Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) #10186752 válasza sp8787 (#1149) üzenetére


#10186752
törölt tag

Kettes fázisban agresszív támadással meg tudom törni a posture-t, azzal nincs gondom.

A harmadiknál kezdődik, negyedikben nem jártam.

Szóval csak futkorászás, és amikor levág a levegőből, mögötte két ütés, és elszalad?

(#1152) sp8787 válasza #10186752 (#1151) üzenetére


sp8787
addikt

Nem 2 utes meg nem sima utes mert ha jol megnezed az egy kombo amit a leerkezes utan folytatna es sztem a sima utes nem szakitja meg.

Ugyhogy marad az Ichimonji Double,Charged R1 vagy a Mortal Draw.En a Mortal Draw-t hasznlatam.

Ja igen en mindig balra CW futottam lehetoseg szerint.

Ja az ok ,hogy a 2es fazis nem nehez csak az a kerdes mennyi dolog megy el ra.Merthogy sima futkoraszassal gyakorlatilag siman nohitre lehet hozni.

[ Szerkesztve ]

(#1153) #10186752 válasza sp8787 (#1152) üzenetére


#10186752
törölt tag

Futkoraszassal a második fázis csomó idő, ha a harmadik és negyedik is futkosós lesz, akkor a másodikban nem akarom azt csináln. Nincs kedvem 25 percig futni.

Mortalt kiprobalom, köszi.

(#1154) #10186752


#10186752
törölt tag

Nem egyszeru ez a futkoraszas. A lecsapos tamadasai felenel eltalal, pedig ugyanugy ugrom mindig. A mortalt is kiprobaltam, dog lassu sajna, a lecsapas utan ket gyors utesre van ido, a mortal annyi ido alatt porog csak fel.

Ezt a harmadik fazist pedig max harom viallal kene megcsinalni, hogy a negyedikben maradjon esely.

(#1155) sp8787 válasza #10186752 (#1154) üzenetére


sp8787
addikt

Nem is kell ugrani. Amikor O ugrik akkor moge futsz es menet kozben mar nyomod az L1+R1-et.
Mint itt [link] de en siman mogefutottan es ugy csinaltam.

Azt probald meg ki ,hogy a 3-ik fazis joreszet ki tudod iktatni. a 2ik setalgatos fazisban amikor addig levetted a HP-jet ,hogy mar csak 1 utes hianyzik akkor nyomd be az Ako+Confetti+Fine Snow+Red Lump magnificient 4-t. :D Ezzel a 3ik fazis 3/4et le lehet szedni.

Egyebkent az a nagy helyzet ,hogy tenyleg nem annyira konnyu a cheese se.lol

(#1156) #10186752 válasza sp8787 (#1155) üzenetére


#10186752
törölt tag

Koszi a tippet, vagom. En mindig probaltam oldalra ugrani tole, es ahogy a csaj is mondja a videoban, ha nem fele dodgeolsz, akkor nagy valoszinuseg szerint eltalal. Es ez igy is van.

Kiprobalom holnap. Igy mar latom h van ido a mortalra is.

[ Szerkesztve ]

(#1157) ThySoul


ThySoul
senior tag

Hiába lett 30 óra csak az első végigjátszás, egy jo 4-5 órányi nyersanyag farmolás meg keresgélés volt itt az NG+ előtt. Az összes upgrade megvan a protézishez amit lehetett egy vegigjatszas alatt, a maradék kettőre is megvan minden a kék cuccon kívül. Skillekkel viszont ritka szarul állok, ha jól számoltam 20 maradt. (Látszik hogy elvertem vagy 15-20 pontot attack powerre)

(#1158) #10186752


#10186752
törölt tag

Nem megy ez a harmadik fázis egyelőre. A lecsapós támadásait kb. 50%-ban tudom csak kikerülni. Felé dodgeolok, és mégis van, hogy sikerül, van, hogy lebasz. Pedig ez 100%-os sikerrel kellene, hogy menjen ahhoz, ogy végigvigyem ezt a fázist

Tanácstalan vagyok, valaki tehetne saját videót fel, hogy csinálta meg, hátha tanulok belőle.

