Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) eszakas válasza Intruder2k5 (#1550) üzenetére


eszakas
senior tag

Mindenre ezt irja : Request timed out."

A rúteren lévő diagnosztika szerint is ugyan ez a válasz ha kiveszem a WB-t a akkor is ugyan ez. Másik gépről is ugyan ez a helyzet, viszont az ip: diagnosztikai oldalak látnak engem :(

29/29-et ír ki 4ms pingel.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1552) Intruder2k5 válasza eszakas (#1551) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most ezt mire írtad a végén? IP címre van válasz?

(#1553) donmackó válasza Intruder2k5 (#1552) üzenetére


donmackó
őstag

Szerintem arra hogy ő nem tud pingelni, viszont az ip cím kiírós oldalak meg kiírják az ip-jét. Magyarán látják. Gondolom én.

Release the cable hounds!

(#1554) eszakas válasza donmackó (#1553) üzenetére


eszakas
senior tag

Igen így van engem látnak én nem tudok pingelni semmit :(

itt ezek az eredmények :)

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1555) donmackó válasza Intruder2k5 (#1552) üzenetére


donmackó
őstag

És ha nyom egy traceroute-ot a samknows szerver felé, az nem adja neki ki hogy hol tűnik el a csomag?

Release the cable hounds!

(#1556) Intruder2k5 válasza donmackó (#1555) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg lehet próbálni, vesztenivaló nincsen.

eszakas, egyébként ez milyen netszolgáltató?

(#1557) eszakas válasza donmackó (#1555) üzenetére


eszakas
senior tag

Nem a ruter diagnosztikában is van tracer opció a célt ip-t mindig felismeri de onnan minden elveszlik.

[link]

91.135.126.254 ez után tűnik el

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1558) eszakas válasza eszakas (#1557) üzenetére


eszakas
senior tag

Ez valami alapértelmezett átjáró nálam.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1559) Intruder2k5 válasza eszakas (#1558) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom a netes IP ellenőrző oldalak is ezt látják, vagyis NAT-olt hálón vagy.

(#1560) eszakas válasza Intruder2k5 (#1559) üzenetére


eszakas
senior tag

Az én ip-met látják, saját publikus ip-je van mindenkinek, de mindig ugyan az kerül kiosztásra, MAC címhez van rendelve. Az IP címem nem ez.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1561) Intruder2k5 válasza eszakas (#1560) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az is valami. :)

Egyébként milyen routered van? Saját cucc, vagy szolgáltató adta?

(#1562) Grawens válasza eszakas (#1557) üzenetére


Grawens
senior tag

A szolgáltatód nem egyszerű eset, több mint valószínű, hogy ők szarnak bele a palacsintába.

ASZF 3.1. :
"A szolgáltatás fizikai szállítórétegét tekintve szórt spektrumú mikrohullámú rádiós (DSSS) átvitel, UTP-, FTP-, valamint optikai hálózat épületek között. Az előfizető csatlakoztatása PCI-busos, vagy USB csatlakozó felületű ethernet hálózati kártyán, routeren, vagy optikai hálózati kártyán keresztül történik.
A felhasználók azonosítását MAC-címek és PPP-protokoll segítségével végzi a rendszer. Az épületeken belüli felhasználó anonimitást ethernet-portkapcsolókkal biztosítja a rendszer."
:U

(#1563) Intruder2k5 válasza Grawens (#1562) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De, hogy még a switch-et is lefordítják magyarra...

(#1564) eszakas válasza Intruder2k5 (#1561) üzenetére


eszakas
senior tag

Bocsi bealudtam mert reggel meló :)

Rúter az saját TL-WDR3600 de az előző TL-WR1043ND v1 is ilyen volt akkor azt hittem azzal van gond. Valamikor 2014. november környékétől ilyen. Mondjuk másban nem nagyon zavar be. A BF4-nél nincs még pingem, de az zavaró mert néhol kitesznek a szerverről érte.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1565) Intruder2k5 válasza eszakas (#1564) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor sajnos tényleg ennyi, más választásod nem nagyon van, mint megvárni a szolgáltató válaszát.

