Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#5751) apevia


apevia
aktív tag

Hát figyelj ha több óra játék alatt nem produkált olyan hibákat amiket fel soroltál , akkor már nem hiszem hogy gond lesz ! Nem fagy nincs kék halál ! Nekem nem K-s a cpum csak sima i7-2600.

[ Szerkesztve ]

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#5752) bombibmw válasza apevia (#5751) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Először is grat az Sli-hez.
Másodszor,szerintem Te vagy az egyetlen talán az egész világon,aki 500W-os táppal hajt egy Sli-t,ami nem feltétlen jó dolog,mert csúnyán el fog pukkanni az a táp egy idő után az állandó csúcson járatás miatt.
És védelem ide,vagy oda,nehogy vigyen magával valamit.
Szerintem azért szerezz be rövid időn belül egy legalább 700-as tápot!
A Hexa amúgy sem ajánlott táp,főleg nem úgy,hogy Sli-t hajt,500W-al se. :R

[ Szerkesztve ]

(#5753) apollo12 válasza apevia (#5749) üzenetére


apollo12
veterán

sokáig nem fogja bírni a táp 12 voltos ága 400wattot bír ajánlott lenne gy 700 wattos táp hogy legyen benne tartalék

én ezeket a tápokat szívesen ajánlom [link] tuning nélkül vígan viszi

tuningnál ezt javaslom [link]

egyébként csak ezt vesszük figyelemben hogy a max TDP procinak 95watt, a vgaknak egyenként 200watt egy komolyabb játéknál el fog szálni a táp, pl egy bf3 vagy crysis 3 full grafon

(#5754) laca000 válasza apevia (#5751) üzenetére


laca000
őstag

Most már elhiszed apevia?
A legnagyobb tudatlanság az az 500w-os táp.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#5755) Pipó válasza apevia (#5749) üzenetére


Pipó
őstag

Gratula az sli-hez! Nekem is 2600 van, igaz csak 3,9-en hajtva 1,168V-on, így tudom, hogy alig fogyaszt. (most nincs ugyan sli-m, de nemrég még volt két 560ti-vel) A két vga, ha nem kap plusz feszt, szintén nem eszik sokat. Minden komponenst összeadva azért teljes terhelésen feszegeted a táp határait, amivel az a baj, hogy ha megadja magát általában visz magával még pár dolgot. Szóval inkább ezért ajánlják a nagyobb teljesítményű tápot, nem azért mert nem férsz bele a fogyasztással. Ha így marad a rendszered, azt ajánlom próbálj meg mindent alulfeszelni, a biztonság kedvéért.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5756) apevia


apevia
aktív tag

Persz venni fogog egy másik tápot ! Nem így szeretném használni ! Kb 1 hónapot bírjon ki ! :) !

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#5757) Taposo válasza apevia (#5749) üzenetére


Taposo
aktív tag

Gratula az Sli -hez meg a bátorságodhoz, én nem mertem volna :N 500w táp ? Szerintem amig nem veszel egy hozzá való tápot addig ne használd a másik karit ha fontos neked a géped és amúgy is biztos lehetsz benne hogy nincs meg az a teljesitményed játékok alatt amit az Sli -nek hozni kellene, kolléga nem várd meg hogy olyan villanásban legyen részed mint két galaxis ütközésekor...

(#5758) apevia


apevia
aktív tag

Köszönöm az Tippeket ! És a tanácsokat ! :R :R

Ki veszem addig az egyik kártyát akkor hogy ne hogy igazatok legyen .nem szeretném ha le égne valami ! :R :R

Mi a véleményetek erről a tápról ?

Olyan tápot szeretnék ami halk, el bírja a konfigomat kényelmesen és azért jól nézzen ki ! :)

[ Szerkesztve ]

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#5759) apollo12 válasza apevia (#5758) üzenetére


apollo12
veterán

enermax tápok nagyon megbízható strapabíró tápok, ez már elviszi a konfigot még egy kis tuning is belefér, 2600 úgy is kevés lesz alapon olyan 4ghz fel kellene tornászni

egy probléma van ezzel a táppal a 12 voltos ágából 3 van, legjobb ha egy lenne csak, ezek se néznek ki rosszul de ezeknek 12 volton 1 ága van [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#5760) laca000 válasza apevia (#5758) üzenetére


laca000
őstag

[link]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#5761) bombibmw válasza apevia (#5758) üzenetére


bombibmw
veterán

Vegyél Cooler Master V700-at! :K [link]
Nekem ez van most.
Seasonic bél,Protechnic venti(legjobb),Gold minősítés,egy ágon 696W.

[ Szerkesztve ]

(#5762) apevia


apevia
aktív tag

apollo12: Szerinted akkor az I7-2600 kevés ?

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#5763) laca000 válasza apevia (#5762) üzenetére


laca000
őstag

Alapjáraton kevés.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#5764) apevia


apevia
aktív tag

Laca000 : Ha jól tudom akkor a sima 2600 nem lehet tuningolni csak a K-s cput . ?!

