Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) szabifotos


szabifotos
senior tag

Asszem' nem volt otthon senki ahogy a futár járt nálunk :(
Ilyenkor hova viszi a csomagot?

08/10/2014 13:55 Not delivered due to a wrong address Hungary Békéscsaba
08/10/2014 07:21 Out for delivery on GLS vehicle Hungary Békés

(#1052) Teko001 válasza szabifotos (#1051) üzenetére


Teko001
őstag

Hívd fel őket

(#1053) molnarpeter válasza szabifotos (#1051) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hagynak ott matricát, telefonon beszéld meg velük.

(#1054) Teko001


Teko001
őstag

Ezekhez + ezekhez annyit tennék hozzá, hogy nekem úgy sikerült csak failsafe módba tenni, hogy bekapcsoltam, és amikor elkezdett villogni a sys led (csillag), akkor kellett megnyomni a reset gombot, ekkor elkezd gyorsabban villogni, és úgy került failsafe módba. A FileZilla-hoz pedig, amikor kéri az ip címet és a portot, akkor 127.0.0.1-et kell megadni, és azt a portot, amit telepítéskor beállítottunk (alapból 14147), user nem kell.

(#1055) #78121280


#78121280
törölt tag

Nektek rendesen mér mostanában?

Minden második mérés rossz. Többször is mértem sebességet speedtesten de bőven 120/10 csomag felett van,aktív nagy forgalom nincs ami miatt pl 0.06 mérjen. Fura.

(#1056) Mate válasza #78121280 (#1055) üzenetére


Mate
nagyúr

Ne foglalkozz a mérésekkel. Össze-vissza mér.

(#1057) Balinov


Balinov
félisten

most jott az ertesites, royal mail-el elindult az UK-bol az uj WB. 3 napot irnak szallitasi hataridore

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1058) szente válasza Balinov (#1057) üzenetére


szente
addikt

Nekem is ezt írták, de inkább egy hèt lett.

(#1059) Balinov válasza szente (#1058) üzenetére


Balinov
félisten

Mo-ra sztem is az realis, de az en esetemben csak a szomszed szigetre kell atdobniuk a cuccot, szoval a 3 munkanap meg akar realis is lehet. En mondjuk inkabb 4-5 kozott szamolok.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1060) poli27


poli27
veterán

Működik rendesen a kombi firmware,amit gyártott egy fórumtársunk? :)

(#1061) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem pedig az lenne a kérdésem, hogy az eredeti SamKnows firmware-t le lehet tölteni valahonnan WDR3600-hoz? Én nem találom meg sehol...

[ Szerkesztve ]

(#1062) Mate válasza Intruder2k5 (#1061) üzenetére


Mate
nagyúr

A rarban benne van az is.

3 van benne. WDR3600 gyári, SamKnows gyári és módosított.

Hivatalos oldalon én csak ezt találtam, mikor kerestem ilyesmiket.

(#1060) poli27: Eddig 2-en rakták fel ha jól követtem a dolgokat és mind a két esetben működött.

[ Szerkesztve ]

(#1063) poli27 válasza Intruder2k5 (#1061) üzenetére


poli27
veterán

Benne van yume csomagjában amit le lehet tölteni!
(#1062) mate3553 Igen abból lehet csomagot forgatni, de ahogy nézem ez az attitudeből van.

[ Szerkesztve ]

(#1064) #78121280 válasza Mate (#1056) üzenetére


#78121280
törölt tag

Hát eléggé. :DDD
Korábban szépen mért de most... ;]

(#1065) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm a válaszokat, korábban erre jutottam én is, ezek meg voltak nekem is, viszont pont arra lettem volna kíváncsi, hogy a samknows-től letölthető, úgymond eredeti fw-ről van-e valakinek tudomása! Ezek szerint ilyen nincs is, csak a forrás...

szerk.:
Ja, meg Netgear fw-re van még találat!
https://reporting.samknows.com/firmware.html

[ Szerkesztve ]

(#1066) donmackó válasza Intruder2k5 (#1065) üzenetére


donmackó
őstag

Itt nézz szét: [link]

Release the cable hounds!

(#1067) Intruder2k5 válasza donmackó (#1066) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm Neked is, szétnéztem, de itt továbbra sem találok fw-t, esetleg annak a forrását, de a kérdés még mindig egy eredeti, samknows-tól letölthető, wdr3600-ra való fw-re vonatkozott, ami viszont a jelek szerint nem létezik! De mindegy is, jó lesz a rar csomagban lévő is, csak egy kósza gondolat volt!

(#1068) donmackó válasza Intruder2k5 (#1067) üzenetére


donmackó
őstag

Mentsd le magadnak így -> [link]

Release the cable hounds!

(#1069) Mate válasza donmackó (#1068) üzenetére


Mate
nagyúr

Szerintem megtudná csinálni, illetve az rarban is ott van. Neki továbbra is hivatalos, letölthető formában kellene. Azt pedig én is kerestem már korábban, de nem találtam meg.