(#1566) Dayco


Dayco
tag

Sziasztok!
Meguntam hogy egy éve kb. már csak az áramomat eszi a samknows cucc, úgyhogy a mai nappal ünnepélyesen lehúztam a világhálóról.
Mivel amúgy is éppen kéne egy router, ezért szeretnék rátenni egy tök gyári tp-link firmware-t. A wdr-3600-ról van szó. Keresgéltem a fórumon, ezt a leírást találtam, ez helyes, így menni fog a frissítés?
Köszönöm a válaszotokat! :B

(Aztán majd ha pampognak akkor megírom nekik hogy elromlott...)

(#1567) eszakas válasza Dayco (#1566) üzenetére


eszakas
senior tag

Szia.

Másikat fognak küldeni ha elromlott.
A másik kérdésben pedig itt kérj segítséget.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1568) Dayco válasza eszakas (#1567) üzenetére


Dayco
tag

Tudom, semmi gond ha küldenek egy újat, akkor majd használom azt tovább.
A tp-linkes topicban meg nem foglalkoznak azzal, ha valakinél samknows-os alap szoftver van fent, itt pedig már többször volt róla szó...

(#1569) Intruder2k5 válasza Dayco (#1568) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért ne foglalkoznának vele? OpenWrt van rajta, és kész.

(#1570) poffsoft válasza Dayco (#1568) üzenetére


poffsoft
addikt

De az eredeti kérdésre válaszolva: igen, menni fog.
Csak megfelelő firmet süss rá!

[ Szerkesztve ]

(#1571) Dayco válasza poffsoft (#1570) üzenetére


Dayco
tag

És melyik lenne a megfelelő?

(#1572) Dayco válasza poffsoft (#1570) üzenetére


Dayco
tag

Elindul failsafe módban a router, a power led folyamatosan + a csillag gyorsan villog. 192.168.1.2 fix IP-t adtam neki.
Elindítottam a fileszervert, betöltöm a fw-t, böngészőben be is jön a http://192.168.1.2/wdr3600.bin letöltése.
Ezt a firmware-t töltöttem le hozzá: [link] (TP-Link stripped firmware)
Elindítom a KiTTY-t, telnet a 192.168.1.1-re, bejön a Samknows felület.
Beírom:
cd /tmp
wget http://192.168.1.2/wdr3600.bin
de ekkor nem tud csatlakozni, timed out. Mit rontok el?

(#1573) poffsoft válasza Dayco (#1572) üzenetére


poffsoft
addikt

a géped (fileserver) ip-jéről kell wget, nem a router sajátjàról.
esetleg tűzfal?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1574) Intruder2k5 válasza poffsoft (#1573) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A router sajátja failsafe módban mindig 192.168.1.1

Dayco, szinte biztos, hogy szoftveres tűzfal blokkolja a bejövő kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#1575) poli27 válasza Dayco (#1572) üzenetére


poli27
veterán

Nem megy a file szerver.... vagy csak nem tud csatlakozni

[ Szerkesztve ]

(#1576) eszakas válasza Dayco (#1572) üzenetére


eszakas
senior tag

Rendszergazdagént indíts mindent.
Nekem a Windows tűzfal fogta, ki kellett kapcsolni.

Nekem TP1043ND- ez alapján sikerült beállítani, nálad nem látom ezeket a parancsokat. /vagy nem kell/?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#1577) Intruder2k5 válasza eszakas (#1576) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ennek működnie kell!

OpenWrt firmware csere failsafe módban

(#1578) Dayco válasza Intruder2k5 (#1574) üzenetére


Dayco
tag

Így van, tényleg az ESET Smart Security volt a ludas! Kikapcsoltam és egyből működött minden!!
Sikerült, tökéletes lett minden! Toltam rá még egy frissítést a TP-Link honlapjáról is (azt már a gyári felületről) :) Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(éés most hogy kész lett, máris lettek sokkal szebb (szájbarágós) leírások is... :D)

[ Szerkesztve ]

(#1579) Intruder2k5 válasza Dayco (#1578) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a leírás épp csak egy hetes, most lett lehetőségem jobban megcsinálni,

(#1580) poffsoft válasza Intruder2k5 (#1574) üzenetére


poffsoft
addikt

tökjó tudni.
és olvastad, mit írt a kérdésében? ;)

[ Szerkesztve ]

(#1581) Intruder2k5 válasza poffsoft (#1580) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mire gondolsz?

