Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) wwenigma válasza Balinov (#999) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

HÁHÁHÁH. :D

Na szoval remelem felém is ilyen kedvesek lesznek. ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1002) Balinov válasza Mate (#1000) üzenetére


Balinov
félisten

barcsak minden gondom igy oldoldna meg magatol.

Amugy lusta voltam elovlasni az EULA-t, de a szovegben sehol nem irnak arrol, a regi boxxal mit kezdjek.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1003) Heller2 válasza Balinov (#1002) üzenetére


Heller2
aktív tag

Azt szokták írni, hogy a veszélyes hulladékokra vonatkozó szabályok betartást szem előtt tartva dobd ki.
Te esetedben ez firmware cserét jelent... ;)

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#1004) Mate válasza Balinov (#1002) üzenetére


Mate
nagyúr

Megtarthatod. Legalábbis nekem nem mondták, hogy küldjem vissza, vagy dobjam ki. Rábízták a dolgot :D

(#1005) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Nos, végül én is rászántam magam és jelentkeztem a programra. Már az eszköz is megérkezett (természetesen TL-WDR3600), de csak tegnap jutottam el odáig, hogy beüzemeljem. De rövid idő alatt ki is szedtem a hálózatból, mert egy problémába futottam, de nem volt időm foglalkozni vele.

A probléma:

van a hálózatban egy LG 37LH3000 típusú TV-m, amin LGMOD van, így képes egy USB-Ethernet adapteren keresztül Samba/NFS megosztást mountolni, illetve DNLA szerverről lejátszani. Nálam konkrétan egy Linksys USB200M teljesít szolgálatot.
Szóval, beüzemeltem az eszközt a leírásnak megfelelően (azaz minden vezetékes eszközt azon keresztül csatlakoztattam - ez egy Home server (miniPC), a TV, Playstation2, és egy Raspberry Pi). A TV a szerver NFS megosztását látta, a könyvtárakban tudtam tallózni, de egyetlen filmet sem tudtam elindítani. Vagyis nagyon sokáig próbálkozott, aztán egyszer csak kilépett. Visszakötve mindent a routeremre (D-Link DIR-825) minden rendben volt.
Azért a hétvégén megpróbálom debug-olni a dolgot. Én arra gondolok, hogy valamiért a whitebox-ra a TV csak 10 Mbps-el csatlakozik és esetleg ez már kevés a lejátszáshoz. Bár, kicsi xvid-ek sem mentek, illetve egyébként is valahol 3 MB/s körül vége van a TV CPU-jának.

Azt még nem néztem, hogy PC-ről mountolva az NFS-t mi történik. Tehát, hogy a protokollal van gondja az eszköznek, vagy a fent említett kapcsolati sebesség a baj.

Tehát hétvégén mindenképpen megnézem és beszámolok róla, hátha mást is érinteni fog a dolog. Vagy soros portos móka lesz, vagy failsafe-ban megváltoztatom a root jelszavát. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1006) Intruder2k5 válasza vargalex (#1005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha már hekkelsz, akkor próbáld meg esetleg a fentebb linkelt fw-vel!

http://itcafe.hu/tema/samknows/hsz_986-986.html

Mondjuk ezzel még debugolva nem lesz, az tény, legfeljebb megoldva!

(#1007) vargalex válasza Intruder2k5 (#1006) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Majd csinálok sajátot. :) A forrást már régen néztem, úgyhogy nem gond. Sőt, akár a D-Link-re is felrakhatom a scripteket és a binárisokat. Legfeljebb klónozom a TL-WDR3600 MAC címét. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1008) Intruder2k5 válasza vargalex (#1007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, nem is emiatt aggódtam, csak írtad az időhiányt, ezért javasoltam a kész fw-t! :)

(#1009) Gubek-Einste válasza vargalex (#1005) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

USB-Ethernet adapter nem lehet a hiba forrása? Én személy szerint nem szeretem az ilyen eszközöket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1010) vargalex válasza Gubek-Einste (#1009) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ahogy írtam, a DIR-825-be csatlakoztatva ugyan azzal a kábellel hibátlan.Természetesen azon is OpenWrt van. Én sem szeretem ezeket az eszközöket, de ennél a TV-nél nincs más lehetőség. Csak egy USB port van rajta, ami ráadásul gyárilag csak "service only". Én a raspberry-t használom lejátszásra (mondjuk azon tegnap nem is néztem az NFS-t), de a feleségem és a gyerekek a TV-t jobban szeretik, mert egyszerűbb kezelni nekik.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1011) vargalex válasza Intruder2k5 (#1008) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Igen, időhiány az van, de ezt megoldanám. :)

Alex

(#1012) wwenigma válasza Mate (#998) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerinted mit jelent? :)

The best device that we have which you currently have, can only measures speeds of up to 540 Mbps.