(#1070) wwenigma válasza Intruder2k5 (#1067) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem megvan a WDR3600-ra valo forrás, de le is töltheted: [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1071) Intruder2k5 válasza wwenigma (#1070) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt tudom, de én eredeti, tehát a SamKnows által fordított, kész fw-t kerestem, nem forrást! Ezt az oldalt tegnap is linkeltük vagy háromszor... :)

De már nem kell, megoldódott! Hoztak egy brickelt whitebox-ot, de már el is vitték!

[ Szerkesztve ]

(#1072) poffsoft válasza Intruder2k5 (#1071) üzenetére


poffsoft
addikt

heggesztéshez kellett volna a gyári szűz? :)

Amúgy vajon érdemes megmoddolni? A jelenlegi 1043nd nyugodtan nyugdíjba mehetne mellőle? Mennyivel erősebb vas a 3600?
/tudom, gugli a barátom, de most éppen agyasimát játszom... :B /

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1073) Intruder2k5 válasza poffsoft (#1072) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hegesztéshez? Piont egyel előtted írtam, hoztak egy brickelt whiteboxot, ami el lett flashelve, azt kellett életre kelteni, ahhoz kellett volna az eredeti fw, és én már csak ilyen "maradi" vagyok, hogy jobb szeretek mindent az eredeti, úgymond hivatalos forrásból beszerezni, de buildelni emiatt nem fogok nekiállni, így most jobb híján használtam azt, ami elérhető!

Persze a köszönet jár érte a készítőnek!

Mivel nekem ASUS RT-N66U van előtte, így eszembe sincs lecserélni a TP-LINK-re!

[ Szerkesztve ]

(#1074) poffsoft válasza Intruder2k5 (#1073) üzenetére


poffsoft
addikt

Hegesztéshez= kb "egy brickelt whiteboxot, ami el lett flashelve, azt kellett életre kelteni"
Tudom, hogy te nem tplinkezel, de pl. az 1043 topikban is ott vagy (nagyon :D )

Am. a kérdés ezen felét úgy általában értettem- csak az első fele ment konkrétan hozzád ;)

[ Szerkesztve ]

(#1075) Intruder2k5 válasza poffsoft (#1074) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értettem én a hegesztés kifejezést, csak azért kérdeztem vissza vele, mert ugye én éppen helyrehozni akartam a keresett fw-vel, a hegesztést ilyen vonatkozásban meg talán pont a moddolásra használják, amikor eltérnek az eredeti funkciótól! Na de mindegy, letudtuk! :)

Amennyiben v2-es 1043ND-d van, úgy nem minden vonatkozásban erősebb a 3600, de a v1-et minden téren lekörözi!

(#1076) poffsoft válasza Intruder2k5 (#1075) üzenetére


poffsoft
addikt

:R
v1-es.
Akkor én is megyek heggeszteni :B :K

[ Szerkesztve ]

(#1077) szakonyi


szakonyi
tag

Én két napja kaptam meg a 3600-at, egyébként kb. 2 hete regisztráltam. Egyből tettem rá a módosított firmware-t. Bekapcsolás után pár perccel már jött az email, hogy vették a jelet!

LG 65C1 iPhone 11

(#1078) poli27


poli27
veterán

Valakinek van ötlete miért nem tudom felrakni a moddolt samknowst.Hiába csinálok egy ftp szervert a telnetnél nem látja, pedig ha elindítok egy totalcmd ftp kapcsolódást simán megtalálja :S :F

[ Szerkesztve ]

(#1079) Intruder2k5 válasza poli27 (#1078) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én tegnap cserélgettem ide-oda fw-ket az élesztett WhiteBox-on, de nem FTP-t használtam, hanem HFS-t! Semmi gond nem volt vele...

(#1080) Teko001 válasza poli27 (#1078) üzenetére


Teko001
őstag

Tűzfalakat kikapcsoltad? pontosan mit írsz be?

(#1081) Intruder2k5 válasza poli27 (#1078) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Volt screenshot is, elő is kerestem! :)

(#1082) poli27


poli27
veterán

Megoldottam közbe, csak a tűzfalat 2 helyen kell kikapcsolni, én meg csak 1 helyen kapcsoltam ki :D (Magán, Nyilvános) ez kavart be!Ez a vacak kivi leszek switchre és AP-re konfigolva mér e :D szerintetek?

(#1083) Intruder2k5 válasza poli27 (#1082) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom meg kell neki adni átjárót és dns-t, hogy magán az eszközön is legyen net, ne csak a klienseken! Akkor minden további nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#1084) poli27 válasza Intruder2k5 (#1083) üzenetére


poli27
veterán

Megadtam a fő routert dns címnek meg átjárónak neki, kiváncsi leszek :)

(#1085) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Én végül még nem vizsgáltam meg a TV inkompatibilitást az eszközzel, egyszerűen a home PC-met és a PS2-t a whitebox-ra kötöttem, a TV-t és a Raspberry-t (nem volt már kedvem azon is hálózati kábelt cserélni, a rajta lévő pedig rövid) a saját routerre. Így megy minden, viszont múlt hét óta csak UDP latency-t és UDP Packet loss-t mér. Mondjuk nem meglepő, mert a seed folyamatosan megy, a whitebox-on pedig 25000 byte/sec-ben van megadva a letöltési, 8000 byte/sec-ben pedig a feltöltési limit. Nálam pedig ilyen lassan soha nem megy. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1086) poffsoft


poffsoft
addikt

skacok, felment a public1.bin
Megint nem látom a modemet a router mögött.

