Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#4851) Fail3D! válasza fsb1000 (#4850) üzenetére


Fail3D!
addikt

bfbc2 es unigine. bfbc2 egyutt mentunk egymas melett meglatunk 1 iranyba neztunk stb es elegge erezheto kulonbsegek voltak.

(#4852) zolee5016


zolee5016
őstag

Hi! Még az érdekelne hogy mivel én 2 nem egyforma órajelü gtx460 as sli-t :( akarok (810 mhz -750mhz) csak a vram 1forma (1gb) Szoval azt irtátok hogy az alacsonyabb orajelen megy :F .MIÉRT? Sli-be nem lehet húzni öket 1formára (csak single-eben lehet) huzni? A 460 asokban köztudott hagytak (150- 200mhzt )amit emelhetsz (korábbi tesztek itt a ph-n)Minimális tunninggal. 900/1800on ketyegett minden 460as szinte 1forma lett minden paraméter(7 460 gtx a porondon cimü teszt).Tehát összehangolhatóak? Azért mozgat a dolog mert a Zotac amp-m áprilisba 40k-volt most meg nincs is rendelhetö állapotban de tudnának hozni akkor 56k-ért.Nem tudom miért lettek ilyen drágák hirtelen de most nem is ez a lényeg.ÜDV :W

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#4853) agressiv válasza zolee5016 (#4852) üzenetére


agressiv
addikt

De lehet őket húzni, de ha különböző órajelű kártyákat pakolsz össze akkor (elméletileg) csak ugyanolyan órajelen képes SLI-ben menni és teljesen egyértelmű, hogy nem az alacsonyabb órajelű kártyát fogja másikhoz igazítani, hanem fordítva.
Amúgy nekem eddig 8800, 9800GT-m volt SLI-ben és sosem voltak szinkronban az órajelek, szóval számomra egyenlőre csak mítosz, hogy különböző órajelű kártyáknál szinkronba rakja az órajeleket a driver.

Hát még a borz.....

(#4854) tomyoy


tomyoy
senior tag

valami tipp sli re, control panelben nincs sli mód, gainward 8800Gt 512 gs és 1Gb gs szépen felismeri és már több driverrel is próbálkoztam de semmi....gpuzban minden stimmel csak a memória más.(bios, mhz, Id, stb egyezik)

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#4855) agressiv válasza tomyoy (#4854) üzenetére


agressiv
addikt

"gpuzban minden stimmel csak a memória más"

Akkor megszívtad, mert pont az aminek stimmelnie kéne és a többi nem számít.

Hát még a borz.....

(#4856) tomyoy válasza agressiv (#4855) üzenetére


tomyoy
senior tag

eddig azt olvastam mindenhol, ha a másik kártyának más a memória mérete akkor a kisebbiket használja, de itt mégsem érvényes.

nyiknyiknyiknyik

(#4857) klac válasza tomyoy (#4854) üzenetére


klac
aktív tag

Csak azonos nagyságú memóriák mennek együtt SLI.
Az órajelek lehetnek különbözőek (OC változat megy sima változattal) , a MEM nagysága , mennyisége nem.

[ Szerkesztve ]

(#4858) agressiv válasza tomyoy (#4856) üzenetére


agressiv
addikt

Pont a te eseted bizonyítja, hogy ökörséget írtak, vagy csak újabb kártyáknál lehetséges ez.

Hát még a borz.....

(#4859) tomyoy válasza klac (#4857) üzenetére


tomyoy
senior tag

na ezt jó tudni, mondjuk google fordítóval keresgéltem én is, lehet az csapott be :) köszi

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#4860) bim


bim
veterán

Van egy GTX260-om 55 nanos. Megy együtt a 65 nanos 216.sp.-s kártyával is SLI-ben vagy csak az 55-ös gpu-val? :F

(#4861) agressiv válasza bim (#4860) üzenetére


agressiv
addikt

Csak az utóbbival.

Hát még a borz.....

