Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#4801) mad1 válasza shadowofthe (#4799) üzenetére


mad1
veterán

Az se csak se vel megy.Az alap gtx pedig csak gtx el.

Ne szemetelj ! = Steam

(#4802) shadowofthe válasza peterm711 (#4800) üzenetére


shadowofthe
tag

Értem.. Köszönöm a választ!
Különböző cégek gyártotta gtx 460 SE már mehet azért sli rendszerbe?

(#4803) peterm711 válasza shadowofthe (#4802) üzenetére


peterm711
aktív tag

:K

(#4804) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok. Egy/több olyan választ várnék ami minden téren kielégítő. Kérlek az "igen" "nem" és főleg a "szerintem" kifejezésektől kíméljetek.

Szóval akarok venni egy ilyen alaplapot: alaplap
Úgy gondoltam hogy 2 db 260 gtx et raknék bele. Az egyik már megvan.: vidikari
Na már most a kérdés hogy csak ugyan ilyennel lehet 16x osba kötni vagy lehet mással is. Márka vagy a másik fajta giga 260 gtx szóbe e jöhet?
Ha igen ha nem hogy lehet megoldani. Nem igen találtam sehol magyar nyelvű leírást hogyhogy is kell kivitelezni. Hol lehet összekötőt kapni? Kell e egyéb driver vagy jó a saját? Hogy kell beállítani a biosba ha kell?

Ha mindez megvan akkor egy egyéb nem igazán idevaló kérdés. Mennyire lehetne mindez + 2*2Gb 1600Mhz körüli ram, AMD 965 BE 3.4 GHz proci+ egyéb egy cooler master silent pro gold 600 Watt tal életben tartani? vVagy inkább ugyanez 700 W os kivitelben?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#4805) marec1122 válasza marec1122 (#4804) üzenetére


marec1122
senior tag

naaa valaki csak ért hozzá :))

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#4806) peterm711 válasza marec1122 (#4804) üzenetére


peterm711
aktív tag

Ha picit visszaolvasol, láthatod, hogy nem is olyan rég irtam, hogy a márka az nem számit. Arra ügyelj, hogy egyforma legyen a két GPU, mert 260-ból létezik 192 és 216 SP is. A kivitelezés egyszerű, bedugod, rászúrod a SLI hidat amit az alaplaphoz adnak, és kész is. Driver téren meg célszerű a legújabb driverre frissiteni, ezt azután, ha már mindkét kártya a gépben lesz. Bios... hát szerintem ez alaplapfüggő, tehát nem merem kijelenteni, hogy nem kell semmit állitani, annó tán nem kellett. A táphoz kapcsolódó kérdéssel pedig tessék átfáradni a tápos topicba, majd ők útbaigazitanak.

MOD: és a driverben bekapcsolni az SLI funkciót

[ Szerkesztve ]

(#4807) marec1122 válasza peterm711 (#4806) üzenetére


marec1122
senior tag

Köszönöm válaszod. Szeretném mentségemre elmondani hogy egy 5000 hsz ból álló topicot nehéz végigolvasni ráadásul nem tudhatom hogy 10 vagy épp 1000 hsz el odébb találok választ és még mindig nem ez a fő gond mivel elég konkrét alaplappal kapcsolatban írtam ami elég új így a kérdésemre adott válasz napról napra változhat. illete még 1 kérdés: sli hídól milyet kell/érdemes választani és hol érdemes megvenni?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#4808) #56573440 válasza marec1122 (#4807) üzenetére


#56573440
törölt tag

írva vagyon a hszében hogy a laphoz adják. egy darabot, és külön nem kapsz. gyak egy kis nyákdarab némi vezetékeléssel rajta, a csatikat köti össze, tehát semmit nem ront vagy javít semmin.

a lap topikját is meg kéne keresni, de szerintem a manualban benne van hogy ha kell állítani akkor mit kell csinálni. nekem anno nem kellett csak drivert pakolni

