Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) Dhampir válasza Sensut (#14400) üzenetére


Dhampir
félisten

:R

Ezek "feljavítások", grafikai szépítések, amelyek nem befolyásolják az alap küldiket?

(#14402) Balathruin válasza Dhampir (#14401) üzenetére


Balathruin
veterán

Csak hibákat javítanak és opcionális változtatásokat kínálnak. Grafikához sem nyúl, max olyan téren hogy pl. a SoC felülete 16:9 képarányon ne szétnyújtott valamikből álljon.

(#14403) Dhampir válasza Balathruin (#14402) üzenetére


Dhampir
félisten

Az jó dolog, ha a gyári patch-en felül még több hibát javítottak ki. :K

(#14404) Rony949 válasza Dhampir (#14399) üzenetére


Rony949
őstag

ZRP= Zone Reclamation Project
SRP= Sky Reclamation Project

A mod ugyanaz, csak a nevük más és értelemszerűen az egyik a SoC-hoz jó, a másik a CS-hez.

(#14405) Dhampir válasza Rony949 (#14404) üzenetére


Dhampir
félisten

Sensut már válaszolt rá, de köszönöm Neked is. :)

(#14406) shield válasza Sensut (#14400) üzenetére


shield
Topikgazda

Ez jó hír!
Nekem is van angol verzióm, de jobban szeretem orosz hanggal, ezért használtam inkább az orosz verziót.
De végül is bele dobhatom az orosz hangot.
Nekem nagyon bejött az őszi hangulat. Azt nem tudom van-e több verziója az AA2-nek, ami esetleg gubancot okozhat.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14407) Dhampir válasza Sensut (#14400) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem is van lemezes, angol nyelven. Viszont elég az utolsó patch-et feltenni rá, vagy nem?

(#14408) Sensut válasza Dhampir (#14407) üzenetére


Sensut
őstag

Hát ha az alapjáték kell, akkor azt a 6-os verzióig érdemes peccselni, de ott van pld. a Fotograf vagy a ST2 és még néhány mod, amik kimondottan csak 4-es verzióval működnek. Bár van visszapeccselő is a 4-es verzióra, én sorra szoktam felrakni a frissítéseket addig, amíg szükség. Mindössze 3 patch van.

(#14409) Dhampir válasza Sensut (#14408) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm! :R

(#14410) Laris


Laris
junior tag

Egyre több Stalker letöltőhelyek megnyitásakor, azt kapom, hogy a webhely blokkolva.Változhat ez még?

(#14411) shield válasza Laris (#14410) üzenetére


shield
Topikgazda

Igaz hogy mostanában nem töltögettem le, de én eddig nem találkoztam ilyennel.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14412) Laris válasza shield (#14411) üzenetére


Laris
junior tag

Meg van a hiba, egy számítógép védelem okozta.

(#14413) Cheesus


Cheesus
senior tag

Sziasztok :)

Véleményetek szerint mi az az egy SoC mod, amit vétek lenne kihagyni?
A minap láttam egy rövid videót a játékról, ami eszembe juttatta mekkora benyomást tett rám első látásra a játék, viszont nem szeretném újra az alap játékot elkezdeni :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#14414) Rony949 válasza Cheesus (#14413) üzenetére


Rony949
őstag

Az Autumn Aurora 2 eléggé jó kis mod. De a Lost Alpha-t sem szabad elfeledni ha kíváncsi vagy, mi volt a fejlesztők eredeti elképzelése.

(#14415) SaGa59 válasza Cheesus (#14413) üzenetére


SaGa59
őstag

A Secret Trails 2 és a F.O.T.O.G.R.A.F. Mindkettő szép nagy, (az első hosszabb, mint az alapjáték és jóval összetettebb), teljesen új történet, pályák, stb…

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#14416) Sensut válasza Rony949 (#14414) üzenetére


Sensut
őstag

Plusz a Return Of Scar és a Goldsphere (aka Golden Ball). Mindkettő teljesen új sztori mod és közük van a fent említett két csúcs mod készítőihez is. Magyarítás azonban egyikhez sincs, úgyhogy csak angolul elérhetőek az orosz mellett, a Goldsphere több más nyelven is.