(#4862) monosz


monosz
őstag

Szerintetek Gtx590,megy Sli-ben egy Gtx 580-al? 3Gpu.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#4863) agressiv válasza monosz (#4862) üzenetére


agressiv
addikt

Szerintem nem, de mi a frászért kell ilyen alapban is elmebeteg teljesítményű kártyákat, még SLI-be köni? :U

Hát még a borz.....

(#4864) monosz válasza agressiv (#4863) üzenetére


monosz
őstag

Dehogy akarok az 590 mellé,másik 580-at.Mindössze kiváncsi lettem volna rá,hogy egyáltalán működne-e az Sli ebben a formában.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#4865) tomyoy


tomyoy
senior tag

összekötöttem 2db 88GT-t, control panelben sli enable, és nincs változás 3dmarkban, gpuz is sli enable, ráadásul zölden villódzik a kép össze-vissza :U már 4 meghajtót is kipróbáltam, mindegyikkel ugyanezt produkálja, kártyákkal egyenként nincs baj, ugyanígy játékok alatt is villog a kép...sli indikátor ki/be semmi....külföldi fórumokon találtam nagyon sok ilyen jelenséget, de ott sem nagyon tudtak mit mondani rá...

nyiknyiknyiknyik

(#4866) zolee5016


zolee5016
őstag

Hello Még 1 kérdés Hogy kell számolni a fogyasztást? (W) Meg vagyok lőve a kérdéssel mert a konfigom igy alakul át :
i5 2500k
zotac gtx 460 amp
evga gtx 460 sc
evga p67 sli 1155
2x 1tb samsung
hdd1x 1tb hitachi hdd
Szóval ehhez van 1 beQuiet E5 600w-os táp Elég???????
A 460 sli-t duplán kell számolni vagy nem Ezt szeretném tudni.Ugyanis eddig az 1 kari sem evett annyit mint azt megadták az eddigi konfig (cuccok a nevemnél)330Wból simán megállt. Köszi

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#4867) agressiv válasza zolee5016 (#4866) üzenetére


agressiv
addikt

Mivel 2 videókártya van ezért nyílván kétszer annyit eszik a kettő mint az egy, de a 600W-os tápegység bőven elég kell, hogy legyen, főleg, ha Be Quiet (FSP Epsilon).

Hát még a borz.....

(#4868) magee


magee
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék én is belépni az SLI táborba és vettem még egy GTX460OC-t a meglévő mellé. Mivel az új procimmal (Core i7-2600K) és alaplapommal Gigagabte Z68X-UD4-B3 baromira sípolt (ciripelt) a Chieftec Smart 550-es tápom, (és mivel féltem attól hogy nem lesz elég a "jövőbeli" második 460-hoz) a ZELADÓ javaslatára vettem egy GIGABYTE SUPERB 720-at.
Mivel rá volt írva iszonyat nagy betűkkel hogy SLI READY nem is gondoltam rá hogy utánanézzek jobban. Mivel a tápcsere után teljesen megszűnt a sípolás, azt hittem jó boltot csináltam a táppal egészen a mai napig, amikor is a második kártya behelyezésénél szembesültem azzal a ténnyel, hogy csak 2 db 6 tűs PCI-E csati van rajta. (Pontosabban 6+2 tűs) Namármost Javítsatok ki ha véletlenül rosszul gondolom, de nekem a 2 db 460-ba 4db ilyen 6 tűs csatit kell dugnom, tehát ez a táp nem jó nekem. Vagy a maradék 2-2 tűvel kell mahinálni valamit? Esetleg azért van 2 plusz tű mert vannak olyan VGA-k amibe 8 tűs csati kell? A boltban ahol vásárolni szoktam, találtam olyan tápot amiben van 2x 6-tűs + 2 x 8(6+1)-tűs Express csatlakozó, de az megint csak Chieftec, igaz ez már 600W-os. Ti milyen tápot ajánlotok? Márka? Teljesítmény? Azt nem szeretném megkockáztatni, hogy megint elkezdjen sípolni egy Chieftec-től a gépem. (Bár rengeteg ilyen tápom volt és sose volt egyel se bajom.)

