Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik

Hozzászólások

(#4351) fsb1000 válasza madmaxxx (#4344) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nekem még mindig pörkölt szagú, hogy jöttél egy nagy marketing berahangozással meg szélesvásznú képekkel, de quad-sli teszt eredmény az nuku.

Nem tudtuk meg, hogy a quadod hova sorolható be.
Erősebb mint egy szimpla GTX260 vagy GTX275?
Erősebb mint 2db GTS250 sli-ben?
Mennyit fogyaszt?, megfektet egy mezei 400W-os tápot? Jobban melegszik mint egy 9800gtx?

Hova sorolható?
Legalább egy furmark, Crysis, vagy Dirt2 eredményt mutathattál volna.

Hiszen magad állítod hogy Dirt2-vel megy.
Mennyit megy 1680x1050 +minden fullon beálításban? 10fps-t? 40-nél többet?
Kipróbáltad vele? vagy ki fogod próbálni?

És ha csak 15fps-t megy, akkor is megfelel a rendszerkövetelménynek?

///

Annyi kérdés van itt, amit az ember nem tenne fel, ha nem lett volna az a nagy csimbumm bevezető.
És még meg is köszönöd a figyelmet.... nehéz rá nem reagálni.
ejhh

[ Szerkesztve ]

(#4352) BeLucZ válasza madmaxxx (#4344) üzenetére


BeLucZ
addikt

Nem tom mit sztárolod a 7950gx2-t, jó kártya volt régen, de most már kb loszarra sem elég

(#4353) madmaxxx válasza fsb1000 (#4351) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Tessék,íme a VGA Stability teszt eredménye:

A legtöbb fps:

A legkevesebb 294fps körül volt.A VGA Stability teszt sem támogatja a QUAD SLI-t,legalábbis XP alatt!

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#4354) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Most itt nézegetem nagyban melyik játékoknál érvényesül legjobban a SLI, mondhatni eddig legjobban a fear 2-ben, nagyon pörköli is a gpu-kat, de legalább rendesen kihasználja látszik és jó fps is van fullon!Probáljátok ki, aki még nem tette és sli rendszere van!

(#4355) fsb1000 válasza madmaxxx (#4353) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Még mindig nem értem...

Miért olyan programmal tesztelsz, amely állításod szerint nem támogatja a Quad SLI-t.
Miért nem olyan programmal mutatsz eredményt, amelyben a te leírásod alapján teljesíti a rendszerkövetelményeket: pl. Dirt2

///

De kb 2 perc letölteni a Furmark 1.8-at, annak van multigpu-s verziója is (müxik, mert kipróbáltam), ezek után futtatsz def. beállításokkal 1 perces benchmarkot és kész.

Több hét alatt ezt az 5 percet nem tudtad rászánni?
Inkább ilyen sosem látott & több éves és a cuccod nem támagató teszt progikkal mutatsz képeket. Nem értem.
Megtudtuk, hogy 7600GT-nél 50%-val gyorsabb... És????

(#4356) madmaxxx válasza fsb1000 (#4355) üzenetére


madmaxxx
senior tag

tessék:

egyébként naponta közlök eredményeket,ha nem hiszed,hogy készítem :B

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#4357) fsb1000 válasza madmaxxx (#4356) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszönöm!

Akkor ez a 21 fps egy QUAD-SLI eredmény 1024x768 0xMSAA-val?
Ha igen, akkor mélyen az 1GPU-s GTX260 vagy GTS250 szintje alatt van.

(#4358) madmaxxx válasza fsb1000 (#4357) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Nagyon szívesen,de ha kíváncsi vagy rá,hogy a SP2 és a SP3 között mennyi a különbség,íme:
Ezek után elmondhatjuk,hogy a Microsoft a nyers és valós erőt szabályosan "elszívja" a videókártyáktól!

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#4359) fsb1000 válasza madmaxxx (#4358) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én igazából egy GPU-z screenshotra lennék kiváncsi, hogy 2 vagy 4 gpu-s SLI, mert elég harmatosnak tünik az eredmény 0xAA mellett.

(#4360) TTomax válasza madmaxxx (#4336) üzenetére


TTomax
nagyúr

A 3DM06 támogatja az SLI-t.... nem is akárhogy...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4361) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Egy kérés:

Akinek van működő SLI rendszere (nem X2!!!) lefuttatna egy rövid tesztet Furmark+Fraps, esetleg GTA4+Fraps párosokkal?

