Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Mate


Mate
nagyúr

Van valaki 240-es (esetleg 120-as) upc-s netel?

(#802) donmackó válasza Mate (#801) üzenetére


donmackó
őstag

:K Én 120/10-el vagyok.

Release the cable hounds!

(#803) Mate válasza donmackó (#802) üzenetére


Mate
nagyúr

PM-ben át tudnád küldeni az elmúlt két nap méréseit? Fel/le sebesség, DNS mérések, weblap betöltődés stb. Szóval minden kellene :)

Előre is köszi :)

(#804) donmackó válasza Mate (#803) üzenetére


donmackó
őstag

Ment pü.

Release the cable hounds!

(#805) Mate


Mate
nagyúr

DNS response time gondolom annál jobb, minél alacsonyabb. Hatással van a weblapok megnyitásának sebességére?

Igazából ugyan ez a kérdés vonaktozik az RTP jitter up/down-re és UDP-s mérésekre is. Melyik mit takar?

[ Szerkesztve ]

(#806) donmackó


donmackó
őstag

Meddig fog tartani a mérés? Szeptember vagy október?

Release the cable hounds!

(#807) Tido válasza donmackó (#806) üzenetére


Tido
aktív tag

"Azt írják, hogy a következő jelentés van októberben, és a felmérés az év végéig folyik, úgyhogy kérlek tartsátok az eszközt bedugva/online.
"The next reporting period will be October 2014 with the study currently running until the end of 2014, so please keep your device connected"
csak hogy ne legyen félreértelmezés.
Mondjuk YumeD megoldása engem is érdekelne, mert jó lenne a szülőknél is az N-es wifi előnyeit élvezni"

734es hozzászólásom, csak fogalmam nincs, hogy kéne belinkelni :)

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#808) cigam válasza Tido (#807) üzenetére


cigam
félisten

Jobklikk a hozzászólás sorszámán, aztán copy link ;)
#734

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#809) Intruder2k5 válasza Mate (#805) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, az alacsonyabb a jobb! Hatással van, de nem igazán érezhető, mivel emberi érzékszervekkel, ha mondjuk van 50ms eltérés!

RTP Jitter eredmények leginkább a VoIP szolgáltatások működését befolyásolják!

(#810) Tido válasza cigam (#808) üzenetére


Tido
aktív tag

Köszi!
Ma is tanultam valamit :)

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#811) Mate válasza Intruder2k5 (#809) üzenetére


Mate
nagyúr

Időnként iszonyat lassan töltődnek be az oldalak. Van, amikor pl. videót meg se lehet nézni, annyira lassú. Viszont speedtest szerint megvan a sebesség. Google DNS-t használok.

Direkt azért kértem fórumtárstól eredményeket, hogy össze tudjam vetni adott időben nála mit mért.

DNS Response Times:

Nála: 20-25 között
Nálam: 40-208 között

RTP Jitter UP

Nála: 1,7-3 között többnyire.
Nálam 4-11 között. Jó párszor 35, akár 55.

UDP Latency

Nála: 10-11 között többnyire
Nálam: 15-25 között, néha 41-53 között.

Viszont Website Load Times mérések teljesen jók.

Sebesség mérés annyira nem izgat, bár ott is elég nagy eltérések vannak. Egyik órában még 10.76-ot mér, utánna meg 246-ot.

(#812) poli27 válasza Mate (#811) üzenetére


poli27
veterán

Ilyen nekem is szokott lenni, és nem jöttem még rá mi okozza, szintén 240 es net, és google dns!

(#813) Mate válasza poli27 (#812) üzenetére


Mate
nagyúr

3 különböző modemmel is csinálta, jelszintek rendben. Nem jövök rá mi az oka, de baromi idegesítő. Olyan érzésem van, mintha 3 megás ADSL netem lenne.

(#814) poli27 válasza Mate (#813) üzenetére


poli27
veterán

nekem is teker teker nem tölti be az oldalt azt egyszercsak megjön, ha sebességet mérek az jó, csak az oldallehívás szarakodik valamiért...