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#5765) laca000 válasza apevia (#5764) üzenetére


laca000
őstag

Lehet ezt is, csak "módjával".
Ajánlom figyelmedbe ezt a topic-ot: [link]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#5766) apevia


apevia
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget !!!

[ Szerkesztve ]

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#5767) kalimist válasza apevia (#5758) üzenetére


kalimist
aktív tag

En ennek a 550w-os verziojaval hajtok gtx670 sli-t, i7 3770k@4.3ghz-et. Terheles alatt sem hallom a tapot es hatulrol hideg levego jon ki. :)

(#5768) apevia


apevia
aktív tag

Igen ez érdekes mert nekem sem hangos sőtt , és nekem is szoba hőmérségletű levegő jön ki hátul ! ;)

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#5769) laca000 válasza apevia (#5768) üzenetére


laca000
őstag

Be ne "bizonyítsd", hogy elég az 500w, mert menten falnak megyek.
Addig örülj, amíg "szoba hőmérsékletű" levegő jön ki hátul.
A "sőt" pedig egy "t".

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#5770) apevia


apevia
aktív tag

Tudom hogy nem elég az 500w nem is azt mondtam !!!!!

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#5771) zolee5016 válasza apevia (#5770) üzenetére


zolee5016
őstag

Én még a 750-es TT-met is leváltottam,850-es-re
Biztos ami biztos...Igaz akkor 580-as Sli-hez kellett...Öreg volt a TT-m és inkább fiatalítottam,nehogy baj legyen..A 850 sok már de biztos...áramszámlán meg nem veszem észre....
A határon evezni veszélyes dolog...650-700w a minimum ahoz,hogy biztonságba érezzd a géped...Egyszer kérne csak hirtelen plussz kraftot......kékeslila gomba alakú füstfelhő...és kapa az 500 w-os csodának.....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#5772) apevia


apevia
aktív tag

Már ki vettem az egyik 680ast ;)

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#5773) inside23


inside23
csendes tag

Sziasztok

Ebben a konfigban szerintetek jól menne 2 db gtx 660 Oc?

Alaplap: Gigabyte GA990XA-UD3 Rev.1
Proci: Amd 8320 1.375V@4.3Ghz
Táp Fsp Raider 650

Előre is köszi a válaszokat

(#5774) Taposo válasza inside23 (#5773) üzenetére


Taposo
aktív tag

Jól menne, jó a proci is, viszont lehet hogy a táp kevés lesz 700-750w táp lenne az ajánlott, azért az a proci is rendesen kajál :K

(#5775) P.Dude


P.Dude
őstag

A Geforceoknál mindegy milyen a gyártó, ha sliről van szó?

Zoll

(#5776) apollo12 válasza P.Dude (#5775) üzenetére


apollo12
veterán

gyártó mindegy, csak a csip és a memoria legyen azonos

(#5777) apevia


apevia
aktív tag

Nekem a GTX 680 SLI egy MSI és egy Gigabyte kártyából áll :D .

Meg van a táp az 500W FSp helyére :D Egy 1000W-os Enermaxot sikerült szereznem :D Remélem már elég lesz ! :R

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#5778) laca000 válasza apevia (#5777) üzenetére


laca000
őstag

Az már biztosan.
Látod-látod, így már nyugodtan használhatod az SLI-t, semmi problémád nem lesz. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#5779) apevia


apevia
aktív tag

Igen köszönöm a tanácsokat !!
Pontosan a táp ami most a gépemben van szerintem egy régebbi típus de csak jókat olvasok róla ! Enermax Galaxy DXX 1000W Így még a cput is tudom tuningolni ! :R :R

:R :R

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#5780) apevia


apevia
aktív tag

Sziasztok ! Még egy kérdésem lenne ! A gtx 680 sli-hez ,milyen cpu kell hogy ki tudja hozni a maxot az sliből ? Most ugye a i7-2600om van 4.2ghz-en.

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#5781) bombibmw válasza apevia (#5780) üzenetére


bombibmw
veterán

Szerintem a 4,2 kevés lesz.
Egy i5 kell,abból is a "k"-s és egy 4,5-ig meg kéne rántani,hogy mindenhol "kihajcsa" őket.

(#5782) Pipó válasza apevia (#5780) üzenetére


Pipó
őstag

Hogy hajtod 4,2-n a 2600-ot? A BCLK mennyi nálad? Egyébként szerintem nem érdemes cserélni a 2600-ot, pláne nem i5-re. A négytől több szálat kezelő motorok profitálni fognak a 8 szálból (pl. bf4)

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5783) apevia


apevia
aktív tag

Pipó: akkor azt mondod hogy elég a 2600 ne cseréljem le ? Vagy 2700k ? Haza megyek meg nézem amit kértél !!

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#5784) bombibmw válasza Pipó (#5782) üzenetére


bombibmw
veterán

A K-s i5-öt minimumnak írtam.
Persze jobb,ha i7 lesz,de a 4,2 nem lesz elég.

(#5785) apevia


apevia
aktív tag

Értem akkor lehet hogy majd nézek egy i7-2700k vagy ha jó akkor a 2600omat le cserélem 2600k- ra . Úgy jó lenne ?