Elsősorban P55 lapban érdekelne, de bármi más is jó.

A FRAPS-nál a benchmarkot (F11 indítja) fix 30 sec-re kéne állítani és mind a 3 CSV file kéne.
Hasonlóan, mint a dadogó szörösfánk projektnél: [link]

(#4362) Navaze válasza fsb1000 (#4361) üzenetére


Navaze
tag

Én csinálnék, de ebben a felbontásban nekem nem fut le a teszt. Jó más felbontásban is?

(............(o)...............(o)..............)

(#4363) fsb1000 válasza Navaze (#4362) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen, a lényeg a 8xAA hogy terhelődjön.
Egy nagyon érdekes "ábra" lesz az eredmény.... ha jól sejtem.

Köszi!

(#4364) Navaze válasza fsb1000 (#4363) üzenetére


Navaze
tag

Oké akkor két „húsvéti locsolás” között meg csinálom. :K

(............(o)...............(o)..............)

(#4365) fsb1000 válasza Navaze (#4364) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi! Furmark 1.8-nak van multi GPUs verziója.
Külön exe

(#4366) Navaze válasza fsb1000 (#4365) üzenetére


Navaze
tag

Sajnos csak ebben a felbontásban sikerült. Amióta feltettem az nv antituning driver-ét, azóta egyszerűen nem bírom rendbe hozni a gépet. Hiába cserélgetem össze-vissza, valami fogfájása mindig van.

[ Szerkesztve ]

(............(o)...............(o)..............)

(#4367) fsb1000 válasza Navaze (#4366) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szia!
Köszönöm, hogy megcsináltad a tesztet!
Az fps/idő diagramm a szokásos cilikusságot mutatja (ahogy forog a szörős fánk)

De nem ez lett volna a mérés fő tárgya, hanem a "frametimes" file-ban lévő adathalmaz.
Az a képváltások idejét mutatja a teszt indulásától számítva.
Ebből lehet kiszámítani az egyedi képváltások hosszát és ezt kéne ábrázolni grafikonban.
A teljeset a trend miatt és talán az első 60 érteket külön is, ahol látszódhat a "kettős frekvencia", a microstuttering hatása.

Eesetleg megtennéd, hogy mailban elküldöd nekem a 2. file-t (...frametimes...CSV)
fsb1000@freemail.hu

(#4368) Navaze válasza fsb1000 (#4367) üzenetére


Navaze
tag

Persze nem gond, át küldöm.

(............(o)...............(o)..............)

(#4369) fsb1000 válasza Navaze (#4368) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi, várom emailban!

(#4370) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Valami gond tényleg lehet az XP-vel, mert nekem is win7 alatt 2szer annyi fpst ad a furmark benchmarkja ugyanazon beállítások mellett, és nem nagyon tudok magyarázatot találni rá!

(#4371) fsb1000 válasza Navaze (#4366) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Elkészült az képmegelenítések gyakoriságát szemléltető ábra.
Kiváncsi vagyok, hogy a PH!-s fórumtársaknak mi erről a véleménye:

Én a következőket tudom leolvasni az ábrákról:

1.
A felső ábrán 30 sec-es időintervallumban egy ciklikus terhelést látunk (ahogy forog a Furmark szörős fánkja)
Ahogy az ATI 5870-nél itt is megjelennek néha 1 seccenként az akadások, de ezek mértéke rendkivül kicsi az alap érték 30%-át sem érik el és az érzékelhető 50msec-ig sem tartanak.
Egy egyenletesen forgó furmárkot látnánk.

2
Az alsó ábra már nem ennyire szép. A kép váltások közötti időintervallumokat mutatja.
Jól láthatóan 2 jellemző érték vesznek fel a képváltások időközei: 2 msec és 22msec.
Ezek átlaga (sárga vonal) 11msec, ebből jön ki a az elég magas 92 fps átlagos érték.
Ezt a jelenséget egy FPS mérés ki sem mutatja, mert az ingadozások 1 seccen belül vannak és kiátlagolódnak.
A szemünkkel viszont úgy érzékeljük (a megjelenítő tulajdonságait figyelmen kivül hagyva) hogy csak 20 mseccenként van képváltás azaz csak 50fps-ről beszélhetünk.
Hiába az SLI nagyobb felbontásban darabosabbnak látjuk a képet.

