Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#2701) Atti8 válasza Daneeka (#2700) üzenetére


Atti8
csendes tag

hol lehet az egesz felso video track-ra fx-et tenni ? es mondom ha uj projectet kezdek az is szinezodik alapbol !!!

(#2702) BigBadPlaYeR válasza madoxx (#2697) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Elvileg nem lenne gáz kicserélni a fájlokat. Mikor áthelyezem a fájlokat egy másik mappába, akkor indulásnál a Vegas megkérdezi, hogy hova pakolgatom én ezeket az eventeket, mutassam már meg neki, hogy hol is található. És itt aztán bármilyen fájlt megadhatsz 1-1 fájl helyére. Az eredetiket kimásolod valahova backup-nak, majd az eredeti mappába visszarakod a 24FPS-es avikat. Vegas-ban átállítod az fps-t 24-re, aztán ha van egy kis szerencséd már csak 1-2 részt kell utánigazítani. Most erre garanciát nem vállalok, mert én ilyesmit még nem próbáltam. De egy próbát megérhet.

Vagy Vegasból kirenderel, VBUD-ban átrak 24 fps, aztán Starxrip-el, vagy valami mással kódol x264-be.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2703) Raharin


Raharin
tag

Ha valaki már csinálta vhs anyag digitalizálásának vágását legyen oly szíves osszta már meg velem, hogy mik azok a renderelési beállítások, amiket érdemes használni?
Mpg2 formátumban a Leadtek Winfast TV2000 XP Global kártyával csináltam, konstans maximális bitrate, minden a lehető legnagyobb értéken. De mivel a vhs anyag minősége elég gyenge, ezért semmi érteélme nem lenne az így digitalizált több mint 7 gigabyte-ot archiválni, hanem célszerű lenne renderelni. Mert lehetséges, hogy negyed ekkora méretben is ugyanez a minőség lenne. Ha valaki már kikisérletezte, hogy az ilyen esetekben pontosan milyen beállításokat célszerű használni, kérem ossza meg velem.
Nem pénzért csinálom, tehát nem leszek senkinek konkurencia, akár privát formában is elküldheti.

(#2704) Core2duo6600 válasza Raharin (#2703) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én ezzel csináltam a digizlést.
Az eszköz csak a pinnacle studiobal dolgozik együtt, esetleg más Pinnacle termékkel.

Miutan a vágásokat megcsináltam
Mpeg 2 be mentettem, dvd nek megfelelően, de egyéni beállításokat használva
Pl a hang elég volt 192 Kbit / s -en
Majd következett az authoring.
Majd ha a méret úgy hozta akkor DVD shrink.
2 órát ki lehet így tenni egy DVD 5 re, a tv én lejátszva korrekt.

Másik lehetőség, hogy miután kimentetted mpeg 2 be a megvágott cuccost, utána divx be vagy xvidbe kódólod.

Ugyan a Vegassal kapcsolatban kérdezted a dolgot, ott is próbálkoztam annak idején, de iszonyatos nagy file méretek esetén sem tudtam normális minőséget elérni, ill. elfogadható minőség elfogadható file méret mellett ez nem jött össze.

Amiért javasltam a pinnalce nek a kagylóját, hogy rendelkezik kifejezetten vhs hez használatos szinkron erosítő funkcióval, amikor tv tunerrel próbáltam.
Akkor állandóan elvesztette a szinkron jelet.

Ez egy járható út.
És nem kell ide oda renderelgetni.

Mekkora bitrátával toltad be ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2705) Raharin válasza Core2duo6600 (#2704) üzenetére


Raharin
tag

A bitráta 9800!

(#2706) Core2duo6600 válasza Raharin (#2705) üzenetére


Core2duo6600
veterán

AMikor én csináltam a vhs eket, akkor 7500 al csináltam

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2707) quter


quter
csendes tag

sziasztok 1 rövid kis kérdés a vegas 8.0b build 217es verziójával kapcsolatosan.
a Transitions és a Video FX menü pontban telepités után nem található semmi azt irja hogy telepitsem újra és az majd megoldja a problémát,aha szerinte de szerintem semmi se változott,ilyenkor mi van mit lehet csinálni? :W

sok sok sok sok sööööööööört ide!!

