Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) fil válasza poli27 (#1150) üzenetére


fil
őstag

Köszönöm. Fenn van. Működik :)
Most ismerkedem vele. még soha eddig nem használtam.
A Samura még nem töltött fel adatot ,de ami késik nem múlik.

(#1152) Teko001 válasza poli27 (#1150) üzenetére


Teko001
őstag

A tiedet is csak fel kell tenni a korábbi leírás alapján, és automatikusan működik (mint YumeD-é), vagy utána még mókolni kell vele telnetben, stb...?

(#1153) molnarpeter válasza poli27 (#1150) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lassan csak a buheráról szól a topik, lehetne csinálni egy teljes leírást, amiből mindenki számára egyszerű volna a dolog (lépésről lépésre). Android témában bevált, én is csináltam leírást a jó öreg Nexus S rootolásáról, amikor még nem volt 2 kattintásos módszer.

Ma végre én is beüzemeltem a cuccot. Meglepetésként ért, hogy nem kell megadni neki az ADSL logint, hanem ugyanúgy használható tovább, akár csak modemmel (nem tudtam, hogy gyk. switchről van szó). Kerestem a papírok között, hol van a beállítási lehetőség, aztán a hagyományos csatlakozás bejött, de működik a dolog, az a lényeg.

(#1154) poffsoft válasza poli27 (#1150) üzenetére


poffsoft
addikt

nálam megy az adatszolgáltatás is.
Csak az /overlay nem akar menni.
az 1043nd-n sem, meg a wd3600-on sem...
?
Ha bejelölöm a gyökérkönyvtárként csatolást, /mnt/sda2 néven csatolja overlay helyett.
Ha valamit telepíteni akarok, az megy a fashbe...
?

[ Szerkesztve ]

(#1155) szabifotos válasza molnarpeter (#1153) üzenetére


szabifotos
senior tag

Vagy esetleg nincs lehetőség topic indító hsz-t írni? (vagy logout cikk?) És ott le lenne írva szájbarágósan a fw csere menete, és a linkeket is összegyűjtenénk a fw. verziókról, így egy helyen lenne az összes.Akinek nem világos elolvassa, megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

(#1156) molnarpeter válasza szabifotos (#1155) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tapasztalatom szerint logoutra érdemesebb kitenni, mert úgy könnyen szerkeszthető, és annak a linkjét 1. hszbe. :K

(#1157) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyrészt a firmware csere menete már sokszor le lett írva, persze nem itt (bár itt is le lett), hanem azokban a topikokban ahova ez való, a TP-LINK routeres, és OpenWrt-s témákban! Másrészt a SamKnows ezt hivatalosan nem is támogatja, sőt sehogyan sem támogatja, nem is azért kapod az eszközt, hogy firmware-t cserélj rajta, így aztán nem hiszem, hogy címlapos írást kellene csinálni belőle! :)

[ Szerkesztve ]

(#1158) molnarpeter válasza Intruder2k5 (#1157) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Sima blogbejegyzésként, pl. "Mit kezdj a SamKnows routerrel 2 év riportolás után?" szerintem nem lenne gond vele, más kérdés, hogy nem mindenki várja meg az időtartamot. Visszaolvasva, ezt a hszt találtam, ami nagyjából összefoglalja a dolgokat, ha tényleg ennyi, és nem több, akkor nem szóltam :)

[ Szerkesztve ]

(#1159) poli27 válasza poffsoft (#1154) üzenetére


poli27
veterán

A beépített formázóval sem megy amit a 9091 en érsz el?

(#1160) Teko001 válasza molnarpeter (#1158) üzenetére


Teko001
őstag

Biztosan annyi, én is az alapján csináltam, de ez még egy segítség lehet hozzá, a 4. pontból pedig a c kell

[ Szerkesztve ]

(#1161) Intruder2k5 válasza molnarpeter (#1158) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tekintve, hogy a SamKnows WhiteBox-on egy OpenWrt fut, arra így tudsz a legegyszerűbben firmware-t tölteni!

http://itcafe.hu/tema/samknows/hsz_1130-1130.html

[ Szerkesztve ]

(#1162) molnarpeter válasza Intruder2k5 (#1161) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Topikon belül is van több leírás, több modellre, az átláthatóság miatt gondoltam :) Ha valaki 3600-ra tenné a régi FW-t, az azért kellemetlen lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1163) Intruder2k5 válasza molnarpeter (#1162) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amíg OpenWrt fut rajta, addig tök mindegy, hogy WDR3600-ról, vagy épp 741ND-ről beszélünk, a parancsok és a tennivalók ugyanazok, legfeljebb a feltöltendő firmware más!

(#1164) molnarpeter válasza Intruder2k5 (#1163) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

OK, nem ellenkezem :)

3600-ason belül milyen modellek vannak, mi a különbség? Én 1.5-öset kaptam.