Elnézést a fárasztó magyarázattól csak már kicsit késő van, a válaszokat előre is köszi. :)

(#4869) agressiv válasza magee (#4868) üzenetére


agressiv
addikt

Ha táp, akkor csakis FSP jöhet szóba, nem véletlenül vásárolja nagyon sok gyártó az FSP elektronikáját. Az biztos, hogy fogsz ilyenből találni olyat, amin van minimum 4db 6 pines tápcsatlakozó, de molex/6pin átalakítóval is adhatsz kraftot a kártyáknak és menni is fognak. Ha újan vetted a kártyákat, vagy használtan minden tartozékkal, akkor biztos kaptál hozzájuk ilyen átalakítót, ha nem akkor lehet ilyesmit vásárolni párszáz forintért.

Nekem egy négymagos Athlon 2 ment 3.5GHz-en és 2db 8800GT rendesen megtuningolva SLIben egy egyszerű 400W-os FSP táppal...

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#4870) magee válasza agressiv (#4869) üzenetére


magee
csendes tag

Eszembe nem jutott megnézni a dobozt. :) És lőn! Most megoldom molex->6pin-es átalakítóval, de legközelebb én is benevezek egy FSP tápra mert nagyon sokan dicsérik.
Köszi a segítséget!

(#4871) fsb1000 válasza magee (#4870) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ugy csináld, hogy a 6pines VGA csatiból jusson mindkettőre.
A MOlex/VGA csatikat pedig külön ágra tedd.

(#4872) agressiv válasza fsb1000 (#4871) üzenetére


agressiv
addikt

Ott a pont, ezt el is felejtettem. :R

Hát még a borz.....

(#4873) zolee5016


zolee5016
őstag

Hello Ha összeállitom az új konfigot elöször 1 kártyával inditsam és telepitsem vagy egyből lehet az sli-t bepakolni és ugy telepiteni?

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#4874) agressiv válasza zolee5016 (#4873) üzenetére


agressiv
addikt

Mindjárt be a kettőt és hadd szóljon. Ha előtte egy volt a gépben akkor éppenséggel feltelepíti a kártyát és mukodni fog az SLI, de az alapbeállításokban lesznek kaotikus dolgok, szóval olyankor is driver törlése, majd két kártyával fel és akkor lesz a fasza.

Hát még a borz.....

(#4875) tomibro


tomibro
tag

sziasztok nekem egy olyan kérdésem lenne hogy van egy gainward gtx260 896mb golden sample karim a gépben és ha szeretnék még egyet bele akkor csakis egy ugyanilyen jöhet szóba ezért kellene nekem hogy 3 monitor működjön egyszerre :D

és még egy kérdés hogy az alaplapom :asus p5q delux

Bírná-e???

Köszönöm a megtisztelő válaszotokat!

[ Szerkesztve ]

https://htech.hu A modellezők helye, ha 3D nyomtatás/elektronika kellene!

(#4876) PreDox


PreDox
tag

Üdv
Milyen alaplapot ajánlanátok használtat lehetőleg.
S775 foglalat és 2db 16x PCI-E legyen rajta.
Teljes sebességű SLI-t szeretnék összehozni.
Mivel van 2db 250GTS nálam igaz,hogy az egyik ASUS a másik pedig Zotac.
Elvileg hasonló órajelűek és mindkettő 512 DDR3 vram.

Ha olcsón tudnék szerezni ilyen lapot szerintetek megérné?
A két kártya viszonylag tűrhető sebességű lenne együtt ?