[ Szerkesztve ]

(#14417) CJ4567


CJ4567
veterán

Üdv.
Újra kedvem lett Shadow of Chernobylozni, így fel is dobtam a játékra (Steames, 1.0006 verzió) az Autumn Aurora 2.1 modot. A játék elindulna, de az intrónál (-nointro parancssal is kidob) a játék azonnal kilép.

A log fájlban ez áll:

Starting RENDER device...
* GPU [vendor:1002]-[device:67EF]: Radeon(TM) RX 460 Graphics
* GPU driver: 24.20.12019.1010

FATAL ERROR

[error]Expression : The function called is not supported at this time
[error]Function : CHW::CreateDevice
[error]File : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\HW.cpp
[error]Line : 330
[error]Description : R

A gép: Pentium G4560, 8GB RAM, RX460 4GB, legfrisebb AMD driverekkel.

No Sana No Life

(#14418) Aarpok válasza CJ4567 (#14417) üzenetére


Aarpok
őstag

Szia!
Van a Bin mappában d3d9.dll fájl? Próbáld meg azt átnevezni/törölni és utána indítani ha így sem megy akkor passzolom. Régebben én a 2.0.1 v 4 -el játszottam annál ez volt a megoldás.

Аарпок

(#14419) CJ4567 válasza Aarpok (#14418) üzenetére


CJ4567
veterán

Szia!
Van, de törlés után se indul el. Megnéztem egy GOG-os verzióval, ugyan ez a hibaüzenet.

No Sana No Life

(#14420) Aarpok válasza CJ4567 (#14419) üzenetére


Aarpok
őstag

Aha értem akkor elfogyott a tudományom sajnos :O Readme nincs a módhoz? Abban nem írnak arról mit hogyan?
[link] Ez talán segíthet valamit.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#14421) CJ4567 válasza Aarpok (#14420) üzenetére


CJ4567
veterán

Van, de ilyen bugról nem írnak benne. El tudom képzelni, hogy a VGA driverrel van valami gond.

No Sana No Life

(#14422) Aarpok válasza CJ4567 (#14421) üzenetére


Aarpok
őstag

Az lehetséges. Most linkeltem egy videót amiben a srác azt mondja hogy a normál ikonjával nem indul csak az asztalra kitett másik ikonnal.

Аарпок

(#14423) Timstrike válasza Sensut (#14416) üzenetére


Timstrike
tag

Nekem nagyon tetszett a Goldsphere (aka Golden Ball). Igazi stalkeres feeling, eseménydús és érdekes küldetésekkel.Melegen ajánlom bárkinek aki szereti az olyan stalkeres módokat ahol van döntésed és van benne izgalom meg meglepetés. :K

(#14424) kekesi132


kekesi132
tag

Sziasztok!

A Fanatical akciójának hála sikerült beszereznem mindhárom S.T.A.L.K.E.R. epizódot, de felmerült bennem néhány kérdés, és remélem, hogy itt választ kaphatok ezekre. Első körben, az érdekelne, hogy melyik résszel érdemes kezdeni? Azt tudom, hogy a Clear Sky előzménye a Shadow of Chernobyl-nak, így logikus lenne azzal kezdeni, de olyat is hallottam, hogy jobb megjelenés szerint haladni. Ti (mint tapasztalt S.T.A.L.K.E.R. játékosok) mit javasolnátok?

Másodszor, pedig arra lennék kíváncsi, hogy érdemes e első nekifutásra is használni valamilyen mod-ot, vagy jobb lenne érintetlenül hagyni, az autentikus S.T.A.L.K.E.R. élményért cserébe?

(#14425) Timstrike válasza kekesi132 (#14424) üzenetére


Timstrike
tag

Első nekifútásra javaslom,hogy ne használj semmilyen módot,csak igy tudod majd értékelni igazán a játékot.
Ha majd belekóstoltál és megfogott a játék akkor majd találsz hozzá mindenféle módot amivel újrajátszhatod.
Érdemes a megjelenések szerint játszani de ha nem úgy gondolod akkor a Clear Sky-al kezd amihez még magyar szinkron is van nem csak teljes magyarítás,utánna meg Shadow of Chernobyl és végül a Call of Pripyat.

