Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#5901) slloyd


slloyd
senior tag

Sziasztok!
Gondoltam megosztom veletek,hogy oldódott meg a drop problémám :)
Hátha valakinek segít :K
Az Nvidia control panelben-a 3d beállítások kezelése menün belül-az energiagazdálkodási mód fület állítottam maximális teljesítmény előnyben részesítése értékre.Ezzel a beálítással nekem a drop-ok hálistennek végre eltűntek :K
Lenne 1 kérdésem, ha Crysis 3 alatt minden very highon 4x élsímítással v-sync on 42-55 fp produál a 2 db 580-am az milyen 1 gpus kártyának felel meg kb???
Youtubos gameplay-ok alapján én a gtx 770-és az rx 280 x fölé gondolnám...

:R

(#5902) Malamute válasza slloyd (#5901) üzenetére


Malamute
tag

Szerintem kb. egy R9 290-nek felel meg :C

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#5903) laca000 válasza slloyd (#5901) üzenetére


laca000
őstag

gtx 770-és az rx 280 x közé gondolnám. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#5904) Malamute válasza laca000 (#5903) üzenetére


Malamute
tag

De ha megnézed ugyan ezekkel a beállításokkal az R9 290 is kb ilyen FPS-t produkál (legalábbis amit én néztem abban igen) :)

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#5905) Lézerparaszt válasza slloyd (#5901) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Kipróbáltam ezt a verziót hogy a physx az első kártyán van és nekem ez a max teljesítményes kapcsoló volt beállítva alapból. Nekem sem esik már le az fps, de (igaz fél nap után) úgy fagyott le hogy újra is indult a gép.

A játék az nem játék!

(#5906) zolee5016


zolee5016
őstag

na kielemezgettem a táblázatot......
várunk még..az 580 sli elég mindenre számomra....4-10% ért nem költünk egyenlőre...

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#5907) kupik


kupik
csendes tag

Üdv!
Milyen lapot ajánlanátok ami AM2/AM2+ foglalatú, DDR2 ram 4slot
valós 2x16 sín
ilyen proci lenne benne: AMD Phenom X4 9950 2.6 GHz Quad-Core (HD995ZFAJ4BGH) Black Edition CPU AM2+ 140W
és 2db Gainward GTX 460 1gb GS-GLH sli-ben
Mert jelenleg egy ilyenem van: http://www.asus.com/Motherboards/M2NSLI_Deluxe/
és ez sli-be csak 2x 8
választ előre köszönöm!

(#5908) Taposo válasza kupik (#5907) üzenetére


Taposo
aktív tag

Nyugodtan használd a jelenlegi deszkád, a 8x és 16x sebességű pci slot között emberi szemmel észrevehetetlen a különbség (1-3) fps, illetve győződj meg róla hogy a tápod mind ehhez elég legyen ;)

[ Szerkesztve ]

(#5909) kupik válasza Taposo (#5908) üzenetére


kupik
csendes tag

650 wattos táp szerintem elég :) tehát akkor ez elég utős cucc lesz? Köszi a választ!

(#5910) Taposo válasza kupik (#5909) üzenetére


Taposo
aktív tag

Ütős cucc ? Ha tápra érted akk elég lesz, ha gépedre az attól függ mit milyen beállitások mellett játszol ;)

(#5911) kupik válasza Taposo (#5910) üzenetére


kupik
csendes tag

mondjuk egy BF3 fullon vagy a 4 (bár azt még nem próbáltam)
vagy akár mai játékok nagy része.
GTA 5 milyen eséllyel indul itt (megvan xboxon de szeretem szétmódolni :D )??
Tegyük föl, hogy a mostani 1 videokártyás rendszer 100 fps
akkor a kettővel mire lehet számítani (csak, hogy a százalékos részét lássam) ?
Az a baj, hogy nem találtam ezzel a kártyával sli tesztet, de az biztos, hogy jó kártya!
A GTX 560 kategóriát súrolja!
Még egy kérdés: milyen sli hidat vegyek? vagy az mind1?

(#5912) Lézerparaszt válasza kupik (#5911) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Hát ha nincs és venned kell én a hosszabbik verziót ajánlom, mert nekem be kellett tenni a hűtő alá a rövidet hogy elérjen. Az hogy ki hogy veszem majd, egyelőre rejtély :D

A játék az nem játék!

