Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#5151) L1ZRRR válasza makkai (#5150) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Igen, 1-1 GB vramjuk lesz, de ez az óra jelükre is értendő, tehát ha az egyik " OC " és 87 MHZ-vel több akkor a " sztenderd " órajelre fogja rakni.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#5152) Domyzilah válasza makkai (#5150) üzenetére


Domyzilah
tag

Kösz a gyors választ! :)

(#5153) Domyzilah válasza L1ZRRR (#5151) üzenetére


Domyzilah
tag

Kösz a gyors választ! :)

(#5154) fsb1000 válasza Domyzilah (#5149) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez a topik egyre durvább....

Majd légyszi számolj be róla, hogy az 1GB-os GTX560 miként működik együtt SLI-ben a 2GB-ossal.

(#5155) Domyzilah válasza fsb1000 (#5154) üzenetére


Domyzilah
tag

Sajnos a 2-ik vga, amely 1 Gb ramja van csak tervbe lett volna, de mivel én már rendelkezem egy 560 ti 2 Gb ram vgával, válaszolva a kérdésemre, nem biztos, hogy SLI be kötném ezen feltételek mellett. Megvárom mig vki használtan eladja az MSI 560 ti 2 gb vgát. :)

[ Szerkesztve ]

(#5156) Pipó válasza Domyzilah (#5155) üzenetére


Pipó
őstag

Van fenn apróban olcsón bontatlan 2 gigás, ami szerintem jó lenne. [link]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5157) Domyzilah válasza Pipó (#5156) üzenetére


Domyzilah
tag

Nekem MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5/OC 2GB PCIe:

- GPU: GF110
- GPU órajel: 880 MHz
- GPU hűtés: ventilátor
- memória mérete: 2 GB
- memória típusa: GDDR5
- memória órajel: 1.002 MHz
- effektív memóriafrekvencia: 4.008 MHz
- memóriaelérés: 256 bit van.Te általad linkelt vga a Palit csak GPU Órajel: 822MHz.Ahogy itt mondták a fiuk, nem biztos, hogy tudni fogja a 880 Mhz. mindkét kártya.Sajnos emiatt nem jó nekem.Azért köszi! :D

(#5158) fsb1000 válasza Domyzilah (#5157) üzenetére


fsb1000
nagyúr

ejh..... A GPU frekvencia különbsége nem számít.
Ebbe a topikba olyanok írnak akiknek láthatóan fogalmuk sincs az SLI-ről.

(#5159) Domyzilah válasza fsb1000 (#5158) üzenetére


Domyzilah
tag

Kérdésem az lenne, hogy akkor mennyivel is fog járni a GPU órajele nekem SLI kötve?Előre is köszi!

(#5160) LiPi006


LiPi006
tag

csak hogy lássátok hogy két különböző vga is megy sli ben
gigabyte GTX570 és asus GTX570 DC2
csak memory mérete és annak sávszéle azonos

[link]
[link]

fsb1000tökre igazad van amúgy :C :R

[ Szerkesztve ]

Arany életünk van! Minden aranyárban van.

(#5161) fsb1000 válasza Domyzilah (#5159) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az alacsonyabbik órajelen fognak üzemelni.
Ahogy az elöttem szóló írja GPU tipusnak és vMem méretnek kell stimmelnie.

[ Szerkesztve ]

(#5162) klac válasza Domyzilah (#5157) üzenetére


klac
aktív tag

Más chip a GF110 és más chip a GF114 ez miatt nem mennének együtt.
Nemhogy azonos órajelen, hanem sehogyan sem.

(#5163) Domyzilah válasza klac (#5162) üzenetére


Domyzilah
tag

Nagyon szépen köszi!Nem is vettem észre a csip különbségét, csak azt néztem, hogy 560 ti mindkét kártya.Még jó hogy nem vettem meg a vgát.! :R

(#5164) XoZ válasza Domyzilah (#5163) üzenetére


XoZ
aktív tag

Ez a Te esetedben nem okozna gondot, mert a Te kártyádon is GF114 GPU van.

(#5165) klac válasza XoZ (#5164) üzenetére


klac
aktív tag

Ezt azért alaposan meg kell nézni.
Lehet igazad van, de lehet eltérő is.
Bár ezek 1GB.osak, de nem kizárt, hogy a . 2GB. nál is van különböző.
Elképzelhető, hogy a program amivel nézi tévesen észleli.
A bobozán esetleg kártyán lehet fel van tüntetve.