A képkockák kb. igy követik egymást: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4372) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Egy új PCIe skálázódási teszt: [link]

Kb. azt a 3%-ot mérték ki az x8 vs x16 között, amit mi is korábban.

(#4373) rumkola


rumkola
veterán

sziasztok

tapasztalatokat szeretnék olvasni gtx260sli tulajoktól
most lehetőségem lenne meglépni, és kíváncsi vagyok a skálázódásra, teljesítmény növekedésre, tápkérdésre - mindenre
teljesen idegen volt nekem eddig ez, de hajt a kíváncsiság :R

(#4374) Navaze válasza rumkola (#4373) üzenetére


Navaze
tag

Én összességében elégedett vagyok néha. Nekem 600w( 4x18A) tápom van, ami alapon elviszi a két kártyát meg a gépet húzva. Viszont ha kártyákat is ki akarom húzni, akkor már jelentkeznek fesz. problémák. Most ez lehet, csak nálam van így, mert már haldoklik a tápom.
Minden estre 600w tökéletesen elég alapra.
Skálázódásra annyira nem szoktam figyelni illetve, egybe kötöm a támogatással mivel amelyik játék használja mind két kártyán annál úgy is mindegy hogy 80 vagy 90 fps-el pörög jól megy így is úgy is. Amelyik viszont nem használja a Sli-t annál baj van, 1db gtx260-al. Sajnos lassú. És nem azért lassú, mert lassú, hanem mert idegesíti az embert, hogy basszus ott van a másik kari és még is 30 fps-el kell játszanom, mint pl. a most meg jelenő Just Cause 2 ami 1db kártyával nálam viccen kívül, 1024*768, AA off, maximum ha folyékony képet akarok ( sokan ezért döntenek a 285-ös mellet mert hát lehet hogy ott 10-20fps-el lassabban de legalább egyenletes teljesítményt ad). Erre természetes jönnek a driverek, velük együtt vagy külön Sli támogatás és hát én sem tudok minden játékot meg venni közvetlen a kiadáskor így annyira ez sem gond.
A teljesítmény növekedés, az amit már itt írtak körülbelül 20%-tól felfelé. Amiben benne van az is, hogy a Shiftnek a második kártya annyit ér, mint halottnak a beöntés. És a Dirt 2 is ami viszont úgy meg lódul mint az állat. Én a két kártyát Hd moncsi hiányában, helyenként ki sem tudom használni. Máshol, mint pl. a Warhead, ott az egykártyás 1024*768 2*él simítás helyett most 1280*1024-1600*1200 2-4*élsimítással tudom játszani úgy, hogy ne zuhanyon 30fps alá a játék tehát viszonylagosan folyékony képet kapok. Ez végül is szerintem egész jó.
Tuning. Ami miatt még meg vannak a kártyáim. Az a személyes tapasztalatom, hogy az alap óra jeles gtx260-ak még Sli-ben is csutkák ahhoz képest amit tuning alatt művelnek együtt. Ha az nv driver, és a tápom is néha magára talál, akkor ki tudom őket húzni, gpu-700mhz, sp-1400mhz környékére. Ami ugyan max fps-hez már a limitek miatt nem tesz hozzá, viszont a min.-hoz igen. És ez szemmel látható is. Ha van egy jó tápod, 2 db jó kártyád, amik külön tesztelve hozzák a fenti eredményeket stabilan, akkor nagyon fog tetszeni az eredmény. Én mostanában tuning-nál nem férek bele a 600w-be. :U

Hát izé... szal, röveden ennyi. :DDD

(............(o)...............(o)..............)

(#4375) sinya85


sinya85
senior tag

Szép napot mindenkinek.
Van a gépemben egy GTX285 és csücsül a szekrényemen egy 8800Gt
haver azt mondta sli kéne ugy hogy a 8800 csak a fizikát számolja és igy jobb lesz a gép
na de figyelembevéve azt hogy p45-ös deszkám van és sliben a pci foglalat 8x-os lesz

szerintetek?
valaki hozzáértő véleménye kéne megéri e vagy hadjam a francba

ஜ۩۞۩ஜ

(#4376) sinya85 válasza sinya85 (#4375) üzenetére


sinya85
senior tag

De most nézem a p45 nem támogatja az sli-t :))

ஜ۩۞۩ஜ

(#4377) fsb1000 válasza sinya85 (#4376) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Fizikázáshoz nem kell SLI.

