Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) S e t h válasza ThySoul (#299) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez vár rád.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#302) Yodamest válasza pomk (#295) üzenetére


Yodamest
addikt

A deflect vagyis parry tipp: nem pont akkor kell lenyomni az L1-et, amikor az ütés jön, hanem gyakorlatilag amikortól várod az ütést folyamatosan NYOMKODNI kell a gombot! Tehát állsz, várod, hogy ütni fog és folyamat nyomkodod az L1-et, így amikor üt 100% hogy parryzni fogod, tehát lehet spammelni a parryt, ellentétben a soulsokkal, ahol ha eltoltad a parryt, de mondjuk túl korán, akkor már nem volt időd parryzni, mert volt egy recovery time-ja. Itt nincs recovery time. Szóval ez a 100% parry titka.

(#303) Yodamest válasza ThySoul (#299) üzenetére


Yodamest
addikt

Sokkal nehezebb, mint bármely ezelőtti from játék, de ezt a már megjelent külföldi reviewek-ban is elmondják.
Az a fő ok talán, hogy te iszonyat sebzéseket kapsz be, 2 ütés általában végez veled, viszont a sebzésed meg nagyon kevés. Néztem tegnap DS1-2-3 bossharcokat és nevetséges, hogy mennyivel nagyobbakat lehetett ott sebezni a bossokba. Itt szó szerint csak csipkeded a bossok hp-ját, hát nem is 2-3 percesek, hanem inkább 8-10 a harcok. (ha minden jól megy) Folyamatosan gyengének érzed magad, nem tudsz feltápolódni.

Ja itt jut eszembe, a protézis eszközöket is jó lenne használni persze, igen ám csak azok meg fogyó eszközökhöz vannak kötve, amit csak drága pénzért lehet megvenni! Ergo azért nem nagyon használja ezeket senki, mert egyszerűen nincs módod kipróbálgatni rendesen, hisz nem bátorít rá a játék, mert csak elmegy rá a pénzed.

(#304) ThySoul válasza Yodamest (#303) üzenetére


ThySoul
senior tag

Csak azért akarom tudni, mert ha tényleg nagyon az érződik hogy direkt szopatni akar akkor lehet kihagynám, vagy akciósan szerezném be. Nem akarok még egy DS2-t ami rettentő mód unfair volt es csak azért toltam mert megvettem és ne menjen kárba.

(#305) Kvelstadt válasza ThySoul (#299) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A hitbox az itt is mesés, de ezen kívül én nem vettem észre csalást.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#306) #10186752 válasza Yodamest (#302) üzenetére


#10186752
törölt tag

Szerintem ez nem így van.

Ha folyamat nyomkodod, akkor ergo van olyan pillanat, amikor nem nyomkodod, ha akkor basz oda, akkor kampó, így nincs 100% sikerráta.

Ha meg folyamat nyomva tartod, akkor az nem parry, nem lehet belőle deathblow.

teccikérteni?

Szerintem itt sokkal jobban ki van centizve a parry, mint a soukborneban. Nekem is nagyon kevésszer megy, mob ellen is, bossnál meg se próbálom, mert ott tuti halál.

[ Szerkesztve ]

(#307) #10186752 válasza Yodamest (#303) üzenetére


#10186752
törölt tag

Ez sincs így, a prosztatás :D cuccok a képernyő jobb alsó sarkában lévő kis keresztet fogyasztják (silver emblem? vagy mi a neve), aminek darabja kemény 10 pénz. gyakorlatilag állandóan tele lehetsz vele, csak arra kell figyelni, hogy vegyél rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

(#308) pomk válasza #10186752 (#306) üzenetére


pomk
őstag

Én arra a "parry"-re gondoltam, ami után megjelenik a piros pötty az ellenfélen és lehet deathblow-t bevinni.
Nem a sima "parry"-re, amikor csak hárítod az ütését. A sima parry az nem kihívás, de az előbbi nem nagyon akar összejönni.

(#309) #10186752 válasza pomk (#308) üzenetére


#10186752
törölt tag

Én nagyon jól tudom, hogy miről beszéltél, én is pont arról beszélek.

(No offense, de a gyerekmolesztálós Jacko-dokumentumfilm után ezt az avatart meggondolnám.)

