Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) eszakas válasza vargalex (#1395) üzenetére


eszakas
senior tag

Két éve nem volt szó semmilyen hosszabbításról. A két év letelt ha valami nem tetszik vigyék a rúterukat.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1402) poli27 válasza Intruder2k5 (#1400) üzenetére


poli27
veterán

/etc/samknows/firmwareversion itt legyen egy 2 es a fileban?

Most néztem 2 napja nem csinál grafikont valamiért....

[ Szerkesztve ]

(#1403) 8zabi válasza poli27 (#1402) üzenetére


8zabi
őstag

egészen pontosan hex-ben 32 0A a tartalma a frissített verziónak

[tölthető itt]

[ Szerkesztve ]

(#1404) poli27


poli27
veterán

Már nem érdekel, visszatettem a gyárit, azt lesz ami lesz nem mérek tovább :D

(#1405) Intruder2k5 válasza poli27 (#1404) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na erre kíváncsi leszek, mikor kezdenek el zaklatni, hogy nem mennek az adatok...

(#1406) poli27 válasza Intruder2k5 (#1405) üzenetére


poli27
veterán

majd azt mondom elromlott :D

(#1407) vargalex válasza 8zabi (#1403) üzenetére


vargalex
félisten

Azaz éppen egy

echo 2 > /etc/samknows/firmwareversion

kell hozzá, mert a 0a a soremelés.

Alex

(#1408) Intruder2k5 válasza poli27 (#1406) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor küldenek másikat...

(#1409) Sanyaman válasza poli27 (#1404) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Hogy ment vissza a gyári? (WDR-3600). Jeleztem nekik hét végén hogy kiszállok a programból és hova adjam le a routert (2 év mérés megvolt). Visszaírtak hogy köszönik, tudomásul vették, a routert pedig sajnos csak Angliában tudják visszaszállítani, csináljak vele amit akarok (dispose safe an responsible manner) Mivel kidobni nem szeretném, próbáltam újraflashelni, de akármelyik leírást próbálom hibával elszáll az elején.

(#1410) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Az Open-WRT-s Whiteboxon azt vettem észre, hogy elment a Wifi, meg nem tudok belépni a menüjébe. Mondnom sebaj, akkor újraflashelem. A FW fel is ment, de amikor újraindítottam a routert, és be akartam írni a következő parancsot: ./domainregpatch.sh, akkor egyszer csak megszakadt a telnet kapcsolat és azóta nem tudok hozzá kapcsolódni.
AZtán most olvasom a topikban, hogy mókoltak ezek valamit a gyári FW-ben. Most akkor hogyan tudom meg, hogy elrontottam a routert, vagy rendesen működik tovább Whiteboxként? Várjam meg a következő mérést?

(#1411) M3kk válasza szente (#1410) üzenetére


M3kk
őstag

Elinditod safemodeban, es feltelnetezel, ott irja, hogy milyen fw van rajta :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1412) szente válasza M3kk (#1411) üzenetére


szente
addikt

Nem tudtam telnettel elèrni, a putty connection timed outot ír.

(#1413) M3kk válasza szente (#1412) üzenetére


M3kk
őstag

Manualisan adtal 192.168.1.2 -t a gepednek?

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1414) szente válasza M3kk (#1413) üzenetére


szente
addikt

Ja mindent normálisan beállítottam. Fel is ment az Open-WRT, csak amikor még egyszer vissza léptem telnettel, akkor megszakadt a kapcsolat és utána már nem is tudtam elérni.

Szerk.: Mondjuk mérni mér, mert most 14:00-kor is mért egyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#1415) poffsoft válasza Intruder2k5 (#1405) üzenetére


poffsoft
addikt

Én ma kaptama levelet, hogy 02.19-én már nem adott.
/mondjuk nem én piszkáltam/
Ügyesen beírtam a firmware verziót, de reboot után átállt az újra.
Most várhatok az új módosított verziójára... mert hiányzik az 5ghz wifi...
:B

[ Szerkesztve ]

(#1416) poffsoft


poffsoft
addikt

Na, ma újabb levél:

Thank you for contacting SamKnows about your SamKnows Whitebox.