(#1582) poffsoft válasza Intruder2k5 (#1581) üzenetére


poffsoft
addikt

...1.2 fix ip-t adtam neki.
persze utána már látszik, hogy nem a routernek. :B

[ Szerkesztve ]

(#1583) cigam


cigam
félisten

NMHH is elkészítette maga fekete dobozát:
"Ha valaki a mérések alapján azt tapasztalja, hogy a le- és feltöltési sebesség elmarad a szolgáltatók által hirdetett maximális értékektől, öt mérés után igényelhet egy mérődobozt az NMHH-tól. A mérődoboz teljesen automatikusan méri a kapcsolat sebességét olyan időpontokban, amikor a helyi hálózaton nincs olyan egyéb forgalom, ami a mérési eredményeket torzíthatná.

Ez már olyan adatnak számít, ami akár egy esetleges hatósági vizsgálat indításához is felhasználható."

Bövebb infó: szelessav.net

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1584) Mate válasza cigam (#1583) üzenetére


Mate
nagyúr

Kép alapján ez is tp-link. Nem csodálkoznék, ha eu-s pénzből menne ez is és SK-hoz is befutnának az adatok.

(#1585) Gubek-Einste válasza Mate (#1584) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én már igényeltem egyet, majd kiderül, hogy mi is lesz ha kapok egyet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1586) poli27 válasza Mate (#1584) üzenetére


poli27
veterán

[link]
ha a digit 82mbit nek méri akkor valszeg 100 as eszköz a mérődoboz nem? :D

[ Szerkesztve ]

(#1587) Gubek-Einste válasza poli27 (#1586) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagy az is lehet, hogy még kevés az adat és emiatt ilyen alacsony az eredmény. Az sem elképzelhetetlen, hogy ment a mérés alatt más hálózati terhelés is ami visszavett az eredményből. Akkor fog kiderül, hogy milyen eszközt is adnak ha majd valakinek a kezében lesz egy és beszámol róla.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1588) Teko001 válasza Gubek-Einste (#1587) üzenetére


Teko001
őstag

A leírásban írnak a mérőkódról, szerintem megcsinálták a saját SK verziójukat, vagy azt dolgozták át, de magyar parancsok vannak, stb...

(#1589) szabifotos


szabifotos
senior tag

Ha jól veszem ki, ők nem adnak neked X idő után ingyé dobozt. Ami ezért egész sokunkat csábított SN-ékhoz. "A mérődobozok az NMHH tulajdonában lévő eszközök, melyek az igénylő otthonában vagy más általa meghatározott helyen teljesítenek szolgálatot..."

Mivel magyar cég van emögött az egész mögött, valamiért egy ilyen magyar kezdeményezésbe rosszabb szájízzel vágnék bele mint anno a SamKnows-osba :D

(#1590) Gubek-Einste válasza szabifotos (#1589) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha sok lesz a szarakodás akkor vissza is mondom az egészet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1591) norti válasza szabifotos (#1589) üzenetére


norti
addikt

A másik: én inkább adom az adataimat egy európai/amerikai szervezetnek, mint a magyar államnak (minden paranoiát nélkülözve).

Amúgy meg ma pl. be sem tölt a sebességteszt modul egyik böngészőben sem :D

(#1592) Intruder2k5 válasza norti (#1591) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A sebességteszt nálam kifogástalanul működik ebben a pillanatban is, a többiben egyetértek, ezektől én sem fogok boxot rendelni. SamKnows-hoz beneveztem már több mail címmel is, miután valami ismeretlen oknál fogva kivettek a programból, de eddig sajnos nem kerestek egyik irányból sem.