(#5913) apollo12 válasza kupik (#5911) üzenetére


apollo12
veterán

egy húzott gtx 580 szint körül van, sli híd mindegy

(#5914) kupik


kupik
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Remélem jól fog működni :)

(#5915) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Adott egy SLI-vel szerelt laptop+Win 8.1.
A probléma az, hogy első 3DMark Vantage futtatásnál 20400 pontot ért el, viszont később már nem tud egyszerűen 20.000 felé menni. Jelenleg 19500 pontot ér el, pedig 20k felett kellene lennie.

1 kártya esetében megfelelő pontot ér el. Van valakinek ötlete, hogy miért vesztett ~1000 pontot SLI-ben az első futtatáshoz képest? (Még a Windows is újra lett rakva e miatt)

(#5916) Taposo válasza Darth_Revan (#5915) üzenetére


Taposo
aktív tag

Hát szerintem hanyagolható ez a különbség, esetleg nézd meg hogy NV vezérlőpultba a 3D támogatás ki van e kapcsolva bár ha az be van sokkal nagyobb az ingadozás. Én azt mondnám hogy a videokártyák órajelének ingadozásából ered, nem monitoroztad valamivel a teszt közben ? Ezek a boostolt NV kártyák sajna nagyon throttingolnak, esetleg a procid órajele is stabil ?

(#5917) Darth_Revan válasza Taposo (#5916) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Újraraktam a 2. kártya BIOS-át és újra normálisan teljesít.

Azt tudja valaki, hogy hogyan lehet tesztelni külön-külön a VGA kártyákat? Tegnap még 3DMarkV Vantage jó volt, de ma már a 2. grafikai tesztnél több textúra elkezdett villogni. (az FPS az jó)

(#5918) Taposo válasza Darth_Revan (#5917) üzenetére


Taposo
aktív tag

Még laptopban sli- vel nem játszadoztam, próbáld meg hogy NV vezérlőpultban kikapcsolod az sli támogatást és ugyanott kiválasztod melyik kártya legyen elsődleges vagy az eszközkezelőben, mindegy ahol engedi. Az a text villogás nagy eséllyel valamelyik kari órajel instabilitásából ered, hát rosszabbik esetben memória hiba, esetleg az a bios amit újraraktál ugyan az mint a régi ?

(#5919) Darth_Revan válasza Taposo (#5918) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Sajnos nem lehet állítani, hogy melyik legyen az elsődleges kártya.

Letöröltem a Win8.1-et és felraktam a Win7-et. Érdekes volt számomra, hogy Win7 alatt alapból lehetett állítani az SLI-t, de 8.1 alatt ki volt szürkítve, amíg rá nem nyomtam egy gombra egy kiírt figyelmeztető üzenetben. (megjegyzés: az SLI alapból el volt romolva Win8.1 alatt, a 2. kártya biosát kellett frissíteni, hogy be lehessen kapcsolni az SLI-t)

Minimális villogás volt 3DMark Vantage-ben, de sokkal kevesebb, mint az előző, 8.1 alatt végzett mérésen (2x vettem észre: az első tesztben az elején a fickó jetsky-je villan egyszer, a másodikban meg egy ponton a háttérnek egy része egyszer jobb oldalt, amikor gyorsan fordul a kamera).
+extra érdekes, hogy a második mérésen a korábbival ellentétben az első tesztben levő hajót takaró ponyva bal része (tehát nem a teljes ponyva), elkezdett úgy viselkedni, mint Lara haja SLI buggal [link])

jah igen, és a 2. mérésen 19700 pontot ért el, az elsőn pedig 21600-at ...

Ez akkor "normális" SLI rendszernél (+bug a Vantageben?) vagy mindenképpen hiba és menjen vissza cserére (még 3 napos csere él) ?

[ Szerkesztve ]

(#5920) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#5919) üzenetére


Darth_Revan
veterán

update: lefuttattam egymás után háromsyor 3Dmark Vantage-t és a 3. futásnál már a 2. tesztnél megint durván előjött a teszt vége felé a háttér villódzás ...

(#5921) zolee5016 válasza Darth_Revan (#5920) üzenetére


zolee5016
őstag

Igaz laposról van szó...ott nem volt még Sli-m...de asztali konfignál ezek a gondok a kari lassú halála előjelei.
Ahogy melegszik,és eléri a normális(gondolom lapoban ez + 10 fok is lehet) hőfokot behibázik...
Arra gondolom laposnál nem sok esélyed van,hogy egyesével kergessd meg őket?
Azt tudod állítani melyik fizikázzon?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#5922) Darth_Revan válasza zolee5016 (#5921) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem lehet állítani, hogy melyik legyen az elsődleges VGA, de lehet állítani, hogy melyik fizikázzon, azt is meg lehet neki adni, hogy csak fizikázzon.

(#5923) zolee5016 válasza Darth_Revan (#5922) üzenetére


zolee5016
őstag

Akkor szerintem,
1: a 2.gpu-ra tedd a fizikát és 1 teszt
2: az 1-es fizikázzon és mégegy teszt...
Ha van mindkét kariról külön kimeneted,akkor ne fizikázó jelenítsen meg,hanem a másik(félő laposnál ezt nem lehet megoldani)Gyakorlati haszna annyi,ha az 1 felállás lefut simán,és második hibázik a 2-es kari döglik.(mivel számolnia muszály,terhelve van,de behibázik,az 1 es megjelenítésében te azt nem láthatod...
Ha az első teszt sem jó és a második sem akkor mindkettővel lehetnek bajok....
Ha az első rossz..akkor az 1 -es kari lehet a ludas...
Legjobb lenne,ha lefutna mindkettő simán...így kiválasztott fizika módban....
Igazából azz sem biztos,hogy ebbe a tesztbe tettek olyan utasításkészletet,hogy multigpu-nál kényszerítse a fizikát számolni a kártya...ugye az a gond,az nűNV ha 2 gpu-t érzékel azonnal kérdezi melyik fizikázzon,de valójában ezt kevés programm használja...
(anno asztalinál én így szúrtam ki melyik 460-am dögledezik)

Bár hozzáteszem....nem tudom van-e lehet-e különbség egy asztali,illetve a laposban az sli-viselkedésében,vagy éppen teljesítményben képes-e ennek a tesztnek problémamentes lefuttatásához...

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#5924) mandalore009


mandalore009
csendes tag

Sziasztok
2db nvidia 9600gt szeretnék össze kötni SLi vel teljesen ugyan azok a kártyák
alaplapom Asrock n7ad-sli baj az hogy sehogy se akar nekem össze jönni Everest felismeri hogy kettő kártya van a gépbe de semmi esetleg valaki valamit tudna segíteni ? biosba nem találtam semmit amit be kéne állítani
magába az nvidia programba sincs SLI opció HELP :( :O :O :O

(#5925) Taposo válasza mandalore009 (#5924) üzenetére


Taposo
aktív tag

Az NV drivert azután kell feltelepitened hogy beraktad a két karit, a monitort pedig az alsó kariba nyomd próbáld meg :K

[ Szerkesztve ]

(#5926) zolee5016 válasza mandalore009 (#5924) üzenetére


zolee5016
őstag

Bios-ba nem kell turkálni...elvileg....
Nézzd meg az eszközkezelőbe,nincs-e az egyik kari mellett egy felkiálltójel....
A Driver-t mindegy mikor rakod fel elvileg, nincs külön sli-driver...
Kezzd újra..először egy kari gép indít...aztán leállít és két karival indít..majd NV vezérlőpanel sli-bekacsolása...

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#5927) mandalore009


mandalore009
csendes tag

1 karival indul ( a másik karival is ) be teszem a kettőt egymás mellé össze kötöm faszán ( felsőbe van monitor kötve úgy megy ha az alsóba kötöm nem megy ) de így se ismeri fel hogy benne lenne a másik kari csak az everest \: ... próbéktam hogy az sli swich cardot meg fordítottam úgy alsóba dugva ment a monitor de akkor meg az everest ki se jelezte hogy lenne benne videó kártya a driver meg ki írt valami hibát \: :((((

(#5928) klac válasza mandalore009 (#5927) üzenetére


klac
aktív tag

Próbáld megállapítani hogy jó-e minden PCI-e slot.
Én arra következtetek hogy men jó az alsó slot.
A jó videókártyának minden slotban kell képet adnia ha egyedül van a gépben.
Amennyiben , hangsúlyozom, egyedül a gépben, valamelyik slotban mégsem ad képet, úgy vagy a slot nemjó, vagy valami érintkezési probléma van vele.

(#5929) cserkopater


cserkopater
csendes tag

Üdv!
VGA-t szeretnék újítani, kiszemeltem 2 db GTX 760-ast (csak mert a 780-hoz képest erősebb)
Még sosem volt sli-s rendszerem. Sli-vel kell szívni vagy megy rendesen? (Hallottam ilyet hogy folyamatosabb a kép egy kártyán,és nem kell várni napokat az SLI profilra, ez mennyire igaz?) És ha megéri akkor a 2GB os vagy a 4GB-os verzió? Milyen hibákra kell számítani sli-s rendszernél?

Kellemes karácsonyi ünnepeket!