(Core2 Duo 6750(3,35Ghz) 6Gb 1066 DDR2,32 Gb Samsung SSD)
Jelenleg Gigabyte GA-P35C-DS3R rev2.0 lapom van.Táp: Chieftech CTG 500-80P

Köszönöm a válaszokat véleményeket

(#4877) fsb1000 válasza PreDox (#4876) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Van 1 jó hírem és kettő nem jó.
1. A 2db GTS250 remekül megy SLI-ben, jól skálázódik, nem nagyon melegszik, a C2D procid épp megfelelő teljesíményű hozzá.
2. Az 512 vRAM kicsit korlátozni fog, de nem vészes (jobb lenne 1GB-os verzió)
3. 775 SLI lapot szerezni a legnehezebb. NVIDIA chippes 780i javasolnék. Melegszik, tuningnál kicsit instabil, drága+szivás... de amúgy jó lap.

Megjegyzés:
Elég lenne a 2x8 2.0 Pci-e is. Tehát elvileg 650i is megfelelő ha jóval olcsóbb.
Lehetne próbálkozni intel lap heckeléssel is...
A megváltás csak a platformváltás hoz SLI szinten. (1156 és 155 2x8-ban)

(#4878) tomibro


tomibro
tag

Nekem is segítene valaki?? :)

3-mal feljebb??

[ Szerkesztve ]

https://htech.hu A modellezők helye, ha 3D nyomtatás/elektronika kellene!

(#4879) fsb1000 válasza tomibro (#4875) üzenetére


fsb1000
nagyúr

1. a P5Q (P45 chipset) nem SLI ready
2. A több monitoros kérdésedre nem tudom a választ, de vannak kételyeim az írányba, hogy 2 db GTX260-al és külső eszköz nélkül megoldható lenne..

(#4880) tomibro válasza fsb1000 (#4879) üzenetére


tomibro
tag

Köszönöm akkor azthiszem majd atira váltok:d

Abból visz majd 2-őt ügye???

https://htech.hu A modellezők helye, ha 3D nyomtatás/elektronika kellene!

(#4881) fsb1000 válasza tomibro (#4880) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem ilyen kérdések előtt érdemes megnézni a gyártói adatlapot: [link]
Ebből kiderül, hogy CFX ready.

(#4882) tomibro válasza fsb1000 (#4881) üzenetére


tomibro
tag

az mit jelent??? CFX ready

ezt nem értem :(

https://htech.hu A modellezők helye, ha 3D nyomtatás/elektronika kellene!

(#4883) fsb1000 válasza tomibro (#4882) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azt jelenti, hogy a lap tud fogadni 2db ATI kártyát és azok képesek CrossFire X üzemmódban működni.
Kérlek azt ne kérdezd meg, hogy mit jelent a CrossFire X!
Van külön topikja ott érdeklődj ATI/AMD vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#4884) keszegduda


keszegduda
őstag

Érdemes 460-at SLI-be kötnöm vagy tegyek le róla? Nagyjából az a cél hogy dx9-ben vigyen mindent maxon 1680-ba. Egy is elég éppen de már nem minden hová és arra gondoltam hogy néhány évig talán elég lesz az SLI. 35K körül megúszható lenne feltéve ha a táp hogy honorálja a dolgokat.

(#4885) fsb1000 válasza keszegduda (#4884) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem érdemes, persze nem minden játékban skálázódik 50% fölé 2xGTX460-al.
Pl. a GTA4 sajnos ilyen.

(#4886) keszegduda válasza fsb1000 (#4885) üzenetére


keszegduda
őstag

A gta4 nálam tabu, nem tud semmilyen formában lázba hozni, szimplán nem tetszik. Többnyire újabb játékokkal próbálkoznék mint a metro, stalker, battlefiled generációi.
Volt már 8800GTS 512 sli-m, egész baráti volt viszont az olvasottak alapján a fermik jobban skálázódnak. A tápot is kérdeztem korábban állítólag bírná, de hosszú távon kifeküdne. Annyi még a gond hogy nincs elég molex csati hogy +2db 6 tűs csatit elosztóról megoldjam. y elosztó megoldás lenne?

(#4887) fsb1000 válasza keszegduda (#4886) üzenetére


fsb1000
nagyúr

1 molex ág 10A-t biztosan elbír. Ezért ha van 1 db 6 pines VGA csatid, akkor +1 molexel elmegy 1 db kártya.