Üdv a Zónában Stalker! :C

(#14426) kekesi132 válasza Timstrike (#14425) üzenetére


kekesi132
tag

Köszönöm a segítséget. :) Évek óta érdekelt a S.T.A.L.K.E.R. széria, de mindig halogattam, most nem bírtam ellenállni a 8 eurós ajánlatnak, ennyiért best buy volt. Amint végére érek a Fallout 2-nek, bele is kezdek a Clear Sky-ba.

Egyébként nagyon sok bug van a játékban, vagy még elviselhető kategóriába tartozik?

(#14427) rétisün válasza kekesi132 (#14426) üzenetére


rétisün
veterán

Fallout 2 hatalmas kedvencem volt anno (Gamestar (vagy PC Guru?) teljes játék) és persze az 1 is, de mivel azt játszottam másodszorra, annyira 'nem ütött'. aztán megfertőzött a Zóna. lehet emiatt a Fallout 3 már nem fogott meg annyira, végig se játszottam :B

mostanában már alig játszom, de a S.t.a.l.k.e.r. játékok mindig is a legjobbak között lesznek nálam.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14428) Sensut válasza kekesi132 (#14426) üzenetére


Sensut
őstag

Mindenképpen a megjelenési sorrendben játszd, mivel a CS története is úgy van megírva, hogy akkor legyen a leghatásosabb, ha a SOC után játszod (magyar szinkront nem ajánlom a CS-hez, mert katasztrofális. Még az angol sem az igazi, az orosz a legjobb). Semmiféle moddal ne kezd az élményt, mert így nem csak a szűz sztorit kapod, de jó viszonyítási alapot is kapsz a későbbi modokhoz, illetve a játék hibáihoz is.

[ Szerkesztve ]

(#14429) Dhampir válasza kekesi132 (#14426) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerintem érdemes magyar szinkronnal is játszani a Clear Sky-t, nekem nagyon bejött. :D

(#14430) kekesi132


kekesi132
tag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat. :)

Akkor lehet, hogy mégis megjelenési sorrendben játszom végig a szériát. A szinkronnal kapcsolatban, az a helyzet áll fenn, hogy a Steam-es verzióban nincsen magyar hang, így szerintem marad az angol. Esetleg orosz nyelv, angol felirat kombó (a filmet is így pótoltam, a hétvégén).

Egyébként mennyire sztori központú a játék? Ahogy hallottam elég sok mellékküldetés van, melyeket gyakran meghatározott időn belül kell teljesíteni, ez akár jó is lehet, de kérdés, hogy mennyire változatosak a másodlagos tennivalók. Gondolom azért nem olyan, mint a Far Cry, vagy sok manapság divatos open world cím?

(#14431) Dhampir válasza kekesi132 (#14430) üzenetére


Dhampir
félisten

Például ezeket a játékokat fel lehet dobni időlimit kiiktatással, hálózsák moddal, stb. ☢

(#14432) Sensut válasza kekesi132 (#14430) üzenetére


Sensut
őstag

Nagyon is sztori centrikusak a részek és összefüggenek egy bizonyos ponton, de a játékok ennél sokkal bővebbek a mellékküldetéseken keresztül. Az időlimit itt pipepurc, nem okoz gondot és bőven lehet teljesíteni a feladatokat a határokon belül, kivéve talán a CS-ban, ahol annyira nem is fontosak az időlimites küldetések. Persze némi gyakorlat kell hozza és hogy azt megszerezd, ezért jó ha teljesen az alap játékokkal kezdesz, mert a modok csak nehezítenek vagy bonyolítanak a dolgokon. Még mindig azt ajánlom, hogy a tök üres játékokkal kezd, de hát ahány ház, annyi szokás. Happy stalking! :)

[ Szerkesztve ]

(#14433) Aarpok válasza Dhampir (#14429) üzenetére


Aarpok
őstag

1 - 2 szinkronhangot eltekintve elmegy kategória ;) Viszont a játék származását figyelembe véve szerintem is az orosz vagy az ukrán nyelv ami a legjobban passzol hozzá.