(#5930) Taposo válasza cserkopater (#5929) üzenetére


Taposo
aktív tag

A jelenlegi Sli technológiával nem kell szivni tökéletesen működik a támogatott játékok alatt, itt jegyezném meg hogy a játékok támogatottsági aránya 50-50%, amiről te beszél az a két kártya okozta imput lag amit egy LCD illetve TV-n soha nem fogsz észrevenni, én CRT monitoron használtam SLi-t és nem volt megfigyelhető ez a jelenség, pedig CRT-n még a szúnyogsz@rt is észreveszi az ember ha késik valami :K A 760 SLi jó választás erős és viszonylag jó pénzért hozzá lehet jutni, kizárólag amivel vigyáznod kell az a fentebb emlitett támogatottság a játékokkal kapcsolatban, ha esetleg irnál pár cimet amivel játszani akarsz illetve a jövőben mivel tervezel játszani akkor meg mondom hogy meg-e éri ;) Illetve milyen felbontáson játszol ? ahhoz kell viszonyitani hogy mennyi VRAM-ra lesz szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#5931) cserkopater válasza Taposo (#5930) üzenetére


cserkopater
csendes tag

Elsősorban a Crysis 3-al tolnám 1920x1080 as felbontáson. Metro 2033, de tesztekben itt nem láttam nagy fps növekedést. Battlefield 4...

(#5932) Taposo válasza cserkopater (#5931) üzenetére


Taposo
aktív tag

70-90% a crysis az nem sokat hoz, viszont Metro és BF szereti az sli-t. FHD hoz elég 2GB kari , ezek a játékok magas beállitások mellett keresztbe lenyelnének egy darab 760-at

(#5933) PainKiller13 válasza Taposo (#5932) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem a GTX660on fullon mentek ezek a játékok, na jó BF4-et nem próbáltam, de 3 fullon ment multiban, crysis 3 is, akárcsak az új metro.

(#5934) Lézerparaszt válasza PainKiller13 (#5933) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Azért az más kérdés hogy elindul, vagy megy folyamatosan a legnagyobb akció közepette is. Nekem Metro alatt a 770 SLI is meg megizzad néha. Az megint más kérdés, hogy mennyit mutat maximumként, Max Payne 3 pl egy db 2 gigás kártya esetén is felteszi a grafikát "maxra" de ha raksz bele még egyet, csak akkor mutatja a tényleges max grafika opciót (vagy lehet hogy van még nagyobb is Titánhoz pl).

A játék az nem játék!

(#5935) Taposo válasza PainKiller13 (#5933) üzenetére


Taposo
aktív tag

Persze ismerem ezt a fullon mentek dumát, tudod ez olyan dolog hogy a hajléktalanok is "élnek" na de hogyan :U

(#5936) PainKiller13 válasza Taposo (#5935) üzenetére


PainKiller13
őstag

Igen, látszik nem vagyok egy nagy játékos, pl ezt nem tudtam, hogy minél jobb egy kártya annál több beállítási lehetőséget ad a játék. Nem rég cseréltem le a 660at 680ra, egyenlőre még különbséget sem tapasztaltam, persze BF3nál nem is hiszem, hogy fogok :)

(#5937) cserkopater válasza PainKiller13 (#5936) üzenetére


cserkopater
csendes tag

Egy Crysis 3 azért megfogja a 680-ast 1920x1080 ban

(#5938) PainKiller13 válasza cserkopater (#5937) üzenetére


PainKiller13
őstag

Bevallom nincs meg eredetiben, de amit leszedtem, azt singleben kb 20szor végignyomtam a legnehezebben, és a 660ast sem akasztotta meg sehol. FullHD-t kár leírni szerintem ez már alap mindenhol.

(#5939) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Most nézem videót, itt tényleg rendesen 30 körül van az FPS fullon, ez már kiváncsivá tesz, fel fogom rakni és letesztelem :) Úgyis fog kelleni valami az új táphoz. Ünnepek után írok fejleményeket (addigra jön csak meg).

Addigis békés boldog karácsonyi ünnepeket mindenkinek!

(#5940) cserkopater


cserkopater
csendes tag

Arra kíváncsi leszek :D

[ Szerkesztve ]

(#5941) Peak


Peak
addikt

Urak!
Nektek is van/látható halvány kék/piros derengés játékok alatt a tárgyak körül gyorsa mozgás közben SLI módban?
Hogy lehet ezt megszüntetni?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#5942) Taposo válasza Peak (#5941) üzenetére


Taposo
aktív tag

Ilyet nem produkál egy rendesen működő SLi rendszer, ilyesmi képhibák amiket emlitesz általában a kártyák instabil órajeléből fakad, tuningolva vannak a karik ? Irhatnál pár infót a gépről, komponensek, windows, driverek frissek ?