(#4809) marec1122 válasza #56573440 (#4808) üzenetére


marec1122
senior tag

Köszönöm a választ

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#4810) kanál01


kanál01
tag

sziasztok!

a héten jön meg a II. GTX480-am, és a következő kérdésem lenne:
-még nem volt eddig SLI-m, és annyit kell tennem, hogy a biosba defaultra állítom
a tuningot, beteleszem a II. GTX480-at +rá az SLI hidat, újratelepítem az NVIDIA
drivert, pl: 275.50 és utána tuningolom megint a procit, ugye?

a driverben bent lesz minden, nem kell mást feltennem hozzá, ha jól tudom..az SLI miatt
(NVIDIA System Tools van még fent)

köszi előre is!

(#4811) fsb1000 válasza kanál01 (#4810) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem ennyi.
10-ből 9 alkalommal ilyen egyszerűen megy. Ha jól emléxem az új driver első indulásnál jelzi hogy 2 kártyád van és rákérdez akarod-e SLI-ben használni?
vagy valami hasonló...

De... a maradék 1 ben nagy szívás.: Táp, driver, win reinstall, akármi.

(#4812) kanál01 válasza fsb1000 (#4811) üzenetére


kanál01
tag

köszi

(#4813) Reibek


Reibek
senior tag

Hali egy Palit GTX 460 768mb ref kártya és egy Gainward GTX 460 768mb ref kártya megy egymással SLI-be?

(#4814) InHell válasza Reibek (#4813) üzenetére


InHell
senior tag

Igen.

< béna duma helye >

(#4815) Reibek válasza InHell (#4814) üzenetére


Reibek
senior tag

Köszönöm szépen a választ :R

(#4816) Grubi


Grubi
csendes tag

Sziasztok!

Éppen videokártya vásárlás előtt állok és segítséget szeretnék kérni, kb 80-90 rongy lenne rá a keret és elsősorban egy GTX 560 SLI megoldásban gondolkodom, de vannak kétségeim is, úgyhogy tapasztalt SLI-sek válaszát várom, hogy mennyit kell szenvedni egy SLI rendszerrel megéri a plusz teljesítmény vagy inkább vegyek egy erősebb kártyát, GTX 570 jöhetne szóba.

Azt tudom hogy a GTX 560 sli sokkal erősebb mint egy GTX 570 de ha sok az SLI-vel a probléma akkor inkább azt választanám.

Várom a válaszokat.

Ha privátot írsz, akkor azt is írd oda mi után érdeklődsz!

(#4817) fsb1000 válasza Grubi (#4816) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen sokkal erősebb. Főleg szintetikus tesztekben vagy olyan játékban látszik ez jól, ahol nincs CPU limited. Nézd meg, hogy a te kedvenc jjátékaidnál mi a helyzet. (GTA4 nem jól skálázódott GTX460-al)

Szerintem a beüzemeléssel nincs sok gond, ahogy írtam 10-ből 9 problémamantes.

de.... nézz utána a mikrolagg jelenségnek. Ez minden SLI és CFX rendszernél elöfordulhat.
Van akit nem zavar, van aki nem is látja...
Engem nagyon zavar, de GTX460 SLI-nél alig volt ez a jelenség(ezt mások is megerősítették más konfiggal), ha jól megy vele a GTA4 akkor megtartottam volna.

Ha még nem próbáltad érdemes kiprobálni.

(#4818) Roli1988


Roli1988
csendes tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni!! Van egy Gigabyte Ep45c-Ds3r alaplapom! Van 1 Asus ENTGTX295 és egy GigabyteGTX295! Ezt egy Corsair HX 1000es táppal szeretném használni! Van Sli csatlakozom de valami nem szuperál vele!! A két kártyát a gép rendesen felismeri, de csatlakozóval hiába kötöm össze nem használja a gép a 2.kártyát! NVIDIA control panelben lehetőség sincs sli bekapcsolásra!! Mi lehet a gond!! Előre is köszönöm javaslatokat! Operációs rendszer Win7 x64 Nvidia Driver 275.33!