Elég,. ha a lapod második Pcie Slotja 4x-es.
Felül sem kell összekötni öket.

Egyébként a GTX285 nem is menne SLI-ben a 8800GT-vel.

(#4378) sinya85 válasza fsb1000 (#4377) üzenetére


sinya85
senior tag

jó rájöttem már

ஜ۩۞۩ஜ

(#4379) C64


C64
őstag

hello, az sli csak azonos márkájú kártyákkal működik?
vagy sli-be lehet kötni egy asus és egy msi 8800gts-t is?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4380) Mika1227


Mika1227
őstag

Csak azonos típusú kártyákat lehet SLI-be kötni?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4381) tome.jr válasza C64 (#4379) üzenetére


tome.jr
addikt

Márka mindegy.

Mika1227: Mit értesz azonos típuson? GTX 260 csak GTX 260-nal megy SLI-ben. 9800 GT csak 9800 GT-vel

[ Szerkesztve ]

(#4382) Mika1227 válasza tome.jr (#4381) üzenetére


Mika1227
őstag

Így értettem!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4383) Attila2003


Attila2003
tag

Kis segítség kellene! Lecserélném régi P5ND2 SLI lapomat egy 1156-os alaplapra. A probléma az, hogy a legtöbb PCE SLI-ben csak 2-szer 8 sávot bíztosít, ami meg megadja a 2-szer 16 sávot, az nagyon drága. Namármost, megéri belefektetni annyit hogy legyen 2-szer 16 sáv, másképpen, mi a hátránya a 2-szer 8-as sávnak, tudva azt hogy később 2 GTX 470 lenne beépítve, (mikor lemegy az ára a másodiknak), megtámogatva egy core i5 négymagossal. Vagy egy Premium P5N72 P LGA775 alaplap egy Q9400 vagy Q9505 jobb választás lenne ebből a szempontból, mivel ez bíztosítja a 2-szer 16-ot? Előre is kösz a tanácsokat!

(#4384) Navaze válasza Attila2003 (#4383) üzenetére


Navaze
tag

Én nem választanék már DDr2-es rendszert hosszabb távra a sajátom is felszámolás alatt van. 2db Gtx470-hez sávszélesség is kell majd, és lehet, hogy jóval többet veszítesz a drr2 „vélhető” sávszélesség korlátai miatt. Ha fentebb olvasol, sokat foglalkoztak a skálázódással és a 2*8-2*16 közötti különbséggel. Nekem az itteni és más fórumok tesztjeiből az jött le hogy kb. 10-15fps-el gyorsabb a 16* sáv, ez elég szolid különbség. A másik meg a később váltani akarsz 2*16-os rendszerre, akkor már nem kell ddr3-at venni hozzá. Úgyhogy szerintem i5 powwwa már. :(

(............(o)...............(o)..............)

(#4385) Attila2003


Attila2003
tag

Azt hiszem igazad van, veszek core i5 rendszert, asus supercomputer lappal, ami tud 2*16-ot, és egy ideig kész! Kösz!

(#4386) Attila2003


Attila2003
tag

Még egy kérdés! Egy 9600 gt fizikázni segítene egy GTX 470-ek, vagy visszafogná, míg persze meglenne majd a másik 470-es SLI-be. Ugyanez a kérdés egy GTX 275 mellé érdemes e tenni 9600 gt-t, mivel az nekem egyelőre SLI-ben múködik a 2 9600-os, nem szeretném még kidobni! Mondjuk gondolom a GTX 275 jó lenne a 470-es mellé, de 2 gépem van, nem tudom beáldozni.

