Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Jack Oneill válasza Tiédetis (#1548) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Felelsleges dolog. Ugyis a playbol szeded le a facebookot, akkor azok minek ott gyarilag a telon. Azonnal tiltottam, toroltem, amit tudtam.

(#1552) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Néhány hónappal a premier után A54-teszt a HVG-n.
Semmi extra, talán annyi hogy 6GB ramot ír az A54 5G esetén. Vajon valóban 6GB-os volt nála (távolkeleti modell), vagy elírta?

...

(#1553) Jack Oneill válasza cs.zs. (#1552) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En ma poenbol a Vodanal megneztem es ra kerdeztem, nem arulnak, csak 6GB-os modelt. Ez igaz?
Aztan mutatom az urgenek az enyemet, hogy ne butaskodjon, mashol kapni a 8GB modelt.

[ Szerkesztve ]

(#1554) cs.zs. válasza Jack Oneill (#1553) üzenetére


cs.zs.
addikt

Általánosan keverik az A34-gyel.

A54 6GB korábban nem érkezett az EU-ba, csak távolkeletre/Ázsiába (Malájzia, Ausztrália). Az EU-ba (eddig) csak 8GB verzió jött.

...

(#1555) pulyka jocó válasza kreg (#1549) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Az a vicces hogy ezeket én is tiltottam, illetve jó pár dolgot ADB-vel, valamint a Good Guardians pár modulja is fent van, mégis 10-15% esti merülésem van.
Nem tagadom, annyira nem izgat, az iPhone 12-m után kifejezetten baráti a %, na meg a napközbeni fogyasztás, melóba nem kell végre töltővel járkálnom :DDD
Bár volt már rá példa hogy ezt a csoda csamcsungot is napközbe kellett töltenem :N ;]

(#1556) Luck Dragon válasza pulyka jocó (#1555) üzenetére

Nos ezek szerint hardcore felhasználó lehetsz .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1557) pulyka jocó válasza Luck Dragon (#1556) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Pár éve még folyamatosan rom-ot cseréltem a kis Xiaomimon, rootoltam, mindent csináltam. Ez vhogy elmúlt. Azért is váltottam vissza droidra mert kellett a nagyobb szabadság, de a power userkedés helyett inkább másra cseszem el az amúgysem sok időm :DDD

(#1558) cs.zs. válasza pulyka jocó (#1555) üzenetére


cs.zs.
addikt

"...melóba nem kell végre töltővel járkálnom :DDD
Bár volt már rá példa hogy ezt a csoda csamcsungot is napközbe kellett töltenem..."

Jaja, te aztán zúzod rendesen. :K
Az az érdekes, hogy most egy Redmi 9T van nálam, ami korábban az A54-et használó gyermekemnél is volt. Én visszafogott felhasználó vagyok, nekem a Redmi 9T 6ezres akkuja biztonságos 2 nap lenne, vagy szűk 2,5. De este feltöltöm, reggel maxos.
Ritkán, de volt rá példa hogy a gyermeknél nem bírta ki estig. Du töltötte. Most az A54-et zúzza, és nem nyafog, hogy nem bírja. Tökéletesen elégedett vele.
Nagyon nagy a szórás, hogy ki milyen appokkal nyomja tele, és az mennyit fog enni.

...

(#1559) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

na most megnéztük az éjszakai fogyasztás: 12%
Ez nem kevés

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#1560) Luck Dragon válasza Tiédetis (#1559) üzenetére

Akku menedzsment mit mutat?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1561) Jack Oneill válasza Tiédetis (#1559) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Azta...ku...va. Nekem jo, ha 1% osszejon. Talan egyszer volt 2%. De ilyenkor be van kapcsolva valami? Wifi stb?

(#1562) knltuning


knltuning
tag

Pont ma otthon hagytam a telom 100%on. 8óra 37 perc alatt 2%ot merült bekapcsolt wifivel. És 13perc kijelzőidővel. A térerő is kuka nálunk 1 max 2 csík. Valami beállítás vagy program szívhatja le nálatok az akksit.