I can withdraw you if required?

Kikuldik ha akarom vagy kivesznek a programbol ha akarom?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1013) Mate válasza wwenigma (#1012) üzenetére


Mate
nagyúr

Szerintem cserére gondolnak, de franc tudja :D

(#1014) Teko001 válasza wwenigma (#1012) üzenetére


Teko001
őstag

Szerintem meg kivesznek a programból

(#1015) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Németországban jár már a cucc - a GLS-nél lehet követni miután átadják nekik.

(#1016) szente válasza molnarpeter (#1015) üzenetére


szente
addikt

Nekwm már több,mint 4 napja ott dekkol.

(#1017) Intruder2k5 válasza szente (#1016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az enyém meg el sem indult! :)

(#1018) molnarpeter válasza szente (#1016) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A Royal Mail trackere csak addig működik, utána a GLS-nél nézhető, hol tart :)

[ Szerkesztve ]

(#1019) szente válasza molnarpeter (#1018) üzenetére


szente
addikt

Tudom,a GLS-nèl nèzem. Annyit ír,hogy 2-án reggel megèrkezett a HUB-ba.

(#1020) Teko001 válasza szente (#1019) üzenetére


Teko001
őstag

Nálam is az volt, de tegnap megérkezett az országba, ma pedig már a kocsin van kiszálításra

[ Szerkesztve ]

(#1021) szente válasza Teko001 (#1020) üzenetére


szente
addikt

Ugyan ez nekem is! :)

(#1022) szente válasza szente (#1021) üzenetére


szente
addikt

Megjött 3600-as V1.5.
Ezt akkor meg tudom csinálni Open-WRT-vel,hogy routerkènt is működjön,de mèrni is tudjon?
Ha igen akkor tudna valaki adni egy linket,hogy hogyan? :R

(#1023) poli27 válasza szente (#1022) üzenetére


poli27
veterán

olvass vissza kicsit :P

(#1024) szente válasza poli27 (#1023) üzenetére


szente
addikt

Akkor ezt felrakom simán,mint ha frissítenèm a router FW-t?[link] Valami extra beállítás kell a Samknowshoz?
Most csakbmobilról tudok netezni,szóval nem tudtam bele nèzni a zipbe ès elnèzèst ha egyèrtelmű dolgot kèrdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#1025) poli27 válasza szente (#1024) üzenetére


poli27
veterán

Hát nem tudod úgy felrakni webes felületen mint szokás, ugyanis a samknowsnak nincs ilyen :D

(#1026) Balinov válasza poli27 (#1025) üzenetére


Balinov
félisten

letoltottem a zip-et, 3db bin fajllaal.

Van valami how to hogy hogy kell feltelepiteni, meg hogy melyik kell, ha a router funkcio mellett a samknows csomagot is szeretnem parhuzamosan futtatni? :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1027) Mate válasza szente (#1024) üzenetére


Mate
nagyúr

Keress rá YumeD többi hsz-ére. Leírja részletesen mit és hogyan. Telnettel lehet felpakolni.

(#1026) Balinov:

public a módosított ami router+mérő. A másik kettő meg adja magát.

[ Szerkesztve ]

(#1028) gyuszaa válasza molnarpeter (#1015) üzenetére


gyuszaa
őstag

Három napja én is ezt lesem.
Miután átadták a gls-nek, másnapra már Németországban volt (másodikán), és tegnap 5 órákkor érkezett az alsónémedi depóba, mai nap meg már át is vettem.

(#1029) poffsoft válasza gyuszaa (#1028) üzenetére


poffsoft
addikt

szintén, most üzemeltem be éppen.
tl WR3600 v1.5, és szép fekete whitebox :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#1030) szente


szente
addikt

Na sikerült feltennem az Open-Wrt-t a routerre. :DD
Arról hol tudok meggyőződni, hogy jelent rendesen így is a Samknows-nak?

(#1031) Mate válasza szente (#1030) üzenetére


Mate
nagyúr

Belépsz és megnézed :D

(#1032) szente válasza Mate (#1031) üzenetére


szente
addikt

Nem küldtek még User/Pass-t, de kicsesztem velük mert kértem a nem létező jelszómra egy jelszó visszaállítást. A felhasználónévre meg gondoltam az email címemem lesz a nyerő. :D
Egy két adatot már levett 9-kor, de még a nagy része üres a táblázatoknak.

Amúgy mi alapján lőnek be, hogy én vagyok az, amikor FW csere miatt elvileg eltűnt minden a routerről?

[ Szerkesztve ]

(#1033) Mate válasza szente (#1032) üzenetére


Mate
nagyúr

Én is úgy csináltam :) Először meg Mac cím a jelszó azt hiszem.

Ma reggel lett beüzemelve?

(#1034) szente válasza Mate (#1033) üzenetére


szente
addikt

Igen, tegnap este későn értem haza munkából, akkor már nem volt energiám neki állni.
A router resettel voltak egy kis problémák, azt hittem, hogy csak simán a reset gombot kell hosszan nyomni. :)
Végre megszabadultam ingyen a UPC routerétől.

(#1035) Mate válasza szente (#1034) üzenetére


Mate
nagyúr

Akkor egyelőre jónak tűnik a dolog. Holnap ilyenkor nézz rá, hogy rendszeresen mért vagy sem.

"Végre megszabadultam ingyen a UPC routerétől." Az nem router, az routernek látszó tárgy :D

(#1036) Teko001 válasza szente (#1032) üzenetére


Teko001
őstag

Hardware azonosító (mac cím)

(#1037) szente


szente
addikt

Na már el is sz@rtam rajta az Open-WRT-t. :DDD :W

[ Szerkesztve ]

(#1038) Intruder2k5 válasza szente (#1037) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez pontosan mit takar?

(#1039) szente válasza Intruder2k5 (#1038) üzenetére


szente
addikt

Csinálni akartam egy kis helyet a telepítőcsomagoknak, gondoltam a luci-i18n-english nem kell, mert úgy is magyarul használom. Hát kellett, többet nem töltődött be a webes felület. :N
Mindegy, újra húztam az egészet.
Egyébként azzal küzdök, hogy a TV-m lássa a gépemen lévő filmeket/zenéket. Felraktam az UPNP csomagot, be is kapcsoltam, de valamiért nem működik, nem látja a TV a gépet. Akartam Sambát felrakni, ahhoz kellett volna a hely. Kicsit magas nekem egyenlőre ez az Open-WRT.

(#1040) Intruder2k5 válasza szente (#1039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát törölni egyébként sem tudsz OpenWrt alatt (gyanítom legalábbis nem JFFS2-es fw-ről van szó), így a törlésnek látszó művelet után a szabad hely csak még tovább fogy a filerendszerben, mivel a rendszer ilyen esetben a kérdéses file-t megjelöli töröltként, ezáltal használni nem tudod tovább, de az erről szóló bejegyzés további helyet foglal le!

Ha csomagokat szeretnél telepíteni, akkor extroot lesz a Te barátod, de szerintem magához az OpenWrt-hez itt kaphatsz segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1041) szente válasza Intruder2k5 (#1040) üzenetére


szente
addikt

ha jól látom az extroot segítségével tudok felcsatolni külső meghajtókat. Ez nekem nem fontos, nem akarok DLNA szervert csinálni a routerből, nekem csak annyi elég, ha átengedi a kapcsolatot a Serviio és a TV között gondolom ehhez nem kell olyan nagy csomagokat telepíteni, hogy ne férne rá a routerra. A Samba-s megoldást csak azért kezdtem el, mert ha esetleg másként nem menne.
Köszi az átirányítást, megkérdeztem tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#1042) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Holnap itt is lesz a csomag, hozza a szintet a brit posta.

(#1043) poffsoft válasza szente (#1030) üzenetére


poffsoft
addikt

a public1.bin akkor openwrt, nem dd-wrt?

[ Szerkesztve ]

(#1044) Intruder2k5 válasza poffsoft (#1043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

SamKnows-os DD-WRT nincs!

(#1045) vargalex válasza szente (#1041) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

LAN forgalmat elvileg nem szabályoz, így alapban látnia kell egymást az eszközöknek.

Alex

(#1046) poffsoft válasza Intruder2k5 (#1044) üzenetére


poffsoft
addikt

Ez megnyugtató.
Ez okozta a zavart az éterben...

[ Szerkesztve ]

(#1047) Balinov válasza poffsoft (#1046) üzenetére


Balinov
félisten

botsaska :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1048) szente válasza vargalex (#1045) üzenetére


szente
addikt

Szia!

Az Open-WRT-s topikban már írták,de valamièrt mèg se megy. Ez azóta van,mióta ezt használom.

(#1049) vargalex válasza szente (#1048) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Mi a network config-od?

Alex

(#1050) szente válasza vargalex (#1049) üzenetére


szente
addikt

Az lehet, hogy a FileZilla Server kavart be? Mert leszedtem a FIleZillát, meg újratelepítettem a Serviio-t és most jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.