Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#1300) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaaaa.... Addig nem is jutottam, csak a "nagy" számot és a grafikont néztem!

[ Szerkesztve ]

(#1302) MammoUTh


MammoUTh
csendes tag

Sziasztok!

Az felraktam az adwanced samknows fw-t én is.
mennyire normális hogy a WAN portom folyamat inaktiv (piros) és a MAC cime egy az egyben ugyanaz mint a LAN-os? a készülék hátoldalán a feltüntetett 1db MAC cim 2 számmíl kevesebb mint amiket nekem a GUIban a LuCi jelez..
Ötlet?
ja és a probléma hogy igy nem tudok kapcsoltódni dynamic ip-vel a kábelmodemhez, akkor sem ha a régi router mac-jét klónozom.. (vidanet)

"A növényeknek Brawndo kell! Elektorlit van benne!"

(#1303) Intruder2k5 válasza MammoUTh (#1302) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A beállításokat törölted? Ezt failsafe módban (is) több módon is megteheted, de LuCI-ban is van rá megoldás! Szerintem még mindig bridge módban van az eszköz...

(#1304) MammoUTh válasza Intruder2k5 (#1303) üzenetére


MammoUTh
csendes tag

Szia!

Köszönöm! Valószínűleg ez lesz a probléma, de nem birom átállítani sehogy sehogy :S
Resetet csináltam failsafe módból a "mtd -r erase rootfs_data" paranccsal, de nem oldotta meg a problémát :S

"A növényeknek Brawndo kell! Elektorlit van benne!"

(#1305) Intruder2k5 válasza MammoUTh (#1304) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kérdezz rá az OpenWrt topikban, én ezt annyira nem vágom, és ide se tartozik igazán, mert ez már csak OpenWrt beállítási kérdés, függetlenül a SamKnows scriptektől...

(#1306) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Ismét egy érdekes mérés:

23rd Dec, 2014 11:00 -0.15

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1307) donmackó válasza Gubek-Einste (#1306) üzenetére


donmackó
őstag

Nekem jelenleg:

Release the cable hounds!

(#1308) donmackó


donmackó
őstag

December 31.-el vége a projektnek? Facebook-on csak annyi van hogy január 5.-ig korlátozott support van.

Release the cable hounds!

(#1309) Mate válasza donmackó (#1308) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem hinném. Miért lenne vége?

(#1310) Intruder2k5 válasza donmackó (#1308) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom szabin van mindenki...

(#1311) donmackó válasza Mate (#1309) üzenetére


donmackó
őstag

Thank you for volunteering to participate in the SamKnows Broadband Performance Measurement Study, in association with the European Commission.

We now have all your relevant ISP details and you're just the kind of person we're looking for, and would like to welcome you to the SamKnows Broadband Community!

If you would like to confirm your participation in the study, please read and agree to the study's Terms & Conditions. Upon acceptance of these Terms & Conditions, we will dispatch a Whitebox in 10-14 days.
The latest European Commission report was released recently, to view this click here.

The next reporting period will be October 2014 with the study currently running until the end 2014. This may extend beyond this date. All those who join the project will be notified if this changes.

If you know anyone who would be interested in joining this study by volunteering to host a SamKnows Whitebox please ask them to apply here.

Thank you again for your support. If you would like to be kept informed of the latest SamKnows developments around the world you can find us on Facebook, Twitter or Google+.

If you have any questions, please don't hesitate to contact us at community@samknows.com.

Kind regards,
Sam

Csak a félkövér részből gondoltam. Annó ez volt a Samknows-os jelentkező mailben.

Release the cable hounds!

(#1312) Mate válasza donmackó (#1311) üzenetére


Mate
nagyúr

Minden hónapban elküldték, hogy következő hónapig tart a dolog ha jól emlékszem. Majd azt írták, hogy 2014 vége, majd legutóbbiba már semmit nem írtak.

(#1313) donmackó válasza Mate (#1312) üzenetére


donmackó
őstag

Akkor tudja a franc. Én már 2 hónapja nem kaptam havi jelentést sem (igen be van állítva hogy kapjak), pedig mér a cuccom, szoktam nézni a reporting.samknows.com + az androidos alkalmazással is. Hozzá teszem, hogy az eredeti firm van rajta nem a mókolt.

Release the cable hounds!

(#1314) Mate válasza donmackó (#1313) üzenetére


Mate
nagyúr

Én is 2 hónapja kaptam utoljára.

(#1315) donmackó válasza Mate (#1314) üzenetére


donmackó
őstag

Én a mai nappal kihúztam, majd írnak mailt ha vissza kellene dugni.

Release the cable hounds!