(#4387) Navaze válasza Attila2003 (#4386) üzenetére


Navaze
tag

Szerintem még korai Gtx470 mellé fizikai gyorsító kártyát tervezni. Az a helyzet hogy a külön gyorsító kártya elsősorban a processzorodat tehermentesíti, néhány számítás alól. A video kártyádból csak jelentéktelen többlet szabadul fel. Ez kb. annyit jelent, hogy lehet a Gtx470 önmagában hatékonyabb fizikára mint kiegészítő 9600gt-vel, mivel vagy ez számolja vagy az. Gtx275+Gtx470 az természeten ütősebb páros lehet. Szerintem a Gtx275 még sokáig használható dolog lesz, ne áldozd be. Koncentrálj a Gtx470-re először, mivel azt mindenképp akarsz venni. Mivel már lesz egy, így tesztelésből át teheted mellé a Gtx275-öt, és meglátod, hogy hoz e jelentős pluszt vagy nem. A 9600gt-kel meg hát nem igazán tudsz mit csinálni, egyet be tehetsz a 275 mellé azon valószínűleg segít, de sajna szerintem azoknak már reszeltek. :(

(............(o)...............(o)..............)

(#4388) Navaze válasza Attila2003 (#4386) üzenetére


Navaze
tag

Anyagilag akkor jársz a legjobban, ha meg tudod oldani, hogy csak egy gépet fejlesztet full-ba. Eladod a Gtx275-öt és egy 9600-ost. Meg tartasz 1db 9600-ot, jó az még játszani is. Mivel hamarosan ki jön a Gtx460 jelentősen csökken a kereslet a g200 iránt mivel valószínűleg alacsonyabb ára lesz mint a többinek. Viszont 275-nek még jó ára van használtan és sokan vennének is. Így pénzt takarítasz meg, viszont csak egy géped van ami full-os. Szerintem mindenki így csinálja nekem is van egy e6420+4850-em pluszba és nem érdekel az ára meg hogy mikor amortizálódik le, mert arra van hogy ha másikat fejleszteni kell ne maradjak gép nélkül. :)

(............(o)...............(o)..............)

(#4389) Attila2003


Attila2003
tag

Köszönöm, erre nem is gondoltam. Jó ötletnek tűnik, szerintem így is fogom csinálni!

(#4390) kircso13


kircso13
senior tag

Kérdésem lenne, hogy ha egy 7600gt és egy 9600 gt sli be össze lehet hozni? itt ugye egyik dx9 es a másig dx10 es! sli be nem vagyok otthon meg a cf be sem :D! válaszokat is előre köszönöm

..,

(#4391) TTomax válasza kircso13 (#4390) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem lehet...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4392) kircso13 válasza TTomax (#4391) üzenetére


kircso13
senior tag

thx

..,

(#4393) dav1dkaah


dav1dkaah
tag

Üdv!

Van egy POV 9600GT-m, ami 1GB-s. Müködne ez MSI P6N-SLI v2 lapban egy Galaxy 9600GT 512MB-vel?

Köszi előre is a választ. :R

(#4394) viktor82 válasza dav1dkaah (#4393) üzenetére


viktor82
őstag

Szerintem nem,de ha van lehetöséged kipróbálni vásárlás nélkül akkor mindenképen érdemes sok teljesitményt hoz az sli! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#4395) dav1dkaah válasza viktor82 (#4394) üzenetére


dav1dkaah
tag

Sajnos kipróbálni nemtudom.
De szerintem működne.
Még több véleményt is kérnék!!

Köszi a hozzászólásod viktor!
:R

(#4396) viktor82 válasza dav1dkaah (#4395) üzenetére


viktor82
őstag

Attól,hogy mind kettő azonos tipus ,de a memória különbözik és ez elég a másik kártyát csak fizikának ismerné fel!anno én is próbáltam a 8800gtx-et ultraval összekötni és nem ment pedig ugyan az csak az óra jelek különböznek!
én azt tanácsolom,hogy ugyan olyant keressél az tuti megy sli-ben!sok szerencsét hozzá! :R

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#4397) kircso13 válasza dav1dkaah (#4393) üzenetére


kircso13
senior tag

Érdemes elolvasni :D

[link]

..,

(#4398) dav1dkaah válasza kircso13 (#4397) üzenetére


dav1dkaah
tag

Inkább mégsem szorakozok SLI-vel.
Elég igy a gépem ahogy van. Mostanában ugyse nagyon érdekel a gép.

Köszi a segitségeteket.

(#4399) redXIII


redXIII
senior tag

Sziasztok.
Érdemes lenne szerintetek lecserélni A 8800GT Sli-met egy 5770-re?

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#4400) fsb1000 válasza redXIII (#4399) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem.

Kivéve, ha a fogyasztást akarod csökkenteni vagy a kedvenc játékod csak és kizárólag dx11-ben megy.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nVidia SLI® topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.