(#1159) ThySoul válasza #10186752 (#1158) üzenetére


ThySoul
senior tag

Nincs vidim, de letudom írni hogy hogy csináltam. (Benne lesz a negyedik fázis is)
Első fázis: sima genichiro ugye, engem csak a rohadt mortal blade del ütött meg általában, amúgy no hit kb mindig. Agresszív harc, nonstop az arcába, ütés vágás deflect. (A legjobb tipp amit a topikon olvastam: ha nem akarsz időzíteni a deflectnél, csak nyomogasd megállás nélkül a block gombját, általában jó.)
Második fázis: ugyanaz, mint az első kb. Agresszívnak kell lenni, az arcában lenni folyton, ha jol csinálod kb fél percig van életben. Sose hagyd ott, mert lemegy a posture, csak támadás és block.
Harmadik fázis: na, ez a neheze. Itt is ugye agresszivnak kell lenni, a pisztolyos cucc után muszáj mikiri-zni hogy nőjön a posture. Ha a mindent szétvágó óriási hatótávolságú cuccát csinálja, ugorj fel a fejére. (Én mimdig ezt csinálja.) Itt is jobb a posture szintre menni, mint a hp-ra, máskülönben 1000 év a harc. (Elég ha rajta maradsz, ütsz kettőt majd nyomogatod a blockot nonstop amíg elnyom egy támadást, es repeat)
Negyedik fázis: villám, felugrasz visszaütöd és ennyi. Ha szerencséd van(mint nekem) csak ezt tolja és kb 20 másodpercig van életben. Ez a legjobb módszer, egyszer jutottam idáig és ezzel is lett meg. Arrakell figyelni, hogy ha jól emlékszem itt a pisztoly után mintha nem előre szúrást csinálna (vagy nem mindig azt) így erre vigyázni kell.
Remélem segít, nekem ahhoz képest milyen nehéznek festették le relatíve könnyen meglett, csak menni kellett rá folyton mint az őrült

(#1160) atainprison válasza #10186752 (#1158) üzenetére


atainprison
senior tag

Itt az egyik korai kill. Azóta lett jobb is, de arról sajnos nem csináltam videót.

(#1161) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

van valakinek valami cheese/glitch/ igazi utolsó senkiházi kill methondja a Hirata 2.0 Owlhoz? olyan dolgokat művel a játék, hogy csak magam is pislogok/ stancen átütéssel, késő gombokkal/ onehitekkel....

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1162) atainprison válasza Adam_Shepard (#1161) üzenetére


atainprison
senior tag

Elég könnyen kiismerhető az a boss, próbáld megfigyelni miket csinál és onnantól easy lesz. Vidinyó.

(#1163) #10186752 válasza ThySoul (#1159) üzenetére


#10186752
törölt tag

(#1164) Adam_Shepard válasza atainprison (#1162) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Ez nekem is megvan. Nekem kifejezetten olyan kell, amivel taknyosra lehet szivatni ezt a szemetet.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1165) ThySoul válasza #10186752 (#1163) üzenetére


ThySoul
senior tag

Nen tudom megnyitni, de ezek szerint sikerült, szóval hatalmas gratula :DD

(#1166) atainprison válasza #10186752 (#1163) üzenetére


atainprison
senior tag

Jézus, több mint 21 perc. Hát itt mi történt, teáztatok is egyet valamelyik fázisban :) ?

(#1167) ThySoul válasza ThySoul (#1165) üzenetére


ThySoul
senior tag

Most néztem, a sziklás elakadásnál hangosan felröhögtem :D

(#1168) sp8787 válasza Adam_Shepard (#1164) üzenetére


sp8787
addikt

Tanto x 1 + 2x (Ako+Confetti+Red Lump+Rice/Fine Snow+Mortal Draw)

(#1169) Adam_Shepard válasza #10186752 (#1163) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

most lesz a jó :)

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1170) #10186752 válasza atainprison (#1166) üzenetére


#10186752
törölt tag

Igen, első két fázis agresszív, a második kettő meg kizárólag a lecsapós támadásainál bevágó.