[ Szerkesztve ]

(#310) YAKEN válasza #10186752 (#307) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Az a baj, hogy lesznek bossok ahol "megkövetelik", hogy jól parryz mert kb nagyon minimális, hogy túlélje az ember bárhogy. Aztán fene tudja, lehet másnak lesz hatásos módszere egy egy bosshoz.

(#311) BOBAKILL válasza #10186752 (#306) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Lehet itt is az szituáció van mint a Resi2nél. Ott PC-n a késsel jóval többet tudsz sebezni a magsabb fps függvényében. Ps-en meg nem lehet kivitelezni azt ahogy pl a youtuberek nyomják pc-n. Próbáltam de közel sem okoztam akkora sebzést.
Itt is lehet hasonló a helyzet az fps miatt, bár lehet hülyeséget beszélek... Mindenesetre kipróbálom az l1 nyomkodást ha hazaértem. Bár nem vagyok meggyőződve hogy sikerül a jobb parry. Mobokon megy a dolog de a nehezbb ellenfelek simán átbasszák a védekezést.
Más: Tegnap belefutottam a fejetlen görénybe egy barlangban...hát az valami undorító egy állat. Persze gonodlom kell hozzá valami cucc hogy a telefingott barlangban ne legyen lassú a karakter. A divine blessing nem tudom mire jó, próbáltam ellene. Persze semmire nem jutottam, jött a terror effekt, mögém telelportált és vége a dalnak. Később kell ide jönnön úgy érzem.

(#312) sp8787 válasza pomk (#308) üzenetére


sp8787
addikt

Bocs ,hogy kivulrol belep*fazok de nem azert jelenik meg a piros potty mert az egyik parry masik mint egy masik parry hanem mert feltoltodik a posture-meter.Van olyan ellen ahol 1 deflect kell van ahol egy rakat.

(#313) SemmerFH válasza YAKEN (#310) üzenetére


SemmerFH
tag

Bossoknál azért "rá vagy kényszerítve" a prostetic tool használatára. Azokkal együtt jó pár boss sokkal könnyebben verhető

[ Szerkesztve ]

PSN: SemmerFH

(#314) sp8787 válasza #10186752 (#309) üzenetére


sp8787
addikt

Igazandibol ehhez nem kellett volna egy dokumentumfilm.Nem?

(#315) Yodamest válasza #10186752 (#306) üzenetére


Yodamest
addikt

de így van :) tudom mert így öltem meg ma reggel is a king kongot és így használom már egy ideje és működik. Szóval nem levegőbe beszélek. Folyamatosan nyomkodod, akkor nincs akkora window-ja, hogy ne érzékelje, szóval folyamat tudsz parryzni. Ráadásul nem, nem blocknak érzékeli, mert ahhoz meg nyomva kell tartani egyfolytában! Szóval működik, tesztelve.

A kis kereszt itemek, amik meg a prosztata öhm protézis toolokhoz kellenek, lehet neked 10-be kerülnek, de nekem már 30-ba! 30 coin meg igen csak sok, mert pikk-pakk el lehet őket használni, ezek nem olyan nagy sebzésű brutál ezsközök, hogy na egy harcban eltolom 1-2X és meg van oldva.

(#316) BOBAKILL válasza SemmerFH (#313) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Mindent használni kell amit csak lehet. Itt nem lehet "csalni", bár pc-n tuti lesz valami mókolás hozzá...
Egy bosst csak dodge-dzsal és csapásokkal megölni kicsit idegörlő. Azért van a protézis hogy használja az ember. Jó kis kobókat lehet társítani hozzá, nekem most a suriken dobálás+r1 kombó a bejövős, de azt a felülről lecsapós kombót is meg kellene tanulnom, eléggé jónak tűnik. Itt nagyon kevés az hogy dodgeolsz és viszaütsz. De ezért tetszik nekem, teljesen más a harc. Brutálisabb és nyersebb mint a ds-okban.

#Yodamest: egy pályá végigmész a mobokon és meg is van a rávaló, nem?