(#815) Mate válasza poli27 (#814) üzenetére


Mate
nagyúr

Érdekes a dolog. Akkor vagy nem egyedi dologról van szó, vagy kicsi a világ és pont mind a kettőnknek rossz.
Budapest? Milyen modem.
Bedobom majd upc topicba, hogy kiderüljön hány embert érint a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#816) poli27 válasza Mate (#815) üzenetére


poli27
veterán

Isaszeg epc3208 :)

(#817) Mate válasza poli27 (#816) üzenetére


Mate
nagyúr

0 egyezés :D

(#818) cigam válasza Mate (#817) üzenetére


cigam
félisten

Már hogy lenne 0. Ott van pl. a Google DNS!
(No meg az is lehet hogy ugyanazon botnet tagjai vagytok ;] )

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#819) Mate válasza cigam (#818) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen, amit korábban meg is beszéltünk.

Most azt írta, hogy : Isaszeg epc3208
Én meg Bp és Ubee modem. Szóval 2-ből semmi.

(#820) poli27 válasza Mate (#813) üzenetére


poli27
veterán

(#821) Mate válasza poli27 (#820) üzenetére


Mate
nagyúr

Érdekes a dolog.

(#822) Mate


Mate
nagyúr

Kaptam tőlük levelet, amibe megint jelentkezhetnék a tanulmányra. Erről tud valaki valami infót?

(#823) adamka16 válasza Mate (#822) üzenetére


adamka16
őstag

Én is kaptam, mivel 2 email címemet is aktiváltam. Érdemes ilyen kor más telepítési címet megadni vagy nem fog kiütközni náluk, hogy két eszköz azonos telepítési címre van bejelentve?

(#824) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, gyors kerdes, mennyi is az az ido, miutan vissza szabad tennem a gyari FW-t a tiplink routerre? Nem emlekszem, hogy 1 vagy 2 ev az aktivalas utan..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#825) Mate válasza adamka16 (#823) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem igazán értem a dolgot. Volt egy link, ami ki volt töltve. Elküldtem.

Lehet októberben lejár a cucc, a régi whitebox saját tulajdon és aki tovább akar méricskélni annak megint küldenek?

(#826) adamka16 válasza Balinov (#824) üzenetére


adamka16
őstag

Elvileg év vége de ha ez változik akkor küldik, hogy meddig. De épp arra gondoltam, hogy bejelentem, hogy szétégett és hogy kidobtam a szemétbe. Csak nem mondják, hogy postázzam vissza...

(#827) Intruder2k5 válasza Mate (#825) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én még nem kaptam ilyen levelet, de én ezt kétlem, szerintem ezzel szeretnék tovább futtatni!

(#828) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most nézte kollégám, Ő kapott! Viszont Ő a mostani körben nincs benne, májusban jelentkezett!

(#829) Balinov válasza adamka16 (#826) üzenetére


Balinov
félisten

szoval akkor elso uzembehelyezestol 1 ev? most neztem a visszaigazolo emailt, tavaly szeptember masodik feleben inditottak a szallitast

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#830) Intruder2k5 válasza Balinov (#829) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! A most futó projektnek valamikor októberre írták a végét, de említették a levélben, hogy lehet tovább fog húzódni kicsit! Nincs semmi egy év...

(#831) Mate válasza Intruder2k5 (#830) üzenetére


Mate
nagyúr

A mostani levélben ha jól rémlik 2014 végét írták.

(#832) Balinov válasza Intruder2k5 (#830) üzenetére


Balinov
félisten

okes, akkor en ertettem felre, koszi a felvilagositast, hagyom akkor egyenlore beken a cuccot

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#833) adamka16 válasza Balinov (#832) üzenetére


adamka16
őstag

A következő reportot októberben küldik, de a projekt december végéig megy, vagy tovább... majd szólnak! de tuti megy majd tovább...

(#834) poli27


poli27
veterán

UPC 240 es net nem rossz sztem ugye? Ezt méri folyamatosan!

(#835) Mate


Mate
nagyúr

The next reporting month will be October 2014 so please keep your device connected. The project contract will run until the end of November 2014 however this may extend beyond this date.