(#1563) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

bocs, nejemé a telefon :)
meta vackokat töröltem, ennyit jutott hozzám a készülék :)
reggelre meglátjuk
wifi megy egyébként,

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#1564) Skod


Skod
tag

Sziasztok! Csatlakozom azokhoz akik a régi telefonjukról (A72) áthozott minden beállítást és alkalmazást az A54-re. Lemerült nekem is durván 1 nap alatt. Recoveryből csináltam egy factory resetet kb. két napja, utána az első teljes feltöltés óta 1 nap 22 óra 15%-ig és még bőven tanulási fázisban van.

[ Szerkesztve ]

(#1565) vicces válasza Skod (#1564) üzenetére


vicces
addikt

bravó! de ugyanezt megcsináltam factory reset nélkül is. az összes app-ot kijelöltem és átraktam mélyalvásba. ezután elkezdtem használni a telefont és amelyik app le-leállogatott és nem tudtam ezért használni, átraktam optimalizáltra. ha ez sem segitett akkor továbbraktam nem korlátozottra. ennyike :K
ja és azt a 3 meta/facebook/ service-t is letiltottam.

[ Szerkesztve ]

:)

(#1566) kreg


kreg
tag

Az éjszakai merüléshez még annyit,azt tapasztaltam hogy nem mindegy mennyin áll amikor este lerakja az ember. Ha este 9-kor 100% akkor reggel 5-kor is annyi,de ha pl 35 akkor azért mutat pár százalék merulést reggelre. Érdekes, gondolom az akksival függ össze valamiképp.

(#1567) vicces válasza kreg (#1566) üzenetére


vicces
addikt

100%-ról viszonylag lassan mozdul el. így van skálázva. de idővel lesz az majd gyorsabb is. most még mindenkinek vacsi-új az akksija :K

:)

(#1568) Luck Dragon válasza vicces (#1567) üzenetére

SE mellett , ha az A54 akkumulátora degradálódik 80%~ra akkor sem lesz egy panaszom sem. :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1569) vicces válasza Luck Dragon (#1568) üzenetére


vicces
addikt

mi az a "SE" ?
én akkor vagy akkut cseréltetek benne vagy a telefon lesz lecserélve :K

[ Szerkesztve ]

:)

(#1570) ViharVadász válasza vicces (#1569) üzenetére


ViharVadász
őstag

Szerintem az iPhone SE telefonra gondol. :)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#1571) Luck Dragon válasza ViharVadász (#1570) üzenetére

Igen :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1572) Skod válasza vicces (#1565) üzenetére


Skod
tag

Az sajnos nekem nem segített volna. Nem csak az appokkal volt baj.

(#1573) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Sziasztok!
Jó áron sikerült vennem használtan egy ilyen telót. Eddig tetszik viszont itthon vettem észre, hogy a sim tálca egyik fele picit kilóg, nincs egy síkba a kerettel. 3 hónapos a teló, gari a telekomhoz van. Szerintetek ezzel foglalkoznának vagy elhajtanának?

(#1574) Luck Dragon válasza krisz4b70 (#1573) üzenetére

Ha jól rémlik Tech2 Laci teszt videójában is ez volt tetten érhető , korai példányokra jellemző .
Azt tudom javasolni , hogy másik SIM vagy memóriakártyával is nézd meg , hátha valamelyik perforációja, kialakítása jobb .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1575) krisz4b70 válasza Luck Dragon (#1574) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Akkor ezzel ne is próbáljak meg reklamálni ugye? :D

A kép készültekor nem volt benne semmi, ha berakom a SIM kártyát egy kicsit jobb. Igazából annyira nem zavar, a tok úgyis eltakarja, csak az a kérdés, hogy hosszú távon nem lesz-e rosszabb.

(#1576) Tiédetis válasza krisz4b70 (#1575) üzenetére


Tiédetis
senior tag

a kérdés az, hogy ezzel az IP védelem nem sérült-e?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#1577) Skod válasza krisz4b70 (#1575) üzenetére


Skod
tag

Engem a vízállóság miatt zavarna. Vajon így tömít rendesen?

(#1578) kutga válasza krisz4b70 (#1573) üzenetére


kutga
nagyúr

A sim kártya rendesen van benne, nem az nyomja ki?

Ja látom, anélkül is ilyen. Én bevinném szervizbe. Amikor A52s-en mozgott a keret oldalt, azzal is foglalkoztak.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#1579) krisz4b70 válasza kutga (#1578) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Amikor csináltam a képet akkor nem volt benne semmi sajnos.

