Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#4901) fsb1000 válasza agressiv (#4900) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem tudom mit kell ezen magyarázni.
Ha SLI híd nélkül is tökéletesen működnének az SLI rendszerek, akkor az NV nem szabná feltételként a használathoz, és nem mellékelnék az SLI ready lapokhoz..

Az hogy nálad mi és hogyan müködött azt én nem tudom és nem is akarom ellenőrizni.
Ha azt állítod, hogy nálad SLI hid nélkül is megfelelő teljesítménnyel működik a "renccer" akkor legyen úgy. Nekem nem fáj, de szerintem másokat megtévesztesz ezzel az állításoddal és az igy üzemeltett többkártyás rendszerek müködéséből leszürt tapasztalataid nem mérvadóak.

----

Én még egyetlen netes tesztet sem láttam ahol többkártyás Geforce rendszert SLI hid nélkül próbáltak volna tesztelni SLI-ben.
De ha mutatsz ilyet, akkor elismerem tévedtem és nincs szükség az SLI hídra, mert nélküle sincs VGA teljesítmény csökkenés és épp úgy futnak a játékok mint SLI híddal..

[ Szerkesztve ]

(#4902) agressiv válasza fsb1000 (#4901) üzenetére


agressiv
addikt

Te még mindíg itt tartasz? Ez egy kis érdekesség volt. Én senkinek sem javasoltam, hogy ne használja az SLI hidat, csak érdekességképpen írtam és már teljesen másról lenne szó, de te nem vagy képes továbblépni és ugyanazt ismételgeted teljesen értelmetlenül, te vagy az aki mindenáron azt akarod, hogy a csávó SLI-vel küszködjön amikor az egykártyás rendszer hatékonyabb, én azt is világosan leírtam, hogy miért nem javaslom, de te nem vagy képes értelmes dolgokat mondani, csak ugyanazon a témán lovagolsz aminek semmi köze ahhoz, amit a csávó kérdezett konkrétan, hogy vegyen-e egy másikat a meglévő mellé, vagy adja el és vegyen egy erősebb kártyát. Én leírtam, hogy miért nem javaslom az SLI-t erre te csak arra vagy képes hogy hisztizzél, "mer neked nincs is hidad az biztos szar" de valójában semmi értelmeset, vagy témába vágót nem vagy képes írni. Szerinted ki ír itt baromságokat???

Most újra elolvastam az egész topikot és komolyan nem értem, hogy miért jöttél elő megint az SLI híddal. :W :W :W
Erre már csak egy dolgot tudnék mondani, de nem akarok megbántani senkit.

de szerintem másokat megtévesztesz ezzel az állításoddal és az igy üzemeltett többkártyás rendszerek müködéséből leszürt tapasztalataid nem mérvadóak.

A tapasztalataimat, azt, hogy miért nem jó szerintem az SLI nem a híd nélküli üzemmód alapján mondtam

Ennél egyértelműbben már nem tudom elmondani, ha most sem vagy képes felfogni, akkor sajnálom.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#4903) fsb1000 válasza agressiv (#4902) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"te vagy az aki mindenáron azt akarod, hogy a csávó SLI-vel küszködjön amikor az egykártyás rendszer hatékonyabb"

----

Hellóka!

Ne haragudj, de én sehol nem írtram olyat, hogy azt akarom valaki SLI-vel küszködjön.
Ha van kérdés akkor válaszolok rá.
Mindenki maga dönti el, hogy kipróbálja/használja az SLI technólogiát vagy sem.
Én nem beszélek rá senkit, bár az a véleményem, hogy érdemes kipróbálni.

Sok konfigom és VGA párosom volt. Ebben a topikban is végig lehet követni egy részét, mert 2010 elején kezdtem újra SLI rendszereket építeni. Nem bántam meg a rááldozott időt és pénzt az elmúlt másfél évben.
Volt amelyik szépen és élvezetesen ment, volt amelyikkel problémák adódtak vagy épp nem vált be ahhoz amihez használni szerettem volna.

(#4904) agressiv válasza fsb1000 (#4903) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor áruld már el, hogy miről is beszélünk?? A "szerintem megéri" nem érvelés.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#4905) fsb1000 válasza agressiv (#4904) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Sajnálom, de nem én írtam ezt: "szerintem megéri"

Próbáld megérteni: Nem akarok érvelni az SLI mellett, sem ellene.
Ha van konkrét kérdésed a topik témájával kapcsolatban, akkor arra próbálok válaszolni.

(#4906) apollo12


apollo12
veterán

heló nem sokára egy 480 sli szeretnék és azt akarom meg kérdezni elég e egy AsRock 970 Extreme4

vagy egy AsRock 990FX Extreme4 vegyek ?
legolcsóbban akarom megoldani

(#4907) fsb1000 válasza apollo12 (#4906) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Inteles lapokon 3% volt a x16+x16 előnye az x8+x8 Pcie sávszélkiosztáshoz képest, SLI-nél.
A fellelhető tesztek is ezt az eredményt adják.