(#1593) poffsoft válasza Intruder2k5 (#1592) üzenetére


poffsoft
addikt

na, felnéztem a dashboardra.
pont egy hónapig nem volt adatgyűjtésem, júl. 19-től aug 19-ig.
Nem is nyafogtak. A wb pedig üzemelt...

[ Szerkesztve ]

(#1594) Intruder2k5 válasza poffsoft (#1593) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem tudom meddig nem gyűlt az adat nálam, mert a box nekem is ment, de egyszer amikor be akartam lépni, csak egy üres fehér lap fogadott, és ezzel lett vége, többet már nem tudtam belépni. Ezután levelezgettem még párat, de sok választ nem kaptam a miértre, csak, hogy semmisítsem meg a boxot, és kész.

(#1595) poffsoft válasza Intruder2k5 (#1594) üzenetére


poffsoft
addikt

de azért remélem nem semmisítetted meg :D

Olyan nekem is volt - mint korábban beszéltem róla itt - hogy üres volt a dashboardom. :D
Most nem tudok nyilatkozni róla, mit mutatott a "szakadás" alatt, nem jártam ott :(

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1596) Intruder2k5 válasza poffsoft (#1595) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolhatod... :)

El lett adva, nekem nincs rá szükségem.

(#1597) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Sziasztok!

szelessav.net-el kapcsolatban keresek infókat, ide lyukadtam ki, remélem nem baj. :) Igényeltem az NMHH-tól mérődobozt, úgy tűnik, kapok egyet holnap, GLS hozza. Érdekelne viszont pár dolog: Itt van a szerződésminta :http://szelessav.net/szocikkfile.nof?fileid=64 Szerintetek mire számítsak? Vissza lehet mondani, ha pl. nekem nem tetszik a dolog? Mert azt látom, hogy ők bármikor megszüntethetik a szerződést, de vajon ha azt mondom, hogy használtam két hétig a kütyüt, és tovább már nem szeretném, hogy méricskéljen, akkor mi történik?

Ez a SamKnows jobbnak tűnik, nagyobb a felhasználóbázis. Lehet, hogy még holnap visszaküldöm a futárral ezt az NMHH-s cuccot, és regisztrálok inkább ide.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1598) Teko001 válasza csasaKKP (#1597) üzenetére


Teko001
őstag

A SamKnowsal szemben szerintem ők nem statisztikára akarnak rámenni, hanem a szolgáltatás/végpontok javítására, ami szerintem pozitívum. Szerintem a szerződés alapján te bármikor felmondhatod, ahogy lényegében ők is. Viszont ez alapján szerintem ha stabilan megvan neked mindig a maximális sebesség, és jó a hálózat, akkor inkább mond vissza, mert ez nem arról szól, mint a SamKnows.

[ Szerkesztve ]

(#1599) poli27 válasza csasaKKP (#1597) üzenetére


poli27
veterán

A Diginetnál is csak 100 as csomagok vannak felsorolva .... 100 as a doboz? :D

(#1600) csasaKKP válasza Teko001 (#1598) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Értem, köszönöm szépen a válaszod! :R A hálózat jó, nincs vele problémám.

Én emiatt regisztráltam az NMHH mérőboxára:
"Célunk a reprezentatív minta létrehozása
Az NMHH arra törekszik, hogy a kihelyezett hardveres mérőeszközök adataiból területi szempontból is reprezentatív, közcélú, anonimizált adatbázist hozzon létre Magyarország pontos szélessávtérképének megalkotásához.
Ezért előfordulhat, hogy az Ön igénylését azért vagyunk kénytelenek elutasítani, mert az Ön által megadott címen működő mérőeszköz adatai statisztikai szempontból torzítanák az adatbázis pontosságát.
Ezért ha elutasító levelet kap tőlünk, az alapvetően azért van, mert az igénylése nem felelt meg a fent leírt két, döntő fontosságú szempont valamelyikének."

Hát mondom mé' ne, bár akkor még nem olvastam el a mintaszerződést, így nem tudtam, hogy ennyire "kötött" a dolog. Meg valójában nem is igzán számítottam rá, hogy kapok mérőboxot.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.