[ Szerkesztve ]

A gép nem érez! De 3 milliót megért!

(#4819) peterm711 válasza Roli1988 (#4818) üzenetére


peterm711
aktív tag

Az a lap nem támogatja az SLI-t, csak crossfireX, nem valószinű, hogy fog vele működni. Kérdezd meg ebben a topikban , hátha tudnak segiteni.

(#4820) Roli1988 válasza peterm711 (#4819) üzenetére


Roli1988
csendes tag

Ahogy nézem nem nagyon látogatják a topik-ot de azért beírtam köszi a tippet!

A gép nem érez! De 3 milliót megért!

(#4821) Reibek


Reibek
senior tag

Mai driverekkel életképes az a felállás hogy HD 5870+9800gt a 9800-as physx-re a radeon meg megjelenítésre?

(#4822) Olajbogyesz válasza Roli1988 (#4818) üzenetére


Olajbogyesz
tag

Biztos hogy nem fog működni! Én anno fél évig túrtam SLI képes intel chipsetes lapot. Végül MSI P7N-SLI lett belőle.Az nForce chipsetek minden hátrányával, de SLI lehetőséggel.
Reibek:Nem tudom most mi a helyzet de volt vmi varia a driverekkel.... Talán 5870 fóumban meg tudják mondani.

[ Szerkesztve ]

(#4823) Freel


Freel
tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszíves. Van egy GTX 260 OC-m a polcon porosodik. A gépemben egy GTX 460 SOC duruzsol. És van egy ASUS P5E alaplapom. Arra gondoltam, hogy SLI-be kötve a két kártyát, lehet-e olyat csinálni, hogy a Physx számolását a 460-asról leveszi a 260-as??? Tehát a 260-as csak Physx-et számol, a 460 pedig a többit???
Lehet ilyet csinálni? És ha nem, akkor mire lehet SLI-ben használni e két kártyát???

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv, szép napot mindenkinek.

(#4824) Olajbogyesz válasza Freel (#4823) üzenetére


Olajbogyesz
tag

Szia. Az alaplapod nem tudja az SLI-t. De be tudod fogni physx számolásra a 260-ast, csak tedd be a másik PCI-e x16 slotba , elméletileg az nVidia driver a többit megoldja. Max neked kell kijelölni physx-re a kártyát nVidia vezérlőpultban, SLI híd nem kell szvsz. Kérdés még, vajon a tápod tudja e etetni a két karit.

(#4825) Freel válasza Olajbogyesz (#4824) üzenetére


Freel
tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat, ki is próbálom. Megleptél, hogy lehet nem is kell az SLI-híd. Crossfire-ben otthon vagyok, de az SLI-hez nem értek. A tápomat erdetileg is Crossfire rendszerhez vettem, elméletileg bírnia kellene. Egy moduláris 600W-os SOLY-TECH tápról van szó 18.000-ért vettem. A papírja szerint kifejezetten SLI/Crossfire rendszerekhez. Két darab 4850-em volt eredetileg, azt lazán vitte.

Köszönöm.
Üdv.

(#4826) Olajbogyesz válasza Freel (#4825) üzenetére


Olajbogyesz
tag

Akkor a táppal nem lesz gond. Ebben a formában ez nem is SLI, hanem egykártyás rendszer dedikált fizikagyorsítóval. :R

(#4827) Freel válasza Olajbogyesz (#4826) üzenetére


Freel
tag

Hali.