[ Szerkesztve ]

(#317) Deck válasza #10186752 (#309) üzenetére


Deck
titán

Már nem azért de sose volt rá bizonyíték nem?
Ez is akkora nem mondom meg mi mint a me too mozgalom meg a mai pc-ség.. Bárkire bármit lehet fogni mondani aztán kapják a nagy kártérítéseket stb..
Én amúgy nem hallgatom se semmi.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#318) #10186752 válasza Yodamest (#315) üzenetére


#10186752
törölt tag

Ha úgy van, ahogy a #312 írja (és azt hiszem, logikus is), akkor viszont nem úgy van, ahogy te mondod. Mert akkor csak parryzni kell (nincs jó parry és jobb parry), és ha a posture meter feltöltődik, jön a piros pötty.

(#319) Yodamest válasza Deck (#317) üzenetére


Yodamest
addikt

egyébként meg miért egy halott embert kell baxtatni és lerombolni az imázsát, amit a remek zenéjével felépített, ahelyett, hogy a MÉG ÉLŐ ÉS SZABADLÁBON LÉVŐ pedofilokkal foglalkoznak, lásd különböző papok, egyházi személyek stb, nem mondok most neveket. Na azokkal senki nem foglalkozik, majd ha meghaltak maybe...

[ Szerkesztve ]

(#320) #10186752 válasza Deck (#317) üzenetére


#10186752
törölt tag

Nézd meg a dokut, és nem akarsz majd bizonyítékot. Egyértelmű lesz.

(#321) BOBAKILL válasza Deck (#317) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Mindig jön valaki aki könnyű pénzt akar harácsolni másvalaki kárára...Gusztustalan. Akkor lett volna etikus amikor még életben volt Jacko. Nem fogom megutálni csak azért mert valaki csinált egy kamu doksifilmet.

(#322) Yodamest válasza #10186752 (#318) üzenetére


Yodamest
addikt

Na várjunk, ezt nem értem most, egy fajta parry van a játékban az L1. Nincs más. A piros pöttyös deathblow kivégzőmozdulat megint tök más, az akkor jelenik meg ha az ellenfélt stealth killeljük, illetve ha túltöltődik a stance csíkja. Annyiban függ össze a kettő, hogy a stance csík feltöltéséhez sok esetben a parryt kell használni.

(#323) Deck válasza #10186752 (#320) üzenetére


Deck
titán

Mi az, hogy nem akarok? De igen is akarok különben csak rágalom, vádaskodás az egész. Van sok dokumentumfilm is a lapos földről, chemtrailról stb..

BOBAKILL: Pontosan így látom én is..

[ Szerkesztve ]

PS5

(#324) Yodamest válasza #10186752 (#320) üzenetére


Yodamest
addikt

az a neverlandes cucc, amúgy nem dokufilm, hanem egy nagyon erősen szubjektív és részrehajló celeb movie, amiben csak az egyik álláspontot hallhatjuk mégpedig az áldozatokét, mivel aki megtudná magát védeni az már halott...

(#325) S e t h


S e t h
nagyúr

Csendben kérdezem, valóban egy avatar a téma, valamint az abból levezethető, egy elhunyt személyről készült dokumentumfilm?

Kissé túlzó reakció megszólni vkit egy dokumentumfilm kapcsán az avatarja miatt, mikor vélelmezhetően az az avatar jóval korábban és más miatt került kiválasztásra.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#326) YAKEN


YAKEN
aktív tag

Aki nem szeret blokkolni meg parryzni az rábasz majd itt. :D

Ugyanabból a karmolgatós köcsögből lesz még egy példány, ami a templom közelében volt. Na de itt az egész 20x20meteren fog zajlani és le kell verni a két csíkot. Igaz a tüzijáték jó rá de elég 2 csíkra a mennyiség?

[ Szerkesztve ]

(#327) Yodamest válasza YAKEN (#326) üzenetére


Yodamest
addikt

Azt hívom én csak emberi százlábúnak :) na pl. őt is úgy tudod leverni, hogy folyamat kb fél mp kihagyásokkal nyomkodod a parry gombot, így minden támadását végig parryzni fogod, majd a végén dodge és 2 ütés mehet rá.

[ Szerkesztve ]

(#328) YAKEN válasza Yodamest (#327) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Vagy ha feltöltődik a csíkja. Megvolt még az életének a 2/3 mikor már nyomhattam a kivégzést.