(#2708) BigBadPlaYeR válasza quter (#2707) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Meg lehet vásárolni a programot, vagy lehet keresni hozzá rendes cracket. ;]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2709) Core2duo6600 válasza Kloden (#2651) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha belinkeled tetted volna mellé a cracket is :))))

(#2707) quter
Priv ment :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2710) quter


quter
csendes tag

köszönöm az oldalt ahol a leirások vannak a másik úriembernek meg köszönöm a törést.

core privi ment:

sok sok sok sok sööööööööört ide!!

(#2711) Raharin


Raharin
tag

Nem teljesen sony vegas téma, hanem sony architect. Meg lehet csinálni (és ha igen pontosan hogyan) az adott programmal, hogy ne csak a menü hátterre legyen mozgókép, hanem a menüben található gombok is mozgóképek legyenek?

[ Szerkesztve ]

(#2712) BigBadPlaYeR válasza Raharin (#2711) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Meg lehet.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2713) sobel


sobel
csendes tag

Sziasztok! A Vegas progiban próbálom a "Capture Video"-t beizzítani, de nem látja a kamerát. USB-n keresztül van összekötve a kamerám a PC-vel, ez lehet a gond vagy más? Előre is köszi a segítségeteket...

(#2714) Core2duo6600 válasza sobel (#2713) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A kamerád az merevlemezes ? vagy szallagos ?
Ha szallagos, próbálj meg egy másik progit, Pl Pinnacle studio
Ha HDD és, akkor lehet, hogy a kam progija kell hozzá

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2715) sobel válasza Core2duo6600 (#2714) üzenetére


sobel
csendes tag

Merevlemezes (Sony HDR-SR11), felraktam a hozzá kapott CD-ről mindent. Holnap újra próbálom... :B ... és az egyéb ötleteket is. Köszi

(#2716) sobel válasza sobel (#2715) üzenetére


sobel
csendes tag

Új nap, új élmény... A CD-n lévő PMB progi behúzta a PC-re az anyagot m2ts formátumba, sőt convertálni is tud (WMV, MPEG-2), ill. készít DVD Video-t is szinte egy gombnyomásra. :K
Próbáltam a nyersanyagot (m2ts) megnyitni a Sony Vegas-ban, de az 1920x1080 felbontásban levő videónál lefagy a progi, az 1440x1080-nál még bele tudok nézni a videóba, de szerkeszteni már azt sem tudom... :( Help...Thx

(#2717) Core2duo6600 válasza sobel (#2716) üzenetére


Core2duo6600
veterán

(#2718) sobel válasza Core2duo6600 (#2717) üzenetére


sobel
csendes tag

Köszönöm.
A Sony Vegas Pro 8-hoz is kell letöltenem codec-et :F

(#2719) Core2duo6600 válasza sobel (#2718) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem tudom, ennyire nem imerem a vegast

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2720) Maxxter


Maxxter
senior tag

Sziasztok!
Eddig Ulead Video Studio 9-cel csináltam a videókat, de már komolyabb videókat szeretnék csinálni, ahhoz meg kevés. Most ismerkedek a Vega-s 8-cal, nagyon furcsa az Ulead után.
Egy kérdésem lenne, van valakinek jó leírása hozzá, mert úgy sok időt spórolnék meg.
Köszi
:R

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#2721) Core2duo6600 válasza Maxxter (#2720) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha megveszed akkor biztosan kapsz hozzá.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2722) Maxxter válasza Core2duo6600 (#2721) üzenetére


Maxxter
senior tag

Elsőre csak a trialt leszedtem, hogy milyen. Ha tetszik akkor lehet, hogy megveszem boltban. Majd kiderül mi lesz.