(#1165) Intruder2k5 válasza molnarpeter (#1164) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem ellenkezés ez, csak beszélgetünk, de ha akarod, tőlem megírhatod a logout cikket! :)

Lényegi különbség nincsen a 3600 verziói közt, mindegyikre ugyanaz a szoftver tehető, legyen az SamKnows, alap OpenWrt, Gargoyle, DD-WRT, vagy gyári fw! Igazából nem is tudom megmondani, hogy mi változott a verziókban, mert pl. az egyetlen szemmel látható dolog, a LED-ek színe sem köthető verzióhoz, de tuti semmi fontos!

[ Szerkesztve ]

(#1166) poffsoft válasza poli27 (#1159) üzenetére


poffsoft
addikt

Elvileg lefut, de minden marad a régi.
Marad az 512 swap, az 1024 overlay.
És rosszul csatolja fel, /mnt/sda2 az /overlay helyett.

[ Szerkesztve ]

(#1167) 8zabi válasza poffsoft (#1166) üzenetére


8zabi
őstag

(#1168) poffsoft válasza 8zabi (#1167) üzenetére


poffsoft
addikt

Köszi, meglesem. :)

[ Szerkesztve ]

(#1169) vargalex válasza Intruder2k5 (#1165) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Egy fontos változás történt: a wifi bejövő jel erősítőjét GPIO-ról vezéreltre módosították az 1.3-as hardware verziótól. De ehhez már egy jó ideje az alternatív firmware-ok is alkalmazkodtak.

Alex

(#1170) poffsoft válasza 8zabi (#1167) üzenetére


poffsoft
addikt

a 3600-on működik, csak most meg a system maradt folyamatos villogásban.
Amúgy minden működik rajta. luci, net, wifi...
vajon most mi a baja?

[ Szerkesztve ]

(#1171) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Ratettem a modositott fw-t a 3600-ra amit rokonnak rendeltem. Ment is rendesen, bedugtam itthon probakepp, mért is 2-t. Jött is az email hogy connected. Majd másnap elvittem és nála beüzemeltük, módosítottuk az emailt az övére , de nem mér...

Létezik, hogy az első beüzemelés "helyét" megjegyzi és csak onnan küld onnantol? Vagy miért lehet ez?

(#1172) Mate válasza szabifotos (#1171) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem jegyez meg semmit. Máshol is mérnie kell.

(#1173) wwenigma válasza szabifotos (#1171) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha 25000byte/sec-nél nagyobb adatforgalom van rajta akkor nem mér.

Jó ez a firmware cseszegetés, de igy pont nem tölti be a funkciojat amire adjak. Akkor mar inkabb telibe flasheljetek ra egy tiszta firmware-t...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1174) #78121280 válasza wwenigma (#1173) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nekem pont a gyárival nem volt hajlandó rendesen mérni a letöltési sebességet,konkrétan böngészni,videót nézni képtelenség volt rajta keresztül. Felraktam Poli27 FW és érdekes módon megoldódott a probléma. A support meg semmit nem ér, 2 hét levelezés után sem jutottunk egyről a kettőre.

(#1175) Soma01


Soma01
veterán

Én tegnap regisztráltam. Mi következik ez után? Várjak valami email-re?

(#1176) Intruder2k5 válasza Soma01 (#1175) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem lesz semmilyen email! Majd ha úgy ítélik meg, hogy küldenek neked boxot, akkor fog jönni levél, hogy add meg a nevet, címet! Addig várakozás... Viszont biztató, hogy a korábbi fél, vagy sokszor egy éves várakozási idővel szemben mostanában nem ritka, hogy már két hét után megkeresnek!

(#1177) fil válasza wwenigma (#1173) üzenetére


fil
őstag

Nekem mér ,bár szerintem egy kicsit fölfelé csal. nekem 100/50 helyett általában 108-110/52-53-at hoz ki. Au Oookla speddtest szerint meg csak épp nyaldossa a 90 Mbs-t.
Az eredeti FW-el közelebb volt a két érték egymáshoz. De mér és ez a lényeg és kaptam egy jó kis routert.
Úgy ,hogy én örülök ,hogy lett rá egy ilyen jó kis FW.

(#1178) Soma01


Soma01
veterán

Le lehet cserélni a rajta lévőt? Tudom, hogy lelehet, csak milyen lesz? Attól még menni fog a saját szoftverük is? És mit tud még ha lecserélem?

(#1179) Intruder2k5 válasza Soma01 (#1178) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen csinálja a méréseket is, és mindez OpenWrt-n fut!

(#1180) Soma01 válasza Intruder2k5 (#1179) üzenetére


Soma01
veterán

Tehát a mérőszoftveres fw Openwrt alatt fut és ez van kiegészítve pár funkcióval? Pl. mivel? Torrent, ftp, dlna, samba, usb csatolás?