Having checked our system, your SamKnows Whitebox is still not reporting.

If you are currently connected and your see the far right LED on the SamKnows Whitebox flashing this would indicate an issue with installation. Can you confirm your set up is:

Modem > Router > Whitebox > Wired devices

The Whitebox needs to be connected after the router. Some users plug the Whitebox between modem and router which is known to cause problems because the Whitebox needs to obtain an IP address via DHCP from the home router.

Lehet, hogy én emléxem rosszul, de eddig pont az volt a kérés, hogy közvetlen a modemre kapcsoljam, és a home routert a LAN portra.
Ez meg egészen mást mond (plusz az install instructions fixed.pdf továbbra is azt a felállást mutatja...)

[ Szerkesztve ]

(#1417) Mate válasza poffsoft (#1416) üzenetére


Mate
nagyúr

Eddig is így kellet használni.

(#1418) poffsoft válasza Mate (#1417) üzenetére


poffsoft
addikt

melyik így?

Jelzem, visszaállt a poli27 fw. Nem csináltam semmit, csak egy sima reboot volt (ha már végigcsináltam a kért lépéseket :) ).

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1419) Intruder2k5 válasza poffsoft (#1418) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Modem > Router > Whitebox > Wired devices

(#1420) poffsoft válasza Intruder2k5 (#1419) üzenetére


poffsoft
addikt

[link]
[link]

hátőőőő, ezek a linkek voltak a levélben mellékelve....

ugye a modem egyben routol is /legalábbis a példáikban nem láttam "egyportos" modemet/, szóval nálam a home router sajna a következő routert jelenti, nem az "adsl router"-t...
ráadásul mivel nem bridge, még a dhcp is engedélyezve van/volt rajta, tudtommal amúgy ez az alapbeállítása, szóval teljesen el vagyok tévedve...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1421) Mate válasza poffsoft (#1420) üzenetére


Mate
nagyúr

A papíron is ez van. Router-whitebox-eszközök. Az, hogy előtte modem-router vagy szolgáltatói hgw, esetleg pppoe kapcsolat van lényegtelen. Routerbe megy a net, arra a whitebox és arról minden más.

[ Szerkesztve ]

(#1422) Intruder2k5 válasza poffsoft (#1420) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha pontosak akarunk lenni, a modem nem route-ol, csak modulál, és demodulál, innen a neve is! Ezen általában egy LAN port van, ha ADSL modem akkor egy telefoncsatlakozóval, ha pedig kábelmodem, akkor egy koax csatlakozóval egyetemben! Ez után külön routert szokás használni.

Van olyan modem is, ami egybe van építve egy routerrel, ezt hívják HGW-nek, vagyis Home Gateway-nek, ezen már többnyire 4 LAN port van, mint a SOHO routereken általában!

A Whitebox bekötése minden esetben ezek után következik...

[ Szerkesztve ]

(#1423) poffsoft válasza Intruder2k5 (#1422) üzenetére


poffsoft
addikt

Bocs, nem kötekedni akarok, félreértés ne essék, de néztétek mi van a linkeken?
én egy deka routert nem látok sem a videón, sem a pdf-ben.

Most, hogy kitanítottál, pontosan egy hgw-t látok, amire megy a wb, arra meg az eszközök.
Ez van a filmen meg a doksiban.
Ehhez képest új fogalmakkal ismerkedem éppen, úgymint modem, router, home router, etc..
Bocs, hogy ez nekem még most sem nyilvánvaló, de én valami zavart érzek az erőmben...

/Az már csak :) , hogy a hálózati dugóaljba (konnektor) nem kell a tápot bedugni, és megy a wb/

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1424) Intruder2k5 válasza poffsoft (#1423) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig ott van az...

(#1425) Mate válasza poffsoft (#1423) üzenetére


Mate
nagyúr

Pofon egyszerű, de leírom még egyszer. Tök mindegy, hogy honnan de utp kábelen a net megérkezik a routerbe. Erre a routerre rárakod a whiteboxot és arra a többi kábeles cuccodat. Kész.