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#2723) Raharin válasza sobel (#2718) üzenetére


Raharin
tag

Attól függ, hogy mit akarsz csinálni!
Én ezen fórumban olvasottak hatására az ace odekcsomagot használom, de mások a a k-lite kodekcsomagot ajánlották, bár nekem bajaim voltak az utóbbival.
Én mpg2 kiterjesztésű fájlokkal dolgozok, ahhoz a vegas alapkodekje is elég.
Ha akarsz kode3ket használni, ne felejtsd el a beállításokban kipipálni, hogy engedélyezze más kodekek használatát!

(#2724) Raharin


Raharin
tag

Tudna nekem valaki a sony vegas 7-es változatában képjavítási beállításokat ajánlani? VHS-ről digitalizáltam be az anyagokat és szeretném a képet feljavítani, mert csíkos!

(#2725) Daneeka válasza Raharin (#2724) üzenetére


Daneeka
senior tag

Az nem inkább interlace probléma lesz?
Valami ilyesmi a gáz? kép]

(#2726) Raharin válasza Daneeka (#2725) üzenetére


Raharin
tag

Nem úgy csíkos!

(#2727) Raharin


Raharin
tag

Nagyon sok probálgatás, asztali DVD lejátszón és 16:9 képméretű tévén történő tesztelés során sikerült megállapítani, hogy a Sony Vegas programban milyen renderelési beállításokat célszerű használni, hogy még szemmel nem érzékelhető minőségromlás nélkül lehessen videó anyagokat TV készüléken lejátszani.
Én alapból beállítom, hogy ne legyen letterbox, mert 16:9 képarányú tévére dolgozok.
Fájl típusa: Maiconcept mpg2, mert később menüt akarok készíteni és én nem találtam egy divx, xvid és egyéb más tömörítési eljárással készült film menü készítő programot, ezért mpg2.
Template: DVD PAL, maj klikk a custom gombra.
Video rendering quality: best.
Lent, alul klikk a video fülre: ha 16:9 képméretű tévén akarod nézni, akkor aspect ratio: 16:9
field order: progressive only
video quality: mindegy (mivel az itt leírt beállítások adják meg a minőséget és bármire állítod a fájl mérete ugyanakkora lesz, tapasztaltam)
constant bit rate: 5 000 000
Alul klikk az advanded video fülre: DC coefficient: 10 bit.
Alul klikk az Audio fülre: pipát helyezni az Embedded CRC error protection elé
bitrate: 224 (ha ennél magasabb volt én már nem tapasztaltam az érzékszervemmel különbséget)
Sample rate: 44,100 (szerintem nagyobb érték az adott célra felesleges)
Ha valakinek egyéb észrevétele van, javítana valamit, vagy kiegészítené, az kérem írjon!

(#2728) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Szeretnék olyan anyagot készíteni, ami úgy néz ki, mintha intervallum felvétel lenne. Vagyis a nyersanyagból csak minden 25. vagy 50. képkockára lenne szükségem (esetleg még ritkábban). Van erre valami FX vagy script?

Köszönöm!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2729) megintrich válasza lacibacsi (#2728) üzenetére


megintrich
csendes tag

ezt megoldhatod: a project propreties-ben a framarate-et beallitod 1 re es a video event properties-ben az undersampling-ot 0,1-re

[ Szerkesztve ]

(#2730) lacibacsi válasza megintrich (#2729) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm! Ez nem pont az, amire gondoltam, de az út erre visz biztosan.
Ezzel a beállítással el lehet érni, hogy minden "valahanyadik" kockát lássam, de a nekem az kellene, hogy ezek a kockák egymást kövessék egy folyamatos mozgásban. Vagyis egy 10 perces felvétel (15000 frame) összesen csak 24 másodperc (600 frame) legyen, ahol ez a 600 frame az eredeti felvétel minden 25. kockájából van.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2731) Raharin


Raharin
tag

A Sony Vegas-ban a hangsávra jobb egérgombbal klikkelve megjelenő menü alján található a proporties almenü, itt lehet a normalizációt állítani, ezt a beállítást szokta valaki használni? Nem mossa össze a hangokat?

