni egy ismerős fejére. Valahogy úgy szeretném, hogy a mesefigura nyakára illesztem a fejét, és ha lehetne a száj részét "nyitva hagynám" ,mert közben beszél a mesefigura. Úgy tűnjön mintha ő beszélne.
(anno hasonlót csináltam de csak szimplán képpel, körbevágással, videóval ezt lehetne?)

Remélem erre is van vmi ötletetek :R :R

(#2148) BigBadPlaYeR válasza kissgy04 (#2147) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A fej mozgatása Pan/Crop-al (keyframezés). A többi ugyanúgy mint a képnél.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2149) kissgy04 válasza BigBadPlaYeR (#2148) üzenetére


kissgy04
tag

Most olvastam a válaszodat, köszönöm szépen. Szeretnék azonban kicsit bővebb választ kapni ha nem baj. Bár nem írtam, de amit anno képpel csináltam hasonlót, az egy profibb képszerkesztő progi volt, és nem a vegas.

Nagyvonalakban hogyan is kellene megoldanom ezt az effektet, már ha csináltál már ilyet.

Mindenféleképpen köszönöm a korábbi segítő szándékodat is.

(#2150) Daneeka


Daneeka
senior tag

A Vegas 7 kezeli a Sony kamerából kieső HD formátumot? Pontosabban az AVCHD-t tudja egyből kezelni vagy át kell konvertálni uncompressed .avi-ba?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.