Sam nem fogja felrajzolni a modemet, mivel lényegtelen az ő szempontjából.

Ő netkapcsolatot ír. Ez után világosan feltüntetett egy routert. Még alá is írta, hogy ADSL or cable router.

Most akkor mi a gond?

"/Az már csak :) , hogy a hálózati dugóaljba (konnektor) nem kell a tápot bedugni, és megy a wb/"

Azért a konnektor használatát már csak nem fogják bemutatni....

[ Szerkesztve ]

(#1426) Intruder2k5 válasza poli27 (#1406) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, nem jött "figyelmeztetés" azóta, hogy nem mennek az adatok?

(#1427) poli27 válasza Intruder2k5 (#1426) üzenetére


poli27
veterán

De 1x jött, kiváncsi leszek mikor jön megint!

(#1428) Intruder2k5 válasza poli27 (#1427) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na ja!

Tényleg, erről jut eszembe, volt már itt valaki, aki kihúzta előzetes megbeszélés nélkül? Mennyi ideig irkáltak, mikor adták fel?

(#1429) donmackó válasza Intruder2k5 (#1428) üzenetére


donmackó
őstag

Én januárban húztam ki, és nem kaptam felszólítást egyszer sem. Igaz hogy 2014 szeptember óta reportcardom sincs. Megjegyzem mindig is eredeti firm volt rajta. Január óta várja a sorsát, de még nem írtak.

Release the cable hounds!

(#1430) Mate válasza Intruder2k5 (#1428) üzenetére


Mate
nagyúr

Nálam ügye 2 van. Egyiknél semmi levél, nem foglalkoznak vele. Másiknál pár nap múlva jött a levél, de nem foglalkoztam vele. Azóta semmi.

(#1431) Intruder2k5 válasza donmackó (#1429) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm a válaszod neked is, de ez így mégis kicsit más, hiszen valami okból már korábban kivettek a rendszerből, így logikus is, hogy nem kapsz semmi felszólítást! Olyan valaki lenne érdekes, akinél még aktívan ment a kütyü...

Persze félreértés ne essék, semmi ilyen szándékom nincsen, csak elkapott a kíváncsiság, hogy vajon meddig ütik a vasat, ha valaki olajra lép a boxukkal :)

mate3553, akkor Te is lelőtted, ahogy mondtad is? Mér még valaki itt? :)

[ Szerkesztve ]

(#1432) Mate válasza Intruder2k5 (#1431) üzenetére


Mate
nagyúr

Lelőttem, mert hónapok óta nem küldtek emailt reportcard-al, illetve amúgy is külön ágon volt bekötve, mert másképp lassú volt a böngészés. A mérések pedig fals mérések voltak mindig is. Még céges, 30-as netet is össze-vissza mérte ki. Értelme 0.

(#1433) donmackó válasza Intruder2k5 (#1431) üzenetére


donmackó
őstag

Mondjuk attól függetlenül hogy reportcardom nem volt, attól még mért a kütyü még decemberben is. Emlékszem még valakinek meg is osztottam valamelyik diagramot. Szerintem csak szimplán akkor foglalkoznak vele ha sok lesz az egyidejű lelépők száma. Hisz a fácsebukon is volt már akinek azt javasolták hogy húzza ki az eszközt (olvassátok el az oldalbejegyzéseknél Ricardo Gusso jegyzetét mondjuk ő portugál, de konkrétan neki írták).

Release the cable hounds!

(#1434) Intruder2k5 válasza donmackó (#1433) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja értelek, akkor ugyanúgy volt mint mate3553 esetében, neki is csak a report maradt el.

(#1435) donmackó válasza Intruder2k5 (#1434) üzenetére


donmackó
őstag

:K És amikor írtam nekik mailt, nem válaszoltak rá, mint ahogy arra sem hogy meddig tart a projekt. Mert European comission már kiadta a 2014 Q4-es adatokat. Már nem emlékszem hol olvastam, de abból adták ki múltkor az index.hu-n is az EU-s internetes viszonyokat. Véleményem szerint a projektnek sosem lesz vége mert ebből gyűjtik az adatokat.

Release the cable hounds!