(#2732) Daneeka válasza lacibacsi (#2730) üzenetére


Daneeka
senior tag

Sokat agyaltam, hogy ez mit jelent gyakorlatban, aztán rájöttem, hogy végülis 25 szeresére gyorsítja az eredeti felvételt. Na most a gáz az, hogy Vegasban maximum 4 szeresére gyorsíthatsz a Properties --> Playback rate alatt. Úgyhogy azt tudod tenni, hogy, feltolod 4 szeresre, aztán uncompressed kirendereled, azt a kész rendert betöltöd Vegasba, és feltolod 4 szeresesre és uncompressed kirendereled. Na most 16X nál járunk. Na ezt a rendert pedig 1.5625 szeresére gyorsítod. Na ezt az utolsó lépést viszont nem lehet megtenni Vegasban ezért matekozz ki más szorzókat a 4x4x1.5625 helyett.

(#2733) BigBadPlaYeR válasza lacibacsi (#2728) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Van a Vegasban erre direkt script. Így fejből meg nem mondom, hogy melyik. De van, a scriptek közt kell keresgélned.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2734) DerDer


DerDer
tag

Maszkolásnál az a problémám, hogy elég bosszantó ha 2-3 másodperces vidi egy részét kimaszkolom, és utólag, amikor kicsit rakosgatom a vidit, effektelem, a maszk elcsúszik :S Többször tapasztaltam problémát, először pan corp ra gondoltam, de próbálgattam és nem az.
Remélem van tapasztalatok ez ügyeben és tudtok segíteni, thx

(#2735) Raharin


Raharin
tag

Milyen gombbal vagy gombkombinációval lehetséges azt megcsinálni, hogy a Vegas-ba beolvasott anyagban a következő képvágáshoz ugorjon a lejátszás?

[ Szerkesztve ]

(#2736) DerDer válasza DerDer (#2734) üzenetére


DerDer
tag

több vegast használó ismerősömet is megkérdeztem nekik minden rendben :(

azt pedig nem igazán értem hogy az FX-eknél miért nem csináltak timelint :F

(#2737) Raharin


Raharin
tag

A felvétel hangerejét hogyan tudnám a Vegas-ban növelni, de úgy, hogy ne torzuljon? Azt tudom, hogy van egy csúszka a timeline előtt (alap beállításkor), de azzal nagyon torzul a hang. Azért kellene, mert a Vegas-ban vágott anyagot menükészítő programmal tovább használom és az így készült menüs DVD-k halkak lesznek (tudom, a menükészítő programban próbáljam a hangerőt növelni). De arra gondoltam, hogy már a vegas által előállított fájlok hangosabbak lennének, akkor az már úgymond fél siker lenne!

[ Szerkesztve ]

(#2738) BigBadPlaYeR válasza Raharin (#2737) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Figyeld a "mixer"-t, hogy a hangerő ne menjen a piros sávba (0dB fölé). Akkor nem torzul annyira.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2739) Pollux66


Pollux66
tag

Hi Mindenki!
Most kezdtem el tanulgatni a Vegas-t, de az istenért nem tudom belőni, hogy a csikozást kivegye a videókból. (deinterlacing!!!)
Ezekkel próbálkoztam, de semmi:


Pls ha vki tud segítsen! :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#2740) BigBadPlaYeR válasza Pollux66 (#2739) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Field order-t pakold át progressive-re. (Még szerencse, hogy továbbra is csíkoz, ha interlace-esre állítod :) )

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2741) access_denied


access_denied
senior tag

Sziasztok!

Amatőr kérdés, de már annyit vacakoltam, hogy hozzátok fordulok segítségért.

Videó alatt szeretnék szöveget megjeleníteni animált (víszintesen scrollozó) és animáció nélküli (mint a felíratok a filmek alatt) változatban.

Két képsáv kell hozzá gondolom, de sajnos itt elakadtam, mert a módosítások során az eredeti videó képe is megváltozott a mix során. Tuti rosszul csináltam, viszont nem jutottam dűlőre a feladattal.

Másik kérdés, hogy a nyers videóanyagot csak a negyedére tudom összenyomni? Ha pl. egy 20 perces anyagból 2 percest szeretnék, akkor kétszer kell renderelnem? Csak így megy?(Vegas 6).