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#5786) laca000 válasza apevia (#5785) üzenetére


laca000
őstag

Bizony jó, tuningolt 2600k-val nem egy komolyabb SLI-t teszteltek.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#5787) apevia


apevia
aktív tag

Akkor majd ha lesz rá keret akkor be szerzek egy 2600k-t .

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#5788) Taposo válasza Pipó (#5782) üzenetére


Taposo
aktív tag

Úgy van egy jól optimalizált játék esetében szuper a 4 éves hardwer kihasználtsága is CPU teszt BF4

(#5789) laca000 válasza Taposo (#5788) üzenetére


laca000
őstag

Nem tudom miért van úgy "túlajnározva" ez a BF4, még az FX8350 is "elviszi", ahogy nézem, még hozzá elég szépen..

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#5790) Taposo válasza laca000 (#5789) üzenetére


Taposo
aktív tag

És ? Pont ez a lényege az optimalizációnak. Jogosan van ajnározva a BF nem igazán van hasonló játék PC-n ami ilyen látvány mellett ilyen erőforrás kihasználtsággal van felvértezve l :K példát vehetne róla sok fejlesztő

[ Szerkesztve ]

(#5791) laca000 válasza Taposo (#5790) üzenetére


laca000
őstag

Igazad van, nem "úgy értettem"..
Optimalizáltnak optimalizált.
Csak épp nem értem mitől lenne grafikailag szebb és jobb, mint a BF3 volt.
Én inkább úgy látom, kiadják még egyszer ugyanazt a játékot BF4 név alatt. :K

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#5792) apevia


apevia
aktív tag

Pipó : a cpu clock ratio 39en van . A cpu/PCIe Base clock 103.00 van . Így 4.2ghz-en megy ! Feszt nem emeltem !!
Laca000 elvileg a Bf 4 nem a bf3 motorral fog menni !! A beta is szebb volt mint a Bf 3 :).

Én nem is a Bf4től félek ;) hanem inkább a Batman Arkham Origins- tól ;)

[ Szerkesztve ]

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#5793) Pipó válasza apevia (#5792) üzenetére


Pipó
őstag

Oké, akkor az kereken 4017 MHz. A 4200-hoz 107,7 kellene bicikliből. Nálam is 39-en van a szorzó egyébként.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5794) laca000 válasza apevia (#5792) üzenetére


laca000
őstag

Tudom, hogy más motor, mégis ugyanolyannak tetszik, próbáltam, nem győzött meg.
A Batman-től meg minek "félni"?
Olyan simán fog menni, mint vajban a kés.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#5795) apevia


apevia
aktív tag

Én is így számoltam Pipó ! De az aida szerint terhelés alatt 4.2 megy . meg van valamilyen másik progim most nem tudom a nevét az szerint is 4.2 ghz megy , nem tudom :( jah és biosba is azt írja 4200 mhz .

[ Szerkesztve ]

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#5796) bombibmw válasza apevia (#5795) üzenetére


bombibmw
veterán

Valami nem tolja fel a BCLK-t az egekig?
Nehogy baj legyen.
Mondjuk az úgyis sok idő múlva jön ki.

(#5797) Pipó válasza apevia (#5795) üzenetére


Pipó
őstag

Még szerencse, hogy a matematika egy egzakt tudomány :DDD

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5798) Taposo válasza laca000 (#5791) üzenetére


Taposo
aktív tag

Még utoljára egy kis off, ám egy részt elismerem igazad van mert tényleg első ránézésre rókabőr a külcsin, egy kicsit reszeltek rajta ennyi. Az újitást mindenképp a hibajavitásokban kell keresni, én speciel a BF3 -at 300 óra után dobtam annyira dühitettek a hibák tömkelegei, egyszerűen képtelen voltam tovább fejlődni a játékban minden szempontból, annyira limitálta a játék az ember képességeit + nézd meg ezt a vidit ezért is brutális a FB3 motor, a gyengébb géppel rendelkezők illetve az alacsony részletességen játszók szinte alig élveznek bármiféle hátrányt :K

(#5799) laca000 válasza Taposo (#5798) üzenetére


laca000
őstag

Akkor elmondom még egyszer: optimalizáltnak optimalizált, fentebb is írtam, olvasható.
Személyes problémám, hogy nekem úgy érződik, kiadják még egyszer, minimális javításokkal ugyanazt a játékot. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#5800) Haart


Haart
addikt

Hello egy kérdésem lenne hogy van az hogy betettem 2x760-at SLI-be, lemérek valamit SLI-ben, aztán a control panelből kikapcsolom az SLI-t és mérek mégegyet, ekkor más lesz az eredmény mint mikor önmagában 1db kártya van bennt.

Történetesen Valley benchmark Extreme HD beállítás:

1db kártya: 1267 pont
2db kártya SLI kikapcsolva: 1696 pont
2db kártya SLI bekapcsolva: 3007 pont

Elképzelhető hogy ha ki is van kapcsolva az SLI a vezérlőpultból akkor is segít a 2. kártya az elsőnek :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.