Igen a vízállóság a kérdéses, hogy megmarad-e így, lehet emiatt futok vele egy kört.

(#1580) kutga válasza krisz4b70 (#1579) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez a rés szerintem azt nem érinti, a vízálló gumi gyűrű beljebb van.

Let the Zone take me if I am.

(#1581) pulyka jocó válasza krisz4b70 (#1573) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Szia.
Nekem ugyanez a probléma miatt kellett szervízbe küldenem egyik ügyfelem samsung telefonját. Az A14 volt. Kicserélték neki teljesen a tálcát, mert az a baj nem érzékelte a sim kártyát ameddig ennyire kilógott.
Ha a kártyádat nem ismeri fel, sztem nyugodtan bedobhatod szervízbe.

(#1582) krisz4b70 válasza pulyka jocó (#1581) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Nekem érzékel mindent gond nélkül, de mindenesetre délután beviszem délután meglátom mit mondanak.

Köszönöm mindenkinek az infókat! :R

(#1583) gistvan92


gistvan92
csendes tag

Sziasztok!

Beadtam a derekam, lime 128/8, firstphone-tól 133ért. Pecsételt, kitöltött, dobozos samsung garijegyet kaptam (üzletbe rendeltem, netről). Teló bekapcsolásakor a smart switch-csel könnyedén áthúztam nagyjából mindent az előző, viseltes A50-emről, ill azonnal megtalálta a júliusi frissítést is. Nem factoryztam. NFC, bluetooth off, AOD kikapcsolva 11 és reggel 6 között, adaptív fényerő, meta alkalmazások nem is települtek. Régi A50 15W-os töltőjével kb 2-2.5h alatt fent volt 100%-on (20%ról), este 11 és reggel 5 között 3%-ot merült bekapcsolt wifivel.
Egyetlen kérdésem van. Adaptív fényerővel is jóval világosabb a kijelző, mint adaptív fényerővel az A50. Lehet ezt valahogy kalibrálni, hogy kicsivel sötétebb legyen? Félek, hogy hamar megeszi az akksit majd, illetve nem is ehez vagyok hozzászokva :D
Köszi az 1582 hozzászólást, sokat tájékozódtam belőlük, remélem hónapról hónapra optimalizáltabb és még királyabb lesz az új vas!

Üdv.: István

[ Szerkesztve ]

'; drop table `users`;

(#1584) kreg válasza gistvan92 (#1583) üzenetére


kreg
tag

Üdv,szerintem az adaptivnál elméletileg nem lehet külön szabályozgatni,a gyakorlatban lehúzod az értesitési sávot és visszább veszed kézzel.(most kipróbáltam,ugyis marad utána. Egy darabig biztos...)

(#1585) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Hamarosan...
[link]

(#1586) cs.zs. válasza Jack Oneill (#1585) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ahha, olvastam máshol is...

...

(#1587) Skod válasza gistvan92 (#1583) üzenetére


Skod
tag

A gyors panelnál hozzátudod adni az extra elsötétítés gombot, az levesz a fényerőből. Én is most kapcsoltam be. Előtte napokig gondolkoztam mi az amit nem úgy állítottam be ahogy szoktam :D

(#1588) Jack Oneill válasza Skod (#1587) üzenetére


Jack Oneill
veterán

De jo ezt nem is tudtam. Ejszaka jol jon.

(#1589) dogi01


dogi01
aktív tag

Mit tudok lenni ha folyamatosan azt írja hogy nedvesség került az usb csatlakozóba? Nem nem vizes, nem is volt. Ki is fujkodtam, semmi koszt nem látok benne. Újra is indítottam többször de semmi. Samsung oldalon írta hogy usb setting gyorsítótár törlést csináljak de az sem segít . Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#1590) Jack Oneill válasza Skod (#1587) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Eddig nagyon tetszik ez a funkcio. Nekem is a vilagos kijelzo volt a bajom. Zavaroan magas volt a fenyero, ezert mindig manualisan hasznaltam, de pl este a manualis is eros volt. Köszönöm a tippet.

(#1591) Skod válasza Jack Oneill (#1590) üzenetére


Skod
tag

Örülök hogy segített! Nekem is megnyugodott a lelkem ezzel a fényerővel.

(#1592) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sziasztok!