(#836) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

De nagyon sz@r ez az új megoldás, hogy a grafikonok nem a nulla és a mért maximum, hanem csak a mért minimum és a mért maximum értékek közt készülnek! Amikor rápillantok, hirtelen azt hiszem mindig, hogy volt netszakadás, kimaradás, mert legalulra megy a vonal, aztán utána veszem észre, hogy csak 58 és 62Mbps közti ingadozásról van szó!

[ Szerkesztve ]

(#837) Mate válasza Intruder2k5 (#836) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem, 240-es nettel jobban tetszik az új megoldás.

(#838) adamka16


adamka16
őstag

Úgy néz ki jön a második whitebox-om :) Ma kaptam emailt a csomag feladásáról :P

(#839) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ma kaptam mailt, hogy úton van a cucc. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#840) adamka16 válasza Zirowe (#839) üzenetére


adamka16
őstag

első vagy második?

(#841) Intruder2k5 válasza adamka16 (#840) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel első hsz-e a topikban, így gyanítom, hogy az első!

Kollégám is ma kapott tracking numbert, Ő májusban regelt, amikor én kaptam a boxot!

(#842) Zirowe válasza adamka16 (#840) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Első.
Első meghívót 2013. szeptemberében kaptam, de akkor figyelmen kívül hagytam, ezt a mostanit meg szeptember 2-án.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#843) adamka16 válasza Intruder2k5 (#841) üzenetére


adamka16
őstag

Bocs, hogy nem kerestem rá, hogy írt-e már korábban a topikba...

(#844) Intruder2k5 válasza adamka16 (#843) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hello, hello, ez csak egy tény megállapítás volt, no offense! Különben is írtam, hogy "gyanítom", mert hát attól, hogy nem írt a topikba, még lehet neki wb! Nyilván nem csak ennyien használjuk, akik írkálunk ide!

[ Szerkesztve ]

(#845) Mate válasza Intruder2k5 (#841) üzenetére


Mate
nagyúr

Én tavaly szeptemberben és még előtte fél-1 évvel regisztráltam náluk.

Tavasszal küldték is a kütyüt. Most küldtek megint levelet, hogy részt akarok venni vagy sem. Napokban terveztem írni nekik, hogy már rég részt veszek, ez meghosszabbításra vonatkozik vagy korábbi, dupla jelentkezésre.

Erre tegnap jött a levél, hogy úton a csomag.

Úgyhogy még mindig nem világos, hogy miért küldik.

[ Szerkesztve ]

(#846) Intruder2k5 válasza Mate (#845) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én most nem kaptam meghívást, pedig van még körülbelül ugyanennyi idős jelentkezésem, másik email címről is náluk!

(#847) Mate válasza Intruder2k5 (#846) üzenetére


Mate
nagyúr

Furcsa a rendszerük. Én 1 emailcímmel jelentkeztem 2x. Gondoltam időszakos jelentkezések. Elsőre nem sikerült, regisztráltam másodszor is. Egy szót sem szóltak. Aztán tavasszal egyből elfogadták mind a két jelentkezést, amiből az egyik egyből ki is zárt a rendszer.

Ezért furcsa, hogy most küldenek egyet. Nem igazán értem, hogy minek. Elvileg egyik jelentkezés aktív, másikat meg lezárták.

Mindegy, kijön és felrakom a polcra. Ha szólnak, hogy mérjek, akkor meg odaadom sógoromnak. Idehaza többet már nem tudok beüzemelni, max. ha lenne digi net, de az meg fene tudja, hogy mikor lesz.

(#848) Gubek-Einste válasza Mate (#847) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én is kétszer jelentkeztem és tavaly októberben meg is kaptam a két eszközt egyszerre, a másodikat töröltetnem kellett, e-mail-en intéztem, a eszköz maradt -> OpenWRT telepítésre vár.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#849) adamka16 válasza Gubek-Einste (#848) üzenetére


adamka16
őstag

Én mondjuk másik emaillel jelentkeztem, de most oké mindegyik elvileg.
Igaz bnőm címét írtam be telepítés címeként... :)
1043ND, meg 2 db n600... szép kis torony lesz :)

(#850) Teko001


Teko001
őstag

Ha bárkinek hasonló gondja lenne: A mobilalkalmazás maximum 29 karakterből álló jelszót támogat, más kikötés nincs viszont

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.