Valószinűsítem, hogy AMD vonalon sem lenne más a helyzet.

(#4908) apollo12 válasza fsb1000 (#4907) üzenetére


apollo12
veterán

akkor 990fx et fogom meg venni

(#4909) apollo12 válasza apollo12 (#4908) üzenetére


apollo12
veterán

és lehet a gigatol mert az csak 36 ezer

(#4910) zolee5016


zolee5016
őstag

Van a tápomon 2 db pci-e 6tűs csati számozva és külön ágon.Gondolom akkor a pci1 es a felső kártyába + arról az ágról molex forditóval a másik 6 tü,pcie2 a másik kártyába és arról is forditóval a másik 6 tű .Ez igy helyes vagy rosszul csinálom?Tehát a két kártya külön ágon elvileg egymástól függetlenül lenne.

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#4911) fsb1000 válasza zolee5016 (#4910) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én is igy csinálnám.
De szerintem egy több ágú tápnál nehéz eldönteni mi van egy ágon.
Pl: a CPU 12V-ja melyik ágon van?

Az ilyen problémák miatt az olyan tápokat preferálom, ahol 1 ágon adja le a maximális áramot a táp. (és ez van szétosztva több molexre, VGA csatira, és CPU 12V-ra)

(#4912) zolee5016 válasza fsb1000 (#4911) üzenetére


zolee5016
őstag

Nem is a táppal van gondom inkább még az izgat ,hogy a két kari közül a felsönek kissebb a légtere a friss levegőből. ugye irtam már 1 zotac amp, meg egy evga ssc pár lesz.,szerinted melyik legyen felül vagy cseréljek hütést valamelyiken és azt tegyem felülre esetleg mindegy?

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#4913) fsb1000 válasza zolee5016 (#4912) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azt tedd felülre, amelyiknél több hely marad a két kari között. Pl. ha refhűtős.
A felső mindenképp melegebb lesz nem kell ezen izgulni.
Esetleg raksz egy "pótventit" a 2 VGA tetejére (esetleg mögé) rögzítve, hogy friss levegőt toljon a kettő közé, de ez sem számít túl sokat.

(#4914) zolee5016


zolee5016
őstag

Van valami speckos progi sli teszthez? 3d markt06-om van mennyire jó?

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#4915) fsb1000 válasza zolee5016 (#4914) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azzal >90% kell skálázódnia. A Vantag-nál már szét válik a GPU/CPU score.
Kedvenc játékaidnál (is) nézd meg.
Én már jónak tartom az 50-60%-os skálázódást.

(#4916) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Ahhoj

Most raktam össze a gépemet! :D

Eddig minden fasza,csak a második vga ra nem tudtam rárakni az Accelero Extreme PLUS-t .

Ezért sajnos hangosabb lett a tervezettnél,de sehogy sem férek el a házban...
Azért lehet megpróbálom mégegyszer fentre biggyeszteni a tápot.
Ahogy néztem szemre a fenti ventitől nem fér el ,de hátha..... :W

Kockul valaki most valamivel?

Üdv
Tomi
:R

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#4917) fsb1000 válasza Tommi000001 (#4916) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Na és hogy mennek a GTX285-ök? CPU-d nem fogja vissza?

(#4918) Tommi000001 válasza fsb1000 (#4917) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Hát nemtom,,

Miből gondolod ,hogy CPU limitbe futottam?

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#4919) fsb1000 válasza Tommi000001 (#4918) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Amikor még Q9550-em volt (amely kb a te CPU-ddal lehet egy szinten (??)) akkor több játékban volt CPU limitem 2db GTX275-össel.

Ez nem azt jelenti, hogy nem ment jól, csak az SLI skálázódása volt kevesebb az átlagnál, amelynek egyik oka a CPU limit lehetett.

(#4920) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Ahoj

Lehet ez most lámaság lesz....
De....

Ha nvidia control panelbe beállítom ,hogy sli bekapcs és pshix re a cpu t rendelem hozzá nem előnyösebb ,mint 1 gpu 3d alékalmazás 2. gpu psihix ?:D

Tomi
:R

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#4921) agressiv válasza Tommi000001 (#4920) üzenetére


agressiv
addikt

Semmiképpen sem előnyösebb, mert egy I7 4GHz 4 magja nem tud annyit physx-ben mint egy gt220...
PhysX-et használó játéknál a legjobb az, amikor az egyik csak fizikázik, a másik csak megjelenít.

Hát még a borz.....