(#329) BOBAKILL válasza YAKEN (#326) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Én ezt a kombót használom most, igaz csak 16 "töltetem" van hozzá jelenleg. Egészen hatásos, bár nagy bossokon nem próbáltam még. Ma jön majd a piás dagi.

(#330) #10186752 válasza Yodamest (#324) üzenetére


#10186752
törölt tag

Szerintem ez nem a topik témája, de még ennyi kikívánkozik belőlem.

Már Jacko életében is megvádolták, bírósági ügye is volt, a tanúvallomásokon kívül nem volt bizonyíték ellene, hisz nem érte őt tetten senki.

Ettől függetlenül.Már akkor sem találták normálisnak, hogy egy 35 éves férfi miért alszik rendszeresen gyerekekkel, miért nincs normális párkapcsolata, miért nem felnőtt barátai vannak. Már akkor is rebesgette a közvélemény része, hogy számtalan dolog gyanús ezzel kapcsolatban. Az bizonyítékok nélkül is látszott mindig is rajta, hogy egy teljesen lelki sérült (ez enyhe szó) ember, aki a deviancia millió formáját produkálja.

Készült most egy tényfeltáró film, benne kettő, a messzemenőkig részletes "vallomással", hangfelvételekkel, kézírásokkal, videókkal alátámasztva. Aki ezt megnézi, AHOGY és AMIT a két ember mond, az egyértelműen nem lehet kitaláció. Ebben arra is magyarázatot adnak, hogy miért most mondják el mindezt, és miért nem tanúskodtak akkor a bíróságon a fickó ellen.

Minden az, aminek látszik.

Nem kell ahhoz bírósági ítélet, hogy tudjuk, hogy Donald Trump személyiségzavarban szenved, ahhoz sem, hogy létezik a sötét anyag, és ahhoz sem, hogy a Sekiro nehéz játék.

Ettől függetlenül az a véleményem, hogy egy párját ritkítóan tehetséges művész volt, és sok olyan száma van, amit magam is nagyon kedvelek.

[ Szerkesztve ]

(#331) pomk válasza Yodamest (#322) üzenetére


pomk
őstag

Nekem is zavaros, de szerinte ellenfél függő.
Olvassátok el ezt kérlek, innen idézve:
"A well-timed block severely damages — and in some cases, immediately breaks — an enemy’s Posture. Sekiro calls this a Deflect (any other game would call it a parry). To Deflect, block right when (or just before) an attack lands."

Kérdés az, hogy mi az az eset amikor ez előfordul mert azt nem részletezi.

[ Szerkesztve ]

(#332) YAKEN válasza BOBAKILL (#329) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Hatásos ez is. Én azt a képességet használom, ami az első skillfa legdágább képessége. Na az elég jó mini bossokra is, de fogyasztja a "töltetet" kettővel.

(#333) sp8787 válasza pomk (#331) üzenetére


sp8787
addikt

Na megint kivulrol p*fazok bele.

In some cases = gyenge enemy vagy mar annyira feltoltodott posture meter

(#334) Yodamest válasza pomk (#331) üzenetére


Yodamest
addikt

Megmondom én, a végső parry gyakorlatilag a deflect. Bizonyos kisebb ellenfelek jó példa erre, ott vannak pl. a kutyák. Azokat ha parryzed, amikor rád ugranak, egyből deflect lesz belőle és ki is tudod őket végezni, mert kicsi a parry csíkjuk (jóformán nincs) és egyből overload lesz, ahogy kapnak egy parryt.

sp8787 igy van, te rövidebben leírtad :)

[ Szerkesztve ]

(#335) sp8787 válasza Yodamest (#334) üzenetére


sp8787
addikt

"Azokat ha parryzed, amikor rád ugranak, egyből deflect lesz belőle"

posture break lesz a deflect-bol sztem

(#336) Yodamest válasza sp8787 (#335) üzenetére


Yodamest
addikt

mindegy hogy nevezzük, nekem a deflect az már a posture brake, a parry meg a parry , ne használjuk feleslegesen 2-3 szót ugyanarra :)

(#337) #10186752 válasza Yodamest (#336) üzenetére


#10186752
törölt tag

Nem, a deflect nem posture break, az deflect.

A sekiro nem használja a parry szót.