Аарпок

(#14434) Laris válasza Dhampir (#14429) üzenetére


Laris
junior tag

Szerintem a szinkron, csak úgy jó ha nem rontja le a zónára jellemző ( szerintem még nem találták ki azt a szót, ami a zónára illik ) hangulatot.Pl az elején a marcona stalker, kislányos hangja elég romboló.Én egyszer angol szinkronnal telepítettem fel egy módot, hát nekem nagyon nem nem jött be.De hát kinek a pap kinek a papné kinek a paplan.

(#14436) Dhampir válasza Aarpok (#14433) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem meg annyira tetszik az oroszos "ízes" tört magyar szó benne, hogy az összes játékot el tudnám vele játszani. :B

Asot a kereskedő az egyik hatalmas példa erre, mindmáig a legelső dobogós helyezett nálam.

Nem vagyunk egyformák nyilván, hogy kinek miként tetszik. Egyébiránt számomra is orosz nyelven a megnyerőbb, de a magyar variáns extrém esetnek számít a saját értékelésemben, ami néha vicces és olykor-olykor jól oldja a feszültséget.

(#14434) Laris

Angolul nekem is kevésbé tetszik, természetesen nem a nyelv volta miatt, hanem mert szintén nem érzem odaillőnek, ámde egy angol ajkú számára minden bizonnyal elfogadható lehet.

[ Szerkesztve ]

(#14437) Aarpok válasza Dhampir (#14436) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen az a rész szerintem is jól sikerült :K Bár én még oroszt tanultam annak idején az általánosban aztán a középben meg németet ami szerintem hiba volt jobb lett volna az oroszt továbbvinni mivel ott azért egy kicsi alap az embernek.Persze egy angolnak nyilván az angol jöhet szóba,míg orosznak az orosz,ukránnak meg a ukrán. ;) Nekünk nyilván a magyar,de talán azt az 1 - 2 bántó szinkront nem kellett volna erőltetni.

Аарпок

(#14438) Dhampir válasza Aarpok (#14437) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán megszoktam, bennem pont azzal kelt derűt és sajátos hangulatot. Nem baj, ha nem beszél benne minden szereplő vodkás, recsegős, dörmögős zsargonban. :)

Ilyenek is, mint a "Talán vége?" (vagy valami hasonló), minek következtében kicsit lenyugszunk, aztán utána megint rohamozik az ellenfél. :D

Ezenkívül, ha jól emlékszem vissza (nem biztos), a tört magyar szó mellett megmaradnak az eredeti orosz tábortűzi szövegek, csak a "fő emberek" szólnak édes anyanyelvünkön, akikkel fontos dolgunk akad.

(#14439) Aarpok válasza Dhampir (#14438) üzenetére


Aarpok
őstag

Így van jól emlékszel. :K

Аарпок

(#14440) Laris válasza SaGa59 (#14381) üzenetére


Laris
junior tag

Szia lenne egy olyan kérdésem, a text mappából magyarra fordított szövegben, az ékezetes betűket valami átírja ciril betűre. vagyis a játékban így jelenik meg. Notepadot használok ,mi lenne a megoldás.

(#14441) shield válasza Laris (#14440) üzenetére


shield
Topikgazda

Melyik játékról van szó?
Nem megfelelő a localization.ltx.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14442) Laris válasza shield (#14441) üzenetére


Laris
junior tag


Erről lenne szó. A localization.ltx beállításai jók, mert a text -ben nem írtam át az eng könyvtár nevét.Egyébként az angol szöveggel is probléma van, mert a karakterek nevei még orosz, de ez nem zavar.

(#14443) SaGa59 válasza Laris (#14442) üzenetére


SaGa59
őstag

Pedig biztosan azzal van a baj. Nem megfelelő a karakterkészlet.
Ez a sor kell bele:

font_prefix = _cent

Plusz az xml fájlok elején a kódlapnak kötelezően windows-1250-nek kell lennie. Az orosz fájlokban 1251 van beállítva.

A karakterek nevei nem feltétlenül a text könyvtárban vannak, ezek szerint azok a fájlok nem lettek lefordítva.
A gamedata\gameplay könyvtárban a character_desc nevű fájlokat kell ántézni.
Ráadásul, ha utólag, a játék inditása és az első menté után cseréled a fájlt, megmaradnak az eredetiek, azokat akiket és amiket már elhelyezett a pályákon, már nem olvassa újra és emiatt nem is módosítja.
A text könyvtár alatt csak a „véletlen generáláshoz” használt vezeték és keresztnevek vannak, az eleve nevesített NPC-k nevei a külön fájlokban.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#14444) Antonius1978 válasza Laris (#14440) üzenetére


Antonius1978
addikt

Szia, telepits Notepad++t, es nyitsd meg vele a szukseges allomanyokat, majd menj a Kodolas/Karakterkodolas/Kozep-europai menupontokig es valaszd a Windows-1250 kodolast, talan az segit.

Ha meg nem, akkor hozz letre te egy ures allomanyt, csinald meg az ures lapnak a kodolasat a fenti modon, majd a masik allomanybol masold at a szovegeket, es ugy mentsd el, csak kell az eredeti allomany neve.
Az eredetit valaszd kulon valahova es egyenesen a jatek konyvtaraba mentsd ezt az ujat, vagy forditva, hagyd az eredetit es mashova mentsd az ujat, de utanna a regirol akkor biztonsagi mentest kell csinalj igyis-ugyis...Vegulis mind az eredeti mind az uj legyen valahol meg elmentve 1-1 kulon konyvtarba, erre akartam kilyukadni.

(#14445) SaGa59


SaGa59
őstag

Előrendelhető a következő S.T.A.L.K.E.R. kötet.
Alekszej Kalugin - Ház a Mocsárban

A 21. század elején a csernobili atomerőmű romjai körül létrejött a titokzatos, természetellenes Zóna, és a könnyű pénzkereset megszámlálhatatlan rajongója ideözönlött abban a reményben, hogy ritka, hatalmas pénzeket érő relikviákat talál. Nagyon hamar világossá vált azonban számukra, hogy bentről nem mindenki képes visszatérni.

A Tüske névre hallgató stalkernek is megvoltak a saját elképzelései a meggazdagodásra. Nem akart áttörni a radioaktív területeken és a rejtélyes, kívánságokat teljesítő Monolitot övező halálos csapdákon, nem akart fosztogatókkal vagy kegyetlen mutánsokkal harcolni, egyszerűen csak ki akarta rabolni és meg akarta ölni a Mocsárban élő Doktort, aki önzetlenül kezelte a sebesült stalkereket. Tüske nem is sejtette, hogy emiatt nemcsak a stalker testvériségekkel, de az egész Zónával fog szembekerülni. Márpedig a Zóna ellen seki nem nyerhet…

Megjelenés augusztus vége.
Többek szerint eddig a legjobb S.T.A.L.K.E.R. regény, bár nem olyan akciódús, mint az eddigiek. Inkább elgondolkodtató, de ettől még izgalmas.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#14446) rétisün válasza SaGa59 (#14445) üzenetére


rétisün
veterán

:C

várós!!

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14447) Dhampir válasza SaGa59 (#14445) üzenetére


Dhampir
félisten

Nagyszerű, köszi a hírt! :C

(#14448) Laris válasza SaGa59 (#14443) üzenetére


Laris
junior tag

Szia. Utánna néztem, amiket leírtál, minden stimmel egy dolgot kivéve mégpedig az xml fájlok elején nekem 1252 van. Próbáltam átírni a Notepad karakterkódolójával,1250-re, adja is ezt a lehetőséget, de nem változtat rajta.( Közben persze volt egy újratelepítés is )

(#14449) SaGa59 válasza Laris (#14448) üzenetére


SaGa59
őstag

Mert valószínűleg át is kell kódolni ténylegesen és elmenteni 1250-esben.
Vagyis beolvasod 1252-vel, beállítod, hogy 1250 legyen, kimented, átjavítod a számot 1250-re, ismét elmented és elvben jó lesz.
Persze az egész előtt legyen egy mentésed.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#14450) Laris válasza SaGa59 (#14449) üzenetére


Laris
junior tag

köszi a segítségedet, és Antoniustól is. Hát az ékezetes írás jó lett, viszont a főbb karakterek nevei az kriksz kraksz lett. Érdekes hogy a mellékszereplők, valamint a régi karakterek mint pl Sidorovits neve angol.Lenne ennek a javítására valami tipp? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.