(#1171) sp8787 válasza #10186752 (#1163) üzenetére


sp8787
addikt

Noice!
Ez a lenyeg! [link]

(#1172) ThySoul


ThySoul
senior tag

Valaki le tudná írni hoyg kell egy végigjátszás alatt több endinget csinálni ps-en? Most kezdtem az ng+t, ebben Shura ending lesz az all boss trophy miatt, utána csak két befejezés, az összes skill meg az összes protézis upgrade marad és meglenne életem első platinája, de nem érzem hogy a shura után bennem lenne még ket run( főleg mert hogy az itteni NG+ kb a legrosszabb amit eddig láttam)

(#1173) 30z.Samu válasza #10186752 (#1163) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az szép! Grat! Én még sehol nem vagyok. :D

Sic Parvis Magna

(#1174) Kai_Rong válasza ThySoul (#1172) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Mielott beszelnel Owl-lel a kastelyban, ments egyet es lepj ki a jatekbol. A mentesedet told fel a felhobe manualisan, ha van PS+ elofizud (a Sekiro mentesnel az auto-uploadot kapcsold ki) vagy mentsd ki egy pendrive-ra. Nyomd le a Shura bosst es nezd meg az endinget, majd toltsd le a felhobol / pendrive-rol a Shura elotti mentesedet, es folytasd tovabb a nem-Shura sztorivonalat. Az elso endinged a Purification volt? Mert ha nem, akkor az osszes boss trofeahoz mindenkepp kell meg egy plusz vegigjatszas, ha Owlt nem nyomtad le Hirataban. Teljesitsd a fennmarado ket ending kovetelmenyeit (melyik van meg hatra?) Az osszes protezis cucchoz szedd ossze a szukseges lapisokat (3 jon a Great Carp boss questbol, 1 a Fountainhead Palaceban levo Shichimen Warriortol, 2 pedig a Demon of Hatredtol, ket vegigjatszas alatt legalabb 10-et ossze kell szedned a lehetseges 12-bol). Skillpontokat a foboss elott, Ashina Outskirts Stairwaysnel lehet farmolni, egy kor alatt 5,5k XP jon ossze, az utolso skillhez szukseges utolso pont 79252 XP kell. Ez a resze nem tul kellemes farmolas, szoval keszulj fel ra lelkiekben.
Ha eljutsz a fobossig, akkor nyomd le, es mielott odamennel Kurohoz, ments egyet, lepj ki, toltsd fel a mentesedet PS+ felhobe vagy pendrive-ra, nezd meg az egyik endinget, lepj ki, toltsd le a mentesedet, es valaszd ki az utolso hianyzo endinget.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#1175) ThySoul válasza Kai_Rong (#1174) üzenetére


ThySoul
senior tag

A purification volt az első végigjátszás során, szóval csak a shura endinges final boss maradt egyedül+20 skill+ a két protézis (amihez ugye kell még majd 4 kék cucc) meg az endingek.
Egyébként nem fog bezavarodni a ps ha a shura ending után visszatöltök és megyek a másik irányba? Nem vrszi el valamelyik trophyt vagy valami?

(#1176) #10186752 válasza 30z.Samu (#1173) üzenetére


#10186752
törölt tag

Mjad leszel te is. :)

Mondjuk hulye voltam, h ng+ban toltam csak ezt az endinget, igy nyilvan nehezebb volt.

(#1177) #10186752 válasza Kai_Rong (#1174) üzenetére


#10186752
törölt tag

A lapis szarok nem kellenek az endinghez, meg a skillek sem.

(#1178) atainprison válasza #10186752 (#1177) üzenetére


atainprison
senior tag

Nem az endinghez írja, hanem az acsikhoz.

(#1179) ThySoul válasza #10186752 (#1177) üzenetére


ThySoul
senior tag

A platinához viszont kell.
Hogy a másik hozzászólásodra reagáljak, ha olyan mint a többi from játék, jobban jártál így, mert mindegyikben könnyebb az NG+ mint az első végigjátszás.