1 molex-ről 1 db kártyát hajtani Y-nal elég necces. 2db-ot már szerintem nem is lehetne.

(#4888) agressiv válasza keszegduda (#4886) üzenetére


agressiv
addikt

Szerintem ne SLI-zz hanem inkább cseréld nagyobb kártyára, mert az SLI-vel gyakran van gond és engem az zavart benne, hogy képszinkron nélkül 4 darabra esett a kép, szinkronnal pedig brutális fáziskésése volt. Én is sokat szórakoztam az SLI-vel és a mellett döntöttem, hogy inkább egy nagyobb kártya.

Hát még a borz.....

(#4889) keszegduda válasza fsb1000 (#4887) üzenetére


keszegduda
őstag

Magyarul meg vagyok lőve már itt...
Elég kevés molexet tett rá a gyár, kemény 3db, több sata.

[link]

(#4890) keszegduda válasza agressiv (#4888) üzenetére


keszegduda
őstag

Az a gond hogy nem tudnám eladni, mert hiába garis ha a srác aki árulta itt a prohardveren, lelécelt. Úgy pedig nem adom el hogy tudván tudom, gázos lesz ha valami gond adódna. Így marad az SLI, ott meg úgy néz ki táp fotonon vagyok meglőve.
Egyébként pedig nekem volt 1-2 SLI-m 5-6 év alatt, ha csak próbára is vagy hosszabb távon, de teljesen jól működtek hibamentesen, sőt a multi sem okozott semmiféle laggot, max a ping.

(#4891) fsb1000 válasza agressiv (#4888) üzenetére


fsb1000
nagyúr

aha... 4 darabra esett kép.
Ha jól emléxem, te írtad azt, hogy SLI hid nélkül tökéletesen ment nálad 2 kártya SLI-ben.

1. Szerintem kell az SLI hid
2. Ha mindenkinek szétesne a kép és azt produkálná mint a te rendszered, akkor senki sem használná, és tele lennének panaszokkal a fórumok.

Az biztos, hogy kicsit macerásabb az élet SLI-vel, de ne végletekkel példálódzzunk.

(#4892) agressiv válasza fsb1000 (#4891) üzenetére


agressiv
addikt

Ha jól emléxem, te írtad azt, hogy SLI hid nélkül tökéletesen ment nálad 2 kártya SLI-ben.

Mindegyiknél ugyanúgy szétesett a kép ami logikus is, ha belegondolunk, hogy is rendereli a képet 2 kártya, és CRT monitorom van amin látni az ilyesmit nagyon. Az hogy tökéletesen ment azt jelenti, hogy megvolt majdnem a dupla FPS és a szokásos bakikon kívül semmivel sem volt rosszabb híd nélkül és mint mondtam menet közben is leszedtem a hidat és akkor sem történt semmi.

2. Ha mindenkinek szétesne a kép és azt produkálná mint a te rendszered, akkor senki sem használná, és tele lennének panaszokkal a fórumok.

:DD Erre jó példa az amikor egy órán keresztül nem vette észre egy csávó a pées háromján a képszinkron hiányát egy tűzfal méretű TV-n, a másik meg amikor jöt hozzám egy csávó és éppen a FarCry2-vel és az ati driverekkel küzdöttem és a 15FPS-re azt mondta, hogy mit akarsz, tök jól megy ez.... :W
Amúgy a playstation-ös gyerek próbálta a GRID-et a számítógépén és mondta, hogy szar a játék, mert nehéz kormányozni, meg olyan fura. Elmentem hozzá és beállítottam a játékot a lehető legalacsonyabb grafikára és akkor már csak nagyon picit késett a kép és az előző 1másodperchez képest még játszható is volt (8500GT max grafikán..). Az emberek nagy része olyan kib@szott igénytelen, hogy az valami elképesztő

Az biztos, hogy kicsit macerásabb az élet SLI-vel, de ne végletekkel példálódzzunk.

