Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunaqua

    addikt

    válasz Pori91 #46538 üzenetére

    Úgy emlékszem,hogy a tévé "hang" beállítás menüben kell bekapcsolni.

    ..talán.

    [ Szerkesztve ]

    SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

  • Begi

    senior tag

    válasz Pori91 #46538 üzenetére

    Ha jol ertem:
    1. Bekapcsolod a tevet, kulon az erositot es akkor TV az erositon keresztul adja a hangot, illetve megy a CEC-is, de automatikusan nem kapcsol be az erosito, amikor a TV-t bekapcsolod.
    2. Kikapcsolod a TV-t es kikapcsol az erosito, nyilvan ilyenkor mukodik a CEC.

    TV-n tuti minden jol van beallitva? Bravia-sync, kimenet audiorendszer, stb. ?

    Ilyet en anno egy LG TV - Onkyo erosito parossal tapasztaltam. Sajnos nem volt ra megoldas. Mintha az erosito teljesen elaludt volna es nem erzekelte volna a HDMI-n jovo bekapcsolo parancsot. Lehet ez van nalad is.

    Esetleg ha tudod, akkor probald ki egy masik TV-vel/erositovel.

    Sajnos tapasztalatom szerint ez a HDMI-CEC valamiert nem egy egzakt szabvany, igy ahany TV es erosito, annyifele implementacio :(

  • Celtis

    veterán

    válasz Pori91 #46538 üzenetére

    Ha a TV kikapcsolása után röviddel újra bekapcsolod a TV-t, akkor sem kapcsol be az erősítő?
    Ha így bekapcsol, akkor az erősítő system settingsben kapcsold ki az auto power off-ot. Feltételezem a HDMI link ON-ban van, különben egyáltalán nem működne a CEC, de azért ellenőrizd.

    A TV hang beállításai között a kimenet legyen audio rendszerre állítva, illetve van itt egy olyan, hogy "Házimozi vezérlése" ami pont arról szól, hogy bekapcsolja az erősítőt és lehetővé teszi a vezérlést.

    A TV bemenetek menüjében még ellenőrizheted a Bravia sync beállításokat, de ott én csak olyat találtam, hogy kapcsolja ki a HDMI eszközöket, és olyat nem, hogy kapcsolja be. Szerintem ez lesz a megoldás.

    Megjegyzem nálam mindig bekapcsolja a TV a soundbart, de legtöbbször nem kapcsolja ki, de szerencsére az nem baj,mert pár perc után a soundbar magától kikapcsol.

  • Tegla80

    addikt

    válasz Pori91 #46538 üzenetére

    Szia
    Kezdjuk ott,h a menuben bekapcsolhato(21korul leszok otthon akkor mondom,h hol kell ha kell) ,h vezerelje e vagy sem a hdmi eszkoz bekapcsolasat.Van ra kulon menu es "be-ki" kapcsolo is,mint arra is van kulon,h kikapcsolja e.Viszont ha ez nalad be allasba van es megsem csinalja akkor 2gombnyomas a tv tavon pluszban a megoldas ami nem nagy dolog.(ha ez miatt kulon az erolkodo tavjat hasznalod es ezert zavar.....)
    1."bravia sync" gomb megnyom ,2."OK" gomb megnyom es ilyenkor indul is (nalam a ps4.....nem jatszom mindig ha tv-t kapcsolok igy nekem ez a nyero,de tudja automatan is mert anno teszteltem....sot a ps4-et meg teljes off-bol is ebreszti nem csak REST modbol.Ezt a ps4-tulajok ertik ha Te nem is)
    Vagy ha annyira kell akkor gyari beallitasok visszaallitasa esetleg renberakhatja(viszont igy kinullazod a beallitasaid es foglalkozni kell elotte/utana a tv-vel).......plusz lehet tenyleg az erolkodo a gyenge pont es valamiert nem kepes ra es feleslegesen 0-zod a tv-d miatta.

    [ Szerkesztve ]

    Sony® & PlayStation®

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés