Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#4701) Újoncka válasza agressiv (#4697) üzenetére


Újoncka
tag

Akkor elnézésedet kell kérjem kicsit elbeszéltünk egymás mellett :) így már teljesen világos :R

(#4702) Johni5 válasza mad1 (#4699) üzenetére


Johni5
őstag

Akkor igyunk ;]
Köszi a linket :C :R
Újoncka:Ha már megjavítottam,akkor nehogy már ne tartsam meg :D

[ Szerkesztve ]

(#4703) agressiv


agressiv
addikt

Megvan a másik kártya, beüzemeltem elméletileg az SLI is működik, de gyakorlatilag nem.
A GPU-z szerint az SLI Nincs engedélyezve, de a driver szerint igen és nincs javulás tesztekben sem. Ilyenkor mi a probléma?

Hát még a borz.....

(#4704) agressiv válasza agressiv (#4703) üzenetére


agressiv
addikt

No végülis működik. A furmark-ban nem, de játékokban frankón végzi a dolgát, persze a crysis2-ben csúnya skálázódási hibák vannak, de hasít a szisztéma. Az még érdekes, hogy a CPU limites játékok is meglendültek egy kicsit. :DD

Hát még a borz.....

(#4705) Johni5


Johni5
őstag

No akkor sikárált az SLI,de csináld magad módszerrel.
-1 SLIpach 0.9
-2 Hal mod
-3 miután nem volt az nv pultban sli beállítás,ezért a régi módszerhez folyamodtam.
Ez pedig nem más mint a Coolbits 2.0
Mostmár szépen megy az SLI a lapomban.
A szintén 32-es tesónak köszi a linket mégegyszer :R

(#4706) agressiv


agressiv
addikt

Erre nekem tud mondani valaki valami okosat?

Amúgy játékokban működik az SLI még az atitools forgó kockájánál is működik az SLI, de a furmark például azt mondja, hogy "number of active GPUs 1"
A 3DMark06-ban is múködik az sli. Szóval nem értem.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#4707) Johni5 válasza agressiv (#4706) üzenetére


Johni5
őstag

Tedd rá a coolbits 2-t.
Utána jó lesz. :K Ez csak egy reg kulcs.
Ezzel szívtam már én is.

(#4708) agressiv válasza Johni5 (#4707) üzenetére


agressiv
addikt

Beüzemeltem, de nem változott semmi.

Hát még a borz.....

(#4709) Johni5 válasza agressiv (#4708) üzenetére


Johni5
őstag

Fordítsd meg a két kártyát.Az hátha segít.

(#4710) Johni5


Johni5
őstag

Megnéztem azzal a driverrel nekem sem jó.
Tedd fel a 258.96-ot azzal megy.

(#4711) agressiv válasza Johni5 (#4709) üzenetére


agressiv
addikt

Nem tudom megfordítani mert a másikon zalman hűtő van és, ha az van felül nem fér rá az SLI híd, pedig jó lenne mert az teljesen halk, és ha nem megy az SLI akkor legalább nem visítana mint a másik.

Kipróbálom a másik drivert amit javasoltál.

Hát még a borz.....

(#4712) agressiv válasza Johni5 (#4710) üzenetére


agressiv
addikt

Nekem azzal sem. Szerintem a chipkészlet őskorisága miatt nem írja, de igazából teljesen mindegy mert a játékokban rendesen működik.

Hát még a borz.....

(#4713) Johni5


Johni5
őstag

XP -re könnyebb volt a dolgom.
SLIPatch 09 + Coolbits 2 restart és teszt oké :D

(#4714) fsb1000 válasza agressiv (#4706) üzenetére


fsb1000
nagyúr

furmarkból a multigpu-sat próbáltad?
valami fura neve van, az egyik játék exe nevét kapta.

[ Szerkesztve ]

(#4715) agressiv válasza fsb1000 (#4714) üzenetére


agressiv
addikt

Igen azt próbáltam. dolgozik is a mind a kettő GPU, de az FPS 1 darabbal sem több mint egy kártyával.

Hát még a borz.....

(#4716) Johni5


Johni5
őstag

Ha a gpu-z ben a 2.karira mész.Akkor is disable?

(#4717) agressiv válasza Johni5 (#4716) üzenetére


agressiv
addikt

Igen GPUz-ben mindegyiknél disabled van és el nem tudom képzelni, hogy miért.

Hát még a borz.....

(#4718) Netius


Netius
csendes tag

Sziasztok.

Gondolkodom hogy újra SLIbe vágom a fejszém (volt már 2 9600 GTm SLIben)
Szerintetek 2 GTS 450 jó választás lenne?
A házam alsó tápos, és az Asus Maximus 2 Formulán annyira "alacsonyan" vannak a pci-e slotok, hogy a 2. kártya rálógna a tápventire, ezért lehet valami 1slotos hűtésű kártya kellene.
Van tippetek olyanra amit itthon is be lehet szerezni? Vagy felejtsem el hogy 1 slotos kártyákat kötök SLIbe? :D

[ Szerkesztve ]

Asus G713QM

(#4719) peetmaster


peetmaster
senior tag

Sziasztok!

A minap szereztem be egy 786MB-os Gigabyte GTX460 OC-t. Kérdésem az lenne, hogy egy P55A-UD4-es lapba érdemes lenne kipróbálni egy SLI-t? 60k-ból kijönne a 2 kártya. Elég komoly eredményt lehetne kisajtolni belőlük, még akkor is, ha 710-ről csak 800Mhz-re húzom fel a gpu órajeleket. :)

(#4720) agressiv válasza Újoncka (#4701) üzenetére


agressiv
addikt

No remélem most már megfelel a felállás :C

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#4721) fsb1000 válasza peetmaster (#4719) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Érdemes... nekem is volt 460 SLI-m.

Nagyon jól ment, kivéve GTA4-ben, ott alig volt SLI scálázódás, talán 20-25%

60K nagyon jó ár!

(#4722) peetmaster válasza fsb1000 (#4721) üzenetére


peetmaster
senior tag

Még akkor is ha nem tudja a lapom a 2x16 sávszélt SLI esetén? :)

(#4723) sestertius


sestertius
őstag

Üdv!

Hogyan tudom ellenőrizni, hogy megy-e rendesen az SLI?
A real temp game alatt az egyiknél 64 fokot - elméletileg a 2-esnél, nem ezen van a monitor -, a másiknál még 50-et sem mutat. Ez normális? A Dirt 2-n állítottam kicsit felfelé, aztán kép nuku... :F
Giga 460 GTXOC 1GB SLI, többi konfigomnál. Mit kell állítani, hogy menjen? NVidia control panelban átállítottam, GPU-Z is mutatja, hogy SLI, mégsem oké valami szerintem, mert a játék megment, csak sötét kép, semmi más... :U

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4724) klac válasza sestertius (#4723) üzenetére


klac
aktív tag

Az NV Control panel - ben - 3D Beállítások menüpont legördülőben van a SLI és, vagy, PhysX indikátor megjelenítése ezt, vagy ezeket kell bepipálni, és szép grafikonon jelzi a használatot.

[ Szerkesztve ]

(#4725) sestertius válasza klac (#4724) üzenetére


sestertius
őstag

Találok a control panelban 3d beállításokat, de grafikont nem, vagy pl. azt sem tudom, hogy az SLI-nél mit kell választani, ezek jók így, ahogy vannak?:
- 1, 2, 3, 4.

A lehetőségek közül nem tudom, mit kell választanom...
Anno egy ösmerős azt mondta, csak be kell dobni a második kártyát, kijelölni, melyik a "master", aztán annyi... Hát nem így tűnik.
Beraktam, teljesen "megment" a gép. Újra felraktam az nvidia drivert, majd beindulás után már volt normális felbontásban asztal, kép stb. Ezt követően próbálnék állítani valamit, mert a game alatt nem mutatkozik semmi plusz... :N

Ezen teszteknél a 460 SLI-nek olyan értékeket írnak, aminek a felét nem érem el... :U
Nem kétlem, hogy én vagyok a láma, csak mit csináljak..?

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4726) klac válasza sestertius (#4725) üzenetére


klac
aktív tag

Az indikátor használat bepipálás az NV Control panelben történik, de a kijelző grafikonszerűség az alkalmazás, vagy játék alatt jelenik meg.
Ezt a játékot nem ismerem, de az első kép inkább a felső vagyis az alkalmazás határozza meg legyen inkább, egyébként ez az alap beállítás.
A második kép Program settingnél válaszd ki a DIRT2 játékot, így a SLI rendering mód NVIDIA ajánlott (SLI) lessz.
A 3. képen látszik, hogy minden rendben, SLI megy PhysX a 2. kártya választva.
A 4. kép is mutatja megy a SLI.
Nekem nincs fenn ez a játék, nem ismerem, de a panel beállítást igen.
A többit a játékon belül.

(#4727) sestertius válasza klac (#4726) üzenetére


sestertius
őstag

Annak volna jelentősége, hogy itt a COD6 esetében írja szépen az SLI-t, aztán a Crysis Warhead esetén már "Custom" van, majd a Dirt2-nél pedig ennyi, amit látsz?
Vagy mindegyiknél az SLI-t kellene írnia, mint a COD-nál? :F

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4728) klac válasza sestertius (#4727) üzenetére


klac
aktív tag

Igen, van jelentőssége.
Az lenne a jó, ha a Dirt2 nél is megjelenítené, amit a COD6 nál, akkor nem lenne gond a futással.
Esetleg játékon belüli beállításokkal, vagy valami Dirt2 höz (SLI) írt mod, path lehet található.
Ezeket nézd meg, lehet van benne megoldás.

(#4729) sestertius válasza klac (#4728) üzenetére


sestertius
őstag

Akkor eddig jó, reméltem, hogy valami gebasznak kell lennie, mert ennél többet vártam a két kártyától.... egy picit lehet fel tolni a beállításokon, de igazából szinte alig...
Akkor örülök a "gebasznak", már csak meg kell oldani... :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4730) sestertius válasza klac (#4728) üzenetére


sestertius
őstag

Kipróbáltam ezt a "Show SLI Visual Indicator" dolgot a control panelen game közben. COD6 alatt megy - gondolom zölden kell megjelennie a sávnak -, és a DIRT2 alatt is, ott majdhogynem teljes szélességében zöld a sáv, ennek ellenére véleményem szerint közel nem úgy megy, mint kellene, nem lehet feltolni a beállításokat nagyon, mert szaggat, akadozik egy kicsit már a menü képe is.
Crysis2 alatt meg sem jeleneik az indikátor, az alsó kártya hűvös is, nem megy... megoldást még nem találtam...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4731) klac válasza sestertius (#4730) üzenetére


klac
aktív tag

Na igen az indikátor, csak a SLI használatot jelzi, erről néha jó meggyőzödni, hogy biztos legyen az ember.
Esetleg próbáld a drivereket, lehet az sem mindegy.
Az előzőleg belinkelt fórumokon is utalnak rá.
Nálam EVGA 8800 GTS 512MB. csak a 260.00 driverrel megy Hackelt SLI CF lapban, az újabb driverekkel a játék elindítása után olyan villogás, hogy nem lehet játszani vele. Gigabyte GA-X48-DQ6, de én nem játszok csak NFS Undercover, Carbon autós játékokkal.

(#4732) fsb1000 válasza peetmaster (#4722) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen, P55 és P67 lapokban alig 2-3%-val lassab a x8/x8 mint X58-ban a x16/x16

(#4733) fsb1000 válasza sestertius (#4730) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Vantage Benchhel ki tudod mérni mennyire jó az SLI.
Ott 90% felett kell skálázódnia GPU pontra vagy FPS-re.

Játékokban változó, sok elképzelés kering.... szerintem az már jó eredmény ha +60%-ot kapsz 1 GPU-hoz képest fullHD-ban közepes beállításokkal.

Egyébként pont a Crysis szokot jól menni SLI-vel.

(#4734) sestertius válasza fsb1000 (#4733) üzenetére


sestertius
őstag

Annyit csináltam, hogy gyalu: cmos reset, format, újra telepítés, és egy régebbi, kifejezetten 460-asra készült korábbi nvidia drivert tettem fel (266.58 helyett 260.89-et), illetve dirt 2-höz letöltöttem - mert eddig nem használtam - az 1.1 patch-et.
A control panelban továbbra is "egyedi" /custom/ beállítást hoz dirt2-nél, de az sli indikátort bekapcsolva végig megy game alatt /annak mozgása, kilengése az igénybe vételt jelenti?/, közel nem leng ki annyira, mint eddig, ellenben full beállításokon gond nélkül megy minden. A hőmérséklet is jelzi, hogy mennek a vga-k, mert a felsőnél 63-ig, az alsónál 56-ig ment fel a hőfok. Na most akkor...? :F

Felrakok még több game-t is, aztán meglátom, ott mit mutat...

Korábban ugye az is gond volt, hogy pl. a Crysis 2-nél az alsó kártya tök hideg volt, sli indikátor sem ment... igazából a dirt2 már oké, de ha válogatni fog játékok között, akkor eladás és vissza egy vga-ra.... :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4735) fsb1000 válasza sestertius (#4734) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha az indikátor jobban kileng, akkor nagyobb az SLI kihasználtság.
Jahogy Crysis2? Arról nincs infóm.

Volt korábban ATI VGA a rendszerben? Mert azt nagyon ki kell takarítani.
Persze elvileg nem kéne... ez is csak woodo varázslat.

Nekem van egy külön particióm amin tesztelek, azzal indul hogy szüz OP rendszer ghostolódik VGA driver nélkül. VGA beletsz + driver.

Nincs vele gond..

(#4736) sestertius válasza fsb1000 (#4735) üzenetére


sestertius
őstag

ATI kártya nem járt a rendszerben. :N
De emlékezetem szerint a Crysis Warhead-ban sem ment az SLI, de nem tudom már, vissza rakom azt is aztán kiderül... Azt tudom, hogy a Shift 2-ben szintén tutira nem ment.
Ezzel a másik driverrel hátha...
A rendszerrel az a baj, hogy lassan minden módosítás ezt kívánja: bármibe nyúlok, szinte mindig format a vége, hogy rendbe rakjam a rendszert és már unom a telepítéseket. :U

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4737) sestertius válasza fsb1000 (#4735) üzenetére


sestertius
őstag

Dirt2, Crysis Warhead, COD4 megy, Crysis2 nem megy...
Nem tetszik ez a válogatás... :(

Valamint az sem, hogy mintha - leginkább a dirt2-nél látszik - csúnyább lenne a "koreográfia" ezzel a driverrel. Ha válogatni kell a driverek között is, hogy melyik játék melyikkel megy és melyikkel nem vagy melyikkel szép vagy ronda, esküszöm, a konnektorba hugyozok... :W

Már elnézést...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4738) Johni5


Johni5
őstag

A 270.51-hez van + profil.Nézzétek meg az NV oldalán.

(#4739) Johni5 válasza klac (#4731) üzenetére


Johni5
őstag

Nekem megy a 8800GTS SLI-ben a 270-es driverrel.A fentebb leírt módon.Érdekessége,hogy everesben nincs sli kulcs regelve.Coolbits2 megoldja nélküle is.