(#4922) Tommi000001 válasza agressiv (#4921) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Okkaj

Értem,,köszi :)

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#4923) zolee5016


zolee5016
őstag

Sziasztok! Segitség kellene! Behányt az evga lapom és nincs másik mert az összeset visszarendelték vmi bios-hiba végett.Cserébe Asus Sabertooth-ot választottam.Ez a lap mind sli mind cfx támogatást tudja.Mit kell állitani vagy csinálni vele hogy sli legyen vagy ez automatikusan felismeri? jó az ugy hogy 1 :alaplap be 2 :cpu be 3 :ram be 4. 2db gtx460 be 5 táp 6 driverek!Jó lesz ez így?

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#4924) fsb1000 válasza zolee5016 (#4923) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem ismerem ezt a lapot, de általában nem kell bekapcsolni az SLI ready képességet, az mindig "jelen van".
A sorrend ok, de lehet hogy nem csak az alaplapi drivereket, hanem az NV-t is újra kéne rakni.

(#4925) zolee5016


zolee5016
őstag

Mindenki segitségét nagyon köszönöm ,aki válaszaival előremozditotta a gépem összeállitását ! ( Agressiv és fsb1000 külön köszi)Mást nem igazán tudok adni mint pár képet hogy milyen lett!
https://picasaweb.google.com/102638900641505359738/2011Oktober16Sli2?authuser=0&feat=directlink

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#4926) Tommi000001 válasza zolee5016 (#4925) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Jó lett a géped!
Üdv a táborban....

Hogy muzsikál a 460 as SLI-d?

:R

[ Szerkesztve ]

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#4927) zolee5016 válasza Tommi000001 (#4926) üzenetére


zolee5016
őstag

Szia kösz, szóval nagyon durva megy mint a golyó ,csendben, gyorsan teszi a dolgát.Még van vele egy csomó melo de maga az egész gyorsan felállt igaz másodjára.elsöre megette a 600w-os bequite-met de ezzel már hasit.Vantage-ban szépen teljesitettek csak elfelejtettem csutkára tenni majd legközelebb .3d markt-ban is 80%körül jött ki a két kártya elönye.Nagyon örülök neki remélem jól fogják birni hosszutávon is.

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#4928) fsb1000 válasza zolee5016 (#4925) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Brutál lett! Grat!

Megj: MIndig mondtam, hogy nem az számít, hogy egy TÁP hány wattos, hanem hogy a 12V ágán mennyi áramot tud leadni.
Ráadásnak csak az 1 ágúakon lehet korektül tervezni, mert több ág esetén nem tudjuk melyikből kapo a CPU. (esetleg mindkettőből?)

A GTX460-ak kb. 12-14A fogyasztanak, az SB-k (tuningolva 8-10A) + alaplap+egyebek 3-4A
Összesen 42A ha minden csúcsra van járatva....

(#4929) zolee5016 válasza fsb1000 (#4928) üzenetére


zolee5016
őstag

Hát igen de én voltam a hülye ,mert ha rendesen végigolvastam volna az nvidia gtx460-as tájékoztatóját ,láttam volna hogy a 460 sli tápigénye min700w. a másodiknak rendelt kari megeheti a 200!w-ot is,Majd kedden lesz időm lerántom ujra a teszteket.Egyébbiránt azt is olvastam hogy a p67-es chipset-en mükődő sli-k most a leggyorsabbak egy tesztet is láttam az580-at is megütötte igaz az 2600 í7-tel ment.Nem szeretnék mostanában komolyabban belenyulni az összetevőkbe csak rendbekapom azt kész.

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#4930) fsb1000 válasza zolee5016 (#4929) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi, nem is tudtam, hogy a P67-ről van SLI teszt.
Lehet mégegyszer próbálkozm 460SLI-vel, ha kapok egy 2GB-os verziót.

(#4931) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Benevezek a klubba egy nemrég összeállított GTX 470 Sli-vel. :)

(#4932) Toomy


Toomy
senior tag

Sziasztok!
Két különböző nyákos GTX 560ti tud sli-be együtt szaladni? Az órajelek és a memóriaméret megegyezi. Csak az egyik rövidebb 3cm-el. A lapom ASROCK P67 EXTREME6.

(#4933) zolee5016 válasza Toomy (#4932) üzenetére


zolee5016
őstag

Tud az a lényeg amit utánna leírtál!