Nemtudom mennyire vágod ezt a témát, de rettentő érdekes tapasztalataim származtak. A táp a maga 45 amperével/csati röhögve kiszolgálja a két kártyát, ezzel nincs gond. Viszont!
A 260 OC fizikára befogva és a 460 SOC a többire beállítással érdekes eredmények jöttek ki:
4 (direkt Physx számolásra való) tesztprogramból 3 nem hozott gyorsulást, vagyis teljesen mindegy volt, hogy a 260 OC vagy a 460 SOC számolta a fizikát, nem volt gyorsulás. Viszont találtam egy Geeks3D FluidMark nevű progit, ami 25%-os gyorsulást mutatott ki abban az esetben ha a Physx-et a 460 SOC mellett a 260 OC számolta!!!!!
Ez azért érdekes, mert ha két Physxre képes Nvidia kártyád van és az egyikkel csak a Physx-et számoltatod, akkor elvileg lehet teljesítménynövekedés...
Elvileg! Gyakorlatilag lehet, hogy csak áramzabáló...
Nemtudom...
Gyanítom, nem találok olyan embert aki erre korrekt tapasztalattal megfűszerezett választ tudna adni, hogy akkor most mi is van tulajdonképpen????

Üdv.

(#4828) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Hállósztok

Látom nem nagyon pörög ez a topic sajna....
Most sikerült szert tennem a második XFX 285 gtx BlackEdition vga -ra.

Szerintetek bele fogok e futni CPU limitbe (szvsz nem :) )

Igazából maga az SLI "feeling" miatt -ha lehet ennek nevezni -vettem meg a második ugyan ilyen vga-t.
Remélem nem tettem rosszul.
Kipróbálni csak szeptember végén fogom tudni,külföldön dolgozom.

:R

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#4829) albert8 válasza Tommi000001 (#4828) üzenetére


albert8
addikt

Nekem is lenne ezzel kapcsolatban egy kérdésem
rev 1 .s rev 2 es gtx 285 öst össze lehet kötni?
pl egy XFX gtx 285 be+XFX gtx 285 XXX :F

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4830) Tommi000001 válasza albert8 (#4829) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Szerintem igen....

Bár tapasztalatom nincs....az előző hozzászólásokat olvasva gondolom így.. :R

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#4831) agressiv válasza Freel (#4827) üzenetére


agressiv
addikt

Ne a tesztprogramokkal szórakozz, mert azok szinte csak a fizikát tesztelik, viszont játékban, ha egy kártya számolja a grafikát és a fizikát az lassítja, viszont, ha egyik csak a grafikával, a másik csak a fizikával foglalkozik, akkor gyorsul.

Hát még a borz.....

(#4832) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Nemrég vettem ey Giga Gtx470 Oc-t a másik ugyanilyen kártya mellé, működik, meg vagyok vele elégedve, csak az zavar, hogy pl: a Fera3-ál a kép széle néha bevibrál, ez mitől lehet?

(#4833) Recon666 válasza Recon666 (#4832) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Már megoldódott. :)

(#4834) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv ha minden jol megy holnaptol 480 sli fog uzemelni a gepben, van valami amit erdemes beallitani ott v bedugom osszekapcsolom inditom es kesz elvezzem a jatekot:)

(#4835) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv ha minden jol megy holnaptol 480 sli fog uzemelni a gepben, van valami amit erdemes beallitani ott v bedugom osszekapcsolom inditom es kesz elvezzem a jatekot:)

(#4836) monosz


monosz
őstag

Üdv!
Érdeklődnék,hogy két különböző gyártmányú Gtx 580,abból az egyik OC-s,a másik Ref.Ezek együtt,tudnak működni Sli-ben?
Előre is köszönöm. :R

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#4837) fsb1000 válasza monosz (#4836) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen. Az alacsonyabb órajelen fognak dolgozni.

(#4838) monosz válasza fsb1000 (#4837) üzenetére


monosz
őstag

Az akkor jó,mert régebben említették,hogy tökre egyforma karik kellenek.Ettől paráztam.
Az nem gond ha a alacsonyabb órajelen mennek,csak menjenek.
Köszönöm. :R

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#4839) agressiv válasza fsb1000 (#4837) üzenetére


agressiv
addikt

Az az érdekes, hogy nekem már volt többször is SLI mindenféle kártyákkal és sosem voltak szinkronban az órajelek.