[ Szerkesztve ]

(#5943) Peak válasza Taposo (#5942) üzenetére


Peak
addikt

Core i7-2600K@3.8GHz
4x4GB DDR3@1600
2x GTX770OC/4GB (Gigabyte)
2x256GB Samsung 840
Plextor BDRW
Chieftec 850W
Driver: v331.82 / v331.93beta (mindkettővel)

Ha SLI off-on van, nincs ilyen.

Próbálok screenshotot késziteni, vagy FRAPSot.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#5944) Lézerparaszt válasza Peak (#5943) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Nekem is a 770 SLI-m rakoncátlankodik (MSI), csak nekem annyi hogy SLI alatt belassul pár perc után vagy 1-2 óra után 10 fps-re minden. Akár Crysis akár CS:Source, mindegy mi. Volt hogy még a 720p videó is. Tápot nehogy cserélj, tuti nem az a baj mert nekem az 1200-as Corsair -el csinálja.

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#5945) Taposo válasza Peak (#5943) üzenetére


Taposo
aktív tag

Nah akkor, először is nem válaszoltál a kérdésemre a karik tuningolva vannak ? Ha igen akk tedd alapra őket és kezd el sorba
1. Amúgy csak játékokban van ilyen jelenség, ha igen akk moncsi és csatlakozója kilőve az jó.
2. A két kártyát külön külön le kell tesztelned, nem tudom milyen lapod van, de az a legjobb hogy ha kiveszek mindig az egyiket, ha van a lapodon külön kapcsoló erre akk azt használd. Ha csak egyik kárnál fog előjönni e jelenség akk meg is van a probléma, ha nem jön be megyünk tovább.
3. Mióta áll fent ez a probléma cseréltél valamilyen komponenst mielőtt ez előjött ?
4. Window friss, nincs tele szeméttel ? Friss telepités erősen ajánlott + csak a drivereket tedd fel és ami játékhoz kell, úgy tesztelgesd.
Egyenlőre ezeket próbáld ki, azt ird le a tapasztalataid :K

Lézerparaszt : Amikor ez az FPS csökkenés jelentkezik, monitoroztad valamivel a CPU illetve a GPU órajeleit ? Mit mutat van dropp valahol ?

(#5946) Lézerparaszt válasza Taposo (#5945) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Igen, mindkét kártya megy normálisan, úgy émlékszem az első ment 50%-on a második 40-en, aztán mikor elkezdett akadni valamelyik lement 0%-ra. A hardveres tesztek megvoltak, mindkét kártya megy mindkét slotban egyenként tökéletesen. Anno mikor itt felvetettem nem is volt senkinek ötlete hogy mi lehet, csak annyi hogy a 850-es táp nem elég hozzá, 100%. Úgy néz ki az 1200-as Corsair sem elég hozzá xD
Az egyetlen amit még nem próbáltam hogy új rendszert feltenni, de azt majd csak jövő héten tudok mikor "hazamegyek", mert eddig csak a Finn verzió volt ott.

A játék az nem játék!

(#5947) Taposo válasza Lézerparaszt (#5946) üzenetére


Taposo
aktív tag

Mindenképp próbáld meg friss Winnel, pár apróság aminek ajánlom a használatát, a biosban üss ki minden energiagazdálkodási módot (a C statokat is), a windowson belül is a teljesitménycentrikus energia beállitást alkalmazd és még azon belül is minden marhaságot kapcsolj ki (pl. merevlemez kikap. , hibernálás stb.) és még az NV vezérlőpultban minden egyes játékod profiljában kapcsold be az energia mód opciónál a maximális teljesitmény opciót :R

(#5948) Lézerparaszt válasza Taposo (#5947) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Ha csak a globálisban kapcsolom be az nem írja felül a többit?

A játék az nem játék!

(#5949) Taposo válasza Lézerparaszt (#5948) üzenetére


Taposo
aktív tag

Sajna nem.

(#5950) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Sziasztok! Most vettem egy 660-at es szeretnek beujitani majd melle meg egyet. Itt olvastam olyat hogy ha olyan lapom van amiben az x16-os slot ket kartya mellett x8-ba kapcsol, nem fogja kiadni az erejet teljesen a setup, csak annak toredeket. Igaz ez vagy nem kell vele torodnom?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.