(#1316) Heller2 válasza donmackó (#1315) üzenetére


Heller2
aktív tag

Én is örülnék, ha már nem kellene tovább nyomni a dolgot. Tavaly novemberben lejárt a két év és még mindig online a kütyü...azóta többször is tolták az időpontot. ;)

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#1317) Teko001


Teko001
őstag

Megjött a decemberi report card.

(#1318) Treck válasza Teko001 (#1317) üzenetére


Treck
aktív tag

Nekem is.

http://google.treck.hu

(#1319) poffsoft válasza Treck (#1318) üzenetére


poffsoft
addikt

szintén.

[ Szerkesztve ]

(#1320) gyulus08


gyulus08
aktív tag

Sziasztok!

Anno 2012. februárja körül kezdtem a méréseket, még az első típusú Whitebox-al. Idén októberre kikönyörögtem egy WDR-3600-as egységet, viszont elkezdett sercegni a tápja sajnos.
Szerintetek van értelme, hogy írjak nekik, hátha küldenek újat, vagy úgyis elhajtanak a francba? :)

(#1321) gyulus08 válasza gyulus08 (#1320) üzenetére


gyulus08
aktív tag

Közben rájöttem, hogy téves riasztás. A hosszabbítóm a kapcsolójánál kontaktos.

[ Szerkesztve ]

(#1322) Mate válasza donmackó (#1315) üzenetére


Mate
nagyúr

Írtak, hogy dugd vissza?

(#1323) donmackó válasza Mate (#1322) üzenetére


donmackó
őstag

Még idáig nem. Habár már a tavaly novemberi reportcard-ot sem kaptam meg, és azóta sem jött 1 sem
(pedig be van állítva). A facebook oldaluk szerint megy még a projekt. Ha nem írnak február elejéig (amikor van a reportcard küldés időszaka), akkor tolok rá egy openwrt-t (jó lesz wifi ap-nak).

Release the cable hounds!

(#1324) Mate válasza YumeD (#739) üzenetére


Mate
nagyúr

Már nem érhetőek el a firmware-ek. Ha gyári tp-linkest akarom feltolni, melyik verzió kell?

(#1325) Intruder2k5 válasza Mate (#1324) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

http://intruder2k5.besaba.com/samknows.whitebox.zip

gargoyle-factory.bin - Gargoyle 1.6.2 stabil fw
modified-samknows-factory.bin - YumeD féle módosított SamKnows fw
samknows-factory.bin - eredeti SamKnows fw
tp-link-factory.bin - gyári fw

A későbbi félreértések elkerülése végett, minden firmware ami a csomagban van, TP-LINK WDR3600 routerhez való, más WhiteBox-ra senki se erőltesse fel!

(#1326) Mate válasza Intruder2k5 (#1325) üzenetére


Mate
nagyúr

:R

(#1327) MammoUTh válasza Mate (#1326) üzenetére


MammoUTh
csendes tag

tudna valaki abban segíteni, hogy régebbi (1043ND) wájtbokszot hogy lehetne használatra bírni a YumeD féle WDR3600 fw-hez hasonlóan? szóval hogy mit-hogy kellene konfigurálni, illetve milyen csomagokat kellene telepíteni?

[ Szerkesztve ]

"A növényeknek Brawndo kell! Elektorlit van benne!"

(#1328) Teko001


Teko001
őstag

Van olyan, aki a UPC 500-as, vagy a Digi gigabites netén méricskél vele? Milyen értékeket mér? Kiméri?

(#1329) Intruder2k5 válasza Teko001 (#1328) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész biztos, hogy nem méri ki, ez 100%! Szerintem már az 500-at se... Bár engem személy szerint nem érintett, de ha visszaolvasgatsz láthatod, hogy a UPC 240-el is gondok voltak úgy cirka fél éve, aztán nem tudom mi lett a végső mért érték, de, hogy az 1000Mbps nem megy, az tuti biztos! Ha jól rémlik, de ez tényleg csak rémlik valahonnan, mintha 3xxMbps-től lett volna szó plafon gyanánt, talán vargalex mérte ki...

(#1330) Intruder2k5 válasza MammoUTh (#1327) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez sajnos nem ilyen egyszerű, szerintem telepíthető csomag formában ezek a scriptek sehol sem érhetők el nyilvánosan, tehát vagy magadnak kell fordítani az fw-t, vagy pedig utólag kell belebuherálni egy OpenWrt-be a scripteket, a megfelelő időzítésekkel, stb... De ez nem annyi, hogy opkg install samknows! :)

[ Szerkesztve ]

(#1331) wwenigma válasza Teko001 (#1328) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Gigabit.

A valaha mért legtöbb az 405Mbps volt.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1332) Teko001 válasza wwenigma (#1331) üzenetére


Teko001
őstag

Köszi :)

(#1333) Mate


Mate
nagyúr

Ti kaptatok levelet?