(#5166) Pipó válasza klac (#5165) üzenetére


Pipó
őstag

Egész biztosan ilyen van neki:

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5167) L1ZRRR válasza LiPi006 (#5160) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Két különböző az 1 kicsit erős... ugyanis csak a márkájuk más, de attól a chipjük ugyan az.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#5168) makkai


makkai
aktív tag

Nekem is különböző órajeles GTX 460 SLI-m van.
1 db MSI GTX460 Cyclone 1GB
1 db MSI GTX460 Hawk 1GB
tökéletesen működik, mondjuk Én felhúzom a lassabb kártyát a gyorsabb órajelére.

Illetve anno, amikor 9800GTX-em volt 512MB memóriával egy haver 9800GTX+ 1 GB-os kártyával összetéve gond nélkül működött a SLI, pedig ott még gyártás technológia váltás is volt.

szóval nem tapasztalat nélkül nyilatkoztam, igaz nem a konkrétan említett kártyákkal, hanem a 9800GTX/9800GTX+ 512/1024 tekintetében

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#5169) Domyzilah válasza makkai (#5168) üzenetére


Domyzilah
tag

Üdv.
Gondolom 1 márkám belül nem számít annyira, de itt arról van szó, hogy az egyik. amely adott:
MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5/OC 2GB PCIe:

- GPU: GF110 :F
- GPU órajel: 880 MHz
- GPU hűtés: ventilátor
- memória mérete: 2 GB
- memória típusa: GDDR5
- memória órajel: 1.002 MHz
- effektív memóriafrekvencia: 4.008 MHz
- memóriaelérés: 256 bit
- shader modell: SM 5.0 (DX 11.0)
- HDCP támogatás
- CUDA
- SLI ready
- csatlakozók: Dual-DVI, Mini HDMI kimenet,

a másik pedig:

Palit GTX560 Ti 2GB DDR5

Chip Gyártó: NVIDIA
Chip Kód: GF114 :F
Chip Típus: GFGTX560 Ti
GPU Órajel: 822MHz
RAM Órajel: 4008MHz
Shader Órajel: 1644MHz
Memória Mérete: 2GB
Memória Típus: GDDR5
Memória Bit: 256bit
Stream/Pixel Pipeline: 384
Hũtés: Ventilátor
DVI: 2xDVI
DSUB: 1x
TVOUT: HDMI
Kártya nagyság: 2 slot
Low Profile: Nem
SLI támogatás: SLI
Tehát két különböző márka, két különböző CIP kóddal :.GF110 ,GF114.Erre varrjatok gombot. :F
Vagy valami elírás van velük?! (lásd árgép kereső)

[ Szerkesztve ]

(#5170) Pipó válasza Domyzilah (#5169) üzenetére


Pipó
őstag

Tegyél már fel egy GPU-z képet, mert már nagyon kíváncsivá tettél.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5171) Domyzilah válasza Pipó (#5170) üzenetére


Domyzilah
tag

Küldöm a képet!

(#5172) Pipó válasza Domyzilah (#5171) üzenetére


Pipó
őstag

Ott virít nagy betűkkel, hogy GF114. Szóval teljesen jó neked amit linkeltem.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5173) Domyzilah válasza Pipó (#5172) üzenetére


Domyzilah
tag

Köszi szépen! :R

(#5174) Pipó


Pipó
őstag

Hahoj! Mai nap csatlakoztam az sli klubhoz két 560 ti-val. Sokat még nem próbálgattam, csak a Crysis 2-t, ott szépen felment az fps. Nagy nálam a hőség a lakásban, így pár napig még nem terhelem a rendszert. Az azonban feltűnt, hogy böngészés alatt igencsak megnőtt a gpu használat 40-60% lapváltáskor, görgetéskor. Explorerben és Chrome-ban is kikapcsoltam a gpu gyorsítást, de ennek ellenére még mindig jelentősen használják a gpu-kat, főleg a chrome. Eddig alig használta a single kártyát a böngészés. Mit lehetne még tenni?
Másik kérdésem, az nv drájverben az sli reprodukciós módot hogyan érdemes beállítani? (nvidia által ajánlott/váltakozó képkockás reprodukció kényszerítése 1,2) Más opció (mint korábban "osztott") nem szerepel. Az első opció gondolom jobb választás. A második külön van a két kártyára.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5175) Domyzilah válasza Pipó (#5174) üzenetére


Domyzilah
tag

Üdv.
Megkérdezhettem mekkora tápod van?Én is tervezek a közeljövőben egy 560 Ti Sli.Nálam 1 Corsair AX 650 van.Reménykedem abban, hogy majd elviszi.Igaz, hogy micro alaplapom van, ami nem bizalomgerjesztő az Sli rendszernek.Kösz a választ! :)