(#1180) #10186752 válasza ThySoul (#1179) üzenetére


#10186752
törölt tag

Endbossra ez nem igaz, plane ugy, hogy eloszor talalkoztam vele.

(#1181) #10186752 válasza sp8787 (#1171) üzenetére


#10186752
törölt tag

:C

(#1182) #10186752 válasza atainprison (#1178) üzenetére


#10186752
törölt tag

Jogos, beneztem, bocs.

(#1183) ThySoul


ThySoul
senior tag

Gyorsan elmentem NG+ban genichiroig, és eddig tipikus From game: rohadt könnyű idáig az NG+. Kár, hogy még a bossok se dobnak annyi xp-t hogy legalább 1 pont összejöjjön, szóval a végén rohadt sokat fogok farmolni a hiányzókért.
Jaj, amit elfelejtettem: más is említette hogy a minibossoknak itt már kb semmi értelme, de nem hittem volna hogy ilyen siralmas a helyzet. Komoylan 500 golf jár értük? :D

[ Szerkesztve ]

(#1184) sp8787 válasza ThySoul (#1183) üzenetére


sp8787
addikt

Igazandibol egyedul a Ichiakarmifcknng warrior-t kel, egyedul megcsinalni a Lapis-ert ha nem akarsz a DOH-el kinlodni akkor azzal egyutt a Prostethic Trophy meglesz 2 vegigjatszas alatt.

En mostmar a farmolas reszre jutottam es csak az az 1 Tropgy hianyzik de mar alig vartam ,hogy ide eljussak.
"Gyulolom" ezt a "fosch" "jatekot"! :DDD

(#1185) YAKEN válasza ThySoul (#1183) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Hát meg ha már fejleszteni sem tudsz, akkor meg tényleg semmi értéke a zsetonnak. Spiritet ng+okban bár nem is vettem.

(#1186) Kai_Rong válasza ThySoul (#1183) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Jaja, tiszta röhej, legalább akkor dobnák a Prayer Bead helyett a legnagyobb pénzeszsákot. Nem mintha a pénz túl nagy issue lenne a játékban. Én az NG+ XP farmolás során a leggazdagabb shinobivá tettem Farkast, 470k arannyal fejeztem be a játékot, nincs mire elkölteni.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#1187) YAKEN válasza Kai_Rong (#1186) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Én hagytam volna benne még életcsík fejlesztést. Pl nem 4 prayer, hanem 15db kelljen vagy jóval kevesebbet adjon az élethez. Vagy Ng-ként csak 1életcsík fejlesztés lehetséges ha kinyírtam mindenkit. De így már elkerültem a minibossokat.

(#1188) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Sikerült már eljutnom a Corrupted monkig a Fountainhead palacebe. Elég *eci egy boss, arról nem is beszélve hogy sokszor azt vettem észre hogy mire eljutna a double ichimonji az animációja végére és én pl védekezni tudnék vagy a prosteticet akarnám használni, addig a boss simán rámsebez egyet. Mintha késne az input vagy a fene tudja...

Néztem én videót is róla, másoknak úgy megy hogy felugranak az ágra gyorsan és mikor leugrik a boss akkor rá tudnak lockolni és jöhet a deathblow. És ugyanez mégegyszer. :F mi a tököm?
Hogy a bánatos teveherébe csinálják ezt mikor én ezerszer próbáltam de semmi. Nyilván megint előjön a PC vs. konzol mizéria... Nekem amúgy sima ps4en belaggol azért néha, még jó hogy boss harcoknál azért nem mert zárt térben van legtöbb. Kipróbáltam amúgy pc-n is a játék elejét és hát ég és föld. Röhögve ment a deflect.
Nem panaszkodásból (de) de azért ez így eléggé fos.
Azért csak összehozom, eddig is megvolt az összes boss, a 2 majmot is beleértve. Az meg könnyű volt, ezzel a monkkal meg szopok. A3. fázisban murdelek meg mert elfogy már mindenem. A taktika megvan ellene.