[ Szerkesztve ]

(#1181) Intruder2k5 válasza Soma01 (#1180) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az eredeti SamKnows fw is OpenWrt!

Ezt nem tudom megmondani, mert sosem próbáltam ezt az fw-t, nekem az eredetivel megy, de ha nincs benne, akkor tehetsz rá magadnak bármit!

[ Szerkesztve ]

(#1182) poffsoft válasza poffsoft (#1170) üzenetére


poffsoft
addikt

Srácok!
A system led vajon miért villog folyamatosan?
Honnan lehetne kicsalogatni belőle, mi a baja?
Eddig legalábbis a rendszer beindulása után folyamatosan világított...
:F

[ Szerkesztve ]

(#1183) pazo77


pazo77
tag

Csatlakoztam én is ! Jó router .
Köszi SamKnows ! Kiváló az alternatív szoftver is :DDD :D :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#1184) molnarpeter válasza Intruder2k5 (#1165) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A bejegyzést nem vállalnám inkább, kicsit furcsán hatna, hogy megkapom az eszközt, és egyből módosítom, egy készítőtől összefoglalva hitelesebb lenne. Bár úgy is vehetjük, hogy a bonyolultság elriasztja, aki nem ért hozzá, és akkor kevesebbet kell hibakeresni :D

(#1185) MageRG


MageRG
addikt

Sziasztok!

Egy elég fura kérdésem lenne:
Vissza lehet tenni valahogy az eredeti SamKnows firmware-t a routerre?
Van mentésem az instrukciók alapján, ugye ez önmagában nem elég.
Ha jól tudom egyfajta openwrt-t használ eredetileg. Szóval van rá lehetőség visszatenni?
Itt találtam valamit, de ezek teljes forrás repók, nem sima image-ek.
Most egyébként gyártói firmware van rajta.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#1186) Intruder2k5 válasza MageRG (#1185) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Simán vissza lehet tenni, az itt többször is linkelt közkézen forgó rar file-ban benne van! Ha jól rémlik data.hu-s letöltés!

(#1187) Teko001 válasza MageRG (#1185) üzenetére


Teko001
őstag

Ezt töltsd le, és ebből a samknowsfactory.bin-t kell feltenned ugyanúgy, ahogy feltetted a mostanit.

(#1188) Intruder2k5 válasza Teko001 (#1187) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az nehéz lesz, ha jelenleg gyártói (azaz tp-link) fw van rajta! :)

(#1189) Teko001 válasza Intruder2k5 (#1188) üzenetére


Teko001
őstag

Ohh, az elkerülte a figyelmem. De akkor ott meg elég betallóznia, nem?

(#1190) Intruder2k5 válasza Teko001 (#1189) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, mintha bármilyen más fw-t tenne fel!

(#1191) XmoD


XmoD
aktív tag

YumeD kollega módosított fw-je rendesen küldi az adatokat ? :U

(#1192) Teko001 válasza XmoD (#1191) üzenetére


Teko001
őstag

Nálam 11 napja fut, és küld minden adatot gond nélkül, valós értékekkel

(#1193) XmoD válasza Teko001 (#1192) üzenetére


XmoD
aktív tag

Okés köszönöm szépen :R Akkor repül fel az az fw.

[ Szerkesztve ]

(#1194) poffsoft válasza poffsoft (#1182) üzenetére


poffsoft
addikt

Ezek szerint én vagyok a világon az egyetlen szerencsés, akinek ilyen feature-t ad hozzá az extroot?

[ Szerkesztve ]

(#1195) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Jön az uj Samknows router. 10.-én regelt baratnőm, Digi1000-rel gigabites belso haloval. Ugyanaznap jött a final step Ászf elfogadás, ma meg a tracking number. Tegnap este 7kor adták fel, ma reggel átvette a GLS Hungary... :))

Én meg leiratom magam, WDR3600 lassú...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1196) adamka16


adamka16
őstag

Én meg úgy néz ki némi füllentéssel fogok kapni egy másik whiteboxot tőlük. :) (3. wdr3600) :P

Hogy tudok rárakni valamilyen wrt vagy gyári fw-t soros kábel nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#1197) Teko001 válasza adamka16 (#1196) üzenetére


Teko001
őstag

Úgy, hogy visszaolvasol a témában egy kicsit :(((

(#1198) adamka16 válasza Teko001 (#1197) üzenetére


adamka16
őstag

Tftp+telnet + egy openwrt vagy gyári fw?

(#1199) szabifotos válasza adamka16 (#1196) üzenetére


szabifotos
senior tag

Nekem bezzeg nem akarnak küldeni mert "már küldtek egyet." Igaz, hogy az én címemre jött, de nem nekem hanem ismerősnek, csak én vettem át :)

(#1200) adamka16 válasza szabifotos (#1199) üzenetére


adamka16
őstag

Hát mint írtam füllentettem egy kicsit, és azért küldenek egy másikat cseredarabként

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.