(#5176) Pipó válasza Domyzilah (#5175) üzenetére


Pipó
őstag

Corsair HX750. Ha nem húzod sem a procit, sem a vga-t elégnek kell lennie. Nekem van egy kiegészítő, 5,25" helyre szerelhető 300W-os FSP vga tápom egy korábbi rendszerből, de nincs rá szükség. [link]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5177) Pipó válasza Pipó (#5174) üzenetére


Pipó
őstag

Úgy tűnik, hogy csak akkor kiugró az érték, ha a csúszkákat mozgatom, egérgörgetésre nem különösebben.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5178) Domyzilah válasza Pipó (#5176) üzenetére


Domyzilah
tag

Még egy másik tápot nem veszek, ugyanis a meglévő is egy vagyonomba került.Mivel 7 évig van rá garancia, addig nem szándékozok új tápot venni.Inkább eladom a jelenlegi vgát, veszek egy erősebbet ,és elvettem az SLI rendszert( igaz soha nem volt, csak ugye az ördög dolgozik az emberben).De azért köszönöm, hogy gondoltál rám. :)

(#5179) Pipó válasza Domyzilah (#5178) üzenetére


Pipó
őstag

Valóban ez a legjobb alternatíva, de engem is piszkált az sli kíváncsiság. Teljesítményben úgy tűnik nagyon ott van a szeren, egyelőre a chrome bosszant, nem tudom levenni a gpu terhelést mióta bent van a két kártya. Explorerben viszont sikerült, ott alig terhelődnek a kártyák. (eddig a chrome volt a kedvencem, remélem nem kell hanyagolnom)

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5180) Pipó


Pipó
őstag

Szóval: Le a kalappal az 560ti sli előtt, mióta beüzemeltem semmi probléma vele. Kicsit tartottam tőle, de se mikrolagot, se fagyást se semmilyen gondot nem okozott. (Egyet leszámítva, chrome alatt valamivel jobban vannak terhelődve a kártyák, mint előtte egy darabbal, így visszatértem az IE-hez) A drájverben bekapcsoltam a felező vertikális szinkronizációt, így betonstabilan 30-on tartja az fps-t, amelyik játékon beállítom. Nincs 29,5, vagy 30,5, hanem pontosan 30. Nekem ennyi elég, még ha másnak esetleg nem is. A kártyák fogyasztása, hőmérséklete, hangja ezzel a beállítással drasztikusan visszaesett (kb 15 fokot, mivel kb. 60-65%-os csak a kihasználtságuk), mégis minden látványjavítót max-ra fel lehet tolni, gyönyörűek a játékok. (2560*1600). Egy kártyával ezt nem lehetett megcsinálni. Ha valaki gondolkodik sli-n, ne tartsák vissza az esetleges korábbi negatív hozzászólások, mert szerintem ezek a problémák már a múlté. :K

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5181) agressiv válasza klac (#5137) üzenetére


agressiv
addikt

Azonos GPU azonos órajellel kell, a gyártó lehet különböző, és egyik lehet akár túlhajtott OC - is.

Ez igen. :DD :W b+..

Pipó a problémák játék függgők, de én is csíptem amikor 460-ak voltak SLI-ben.

A 60FPS-t nem bírnák a kártyák?

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#5182) Pipó válasza agressiv (#5181) üzenetére


Pipó
őstag

De, csak pont kánikula volt, a hűtésemen még kicsit alakítani kell, a felső kártya miatt (oldalról akarok rá nyomatni egy kis friss levegőt, de ahhoz moddolni kell a házon).

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5183) agressiv válasza Pipó (#5182) üzenetére


agressiv
addikt

Igen a hűtés egy nagyon jó érv az SLI ellen, én két darab alpenföhn peter-el oldottam meg oldalról fujatva, persze a ház oldala nélkül, de még így is eléggé forrófejűek voltak, mondjuk nagyon halkra volt kihegyezve a szisztéma és 65C°-nál megáltak, de nekem az is sok egy 15000-es hűtőtől SLI ide, vagy oda. :D.

Hát még a borz.....