(#2742) BigBadPlaYeR válasza access_denied (#2741) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Az első kérdésre találsz választ a szignómban lévő oldalon. A második kérdést egyáltalán nem értem...

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2743) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Lenne egy nagy kérdésem.
Vegas8 nak elvileg kezelni kellene az AC3-at nem? vagy csak abba tud menteni?
Ugyanis egy filmnek a hang sávját kellene csak hozzá igazítanom hogy passzoljon a hang a videóhoz.

(#2744) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Találkoztam egy olyan telepítésiproblémával, amit nem tudok megoldani.

Vegas 7d-t szeretném egy Windows újrapakolás után feltenni. A telepítés első része simán le is zajlik, a Vegas 7-et feltelepíti.

Ezután telepítené a MediaManager 2.2-t, azonban a telepítés során hibaüzenettel kilép.
Fut a "Microsoft SQL Server Desktop Engine" ablak. A zöld csík a felén kicsit túl megáll és feljön az alábbi üzenet: "Setup failed to configure the server. Refer to the server error logs and setup error logs for more information."

Ezt leokézva kilép a telepítőből. A Vegast el tudom indítani, simán lezajlik a regisztrálási folyamat. Ezután azonban, amikor elindul a program, feljön az alábbi hibaüzenet: "The MSSQL$SONY_MEDIAMGR service does not exist or the current account does not have enough privilege to manage it".

Ez az üzit leokézva egyszerűen kidob.

Az igazán nagy gondom az, hogy korábban is ugyanez a hardver konfigom volt, ugyanezzel a Windows-zal és ugyanez a Vegas. telepítettem már újra a gépem többször is ezekkel, de ez a hiba még nem jött elő. Minden úgy csináltam, mint máskor, mégis vacakol.

Valaki tud valami okosságot erre a problémára?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2745) horgaszb


horgaszb
csendes tag

hali!

Olyan kérdésem lenne a sony vegas 8.0val kapcsolatban hogy hogyan kell futó feliratot csinálni?? stáblista meg minden hülyeség megvan, de ezt nem találom. Olyant akarok hogy jobbról balra menjen a szöveg. vagy esetleg van valakinek egy magyar leírás ehhez vagy 7.0hoz, ami hasonlít erre??
előre is köszönöm

-.-

(#2746) BigBadPlaYeR válasza horgaszb (#2745) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Vagy a felirat pozícióját változtatod, vagy Pan/Crop. Részletesebben a szignómban lévő oldalra.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#2747) Daneeka válasza lacibacsi (#2744) üzenetére


Daneeka
senior tag

Telepítésnél nem lehet kihagyni a MediaManager setupját? Én utólag uninstálltam MM-t Vezérlőpultból és nem hiányzik se nekem se a Vegasnak. Ami azt illeti a a Vegas gyorsabban tölt be nélküle.

Egyébként ha használtad a MM-t leírhatnád mire jó, mert hátha kiderül, hogy kell nekem is. :)

(#2748) horgaszb válasza BigBadPlaYeR (#2746) üzenetére


horgaszb
csendes tag

köszönöm szépen, nagyjából jó lett, bár nem egészen erre gondoltam, de ok.

-.-

(#2749) Raharin


Raharin
tag

Tv csatornáról felvett képanyagból hogyan lehetne eltüntetni a csatorna logóját?

(#2750) lacibacsi válasza Daneeka (#2747) üzenetére


lacibacsi
addikt

Én sem használtam soha MM-t, de a 7-es Vegas telepítésénél nem lehet kikerülni.
Viszont sugallatodra a Vezérlőpultról önállóan le tudtam szedni.
Így a Vegas indításakor ugyanúgy hiányolja, de legalább elindul a program. Egyenlőre a probléma megoldottnak látszódik.
Lehet, hogy fel kellene tenni a nyolcast, abban már nincs benne a MM, hanem opcionálisan telepíthető. Már csak meg kellene szerezni, azaz izé, venni alkalmasint...
Köszi!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.