Milyen interface-t kell felpakolnom, hogy lássam??? (Azt tudom, hogy static ip, de melyik fizikai interface, milyen tűzfalzóna????)
A modem dhcp-zik 192.168.1.1-ről, a wdr3600 pedig a 192.168.2.1-ről dhcp-zik a lan felé (és ő maga a 192.168.1.2-t kapja wan felől). :F

[ Szerkesztve ]

(#1087) poli27 válasza poffsoft (#1086) üzenetére


poli27
veterán

Minek natolsz 2x? A routerben kapcsold ki a dhcp szervert, és 192.168.1.2 re állítsd át. Ami a hgw ből jön kábel azt a lanba dugd ne a wanba!

(#1088) poli27


poli27
veterán

A BB re nem lehet valahogy leforgatni a whiteboxos firmwaret?

(#1089) Intruder2k5 válasza poli27 (#1088) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Biztosan lehetne, hiszen (tudtommal) néhány script és konfigfile az egész, egy-két időzítéssel! Csak legyen aki megcsinálja! :)

Na meg aztán, mi hasznod lenne belőle?

[ Szerkesztve ]

(#1090) poli27 válasza Intruder2k5 (#1089) üzenetére


poli27
veterán

mert azzal akarom megcsinálni a routert samknows al, nap próbálkozok akkor :) Létezik, hogy a files mappa tartalma kell csak a samknowshoz, meg amilyen csomagokat fetett? :D

[ Szerkesztve ]

(#1091) Intruder2k5 válasza poli27 (#1090) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, én sosem foglalkoztam ezzel a részével, de elképzelhető! Szerintem Alex, vagy YumeD tudnak segíteni ebben a kérdésben, tudtommal már Alex is átnézte a forrást, illetőleg YumeD már csinált is saját SamKnows-os fw-t ugyebár!

(#1092) szabifotos


szabifotos
senior tag

Írtam nekik, hogy lejárt a 2 év szerződés februárban és hogy azóta Gigabites lett itthon a hálózat. Válaszoltak, hogy OK írjak címet és küldenek egy eszközt! :)

Ilyenkor vajon kapok új fiókot vagy a régihez csatolják?! :D

(#1093) poli27


poli27
veterán

Nah ha egy routerben a macet átírom arra minek lennie kell samknows szerint, akkor elvileg a samknows is jó lesz ugye? :D Most gyártom a samknows firmwaret Barrier Breakerből :)

[ Szerkesztve ]

(#1094) Teko001 válasza poli27 (#1093) üzenetére


Teko001
őstag

Valószínűleg igen, már ha a routernek megvannak a megfelelő erőforrásai az adott tesztek elvégzésére.

(#1095) Allure válasza poli27 (#1093) üzenetére


Allure
aktív tag

Igen

(#1096) 8zabi válasza poli27 (#1093) üzenetére


8zabi
őstag

szerintem függ az "emulált" router típusától, wdr3600 esetén kell a wan és a két wifi mac címe is, ezekkel jelentkezik be a dcs.samknows.com-on

egyébként elég egyszerű beüzemelni a forrásban lévő scriptet bb-n, kell neki a curl csomag meg egy kis hegesztés a setup.sh-n

[ Szerkesztve ]

(#1097) poli27 válasza 8zabi (#1096) üzenetére


poli27
veterán

Milyen hegesztés kell elárulod a setup.sh-n? :)

(#1098) YumeD válasza poli27 (#1097) üzenetére


YumeD
tag

Nem kell hegesztés a setup.sh-n (ha a félúton fagyásra gondoltok), az sh-ba kell beforgatni a random_number_generator opciót(csomagopciók közt található). És a curlon kivül ügyelni kell az egyéb függőségekre is(pl zlib, libcurl(nem csak a sima curl!), etc... fejből nem emlékezem az összesre, de a módosítottam konfigjából kibányászható).

(#1099) vargalex válasza YumeD (#1098) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A libcurl a curl függősége, a zlib pedig a libcurl-é. :) Szóval nem is tudod nélkülük fordítani.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1100) 8zabi válasza YumeD (#1098) üzenetére


8zabi
őstag

de ha a random függvényt kicseréled egy számra, akkor egy gonddal kevesebb, és csak a curl telepítése marad, legalábbis suste bb rom-ján, illetve exportba az ssl cert-et
majd felteszem a módosított fájlokat

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.