(#338) BOBAKILL válasza sp8787 (#335) üzenetére


BOBAKILL
őstag

deflect=parry(DS). Abból lesz a posture break=riposte(DS)

(#339) pomk válasza Yodamest (#334) üzenetére


pomk
őstag

Tiszta.
A gond csak az, hogy ahol szükség lenne a deflect-re (pl. minibossok) ott mire elérnénk az utolsó parry-hez addigra az én posture-om is megtelik. :DDD

(#338) BOBAKILL
+1

[ Szerkesztve ]

(#340) #10186752 válasza pomk (#339) üzenetére


#10186752
törölt tag

Kemény az élet! :)

(#341) pomk válasza #10186752 (#340) üzenetére


pomk
őstag

:P

(#342) BOBAKILL válasza pomk (#339) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Nekem csak az idegrendszerem csíkja telik meg néha. :DDD
Első is kell vennem a fagyasztóból a tartalék idegrendszert.

(#343) Yodamest válasza pomk (#339) üzenetére


Yodamest
addikt

A tiéd hamarabb telik meg, mint a minibossé, ez természetes, hiszen gondolj bele, ha nem így lenne gyakorlatilag végig deflektálnád 5-6 attackját, majd finish him! Ennyi lenne egy miniboss. Azt kell kihasználni, hogy a te postured hamarabb helyreáll mint az övé, így agresszíven rá kell menni, ahhoz hogy ebből előnyt kovácsolj. A monk skillfa pl. pont erre jó: ott végig olyan képességeket lehet szerezni, amik a posture dmg-re mennek rá.

[ Szerkesztve ]

(#344) sp8787 válasza pomk (#339) üzenetére


sp8787
addikt

Hadd kerdezzek mar meg vmit amit a reddit-en olvastam.

Allitolag ha feltoltodott a sajat posture meter-ed es visszavonulsz kicsit akkor ha nyomod a blokkot gyorsabban megy le rolad mintha csak siman leengedett fegyverrel csinalnad ugyanezt.

?

(#345) Yodamest válasza sp8787 (#344) üzenetére


Yodamest
addikt

gyorsabban igen, érdemes folyamat nyomva tartani az L1-et, ha eltávolodtál az ellenféltől.

(#346) BOBAKILL válasza Yodamest (#345) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Na ez egy hasznos infó volt. :R

(#347) YAKEN válasza BOBAKILL (#342) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Ne is mond. Nekem az egyik mini bossnál úgy megfájdult a fejem az idegességtől, miután 4x meghaltam hajszál életnél, hogy pirula kellett, meg friss levegő. :D Soha nem voltam játéknál ilyen ideges, mint akkor. Pedig régen sokat fifáztam.

(#348) pomk válasza Yodamest (#343) üzenetére


pomk
őstag

Tiszta, köszi!

(#345) Yodamest
Lassan jegyzetelnem kell a sok tippet. :)

(#349) Yodamest válasza YAKEN (#347) üzenetére


Yodamest
addikt

Érdekes amúgy én valahogy ezeken a single player játékokon nem tudok annyira ideges lenni, legyenek bármennyire nehezek. :) Ennek örülök is, mert én is rengeteget fifáztam és ott játékosok ellen borzalmasan feltudott búrni a játék. Nálam ez csak játékosok ellen jelentkezik valahogy.

pomk akkor írd hozzá mindenképp ha még nem tetted a deflect L1 nyomkodós taktikot is, mert tényleg működik, hiába van aki nem hisz benne. Úgy nem is bírnék játszani, hogy mindig minden egyes kard összecsapásnál PONT akkor kellene deflektálnom. (a parry sokkal jobb szó, na mind1 használom amit ti)
A deflektnek kb van egy fél mp-es ablaka, amíg működik, tehát ha azon belül nyomtad a gombot, akkor beadja. Ha pedig folyamat nyomkodod, mindig be fogja adni, mert sose esel ki a fél mp-es időtartamból, nem tudnak közé "beütni". Ez nagyon megkönnyíti a játék deflekt részét, azért hangsúlyozom ennyire, hogy aki nem tudta ezt eddig az használja így.

[ Szerkesztve ]

(#350) YAKEN válasza Yodamest (#349) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Nálam sem sűrű, sőt. Pedig A from játékok kipipálva, egyedül a bb dlc adós még. De ott és akkor elpattant valami. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.