Nagyon nézegetem ezt a telefont, 6000 pénz lenne a Telekomnál havonta. iPhone XR-em van saját (mellette céges A03), már nyilván koros, az idei szoftver lesz rá az utolsó valszeg.

Kérdésem, megérné erre váltanom róla? A céges telefon miatt ismerem a One UI-t és tetszik, sok dologban előrelépés lenne sztem ez a készülék, de nem tudom hogy ez is kibírna-e több évet (a szifon 2019 februárja óta van meg). Nem olvastam vissza durván, megmondom őszintén, de akkor erre is 5 évnyi szoftveres támogatás lenne?

A 128 gigás modellt tervezem venni. Ahogy néztem a 256 GB csak tárhelyben több, RAM-ban nem.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1593) tDr1v3r válasza tDr1v3r (#1592) üzenetére


tDr1v3r
veterán

(Beadtam a derekamat, megrendeltem a telefont. GSMArena és MKBHD videók meggyőztek hogy ez nekem előrelépés lesz.)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1594) FattyDove válasza tDr1v3r (#1593) üzenetére


FattyDove
őstag

Gyors volt :D

(#1595) tDr1v3r válasza FattyDove (#1594) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Megjelenése óta nézegettem magamnak...igazából A3x utódot vártam (A32 nagyon használható kis cucc), de dewdrop notchot kapott idén is így kiesett.

Nekem igazából az lenne a fontos hogy valamilyen szinten előrelépés legyen az előzőhöz képest (kijelző OLED, hogy nincs notch, jobb akkuidő), de azért hátralépés sem kéne hogy legyen (kamera főként, ebben az XR-hez képest pariban van úgy tűnik). Semmiből sem akarok leadni amit megszoktam, az a lényeg.

Egyik kollégám kapott ilyen céges telefont a napokban, az adta meg az utolsó előtti lökést hogy láttam élőben és elég jól néz ki, most meg megnéztem azt a két videót és... jah, megrendeltem. Ennyiért jó deal ez, gondolom, kérdés hogy ez is kibír-e ennyi esztendőt majd mint az XR. (Ezt csak a szoftveres támogatás elhagyása és a csökkent akkuidő miatt cserélem le, egyébiránt nincs vele bajom, dolgos jó kis telefon.)

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1596) Damos válasza tDr1v3r (#1592) üzenetére


Damos
tag

Szia,

Nekem nincs ilyen telefonom, de nem is lényeges.

4 főverziót fogsz kapni (Andriod 17 lesz az utolsó) és 5 évig jönni fognak a biztonsági frissítések.

(#1597) tDr1v3r válasza Damos (#1596) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az korrekt. Az A03-am is kapja rendesen a frissítéseket, tavaly 11-el kaptam meg és őszre már 12 volt, januárban meg a 13 is megérkezett, talán másfél hónapja a One UI 5.1 is, ez alapján nem érzem hogy félnem kéne majd.

Elvileg kedden jön meg a készülék, várom már.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1598) Damos válasza tDr1v3r (#1597) üzenetére


Damos
tag

A Samsung 2021-ben jelentette be a 4 főverzió + 5 év security patch frissítési ütemtervét. Ez minden 2021-től piacra dobott modellt érint, még az A03-at is, aminek a támogatása Android 15-tel fog véget érni, biztonsági frissítést pedig még 3 évig kapni fog.

(#1599) tDr1v3r válasza Damos (#1598) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Jó tudni hogy érintett lesz benne az A03 is, én negatív spekulációkat olvastam ezzel kapcsolatban. Ahhoz képest hogy anno ez az IT listáról a legalsóbb kategóriás telefon volt amit rendelhettem meglepően remekül működik, őszintén nem gondoltam volna hogy ilyen jól használható kis készülék lesz, vállalati cuccokkal és mással. MDM profil váltogatás se akassza meg.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1600) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A53 telefonom van, de itt is megkérdezem.
Hasonló készülék.

Néha azt látom, hogy a telefon zárolt kijelzője pár másodpercre felvillan, majd újra elsötétül.
Az asztalra van lerakva.
Értesítés nincs.
Találkoztatok már ilyennel?

Az A52s fóromon egyik fórumtárs azt írta, hogy nála is előfordul néha.

Gondolom azt sehol sem lehet megnézni, hogy esetleg melyik app csinálhatja.?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.