(#4740) sestertius válasza Johni5 (#4738) üzenetére


sestertius
őstag

Na erre kíváncsi leszek, mit mutat ezzel... :) Még ma lepróbálom!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4741) Johni5


Johni5
őstag

270.51-el megy sli Pach 0.9-el.270.61 már nem,csak slipach 1.2 vel.
No még egy tapasztalat.
1.Sli Pach 1.2
2.Coolbits2
Restart.Nem kell hal mod.

[ Szerkesztve ]

(#4742) sestertius válasza Johni5 (#4741) üzenetére


sestertius
őstag

Egy-két beállítás elment a korábbihoz képest, ami jó - most az értékek már frankók, dirt 2-ben is 8-as élsimítás mellett hozza a 120 körüli fps értékeket, megy is a két vga, mint a güzü... Ez még a korábbi driverrel, az újat még mindig nem tettem fel. Csak még mindig az a bosszantó, hogy egyes játékok nem mennek sli-ben. Remélem ez is megoldódik, a hétvégén neki ugrok! :))

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#4743) klac válasza Johni5 (#4739) üzenetére


klac
aktív tag

Most vettem észre, hogy ez nekem lett írva.
A pontosítás végett már én is az újabb 1.2 SLI Patch ot használom.
Jó is, mert kapcsolja a SLI üzemmódot a legújabb jelenlegi 270.61 drivernél is, de, mint korábban írtam az NFS Undercoverrel, Carbonnal játszom, és a 270.xx driverekkel a játék úgy villog, mint a diszkófény.
Tehát a SLI kapcsolható megy, de a játékok, amit használok nem futtathatóak, lehet csak ezeknél a játékoknál, más játéknál nem néztem.
Továbbá nálam 8800 GTS 512MB. (G92) kártyák vannak SLI be kötve, és Hack elt SLI Gigabite GA-X48-DQ6 lapban vannak.
Jelenleg a 266.58 driver és az 1.2 SLI patch kifogástalanul megy, nálam nem kellett az általad említett Colbit2 sem, de a driverek kipróbálása után azért feltettem, de nem oldotta meg a villogási jelenséget.
GPU-Z, és egyéb tesztelő, és kijelző progik is helyesen jeleznek, SLI ki, illetve be kapcsoláskor egyaránt.

(#4744) Johni5 válasza klac (#4743) üzenetére


Johni5
őstag

Ezt tapasztaltam sajnos én is.270.51-el okénak tünik.

(#4745) agressiv válasza klac (#4743) üzenetére


agressiv
addikt

Ha villog akkor működik az SLI, de rosszul skálázódik.

Hát még a borz.....

(#4746) Chainsaw


Chainsaw
tag

Info kéne 480GTX- SLI-ről,teljesítmény fogyasztás stb! Teszteket én is tudok olvasni,nekem olyan írjon aki hajtott vagy hajt ilyet!

Köszi előre is! :R

Üdv.

Chain

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#4747) fsb1000 válasza Chainsaw (#4746) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mi az amit nem tudtál kiolvasni a tesztekből fogyasztás / teljesítmény terén?
Ha nem volt még SLI-d, akkor szerintem ne GTX480-al kezd.

(#4748) Chainsaw válasza fsb1000 (#4747) üzenetére


Chainsaw
tag

Volt Quad-SLI-m is ,csak engem az is érdekel,hogy melyik driverrel ,hogyan megy a GTX,s szerintem én azokhoz szóltam akiknek hasonló konfigurációjuk van mint nekem! És szerintem a 9800GX2 Quad-SLI ből nem lehet következtetést tejes mértékben levonni a 480GTX SLI teljesítményéről! De ha neked sikerült :)) akkor segíts nekem tudatlannak!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#4749) fsb1000 válasza Chainsaw (#4748) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem tudatlanoknak nem érdemes segíteni.

(#4750) Chainsaw válasza fsb1000 (#4749) üzenetére


Chainsaw
tag

:DD

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.