Én 2 vagy 3 hónapja nem kaptam.

(#1334) Teko001 válasza Mate (#1333) üzenetére


Teko001
őstag

Ebben a hónapban még nem. Előzőkben igen.

[ Szerkesztve ]

(#1335) adamka16


adamka16
őstag

én meg kihúztam már 1 hete, de nem jeleztek, hogy gond van. szerintem kb vége a bulinak már lassan.

(#1336) Mate válasza adamka16 (#1335) üzenetére


Mate
nagyúr

Én előzőleg és ha jól rémlik azelőtt se kaptam. Itt írta valaki, hogy lehúzza, mert már nem küldenek neki. 1 hónapja én is így tettem és nem foglalkoznak vele. Jan. 8-a óta nem mér az egyik eszköz, szerintem lassan lehúzom a másikat is.

(#1337) donmackó válasza Mate (#1336) üzenetére


donmackó
őstag

Nekem lett kihúzva január 1.-je 00:00 óta. 2014 októberi volt az utolsó rep. cardom, utána már nem jött. Én meg év elején kihúztam. A reportos oldalra azóta is be tudok lépni, de mérés az nincs rajta. ;]

Release the cable hounds!

(#1338) eszakas válasza Mate (#1333) üzenetére


eszakas
senior tag

Sziasztok.

Én sem kaptam. Január végén én is kihúztam.
Már csak azt kell kitalálnom mi legyen a rúterből :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1339) adamka16 válasza eszakas (#1338) üzenetére


adamka16
őstag

Torrent kliens, ftp szerver, webszerver, stb.stb.stb. :)

(#1340) eszakas válasza adamka16 (#1339) üzenetére


eszakas
senior tag

Jól hangzik, csak én nem tudom megcsinálni :(

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1341) Mate válasza eszakas (#1340) üzenetére


Mate
nagyúr

Átalakítod routernek (WDR-3600) és használod amire akarod. Topicjában kapsz segítséget is hozzá. Mondjuk még várj vele szerintem. Majd kiderül, hogy miért nem küldenek reportot, szólnak vagy sem.

(#1342) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem januárban is 6.-án jött, szóval még semmi sincs veszve...

[ Szerkesztve ]

(#1343) fil válasza Mate (#1333) üzenetére


fil
őstag

Én kaptam jan. 6.-án.

"The panel is ongoing with no fixed end date. All those who join the project will be notified if this changes.

We would also like to take this opportunity to thank you for your continuing participation. Without volunteers such as yourself the collection and analysis of this invaluable data would not be possible, and your contribution to the study is greatly appreciated."

(#1344) Mate


Mate
nagyúr

Akkor nem tudom mi van. Nekem legutóbbi amit megtaláltam októberi. Talán novemberben még jött, bár azt most nem találtam meg. Azóta viszont 3 kimaradt.

(#1345) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megjött a January 2015 report card...

Project Update

We are working on finalising our 3rd report with the European Commission, after which we plan to continue to collect data for country specific and special interest reports.

We thank the current volunteers for their commitment to the project and will be recruiting more volunteers in the Springtime to help us with this invaluable ongoing work to improve broadband performance in Europe.

[ Szerkesztve ]

(#1346) Heller2 válasza Intruder2k5 (#1345) üzenetére


Heller2
aktív tag

Toborozzunk önkénteseket a tavaszi mérési időszakra? Hát ennek soha nem lesz vége? :D

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#1347) Intruder2k5 válasza Heller2 (#1346) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy néz ki... Én már hónapok óta jelentkeztem édesanyám címével is, oda is letennék egy whitebox-ot, de eddig semmi reakció nem volt rá, majd talán most kapunk oda is! :)

(#1348) M3kk válasza 8zabi (#1122) üzenetére


M3kk
őstag

Hali, van nekem egy ilyenem:

A te csomagodat hogy tudom ra telepiteni? Koszontem.

[ Szerkesztve ]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1349) eszakas válasza Mate (#1341) üzenetére


eszakas
senior tag

Háát nekem ilyen van WR1043ND v1.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1350) MammoUTh válasza eszakas (#1349) üzenetére


MammoUTh
csendes tag

Nekem is, már kb 3 éve, és azóta is folyamatosan jönnek a reportok minden hónapban :)
Meg szoktam nézegetni a mobilapp-ban ill a reporting weboldalon az eredményeket. Mindenképpen érdekes statisztika, főleg annak tükrében mikor kivetítem rá a szolgáltató és csomagváltások időpontjait.
Azóta is a SN fw van rajta érintetlenül, csak miután itt ráakadtam a moddolt SN fw-re szeretném azt is "felnyitni" de tetszik a monitoring, ugyhogy azt megtartanám :))

[ Szerkesztve ]

"A növényeknek Brawndo kell! Elektorlit van benne!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.