(#5184) AKG


AKG
tag

Üdv minden fórumtársnak.
Ati-ról váltottam a zöldek táborába,és egy kis segítséget kérnék tőletek.
Adott a következő konfig:
Asus p7p55d deluxe lap egy i7 860-as procival,12 gb rammal.
Az energiáról egy 1000-es moduláris gondoskodik.
A két pcie 16-os foglalatban egy-egy quadro fx 3700-as dolgozna.
A 305-ös drivert telepítettem,eszközkezelőben megvan mindkét kártya,és az nvidia vezérlőpulton is látom mindkettőt.
Ugyanakkor mindkét kártyánál az sli opció mellett tiltva felirat szerepel.
Az alaplap,és a két kártya is alkalmas sli-re.
Esetleg van ötletetek,hogy mit rontok el,hol lehet a hiba?

(#5185) jones965 válasza AKG (#5184) üzenetére


jones965
Modder

Sli bridge?

(#5186) AKG válasza jones965 (#5185) üzenetére


AKG
tag

Természetesen a helyén.
Igaz,én arra gyanakszom,hogy a híd lehet hibás.

(#5187) Pipó válasza AKG (#5186) üzenetére


Pipó
őstag

Drájverben az sli fülön "3D teljesítmény maximalizálása" be kell legyen kapcsolva. Nálam a legújabb telepítésekor kivette, hiába nem tiszta telepítést csináltam.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5188) agressiv válasza AKG (#5186) üzenetére


agressiv
addikt

Még híd nélkül is mennie kellene, ott mintha nem stimmelnének a GPU-k, vagy OEM kártyáknál olykor tiltva van az SLI.

Hát még a borz.....

(#5189) AKG válasza agressiv (#5188) üzenetére


AKG
tag

Ez utóbbit hogyan tudnám leellenőrizni,illetve kiküszöbölni?

(#5190) agressiv válasza AKG (#5189) üzenetére


agressiv
addikt

Ellenőrizni sorozatszűm alapján talán kiküszöbölni sehogy. Az alaplap támogatja az SLI-t?

Hát még a borz.....

(#5191) AKG válasza agressiv (#5190) üzenetére


AKG
tag

Persze,direkt ezért vásároltam,és cseréltem.

(#5192) AKG válasza AKG (#5191) üzenetére


AKG
tag

Illetve ezt a sorozatszámos dolgot hol tudom ellenőrizni?

(#5193) agressiv válasza AKG (#5192) üzenetére


agressiv
addikt

Milyen kártya, ki a gyártója? A gyártónál lehet utána nézni. Vagy sorszám alapján google.

Hát még a borz.....

(#5194) AKG válasza agressiv (#5193) üzenetére


AKG
tag

Akkor hamarosan hazaérek,és lecsekkolom.

(#5195) ingyom007


ingyom007
tag

Úgy látom pont témában lévő dologról fogok kérdezni. Mekkora az esélye annak, hogy használtan fogok olyan kártyát találni ami menni fog SLI-ben a jelenlegivel? Meg mi a követelménye, hogy két kártya együtt tudjon dolgozni.

(#5196) Pipó válasza ingyom007 (#5195) üzenetére


Pipó
őstag

Ugyanolyan gpu felépítésű kártya kell, a márka, órajel nem kötelező feltétel (ha nem egyforma az órajel, az alacsonyabban fog menni mindkettő, de tuninggal korrigálható). Ha az adatlapodon lévő 9600Gt-d van, érdemesebb lenne inkább már cserélni. Egy 460-560 sokkal jobb alternatíva, mint amabból 2.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5197) ingyom007 válasza Pipó (#5196) üzenetére


ingyom007
tag

Hát igen tudom jól hogy érdemes lenne cserélni de erre van pénzem 10K egy másik 9600gt egy 460 pedig használtan 30-35K igaz jóval gyorsabb is lenne de a procim egy gtx460-at úgyse hajtana ki... A plafon ennek szerintem egy gts450. De a legtöbb játékban sőt mindegyikben VGA limitem van. Még egy gtx260-on gondolkozok de ez már off :D

(#5198) Pipó válasza ingyom007 (#5197) üzenetére


Pipó
őstag

Én 40-ért vettem itt bontatlan 560 ti oc-t. Itt egy 460/768MB-os 25-ért, de alkudni sem lehetetlen: [link]

[ Szerkesztve ]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5199) fsb1000 válasza ingyom007 (#5197) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én is lebeszélnélek a 9600GT SLI-ről.
Ha el tudod adni 10K-ért és van +10K-d, akkor inklább egy Single kari.

(#5200) ingyom007 válasza fsb1000 (#5199) üzenetére


ingyom007
tag

Jó rendben ha már többen is ellenkeznek akkor tényleg hülyeség :D:D Köszi a segítséget azért mindenkinek! :D

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.