Hát még a borz.....

(#4840) monosz


monosz
őstag

Még egy kérdés:Számít az hogy az egyik kártya X16,a másik X8-ba megy?
Egyébként tud menni 2*X16-ban,csak akkor nagyon közel van a két kártya egymáshoz.
CFX-nél nem volt teljesítménybeli különbség.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#4841) agressiv válasza monosz (#4840) üzenetére


agressiv
addikt

"CFX-nél nem volt teljesítménybeli különbség"

Most se lesz, sőt ha SLI hidat sem raksz rá, akkor sem lesz.

Hát még a borz.....

(#4842) monosz válasza agressiv (#4841) üzenetére


monosz
őstag

Ez megnyugtató,de hogy híd nélkül sem?Ezt azért nem látom át,de legyen úgy.
Az X58-as rendszer kezeli híd nélkük is az SLI-t? :U
Oks,köszi az infót. :R

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#4843) fsb1000 válasza agressiv (#4839) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hát ez tényleg érdekes.

(#4844) agressiv válasza fsb1000 (#4843) üzenetére


agressiv
addikt

Én kipróbáltam és pontosan ugyanannyi FPS volt híd nélkül, mint híddal, ráadásul olyan kártyák is mentek SLI-ben amiken még az SLI híd helye sem volt kialakítva a nyákon, mert ilyen butított OEM verzió volt. Sőt még azzal is bohóckodtam, hogy játék közben leszedtem az SLI hidat és akkor sem történt semmi, ment a játék ugyanúgy tovább.

Hát még a borz.....

(#4845) fsb1000 válasza agressiv (#4844) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez is nagyon érdekes....

(#4846) zolee5016


zolee5016
őstag

Sziasztok. 1 kérdés zotac gtx 460 amp -m van. a napokban került hozzám 1 inno 3d gtx460 as ami azért gyenguskább de mi van sli be? Az adatlapomon levö proci gondolom elég azt nem kell piszkálni de milyen deszkát vegyek?Igaz az inno-ra nem kellett költenem sokat (10k)De a lapra se akarok tul sokat föleg hogy az eredmény bizonytalan (számomra)Tehát érdemes e és összejöhet a párositás?( mind a 2kari gf104es) :F :F

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#4847) fsb1000 válasza zolee5016 (#4846) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem 775-ös platformon nincs igazán jó megoldás.
Tudom, hogy sokba kerül, de 1155-re váltást javaslom.
Persze ott is 30K feletti az olyan jobb lap, ami tudja az SLI-t.

Amúgy... én azt gondolom, hogy az e5700 már sok játék esetén szük keresztmetszet lesz 2xGTX460-hoz.
Az olyan játékoknál tapasztalsz majd gyorsulást, amelyek a mostani rendszereddel VGA limitesek.

(#4848) zolee5016 válasza fsb1000 (#4847) üzenetére


zolee5016
őstag

Feltettem a kérdést máshol is és 1 véleményük van veled.Ami javaslatot kaptam váltsak i5 2500k+p67 sli lapra asszem megfogadom.Köszi a te válaszodat is

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#4849) Fail3D!


Fail3D!
addikt

sli hez van valami olyan beallitas, hogy a skalazasa valhogy jobban kijojon? mert vicc hogy a 6950 singleben odaveri sli ben meg kikapt tole... mondjuk a 280.22 driver gyanusan xar... de akkor eddigi hasonlitas alapjan xarabb mint a 6950 cf.. pedig meg huzva is van... illetve ezekszerint az hogy 1 his van rajta nem 2 illetve hogy nincs is rajta nem segit semmit?

(#4850) fsb1000 válasza Fail3D! (#4849) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mivel tesztelted?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.