Azt tudja valaki hogy az a féreg vagy mi ami kijön egyes bossokból az micsoda? Amit ugye a mortal bladdel levágunk. Valami százlábú izé?

(#1189) sp8787 válasza BOBAKILL (#1188) üzenetére


sp8787
addikt

Az idozites eleg fontos meg ,hogy melyik agra ugrassz. Kacsold ki az Auto Lock-ot ennek fightnak az erejeig.

Jobbra fel ugras meg 1 a jobboldalon majd at a baloldalra es egybol lefele deathblow.Fel jobbra majd balra es egybol masodik deathblow.
[link]

(#1190) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Na, ma kicsit toltam a játékot, már találkoztam majommal. :D Miért van olyan sejtésem, hogy hamarosan szopóág lesz? :D

Sic Parvis Magna

(#1191) ThySoul válasza sp8787 (#1189) üzenetére


ThySoul
senior tag

Ha nagyon nem megy, első fázis után biztos beadja ha felugrasz

(#1192) sp8787


sp8787
addikt

Update 1.03 - Patch Notes
[link]

Most komolyan, ehhez ennyi ido kellett? Ezek tutira vmi masik jatekon dolgoznak gozerovel.

(#1193) 30z.Samu válasza sp8787 (#1192) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor ez mostanában jöhetett, mert egy órája még nem volt semmi. Egyébként lassacskán lehet időszerű lenne tüzetesen átnézni melyik tárgy mire jó, mert ez Nekem még elég zavaros. A heal-eket, meg a boost-okat nagyjából ismerem, de van még egy csomó minden, ami azt se tudom, hogy mire jó. :B

Sic Parvis Magna

(#1194) ThySoul válasza sp8787 (#1192) üzenetére


ThySoul
senior tag

Vagy remélhetőleg DLC-n.
Elég rossz, mert én pont akkor csöppentem bele ezekbe a játékokba, mikor kb minden kint volt a Ringed City-n kívül, szóval sosem tudtam hogy ennyire rossz várni. Főleg hogy itt konkrétan nincs semmi újrajátszhatósági faktor. A DS3-mat 3 dolog miatt vittem ki többször: a bossfightok, a boss fegyverek és a rucik miatt. Itt ugye maradt az első. Legalább lenne valami ruhatár ami buffot nem ad csak más kinézetet, vagy fegyverskinek vagy a franc se tudja, de ha a mostani karimban meglesz az összes skill nem nagyon tudom elképzelni miért futnék hirtelen neki újra. (Valószínű az a karim marad úgy ahogy van és megyek majd valamikor egy teljesen új runt)

(#1195) sp8787 válasza ThySoul (#1194) üzenetére


sp8787
addikt

A DS3-at en foleg inkabb a platina miatt csinaltam vegig tobbszor. A BB toronymagasan a legjobb From jatek ujrajatszhatosag szempontbol.

Ha meg a nem From jatekokat is nezzuk akkor > Nioh rule them all!!!

[ Szerkesztve ]

(#1196) ThySoul válasza sp8787 (#1195) üzenetére


ThySoul
senior tag

Én be se tudtam fejezni a Nioht. Nagyon nem jött be ez a menüben választunk küldit dolog, meg unalmasak voltak aside questek is, szóval félbemaradt. (Viszont az zseniális volt hogy a bossoknak van staminája)
A BB hasonló volt, csak azt befejeztem. Tetszett a világ, a lore, de nekem túl könnyű volt, ludwigon kívül nem izzasztott meg semmi, kos sem. ( A dungeonok kimaradtak, a feléig elvittem de olyan szinten unalmas volt hogy inkább otthagytam)
A DS2-t ha fizetnének se vinnem újra, nekem a legnehezebb játék a világ a rohadt hitboxnak nevezett undormány és a DLC-k miatt, a DS1 pedig nemrossz, de mai szemmel már kissé fapados

(#1197) sp8787 válasza ThySoul (#1196) üzenetére


sp8787
addikt

Unalmasak a Side Quest-ek? Amikor a vegere ersz a jateknak akkor nyilnak meg a legjobbak mint pl. a Return of the Gourd vagy a DLC-kben amik vannak azok felelmetesen jok. Amugy nekem ez a missionbased nagyon bejott de elhiszem ,hogy van akinek ez nem tetszik.