Ha nincs minimum 70-80 FPS akkor szörnyű, én is tudnék szerezni mégegy 8800GT-t de nem kell, mert igazából szar volt az egész, az előbb felsorolt dolgok miatt. Az átlag júzer nem veszi észre az ilyesmit, vagy nem akarja észrevenni ezt nagyon sokszor tapasztaltam már. Engem nagyon zavart a kép szétesése is és a késés is és nem is erőltettem tovább az SLI-t, inkább eladtam a másik kártyát és vettem jobb lapot meg processzort annó...

ÉS a legjobb érv az, hogy egy kártyával mindden játékban 100% a teljesítmény javulás míg SLI esetén vagy megy, vagy nem, vagy villog a kép, vagy nem. Ha nem lenne gond az SLI-vel, ez a topik nem létezne.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#4893) tomibro válasza fsb1000 (#4883) üzenetére


tomibro
tag

ígymár tudom csak nemesett le a rövidítés :D:D

Köszi fsb1000

https://htech.hu A modellezők helye, ha 3D nyomtatás/elektronika kellene!

(#4894) fsb1000 válasza agressiv (#4892) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem értek egyet veled.

Főleg nem abban hogy SLI hid nélkül is úgyanúgy müködik egy SLI rendszer mint hiddal.
(illetve lehet.... ha SLI hiddal sem müködött rendesen)

(#4895) agressiv válasza fsb1000 (#4894) üzenetére


agressiv
addikt

Az elfogultség szól belőled. :DDD Én mindíg próbálok objektív maradni, mégis inkább az NVIDIA felé húz a szívem, de ha valami nem tetszik nem próbálok úgy tenni, mintha nem venném észre. Melóhelynek hála, többféleképpen is volt alkalmam kipróbálni az SLI-t és nekem ezek a tapasztalataim.

Hidd el minden vágyam volt egy SLI rendzser 2 kártya a gépben, mennyire komolyan néz már ki. És ennek ellenére mégsem használom, ez azért csak jelent valamit. A plusz fizika kártya az igen, az egy nagyon király dolog és baj sincs vele, de az új hűtőtől nem fér el az sem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#4896) enemy107


enemy107
senior tag

Üdv mindenkinek.

Inno 3D 8800GT-vel, és galaxy 9800GTX+-al, működne az SLI?

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#4897) agressiv válasza enemy107 (#4896) üzenetére


agressiv
addikt

Háát nem. Sima 9800GT-vel még menne, de a GTX+ már 128 shadert tartalmaz amivel nem működnek együtt.

Hát még a borz.....

(#4898) enemy107 válasza agressiv (#4897) üzenetére


enemy107
senior tag

Kösz

Akkor nem is próbálom. :R

[ Szerkesztve ]

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#4899) fsb1000 válasza agressiv (#4895) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ne viccelj már..

Mi abban az elfogultság, hogy azt állítom SLI rendszerhez kell az SLI hid.
Ez egy egyszerű müszaki kérdés, amely könnyen eldönthető.
Te azt állítod nem szükséges a helyes működéshez az SLI hid (nem is használtad) én meg azt hogy igen.

Ennyi.

(#4900) agressiv válasza fsb1000 (#4899) üzenetére


agressiv
addikt

Nem az SLI hídról van szó b+. Hanem arról, hogy mennyire laggol, mennyire késik és hogy mennyire esik szét a kép szinkron nélkül.

Te jöttél elő megint az SLI híddal, csak hogy mondhass valamit, de konkrét magyarázattal nem vagy képes előállni, amikor világosan elpofáztam már, hoyg híddal is ugyanaz volt a jelenség.

Te azt állítod nem szükséges a helyes működéshez az SLI hid (nem is használtad) én meg azt hogy igen.

Használtam SLI hidat, volt rendes kártyám is, vagy azt gondoltad, hogy olyan kártyáról szedtem le menet közben amire rá sem lehet rakni?? :W

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.