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#4934) Toomy válasza zolee5016 (#4933) üzenetére


Toomy
senior tag

Frankón nem értem, mit miután :F

[ Szerkesztve ]

(#4935) zolee5016 válasza Toomy (#4934) üzenetére


zolee5016
őstag

Nem a nyák a lényeg hanem a vram+ gpu legyen egyforma! Bocs ha félreérthető voltam.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#4936) Toomy válasza zolee5016 (#4935) üzenetére


Toomy
senior tag

:R Én is így gondoltam. Ha összekötöm a két kártyát akkor az NV panelban automatice meg kell jelennie az SLI kapcsolónak vagy inkább installáljam újra a drivert? Mert hogy mé sehogy sem akart nekem megjelleni az SLI bekapcsolása funkció.
köszönöm a segítséget, valahopgy majd csak össze jön :K

(#4937) zolee5016 válasza Toomy (#4936) üzenetére


zolee5016
őstag

Ahogy fsb 1000 kollega mondaná" alapból jelen van az sli" de kell a driver az tuti (nekem a legfrissebbel megy)

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#4938) Rajti29


Rajti29
csendes tag

Sziasztok.
Nem tudom,hogy mit csináljak kifogytam.Az lenne a problémám,hogy van nekem egy Asus p8p67 Pro lapom van benne 2 db GTX 460 az eggyiknek a gyartoja MSI a másik kevésbbé ismert Sparkle.Beletettem a alaplapba összekötöttem ahogy kell a sli hiddal.Ugy tudom ha bekepcsolom akkor fel a nvidida control panelba be lehetne kapcsolni az sli modot.De nekem meg se jelenik hasonlo.Mind a két kártya muködik de nem lehet slibe használni.Már feisitettem a biost is ujitottam a drivert megforgattam az sli hidat a kártyát is de semmi :( :( Mit tegyek? segitsetek légyszi.Amikor telepitem az nvidia drivert nem irna,hogy támogatja ezt a chip készletett p67 csak ennyit ir •Enables SLI technology on SLI-certified motherboards with AMD chipsets: 990FX, 990X, and 970. .De akkor minek ide Sli ha nem olyan a chipkészlet.Nagyon berágat :DD
Köszi mindenkinek elöre is

(#4939) fsb1000 válasza Rajti29 (#4938) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ugye mindkettő 1GB-os és nem SE verzió? (tehát egyformák)

(#4940) Rajti29 válasza fsb1000 (#4939) üzenetére


Rajti29
csendes tag

Szia.Ezekszerint ez lesz a gond? Igen az eggyik se verzio.Pontosabban ez van ráirva Msi N460GTX SE Cyclone1Gb gd5\oc. Minden adta megeggyezik a műsik vide kártyával Gpu orajel memoria orajel stb.Szerinted ezzel lesz a gond?

(#4941) Toomy válasza Rajti29 (#4940) üzenetére


Toomy
senior tag

Sajnos a két kártya együtt nem jó. Mert a magok nem egyeznek!

(#4942) Rajti29 válasza Toomy (#4941) üzenetére


Rajti29
csendes tag

Köszi,hogysegitettél.Még annyit kérdeznék,hogy te melyik kártyát tartanád meg?

(#4943) fsb1000 válasza Rajti29 (#4942) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Amelyik nem SE.

(#4944) _pifta_


_pifta_
csendes tag

Sziasztok,

tudtok ajánlani egy boltot, ahol tudok venni SLI bridge-t?
(2 slotos Asus kártyákhoz kellene)

Köszi.

(#4945) agressiv válasza _pifta_ (#4944) üzenetére


agressiv
addikt

Itt van sokféle

Hát még a borz.....

(#4946) jokeman


jokeman
aktív tag

Sziasztok.
Gépem a következő lenne:
AsRock 990FX EXTREME 3
AMD Phenom II X4 980 Black Edition
Kingston HyperX 2x4GB DDR3 1600MHz
Ehhez szerintetek érdemes SLI rendszert építeni?
Ha igen milyen VGA-t ajánlanátok hozzá?

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#4947) agressiv válasza jokeman (#4946) üzenetére


agressiv
addikt

Egy darab GTX580 és akkor nem kell kínlódni az SLI-vel. :DD

Hát még a borz.....

(#4948) jones965 válasza agressiv (#4947) üzenetére


jones965
Modder

-vagy éppen 2 db GTX580. :D
Bár azzal a cpu-val már felesleges lenne. Nem utolsó sorban akkor már komoly táp is szükséges lenne.

Magam részéről a javaslat: ha nem akar többmonitoros rendszert alkalmazni, akkor elég 1 db gpu is.

(#4949) volcano


volcano
tag

sziasztok!

ha sli-be kötök 2 kártyát a márka mind1? csak a memoriának kell egyeznie?

köszönöm:R

"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." /Albert Einstein

(#4950) klac válasza volcano (#4949) üzenetére


klac
aktív tag

Márka mindegy, de memória mennyisége és a GPU típusa azonosnak kell lennie.
Például GT nem megy együtt GTS el GTX el, de GT vagy GTS illetve GTX sem SE vel.
OC az mehet együtt nem OC vel, azonos GPU esetén, tehát a nem OC sem lehet SE.

SLI feltéteklek.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.