(#1436) Mate válasza donmackó (#1433) üzenetére


Mate
nagyúr

Szerintem nekem küldted el az adatokat :)

Én csak azért nem küldök levelet arról, hogy kiszálltam, mert kínszenvedés volt velük eddig minden beszélgetés. Minden levélre más ember válaszolt, aki cseszett elolvasni az előző leveleket és csak az adott levél alapján válaszolt. Így végén már le kellet írnom minden előzményt és nagy nehezen volt 1 ügyintéző aki megértette, hogy mit akarok.

(#1437) poffsoft válasza Intruder2k5 (#1428) üzenetére


poffsoft
addikt

nekem 2x írtak a frissülés után, 3 nap volt a kettő közt.
De én leveleztem velük, másnapra mindig jött a válasz, ugyanattól az emberkétől.

[ Szerkesztve ]

(#1438) Intruder2k5 válasza poffsoft (#1437) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor nekem is szerencsém volt kontakt téren velük, mert két ügyben volt összesen 5 levél, az egyikben 1, a másikban 4 válasszal, és minden levelet 1 embertől kaptam, és elég gyorsan is reagáltak.

(#1439) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Itt is frissült az eszköz, nade nem mér. Modemre volt csatlakoztatva közvetlenül eddig is, működött szépen, de most nem reportol (kaptam mailt, hogy elmaradtak a jelentések).

[ Szerkesztve ]

(#1440) Intruder2k5 válasza molnarpeter (#1439) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Látszólag működik? Power LED, WiFi LED-ek, WAN LED világít, villog?

Esetleg próbáld meg áram alatt ~10mp-ig reset-elni, bár nem tudom, hogy a funkció engedélyezve van-e a SamKnows buildben.

[ Szerkesztve ]

(#1441) molnarpeter válasza Intruder2k5 (#1440) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Működik, eddig is simán PPPoE kapcsolatként ment gépről, csak a reportolás maradt abba.

(#1442) vargalex válasza molnarpeter (#1441) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ne a modemre csatlakoztasd, mert a Samknows box tem tud PPPoE-n csatlakozni!

Alex

(#1443) molnarpeter válasza vargalex (#1442) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ez tiszta, csak azt furcsállom, hogy eddig működött (nem láttam át miként csatlakozott, de reportolt), most pedig nem :F Esetleg a moddolt FW segítene ezen, vagy abból még nincs olyan, ami védi magát a frissítés ellen?

(#1444) poffsoft


poffsoft
addikt

skacok, csak nálam nem érhető el a samknows oldala?

A https://eudashboard.samknows.com/reportcards csak töltődik, csak töltődik...
A https://eudashboard.samknows.com/ meg csak egy nagy fehér semmi...

[ Szerkesztve ]

(#1445) Teko001 válasza poffsoft (#1444) üzenetére


Teko001
őstag

Nagyon lassan, de betöltődik

(#1446) donmackó válasza poffsoft (#1444) üzenetére


donmackó
őstag

Itt nézd ez mindig elérhető és gyors -> https://reporting.samknows.com

Release the cable hounds!

(#1447) poffsoft válasza donmackó (#1446) üzenetére


poffsoft
addikt

átdob a https://eudashboard.samknows.com/ nagyfehérsemmi oldalra....
eszerint ez csak nekem jár....

ie alatt http500

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1448) Gubek-Einste válasza poffsoft (#1447) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam bejön rendesen az oldal és be is tudok jelentkezni és meg is tudok nézni a dolgokat. A https://eudashboard.samknows.com/auth/login oldalról is be tudok jelentkezni.

Más
Kicsit változtak a dolgok, eddig közvetlenül a bejelentkezés után semmilyen statisztikát nem mutatott, most már egyszerre mutatja az elmúlt 2 nap le és feltöltési sebességeit és az UDP Latency és Packet Loss értékeket.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1449) cigam


cigam
félisten

Napokon belül szolgáltatót váltok. Ezt hogyan kell ledokumentálni feléjük?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1450) Mate válasza cigam (#1449) üzenetére


Mate
nagyúr

Emailen megírod, hogy mire váltasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.