Altalaban azok mondjak ,hogy konnyu a BB akik meg sose barangoltak az FRC chalice-ekben.Persze tudom ,hogy nem az alapjatek resze csak ugy mondom.

A DS2 az nalam ugy volt ,hogy vegigmentem rajta az osszes DLCvel egyutt utana instadel.Ennek is az lesz a sorsa csak itt DLCket meg se fogom venni.

En DSR-t jatszottam ami cca ugyanaz mint a DS1 fapados vagy en sztem brutalisan jo jatek.

(#1198) BOBAKILL válasza sp8787 (#1197) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Én próbálom megszeretni a nioht, elsőre baromira tetszett. Mikor jöttek a dlck akkor elakadtam az első bossnal. Lvl 150 vagy mennyi volt az ajánlott, én voltam 120 kb. Újra kellene kezdeni h beleszokjak. Pedig végig csinálnám én az abyssel együtt. Valahogy a bossok indokolatlanul gyorsak benne, ahhoz meg nem voltam elég rutinos hogy egy fasza buildet tudjak kreálni. De majd egyszer lehet nekifutok megint.
DS1el a from olyan örök klasszikust alkotott amire eddig nem volt példa. BBt ne számítsuk, az is egy örök ikon marad. Az a világ amit alkottak az zseniális. Az az érdekes bennük h unalomig játszom velük, de kis idő után ugyanolyan izgalommal kezdem újra. DS1 SL1 végigjátszásom félbemaradt a Sekiro, Resi2 miatt de majd folytatom.
Sekironal azt érzem hogy összeraktak valamit amin még lett volna munka. Nagyon tetszik de nincs késztetésem rá hogy újra nekiálljak. Pedig a platinához muszáj lesz. :) sokkal jobban idegesítenek az időzítési hülyeségek. Nyomom én időben de szarik rá a játék hogy nyomtam a gombot. Lehet ps4 pron jó, de sima konzolon fos játszani vele.
Arról nem is beszélve hogy állandóan farmolni kell a spiritekhez, skillekhez, nagyon nincs egyensúlyban a dolog. Pedig eddig minden szegletet bejártam legalább kétszer hátha elhagytam valamit alapon. Ja és a poén a vízi headless... hát itt már cseszhetem a deflectet meg a skilleket. Nevetséges.

[ Szerkesztve ]

(#1199) 30z.Samu válasza BOBAKILL (#1198) üzenetére


30z.Samu
félisten

"sokkal jobban idegesítenek az időzítési hülyeségek. Nyomom én időben de szarik rá a játék hogy nyomtam a gombot. Lehet ps4 pron jó, de sima konzolon fos játszani vele."

Nem, ez megvan *szerintem mindenhol. Mármint nem az hogy fos vele játszani (bár az alap konzolon kevéske szerintem az a 30fps ehhez a játékhoz, de hát Istenem..), hanem hogy megnyomod mondjuk a Mikiri Counter-t és nem csinál semmit.

*Több streamer feltöltését nézem (próbálok olyat, ahol már jártam, vagyis próbálom kerülni a spoiler-t) és legalább egyszer mindegyik panaszkodott, hogy nyomja a gombot és semmi, platformtól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#1200) BOBAKILL válasza 30z.Samu (#1199) üzenetére


BOBAKILL
őstag

A fossal kicsit túloztam, elismerem
Messze van a fostól, de azért nem is jó. Lehet PCn sem adja be a mikiriket de ott legalább az fps szám miatt jobban tudsz reagálni. Ezen csiszolhattak volna valamit és egy sima ps4en ne érezzem már hátrányban magam emiatt.
Mindegy, ez van. Végigviszem persze mégha morogva is. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.